7/« DINSDAG 6 DECEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 VER. VAN CHEFS IN HET GRAFISCH BEDRIJF. Het district Leiden organiseerde Zater dag-avond voor leden en genoodigden een excursie naar de Ster re wacht te dezer plaatse. Ruim 30 dames en heeren hadden gevolg gegeven aan de uitnoodiging van het be stuur. De aanvragen, ook van buiten he: district, waren zóó talrijk, dat tenslotte moest worden afgewezen. Precies acht uur werd het gezelschap ontvangen door den amanuensis van de Stewewacht, den heer Karstens. Onder diens leiding weiden eenige hemellichamen bestudeerd, w.o. de maan en een ster uit het sterrenbeeld „de Stier". Op bevattelijke en aangename wijze werd den bezoekers een uiteenzetting gegeven van den loop dezer lichamen. Vervolgens werden eenige kijkers en astronomische instrumenten, w.o. de meri diaan- en fotografische kijker in oogen- schouw genomen, waarna een aantal licht beelden, voorstellende gedeelten uit „den Melkweg" werden vertoond. Het was bijna 10 uur toen men aan het einde was van deze hoogst interessante en leerzame excursie, die op zeer aange name en boeiende wijze werd geleid. De voorzitter van het hoofdbestuur was ongetwijfeld de tolk van alle aanwezigen, toen hij in een hartelijke toespraak den heer Karstens dank bracht voor de pret tige wijze waarop hij het gezelschap had rondgeleid en hun de gelegenheid had ge boden eenigermate door te dringen in net mysterieuso van het heelal. Het bestuur kan met groote voldoening terugzien op het welslagen van dezen avond. Bereids zijn plannen ontworpen om meer-' dere excursie-s te organiseeren. De secretaris van het district-, de heer Vernoeven, Broekweg 58 Lisse, geett gaar ne hieromtrent aan belanghebbenden alle gewenschte inlichtingen. St. Nicolaas en zwarte Piet hebben gis teren do kinderen, die verpleegd worden in Jeruel, Middelstegracht 3, een welkom be zoek gebracht en hedenmorgen vroeg wa ren zij de gasten op de Kindervoeding. Speelgoed, suikerwerk etc. was er gekomen en met wat aanvulling was het den leiders gelukt het zoover te brengen, dat ieder der kleinen, die in de vroegte bun ontbijt ko men gebruiken, een pakje mee naar huis kon nemen. 't-Was een goed momentje voor de kleine kleuters, die wellicht bij het ontwaken ge dacht hadden, dat de goede Sint hun scha mele woning ontweken had, terwijl zij bij het binnentreden in de eetzaal van Jeruel hem toch nog ontmoetten met een zending verrassingen. Als was het nog zoo beschei den, 't b.eek alweer, hoe spoedig een kin derhand gevuld is, om in het vaak zoo som bere gelaat dat schoone licht te tooveren van glundere kinderoogen. Op uitnoodiging van de St. Nicolaas- commissie voor de openbare Lagere Scho len heeft St. Nicolaas gistermiddag aan plm. S50 personen een heerlijken middag bereid. Te plm. 2 uur arriveerde St Nicolaas met z'n kneoht per stoomboot nabij het Mu seum de Lakenhal, alwaar .zijn schimmel gereed stond. St. Nicolaas steeg daar op zijn witte ros en de stoet zette zich in be weging, voorafgegaan door de herauten en de muziek van het 6e Reg. Veld-Artirierie. Onder zeer groote belangstelling van de zijde van de ouders der kinderen en verde re belangstellenden trok de stoet naar de Breest-raat, waar men in het Trianon The ater een welkom onderdak vond. Toen de kinderen een plaatsje hadden gekregen t-rok St. Nicolaas naar het too- neel, waar hij, nadat een liedje gezongen was een toespraak