MAANDAG 28 NOVEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 8 DE ENGELSCHE WEDSTRIJDEN^ De uitslagen der Zaterdag gespeelde wedstrijden zijn: Eerste afdeeling. ArsenalMiddlesbrough 42 BirminghamWolverhampton W. 00 Blackburn RoversPortsmouth 32 BlackpoolLiverpool 41 Derby CountyLeicester City 32 Everton—Bolton Wanderers 22 Lteds UnitedChelsea 20 Manchester CityAston Villa. 52 Sheffield Wedn.Huddersfield 21 SunderlandNtwcastle Un. 02 West Bromwich A.Sheffield Un. 01 Dc stand is nu: gesp. gew. Arsenal 16 12 Aston Villa 16 10 Derby County 10 10 Sheffield W. 16 9 Huddersfield 16 9 Leeds United 16 7 Newcastle U. 15 8 W. Bromw. A. 16 8 Everton 16 7 Portsmouth 16 7 Bolton Wand. 16 7 Blaoburn R. 16 4 Sunderland 16 6 Liverpool 16 5 Sheffield Un. 16 4 Blackpool 16 6 Chelsea 16 5 Manch. City 16 5 Birmingham 16 4 Leic. City 16 7 Middlesbrough 15 3 Wolverh. 16 2 gel. verl. v.t. pnt. 2 51—27 26 2 42—23 24 3 38—24 23 4 34—22 21 4 28—19 21 2 28—19 21 5 28—21 18 6 29—26 18 5 29—26 18 5 36—41 18 7 35—39 16 5 3333 15 7 27—31 15 7 32—33 14 7 26—36 13 10 28—36 12 9 24—34 12 10 32—34 11 9 18—26 11 8 19—39 9 10 23—37 8 12 22—14 6 Tweede afdeeling. Brandfort CityTottenham H. 01 Bury'Plymouth Argyle 21 ChesterfieldManchester Un. 11 FulhamStoke City 13 Lincoln CityNotts Forest 11 MillwallBurnley 41 Notts CountyOldham Athletic 21 Port. ValePreston N.E. 01 SouthanmtonBradford 2-#-0 Swansea TownGrimsby Town 10 West Ham Un.Charlton Athl. 73 KORFBAL NEDERLANDSCHE KORFBALBOND. Westelijke afdeeling. Ie klasse N.-H.Koog ZaandijkD. D. V. 2—2; D. T. V.—Swift 1—2. 1 e klasse Z.-H.RegenboogOns Eibernest 25; H. K. V.Deetos 21. 3e klasse G: OdiAmioitia 110; Die Haghe II—H. S. V. II 04; Ons Eiber nest IIEmma 01. Oostelijke afdeeling. Ie klasse A: HellasRapiditas 71 Onder OnsZ. K. C 3.2; Noviomagum Be Quick 10. Ie klasse B: D. O. S.Rigtersbleek 01; NaasA. K. C. 12. Noordelijke afdeeling. Ie klasse: UdiWordt Kwiek 13; N. I. C.-W. W. M. D. 1—2. GOLF NEDEm_AND—DUITSCHLAND. Naar wij vernemen zal de golfwedstrijd Nederland—Duitschland eind September volgend jaar in Nederland worden gehou den. GYMNASTIEK VIERSTEDENWEDSTRIJD BREMEN KEULEN- AM STERDAM-GRONINGEN. Bremen wint met grooten voorsprong. In dc Messehalle te Keulen vond gister middag de stedenturnwedstrijd plaats tus- schen ploegen uit Bremen, Keulen, Amster- dam en Groningen. Er werd geturnd aan brug, paard, rek en de ringen, terwijl voorts drie turners van elke ploeg deelnamen aan de vrije oefeningen. Bremen won den ste- denwedstrijd met in totaal 712.5 punten. Tweede Keulen met 683 punten, 3. Amster dam 633.5 punten, 4. Groningen 555.5 punten Steffens van Bremen was de beste tur ner en viermaal wist hij bij het persoonlijk klasement de eerste plaats te bezetten. Bij de ringoefeningen bleken zooals verwacht werd de Hollandsche turners sterker te zijn dan hun Duitsche tegenstan ders. In het persoonlijk klassement werd Zwaaf Amsterdam) eerste met 36.5 punten. LAWN-TENNIS NED. LAWNTENNISBOND. Najaarsvergadering te 's-Gravenhage. Onder leiding van den heer ir. Broese van Groenou, den voorzitter van den N. L. T. B., is Zaterdag de najaarsvergadering van dezen bond in den Haag gehouden. In zijn openingsrede heeft de voorzit ter in de eerste plaats de twee spelers herdacht die in het afgeloopen seizoen overleden zijn, de heeren Knappert en Knottenbelt. Vervolgens memoreerde de voorzitter het geringe succes in den Davis Cup, herdacht hij do nieuwe competitie- kampioen Leimonias, de