UIT DE RIJNSTREEK MARKTBERICHTEN MAANDAG 28 NOVEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 A. R. K. A. Vorige week ving voor de afdeeling Lei den van de Arka do eerste der serie lezin gen aan van het winterprogram met een causerie over Eusland door den heer Co- nijn. Te ongeveer half negen opende de waar nemende voorzitter de heer Kriek, de bij eenkomst met den chr. groet, daarbij den leden en de aanwezigen van de zusterver- eenigingen welkom heetende Hij spoorde de leden aan tot trouwe opkomst op de cau- erie-a vonden, om zoodeonde de activiteit in het vereenigingsleven te bevorderen en hun kennis omtrent het gebodene te verrij ken. Hij gaf daarna het woord aan den heer Conijn. Deze begon zijn causerie met de mede- deeling dat de naaste aanleiding tot een bezoek aan Eusland, het verlangen was, om door eigen aanschouwing op de hoogte te komen van Eussische toestanden, om deze kennis naderhand te kunnen gebruiken bij disputen van sociaal-economisch en so- ciaal-ethischen aard. De heer Conijn liet ons in gedachten meereizen, allereerst naar Warschau de hoofdstad van Polen, waarlangs de reis zou gaan. Hij gai een beeld van den toestand van de groote kathedraal aldaar en van geloofs leven van het Poolsehe volk. Het opval lende i3 daarbij dat dit geloof zich veel le vendig 'r uit, in de uitwendige houding der geioovïgen in tegenstelling met ons Noordelingen. Hij zag daar vele Poolsehe vrouwen die gedurende de H. Mis als het ware plat ter aarde liggen. Bij het verder vervolgen van de reis door Polen viel hem het eentonige vlakke van het Pqolséhe landschap op. Tegen den avond arriveer den zij in Rusland Na (de gebruikelijke, geidcontrole voor de vreemde valuta, ging 'men over in de Russische treinen met «breed sr.oor Het inwendige der treinen gaf al dadelijk den indruk dat de Russen het met de zindelijkheid niet zoo nauw nemen. Opvallenc was ook dat ze na eenigen tijd con stal eerden, dat de boven-verdieping der treinen bezet was door dakreizigers, menschen die trachten, voor niets mede te reizen, dooi armoede daartoe gedreven. Zoo vervolgden ze hun reis naar Lenin grad voorheen de hoofdstad des Rijks ge naamd: Petersburg. Het opvallende van deze eens zoo schitterende stad was de vervallen toestand waarin ze thans ver keerde. Vervallen huizen verveloos en ge- heele winkelstraten onbewoond. Opgebro ken straten verhoogden deze desolaten in druk. eveneens de verlatenheid der stra ten. Wij werden naar 'net Hötel gedirigeerd dat een zindelijken indruk maakte. Den anderen dag stond, op het prokramma fa brieken bezichtigen. Ik had mij voorgeno men op eigen gel evenheid te gaan en be dankte dus voor fabrieksbezoek. Ik be zocht de kathedrale kerk en had gelegen heid 's avonds om 7 uur een lof bij te wo nen, dat goed bezocht was Bij de kennis making met den Franschen priester op deze eonzamen post werd eerst cenige terug houdendheid in acht genomen. Eerst toen hij zekerheid had dat de zaak vertrouwd was werd hij toeschietelijker en wel zoo danig dat hij mij in vertrouwen nam, om bij een trouwplechtigheid als tolk te fun- geeren Er was n.l. een Duitsch sprekend borenpaar uit het Wolga-gebied, dat dooi een Roomsche geestelijke in den echt ver bonden wenschte te worden. Ik Jieb