HET HUIS OP HET EILAND DINSDAG 29 NOVEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT >ERDE BLAD PAG. 10 GEMENGDE BERICHTEN STEIGER TE VEGHEL INGESTORT. Twee arbeiders zwaar gewond. Gistermiddag imstreeks hal! vijf is bij liet bouwen van een nieuwe silo voor den Noord-Brabantschen Chr. Boerenbond te Veghel een steiger, die zich over een lengte van vijftig meter uitstrekte, ingestort. Op ■den steiger bevonden zich vier arbeiders. Twee van hen, afkomstig uit Bcrlicum en Bosmalen, bekwamen arm- en beenbreuken en inwendige kneuzingen. Zij werden in het ziekenhuis to Veghel ter verpleging op genomen. De twee andere arbeiders kwa men er met lichte schaafwonden af. De politie heeft naar de oorzaak van het on geluk een onderzoek ingesteld. MAN IN DE ROOK GESTIKT. Met een brandende sigaar in bed? In den nacht van Zaterdag op Zondag te ongeveer 4 uur werd de brandweer aan den Bijswijkschen weg te Den Haag gealar meerd voor een binnenbrand, welke was uitgebroken in een perceel gelegen aan een der hofjes van dien weg. Bij aankomst constateerde men dat in een kabinet dat door den bewoner aan een 46-jarig man. zekeren V.. was verhuurd, het bed in brand stond. P. lag naast het bed bewusteloos op den grond. Vermoedelijk was de man die te ongeveer half twee was thuis geko men met een brandende sigaar op bed gaan liggen. Onmiddellijk werd de Ge neeskundige Dienst gewaarschuwd die kunstmatige ademhaling toepaste, echter zonder resultaat. Het brandje werd spoedig met een straal op de waterleiding ge bluscht. Uit het'politieonderzoek bleek, dat van misdrijf geen snrake was en dat V. in den rook was gestikt. KIND VERBRAND. Te Waalwijk viel het 1 1/2-jarig kind van don heer Pullens in een emmer met kokend water. Het kind is aan zijn verwondingen overleden. DE RELLETJES BIJ DE WERKVER SCHAFFING ONDER GRONINGEN. De hoofddaders gearresteerd. Betrefende de relletjes bij de Rijkswerk- verschaffing te Peize en Eeldermade bij Groningen, waarbij de uitvoerder der N.V. Grondverbeterings- en Ontgmnings Mij. werd aangevallen en vrij zwaar gewond, verneemt het „Hbld.'' nog: Gistermorgen zijn de gemeenteveldwachter en rijksveld wachter van Peize tezamen met den ge wonden uitvoerder per auto naar Odoorn gereden, waar op het gemeentehuis alle ar beiders verzameld waren, onder bewaking van twaalf politiemannen. De uitvoerder werd naar binnen gebracht en heeft toen de vier hoofddaders aangewezen, allen af komstig uit Odoorn. Zij werden gearres teerd en naar het Huis van Bewaring te Assen overgebracht. Een van deze vier hoofddaders noemde de namen van vier anderen, die ook aan de mishandeling had den deelgenomen. Ook deze vier zullen ge arresteerd worden. MISLUKTE BANKOVERVAL TE AMSTERDAM. De verschrikte kassier doet aanvallers op de vlucht slaan. Op het Damrak 24 te Amsterdam, waar gevestigd is de „Noord Hollandsche Bank" kwam gistermidag tegen zes uur iemand binnen om geld te wisselen. De kaasier vol deed aan dit verzoek. Toen hij nog bezig was kwam een tweede man binnen, die on middellijk een revolver op den kassier richtte. Deze schrok hevig en begon te gil len. Ook sloeg hij een ruit stuk. Door het lawaai verschrikt, maakten de beide man nen dat zij weg kwamen. Zij verdwenen tusschen het publiek dat op het lawaai kwam toeloopon. Bij de bank wordt niets vermist. BRUTALE STRAATROOF. Gisternacht omstreeks kwart voor één heeft een inwoner van Nijmegen bij de po litie aangifte gedaan, dat hij even te voren in de Broerstraat werd aangesproken door een onbekenden man, die ruzie met hem zocht. De onbekende liep met hem mee en in de Molenstraat gekomen, haalde hij een