os 30 ci UIT DE OMGEVING DONDERDAG 1 DECEMBER 1932 HET RECHT OP PENSIOEN KRACHTENS DE PENSIOENWET 1922 DF LEIDSCHE COURANT Vooral de laatste Jaren heeft menigeen getracht een werkkring te vinden bij een publiekrechtelijk lichaam. Rijk, Provincie, Gemeente of waterschap. In dezen tijd is het zeker een rustig gevoel, wanneer men een vaste aanstelling heeft met het uit zicht na het ontslag in het genot te komen van Riikspensioen. Nu in verband met de noodzakelijke bezuinigingsmaatregelen veel vuldig', hetzij gevraagd, hetzij ongevraagd ontslag wordt verleend, willen wij over de rechten op pensioen krachtens de Pensioen wet 1922 het een en ander meedeelen. De Pensioenwet 1922 regelt het reoht op pensioen van de ambtenaren en met hen gelijkgestelden (ook werklieden) alsmede van hun weduwen en weezen. De wet ver staat onder ambtenaar allen, die, benoemd door het daartoe bevoegd gezag van Rijk, Provincie, Gemeente of Waterschap, i n vasten dienst een betrekking beltlee- den, waaran een wedde is verbonden uit de inkomsten van één of meer dier lichamen. Echter worden niet als ambtenaar be schouwd de personen, met wie een arbeids overeenkomst naar burgerlijk recht is ge sloten. Deze personen hebben dus geen recht op pensioen. Eveneens worden uitge sloten van uitzicht op pensioen personen, die een wedde of een gezamenlijk bedrag aan wedden van 400 of minder genieten. Iemand, die belast is met tiidelüke werk zaamheden, die een tijdelijk karakter dra gen is evenmin pensioengerechtigd, doch wel hebben recht op pensioen degenen die, ingevolge tijdelijke aanstelling in hun be trekking een onafgebroken dienst van ten minste twee jaar hebben, tenzij zij belast zijn met werkzaarrfheden, die een tijdelijk karakter dragen. Dienst, die met onderbreking van niet meer dan één maand regelmatig wordt ver vuld, wordt als onafgebroken dienst be schouwd. De bedoeling is, dat elke onder breking op zichzelf niet langer dan een maand mag duren. De continuïteit in den dienst wordt dus niet verbroken, indien de tijdvakken, waarin geen dienst is ge daan, gezamenlijk meer dan een maand be- loonen, doch ieder dier tijdvakken op zich zelf korter dan een maand heeft geduurd. Tijdelijke diensttijd boven den leeftijd van 18 jaar bewezen, moet worden inge kocht om voor pensioen geldig te zijn. Tot inkoop van tijdelijken dienst worden alleen zij toegelaten, die in vasten dienst zijn aan gesteld, en zij, die twee jaar onafgebroken in tijdelijken dienst zijn werkzaam ge weest, mits in het laatste geval hun werk zaamheden geen tijdelijk karakter dragen. Het verzoek tot inkoop moet binnen drie maanden na de vaste aanstelling en na het tijdstip, waarop iemand twee jaar in tijdelijken dienst was, aan den Pensioen raad worden ingezonden. Het lichaam, waarbij de ambtenaar tij delijk in dienst was, is de inkoopsom ver schuldigd. Het is echter bevoegd om de helft van die inkoopsom over een t ij d v a k van 10 jaren op belanghebbenden te verhalen. Recht op pensioen heeft men, indien men na zijn ontslag den leeftijd van 65 jaar heeft bereikt en een diensttijd van ten minste 10 jaar kan doen meetellen en in het geheel ten minste 5 jaar werkelijk dienst heeft gedaan'(ouderdomspensioen). Ook heeft men recht op pensioen in dien men op het tijdstip van ingang van het ontslag den leeftijd van 55 jaar heeft bereikt en niet op eigen verzoek eervol is ontslagen uit één of meer