MAANDAG 28 NOVEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 DE PARTIJRAAD VAN DE R.K. STAATSPARTIJ HET VERKIEZINGSPROGRAM 1933 Nadat Zaterdagmorgen half negen in de Franciscanerkerk een H. Mis was opge dragen, waarbij Mgr. J. D. J. Aengenent op bet altaar aanwezig was, werd om 10 uur de Partijraadsvergadering voortgezet. De voorzitter prof. Aalberse deelde mede, dat, aangezien de vraagstukken oe- treffende Defensie, belasting en woning bouw commissoriaal gemaakt zullen wor den, de Partijraad in overweging gaf amen dementen op deze onderwerpen terug te nemen, waaraan later vrij algemeen vol daan werd. Mr. Aalberse drong er nog eens op aan, om van het program geen lappendeken te maken, want allerlei detail punten maken een dergelijk program on bruikbaar. Het program moet kort zijn en slechts algemeene beginselen aangeven. Aanhef en inleiding. Hierbij verdedigde de heer Moonen (Den Haag) een Haagsck amendement inzake in voering van een parlementaire regeering, waarbij hij den wensch uitte, dat voor de vaststelling van het sociaal program sa menwerking zou worden gezocht ook met de sociaal-demooraten, als dat noodig mocht zijn. Mr. Aalberse verklaarde vooral na deze toelichting het amendement ais zeer gevaarlijk en in hooge mate ontac tisch. Bij stemming bleek alleen Den Haag vóór het Program van actie. De amendementen inzake de cumulatie werden aangenomen, na toelichting van prof. Aalberse, die opmerkte, dat aan de ergste uitwassen reeds is tegemoetgekomen en dat verdere maatregelen door Gemeen ten en Provinciën zelf moeten worden ge troffen. De amendementen- Den Haag inzake conversie staatsschulden werden door den heer Aalberse krachtig bestreden, omdat dergelijke punten niet in een program thuis hooren. De amendementen werden door Den Haag ingetrokken. Ook het twee de deel van deze serie inzake de lasten, als progressieve crisisbelasting, weeldebelas ting en heffing-ineens werden door Den Haag ingetrokken, nadat ze door den heer Aalberse en den heer Goseling krachtig bestreden waren. Bij de amendementen inzake, de salaris sen waaraan niet zou mogen worden ge tornd, vooraleer langs anderen weg een sluitend butget kan worden verkregen, merkte de heer Moonen op, dat de sala rissen der ambtenaren op dit oogenbiik niet meer in overeenstemming zijn met het algemeene welvaartspeil der bevolking, zooals m het prae-advies werd beweerd. Aangezien het amendement echter toch geen kans had, trok Den Haag het in. Bij het amendement: erkenning collec tieve arbeidsovereenkomst, zeide mr. Go seling dat het Partijbestuur daarvoor niet veel voelt, daar z.i. een dergelijke zaak in het program niet thuis hoort. De heer Moonene (Den Haag) zegt, hier op zijne amendementen te zullen intrekken, omdat hier toch niets te bereiken valt. Mr. Goseling antwoordt laatstgenoemde zulks niet te moeten zeggen en wijst hem er op dat de aangevoerde motieven tegen verscheidene amendementen juist moeten worden geacht. Na breedvoerige discussie werd hierna aangenomen 'n amend ement-L e i d e n om bij het vervullen van rijksbetrekkingen steeds de voorkeur te geven aan mannen en in geen geval gehuwde vrouwen te benoe men. Een amendement Den Haag, betreffende steunregeling aan werkloozen, wordt door den heer Moonen teruggenomen. Een zeer uitvoerig debat ontspon zich verder, omtrent een amendement-Den Haag, om de mogelijkheid te