HFT HUIS OP HET EILAND DONDERDAG 1 DECEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 14 LISSE. Pluimvee- en Konijnensportvereeniging. Gisteravond hield de Pluimvee- en Ko nijnensportvereeniging „Lisse en Omstr.'' haar ledenvergadering. De voorzitter, de heer W. F. Daudey, opent deze vergadering m betreurt de slechte opkomst, te meer daar juist op deze vergadering de eerste tafe keuring door den heer Hamaker uit Haarlem plaats heeft. Deze keuring is juist van groot be lang voor dierenliefhebbers. Een ding spijt spr., namelijk dat bericht van verhindering is ingezonden van den heer Hamaker, we gens ziekte. De tijd was te kort om een an der te benoemen De voorzitter zegt, dat dezo keuring toch doorgang zal vinden en zal geschieden door spr. zelve. Voorts zegt voorzitter dat deze avond gratis een con sumptie en sigaren aangebodne zul.en wor den. De notulen werden voorgelezen en on veranderd goedgekeurd Drie nieuwe ledon werden geballoteerd en aangenomen. Medegedeeld werd. dat de contributie van werklooze leden weke ijks afgelost kan worden met 0.25, zoodat deze met Janu ari 1933 voldaan is Een schrijven wasbinnengekomen van de plaatselijke Duivenvereeniging om aange sloten te worden als lid dezer vereeniging. Voorgesteld werd a.s entree te heffen 15, waarover gecorrespondeerd zal worden. Voorts was aan de orde tafelkeuring door den heer W. F Daudey, bijgestaan door den heer Quax uit Haarlem. Deze avond werden de konijnen gekeurd. De die ren werden zeer goed onder de loupe ge nomen, en werden de leden, waar verschil lende hoedanigheden in gebreke bleken, aangespoord deze to verhe pen. Fraaie prijzen waren voor deze keuring aange kocht. welke den winnaars met een woord van felicitatie werden overhandigd. Hierna sluiting. N00RDWIJK. IJsclub. Woensdagavond kwam de Noorüwijksche IJsclub in feestvergadering bijeen ter gelegenheid van het 40-jarig be staan der vereeniging, ondei presidium van den heer M. Gooi, in de feestelijk versier de zaal van café Flora. De voorzitter opende deze bijeenkomst met een hartelijk woord van welkom tot de ve e aanwezigen en in het bijzonder tol den heer Hendrikse als vertegenwoordiger van de Zuidhollandsche IJsclub Door het bijzonder feit, dat de vereeni ging thans '10 jaren bestaat, wel eon uni cum voor Noordwijk in het vereenigings- leven, verdiende deze vergadering wel een aangename herinnering achter te laten Het zou spr. te ver voeren om al e bijzon derheden van den afgeloopen tijd te me- ruoreeren, doch het hebben van Eere-leden in de vereeniging wijst er wel op, dat in die jaren gestreden is voor het belang der ver eeniging. Spr. hoopt, dat deze voorvechters nog vele jaren de vereeniging in voorspoed mogen medemaken Dat de afd. zoowel voor- als tegenspoed heeft gehad, laat zich begrijpen want tot voor eenige jaren waren in Noordwijk nog IJsc.ub en IJssport twee afzonderlijke lichamen, doch drie jaar geleden is men tot een fusie gekomen, hetwelke goede re sultaten heeft opgeleverd Bij het totstand komen dezer fusie is tevens oen wedstrijd- commissie benoemd, wolke zijn sporen wel verdiend heeft, door hierbij een dubbele functie te vervul en en wel als wedstrijd- commisie bij sterk ijs en als feest-commis- sie bij afwezigheid van ijs, hetwelk veel heeft bijgedragen tot de grootere bloei in de laatste jaren. Nog had de voorzitter