zoo goed mogeli'k geassisteerd en was getuige van hun geluk, hen tevens bewonderende om hun sreloofsmoed onder zoo moeilijke omstandigheden. Bij het verder bezoek der stad vielen op de iDestemmingen der vroe gere Godshuizen en inrichtingen voor anti- relieuze doeleinden. Deze uitinge van antireligiositeit wa ren zoo plat en laagvloersch, dat ze de mees'c reizigers ergerden en tegenstonden. Dat ze met de waarheid in geen enkel ver band stonden zoomin als met cultuur be hoeft nlet gezegd. Van Leningrad ging'de reis naar Moskou de tegenwoordige hoofdstad van Rusland. Hier slaat als het ware het hart van den Russische Sovjetstaat. Hier wordt met kortsachtigen ijver gebouwd, o.rn. aan ho tels om zoodoende den vele buitenlandsche reizigers een goed onderkomen te verschaf fen. Meer nog dan do reizigers zal de so- liede buitenlandsche valuta hun welkom zijn Hoewel dus de stad zelf een beeld van activiteit vertoonde, was de aanblik bij en op het station en groote ellende. Het betrof de als het ware maatschappelijk uit- gestootenen, de intellectueelen, de vroege re middenstanders en groote boeren, die verdreven van huis en hof tot paria's zijn geworden en die trachten van stad tot stad te reizen om elders hun ellendig leven te rekken. Het moge waar zijn dat in Rus land geen werkloosheid heertcht voor pro ductieve arbeiders volgens het sovjetsys teem, deze groepen der bevolking zijn aan de ellende prijsgegeven. We wilden van de stationsomgeving een photo maken, doch dat was niet geoor loofd. Het Zondagsbeeld in Moskou verschilt niet van het door de weeksche. Men werkt er evengoed. Het burgerlijk begrip van den Zondag is verdwenen. Van de vele "bezienswaardigheden is te noemen het Kremlin waar hoofdzakelijk de regeenngsgebouwen gevestigd zijn, o.a. de beruchte Gepoe. Ook de rechtbanken war ren hier ondergebracht Het is echter de vraag of men volgens algemeen Europeesch rechtsbegrip nog wel van rechtbanken kan spreken. Dagelijksche belangstelling heeft het Marsolum waar het gebalsemde lijk van Lenin rust. Voortdurend defileeren hier de Russen langs in onafgemroken rijen. In tegenstelling met Leningrad waren hier nog verscheidene kerken open en gevuld met geioovïgen, meestal vrouwen en was de godsvrucht zeer stichtend van de aan wezigen. Wat de overige bezochte gebouwen be treft bleek telkens dat ze dienstbaar wa ren gemaakt aan de communistische pro paganda, speciaal in anti-religieuzen zin. Na Moskou werden nog bezocht Rostow, de Donkozakkenstad en Kiew, de Oekraan- sche havenstad. Zijn indrukken samen vattende over 'Rusland kwam hij tot de conclusie dat van sociaal-ethische zijde bezien het communis tische stelsel, zooals dat in Rusland ge propageerd en toegepast wordt, tot een zedelijke ontaarding moet leiden. En juist daarom zal op den duur dat stelsel, ook van sicaal economische zijde bezien, moeten falen. Een staat die systematisch het zede lijk fundament in de samenleving loswricht en daarvoor in de plaats meent te kunnen stellen het materieele x economische nut- itgheidsbegrip, zal bedrogen uitkomen. Dat die ontwrichting van het zedelijk funda ment haar doel is, bewijst hot schoolleer plan. Wij kunnen dan ook niet anders dan met een droef gemoed de gebeurtenissen in Rus land