re volver voor den dag, waarmede hij den aangehoudene bedreigde en hem sommeer de geld af te geven. Deze gaf den bedreiger vijf gulden, maar de onbekende doorzocht daarna zijn zak ken en eigende zich nog een bedrag van negentig cent toe. Toen vrienden van den aangehoudene te hulp kwamen, nam de onbekende de vlucht. Zij konden een uitvoerig signale ment van den straatroover geven. INVAL IN EEN SPEELHUIS. De Amsterdamsche politie onderneemt een nieuwe razzia onder de speelholen. Beeds lang hadden de politie te Amster dam klachten bereikt over het gelegenheid sreven tot hazardspel in perceel Nicolaas Beetsstraat 77A, waar een café met lunch room is gevestigd. De klachten werden menigvuldiger en daarom besloot de politie onverwacht een inval in bedoeld perceel te doen. Uitvoerige voorzorgsmaatregelen werden genomen om zoo stil en onverwacht moge lijk de inwoners en gasten te overvallen. De insoecteurs van politie P. Blind en A. Harrebomee leidden de ondeneming en zijn gisteren met een^ groot aantal agenten en rechercheurs tot den inval overgegaan. Op 't oogenblik, dat de politie verscheen bevonden zich verschillende pastpn in het oerceel, die wegens overtreding van het speelverbod per celwagen naar het bureau Overtoom werden overgebracht om daar een verhoor te ondergaan. Vanzelfsprekend trokken deze inval der politie, het voorrijden van de politiewagen en het overbrengen der arrestanten veel kijklustigen. In korten tijd groeide 't getal belangstellenden tot een groote massa aan. die door agenten op een afstand moest worden gehouden. In totaal heeft de politie 23 personen vearresteerd. Onder hen waren verschillen de steuntrekkenden en venters, 'alsmede oersonen die in de boeken der politie niet zoo gunstig staan aangeschreven. Het betrof hier een der meest beruch te gokzaken in West. Bezoekers verspeel den er vaak hun gansche weekloon. Een practische verpakking. De firma H. Ringers heeft voor de cho colade Margrieten een geheel nieuwe ver pakking uitgedacht namelijk een doo3. waarop een maandkalender is bevestigd. In tegenstelling met de gewoiie luxe verpak- kign, welke wel kostbaar doch na gebruik van den inhoud toch waardeloos is, is de artistiek uitgevierde kalender voor den bezitter van waarde. Deze kalender, die behalve zijn practiscb nut ook voor wand versiering uiterst geschikt is, i« niet voor zien van eenige reclame. De uitvoering her innert slechte aan de bekende Margrieten doozen. SPORT VOETBAL ENGELAND—OOSTENRIJK. Het Engelsche elftal voor den belang rijken wedstrijd EngelandOostenrijk is gisteren definitief als volgt samengesteld: Doel: Hibbs; achter: Goodall, Blenkinsop, midden: Strane, Hart, Campbell; Yoor: Crook, Jack, Hampson, Walker en Hough ton. Reserves: Stoker en Hammond. Aan voerder is Walker. Het elftal heeft na den wedstrijd tegen Wales op 16 November j.l.. welke met 00 eindigde, een ingrijpende verandering on dergaan. Slechts het achtertrio is onver anderd gebleven. De rechtshalf Stoker van Birmingham is vervangen door Strane-, ter wijl in de plaats van Young en Tate geko zen zijn Hart en Campbell. UIT DE OMGEVING OEGSTGEEST. Niet langer uitstellen. -— De Kamerver kiezing van 1933 eischt aller belangstelling. Maar voornamelijk van politiek georgani seerd Nederland. Op de laatste vier woorden valle hier alle nadruk. Want het is van het gioot-Sce gewicht, dat de definitieve candidatenl»js- ten, welke uit deze vóór-verkiezingen te voorschijn zullen komen, zooveel mogelijk beantwoorden aan de wenschen en verlan gens van alle stroomingen in het mas-sale katholieke kiezerskorps. Waaruit vanzelf voigt, dat ook zooveel