internationale kampioenschappen met het bezoek van mevr. Moody Wills en de Amerikaanscho Davis Cup-spelers, dc geslaagde nationale kampioenschappen, de beide nederlagen tegen België en verschillende internatio nale wedstrijden van de I.C. Hij hoopte, dat dc levendigheid, die het seizoen ondanks deze tijden gekenmerkt teeren zal zijn en spoorde de bestuursleden tot activiteit aan. Aan de orde kwamen toen verschillende reglementswijzigingen, vooral de competi tie betreffende. Zonder eenig debat gingen de verschillende formeele wijzigin gen betreffende formulieren enz. onder den hamer door. Zonder debat werd ook het voorstel aangenomen betreffende het ge heel overspelen van een afgebroken partij (dus eventueel door een andere gerechtigd speler). Na een lang debat, ook over de contri butie-regeling in haar geheel en over het stemmenaantal in districten en bond, was dit laatste onderwerp oorzaak van het ver worpen van 't voorstel van de uniforme drie stemmen. De reglementscoinmissie kreeg opdracht die verhouding in distric ten en bond nader onder oogen te zien en verschillende afgevaardigden namen dus een afwachtende houding aan, stemden te gen het voorstel. Hetgeen als een Pyrrus overwinning beoordeeld werd. Over do afwijking van de rechtspraak bij de wedstrijden van de profs, op een vraag om een bevestiging van de onjuist heid hiervan van bestuurszijde, stelde de voorzitter nadrukkelijk vast, dat alle wed strijden welke de goedkeuring van den bond behoeven (en dat waren deze wedstrij den ook) de spelregels nauwlettend toege past moeten worden. Een vraag van Hilversum betreffende de financieele uitkomsten van Holland België (dames) werd aan het bestuur ter beantwoording overgedragen. SCHAKEN. NEDERLANDSCHE SCHAAKBOND. Algemeene vergadering. Zaterdagmiddag vond te Utrecht de al gemeene vergadering van den Nederland- schen Schaakbond plaats onder voorzit terschap van den vice-voorzitter W. A. T. Schelfhout uit Amsterdam, daar er bericht van den heer mr. G. C. A. Oskam uit Rot terdam was ingekomen, dat hij wegens on voldoende medewerking van een der be stuursleden als voorzitter van den N. S. B. bedankte. De heer Schelfhout vestigde er de aan dacht op, dat mr. Oskam twaalf jaar lang bestuurslid was geweest, acht jaren als vice-president, vier jaren lang als voorzit ter en dat hij in al dien tijd zijn beste krachten aan den N. S. B. had gegeven. Hij stelde daarom voor een telegram van dank aan den scheidenden voorzitter te zenden. De hoofdschotel van de vergadering was de reglemcntsherziening, waarover vele der aanwezigen het woord voerden. Zooals men zich zal herinneren zijn in den loop der laatste jaren in verschillende deelen van ons land gewestelijke of provinciale bon den opgericht. Dit was geen concurrentie voor den Nederlandschen Schaakbond, want het bleek, dat de gewestelijke bonden veel beter konden werken, veel meer kon den doen voor de propaganda van het schaakspel dan de groote N. S. B. Er zijn thans reeds negen gewestelijke bonden, t.w. de Amsterdamsche, de Haag- sche, de Rotlerdamsche, de Oost-Geldersche de Noord-Brabantsche, de Noordelijke en de Stichtsch-Gooische Schaakbond, bene vens de Districts-bonden Zeeland, Fries land en Overijsel. Iedere gewestelijke bond wijst een ver tegenwoordiger aan, die tezamen den Bondsraad vormen. Het bestuur van den N. S. B. wordt ge kozen door den Bondsraad, doch leden van dien raad mogen geen leden zijn van het bestuur van den N. S. B. Er was een gedrukt