tot de kinderen hie.d. De voorzitter der Commissie, de heer van Schaik, die daarna het woord nam, dankte St. Nicolaas voor zijn komst, zijn hartelijke woorden en geschenken. Voorts dankte hij den wethouder van Onderwijs, mr. Tepe, voor zijn belangstelling en sprak een woord van dank tot de milde gevers, die St. Nicolaas in staat kebbeD gesteld zijn gaven uit te deelen. Dit zijn de firma's v. d. Kloot, de Landmouw. de Coöp. Vooruitr, de Leidsche Broodfabriek, de directie van de Manege, die de paarden beschikbaar stelde en de directie der Pont-school, die gratis het type-werk leverde. De cost-uums /aren uit het magazijn ,,De Voordracht", Haar lemmerstraat. Na het vertrek van St. Nicolaas werden enkele films voor de kinderen vertoond en bij het naar huisgaan ontvingen allen een verrassing. RECHTZAKEN Oneerlijke reclame. De 33-jarige directeur van het juweliers- bedrijf S. Spijer N.V., S. S. te 's-Graven- hage heeft hedenmorgen trecht gestaan voor de Haagsche Rechtbank wegens over treding van art. 328bis W. v. S. Bij uitvoerige dagvaarding is aan ver dachte ten laste gelegd, dat hij gedurende 1S31 en 1932, om het handels, of bedrijfsde- biet, van zichzelf, althans van voornoemde N.V. te vestigen, te behouden of uit te breiden, opzettelijk tot misleiding van het publiek, verschillende bedriegelijke hande lingen heeft verricht, terwijl daaruit eenig nadeel voor concurrenten kon ontstaan. Verdachte zou n.l. voortdurend ten behoeve van zijn op de Plaats gevestigde zaak geadverteerd hebben: „Uitverkoop wegens opheffing, liquidatie, daarbij verschillende data van sluiting der zaak vermeldend, ter wijl van opheffing, sluiting of liquidatie nimmer sprake is geweest. Nadat reeds in 1927 een z.g. liquidatie- uitverkoop gehouden was, werd in Maart 1931 geadverteerd, opheffing en uitverkoop ver beneden inkoop, waarbij uitdrukkelijk vermeld werd: „Sluiting 23 Mei 1931", ter wijl op 24 Mei wederom een advertentie verscheen, meldend, dat de uitverkoop nog werd voortgezet, daar het pand nog niet was verhjiurd. Dat duurde zoo voort tot half December 1931. Daarna verschenen nieuwe advertenties in denzelfden stijl, een en ander terwijl het pand Plaats no. 5 eigendom der N.V. was sinds 1922 en dat het pand Plaats no. 7 in 1930 voor 10 jaar door de N.V. is gehuurd. Door deze misleidende handelingen zou S. het publick bij voortduring in de waan hebben gebracht, dat het gelegenheid had om onder de normale winkelprijzen te koo- pen. waar immers alles werd uitverkocht en moest worden opgeruimd. Verdachte erkende, de m de dagvaarding genoemde advertentie te hebben geplaat-st. Hij meende daarmede evenwel geenszins een bedrieglijke handeling te hebben ge ling der N.V. lag om deze zaak op te hef fen. Als getuige werden gehoord mr. Claring- bould, secretaris van de Kamer van Koop handel en mr. Kropveld. vice-voorzitter dier Kamer, die verklaarden op verzoek van de 's Gravenhaagsohe winkeliersver- eeniging, bij den officier van Justitie een klacht wegens oneerlijke concurrentie te gen de N. V. S. te hebben ingediend. Voorts werden een tweetal juweliers ge hoord, die mededeelden, dat de zaak S. vroeger een zeer goeden naam in den ju- weelenhandel had en dat zij naar hun oor deel nadeel van de handelingen van ver dachte ondervonden. De president wees tijdens deze verhoo- ren op de veelvuldigheid van winkels en magazijnen in de binnenstad, alwaar pl-a- katen e. d. de