volgen en bidden dat voor het Russi sche volkj dat thans een bitteren lijdensweg gaat,^betere tijden mogen aanbreken. Wij als Katholieken moeten een les uit dq ge beurtenissen van elders weten te trekken. Dat is de noodzakelijkheid van eenheid, ook in het staatkundige. Zoo alleen kunnen we een dam opwerpen tegen het voort schrijdende eentremisme dat tot noodlot worden kan. De voorzitter dankte den heer Comijn voor zijn interessante rede en spoorde de aanwezigen nogmaals aan tot een bezoek van de volgende causerie-avonden en sloot den avond met den Chr. groet. Zaterdag slaagden voor den R. K. Bond „St. Genesius", voor stenografie „Groote" Mej. Anny Bavelaar, Rië van Iterson en Quirine Meiman; voor Machineschrijven: Mej. M. v. d. Heuvel, leerlingen der Eerw. Zusters, Pelikaanstraat, alhier. Voor denzelfden Bond slaagden eveneens voor machineschrijven: Mien Jansen, Willy Jagers, Joop Höogeveen, Christ. Kortmann Carola van Paaschen, Margit Stemman, Marie van Stralen en Mien van Ulden, leerlingen der Mariasohool, Haarlemmer straat. alhier. Verder zijn nog geslaagd voor Stenogra fie de jongedames M. Castelein en L. Blom leerlingen der St. Jozefschool v. d. Werff- straat. De koningin en prinses Juliana zijn heden middag om 12 uur per auto met gevolg deze gemeente gepasseerd, komende van het Loo op weg naar den Haag, alwaar zij haar win terverblijf weer hebben betrokken. Gehouden verkooping in bet Notarishuis al hier op Vrijdag j.l., ten overstaan van: B. J. J N. Troost, notaris alhier: Heernstraat S3d. kooper E .van Starkenburg qq. voor 4170. id. 85e, J. van der Waals, qq. voor f 4600, Groenhazengracht 13, P. J Boom, qq. voor 470, Zonneveldstraat 8, L. Boerstra, qq. v. 3200, Oude Vest 153, P .Oostendorp, voor 2550, Burgsteeg 3, J. Flipse qq. voor 4250 ag(-e2GroecP:.nfe&uitucfw aodrw aadrdw ao ACADEMIEN1EUWS LEIDEN. Bevorderd tot doctor in de rechtsgeleerdheid op proefschrift, getiteld: „Safaksch Adatrecht", de heer Th. Nieu- wenhuyzen (Amsterdam)L BOSKOOP. Tandheelkundige hulp. In de laatst gehouden bestuursvergadering van het Mij. Ziekenfonds „Alphen en Omstre ken" heeft het bestuur besloten, de le den van goemd fonds, met ingang van 1 Januari 1932 zonder premieverhooging tandheelkundige hulp te bieden op zeer gunstige en gemakkelijke condities, een en ander in overleg met de tandartsen te Boskoop en Alphen a, d. Rijn. Gevonden voorwerpen. 2 melkbussen (40 L.) portemonnaie met inhoud huissleutel mondstuk (blaasinstrument) potlood rijwielbelastingmerk. Geboren: Pi-eter z. van P. S. Spruijtenburg en P. W. v. Leeuwen Christina Maria Joohanna d. van O. de Bruin en A. Verhoek Floris z. van B. Kromhout en G. v. d. Berg Wil- helmina Catharine d. van A. A. Abbeii- broe-k en J. v. Os. Ondertrouwd: H. Broekhuizen en A. Ramp. Getrouwd: H. Vink 24 j. en T. A. Kaptein 25 j. Overleden: Jan v. Voskuilen 72 j. ZWAMMERDAM Ondertruwd: D. Kaptein, gesch. 