bij algemeo- nen maatregel van bestuur aangewezen betrekkingen, terwijl hij een diensttijd van tenminste 10 jaar in één of meer dier betrekkingen kan doen medetellen (vervroegd ouderdomspensioen). In dit geval moet men in het geheel ten minste 5 jaar in een of meer dier betrekkingen w e r k e 1 ij k dienst heb ben gedaan. Verder kan een ambtenaar reeds na 7 jaar dienstvervulling, indien hij uit hoef de van ziekte of gebreken ongeschikt is verklaard voor de verdere waarneming van zijn betrekking, aanspraak op inva liditeitspensioen maken. Hij moet dan echter in het geheel ten minste 5 jaar werkel ijken dienst hebben gedaan. Voorts heeft men recht op een ver hoogd invaliditeitspensioen indien men op het 'tijdstip van het ontslag uit hoof de van ziekten of gebreken ongeschikt is verklaard voor de verdere waarneming van zijn betrekking, wanneer die ziekten of gebreken het rechtstreeksch gevolg zijn van de uitoefening van zijn dienst, doch niet aan zijn schuld of onvoorzich tigheid zijn te wijten. Om reoht te hebben op verhoogd in validiteitspensioen is het niet voldoende dat tusschen de bij een ambtenaar ge constateerde ziekte en zijne ambte'ijke werkzaamheid verband bestaat, d~ch moet de ziekte van de uitoefening van zijn dienst en daarvan alleen het recht streeksch gevolg zijn. Ten slotte kent de wet nog het z.g. uitgesteld pensioen. Een ambtenaar wien niet op eigen verzoek eervol ontslag is veneend of die, hetzij op eigen verzoek, hetzij niet eervol wordt ontslagen, kan aanspraak maken op pensioen, indien hij den leef- tijd van 65 jaar heeft bereikt of uit hoofde van ziekte of gebreken ongesc'iiitt is gevonden voor het vervullen der be trekking, waaruit hij werd ontslagen. Behalve dat het ontslag ongeacht het tijdstip niet op eigen ver zoek eervol moet zijn verleend, of na 1 Juli 1922 moet zijn toegekend o p eigen verzoek of niet eervol, moet men om voor uitgesteld pensioen in aanmerking te kunnen komen nog vo'doen aan het volgende: Indien het ontslag niet op eigon ver zoek eervol is verleend moet reen, onge acht het tijdstip van ingang van het ontslag ,een diensttijd van 1° jaar kun nen aanwiizen en ten imnste 5 jaar wer kelijk hebben dienst gedaan. Indien het ontslag# na 1 Ju" '92? ot> e'gen verzoek of niet eervol is ver'eend, wordt een diensttijd van 15 jaren ver- eischte (waarvan 5 in werke'ijken dienst doorgebracht) om voor pensioen in aan merking te kunnen komen. Recht op weduwenpensioen hef ft le weduwe van een ambtenaar, tenzij het huwelijk was gesloten, nadat hij den leeftijd van 65 jaren had bereikt. Ke'ht op wee-zenpensioen hebben de minderja rige kinderen van een overleden manne lijk ambtenaar, tenzij zij geboren zijn uit een huwelijk, gesloten nadat hun va der den leeftijd van 65 jaren had be reikt, zoomede de minderjarige kinderen van een overleden vrouwelijk ambtenaar. mede een prooi der vlammen. Het vee kon tijdig in veiligheid worden gebracht. Ver zekering dekt de schade, welke geschat wordt op 30.000 gulden. SWEEPSTAKE-LOTEN IN BESLAG GENOMEN. Tal van slachtoffers. Zooals bekend, heeft de Hooge Raad onlangs beslist, dat de Irish Sweepstake een verboden loterij is en dat loten hier in Nederland niet verkocht mogen wor den. Ingevolge deze beslissing heeft de Centrale Recherche te Rotterdam een inval gedaan in de woning van den aard appelhandelaar H. v. d. V. aan de Nieu we Haven aldaar, waar zij een