DAMES- EN KINDERKLEEDING Firma G. H. MAAT - wunkooperu i AGENDA ZATERDAG 3 DECEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den nlorgen van 3 Dec. 1932, medegedeeld •door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 760.te Boedapest Laagste barometerst.: 721.9 te Lerwick i. Verwachting tot den avond van -1 Dec.: Matige tijdelijk toe nemende Zuid-Wes telijke tot Westelij ke wind. Zwaar be wolkt tot betrokken met tijdelijke opkla ring. Waarschijnlijk nog regenbuien en iets kouder. De depressie-kern, die gisteren bij IJs land gelegen was, beeft zich in Oost-Zuid- Oostelijke richting verplaatst en bevindt zich thans bij de Shettlands eilanden. Zij is intussehen in diepte toegenomen. Het hoogo drukgebied in het Oosten is thans bijna geheel uit ons waarnemingsgebied verdwenen. Het maximum over de Golf v. Biscaye nam eveneens verder in beteeke- ms af. Tengévolge van het nader komen van de diepe depressie is het algemeen drukverval sterk' toegenomen. Over Ier land, het Zuiden van Schotland, Noord- N.oorwegen en Zuid-Noorwegen waait het krachtig uit Zuid-West tot West. De Zuid- Westelijke aanvoer van warme luoht deed in ons land, België, Noord en Midden- Frankrijk en Duitschland do temperatuur flink stijgen. Over de Britscho eilanden daalde de temperatuur. In Noord-Zweden werd de vorst weer streng. Het is te ver wachten, dat de depressie-achtige weers- toèstand met regen en af en toe krachtige wind nog tot morgen zal aanhouden. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur de» middag» te hall drie 5v+~ gr. 0. LICHT OP VOOR FIETSERS ejL: :Vatt^Zaterdagnamiddag 4.18 uur tob Zondagmorgen 7.21 uur: van Zondagna middag 4.1S uur tot Maandagmorgen 7.21 \ftjr, HOOG WATER Hoog water te Katwijk aan Zee op Zondag 4 December voorm. 7.15 uur en nam 7.40 uur; Maandag 5 December voorm. 8.15 uür en nam. 8.40 uur. STEUNUITKEERINGEN TE ROTTERDAM Bijna ƒ17 millioen in 10 maanden. De statistieken, die het economisch en maatschappelijk leven van Rotterdam in cijfers vastleggen, zijn in deze tijden wei nig, bqmoedigend, aldus de corr, van de „Tel." Zij geven een somber, maar zeer duidelijk beeld van de ernstige mate, waarin de eerste havenstad van het land onder de wereldcrisis te lijden heeft. Hoe groot de nood voor velen is blijkt uit het door B. en W. aan den Kaad aangeboden overzicht van door den Gemeentelijken Dienst voor Maatschappelijk Hulpbetoon in de eerste tien maanden van 1932 ver leenden onderstand toegekende uitkecrin- gen. Totaal werd in die periode uitgekeerd een bedrag van 16.674.837.96 plus ƒ283.203 brandstoffentoeslagvoor het overeen komstige tijdvak van het vorige jaar was dit bedrag ƒ7.813.996.98. Het totaal aantal ondersteunden bedroeg op 29 October van dit jaar (het einde van het tijdvak, waar op1 de cijfers betrekking hebben)) 40.09-; op 31 ecember 1931 waa dnt aantal ruim 26000. Aan ongeorganiseerde werkloozen werd in deze eerste tien maanden van het jaar uit gekeerd 6.783.273.29 plus 127.803 brand stoffentoeslag; aan georganiseerde werk- lóozen, resp. 6.824.245.08 en 118.734, be nevens 109.072.90 suppletoire uitkeering. Voor ondersteuning werd betaald aan meer doorloopenden onderstand ƒ229.122.32 (pi us 5622 brandstoffentoeslag); aan tij- d'clijben ondorstand ƒ2.400.780.40 plus 31.044 brandstoffentoeslag; voor nood voorzieningen 328.343.97. Telefoondienst te Amsterdam, Rotterdam en Den Haag. Met betrekking tot de concessies van de gemeentelijke Telefoondiensten te Amster dam, Rotterdam en 's-Gravenha-ge hoeft, naar in de Memorie van Antwoord aan de JVcede Kamer inzake de P. T. en T.