voorstel van de be sturen van vier der grootste bonden inge komen, waarin bepleit werd dat de macht in het vervolg bij den bondsraad in plaats van bij het bestuur van den N. S. B. zou berusten. Dit voorstel nu had mr. Oskam aanlei ding gegeven om af te treden. Verschillende leden wezen er op, dat al vorens dit voorstel in behandeling geno men kan worden eerst tot reglementswijzi ging moet worden overgegaan. Een voor naam punt bleek te zijn het tijdschrift van den N. S. B. De heer v. Harten hield een warm pleidioi dat alle leden van den N. S. B. zich op het tijdschrift zouden abon- neeren, omdat de drukkosten ver over de 6000 bedragen en dit bedrag niet wordt terugontvangen aan abonnementsgelden. Ten slotte werd overgegaan tot artikels- gewijze behandeling van het nieuwe regle ment, hetgeen veel tijd in beslag nam. In verband met het vergevorderde uur werden ten slotte enkele punten van de agenda aangehouden en zal op Zaterdag 17 December de vergadering worden voort gezet. PAARDENSPORT had, ook het volgend jaar weer te consta-Geersen, RENNEN EN DRAVERIJEN TE DUINDIGT. De uitslagen der gisteren te Duindigt ge houden rennen en draverijen luiden: Zevende Aanmoedigingsprijs (Prijzendra- verij der 4e klasse over 1740 M.):" 1. Vaz Dias, eigenaar C. F. Ockhorst; 2. Void, eig. B. F. v. d. Burg. Waterlooprijs (Ren op de vlakke baan over 1100 M.): 1- Pommard, eig. P. G. Riem; 2. Mercedes, eig. W. Jochems. Wilhelminaprijs (Handicapdraverij der le klasse over 2000 M): Serie A: 1. Willy A, eig. Stal Peterhof; 2. Cotta, eig. A. P. Kai ser. Tot Weerziensprijs (Pr ij zend ra ver ij 3e en 4e klasse over 2400 M.): 1. Symphatie, eig. J. Vrylandt; 2. Voici, eig. B. F. v. d. Burg. Wellingtonprijs (Ren op de vlakke baan over 1900 M.): 1. Ma rial va. eig. 'R. L. Porto- carrero; 2. Kaboul, eig. H. v. d. Pol. Wilhelminaprijs (Handicapdraverij der le klasse over 2000 M.): Serie B: 1. Trotteur, eig. H. v. Zalinge; 2. Present H., eig. W. H. SLIPJACHT K.N.J.V. In de omgeving van Den Haag. Zaterdag is de meute der K. N. J. V. naar Den Haag, of liever naar Wassenaar getransporteerd om daar de liefhebbers van een vlotte mooie jacht door bosch en duin te leiden. Deze slipjacht is een uni cum, helaas! Vroeger kwamen de „master with his men" en de honden meermalen in een winter naar de Residentie, tegenwoor dig laten de geldmiddelen dit niet meer toe, daar het aantal Haagsche leden sterk is ingekrompen. Een van de redenen hier van ligt in het bestaan der Z. H. J. V., een sterk bloeiende vereeniging met een wak ker en enthousiast bestuur, dat geregeld jaohtrilten en wedstrijden uitschrijft, zoo dat vele, van deze vereeniging lid zijnde amazones en ruiters, geen behoefte gevoe len om zich óók nog aan te sluiten bij de K. N. J. V. En toch is dat jammer. Want een jachtrit mag goede sport ge ven en opwekkend zijn, het is nog heel iets anders en. veel. opwindender om achter de meute een slipjacht mee te rijden. Vooral nu de honden in Amersfoort in uitstekende conditie gebracht blijken te zijn en een snelle pace vragen van de ruiters, die iets van hun werk willen zien en hooren. Juist die hondenmuziek, dat prachtig „geluid" geven, als ër een op het goede spoor is ge komen en hij de andere waarschuwt, dat hij "t vosje ruikt, werkt zoo animeerend op het jachtgezelschap Hel parcours, dat Zaterdag werd afge jaagd, liep voor een deel door nieuwe, zelfs den Hagenaars niet bekende contreien, meldt het „Hbid." Het was uitgezocht door mevr. Mantebaronesse