scheppen, be drijven om te vormen tot publiekrechtelijke lichamen. De heer Dongelmans verdedigt dit amen dement, er op wijzende, dat Den Haag geenszins tevreden is met de wetsvoor stellen van Minister Verschuur, welke slechts als een eerste stap en een beschei den stap vallen aan te merken. De heer De Bruijn, voorzitter van het R. K. Werkliedenverbond, komt met kracht op tegen de bewering van Den Haag, dat het wetsontwerp-Verschuur niets zou be- teekenen en waarschuwde, den partijraad om het amendement Den Haag niet aan te nemen, omdat daardoor meer kwaad dau goed gedaan wordt. Hier mag niets gefor ceerd worden. Wij moeten nu eerst rustig vier jaar afwachten hoe de wet-Verschuur wenkt. Mr. Aalberse komt ook op tegen de be wering, dat het wetsontwerp-Verschuur niets beteekent. Ook alle sociaal-democra ten hebben voorgestemd. Mr. v. d. Bergh schreef dat het ontwerp-Verschuur van zeer groot belang kan zijn. Spr. drong er bij Den Haag op aan het amendement terug te nemen. De heer Dongelmans zegt, dat Den Haag het amendement toch handhaaft. Dit wordt hierna verworpen met vier stemmen voor, n.l. die der Haagsche afge vaardigden de heeren Hinfelaar, Dongel mans, Moonen en van den heer Bulten (Lei den). Hierna wordt gepauzeerd. Bij de behandeling van het Rotterdamsch amendement, inzake verderen uitbouw van de organische samenwerking in bedrijf en onderneming door de publiekrechtelijke bedrijfsorganisatie en de wettelijke rege ling van collectieve arbeidsovereen komsten, verklaarde prof. Aalberse, dat de Kamerfractie het met de strekking daar van eens is. Het praeadvies van het P.B., welk laatste er ook zoo over denkt, doch opneming in het program ondienstig acht te, werd daarop aanvaard. Een classificatie-amendement-Helder werd ingetrokken, onder voorwaarde, dat deze zaak de voortdurende belangstelling der fractie zal hebben. Overgenomen werd een motie-Gronin- gen om een eind te maken aan de onge- wenschte opdrijving der personeele belas ting. Drie Bossche moties werden voor kennisgeving aangenomen. Ook voor ken nisgeving werd aangenomen de reeks plaatselijke amendementen, niet aangeno men door de Rijkskieskring-organisaties. Het voorstel om het geamendeerde pro gram goed te keuren werd onder applaus z.h.s. aangenomen. Het bestuur werd ge machtigd tot redactioneele wijziging. Prof. Aalberse dankte het bestuur der kiesvereeniging Haarlem, voor de goede zorgen en verzekerde, dat het partijbestuur zal blijven rondtrekken. Tenslotte dankte spr. ook hartgrondig alle afgevaardigden voor him medewerking in deze buitenge woon moeilijke vergadering. Vooral voor de wijze van discussie was spr. dankbaar. Daaruit bleek de goede gezindheid, het ge voel, dat wij bij elkaar hooren en blijven! (Applaus). Laat ons in eigen kring vooral dien goeden geest bevorderen. Critiek kan geen kwaad, als ze in den geest van eens gezindheid wordt gevoerd. Burgemeester Stulemeyer dankte namens al de aanwezigen zoowel prof. Aalberse als mr. Goseling voor hun eminente en tact volle leiding (Applaus). Ongeveer half vijf sloot prof. Aalberse de vergadering. - Oppasse i én terstond in- >en. <Jiek beter dan ««UICKS I w VapoRub GEMENGDE BERICHTEN AANRIJDING MET DOODELIJK GEVOLG. In het dorp Kinroy werd de 43-jarige metselaar Francken, vader van acht kin deren, door een vrachtauto aangereden, terwijl hij op den weg fietste. Met vreeselijke