grooten voorraad, deels al verkochte loten, be nevens de administratie in beslag heeft genomen. De politie had den heer v. d. V. reeds gewaarschuwd met den verkoop van de loten op te houden, doch deze had zioh daaraan niet gestoord. Deze maatregel van de politie heeft vermoedelijk tot gevolg, dat verschi'len- de menschen het geld, dat- zij aan de lo ten besteed hebben een lot kostte 4.50 kwijt zijn. VIERDE BLAD PAG. 13 GEMEENTERAAD VAN KOUDEKERK GEMENGDE BERICHTEN DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Verhuiswagen door trein gegrepen. Op den onbewaakten overweg te 'Heili- genee is gistermiddag de trein, die om ongeveer halfzes te Winschoten arriveert, op een grooten ledigen verhuiswagen van een transportfirma daar ter stede gereden. De auto, waarin behalve de chaufieur een tweetal kinderen waa gezeten, kwam uit de richting Westerlee. Waarschijnlijk heeft de bestuurder den trein niet opgemerkt. Hij reed de spoorbaan over, waarbij de auto door de locomotief werd gegrepen. De wa gen werd eonige meters meegesleurd en aan den voorkant geheel vernield. Als door een wonder bleven de drie inzittenden onge deerd, hetgeen voornamelijk te danken zal zijn aan de omstandigheid dat de trein, die te Heiligerlee moest stoppen, zijn vaart aanmerkelijk had verminderd. Ook het hek werk langs den overweg werd vernield. „Tel." DROEVIG EINDE VAN EEN KLUIZENAAR. Zijn verkoold lijk gevonden. In een klein huisje, dat in staat van vervuiling verkeerde eenzaam gelegen is in de bosschen nabij de Woestehoeve tusschen Arnhem en Apel doorn is naar eerst thans bekend geworden is, Maandagavond het verkoolde lijk ge vonden van den 77-jarigen M. v. d. Bosch, die daar reeds vele jaren een kluizenaars bestaan leidde en hulpbehoevend was. Het schijnt- dat de kleeren van den man, ter wijl hij bij een open vuurhaard zat, vlam gevat hebben. Een jongen die den ouden man wel eens behulpzaam was, deed bo vengenoemde onaangename ontdekking. Het huisje wordt thans door de politie bewaakt, totdat de begrafenis van het slachtoffer zal plaats hebben. KIND VERBRAND. Het 2-jarig kind van W. te Beek en Donk trok een fluitketel met kokend water om en bekwam zoo ernstige brandwonden, dat het kort orna overleed. Reiziger uit den trein gesprongen. Een reiziger, die van Weert naar Maasheeze moest, stapte bij vergissing in den trein naar Budel. Nadat de trein enkele kilometers had afgelegd, bemerk te de man zijn vergissing en sprong hij, zonder zioh te bedenken, uit de coupé. Reizigers waarschuwden het station Bu del. De man bleek ernstige verwondin gen opgeloopen te hebben. HEVIGE BRAND TE MIERLO. Twee boerderijen verwoest. Dinsdagavond brandden door onbe kende oorzaak twee boerderijen af op het gehuchtVoortje onder Mierlo. De brand ontstond in de boerderij van den landbouwer A. Sloots' en het vuur greep hier zoo snel om zich heen, dat de ge- heele behuizing in een minimum van tijd in lichte laaie stond. Acht koeien en ©enig klein vee kwamen in de vlam men om terwijl ook huisraad en land- bouwinventaris verloren gingen. Het vuur sloeg over naar de nabijge legen boerderij van H. van Heugten, wel ke ever eens geheel 'n prooi der vlammen werd. Hier kon echter het vee nog wor den gered. De landbouwmachines en ge reedschappen gingen verloren. De brand weer slaagde er in een derde in de na bijheid liggende boerderij, welke groot gevaar liep te behouden. Persoonlijke