een bijzondere mededeeling te doen n.l. dat de heer L Zijp vanaf de oprichting lid der afdee.ing is. Spr. stelde voor hem voor de vele ver diensten de afd bewezen, tot eerelid te benoemen, hetwelk onder applaus werd aangenomen. De heer Zijp dankte op de hem eenvou dige wijze voor deze onderscheiding, welke hij op hoogen prijs stelt. Als feestgave offreert thans het bestuur aan de aanwezigen een vrije consumptie, weike onvoorwaardelijk werd aanvaard. FEUILLETON. Naar het Engelsch van ARCHIBALD MARSHALL. (Nadruk verboden). 36) „Cumberland?" herhaalde Bobby Con- der. „Uit welk gedeelte van Cumberland kwam hij „Uit het dorpje Morthwaite, in het me- ron-district. Ik maakte er een soort pel grims-tocht hoon, den laatsten keor dat ik in Engeland was." „Mortwaiteriep Bobby uit. „Wel daar ligt Wetstones 1" „Hoe kent u dat landgoed V' Vroeg Raw- lings. zich naar hem toewendend. „Iedereen kent Wetstones min of meer tegenwoordig", antwoordde Bobby met een glimlach, „en ik weet er toevallig een 1 ietsje méér van dan de meeste menschcn, al ben ik er persoonlijk nooit geweest. Maar hq^ is het eigendom van iemand, dien ik mijn leven lang goed gekend heb en op dit oogenblik wordt het door een oom van mij bewoond". „Waarom bewoont die vriend van u het niet zelf „Omdat hij het niet betalen kon. Is die geschiedenis niet tot hier doorgedrongen van den laatsten bewoner, die or zich gedurende vijfon-t winti g jaar in opborg en een groot vermogen omzette in juweeleu, waarmee een schurk van een dienaar op de loop ging, toen de eigenaar nog nauwelijks den laatsten adem had uitgeblazen?" Ingekomen was het Jaarverslag van den Zuid-Holl. Bond, dat voor belangste.len den bij den secretaris ter inzage ligt. Nog was ingekomen een schrijven van den pen ningmeester van den Bond, die, evenals de voorzitter, verhinderd was naar Noord- wijk te Jcomen en die de afd. fe.iciteerde met haar 40-jarig bestaan, alsmede den plaatselijken penningmeester, die deze functie 25 jaar bekleedt Het uiteraard kor te jaarverslag van den secrtaris wees aan, dat het ledental van 200 stationair was ge bleven, terwijl in het bestuur geen verande ring is gekomen. Het jaarvers ag van den penningmeester wees aan een inkomsten en uitgaven van 200.60 met een batig saldo van 139.-10. Het totaal bezit der afd was hierdoor ge stegen tot 271.62. De controle-commissie bracht bij monde van den heer v. Spanje verslag uit, die vol lof sprak over het ac curate beheer van den penningmeester, aan wien door den voorzitter onder applaus dank werd gebracht. De bestuursverkiezing wegens periodieke aftreding van de heeren E Urlus, P. H v. d. Voort, C. v. Dam en J. Steenvoorden, had tot uits'ag, dat deze reso. met 64, 63, 64 en 62 stemmen werden herkozen. Thans nam de voorzitter weder het woord om den jubileerenden penningmees ter, den heer P II. v. d Voort, zijn dank en waardeering uit te spreken namens de afd. Want spr ncemde het een prestatie om een kwarteeuw penningmeester van een vereeniging te zijn, waaruit wel medeleven smeekt niet de vereeniging. Hierdoor is de heer v. d. Voort geworden een pionier, want door zijn taai volhouden mogen wij thans het 40-jarig bestaan herdenken. Het moge hem een groote voldcenin? zijn. dat de afd. zich thans in een grooten blcei mag verheugen. Spr vond dit echter niet vol doende en bood hem namens de afd. een zilveren casette aan en mevr. v d Voort een prachtige bloemenmand (aon'aus). Spr hoont, dat het den jub'laris gege ven mege zijn nog vele jaren met een zelfde ijver voor de vereeniging werkzaam te kun nen zijn. De heer Kortmann van Oegstgeest, Dis trict-commissaris. voerde hierna nog het woord namens de Z.