verwondingen opgeno men werd hij naar het ziekenhuis te Maaseyck overgebracht, waar hij aan de verwondingen overleed. DOOR ELECTRISCHE STROOM GEDOOD. Vrijdagavond was de 49-jarige landbou wer A. de Graaf te Haastrecht in den stal hezig den staart van een koe op te binden met een ijzerdraad. Dit ijzerdraad is tegen de defecte lichtleiding aangekomen, waar door de landbouwer den vollen stroom door het lichaam kreeg. De te hulp geroepen geneesheer kon niet anders dan den dood constateeren. AUTOMOBILIST ONTSNAPT AAN DEN DOOD. Zijn geslipte wagen blijft met achter bumper aan prikkeldraad langs kanaal hangen. De houthandelaar P. v. Loosbroek te Oss, directeur der Stoomzagerij Kamphuis v. Loosbroek is Vrijdagnacht, doordat zijn auto slipte, onder Beek en Donk in de Zuidwillemsvaart gereden, doch dank zij de gelukkige omstandigheid, dat de auto met de achterbumpers aan een prikkel draadafrastering bleef hangen, is de heer Van L. aan een wissen dood ontsnapt. De heer Van Loosbroek keerde, naar „de Crt." meldt, omstreeks 12 uur per auto van een zakenconferentie te Helmond huis waarts, toen hij op den weg langs de Zuid willemsvaart onder de gemeente Beek en Donk plotseling voor zich een vrachtauto bemerkte, die met gedoofde lichten midden op den weg stilstond. De heer Van L. rem de uit alle macht. Hierdoor slipte zijn eigen wagen en reed pardoes het kanaal in, dat ter plaatse een diepte heeft van vier meter. De auto bleef hierbij echter, zooals gezegd, met een achterbumper aan de langs de vaart aangebrachte prikkeldraad-afraste ring hangen, waardoor de wagen, die eenige meters van den wal in het kanaal was te rechtgekomen, met een der zijkanten bo ven water bleef hangen. Onmiddellijk sloeg de heer Van L., die zijn tegenwoordigheid van geest niet ver loren had, het portierraam stuk. Het geluk te hem met groote inspanning door de ope ning te komen en boven op den drijvendeu auto te klauteren. Met een flinken sprong stond hij spoedig op den wal. De auto is den volgenden morgen met een kraanwagen uit het water opgetakeld. ZWEEDSCH SCHEPELING VERDRONKEN. Zondagavond omstreeks elf uur is in de Minervahaven te Amsterdam een opvaren de van de aldaar liggende Zweedsche hout boot „Capella'', de 34-jarige tweede machi nist K. V. Hansson uit Malmö, die onder den invloed van sterken drank verkeerde, bij het aan boord gaan te water geraakt en verdronken. De man is na drie kwartier dreggen door hellebaardiers van de hout haven opgehaald. De Geneeskundige Dienst heeft nog gepoogd met behulp van een zuur stofapparaat de levensgeesten van den drenkeling op te wekken, hetgeen echter niet mocht gelukken. Het ongeval geschiedde toen de man, die in gezelschap verkeerde van den tweeden stuurman, die ook te diep in het glaasje had gekeken, langs een ladder, welke op een dekschuit naast het schip stond, aan boord wilde klauteren. Hij is daarbij misgestapt en viel in het water. Zijn kameraad is hem onmiddehijk achterna gesprongen, maar heeft den drenkeling niet kunnen grijpen. Later heeft eerstgenoemde zichzelf weer op het droge gebracht. Het lijk van den ver dronken zeeman is naar een der ziekenhui zen vervoerd. BRAND IN EEN PENSION TE HAARLEM. Zondagavond heeft een felle brand ge woed in perceel Wilhelminapark 19 te Haar lem, waar een pension gevestigd is. Geen der gasten was thuis en de pensionhoudster, Mevr. Thijssen vertoefde in