mogelijk alle katholieke kiesge.echtigdea aan deze candidaatstelling hebben mede te werken. En dit kan al wederom niet worden bereikt, tenzij alle katholieke k;e- zeressen en kiezers toetreden tot de voor hen aangewezen politieek organisatie en effectief lid zijn van de Kath. Staatspartij. In het belang van een goeden gang van zaken wekken wij daarom onze lezeressen en lezers, die in de termen vallen prae- tisch allen, die vóór of op 15 Mei 193^ den 25-jarigen leertijd zullen bereikt hebben op, voor zoover zij niet reeds als lid van de katholieke kiesvereeniging staan ge boekt, zich als zoodanig te doen inschrij ven. Met nadruk zij de aandacht er op geves tigd. dat de gelegenheid daartoe weliswaar te allen tijde openstaat, doch dat zij willen zij actief kunnen deelnemen aan de samenstelling der candidatenlijst voor de a.s. kamerstembus die gelegenheid moe ten hebben benut vóór 1 Januari 1933. Nu onze propagandisten op huisbezoek zijn, doen wij een beroep op alle katholieken van goéden wil, zich als lid onzer kiesver eeniging te laten inschrijven. Wie zich voor teleurstelling ten dezen wil vrijwaren, zorge dus dat hij zich bij het bestuur op de propagandaclub der kiesver eeniging voor het lidmaatschap heeft aan gemeld vóór het nieuwe jaar is aangebro ken. Nu niet langer uitgesteld! UIT DE RADIO-WERELD Programrra's voor Woensdag 30 Nov. Huizen, 1875 M. Uitsl. NCVR.-uitzending. 8.00 Schriftlezen. 8.15 Gramofoonpl. 10.00 Zang door het NCRV.-dameskoor. 10.30 Morgenwijding. 1100 Concert Mevr. C. v. Ravenszwaay- Möllenkamp (zang), H. Hermann (viool), H. v. d. Horst (cello) en mevr. R. A. v. d. HorstBleekrode (piano). 12.15 Harmoniumconcert T. Brandes. I.00 Vervolg concert. 2 00 Landbouwuurtjo. 2.45 Chr. Lectuur. 3.15 Concert d. h. Hollandscb Harp- kwartefc. 5.00 Voor de kinderen. 6.00 Gramofoonpl. 6.15 Lezing. 7.30 Engelsche les. 7.45 Ned. Chr. Persbureau. 8.00 Mededeelingen. 8 30 Concert door de H. O. V. o.l.v. F. Schuurman m.m.v. het NCRV-dameskoor. 9.00 Muzikale causerie. 9 30 Vervolg concert. Ca. 10.00 Vaz Dias. 10.3011.30 Gramofoonplatenconcert. Hilversum. 296 m. VARA-uitzending. 10 00 VPRO., 11.00 en 6.0 VRU. 5 00 Gramofoonnl. 10.00 Morgenwrding. 10.15 Voor Arb. in d. Continubedrijven G. J. Zwertbroek (lezing), Joh. Jong (or gel). II.00 VRU. 11.30 Orgelspel Joh. Jong. 11.45 Voordracht door C. Rijken. 12 00—1.45 „De Notenkrakers o.Lv. D. Wins en gramofoonnlnten. 2.00 Vrouwenhuurtje. 3 00 Voor de kinderen. 5.30 Orgelspel door Joh. Jo^g en gramo- foon'ri. 6 20 RVU. Cursus door Otto van Tus senbroek. 7.00 WeekoverzteH d^r Jan OHegeest. 7.r0 VA P A-orkest o 1 v. H. de Groot. 7.59 SOS-berichlen. 8 00 dr. H. Polak: De vakbeweging. 8 20 Wague"-Concert door het VARA- orkest o.Lv. H. Wingelaar. O a uit „Lohen grin". „Tanhauser" en ,-Rienzi". 9.C0 „Achterhoede", hoors-el van A. Lntzko. Ve-teling: A. M. de Jong. VARA- tooneel olv W. v. Cap ellen. 10 CO VARA orkest o.l.v. H. de Groo't. 10.20 Vaz Dirs. 1030 Dirk Witte-^rogramma m.m.v. H. WaPig (lted'es^ en L Ber^mann (piano). 11.0012 00 Gramofoonpl. Daventry 1554 M. 10.35 Mn^enwr diner. 10."0 Tijdsein, berichten. 11 05 Lezing. 12 20 Orgelspel O. MacLean. 1.05 Leonardo Kemps orkest. I.50 Gramofoonpl. 2 45 Voor de schoten. 350 Sted. orkest Bovnemo"D> olv. Sir D Godfrev m m v. A. Piggott (cello). 5.05 D^-eelsnel S. Gustard. 5 35 Kinderuur. 6.20 Tterichteu. 6.50 Moderne Engelsche viool, en piano muziek. 7 15: 7.35 en 7J0 Lezingen. .20 Concert-inleiding. 8 35 Edgar-Hrldiringsroneert door het "RBC-o-kest o.l.v. Edward Elgar en Landon Ronald. 9 40 Rerichten. 9.55 Ve-volg concert. 