Van Slinge- landt en kapitein Mante, die zich beiden zeer veel moeite getroost hadden om een zoo aardig en afwisselend mogelijk jacht- parcours samen te stellen. De meet was al dadelijk bijzonder ge slaagd: tegen 2 uur verzamelden allen zich bij Huize Hoogwolde, dicht bij paal 7 aan den grooten weg van Den Haag naar Lei den auto's en fietsen brachten deelne mers en belangstellenden aan, doch natuur lijk kwamen ook velen te paard. In het ge heel volgden een kleine honderd amazones en ruiters den jagenneester, jhr. Rader- macher Schorer, toen'deze ruim 2 uur, bij gestaan door mr. Kwint en den kennel- huntsman Vernhalm den schilderachtigen stoet formeerde. In 't geheel joeg men met 111/2 koppel honden. Tusschen de deelnemers zagen wij o.a. den voorzitter der Z. H. J. V. en ver scheidene Haagsche dames; voorts zeer veel officieren uit Leiden. In stap ging het eerst door het bosch van Hoogwolde naar de bekende weilan den achter de Laan vari Koot. Het publiek kon van den grooten weg af goed de eer ste run, die over deze weilanden met de slooten en in- en uitsprongen uit het bosch liep, volgen. Het was alleraardigst om te zien hoe het spoor met groote lussen en boohten was gelegd, zoodat de toeschou wers het séhitterend speurend volgen van het slipspoor precies konden waarnemen. Ook voor de deelnemers is dat zoo aardig! Sommige ruiters, die wat achter waren ge raakt, maakten van dit serpentine-spoor gebruikt, om een stuk" af te snijden en zoo weer bij den kop te" komen. Na deze eerste run was er een lange stap-reprise tot de tweede. Een enorme file van auto's begeleidde de ruiters, die zich langs de Kieviet naat Wassenaar begaven. Bij de R.-K. kerk aldaar werden ander maal de weilanden, opgezochtde schuin op het land staande win<I had echter geen goe den invloed op den scent, zoodat het eeni- gen tijd duurde vóór de monden het spoor weer gevonden hadden doch toen ging 't dan ook in gesloten colonne onder luide mu ziek voorwaarts en de ruiters volgden in vlot tempo. Deze run liep over de weilan den naar Duynrell, waar een beek door waad moest worden. De vele paarden te gelijk agiteerden elkaar, zoodat het een miniatuur waterballet werd tot groot ver maakt van het publiek, dat ook hier weer in dichte drommen present was. Even later bij huize Duynrell eindigde deze run; de jagenneester verzamelde zijn volgelingen (slechts een klein gedeelte had angst voor de beek en was direct omgereden) en daar na volgde de 3de en laatste run, die over Duynrell liep, en waarbij andermaal de ge vreesde beek doorwaad moest worden. In een klein anderhalf uur was de ge- heele jacht afgeloopen. Kapitein Mante, die zich geen moeite of inspanning bespaard had bij de voorberei ding van dit festijn, kail met groote vol doening terugzien op het succes van den dag. Hij heeft bewezen, dat het mogelijk is om in de directe omgeving van de resi dentie mooie terreinen te vinden, die uit stekend geschikt zijn voor het organiseeren van een slipjacht. Vóór den aanvang heeft kapitein Mante, die ook als fieldmaster fungeerde, allen die terreinen voor de jacht beschikbaar stel den, voor hun medewerking bedankt. Bovendien had kapitein Mante nog an dere landen ter beschikking gekregen, doch daar het parcours met één run verkort werd, behoefde hij hiervan geen gebruik te maken. Het ijverige K. N. J. V.