ongelukken kwaanen niet voor. De schade is zeer aanzienlijk. „Msb." NOG EEN BOERDERIJ-BRAND. Gisteravond omstreeks half zeven ont stond brand in de bekende kapitale boer derij „Genhof" te Melick, nabij Roermond, welke boerderij bewoond werd door den heer van der Ven. De brand ontstond in een stroomijt aan den achterkant van de boerderij. Aangewakkerd door den feilen wind, sloeg het vuur weldra over op het ge bouwencomplex, dat in carrévorm ge bouwd is. De geheele boerderij stond spoedig in lichter laaie. Alles brandde tot den grond toe af. Een groote hoeveelheid landbouw machines en andere werktuigen werden 1 r KAAG. IJsclub. De IJsclub vergaderde Dins dagavond in Café Loogman. Aanwezig zijn 59 leden; de voorz. opent de vergadering met een hartelijk welkom en vindt het een verblijdend teexen dat zoovelen aanwezig zijn. Na voorlezing der notulen door deu seor., brengt de pennignm. verslag uit, waaruit blijkt, dat de ontvangsten J 482.92 en de uitgaven 74.96 bedragen, zoodat een saldo van 407.97 aanwezig is, hetgeen, ge zien de moeilijke tijdsomstandigheden, be wijst dat de Kager IJsclub bloeit. Vervolgens deelt de secr. ©enige bizon- derheden mede omtrent den Zuid-Holland- schen IJsbond (Z.H.IJ.) oa.., dat die Bond do wedstrijden op korten baan dit jaar ijs en weer dienende te Lisse zal h-ouuen, aan welke wedstrijd ieder lid van een bij den Z. H. IJ. aangesloten club kan mee doen; de uitgeloofde prijzen verstrekt do Bond. Vier aanwezigen, n.l. de heeren Jau Zwetsloot, Piet en Janus Schuilenburg en Kees Groen in 't Woudt, geven zich voor dezen wedstrijd op. Hierna volgt de gebruikelijke verloting. Er zijn aangemaakt evenveel loten als er leden zijn, dus 150 stuks. Elk lid ter ver gadering ontvangt gratis 1 lot, waarna de resteerende loten verkocht worden. Dat dit verkoopen onder heel wat gelach en kwink slagen gebeurt, behoeft wel geen betoog. Er waren 33 prijzen, w.o. 2 paar schaatsen, lederen beenkappen, sigaren, enz., ook een yo-yo; vooral die yo-yo was het mikpunt van heel wat opmerkingen en aardigheden. Na de loting kon de winnaar van den leu prijs komen uitzoeken, dan de 2de, enz. Na dit genoegelijk samenzijn sloot de voorz. de vergadering met een woord van dank voor de groote opkomst. HILLEGOM. Personalia. Tot assistent bij do Ned. Spoorwegen, station Hillegom, is benoemd de heer G. Miremet te Warmond. Onze plaatsgenoot, de heer P. J. J. Bakker is met ingang van 1 Jan. a s. be noemd tot onderwijzer aan de R. K. Mulo- school der St. Lidwina-parochie te Haar lem. Gunning. Het bouwen van een graan- pakhius met bijkomende werken aan den Hillegommerdijk voor rekening van den heer Jos. Engel alhier, onder architectuur van den heer H. Klijne Wz. alhier, is ge gund als volgt: beton- en timmerwerk aan J. Kastelein te Lisse; de ijzerconstructie aan de firma A. van de Pol te Nijkerk. N00RDWIJKERH0UT. Opbrenst spe djesdag. De Woensdag alhier gehouden speldjesdag ten bate der Vereeniging „Het Hoogeland'' heeft opge bracht 50.50, Chr. Mannejwereeniging. Alhier is op gericht een Chr. Mannen vereeniging. Reeds 31 personen hebben zich als lid op gegeven. Om de 14 dagen wordt vergaderd. Distributie onvermengde margarine. In de afgeloopen week is in deze gemeente 100 pond onvermengde margarine verstrekt aan gezinnen van werkloozen tegen 0.44 per K.G. TER-AAR. Personalia. Het hoofd van de Herv. school, den heer C. van Rooijen, is