-be- groot.ing wordt meegedeeld de minister aan tie betrokken gemeentebesturen eeni ge maanden geleden medegedeeld, dat de •ontwikkeling van de telefonie, zoowel eco- (ïomiech als technisch, zich allengs zooda nig heeft voltrokken, dat het Rijk genoopt is binnen zoo kort mogelijken tijd de drie nóg geconcessioneerde netten in Rijksbc- heer te doen overgaan en dat in verband biermede en met het oog op de door de gèmeenten te treffen geldelijke overgangs maatregelen, gerekend dient te worden op het intrekken van de concessies óver onge veer vijf jaar. Behalve onze lage serieprijzen voor geven wij, gedurende een week, lij iefer} Damesmantel d cadeau Scheidsgerechten voor Spoorweg personeel. Jn een bespreking tusschen de directie en den Personeelreed der Ned. Spoorwegen is, naar men aan de ..Tel." meldt, overeen gekomen, dat de heeren mr. B. Berger, bur gemeester van Venlo, mr. dr. G. van den Bergh, lid van de Tweede Kaïner, mr. P. roogle'ever Fortuyn, burgemeester van Rot terdam, prof. mr. dr. R. Kranenburg, hoog leeraar aan de Universiteit te Leiden, ir. P. M. Montijn, directeur van het gemengd Bedrijf Haagsche Trammaatschappij, dr. H. Polak, lid van de Eerste. Kame, prof. B. M. Taverne, raadsheer bij den Hoogen Raad der Nederlanden, ir. A. H. W, van der Vegt, oud-hoofdinspecteur-gen. aan de Technische Hoogeschool te Delft en mr. J. de Wilde, wethouder van de gemeente Den Haag, aangezocht zulen worden om ge durende het tijdvak van 1 Januari 1933 tot 31 December 1934 op te treden als voorzit ters van de Scheidsgerechten voor Spoor wegpersoneel. KERKNIEUWS Audiëntie. Z. H. Exc. de bisschop van Haarlem zal de volgende week Woensdag geen audiën tie verleenen. SPORT WIELRENNEN DE ZESDAACSCHE TE KEULEN Piet van Kempen/Pijnenburg twee ronden achter. De eerste jachten na het klassement van Vrijdagavond duurden drie kwartier, waarbij zich voroal Oszmella//Schorn, Funa/'Maidorn Siegel/Thierbach onderscheidden. Er werden tijdens deze jacht niet minder dan 26 ronden gewonnen. Tot twee uur bleef het veld rustig; slechts nu en dan werd een grooter tempo voor een extra puntentelling ingezet, waarbij- Zims/Pe- relaer en Damm/Dumm 16 punten wonnen. Na het klassement van twee uur ontstond een nieuwe jacht, waarbij het koppel Van Nevele/ De Pauw zich bij de hoofdgroep wist te voe gen. Dit lukte daarna ook aan Vopel/Kors- meier, Richli/Broccardo en Damm/Dumm. Vooral Broccardo reed buitengewoon goed. Onze landgenooten Piet van Kempen/Pij nenburg deden zeer weinig en kwamen zelfs twee ronden achter. Na het klassement van vier uur bleef het tot de neutralisatie rustig. Om zes uur hedenmorgen, bij het intreden van de neutralisatie waren afgelegd 256 K.M. De stand was toen als volgt; 1. Osmella/Schorn 32 p. 2. Richli/Broccardo 28 p. 3. Van Nevele/De Pauw 20 p. 4. Funda/ maidorn 16 p. 5. Rausch/Hürtgen 8 p. Op één ronde: 7. Zims/Perelaer 32 p. 8. Damm/Dumm 28 p. 9. Vopel/Korsmeier 23 p. 10 Siegel/Thierbach 7 p. Op twee ronden: 11. Piet van Kempen/Pij nenburg 13 p. Op vier ronden: 12. Clignet/Mueller 14 p. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: candidaats-examen Klass. Letteren de heer J Westerbrink (A 1 p h e n a. d. R ij n) doctoraal-examen Nederl. Letteren mevrouw M. S. L. Cox-Andrau (Zeist); doctoraal-examen Wis- en Natuurkunde de heer J. A. van Lammeren (Voorschoten); candidaats-examen rechtsgeleerdheid de heer F. W. van den Broek d'Obrenan (Den Haag); doctoraal-examen rechtsgeleerdheid de hee ren H. W. J. Bosch (Den Haag) en W. H..A. Mazel (Den Haag). De heer G. W. Licher (uit Waspik), die gis teren werd bevorderd tot doctor in de Lette ren en Wijsbegeerte, verkreeg den graad cum laude. Voor het examen van apotheker-assistent zijn geslaagd de dames P. F. Baert (Vlissingen), E. K. Bakker (Loosduinen), A. M. H. de Bruyn (Den Haag) en M. H. Meijer (Breda). STADSNIEUWS LEIDSCH CRISIS-COMITÉ Postgiro no. 188690 Ingekomen gelden vanaf 1 October tot en met 28 November 1932. In geld: 7 7.50. Lunchtafel Rotaryclub 26.30, N. N. 3, D. V. f 10. N.V. de B. 7 1.38, Personeel C. en A. Brenninkmeyer 7 32.45 en 32. Pers. Gem. Reinigings- en Ontsmett.dienst le bijdrage 10.20. Vier Geref. Jeugdvereen. 4)50, B. B. arch, 7 25, Pers. C. C. Bender's pianohandel f 10, Ir, D. B. 710, R.' v, W. 2.50, mevr. V. v. W.-H. 100, gem. H.B.S. 7 8, C. R. 25, C. en A. f 250. Sperwerbéurs 50 pc. van de entree's 7 145. Wekelijksche bijdragen: E. L. S. 75.10. 73.70, 7 6.20, 7 4, 7 4.50, 74.30 7 5, 7 5.10, 24e collecte 7 664.90, 25e collecte 7 636.45, 26e collecte 7 617.17, 27e collecte 7 615.74, 28e collecte 7 585.98. 29e collecte 7 598.30, 30e collecte 7 572.60. Maandelijksche b ij dragen. Ver. van de Huisvrouwen 7 168.40, mr. J. S. 7 2.50, 7 2.50. Commandant en bewoners van het Kon. Mil. Tehuis voor Invaliden 7 14.50 en 718.50, M. H. N. 7 10 en 710, Mr. C. v. V. 72.50 en 7 2.50, H. W. v. d. S..-B. 7 5 en 75, Mr A. v. d. S. B. 730. I. Br 72 en 72. In natura. 100 pak Havermout „Muskator". Ui de hierboven staande verantwoording van het Leidsch Crisis-Comité blijkt, dat de weke lijksche collecten een bedenkelijken achteruit gang vertoonep, te meer bedenkelijk omdat de te lenigen nooden eene steeds stijgende lijn aanwijzen. Het Leidsch Crisis-Comité moet daarom Weer een ernstig bepeep doen op de Leidsche burgerij, om toch vooral de wekelijksche col lecte krachtig te steunen. De nooden zijn groot en nemen ernstige vor men aan, en dat tegen het naderende winter seizoen. In een stad met circa 70.000 inwoners moet het toch mogelijk zijn, wekelijks een veel grooter bedrag te innen, dan de laatste weken aangeven. Indien'b.v. van de 70.000 inwoners elke week er eens 10.000 een dubbeltje geven, zou het bedrag der wekelijksche collecte bijna ver dubbelen, waarmede echter volstrekt niet wordt gezegd, dat dan daarmede een voldoende steun zou zijn bereikt. Het Comité vertrouwt ten volle dat dit be roep op de krachtige medewerking zijner stad- genooten niet vergeefs zal zijn en de collecte in de volgende week eens een echte St. Ni- colaas-verrassing mag worden. GOUDEN ZAKEN-JUBILEUM Woensdag a.s. zal het vijftig jaar geleden zijn, dat de N.V. Electrische Handelsdrukkerij, C. de Bink en Zoon, Stille Rijn 9, werd opge richt. Ter gelegenheid hiervan heeft de heer de Bink, in zijn zaak een interessante tentoonstel ling ingericht, waarin het drukkersbedrijf in al zijn geledingen in beeld wordt gebracht. Het zou natuurlijk ondoenlijk zijn alle oude dingen uit het drukkersbedrijf ten toon te stel len .Er zijn enkele heel markante oude druk persen, o.m. een houten handdrukpers uit om streeks 1700, afkomstig uit het museum der fifma Joh. Enschedé en Zonen te Haarlem, eeh ijzeren pers van 1871 en een aantal oude prenten van het drukkersbedrijf in vroegere jaren. De firma Buurman uit Amsterdam heeft voor deze expositie afgestaan enkele ramen, waarmede het geschept papier vervaardigd wordt. Verder zagen we verschillende watermerken en de 140 standaard-soorten papier. De heer N. de Bink heeft