10.35 Lezinv. II.1012.20 Dansmuziek door Lew Stone en zijn Band uit „Monseigneur". R a d i o-P a r i s, 1724 M. 8 05 Gramofoonpl. 12 25 Conee-t d. h. Omroeporkest. 12.50 Orgelconcert. 125 Vervolg concert d. h. Omroeporkest. 7.40 Concept door het Omroeporkest. 8.20 „De Troubadour", opera van Verdi. (Gr.pl.). Kaluiidborg, 1153 M. 11.201.20 Concert u. h. Bellevue-Strand- hotel. 2.20 Omroeporkest o.Lv. E. Reesen. 4.204.50 Gramofoonpl. 7.20 Instrumentale muziek uit de Hol berg-Tijd. 7.35 „Det lykkelige Skibbrud", comedie van Holberg. 9.05 Liederen uit de Holberg-Tijd. 9.351C.25 Harmonicaconcert door Gal- lin en Borgström. Langenberg, 473 M. 6.25 Gramofoonpl. 11.20 Philh. orkest Stuttgart o.Lv. G. Görlich m.m.v. sopraan en tenor. 12.20 Concert o.l.v. Eysoldt. 1.50 Gramofoonpl. 4 35 Concert door kamer-orkest o.l.v. Spitz m.m.v. sopraan, tenor en cembalo. 7.20 Gramofoonpl. 7.55 „Cursum Corda". 9.5011.20 Concert o.l.v. Wolf. Rome, 441 M. 8.05 Radio-tooneel. „Torneo notturno", spel van Malipiero. „La fac-ola di Orfeo", snel met muziek van A. Casella. Leiding: A Casella. Brussel, 508 en 338 M. 338 M.: 12.20 Gramofoonpl. 1.20 Omroepkleinorkest od v. Leemans. 5.20 Omroeporkest o.l.v. Fr. André. 8.20 Werkén van C. M. v. Weber m.m.v. orkest o l.v. A. Meulemans. 8.20 Vlaamsche muziek o.l.v. Meulemans. 10.3011.20 Gramofoonpl. 50S M.: 12.20 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 1.30 Gramofoonpl. 5.20 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 6.35 Gramofoon. 8.20 Omroeporkest o.Lv. Fr. André. 10.3011.20 Gramofoonpl. Z e e s e 1635 M. 7.20 Vroolijke avond o.l.v. F. Horrmann. 8.20 „Die niederschlesiche Ostgrenze", programma uit Breslau. 9.50 Concert uit Londen o.l.v. B. W. O'Donnell mm.v. G. Naish (sopraan). 10.0511.20 Conceit uit Frankfurt. HOE ZENDERS ELKAAR STOREN. Nu het winterseizoen is ingetreden, de stations gedurende .de lange avonden ster ker worden ontvangen en bovendien tal van stations met grootere energie zijn gaan werden, worden de kansen op ongestoor de ontvangst algemeen sieenter, schrijft „iuadio Express'. De klacnien, dat zelfs de versterkte 296 meoer zender van Hilversum weer gestoord wordt, nemens geregeld toe. In het gebied der korte omroepgolven zijn het vooral Russen, op gelilengten, die tusschen de West-Europeesche in liggen, die hopelooze storing veroorzaken. Een Kus onder den naam iwanow Wosneszensk werkt zefis bijna precies óp de golf van den Engelscuen Nortn Regional zender, 'lusschen W oenen en Brussel is een Rus verschenen onder cien roepnaam tartu; Ra- dio Staiino interfereert met Radio Toulou se op 385 m„ Uraspol heeft zich tusschen Londen en Münlacker gewrongen. En men hoort bosjes met te identificeeren stations, die overal in den goliband, waar ze niet totaal „weggeblazen" worden, maar eens probeeren. Zelis op de lange golf begint het ook al zoo te gaan. Kaunas, op 1935 M., 5kHz bo ven Huizen, is versterkt en stoort soms lee- lijjc; tusschen Radio Paris en Zeesen zit op 178 kHz nu en dan een Rus; ongeveer 4 kHz beneden Kalundborg is Taschkent gaan werken. In dit deel van den eigenlijk niet voor omroep bestemden goliband doet verder Weenen proeven op 241 kHz (1245 m.), terwijl Luxemburg bezig is geweest op 251 kHz (11195 m.). Er is geen enkele bestaande ontvanger, die van ongestoorde weergave iets terecht kan brengen bij frequentieverschillen van slechte 4 of 5 kHz. De verwachtingen voor dezen winter waren somber, maar het dreigt nog erger te worden dan men al vreesde! Ge moet het zelf weten, Dat ge zeker wordt vergaten In stad en land, Zoo ge niet adverteert in: DE LEIDSCHE COURANT FEUILLETON. Naar het Engelscb van ARCHIBALD MARSHALL. (Nadruk verboden). 