-lid houdt deze terreinen in petto voor 't geval, dat het aantal Haagsche leden zóó toeneemt, dat het mogelijk wordt in dit seizpen nóg een slipjacht te houden. SCHERMEN LEIDSCHE SCHERMBOND. Kampioenswedstrijden Degen en Sabel. De kampioenswedstrijden voor Leiden en Omstreken op sabel, welke waren vast gesteld op Zondag 13 December aanstaan de, zijn uitgesteld tot een nader te bepa len datum in Januari 1933, in verband met het feit, dat op dienzelfden datum in Haarlem de Nationale kampioenschappen op sabel worden verschermd. De kampioenswedstrijden op degen voor Leiden en Omstreken, blijven gehandhaafd op Zaterdag 10 December aanstaande. Sluiting der inschrijving hiervoor op 3 December. BILJARTEN NEDERLANDSCHE BILJARTBOND. De competitie. De uitslag van den wedstrijd D. O. S.b. P. v. Cleef voor de comp. N. B. B. luidt H. de Roo 105 35 14 3.00 A. J. Offenberg 138 35 27 3.94 A. L. v. Iterson 82 33 11 2.48 J. Chrispijn 114 33 14 3.45 G. Tegelaar 100 32 11 3.12 W. Swaak 60 31 13 1.93 H. Koet 75 37 w 2.02 S. v. d. Water 76 37 8 2.05 D.O.S. 2 punten. P. v. Cleef 0 punten. De uitslag van den wedstrijd D.O.S.a. S.D.O.a. voor de comp. N. B. B. luidt: I. Mazurel S.D.O 176 24 22 7.33 P. Horree D.O.S. 68 23 19 2.05 J. Slimmers 92 44 12 2.09 H. Rietbergen 120 44 10 2.72 M. Sierat 83 38 9 2.18 P. S. 108 38 11 2.84 F. H. 80 35 10 2.84 J. H. (res.) 46 34 9 1.35 D.O.S. 1 punt. S.D.O 1 punt. S. D. O. is als Nó. 1 geëindigd en komt in de 2de ronde. De winnaars der andere afd. zijn nog niet bekend. LEIDSCHE BILJARTBOND. De competitie. De uitslag van den wedstrijd Rijnzicht I 't Gr. Laken I voor de 3e kl. comp. L. B. B. luidt: H. Barendse 't Gr. L. 76 48 7 1.58 P. de Groot Rijnz. 100 48 12 2.08 P. Meyers 100 39 17 2.56 G. v. d. Voort 57 38 6 1.50 N. v. d. Hoogt 100 76 11 1.31 D. de Jong 76 75 6 1.01 't Gr. Laken 2 punten. Rijnzicht 0 p. De uitslag van den wedstrijd D. O. S. 3 S. D. O. 3 voor de 3e kl. comp. L. B. B. luidt: O. v. d. Burg S.D.O. 94 37 12 2.53 P. S. D.O.S. 100 37 16 2.70 F. H. 93 35 11 2.85 Ph. Verstraaten 10Ö 35 12 2.85 D. Nieuwenburg 76 41 11 1.85. W. Swaak 100 41 11 2.43 A. J. Kantebeen 100 36 11 2.77 J. H. (res.) 56 35 7 1.60 D. O. S. 2 punten. S. D. O. 0 punten. LUCHTVAART Zeilvlieger verongelukt. In het zeilvliegkamp Hirtsentain bij Dillerbrug (Hitlen) is gisteren een doode- lijk ongeluk gebeurd, het 2de sedert het bestaan der zeilvliegschool. De 26-jarige leerling Biber uit Hirtsenhain viel, na reeds geruimen tijd gevlogen te hebben door tot dusver onbekende oorzaak plot seling omlaag. De machine werd vernield. De vlieger bekwam zoo zware verwondin gen dat hij onderweg naar het ziekenhuis overleed. UIT DE OMGEVING ACTIE VAN WERKLOOZE LAND ARBEIDERS. Handelt niet achter den rug uwer organisatie. Vrijdagavond hield „St. Hyacinthus", onderafd. van „St. Deus Dedit", haar 20e j jaarvergadering in het Juvenaat, waarbij ae j opkomst enorm was, zoodat de groote zaal nog te klein bleek te zijn. De voorzitter, de heer P. Vink, kon dan ook niet nalaten zijn I groote vreugde hierover uit te spreken. Spr. memoreerde eerst, dat het thans een jaar geleden was, dat hij door de leden als voorzitter was gekozen, een tijd, waarin j hij, geholpen door zijn medebestuurders, steeds zooveel mogelijk de belangen der leden behartigd heeft en steeds voor hen in dezen moeilijken tijd in den bres heeft gestaan. Dat het grootste gedeelte der ie- den dit op prijs stelt is zijn vaste overtui ging. Toch moest hij op de laatstgehouden besturenvergadering vernemen dat op dien zelfden avond, elders een vergadering was van werkloozen buiten allen verband om, waaraan ook