haar woning ïn perceel 22 waar eveneens een pension gevestigd is. Buren ontdekten omstreeks half negen den brand en waarschuwden de brandweer. De brand is ontstaan in de ach terkamer van de eerste verdieping en breid de zich eerst uit naar de kamer aan de voorzijde. Vandaar is het vuur overgeslagen naar de bovenverdieping welke in korten tijd in lichterlaaie stond. Het vuur ver plaatste zich vervolgens naar de zolderka mers van perceelen 18 en 20. Door krachtig optreden van de brand weer bleef de brand hoofdzakelijk beperkt tot perceel 19. De andere perceelen werden licht beschadigd en liepen veel waterschade op. De belendende perceelen waren niet tegen waterschade verzekerd. De oorzaak van den brand is onbekend. HET DRAMA TE TILBURG. Het slachtoffer overleden. Nader vernemen wij, dat de vrouw, op wie door haar gescheiden echtgenoot Zater dagmorgen te Tilburg een revolveraanslag werd gepleegd, aan de bekomen verwon dingen is overleden. UITVOERDER VAN WERKVERSCHAFFING AANGEVALLEN Door ontevreden tewerkgestelden onder Peize en Eelde. Men meldt uit het Noorden des lands aan het „Hbld.": Zaterdagochtend ontstonden op de werk verschaffing Peizer en Eelder Maden bij Groningen eenige moeilijkheden. Den ar beiders, daar te werk gesteld, was mede gedeeld, dat zij op Zaterdag tot half elf moesten doorwerken in tegenstelling van voorgaande weken, toen om tien uur het werk werd stopgezet. Wegens de kortere dagen in den wintertijd is het gebruikelijk, dat in deze. periode des Zaterdags meer uren gewerkt wordt om zoodoende per week 45 uur te bereiken. De arbeiders gingen echter liever in sta king en begaven zich naar de vertrekplaats der autobus. Zij eischten van den uitvoerder bij de N.V. Grondontginningsmaatschappij, dat hij de bussen order zou geven te ver trekken. Daar de rijksinspectie den ver trektijd op elf uur had vastgesteld, heeft de uitvoerder dit geweigerd; de vertrektijd was zoo bepaald, dat de arbeiders om twee uur hun woningen konden bereiken. Er ontstond een woordenwisseling. Ver schillende arbeiders namen direct een drei- i gende houding aan en toen de uitvoerder j nogmaals mededeelde, zich te houden aan de orders der directie, werd hij door onge veer veertig arbeiders aangevallen en vrij zwaar gewond. Een der arbeiders trok een mes en wilde den uitvoerder, die gevallen was, verwon den, doch dit werd door anderen voorko men. De arbeiders zijn na het gebeurde per bus vertrokken, zoodat een direct onder zoek niet meer ingesteld kon worden. De hoofddaders zijn bekend. De politie heeft de zaak in handen. Oogenblikkelijk zijn alle hierbij betrokken arbeiders voorloopig door den rijksinspecteur geschorst. De fraude met gaspenningen te Dordrecht. In aansluiting aan het bericht van Za terdag meldt men nog aan de „Msb.", dat het geval van fraude aan de gasfabriek te Dordrecht reeds dateert uit de jaren 1925 1926. De ambtenaar belast met den verkoop der gaspenningen was toen ziek en werd vervangen door den klerk 2e kl. A. E. Deze heeft gedurende dat jaar bijna den gehee- len reserve-voorraad penningen tusschen den gewonen voorraad door verkocht en dit geld, een bedrag van circa 3000 zich toe geëigend. Blijkbaar is in al die jaren de reserve-voorraad bestaande uit 5 zakken, elk inhoudende 6000 penningen, niet ge controleerd. Toen men dezer dagen de re serve moest aanspreken, vond men nog maar één zak