49 j. en M. de Vlieg wed. 44 j. H. Uittenbogaard jm. 29 j. en T. A. van der Wijngaard jd. 25 j. NIEUWKOOP Crisis-comité. De dames-leden van bet plaatselijke crisis-comité zullen in Februari a.s. een bazar houden, waarvan de baten in de kas zullen vloeien van het comité. Door middel van een circulaire zijn alle ingezetenen van Nieuwkoop en Noorden uitgenoodigd daaraan I medewerking te verleenen door het schenken van een geldelijke bijdrage of het beschikbaar stellen van een of ander voorwerp Verhuring gras- en tuinland. Het gemeen tebestuur heeft bij publieke inschrijving een drietal perceelen gras- of tuinland verpacht. Voor een perceel tuinland van het ontginnings- bedrijf schreef in: B. Hoogerwerf Azn. voor 51 en J. W, verhage voor 52. Voor een per ceel grasland aan den Noordschenweg naast C. van den Bosch schreef in C. van den Bosch voor 8 en J, D. Aartse voor f 10 en voor een dito perceel naast A. Kwakkenbos Sr., schreef in C. van den Bosch voor 8, C. Leliveld voor f 15 en C. van Middelkoop voor f 15.25 KATWIJK. De weg KatwijkHaagsche Schouw. In verband met den slechten toestand van den op het Provinciaal Wegenplan voorkomenden weg Katwijk naar de Haagsche Schouw hebben de A. N. W. B. en de K. N. A. C. zich gewend tot Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland met verzoek verbetering te willen be vorderen. Dit College heeft hierop ge antwoord, dat de toestand van dezen weg, voor welken nog allerminst vast staat, dat hij op het provinciaal wegen- plan behouden zal blijven, voortdurend zijn aandacht heeft, maar dat niet ge vorderd kan worden, dat aan het on derhoud daarvan meer besteed wordt dan de tolopbren-gst toelaat, welke voor een in alle opzichten behoorlijk onder houd niet voldoende is. ALPHEN AAN DEN RIJN De dieuen-opslagplaats. In verband met de aanhouding van L. en v. L. door de politie in verband met gepleegde diefstallen is Zater dag door de politie nog een derde persoon aangehouden, die eveneens wordt verdacht hierbij betrokken te zijn. Groenten wasschen. Een loopjongen van den groentenhandel „De Druiventros" had Za terdag het ongeval met een geladen bakfiets met groenten etc, in de Aar te rijden. Door voorbijgangers werd de jongen gered. Later werd de bakfiets en een groot gedeelte der groenten opgevischt. KOUDEKERK Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente vergadert Dinsdagmorgen. Punten ter behan deling. 1. Beëediging van den heer P. Kok, 2, Vaststelling verordening heffing en invordering besmetelijke ziektengelden. 3, Crediet aanleg electriciteit slachtlokaal en bijbehoorende wo ning. 4. Crediet inzake ontspanning en ontwik keling werkloozen. 5, Crediet controle gemeen- tefinancien door het cerificatie-bureau Vereeni- ging Nederlandsche gemeenteen. 6. Brief van Ged. Staten inzake begrooting dienst 1933 met voorstellen tot belastingverhooging. 7. Wijziging steunregeling .8. Aangaan overeenkomst met de Thermo-Chemische Fabrieken. 9. Comptabele besluiten. Overleden: Dirk de Kooter 46 j. Gevestigd: van Leiden: C. W. de Blois Stompwijk: J. Bervoets Hillegom: M. H. van Leeuwen Alphen aan den Rijn: L. Jon- gejan Leiden: G. van der Lely van Lei derdorp: R. W. Teunissen Hazerswoude: C. van der Zwaan Alphen aan den Rijn: A. Stoffer Leiderdorp: A. Duiker. .6hthV.e2.UD-i-nrdeeoinijl.oicmfw.naDli.cmvb Vertrokken,: naar Bussum: M. Groen naar Nieuw-Vennep: P. M. van Burik Katwijk aan Zee: C. J. van Beek. ZEVENHOVEN Gemeenteraad. Op Woensdag 30 Novem ber, 's morgens om 10 uur, komt de Raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen. De agenda bevat een 7-tal punten ter behandeling. Voetbal. Zondagmiddag speelde Z.U.V. II een wedstrijd tegen Vrouwenakker I op eigen terrein. Heel spoedig bleek V.V.V. I nufet op gewassen tegen Z.V.V. II. Het spel eindigde met 4—1 voor Z.V.