34) De blos op Richards' donkergetinte ge zicht werd iets dieper, maar hij keek zijn endervrager ïecht in do oogen. „Twee jaar geleden heb ik je verteld begon hij. „O twee jaar geleden hebt u me een hoop leugens ever deze en andere kwesties op de mouw gespeld", viel George hem on geduldig in de rede.- „Nu verlang ik de waarheid te weten." „Je slaat niet precies den juisten weg in, om daarin lo slagen", antwoordde Ri chards, nog steeds op kalmen, beheersch- ben toon. „Je deed beter met te luisteren naar hetgeen ik je te zeggon heb." „U ontkent dus niet, dat u mij twee jaar geleden leugens hebt opgedischt „Ik ontken niets, evenmin als ik iets toegeef. Dit alleen wil ik je zeggen: er zijn dingen dien ik je voorshands beslist niet vertellen zal, of je hoog of laag springt." „En tot een van die dingen behoort naar ik meer te mogen veronderstellen, het geld, waarover u het beheer hebt gehad. Ik ben voldoende jurist om te weten, dat op dit punt zonder de minste moeite alle ge- wenschte informaties van u kan gevorderd worden, meneer Richards, wat u ook verder voor u wenscht te houden." „Er is nooit kapitaal geweest. Het inko men var. mevrouw Greenfield is met haar dood opgehouden." „Dat inkomen moet toch zijn ontstaan aan een kapitaal te danken hebben ge had. U wil me toch niet wijs maken dat er lijfrente was. Is het kapitaal in een lijfren- 1 te omgezet?" „Neen." „Waar kwam dat inkomen dan vandaan? Goede hemel, meneer Richards denkt u nu heusch, dat u over dergelijke kwestie maar eenvoudig inlichtingen kunt weigeren." 1 „Ik kan jo wel zeggen, dat dit inderdaad mijn voornemen is". George keek hem stom verbaasd aan.' Waar haalde de man de brutaliteit van daan, vroeg hij zich geëergerd af. Toen kwam er plotseling een ellendige arg- waaji bij hem op, die hem het bloed naar het hoofd deed stijgen. „U hebt mij bezworen, dat het geld niet van u afkomstig was", viel hij uit* „Je hebt me zooeven beschuldigd, dat ik je een hoop leugens zou verteld hebben", antwoordde Richards rustig. George stond op. „Goede hemelriep hij. ,Is het dat? Zijn we al die jaren van u afhankelijk geweest?" „Ik zal op die vraag het antwoord schul dig blijven", klonk het op vasten toon. George greep het testament dat op de tafel lag, scheurde het doormidden en wierp de stukken in den haart. „Geen cent wil ik van dat geld hebben", riep hij hartstochte lijk uit, „en ik zal werken totdat ik het er bij neerleg en u^alles terug te kunnen geven. Een grimmig lachje speelde om Richards' lippen. „Aangenomen dat je veronderstelling juist is en het inkomen uit mijn zak is ge komen", zei hij ironisch", dan houd je er al een bijzonder rare manier op na om je dankbaarheid te toonen, vind je zelf ook niet „Dankbaarheid herhaalde George schamper. „Maar wacht eens even", ging hij na een oogenblik nadenkend voort,rfals schoot hem plotseling iets te binnen. „U hebt mij indertijd bezworen, dat het niet zoo was, en ten opzichte hiervan sprak u vermoedelijk de waarheid. U zult uw ziel niet bezwaren met een valschen eed. En dwaas, die u bent?" brak hij plotseling af met een blik vol minachting. Voor het eerste scheen Richards uit het veld geslagen. „Moeder heeft me zelf gezegd ik her inner het mij als den dag van vandaag dat haar geld haar eigendom en niet van u afkomstig was. En u wilde mij doen ge- looven ik ben zoo vrij u zoowel een laf aard als een leugenaar te noemen, meneer Richards Richards maakte een afwerende handbe weging. „Laten we een eind aan deze on verkwikkelijke scène maken", verzocht hij stroef. „Neen, het inkomen kwam inder daad