-H T.Tsbend welke na mens het H B de afd. feliciteerde met het jubileum der afd. en dat van den nenning- meesrer S">r uit den wensch. dot de afd. steeds op den ingeslagen weg moge voort- werken. Bij de rondvraag complimenteerde de heer R. J de Groot het ijverige bestuur met aan het hoofd de heer Goo! voor het veV werk door hen verricht voor de IJs sport, zonder daarbij te vergeten het phi- lantronisrhe deel van hun teak door wed strijden te nrganiseeren voor de armen, waarvoor hij namens de Diaconie en naar hij vertrouwde ook namens de andere arm- becturen. hartelijk dank bracht. H erna dankte de voorz'tter voor de aan genaam gevoerde diccuss''es en voor de gronde opkomst en sloot het officieele ge deelte. Dan ws hpt woord aan de feestrrminvs- sie. die bii monde van den heer Poortier het feeste'ijk gedeelte opende met een dankwoord aan het bestuur en het verdere eedeg te in handen aan de humoristen Klaare en Flora uit Rotterdam diet met hun humorist'sohe soms ook ernstige lied jes ieders .volle aandacht vroegen en veel succes ocstten De tusschenoau'-on we-den oogevroolükt met muziek van The Flora Band. Het was een zeer gezellige avond. SASSENHEIM. Geboren: Johanna Oornelïs Petro- nella. d. van H. Th. Mens en A. M. Rem merswaal. Jannetje, d. van O. Elsgeest en E. Brouwer. Gehuwd: Jacob Kroes, 28 j. en Janna Gerarda Vos 21 j. Overleden: Maria Langeveld 73 j. Sietse de Haan 31 j. Willem Rijnisburger 79 j. Gevestigd: A. H. W. Tijsen van Warmond. K. Wiepkema van Eenrum. Vertrokken: J. G. Vos naar Anna Paulowna. A. van der Zwan naar Alphen a. d. Rijn. „De geschiedenis van Sir Roderick Ber tram? Ja, daar heben wij hier ook van ge hoord. Hij woonde op het kasteel, toen ik mijn bezoek aan Morthwaite bracht. Ik moet erkennen, dat ik mischien niet hcelemaal bij ongeluk op verboden ter rein belandde en van den oever van het meer even een glimp van het huis kreeg. Ik had een sueciale reden om er belang in te stellen. Maar wie is uw vriend, de te genwoordige eigenaar." „Hij heet Guv Bertrand en hij was een neef en de eenige erfeenaam van den overledene. Maar de erfenis viel ontzet tend tegen, daar. zooals u weet, een dief, er met het grootste deel van het vermogen vandoor is." „Meneer Conder, ik geloof dat u de man is", zei de landeigenaar met iets plechtivs in zijn toon en in zijn volle leng te oori-zend. „Welallemenschen riep Bobby verbouwereerd en Rawlings liet een for- scho klinkende lach hooren. „Neemt u mij niet kwalijk", zei hij. .,Tk drukte mij niet geheel juist is. Ck bedeelde, dat u de man is dien ik hebben moet. Ik geloof namelijk, dat ik thans de gelegen heid krije een zeer oude opdracht to ver vullen. Als u mij wilt excuseeren, zal ik even een paar papieren uit mijn kamer ha len." Na een paar minuten kwam hij terug en bracht een lamp mee, die hij tusschen zich en zijn gast op tafel plaatste. Daarna ging hij weer zitten en haalde een toovevouwen papier ie voorschijn benevens een groot, mei eèn ouderwetsche zeerei gesloten en van een opschrift