katholiek georganiseerden hadden deelgenomen, doch nog erger was dat één dezer de vergadering had geleid, Eén die jaren in den geest van Rerum No varum leiding had gegeven in de katho lieke vakbeweging, had daar getracht naar beneden te halen wat door ons in die jaren is tot stand gebracht en vooral van deze persoon had spr. niet verwacht dat de kach. vakbeweging en hak zou worden gezet en dat hij h liet gebruiken als speelbal voor den modernen bond. Dat zij geen De- nul hebben hoe een actie gevoerd moet worden is, aldus spr., temeer gebleken, om dat de daar onder veel ophef aangenomen punten tot indiening bij B. en W. reeds weken te voren door de kath. vakbeweging te bevoegder plaatse waren ingediend. Spr. wenscht een scherp protest tegen deze actie en tegen het optreden van genoemde per- i soon uit te spreken (applaus), temeer daar hij kan getuigen dat het bestuur van „St. Hyaointhus" steeds paraat is geweest. Naar aanleiding der keurig gestelde no tulen ontspon zich een heele discussie over het al of niet mededeelen van bestuurszijde, dat werkloozen hun kaart niet moeten laten afstempelen bij particulieren. De voorzitter hielp den vrager voldoende uit de droom, waardoor mogelijk verkeerd gestelde bewe ringen uit de wereld werden geholpen. Het keurige jaarverslag van den secretaris ken schetste allereerst de zeer moeilijke tijd, waarin het bestuur heeft moeten werken en gaf een duidelijk beeld van de vele werkzaamheden in comité's en sub-comité s in het belang der leden. Tevens illustreer de deze functionaris in zijn verslag de mis leidende propaganda der modernen en uitte hiertegen een ernstige waarschuwing. Het jaarverslag van den penningmeester gaf aan inkomsten 30.355.69, aan uitga ven 30.161.87, alzoo een batig saldo van 173.82. In de jaarperiode tot 1 Nov. 1932 was alleen aan werkloozengeld uitgekeerd 20.051.83. Beide functionarissen werd wel verdiend door den voorzitter onder harte lijk applaus van de vergadering dank ge bracht voor hun omvangrijke taak. De eon- trole-commissie, bij monde van den heer Zwarts, bracht lof aan den penningmeester voor zijn accuraat beheer en gaf in overwe ging, waar de bedragen verhandeld door hem zoo groot zijn, een verzekering hier voor te sluiten, daar zijn inziens de ver antwoording groot is voor genoemden func tionaris. Een kleine opmerking over een uitgave-postje werd tot volle bevrediging toegelicht. Door den heer Zwarts werd ver volgens opgemerkt, dat op de agenda niet voorkomt de benoeming van een afgevaar digde voor werkloozenzorg, waarop door het bestuur werd medegedeeld, dat deze be noemd wordt door den Besturenraad en niet door de vakgroep. Bij enkele vandidaatstelling werden hier na de periodiek aftredende bestuursleden herkozen, waarmede de voorzitter hen fe liciteerde. Tevens was spr. zelve verheugd met dezelfde men-schen te mogen blijven werken. In de controle-commissie werden benoemd de heer J. v. Leeuwen en J. de Haas Jzn. en tot afgevaardigden naar den Bondsraad de heeren J. Kaptein, J. de Haas Jzn. en L. Bakker, en als plaatsver vangers de heeren J. v. Leeuwen en K. Warmenhoven. Naar aanleiding van het op 22 Oct. ver zonden verzoek om vergoeding voor eigen spitgraven, gebruikt door werkloozen in de Werkverschaffing, was van den Inspecteur van de Rijkswerkverschaffing een weige rend antwoord ingekomen. Meerderen in de vergadering hadden vernomen, dat vel vergoeding werd gegeven aan de bouwvak arbeiders voor het gebruik van gereed schap. Dit