niet uit mijn zak. En verder is het niet anders den tijdverlies voor je om je in allerlei gissingen te verdienen. Ik herhaal wat ik zooeven zei: „je zult niets van mij te weten komen." „En bent u van plan dit ook voor de rechtbank vol te houden?" „Ook dat „Nu, dat zullen we dan zien. Maar ten slotte is die kwestie van dat veld niet de belangrijkste op het oogenblik. Wat ik vóór alles wensch te weten is dit: welke feiten zijn 11 bekend omtrent mijn afkomst van geboorte? In dien bewusten nacht- be weerde u, dat u de eenige was, die daar omtrent de waarheid wist. Nu e i s c h ik van u mij te zeggen wat u weet." Het antwoord kwam onmiddellijk. „Ik ben bereid je onmiddellijk mee te deelen wat iV er over wensch los te laten", verklaarde Richards, „en geen woord, maar dan ook geen woord méér. Toen wij, nu tweo jaar geleden, dat gesprek met el kaar hadden, zei ik je, dal mevrouw Green- field echtgenoot, de man dien je dien nacht gezien hebt, gestorven was. Ik was overtuigd, dat dit het geval was; dat hij nog in leven was ben ik pas te weten ge komen door een brief, waarin mevrouw Greenfield mij mededeelde, dat hij haar had weten op te sporen en het haar lastig maakte. Natuurlijk wilde zij niet. dat jij er iets van gewaar zou worden en zij was van meening, dat ik haar zou kunnen hel pen. Zij schreef dat hij den volgenden nacht bij haar zou komen en een groot bedrag van haar verlangde en zij vroeg mij haar dit geld te zenden. Ik ging zelf naar Highgate en kwam, zooals je je herin nert juist op tijd. Ik had iets ontdekt, dat hem in de gevangenis zou kunnen brengen en de bewijzen had ik bij mij." „Ja, dat is allemaal heel interessant", meende George, „maar het is niet hetgeen ik verlang te weten. Ondanks uw verkla ring, ben ik er nog heelemaal niet zeker van dat dat verloopen sujet niet mijn va der is. U bent er altijd sterk iu geweest uw ontkenningen spitsvondig in te klee- den. Kunt u er een eed op doen, dat die man mijn vader niet is „Ja", klonk het met groote beslistheid. En daarop liet Richards volgen: „Ik zou het je uit mezelf nooit verteld hebben, i maar ter wille van mevrouw Greenfield heb ik gemeend je dit feit te mogen open- i baren en je mag er zooveel troost uit put- ten als je aangenaam is." „Dat wil dus zeggen", concludeerde George", dat mijn moeder al eens getrouwd was geweest vóór ze met dien man in aan raking kwam." „Hierop wensch ik geen antwoord te geven." „EllendelingU wilt hiermee een toespe ling „Dat is absoluut mijn bedoeling niet", protesteerde Richards snel. Je moeder was een van de nobelste vrouwen, die ik ooit gekend heb en mijn eerbied voor haar na gedachtenis is zeker niet minder groot dan die voor jouw rekening. Dit wil ik alleen geen enkele vraag te beantwoorden die ik mij voorgenomen heb onbeantwoord te laten en als je uit mijn stilzwijgen zekere gevolgtrekkingen verkiest te maken, zijn die geheel jouw rekening. Dit wil ik alleen nog zeggenik zei je dit a eerder: er zal een dag komen waarop je alles hooren zult." „Hoe zal ik alles te weten komen, en wanneer „Van mijmaar over de vraag wannéér dat zal zijn, kan ik me niet uitlaten." George maakte een gebaar van wan hoop en het lag hem op de lippen om te zeggen: „Als u wist wat het voor mij be- teekent!" Maar met dit motief wilde hij zijn zaak bij Richards niet bepleiten. „Je deed beter het hier nu maar bij te laten", ging deze voort, „wanneer ik je eenmaal op de hoogte gebracht zal hebben, zul je het me niet ten kwade duiden, dat ik eei en ander voor je achtergehouden heb." Maar George's geduld was ten einde. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10