-V. II. Geboren: Quirinus z. van G. v. Trigt en W. Leliveld Maria d. van A. Na en M. Nie sing. LAATSTE BERICHTEN MISLUKTE ROOFOVERVAL. Otsde man met een knuppel op het hoefd geslagen. Zaterdagavond kreeg do 65-jarige koop man Levi Schlosser, wonende in de ge meente den Ham, bezoek van een woon wagenbewoner uit de buurt, zekeren v. E., die hoiu een glas water vroeg. Plotseling viel de mail op S. aan en sloeg hem met een knuppel verschillende malen op het hoofd. De oude man wist echter naar buiten te vluchten, doch werd door v. E. gegrepen en in een sloot geworpen met de kennelijke bedoeling hem te ver drinken. S. wist echter uit de sloot te kno pen en verder te vluchten. De dader vluchtte, hij had geen gele genheid gehad iets te rooven. De politie stelt een onderzoek in evenals het parket van Almelo. De dader is voortvluchtig. ZUID-HOLLANDSCHE IJSBOND Zaterdagmidag j.l. heeft de Zuid-Holland- sche IJsbond zijn jaarvergadering gehouden in de bovenzaal van café-restaurant „Hollan dais" te 's Gravenhage. Vertegenwoordigd waren 22 afdeelingen door een of meer afgevaardigden, alle leden van het dagelijksch bestuur, een aantal dis- strictscommissarissen of belangstellenden. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat hoewel er in het afgeloopen jaar geen ijs 'is geweest, de moreele beteekenis van dan bond vooruit is gegaan. In verschillende dee- len van Zuid-Holland is krachtiger medewer king te bespeuren om den bond te maken tot een aangenaam, maar ook tot een nuttig lichaam, dat zich inspant een aaneengesloten ijswegennet te bevorderen. Dank zij een brief van Ged. Staten van Ge meentebesturen werken de laatsten gaarne me de om de commercieel-economische beteekenis van ijswegen en de werkverschaffing welke zij bieden, te ondersteunen. De bond wil rondritten en afstandsritten instellen in samenwerking met den Nederland sche Bond voor Lichamelijke Opvoeding. Ook wil hij het ijswegennet beter voorzien van wegwijzers. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de rekening 31-32 sluit met een batig saldo yan f 663.33. De heeren W. G. de Knokke van der Meulen, voorzitter, W. H. J. Dicke, secreta ris-penningmeester en de heer G. P. Blom werden bij acclamatie als zoodanig herkozen, terwijl in de plaats van den heer rar. D. W. Molhuysen, die wegens benoeming tot burge meester van Fries had bedankt, werd geko zen de heer W. van der Sluys, direceur der gemeentewerken te Voorburg. Wegens uitbreiding van het bestuur, werd ook gekozen de heer N. Matthijs, voorzitter van de afdeeling Lisse. Den heer Molhuysen werd het eere-voorzit- erschap aangeboden, wegens aan den bond betoonde sympathie en medewerking. Aangezien de directie van de Rijksverzeke ringsbank zich dubbelzi had uitgelaten over den verzekeringsplicht der afdeelingen voor hare werklieden, zal het bondsbestuur die zaak met spoed onderzoeken en rapport uitbrengen. Ingesteld is een bondswedstrijd, speciaal voor leden van afdeelingen gevestigd ten Wes ten van de Schie en te houden op banen dier afdeelingen. De