opheffing of liquidatie aan kondigden.' Getuigen gaven zulks toe, doch meen den, dat het publiek ten opzichte van deze zaken anders oordeelde dan ten aan zien van zaken als door verdachte ge dreven. Zij meenden wel degelijk schade van dien handelingen te ondervinden. Het O. M. waargenomen door Mr. Blok zeide in zijn requisitoir dat het niet tegen het maken van reëele reclame was. Inte gendeel. Doch in dit geval zijn naar spr.'s meening de «trenzen verre overschreden cn is de reclame ontaard in een misleiding, waartegen art. 328 bis W. v. S. zich verzet. Vo'.gens spr. is komen vast te staan, dat door S. verschillende handelingen gepleegd zijn, welke een bedriegelijk karakter dra gen, zoodat daardoor andere winkeliers zijn benadeeld, althans benadeeld zouden kun nen worden. Mitsdien eischic spr. schul digverklaring en veroordeeling van verd. tot 500.— boete subs 50 d, hechtenis. Mr. E. Hertzberger als verdediger optre dend. betoogde uitvoerig aan de. hand van e«n arrest van den Iloogen Raad, dat door S. geen bedrieglijke handelingen zijn ge pleegd en dat tal van winkeliers eenzelfdo methode toepassen Pleiter concludeerde tot vrijspraak. Uitspraak 20 December a.s. LAATSTE BERICHTEN HET ONGEVAL OP DEN 0NBEWAAKTEN OVERWEG BIJ SCHAGEN. In verband met het auto-ongeval op den onbewaakten overweg nabij Schagen, ver nemen wij nog dat mej. Corrie ten Brug gen, die zeer ernstig gewond werd, heden morgen naar het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar is overgebracht en aldaar is op genomen. Het slachtoffer is nog steeds bewuste loos. Haar toestand baart zorg. JEUGDIG SMOKKELAAR DOOD GESCHOTEN. Gisteravond is de 17-jarige Van Deurzen uit Budei (N. Brbij bet smokkelen van een kleine partij suiker door commiezen aamreschoten. Tijdens het vervoer naar het ziekenhuis te Eindhoven is het slachtoffer overleden. DE „M0LDANGER" VERSLEEPT. Op buitengewoon vlotte wijze is heden morgen het ca. 10.000 bruto registerton me tende motrsehip „Moldanger", waarin eenigen tijd geleden een zware brand ge woed heeft, met dok. en al van de Neder- landsche Scheepsbouw Maatschappij naai de Amster<lamsche Droogdok Maatschappij versleept. Het geheele sleepwerk heeft zich in twee uur tijd voltrokken. Vier sleepboot-en van de Gebrs. Goed koop verleenden daarbij hun assistentie. Te half tien lag het dok tusschen steunpalen gemeerd, waarna begonnen werd met het verankeren. Vandaag nog zal men het dok doen zakken en het schip, dat nog lang niet gereed is, naar de Nederlandsche Scheepsbouw Maatschappij terugsleepen. HET WRAK VAN DE „P. C. HOOFT". Hedenmorgen heeft 'n redacteur van het persbureau Vaz Dias 'n bezoek gebracht aau II en III zijn practisch droog De pompen werken thans alleen nog in de ruimen VI on VII en in de de provisiekamer, zoodat de hoop is gewettigd, dat het schip zeer spoedig drijvende zal zijn. Of de ,,P. C. Hooft'' zonder te hebben gedokt naar Si mons Schcepsslooperij te Pernis, welke fir ma het wrak heeft gekocht, zal worden ge sleept, is een open vraag, in de beantwoor ding waarvan de scheepvaartinspectie het voornaamste woord zal spreken. Bovendien geldt het hier, naar wij nader vernemen, een koop op voorwaarden, zoodat, indien onverhoopt geen vergelijk wordt getroffen, genoemde Seheepsslooperij geen aanspraak op het wrak kan doen gelden. Ned. Bond van Varkenshandelaren. Dezer dagen werd in alle afdeelingen met algemene stemmen tot Bondsvoorzit