een aparte af- deeling ingericht van foto's, die de vervaar diging van cliché's laten zien, terwijl daar naast het procédé wordt getoond van foto tot cliché. De kleurendruk vindt hier natuurlijk ook een plaatsje en de drukkerij zelf van de firma laat tenslotte den bezoekers de moderne in richting van een drukkerij zien. Het jubileum zal natuurlijk niet onopge merkt voorbijgaan, doch met het oog op de tijdsomstandigheden is van een feestelijke her denking afgezien. Het personeel krijgt een gratificatie en wie de jpbileerende firma wil komen gelukwenschen is welkom. DE BLINDEN VAN GRAVE. Donderdag a.s. in de Stadsgehoorzaal- Wij mogen nog eens in herinnering brengen den avond van 8 December a.s. Dat is de avond, waarop de blinden van Grave in de Stadsgehoorzaal wederom een concert zullen geven ten bate van hun eigen misdeelde broeders. Het zegt u toch wel iets, als daar blinden zijn, die, hun eigen gemis niet tellend, alle moeite trotseeren om iets te doen voor hun eigen misdeelde broeders. En.... Leiden heeft reeds tweemaal getoond, door in grooten getale op te komen, mee te leven met het lot der blinden. Sla dus ook dit concert niet over, dat zij a.s. Donderdag voor u komen geven. Wie die blinden reeds hoorde spelen, I zal hen gaarne weer gaan beluisteren, omdat de prestaties, de muzikaliteit van die blinden hen zoo getroffen heeft. En wie hen nog niet hoorde, mag a.s. Don derdag zeker niet verzuimen. De groote Stadsgehoorzaal moet a.s. Donderdag vol zijn. Het ijverige comité en de blinden kul. len u dankbaar zijn. „KENTERING" Deze prachtige film van het R.K. Werklie denverbond had toch wel een volle Stadsge hoorzaal verdiend. De toegangsprijs kon geen bezwaar zijn, want deze was zeer laag gesteld, maar blijkbaar is de belangstelling voor deze kunstzinnige Rolprent onder degenen, voor wie zij in hoofdzaak bestemd is, niet groot. Dat is werkelijk te betreuren, want, afgezien van de artistieke prestatie, is de film met zoo'n goeden kijk samengesteld, dat zij zonder hen tot hoogmoed te verleiden de arbeiders steunt in hun gevoel van rechtmatige eigen waarde. Bovendien toont de film in beelden aan het nuchtere dagelijksche leven ontleend, waar de mensch zijn geluk op aarde vinden kan: in het normale huiselijk leven. Bij de première, welke eenige maanden gele den in Utrecht gegeven werd, hebben wij reeds een uitvoerige bespreking aan „Kentering" ge wijd. Afgezien van enkele wenschen, hebben wij deze film ten zeerste geprezen. Het mooiste in deze film van sociaal standpunt bezien vinden wij dat geen hemel- sche verwachtingen worden gewekt van het toekomstig leven hier op aarde. Door de „Re- rum Novarum" moge veel goeds zijn bereiktj en er moge nog veel goeds te bereiken zijn, de mensch kan slechts gelukkig zijn door opoffe ring en verantwoordelijkheid, opoffering voor zijn huisgezin, voor zijn werk, voor de sociale beweging. De „kentering", welke gekomen is door betere levensvoorwaarden, mag slechts de uiterlijke bolster zijn voor het innerlijk levens geluk, dat met geen geld en geen goed te be reiken is. Misschien dat daarom op het eerste gezicht deze film niet de volle tevredenheid der toe schouwers zal wegdragen. Men verwacht een hoera-film, waarin gepronkt zal worden met hetgeen bereikt is en het is een film van echte menschelijkheid. De arbeiders in deze film zijn geen ideale wezens, de toestanden voor en na de inwerking van Rerum Novarum zijn niet overdreven slecht of goéd geschetst. Het is een film van nuchtere realiteit, verzacht door het