aanwezig. A. E. heeft volledig bekend. I De gemeente lijdt geen schade. Kubisme. En. dit, oom is een kubistisch land schap. Toch 'n mal land, dat Cuba, hét Inbrekers in hun werk gestoord. Zaterdagavond omstreeks tien uur heb ben inbrekers zich toegang verschaft tot een sigarenwinkel, gevestigd N.Z. Voorburg wal 81 te Amsterdam, door een gat in den zolder te zagen. Reeds hadden zij sigaren en sigaretten ter waarde van ongeveer 1600.gereedgezet, toen zij in hun bezig heden werden gestoord door de dochter des huizer, die toevallig in het anders om de zen tijd verlaten huis nog een werkzaam heid te verrichten had. Zij gingen op den loop, zonder gelegenheid te hebben, hun klaargezette buit mede te nemen. LAND- EN TUINBOUW BLOEMBOLLENUITVOER NAAR ENGELAND Kanaaleilanden genieten voorkeursrechten De Engelsche invoerechten op bloembollen beteekenen groot voordeel voor de kweekers op de Kanaal-eilanden, die hun producten vrij van rechten mogen invoeren, zoo meldt Reuter uit Londen. De eerste tien maanden van dit jaar is de invoer van gesneden bloemen en bloembollen van de Kanaal-eilanden toegenomen van 148.553 tot 162.772. Uit Nederland en Frankrijk is de invoer van- zelf-spreken sterk verminderd. Van Januari tot October 1932 bedroeg de invoer uit Neder land 226.117, tegen 513.227 in dezelfde periode van het vorig jaar. Frankrijk importeerde voor een waarde van 122.655 (tien eerste maanden van 1931 258.175). De totale invoer in Engleand van gesneden bloemen voor genoemde periode dit jaar was 518.169, tegen het vorig jaar 927.458, een verschil dus van 409.289. KERKNIEUWS Nieuwe parochie in Schiebroek. Naar de ,,Msbd." verneemt, is de weleerw. heer P. van Kampen, momenteel kapelaan aan de St Josephkerk (West Kruiskade te Rotter dam) benoemd tot kapelaan aan de St. Liduina kerk te Hillegersberg, met de opdracht een nieuwe parochie te Schiebroek op te richten. RECHTZAKEN Slechte praktijken door een ambtenaar bij een gemeentelijke bank van leening. Voor den politierechter te Utrecht werden vorige week eenige zaakjes behandeld tegen vrouwen, die stofzuigers in huurkoop kochten en ze dan bij de gemeentelijke bank van lee ning beleenden, voordat ze waren afbetaald. Voorts stond een knecht van de Gem. Bank van Leening terecht, omdat hij geld had aangeno men, terwijl hij wist dat dat van verduistering afkomstig was. Uit het verhoor bleek het volgende, meldt de ,,Utr. Courant". De knecht van de Bank van Leening is ge huwd. Zijn vrouw maakt er haar werk van om lieden op te sporen, die geldnood hebben. Zij maakt hun wijs, dat het gemakkelijk is om aan geld te komen, als zij een stofzuiger in huurkoop nemen en dezen onmiddellijk daar na naar de lommerd brengen. De reizigers in stofzuigers kennen haar en geven haar voor iedere „klant" die zij aanbrengt, 5 premie. Hiermede houdt de verdienste niet op. Want de huurders van de stofzuigers, die er tegen op zien, deze naar de lommerd te brengen, kun nen dit laten doen door den knecht, die daar na het geld met het lommerdbriefje bij hen thuis brengt en daarbij ook weer 'n vergoeding ontvangt. Voor het innen van een dergelijke vergoeding ad 1.stond hij thans terecht. Doch ook daarmede is het nog niet afgeloo- pen. De vrouw van den knecht is genegen het lommerdbriefje van den huurder (of huurster; meestal zijn het vrouwen) te koopen. Dit brief je kan zij dan met winst weer