met in gang van 1 Maart 1933 benoemd als .hoofd van de le Chr. Nat. School te IJsselmonde. Geboren: Leonard us* Johannes, z. van J. Zwanenburg-Nieuwveen. Jacob, z. van H. Heemskerk-Hofstede. Agnes Maria, d. van J. Verlaar-Dobben. Overleden: M. Bosman 66 j. echtgen. van G. Zevenhoven. Gevestigd: A. Chr. Kennis van Uit hoorn. A. O. Verlaan naar Reeuwijk. D. Verloop ran Reeuwijk. Tegenwoordig zijn alle leden behalve de heer van Egmond met kennisgeving. Voorzitter is de burgemeester. Na opening der vergadering door den voorzitter met gebed wordt overgegaan tot beëediging van het nieuw benoemde lid van den Raad den heer P. Kok. Na dat deze de vcreisohte eoden ingevolge de Gemeentewet heeft afgelegd, spreekt de voorzitter den heer Kok eenigo woor den van welkom toe. De heer Kok dankt daarna en neemt daarna zitting. De notulen der vorige vergadering worden hierna voorgelezen en onveran derd vastgesteld. Eenige ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen, terwijl de voorzitter voorts mededeeling doet van de plaats gehad hebbende kasopname bij den Gemeente-Ontvanger. In kas was 2067.37. De kas van het Waterleiding bedrijf bedroeg 199.21 en die van het brugbedrijf 53.25 Vaststelling verordening heffing en invordering besmettelijke ziektengelden. Verpleging besmettelijke zieken. De voorzitter zegt, dat deze verorde ningen ingevolge art. 21 der besmettelijke ziekten wet vastgesteld moeten worden; de heffingsveror^ening bevat een tar.et hetgeen door belanghebbenden moet worden betaald voor vervoer, afzondering onderzoek enz. Waar er echter nog geen barak is heeft deze verordening weinig zin, doch de gemeente is verplicht tot vaststelling van een zoodanige verorde ning over te gaan. De heer van der Lee informeert of we hierdoor niet in botsing komen met de zieken huis verpleging hier ter piaa.6e en acht deze verordening dan overbodig. Ook de heer Lieverse vindt zulk een ver ordening maar een wassen neus, temeer daar geen kosten verhaald mogen worden van personen met een inkomen van min der dan 1500. Wethouder Slegtenhorst bestrijdt de gedachte van den üeer van der Lee. De heer Kok vraagt of het niet verstandig zal zijn, dat de gemeente zelf voor oen inrichting zorgt, daar centra lisatie in een groote gemeente in den regel duurder uitkomt. De voorzitter zegt dat dit laatste punt thans niet aan de orde is waarna de verordeningen wor den vastgesteld. De heer Lieverse wil geacht worden te hebben tegengestemd. Crediet aanleg e'ectriciteit slachthuis en bijbehoorende woning. De voorzitter acht het wenschelijk, dat deze gebouwen van e.ectriciteib worden voorzien. Er zullen noodig zijn 10 licht punten en een paar eenvoudige lampen in het slachthuis. B. en W. vragen hier voor een crediet van 60.De heer van der Lee vindt de gasverlichting nog wel voldoende, terwijl de heer Lieve.se nog informeert of het niet mogelijk is om de Broedstoof van den keurinis vee arts naar het slachthuis over te bren gen. De voorzitter antwoordt, dat de bui tenverlichting thans onvoldoende is ter wijl overplaatsing van de broedstoof niet wenschelijk is, daar deze voor gas be stemd is en het onderzoek bij den keu ringsveearts thuis rustiger kan plaats hebben. Het gevraagde crediet wordt alsnu z. h. st. toegestaan. Crediet inzake ontspanning en ont wikkeling werkloozen. De voorzitter zegt, dat deze zaak reeds voortgang heeft, doch er is geld voor