ter van den Nederlaadschen Bond van Var kenshandelaren benoemd de heer J. Turksma te Leeuwarden. De Ned. Bond van Varkenshandelaren, die in Juli van dit jaar werd opgericht als gevolg van de invoering der Crisisvar- kenswet, heeft zich in dit kort tijdsbestek ontwikkeld tot een vereeniging van circa 2000 leden. De vereeniging is verdeeld in drie districten, n.l. Noord, West en Oost, terwijl onder leiding van den pas-gekozen Bondsvoorzitter een krachtige propaganda in het Zuiden des lands gevoerd zal wor den. TELEGRAMMEN 1 DE GEZONKEN JAP>NSCHE TORPEDOJAGER. 106 DOODEN. TOKIO, 0 Deo. (V.D.) Officieel wordt medegedeeld, dat de volledige bemanning tor sterkte van 120 koppen aan boord van de gezonken torpedojager „Sawarabi" was, zoodat men kan aannemen, dat 106 opva renden zijn omgekomen, daar tot dusver slechts 14 werden gered. Do piaats van de ramp ligt op ongeveer honderd zeemijlen van Formosa. De red ding va-n de overlevenden geschiedde door drie torpedojagers, die onmiddellijk naar de plaats van de ramp waren gegaan. BEGIN DER BESPREKINGEN TUSSCHEN DE VIJF MOGENDHEDEN TE GENèVE. GENèVE, 6 Dec. (V.D.) De vertegen woordigers der vijf groote mogendheden kwamen hedenmorgen onder voorzitter schap van MacDonald in hotel „Beau Ri- vage" bijeen ter behandeling van gelijkge- recntigheidskwestie en de nieuwe plannen van Hernot en Davis. Aanwezig waren Sir John Simon, Paul Bonoour, Hernot, Freiherr Von Ne urate, gezant Von Weiszaecker, Norman Davis, de Amerikaansche gezant Wilson, baron Aloisi en de Italiaanscho amba-ssa.deur tc Washington Rosso. Van officieele Engelsche zijde wordt me degedeeld, dat het Amerikaansch-Fransche plan reeds gisteravond na het diner door MacDonald was besproken. Vanmorgen volgde hierop de discussie, waarbij Von Neurath zich zijn houding uitdrukkelijk voorbehield. De Engelsche regeering maak te evenals de Italiaansche, haar goedkeu ring afhankelijk van de aanvaarding van het plan door den Duit-sehen Rijksminister van Buitenlandsche Zaken. Men is van meening dat de kwestie der Duitscho rechtsgelijkheid in het middelpunt van net probleem staat en dat de vooruitzichten om tot overeenstemming te komen, buiten gewoon ongunstig zijn. In Engelsche kringen vreest men dat de Amerikaansche regeering zich wanneer het Amerikaansch-Fransche plan door de Ont wapeningsconferentie wordt verworpen, zal terugtrekken. Do bespreking van vanmorgen duurde anderhalf uur en werd toen onderbroken tot vanmiddag, omdat de buitengewone Volkenbondsvergadering over het Japansch- Chineesehe conflict, op dat uur begon. JAPAN EISCHT ERKENNING VAN MANSJOEKWO. Dreigt anders uit den Volkenbond te gaan. TOKIO, 6 Dec. (V.D.). In verband met de telegrammen uit -Genève, volgens welke men aldaar niet geneigd zou zijn aan de wensch van Japan inzake Mandsjoerije te gemoet te komen, wordt in officieele Ja- pansche kringen verklaard, dat de eenige oplossing voor Japan de erkenning van Mansjoekwo is. Japan zou slechts ongaar ne uit den Volkenbond treden, doch het zou dit moeten doen, wanneer men Mansjoe kwo de onafhankelijkheid weigert of Japan voor een andere ongunstige beslissing plaatst. DREIGEND CONFLICT TUSSCHEN DE VEREENIGDE STATEN EN SPANJE. Om de concessies aan de International Telephone and Telegraph-Company. WASHINGTON, 6 Dec. (V. D. Van de zijde van het Amerikaansche. staatsdepar- tement wordt medegedeeld, dat de Ameri kaansche ambassadeur in