verkoopen of zij kan den stofzuiger uit de lommerd halen en maakt zoo weer een zoet winstje. De huurders loopen er in en komen voor den rechter wegens verduistering, doch de man en de vrouw bleven tot nu toe buiten schot. Deze vreemdsoortige handel van het echt paar heeft zulk e?n omvang aangenomen, dat verleden week een getuige onder eede aan den politierechter verklaarde, dat de vrouw hem niet minder dan dertig lommerdbriefjes te koop had aangeboden! Bij tallooze stofzuigerzaakjes verklaarden de verdachten, dat zij deze verduistering hadden gepleegd op aanraden van de vrouw, die zei, dat het gemakkelijk en zonder gevaar ging! De man van deze vrouw ontkende geweten te hebben, dat er 'n verduistering was ge pleegd en dat het geld van deze verduistering afkomstig was. Niettemin luidde de eisch een maand gevan genisstraf. De vrouw bleef dus wederom uit handen der justitie. Volgens het Utrechtsche blad zit nog een echtpaar uit die gemeente wegens dergelijke praktijken in voorarrest. Het schijnt intusschen wel noodig, dat de Utrechtsche bank van leening een einde maakt aan dergelijke misstanden. Ge moet het zelf weten, Dat ge zeker wordt vergeten In stad en land, Zoo ge niet adverteert in: DE LEIDSCHE COURANT. KANTONGERECHT TE ALPHEN A. D. RIJN Door het Kantongerecht te Alphen werden de navolgende verstekvonnissen gewezen. We gens overtreding der Motor- en Rijwielwet: W. G. W. te Loosduinen 50, subs. 10 dg. met toew. civiele vordering ad 12.10 toegewezen aan A. v. E. te Geldermalsen, O. J. R. te Am sterdam 3 subs 1 dg., T. v. V. 4 subs. 1 dg., G. A. B. te Zwammerdam f 5 subs. 1 dg.; D. V. te Rijswijk I 4 subs. 1 dg., G. B. te Bedum 5 subs. 1 dg, R. E. V. te Wassenaar f 3 subs. 1 dg, W. C. H. te Hillegom f 5 subs. 1 dg., J. B. te Haarlem f 4 subs. 1 dg., J. W. L. te Was senaar 3 subs. 1 dg., P. Th. L. te Monster 3, subs. 1 dg.„ F. P.V. te Hazerswoude f 3 subs. 1 dg.. G. C. v. W. 4 subs. 1 dg.. C. A. H. R. 4, subs. 1 dg., A. B. te Bilt 4 subs. 1 dg., T. B. te Wilnis /3 subs. 1 dg., H. v. d. D. t« Alkemade f 3 subs. 1 dg., P. v. R. 4 subs. 2 dg., P. A. J. R. /4 subs. 2 dg.. T. de V. te Boskoop 4 subs. 1 dg., A. de R. te Boskoop 4 subs. 1 dg., S. J. den E. te Boskopo f 4, subs. 2 dg., N. G. 2.50 subs. 1 dg., J. L. C te 's Gravenhage 3 subs. 1 ad., Overtreding der Vuurwapenwet: J. G. M. te Boskoop f5, subs. 2 dg. met verbeurdverklaring van revolver. Leerplichtwetovertreding K. A. V. 4 subs. 2 dg., W. F. Ter Aar f 3 subs. 1 dg. Terzake we gens overtreding der Jachtwet: P. N, te Wou- brugge 20 subs. 4 dg. met verbeurdverklaring van geweer etc. Visscherijwetovertreding: C. C. te Leiden f 3 subs. 1 dg. met verbeurdverkla ring van hangel, B. R. W. te Wassenaar S3 subs. 1 dg (hengel afgeven of 50 ct. subs 1 dg.), J. K. 4 subs. 2 dg. (id.) 30 ct. subs. 1 dg., J. V. 3 subs. 1 dg (id.) 60 ct. subs. 1 dg. Over treding der verordening v. d. Stoomv.: H. W. M. C. v. d. H. te Amsterdam f 5 subs. 2 dg. D. H. de B. te Leiden f 5 subs. 2 d. Overtre ding Invaliditeitswet A. H. f 10 subs. 4 d., J. v. W. id.; Overtr. der Hinderwet S. K. f 4 subs. 2 d. Art. 453 wetb. v. Strafrecht II. S. zonder bekende woon- of verblijfplaats hier te lande 10, subs. 4 dg., J. W. id. f8 subs. 4 dg. en wegens overtreding reclame-verordening E. v. d. S. 5 subs. 2 d. Mishandeling? Voor het Gerechtshof te den Haag is Zater dag in hooger beroep behandeld