zonnetje van warme roenschenliefde. Daarom verwachte men van deze film geen oogenblikkelijk succes omgezet in daverend applaus, maar een stille weldoende beinvloe- ding van het menschelijk hart. Voor de pauze draaiden enkele kluchten, die van weinig smaak getuigden en de prach tige film „Rome" een serie allerschoonste opnamen van de Eeuwige Stad met haar ontel bare bruisende fonteinen. Er was voor deze film groote belangstelling van de zijde der geestelijkheid, van de zijde der diverse standsorganisaties en ook van stu denten. Verloting „Sancta Clara". Gisteravond heeft de trekking plaats ge had van de gehouden verloting door „Sanc ta Clara", de naaikrans van het rectoraat aan den Haagweg. Den 5den November werd met deze ver loting aangevangen en de duizend loten zijn dus ruim binnen een maand geplaatst ge- worden, hetgeen zeker een prachtig resul taat genoemd mag worden. 'Dank daarvoor moet worden gebracht in do eerste plaat-s aan de koopers(ster.ï), maar daarnaast ook aan de dames, die zich met den verkoop hadden belast. De vijf hoofdprijzen zijn als volgt geval- I len: le 729, 2e 1, 3e 731, 4e 257 en 5e 600. I De lijst met den volledigen uitslag is na te zien voor het raam der Bewaarschool, Haagweg 14. De prijzen kunnen worden af gehaald Dinsdag a-s., des middags van 35 j en 's avonds van 710 uur, alsmede op Dins dag 13 December van 710 uur 's avonds. Tentoonstelling „De Zanger". De Eerste Leidsche Vereenigiug van Ka- narieliesfhebbers en Vogelbeschcrmers „De Gevestigd sedert 1833 8336 LEIDEN Zanger" houdt vandaag en morgen haar 6e tentoonstelliug in de bovenzaal van „Con cordia" aan de Steenstraat. De inzending is, rekening houdende met de tijdsomstandigheden, bijzonder meege vallen. In doorsnee i-s er heel goed mate riaal geëxposeerd en de keurmeesters, do heeren Gerrit-s uit Den Haag en Schoep uit Tilburg waren over de verzorging en over de organisatie in het algemeen zeer tevreden. Ter opluistering werd door den heer R. Kareis, Morschstraat 29, een kooi met exo tische vogels ingezonden. Een aantal voederkast-en zijn aange kocht voor het Plantsoen, terwijl een ver loting is georganiseerd ten bate van Vogel bescherming. De bekroningen werden als volgt toege kend: Klasse A (vier vogels eigen teelt): 1ste pr. v. Drumpt 168 pnt., 2e pr. Wol rin g 153 pnt. Klasse C (1 vogel eigen teelt): le pr. Wolring 75 pnt., 2e pr. v. Drumpt 72 pnt. (na, lotdniff). Gemeentelijke Aankondigingen Onteigening. De Burgemeester der gemeente Leiden maakt bekend, zuLks ter^ji^ldoening aan artikel 84 der Ont<jig< Gemeente-Secretariej (afd. Financiën), tenminste 21 dage ieder is nedergelej Gemeenteraad d-i onteigening krach der Onteigeniiigswj meen te Leiden, •et, dat ter burg no. 12 fen gedurende voor een iluit van de a ember j.l. tob 77, le lid, lo ten name van de ge- perceelen gelegen aan en tusschen de Lange Bouwelouwen- steeg en de Lange Paradijssteeg, zulks ter ontruiming van die oppervlakten. De Burgemeester voornoemd, A. v. d. SANDE BAKHUYZEN. Leiden, 2 December 1932. Woensdag, Bijeenkomst Kerntroepen in den Middenstand, Jacobazaal „Den Burcht", 8.30 uur. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de doktoren v. Bockel, Meijboom, Hovens Grève en Rassers. De Zondagsdienst te Oegstgeesfc wordt waargenomen door dr. Varekamp, tel. 1915. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 28 Nov. tot en met Zondag 4 Dec. a. s. waargenomen door de apotheken: P. du Croix, Rapenburg 9, telef. 807 en J. E. M. ten Dijk, Haven 18, telef. 