voorziene couvert. -Mijn grootvader", beeon hij zün uiteen zetting, „was een van de werkb'eden, die hielp bij het verbouwen van „Wetstones" WASSENAAR. I Jsvereeniging. In Hotel Bellevue hield de Wassenaarscke IJsvereenigmg een algemeene ledenvergadering. Door voorzitter C. van Tol werden allen harte lijk welkom geheeten, waarna door den secretaris, den heer G. A. Henkes, de no tulen der vorige vergadering worden voor gelezen en onveranderd va-st-gesteld. Hierop wordt door den penningmeester, den heer J. Stijnis, financieel verslag uit gebracht. De inkomsten hadden beloopen (met het saldo over vorige jaren) in totaal 1002.13J4 en de uitgaven 153.071/;., alzoo sluitende met een batig slot van S49.0G. Tot commissie voor het nazien van de be scheiden worden benoemd de heeren H. Brouwer en W. Elfera Hierop brengt de secretaris het jaarver slag uit. Ook dit wordt zonder aanmerkin gen vastgesteld. Bij monde van den heer Brouwer wordt hierop verslag uitgebracht van het nazien der bescheiden van den penningmeester. Deze waren in orde bevonden en voorge steld wordt dezen functionaris voor het keurig gevoerde beheer décharge te verlee- nen hetgeen geschiedt. Door den voorzitter wordt voorts mede gedeeld, dat midden in den zomer een ver zoek was gekomen om een bijdrage te schenken aan de Was-senaarsche Rcddings- brogade voor het aanschaffen \an een red- dingsvlet. Het bestuur heeft gemeend hier aan te moeten voldoen en een bedrag van 30.— beschikbaar te moeten stellen. Dit wordt door d» «ergadering goedgevonden. Ook deelt voorzitter mede, dat in het bestuur de plannen zijn opgekomen om tot een vaste ijsbaan te geraken. Een Com missie heeft bereids dit punt in studie ge nomen en zoo hier en daar een kijkje ge nomen. Aangezien de plannen nog in een beginstadium zijn kon hierover nog weinig worden medegedeeld. Be-sloten wordt even wel bij de Commissie nog een lid toe te voegen n.l. de heer Visser als deskundige inzake waterwerken. Vervolgens komt aan de orde de verkie zing van drie bestuursleden door het pe riodiek aftreden van de heeren J. W. van der Aa, J. H. W. Boddens en P. van Hel mond. Na gehouden stemming bleek dar alle drie de heeren met groote meerderheid van stemmen waren herkozen. Zij namen allen hunne herbenoeming aan. Hierop had een geanimeerde verloting plaats van huishoudelijke en luxe voorwer pen waarna door den voorzitter onder dank voor het prettige verloop der vergadering werd gesloten. Koningin Wilhelrrina-Vereeniging. Tn de dezer dagen gehouden bestuursvergade ring van de Koningin Wilhelmina-Vere-eni- gin?, werden de bestuursfuncties als volcrt verdee'd: H. Brouwer, voorzitter; L. A. van den Berg 2e voorzitter: G. van der Mark Jr., secretaris; W. J. Hoogeveen, ?e secretaris; H. van $lk, penningmeester tn J. Stijnis, terrein-commissaris en de hee ren G. Gnrdion. D. Lievense, J J. Remmers waal en A. P. RuygTok, commissarissen. UIT DE RIJNSTREEK WOERDEN. AUTO VAN EEN BRUG GESTORT. Doch op een schuit büjven hangen. In den afgeloopen nacht zijn een twee tal personen aan een groot gevaar ont snapt. De heer de B. alhier, keerde per auto uit Utrecht huiswaar»? vergeze'd van nog een ander persoon. Op Geestdorp is men bezig eenige bruggen over de straat weg te verbreeden. Daarom is slechts ten gedeelte der brug voor auto's te passeeren Door de auto werd juist de