voorzitters dier afdeelingen zullen de regelingen treffen in opdracht en met mede werking van den Z. H. IJsbond. Het bondsbestuur zal in verbinding treden met waterschapbesturen in het belang van het ijswegennet. DE BELGISCHE KAMERVERKIEZINGEN Verliezen der Liberalen, Katholieke en Socialistische winst. BRUSSEL, 28 Nov. (V.D.) Voor zoover de verkiezingsuitslagen in den loop van den nacht bekend zijn geworden, blijkt, dat de liberalen groote verliezen hebben geleden, waardoor zij waarschijnlijk zes zetels zul len verliezen. De socialisten winnen vier k vijf zetels. De Katholieken winnen vooral in Vlaanderen veel stemmen en zullen <laar waarschijnlijk een of twee zetels winnen. De communisten werden vooral versterkt te Luik, Charleroi en Gent, en winnen twee zetels. De Vlaamsche Nationalisten hebben vele stemmen verloren en zagen hun stern- mental slechts toenemen in Gent en in Brugge. Waarschijnlijk verliezen zij een zetel. De vermoedelijke samenstelling der Kamer BRUSSEL, 28 Nov. (V.D.) De vermoede lijke samenstelling van de nieuwe Belgische Kamer is waarschijnlijk als volgt: 111 do oude Kamer Katholieken 80 zetels (76) Liberalen 23 (28) Socialisten 73 (70) Vlaamsche National. 8 (10) Communisten 3 1) In deze samenstelling zijn nog wijzigin gen mogelijk aangezien de bepalingen om trent het verbinden van lijsten zeer inge wikkeld zijn. Hoewel juts morgen of Woensdag de definitieve uitslag bekend kan zijn is de tendenz van deze verkiezing echter duidelijk. Dc katholieke winst wordt voornamelijk veroorzaakt door het verlies der Nationale Vlaamsche groep. De ach teruitgang van deze groep wordt geweten aan de onderlinge twisten in het nationalis tische kamp. De Liberalen hebben vooral in Antwerpen grooto verliezen geloden. Do door hen aangekondigde strijd tegen de Communisten schijnt den communis tischen aanhang aanzienlijk te hebben vergroot. De katholiek-liberale coalitie is echter onge schokt gebleven, zoodat het tegenwoordige kabinet zonder moeilijkheden gehandhaafd lean blijven. STORM EN SNEEUWVAL IN ENGELAND EN SCHOTLAND. LONDEN, 28 Nov. (V.D.). Gisteren en gedurende den afgeloopen nacht heeft bo ven Noord- oh Midden-Eugeland een lie vige storm gewoed, die op sommige oogen- blikken een snelheid van 110 km. per uur bereikte. Het stoomschip „Brittannic" arriveerde met 24 uur vertraging te Liver pool. Op de Wear kwamen twee stoom schepen met elkaar in botsing, en bij het eiland Islay liep een trawler aan den grond. Op eenige plaatsen in Schotland woed den sneeuwstormen, waardoor het verkeer groote Last ondervond. Bij Inverness ble ven twaalf automobielen in de sneeuw steken, zoodat de inzittenden de auto's ver lieten en hun reis te voet voortzetten. AMSTERDAM, 28 Nov. Vee. Aange voerd werden 4 wagons geslachte runderen uit Denemarken. 