85. Klasse D (overjarige vogels eigen teelt): le pr. v. Drumpt 78 pnt., 2e pr. v. Drumpt 75 pnt. Klasse E (open klasse): le pr. v. Drumpt 75 pnt-, 2e pr. Zitman 72 pnt. Klases G (poppen): le pr. Schouten. Klasse H (kleurvogels)le pr. Schouten (Duitsch wit); 2e pr. Wansink (Duit-soh wit bont). BIOSCOPEN. Casino. Het programma van Casino bevat een film, die moet doorgaan voor een waarschuwing, maar die we hebben moeten afkeuren om ver scheidene weerzinwekkende scènes, die er in voorkomen Trianon. Deze week wordt van het prachtige filmwerk „Madchen in uniform" een reprise gegeven. Waar wij bij de eerste vertooning dezer rol prent onze meening hierover reeds gaven, mo gen wij ons nu hiervan ontslagen achten. Het spreekt vanzelf, dat wij deze film gaarne aanbevelen. Als nieuwe film is hierbij gezet, de dolver makelijke geschiedenis van „Het Millioenen- testament", welke geschiedenis speelt in de prachtige omgeving van het Vierwoudsteden- meer en dus bij een maximum van humor ook een maximum aan natuurschoonheid laat zien. Johannes Riemann en Charlotte Ander ver vullen hierin de hoofdrollen op een vermake lijke wijze. Zij moeten om in het bezit van een groote erfenis te komen in een week tijds een document in handen zien te krijgen. Op welke wijze dit geschiedt en met welke moeilijkheden en verrassingen laat deze film aangenaam zien. Een prettig en mooi programma dus, dat waard is gezien te worden, Luxor. De directie van het Luxor Theater heeft in de St. Nicolaas-week voor een aantrekkelijk programma gezorgd. Het hoofdnummer voor de pauze brengt Joan Crawford in de film „Op dwaalwegen", een Metro Goldwyn Mayer-film, die er wezen mag. Joan Crawford geeft zich in deze rol prent geheel en we vinden haar hier excellent. Zij laat spel zien van opmerkelijke kwaliteiten, dat nu eens tot een uitbundigen lach dan weer tot spanning en ontroering voert, ook al is het dan veel tooneelspel. De strekking van de film is goed, doch om enkele scènes blijft voor behoud voor volwassenen noodzakelijk. De „Vier van de Bob", die na de pauze gaat is een spannende U.F.A.-Sportfilra, waarin een summum van genietingen te aanschouwen wordt gegeven. In de eerste plaats mogen we bewonderen de schitterende sneeuw-berglandschappen, ook al is hier wel gefotografeerd tooneel bij. Daar naast spannende en komische avonturen en tenslotte een liefdeshistorie. Behalve Gretl Theimer als de dochter van kapitein Garelen (Hans Junkermann) verdient vermeld het spel van Fritz Rasp als detective. Een film, die iedereen moet zien. Gevonden voorwerpen. Huissleutel, portemounaie met inüoud, alpacca beursje, handschoenen, damescein- tuurs, yo-yo-spel, alpiai muts, kindertasch- je met inhoud', damestaschje met inhoud, padvindersriem, bijbeltje van S. P. de Roos, studieboek, leesboekje, rijwielbelasting- plaatje in étui, portefeuille van J. Gol, rol papier, w-ollen das, rozenkrans, zilveren ro zenkrans in étui, bril, eenige zakken groen te, winterjas, portefeuille van J. Arnoldus, eenig geld in papier gepakt, R. K. kerk boekje, zilveren vulpen, fuik, étui met schrijfbehoeften, dop van patentas, paar beige dameskousen, autostep, vulpotlood, overal, sigarenkoker van A. Cramer, tegel, autonummerplaat H. 91756, paar gym nastiekschoenen, electrische rijwiellantaarn, doublé halsketting met aanhanger, overal met sckildersgereedschap, eenige borduur lappen en strengen zijde, 50-gramgewicht, stethoscoop, zwart lak kinderschoentje, boodschappenta-sch, gouden ring, vacht van

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2