noodig, waarvoor B. en W. dan een crediet vragen van 50.over welk be drag echter alleen beschikt zal worden, als particuliere hulp onvoldoende mocht blijken. De heer van der Lee is van oordeel, dat een zoodanige zorg voor de werkloo zen meer op het terrein van een groote stad ligt en wij hier niet met moeten medegaan. Bovendien zal dit slechts de werkschuwheid in de hand werken. Do heer de Jong bestrijdt de meening van den heer van der Lee en is van oordeel, dat de zorg voor de werkloozen ook wel degelijk op het terrein van de kleine ge meenten ligt. Spreker acht een bijdrage, gezien het groote nut hiervan, zeker op zijn plaats. Ook de voorzitter en andere leden wijzen op het groote nut. AHus wordt overeenkomstig het voorstel be sloten. Crediet controle gemeento-financiën 1 door het Verificatiebureau Vereeniging van Nederlandsche gemeenten wordt op voorstel van den voorzitter aangehouden. Voorstellen tot belastingverhooging. Brief van Ged. Staten inzake begroo ting dienst 1933 met voorstellen tot be- lastingveThooging. De voorzitter zegt, dat het mogelijk was de begrooting sluitend te maken door salarisverlaging verhooging van het aantal opcenten gemeentcfondsbelasting van 15 op 60 en door aanwending van de gekweekte reserve ad 9000.—. Thans maken Ged. Staten bezwaar tegen aan wending van de reserve en verzoeken mitsdien deze intact te laten en in plaats daarvan tot belastingverhooging over te gaan. Na een onderhoud ter Prov. Griffie is het spreker gelukt toch nog gedaan te krijgen, om een bedrag ad 2500.van de reserve te gebruiken zoodat nog gevonden moet worden 05r0. Dit kan worden verkregen in de eerste plaats door hoogere raming subsidie van het Rijk in de kosten van steunverlee- ning en werkverschaffing aan werkloozen van 25 pet. op 50 pet., hetgeen meer op brengt 2000.In do tweede plaats door verhooging van het aantal opcen ten gemeentefondsbelasting van 60 op 80, opcenten personeele belasting van 30 op 100, heffing van 50 opcenten op de ver mogensbelasting en verhooging opcenten grondbelasting van 70 op S0. Dit geeft te zarnen een meerdere opbrengst van 4377.50. Bovendien zal door dezo be lastingverhooging het Kortingswetjo niet voor deze gemeente van toepassing zijn, zoodat ook dit een besparing geeft van 183.75. Alhoewel deze verhoogingen een somberen blik op do gemeen tefinanciën werpen, kunnen wij in vergelijking met velo andere gemeenten nog tevreden zijn. Bovendien blijft er nu nog een ro- serve van ƒ6500.aanwezig, terwijl do post voor onvoorziene uitgaven bedraagt 6700.welk bedrag echter in verband, met de crisisuitgaven later wel noodig zal blijken. Den heer Lieverse betreurt het, dat van hoogerhand zoo in de ge meentelijke huishouding wordt ingegre pen, terwijl de heer do Jong vraagt of de begrooting door deze voorstellen nu sluitend gemaakt kan worden, waarop de voorzitter bevestigend antwoordt. Do ramingen zijn door de belastinginspectie zeer voorzichtig omgegeven, zocdat de opbrengst later misschien nog mee kan vallen. B. en W. zullen naar een extra zuinig finantieel beheer streven. Do zorg voor de werkloozen is alhier bij zonder goed gereveld, zelfs is men des tijds boven de normen van het R"k uit gegaan. dooh waar wij hier met onze vele fabrieken kans maken voor een on evenredig groot aantal werkloozen, was het niet langer gewenscht om zonder Ri>kssobsidie door te gaan. De heeren van der Lee