Spanje Laugh- lin ongetwijfeld uit Madrid zal worden te ruggeroepen en dat de diplomatieke be trekkingen tusschen de Vereenigde Staten en Spanje ernstig gevaar zullen loopen, wanneer het Spaansche parlement besluit om de indertijd door Kóning Alfonso aau de International Telephone- and Telegraph Company verleende concessie, waardoor deze onderneming in Spanje een zoo goed als monopolistische positie inneemt en bijna het geheele telegraaf- en telefoonverkeer in handen heeft, op te heffen en de Spaan scho telefonie en telegrafie te sociclisee ren. De Amerikaansche beleggingen in ge noemde onderneming worden geschat op 65 millioen dollar. Het Staatsdepartcment acht den toestand zeer ernstig. HET ENGELSCH-AMERIKAANSCH SCHULDENVRAAGSTUK. MacDonald naar Parijs. GENèVE, 6 December (V.D.). Naar aan leiding van een een telefoongesprek mot de overige leden van zijn kabinet heeft Mac Donald besloten, vanavond tezamen met Herriot naar Parijs te vertrekken, waar hij den Engelschen kanselier van de schatkist Neville Chamberlain zal ontmoeten. Mor gen en Donderdag zal MacDonald op de Britsche ambassade te Parijs belangrijke besprekingen hebben met Chamberlain over de onderhandelingen over de Engelsch- Amerikaansche schuldenkwestie, die van zoo groot belang is. dat alle andere vraag stukken ervöor moeten wijken. MacDonald hoopt Donderdagavond weer uit Parijs te vertrekken en Vrijdagmorgen te Genève terug te keeren. ACADEM1ENIEUWS LETDEN. Bevorderd tot doctor in de Geneeskunde op proefschrift getiteld: „Over geboorte beperking, mede in verband met de theo rie Ogino-Knaus", de heer D. M. Levy, ge boren te Zutphen. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 5 Dec. Groentenveiling. Per 100 stuks: andijvie 0.501.70, bloem kool I 7.4017.10, bloemkool II 1.20 6.50, roodckool 2.405.20, savoyekool 2.005.00, groenekool 1.405.10, pie terselie 0.90—1.40, prei 1.10—2.70, kroj)- salade f 0.40—2.90, selderie f 1.00—2.S0, knolselderie 1.0O—3.50, wortelen 2.80— 5.00; per 100 kg.: kroten 1—2, kroten, gek. f 47, witloof 1923, boerenkool 36, spinazie 1420, uien 3.001.80, wortelen 2—7, spruiten I 813, sprui ten II 26. 6 Ree. Vette varkens. Totale aan voer 270 stuks. 252 zwaar 2830 cent on 18 licht 2728 cent per kg. levend gewicht Handel matig. BODEGRAVEN, 6 Dec. Kaas. Aange voerd 204 partijen Goudschc kaas, waar onder 304 met rijksmerk totaal 7416 stuks wegende 66.744 kg. prijs met rijksmerk le soort 3134, 2e soort 2830. Handel flauw. ROTTERDAM, 5 December. Buitenland sche granen. Stemming kalm. Rogge 72/3 kg. Zuid-TAissische disp 3.60, Amerik no. 2 3.55, Canada no. 2 3.80, 75/5 kg. Plata disp 3.70, 72/3 kg Duitscb-Poolscho disp. 3.75, Gerst Amerik. no. 2 disp. 78, 60/1 Donau naar kwaliteit disp. 7476, 62/3 kg. Russi sche n. kwaliteit disp. 77- 82, 64/5 idem disp. 84. Haver Canada no. 3 disp. 4'00, Canada fcid no. 1 disp. 4.S0, 38 p. White Clipperd disp. 4.30, Donau 51/2 k. Bohcem- Sche aangek. 4 35 47/8 La Plata disp. 4.15 Mais per 2000 kilo's. La Plata aangek. 08.50. id. stoom. 68.50, Donau Galfox aan gek. 6.50. id. stoom. 66.50—60, La Plata Cinkuantme disp 85, Amerik. Mixed disp. (IS, id. stoom 63. Publiek Veiling. De Tarwe-Centrale veil de heden: Zeeuwsche B 4.72,5, Zuid-Holl. B 4.67,5—4.704.65. De Groninger B word opgehouden. Binnen'andsche Granen en Peulvruch ten. Gerst 5 tot 5.50. Haver 4.50 tot 5. Erwten: kleine groene 8—12 50, puike kwaliteit daarboven; schokker-erwten 13 15, verder 812 Bruine boonen 8 tob 9. alles per 100 K.G. ROTTERDAM, 6 Dec.. Vee. Aangevoerd: 189 paarden, 10 veulens, 1283 magcro run deren, 686 vette runderen, 170 vette kal veren, 628 nuchtere kalveren. 