andere kant in volle vaart bereden, tengevolge waar van de wagen naar beneden viel. Ter plaat se lag een schuit, waarop de auto bleef hangen-. Hierdoor konden de beide inzit tenden zich redden, na zich uit de portie ren te hebben gewrongen. De auto is later door Neuteboom's sleep dienst weggehaald. St Elisabethvereeniging. De collecte gehouden ten bate van de St. Elisabeth vereeniging heeft opgebracht 343. in den tijd van Sir Michael Bertram bij welke verbouwing ook die wondermooie cascades zijn aangelegd. Ik herinner mij mijn grootvader nog heel goed. Hij werd heel oud en vertelde dikwijls van zijn jeugd: hij had het altijd bijzonder graag over de verbouwing van het kasteel, waar aan hij meegewerkt had. Volgens zijn zeg gen, was er een of ander geheim aan het huis verbonden, een mvsterie, dat geopen baard had moeten worden aan enkelen van de werklieden, die bij do verbouwing werkzaam waren. Deze hadden allen on der eede moeten beloven het geheim niet te openbaren. Nu weet u ook, waarom ik bij m ij n' bezoek aan Morthwaite, zooveel belang stelde in Wetstones. Maar het rondloopen met dit geheim bezwaarde mijn grootvader, een eenvou dige oude man die graag recht door zee ging", zette Rawlings zijn verhaal voort. „Eindelijk nam hij mij in vertrouwen. Het yas den dag waarop ik voor de eerste maal naar Engeland zou vertrekken om naar kostschool te gaan. toen hij mij bij zich riep. Hii was toen al heel oud en ik her inner mij. dat hij begon te schreien en ver drietig stamelde, dat wii elkaar wel nooit terug zouden zien. Hij hield veel van mij als kleine jongen en was altijd heel lief voor mii, en het eerste bericht wat mij be reikte, toen ik in Engeland voet aan wal zette, was de tijding van zijn overlijden. Bij ons afscheid had hij mii deze papieren geecven met de woorden, dat hij die aan mij toevertrouwde, dat ik zorg moest dra gen ze niet te verliezen en dat ik ze nooit aan iemand mocht loten zien. On dit pa pier", vervolgde Rawlings, het losse vel omhoog houdend, „staat zoowat alles wat hij mij mondeling had medegedeeld, en ik geloof dat thans het oogenblik is aange- UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Vrijdag 2 Dec. Huizen, 1875 m. Algmeen programma verzorgd door de K. R. O. 8.Morgenconeert. 10.Gramofoon. 11.30 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen. 12.15 Lunchconcert door het K. R. O. Sex tet o. 1. v. Piet Lustenhouwer. 2.00 Solisteneoncert m. m. van Rie Dijs Ochel, zang, Nelly Wütrich, viool en Fred. Boshart, klavier, met gramofoon-in ter mezzo. 4.30 Het K. R. O.-orkest o. 1. v. Marinus van 't Woud. 6.15 „Welsprekendheid" door Albert Vo gel. 6.45 Spannsehe en Napolitaansche liede ren (Gramofoon). 7.10 Mr. H. v. Son over „Ethiopië". 7.46 Gramofoon-muziek. 8.„De privé-secretaresse", blijspel in drie bedrijven, op te voeren door het Hof- stad-tooneel. 9.30 Vaz Dias. 9 45 Concert door het K. R. O.-orkest o. 1. v. Joh. Gerritsen. Soliste: Elise de Haas 11.Gramofoon. Hilversum. 296 M. 8.00—12.00 V.AR.A. 12.004.00 A.V.R.O., 4.00—8.00 V.A.R.A. 8.00—11.00 V.P.R.O. 11.00—12.00 V.A.R.A. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. V.P.R.O. 10.15 De Notenkrakers o. 1. v. D. Wins en Gramof.pl. 11.15 P. J. Kers Jr.: Onze keuken. 11.45 Voordracht door Fr. Nienhuys. 12.00 A.V.R.O.-kleinorkest o. 1. van N. Treep en gramofoonplaten. 