zal door het bestuur worden onderzocht. Mocht zulks zoo zijn, dan zal het bestuur te bevoegder plaatse de aan dacht hierop vestigen en het gedane ver zoek nogmaals herhalen. Bij het punt mededeelingen wenschte de voorz. allereerst naar voren te brengen de in de vorige vergadering geuitte bewering als zou e-r in het bestuur geen goede sa menwerking zijn. Spr. wist wel van beter, toch is deze kwestie in een bestuursverga dering besproken en eenparig werd door allen verklaard, dat de onderlingen samen werking niets te wenschen overliet. Vervol gens, dat de plaatselijke arbeidersvereen. in samenwerking zijn getreden om te trach ten verlaging te verkrijgen voor woninghu- ren, doktersfonds en radiodistributie. Spr. spoorde allen aan, in zooverre dat het nie-t het geval was, lid te worden van de R. K. Kiesvereeniging voor 1 Jan. a.s. en vestigde de aandacht der leden op de eigen pers. De 2e voorzitter nam hierna de leiding even over om een voorstel te doen de voorz. een gratificatie toe te kennen van f 25 hetwelk spontaan werd aangenomen. Deze gratificatie werd door den in de vergade ring terugkeerenden voorzitter onder dank aanvaardt De Geest. Adv. verkreeg hierna het woord om zijn dank uit te spreken voor do loyale wijze van samenwerking en het oe- stuur te complimenteeren met zijn harde werken. Tot de leden richtte spr. de waar schuwing, waar velen thans zooveel rijd hebben om te spreken over sociale vraag stukken en vereenigingsleven, dit altijd te doen zooals zij dit als Katholieken kunnen verantwoorden en steeds te trachten hen, die nog niet Kath. zijn georganiseerd, hier toe te bewegen. Ook spoorde Z.eerw. allen aan, om zooveel mogelijk 's morgens de E. Mis te komen bijwonen en veei te bidden in dezen voor zoovelen benarden tijd. Bij de rondvraag kwam allereerst een ellenlang verweer naar voren over het door den voorzitter uitgesproken protest tegen de ongemotiveerde actie der werkloozen. Dit verweer bracht echter teweeg dat net verkeerde dezer actie steeds in een schril ler daglicht werd gesteld en een waarschu wing voor allen inhield om zich niet on doordacht voor een dergelijke actie te lee- nen. Verzocht werd om de wekelijksche ait- keering van werkloozensteun 1 uur vroeger te stellen. Hieraan zal zooveel mogelijk worden tegemoet gekomen. Eveneens wer den nu weer klachten geuit over te te werk stelling bij de gemeentelijke werkverschaf fing, welke op afdoende wijze door den heer Rietmeyer werden beantwoord. Een volgende grief was, dat men bij een ongeval in de werkverschaffing slechts 80 pet. van de helft van het weekloon krijgt uitge- weerd. Deze grief werd door het bestuur overgenomen en zal te bevoegder plaatse worden besproken. De voorzitter deeide dan nog mede, dat 1 Dec. a.s. de wacht- week voor den Bond ook geldt voor de werkloozensteun. Deze minder prettige mededeeling werd van alle kanten beenti- seerd, waarop de voorz. mededeelde lat dit een landelijke regeling was. Toch zal het bestuur deze belangrijke kwestie bij het Hoofdbestuur aanhangig maken. Hierna dankte de voorzitter allen voor hun tegenwoordigheid en verzocht met klem onder alle omstandigheden de leiding te volgen van het bestuur en deelde mede, dat alle gezinshoofden of daarmede gelijk- gestelden als feestgave een bon zal wor den verstrekt voor 1% pond vleesch, het welk a.s. Woensdag bij den heer P. v. d. Berg, Bronckhorststraat kan worden afge haald. Hierna sluiting.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 8