de zaak tegen J. L. te Leiden, die door den Politierechter was veroordeeld tot f 50 subs. 25 dagen hechte nis. L. zou zekeren W. G. in de Vrouwensteeg met een mes een snede in den knie hebben toegebracht. Zooals L. verklaarde, had hij zich hieraan niet schuldig gemaakt. Vandaar dat hij in hooger beroep was gekomen. Als verde diger van L. trad op Mr. L. Weijl uit Leiden. Daar de drie getuigen vanwege het O. M., onder wie de gestokene, niet tijdig aanwezig waren, werden eerst 5 getuigen k décharge ge hoord, van wie drie met de meeste stelligheid verklaarden, dat L. absoluut geen voorwerp in de hand had, toen hij het met G. aan den stok had. Daarentegen had G. een bierglas bij zich; daarmede is hij gevallen en aan de glas scherven is wellicht toe te schrijven, dat hij een verwonding heet opgeloopen. Inmiddels waren ook G. en zijn beide vrienden versche nen. In eerste aanleg hadden alle drie ver klaard, dat G. door L. met een scherp voor werp was verwond. Daar uit het verder ver hoor voor het Hof bleek, dat op den bewusten avond laatstgenoemde getuigen onder invloed van alcohol hadden verkeerd, werden zij, nu hun verklaringen lijnrecht in strijd waren met die der vijf getuigen k décharge, ernstig door den procureur-generaal mr. Brants, onder han den genomen, die hen bovendien bedreigde met vervolging wegens meineed, indien zij bij hun verklaring volharden. Ook de pre sident, jhr. von Weiier, wees hen op de ge volgen, waaraan zij zich bloot stelden. De hoofdgetuige G. kwam toen, zij het ook aarze lend, gedeeltelijk op zijn voor den Politie rechter afgelegde verklaring terug. Nadat ook mr. L. Weyl nog op enkele tegenstrijdigheden van de getuigen had gewezen, nam de procu reur-generaal mr. Brants, het woord tot het ne men van zijn requisitoir. Hij achtte de mishan deling niet bewezen en vroeg met vernietiging van het vonnis van den politierechter vrijspraak van den verdachte. Mr. L. Weyl uit Leiden, sloot zich hierbij aan en zag, aangezien de be handeling van deze zaak bijna twee uur in beslag had genomen, af van het houden van een pleidooi. Het Hof zal 7 Dec. arrest wijzen. Diefstal? Zaterdagmiddag stond voor het Haagsch Ge rechtshof terecht P. K., bloemist te Leiden, die bij vonnis van den Politierechter van 30 Sept. j.l. was vrijgesproken van diefstal van afgesneden bloemen. De officier was van dit vrijsprekend vonnis in hooger beroep gegaan. Verdachte was in den nacht van 24 op 25 Juni j.l. te Oegstgeest door den gemeente-veldwach ter v. d. A, en den nachtwaker de W. aan gehouden toen hij op verdachte wijze een zak vervoerde. Bij onderzoek bleek deze te bevat ten c.a. 225 witte, 60 roode pioenrozen en 100 gladiolen. Verdachte beweerde deze bloemen van een onbekende te hebben gekocht. Dit ver weer werd door het Hof niet als aannemelijk geacht. De procureur, mr. Brants, kwam na het hooren van de getuigen en de benadeelde, den heer A. S., tot het overtuigend bewijs en vroeg vernietiging van het vrijsprekend vonnis van den Haagschen Politierechter. Spr. vroeg schuldverklaring van verdachte en veroordee ling tot een geldboete van f 50 subsidair 50 d. hechtenis. De verdediger achtte het bewijs niet voldoende bewezen om een veroordeeling hier voor uit te spreken. Vonnis over 10 dagen. „Om 's hemels wil, man, schiet net. Je zult baby wakker maken".

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9