2.00 Causerie door Jhr. Dr. V. H. v. d. Bergh: Curasao, ons voornaamste bezit in de Caraibische Zee. 2.304.00 A.V.R.O.-Kamerorkest o. 1. v. L. Schmidt en Gramofoonplaten. 4.00 V.A.R.A.kleinorkost o. 1. v. P. Du- chant. 4.50 Voor de kinderen. 5 30 Vervolg kleinorkest. 6.00 Gramofoonplaten. 6.15 Orge'spel door Joh. Jong. 6.40 J. W. Matthijssen: De persoonlijk heid van Lenin. 7.C0 De Flieiefluiters o. 1. v. H. de Groot m. m. v. L. Fuld (zang). 8 00 Mej. Dr. N. A. Bruining: Onze tijd. 8.30 Concert door N. Gerretsen (sopraan) en H. Schouwman (piano). 9.00 Ds. J. J. Thomson: Moeilijkheden in het heden. Uitzicht. 9.30 Vervolg concert. 10.00 Vrijz. Godsd. Persbureau. 10.05 Vaz Dias. 1015 Causerie over het St. Nicolaas- feest door Joh. Hopp. 10.45 Gramofoonplaten. 11.0012.00 Gramofoonplaten v. d. V. A. R. A. Daventry. 1554 m 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein. Berichten. 11.05 Lezing. 12.20 Orgelspel W. Vale. I.05Shepherd's Bush Paviljoen-orkest. 2.20 Voor de scholen. 3.20 Concert voor de scholen. 4.15 Northern Studio-orkest o. 1. v. J. Bridge. 5.05 BBC-Dansorkest o. 1. v. Henry Hall 5.35 Kinderuur. 620 Berichten. 6.50 Moderne Engelsehe Viool- en Pia- noimuziek. 8.20 Opera-Programma m. m. v. orkest en solisten o. 1. v. P. Pitt. 9.20 Berichten en hierna Discussie over Tarieven. 10.20 Concert. E. Kersey (viool) en Hely Hutchinson (piano). II.2012.20 Dansmuziek door Geraldo's orkest en de Savoy Hotel Orpheans. broken om zijn wensch te vervullen. -Zie hier wat hij schreef: „Aan mijn kleinzoon, John Rawlings, te Munderadgee. in Nieuw Zuid-Wales". Het hierbij ingesloten verzegelde stuk, gemerkt met het woord Wetstones en dat ge niet moogt openen, vertrouw ik aan uwe handen toe. Indien ge ooit mocht ver nemen drtde familie Bertram of eenige an dere familie in moeilijkheden of onaange name omstandigheden verkeert, tengevolge van zonderlinge geheimzinnige gebeurtenis sen betrokking hebbende op het kasteel Wetstones bij Morthwaite in Cumberland, moet ge het verzegelde papier ongeopend aan den heer de? huizer geven of wel aan een zijner vrienden, die het dan aan hem moet ter hand stellen. Het stuk mag niet per post verzonden worden, maar moet van de ,eene hand in de andere overgaan. Mocht u niets van dien aard ter oore ko men, vertrouw dan het verzegelde document met bovengenoemde aanwijzingen aan uw zoon toe. Hij zal het wederom aan z ij n zoon moeten overgeven en zoo steeds voort, van vader op zoon. Niemand, uitge zonderd de heer en meester van Wetstones zal het zegel mogen verbreken. 29 Juni 18 JOHN RAWLINGS." Hij overhandigde Bobby het papier en de jongeman keek met belangstelling naar het wel wat met hanenootige, maar toch netjes geschreven schrift van den ouden kolonist, die nu al sedert tientallen jaren in het graf rustte. „Ik heb dat papier altijd trouw bewaard", ging Bobby's sastheer voort, maar ik moet bekennen, d't het heele geval mij door het hoofd was gegaan totdat de laatste gebeur tenissen op Wetstones mij alles voor den „R a d i o-P a r i 1725 M. 8.05 Gramofoonplaten. 12.50 Concert d. h. Krettly-orkest. 7.40 Concert d. h. Krettly-orkest. 8.20 Radiotooneel. 9.05 Pianorecital. 9.50 Gramofoonplaten. Kalundborg 1153 M. 12.051.20 Concert uit Hotel Angleterre 2.204.20 Omroeporkest m. m. v. solisten o. 1. v. E. Reesen; 7.30 Kerkmuziek door Koren en B. Chris- tensen (orgel). 