en Kok zou den het aantal opcenten personeele be lasting on 90 zien willen vastgesteld, hetgeen door den voorzitter ontraden wordt. Na nog eenige besprekingen wor den de voorstellen van B. en W. onver anderd vastgesteld. Hierna wordt op voorstel van B. en \V. een bepaling in de steunregeling voor de werkloozen opgenomen, dat men. al vorens voor steun in aanmerking te kun nen komen tenminste drie maanden in deze gemeente gewoond moet héb-ben. Voorts deelt dn voorzitter nog mede, dat ingevolge Ministerieel© circulaire ook in deze gemeente vanaf 30 October1 Aoril een bijslag ad 1.voor brand stoffen zal worden gegeven, hetgeen ook het oorspronke'iik besluit van den Rand was. Voorgesteld wordt ook deze ben-t- ling in de regeling vast te le^gm. De heer van der Lee voelt, meer voor ver strekking in natura. Dit wordt echter door den voorzitter en den heer Lie verso ontraden. Het voorstel wordt daarna aangenomen. Aangaan overeenkomst met do Thermo Chemische Fabrieken (destructie van ca davers). De voorzitter herinnert er aan. dat reeds in de vorige vergadering in begin sel hiertoe besloten is en wijst er nog on, dat de cadavers kosteloos znl'en wor den weggehaald. alVcn bii besum' teli'ke veeziekten is dit niet kosteloos doe^ do hiervoor te maken kosten worden do'-r het Rijk vergoed. De gemeente moet iaarli't's een bedrag van f 100.stor ten. doch ind'en de predueten van do fabriek in prijs stügen. zal rHze som niet meer behoeven te wor^n bepa*»ld S->r. licht nog tee. dat de N.V. van hot Rijk kapitaal zal ontvangen en een overe-»n- komst. al'eszins veilig is. Op o<*n vr*"ig van den heer Lieverse of er nog ander geldelii-k nadeel voor de "©meenl© uit voortvloeien kan. antwoord* de voorzit ter ontkennend. AHus wordt besloten. Hierna wordt vastgestè'd een besluit model D tot wijziging van de begrooting dierst 1932, terwijl de voorzitter neg me dedeelt, dat de gemeente-rekening dienst 1930 eenige wijziging behoeft. Hot batig saldo van den gewonen d:enst m^et ver hoogd worden met f 101.75 en dat van den kaoitaa'dienst verlaagd met f 375. De verordening inzake benoembaarheid veldwachters enz. zal in een volgorde vergadering oonieuw ter vaststelling wor den aangeboden. d~ar eerst nog overleg met den Politiebond gepleegd moot wor den. Bij de rondvraag dringt de heer van der Lee op een spoedige bestrating van don grintweg aan en dan zooveel moge lijk in werkverschaffing. Wat betreft do steenen, deze wil spreker in deze ge meente koopen. Do voorzitter zegt dat deze zaak reeds in behandeling is en dat bij wijze van proef een tweetal vaten soroeiasfalt is aangeschaft. Slechts een k'cin gedee'te van het werk zal voor werkversc^a f ng in aanmerking kunnen komen, doch mo menteel zijn er geen werklooze straat- makers. terwijl de beide wethouders tihans niet veel voor groote uilgaven voelen. Voorts vraagt de heer van der Lee eenige inlichtingen omtrent de ver lichting van de brug en of het niet wen schelijk zal zijn do muziektent tijde'ijk op te bergen. De voorzitter zegt na'er onderzoek toe. doch wijst er op dat het telkens uit elkaar doen nemen van de tent deze zeer zwak maakt. De heeren de Jong en K<~k maken eenige onmerkinpen over de straatver lichting. De voorzitter zegt dat bij pus- verlidhtintr het uitwaaien niet kan wor den voorkomen. Hierna gaat de Raad over in besloten zitting.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 13