365 graskal veren. 248 schapen of lammeren, 4 var kens en overloopers, 56 biggen, 12 bokken of geiten. Prijzen per half kg.: koeien 13 17.5, 25—27 en 31—33 cent, ossen 16—17, 2126 en 2629 cent, stieren 1517, 1921 en 2325 cent, vette kalveren 27.532.5, 37.545 en 5560 cent; graskalveren 15 19 cent. Prijzen per stuk van mager veer: melkkoeien 120235. stieren f 60280, graskalveren 2040, werkpaarden 100 250, slachtnaarden S0140, hitten 40 90, veulens 3560, nuchlre fakkalve- re&n 814, nuchtere slachtkalveren 4 8, kalfkoeien 130245, pinken 50 85, vaarzen 80125. biggen 37 por week 0.600.70. Overzicht: Do aanvc.r van vette koeien en ossen was iets minder handel tamelijk en prijzen gelijk aan die van gisteren. Een enkel prima exemplaar ging 1 cent boven noteering. De aanvoer van stieren as groot, handel redelijk en dezelfde prijzen waren gemakkelijk te be dingen. De aanvoer van vette kalveren was niet groot, handel lui en ook hier wer den dezelfde prijzen bedongen. Op de. __ia- gere marlet was de aanvoer van melk, en kalfkoeien flink. Handel redelijk cn de prijzen bleven stationnair. De aanvoer van graskalveren was niet bijzonder groot, ;n- del flauw en de prijzen van vorige weck konden gemakkelijk bedongen worden. En kele prima exemplaren gingen van 510 gulden boven noteering. Do aanvoer van nuchtere fak- en slachtkalveren was flink handel willig, maar in de prijzen kwam geen verandering. De aanvoer van paar den, enz., flink, handel willig en prijzen iets stijver. Biggen met ruimen aanvoer, vlot ten handel en dezelfde prijzen. De aan voer van schapen was voor den Dinsdag ruim te noemen. Handel stroef en prijzen van gisteren werden gehandhaafd. AMSTERAM, 5 Dec. Vee. Tor veemarkt awren lieden aangevoerd: 487 vette koeien waarvan de prijzen waren: lo kwal. 62 68 cent, 2e kwal. 5360 cent, 3e kwal. 42 50 cent, mindere soorten 30 cent, alles per kg. slachtgewieht; 50 melk- cn kalf koeien 180220 per stuk, 128 vette kal veren: le kwal. 6065 cent, 2e kwal. 53 58 cent, 3e kwal. 4050 cent, alles per kg. levend gewicht; 53 nuchtere kalveren 4 9, 89 schapen 1216, beide per stuk; 920 vleeschvarkens 90110 kg. 3436 ct., zware varkens 33—35 cent, vette 3233 cent, alles per kg. slachtgewieht; 52 paar den 80110 per stuk. PURMEREND, 6 December Kaas. l kl. boerenkaas 27 per 50 kg. met 'R'ijksmerk matig. Boter. 1177 K.G. boter 1.45—1.65 per kg. Weiboter 1.301.45'per kg. Ve»2. 436 runderen, w.o.: 345 vette 60 —66 ct. per kg; handel matig. 70 gedle 90 140 per stuk; stug 30 melk 1.80—2.40 per kg. stug. 41 stieren 4450 ct. per kg; stug. 21 paarden 50—130 per stuk: stug. 62 vette kalveren 7090 cl. per kg.; matig. 141 nuchtere kalveren v. d. slacht G17 per stuk; vlug. fokkalvercii 14—16 per kg; vlug. 331 vette varkens slecht 25—29 ct. per kg; matig; 43 magere varkens 012 per stuk; stug. 228 biggen 53 per stuk; stug. 1014 schapen 720 per stuk; matig. 29 bokken 38 per stuk; matig. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Jacobus, z. van W. Wiase en R. Boekee. Jan Hendrik, z. van J. H. Va vier en M. E. Thiel. Cornclis Maria, z. van H. v. d. Westen cn W. v. Kempen. Johannes Cornclis, z. van A. Potters en C. Sieval. Sijtske, d. van K. Vollinga cn G. v. Foeken. Jannetje, d. van C. W. v. Rijn en M. J. v. Iterson. Martinus, z. vau A. Bronmeijer en II. M. v. d. Wijngaard. Renske, d. van S. Heringa cn M. L. Avé- res. Bertus, z. van J. B. Tcbrugge om A. Soil ie. Ondertrouwd: K. P. Kühler jm. 26 j. en A. A. Wattez jd. 22 j. Overleden: J. v. d. Born m. 27 j. Sidharto Poespowardojo ongeh. m. 24 j. J. Optendrees m. 70 j. E. T. v. Houten dr. 2 wkn. L. H. Erkelens zn. 20 j. BIOSCOPEN. Casino: Afgekeurd. City: Volwassenen. Luxor: Volwassenen. Trianon: Volwassenen. AMSTERDAMSCHE BEUftSNOTEERING Verstrekt door: INCASSO-BANK N.V., LEIDEN 6 Dec. 1932 V.K. 2 30-2.45 11. Industrie: Alg Kunstz. Unie Berkcis Patent (Julvé Delft c^t. v. A Kücbenm Accoub! Ned Ford Philips Gem. Bezit Uni Lever 41 16'/s 6UV$ 110»/, 124»/, 101»/^, 40»/, 165/8 «O!/-, 113 1241/-,-5V, 103»/; Petroleum: Kon Olie Per lok 140 78 1431/o TO»/.; Rubber: A'tlam Rubber Deli Bat. Rubber Vico Serbadjadi .S7-/s 24«/4 30»/, 18 58»/, 251/, 30Va 18V2 Scheepvaart: Oude Vaart Ned. ScheepvUnic Oude Boot 31/4 58 18 3*/8 58»/, Mijnbouw: Boctou Alg Exploratie Mi 14 1191/u 153/, 120 Suiker: 11 V A dam Vorstenlanden Java Cultuur N I SU. 1071/8 881 g 74 16 7»/,-8 40 98»/, 731/2 Tabak: Deli Mij. Seuenibah Deli Bat Tabak Oostkust 10!» 120V, J 331/2 14 108 122 1341 Amerik. Fondsen: Ara Smelting Anaconda Ass Gas Eleclr Bethlehem Steel Cities Service Central Public. Continental Oil Gen Aviation Int Nickel Kennecott Copper Milwaukee ld Pref Keesport Tin Plate North American Nevada Shell Union United St Leather Union Pacific Wabasb Tidewater Ass Oil United St. Steel 13-/18 ïe-'Aö 2'/s 1 3:u/-H 3'/„ «'7li! 101/id 21/10 2»/, 421/H 201/, 5a/:a 63/, 41/,* SU/, 133/, 1«7/A -Vu; 158/4 3'Vlü 61/s -"/ui 2öl/a 3'Vl« '1 VlO'V# W1SSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM! (Officieel). Berlijn .r)9.12l/2 Londen 7.99 New York 2.4815/.,, Parijs (,70 5russeI, V34.511/, Zwitserland 47.85 Milaan 12.62 Madrid 20.30 Oslo 41.10 Kopenhagen 41.60 Stockholm 43.90 Weenen Praag 7.37»/2 Boedapest Prolongatie: 1 pet. BEURSOVERZICHT. Do onzekere stemming op de verschil lende buitenlandsch beurzen als gevolg van de onoverzichtelijke situatie op poli tiek en economisch ;;ebiccl in verschillende landen blijft niet zonder uitwerking op onze fondsemnarkt.. De handel is tot uiterst geringe afmetingen ingekrompen, en al was de tendenz vrij vast, toch kon moeilijk van een opgewekt beursverloop worden gesproken. K011. Olies konden pl.m. 3 pet. verbeteren bij uitorst kleine omzetten. De berichten, dat dn Parijsche Petroleumconventie 1 Jan. a.s. in werking zal treden en dat nieuwe kracht pogingen in het werk zullen worden gesteld, om een verderen aanwas der voorraden te voor komen, maakten een goeden indruk. De Amerikaansche. olie waard en waren even eens hooger genoteerd. Suikers hadden een vast voorkomen, al waren de koers- v.:rbeteringen van weinig beteekenis. H. V. A.'s liepen plan. 1 pet. op. Aku's prijs houdend. Philips waren bij do opening aangeboden en lager, doch in het verder verloop steeg het fonds boven het slot van gisteren. Unilevers goed iprijahoudend. Rubbers werden op beperkte, schaal ver handeld. A'dam Rubbe.s b'evcn op het slot van gisteren gehandhaafd. Tabakken eenigszins onregelmatig, doch de koersver schillen waren van geringe beteekenis. Amerikanen stil cn verdeeld. Obligatie- markt prijshoudend.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3