8.35—1.20 Dansmuziek voor de jeugd, door diverse dance-bands. Langenberg 473 M. 6.25 Gramofoonplaten. 11.20 Concert door Philharmonisch or kest o. 1. v. M. Sinzheimer. 12.20 Concert o. 1. v. Wolf. 1.50 Gramofoonplaten. 4.20 Concert o. 1. v. Ebnor. 7.20 Concert door het Noragdansorkest en het Scarpa-orkest o. 1. v. G. Maass. In de pauzes: Liederen en duetten bij de luit, door Ellen Watteyne en H. Munk. 8.20 Concert door het- Weragorkest o. 1. v. Buschkötter, m. m. v. Helene Zimmer- mann (piano) en Adelheid Holz (sopraan). 9.5011.20 Dansmuziek. R o m o. 441 M. 8.05 Solistenconcert oi.a. Elisir d'amore Donizetti. 8.50 Radio-tooneel. 9.20 Vervolg concert en gramofoonmuziek 10.15 Berichten. 6 r n 11 1, 508 tyD 338 11. 338 meter: 12.20 Gramofoonplaten. 1.30 Omroepkleinorkest o. 1. v. P. Lee- 5.20 Omroen-orkest o. 1. v. K. Walpot. 6.20 Gramofoonplaten. 6.50 Omroepkleinorkest o. 1. v. P. Lee mans. S.20 „Die Wonderviool", muziek van P. Douüez. 9.20 Omroeporkest o. 1. v. Iv. Walpot. 10.3011.20 Gramofoonplaten. 508 meter: 12.20 Omroepkleinorkest o. L v. P. Lee mans. 1.30 Gramofoonplaten. 5.20. Omroeporkest o. L v. A Meulemans 6.35 Gramofoonplaten. 8.20 Omroeporkest o. 1. v. A. Meulemans 10.3011.20 Gramofoonplaten. Ze« ?ei 1635 M. 6.55 Oude en nieuwe Donsmuziek o. I. v. G. Moasz. 7.45 „Hiv op", hoorspel van Busch en Ha upt. 8.30 Vervolg Dansmuziek. 10.10ll.20 Concert door werklooze mu sici o. I. v. Willy Post. „Die eieren zijn niet versch". „Onmogelijk, mevrouw, wij hebben ze vanmorgen vroeg zóó van het land ont vangen". „Ja, maar van welk land?" geest deed komen. Toen besloot ik om, in geval de zaak niet opgehelderd mocht zijn als ik het volgend jaar naar Europa ging, het verzegelde document mede te nemen en het ter hand te stellen aan Sir Roderick's erfgenaam, daar het niet per post mocht worden verzonden. Maar nu U op het too- neel is verschenen kan ik veilig mijn han den van de zaak aftrekken, maar denkt u er vooral om dat u het niet per post ver zendt. Zooals u gehoord hebt heeft mijn grootvader dat uitdrukkelijk verboden." Indien Bobby Conder terstond na zijn in ontvangst nemen van het belangrijke en geheimzinnige document naar huis was teruggekeerd, had hij aan verschillende zij ner vrienden heel wat angst en zorg be spaard. Maar hij ging nog niet naar huis nog lang niet. En het verzegelde couvert, veilig opgeborgen in zijn actetasch tus schen eigen aanteekeningen over de toe standen in de diverse deelen van het Brit- sche wereldrijk, reisde met hem mede door Nieuw-Zeeland, de Maloische Staten, Japan en Canada, eer het belandde in de han den van Guy Bertram. Toen laatstgenoemde jongeman naar Lon den terugkeerde, na zijn onderhoud met Peggy's vader, voelde hij zich aanvankelijk zoo diep ellendig en verslagen als een jong mensch, die teleurgesteld is in zijn liefste verlangens, zich maar gevoelen kan. Hij was zóó in den put. dat hij zich tot zijn eigen verbazing moest bekennen, dat het terugvinden van zijn gestolen vermogen hem eigenlijk nog maar matig interesseerde Weken en weken waren voorbij gecaan en geen spoor van de vermiste juweelon ont dekt, evenals van den verdwenen Martin of van het lijk van Sir Roderick, hoeveel moei te zich Calthorp ook getroostte. (Wordt vervolgd^,.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 14