432 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwal. 6263 cent, 2e kwal. 5360 cent, 3e kwal. 4250 cent, en mindere soorten 50 cent per kg. slachtge- wicht; 67 melkij en kalfkoeien 180220 per stuk; 83 vette kalveren: lc kwal. 60 65 cent, 2e kwal. 5358 cent, 3e kwal. 40 50 cent per kg. levend gewicht, 19 nuch tere kalveren 48, 123 schapen 1016 per stuk; 760 varkens; Vleeschvarkens we gende van 90110 kg. 3436 oent, zware 3335 cent en vette 3233 cent per kg. slaehtgewicht. Overzicht: Runderen met .geringen aanvoer, stugge handel en de prij zen iets hooger. Vette kalveren geringen aanvoer, kalme handel en prijshoudend. Varkens met minder aanvoer, stugge han del en prijzen. ROTTERDAM, 28 Nov. Vee. Ter vee markt aangevoerd: 484 koeien en ossen, 209 vette kalveren, 855 schapen of lamme ren; 970 varkens en overloopers. Prijzen per half kg.: koeien 1317.5, 2527 en 3133 cent, ossen 1617, 2123 en 26-^29 BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren Jacoba Johanna, dochter van J. J. Philippo on E. Oostveen Hen drik, zoon van H. Meert ens en P. De ij Jan Willem, zoon van J. M. Hompenius en W. F. Stoorvogel Maria Johanna, doch ter van B. J. Jansen en M. Kalkhoven Hendrik Jaoobus Corneüs, zoon van H. v. d. Mark en J. Beerenfinger. Ondertrouwd: J. v. Diesel jm 27 j. en E. Neuteboom jd. 26 jaar S. P. de Groot jm 19 jaar on E. II. Schlagwein jd. i 13 jaar. Overleden: W. L. Jnmbroes m. 53 jaar E. M. E. Viehbak d. 27 jaarW. J. Dekker m. 66 jaar. BIOSCOPEN. City: Volwassenen. Luxor: Volwassenen. Casina: Afgekeurd, Trianon: Afgekeurd. cent, vette kalveren 27.532.5, 37.5—45 en 52.557 cent; overjarige lammeren 8 14.50 per stuk, varkens 1414.5 cent. Overzicht: Do aanvoer van koeien en ossen was redelijk; handel kalm en de prijzen van tweede en derde kwaliteiten bloven gelijk; eerste kwaliteit iets stijver dan laatstleden Dinsdag. Een beste koe ging tot 1 cent boven noteering. Stieren niet aangevoerd. Vette kalveren minder aan gevoerd, handel stroef en onveranderde prijzen. Een bost kalf ging nog tot :\5 cot boven noteering. Schapen en lammeren met redelijken aanvoer, handel kalm en in de prijzen kwam geen verandering. Varkens: wegens regeeringsmaatregcl was de aanvoer veel minder. Handel kalm en eenigszins gedrukte afloop. Prijzen ble ven vrijwel gelijk. Voor prima beesten werd nog tot 15 cent bestood. Zouters niet aangevoerd. VINKEVEEN, 25 Nov. Groentenveiling. kasspercieboonen 51 cent per kg., toma ten A 812 cent, B 1014 cent, C 5 cent per pond, bloemkool 418 cent per stuk; knolselderie 4 cent per struik, peen 5 cent per bos, roodekool 6 cent per stuk, groene kool 4 cent per stuk; witlof T 1620 cent, idem IT 812 cent, andijvie 1620 cent per 10 stronk. AMSTERDAMSCHE BEURSNOTEERING Verstrekt door: INCASSO-BANK N.V., LEIDEN BREESTRAAT 19 28 Nov. 1932 Industrie: Alg Kunstz. Unie Berkels Patent (Jftlvó Delft crt. v. A KUcbcnm Accousl Ned Ford Philips Gem. Bezit Uni Lever Petroleum: Kon. Olie Perlak Rubber: A'da ra Rubber Deli Bat. Rubber Vico Serbadjadi Scheepvaart: Oude Vaart Ned. Scheepv Unie Oude Boot Mijnbouw: Bocton Alg Exploratie Mi Suiker: 11 V A'dam Vorstenlanden Java Cultuur NI SU. Tabak: Deli Mij. Senembah Deli Bat. Tabok Oostkust Amerik. Fondsen: Am Smelting Anaconda Ass Gas Eloctr Bethlehem Steel Cities Service Central Public. Continental Oil Gen Aviation Int Nickel Kennecott Copper Milwaukee ld Pref. Keesport Tin Plate North Amorican Nevada Shell Union United St Leather Union Pacific Wabash Tidewater Ass. Oil United St. Steel V.K. 2.30 u. 87/l6 JO?/* 3l/f 3*7l<S 42 181/., C47/8 3V< 115 1268/4 1077» 43 64 115l/i 1221/2-3V2 IO0V2 144-78 78 1417.,-2 321/a 201/2 581/4 26 33 »*/8 591/2 18l/2 571/, 18 15' 1227i 15 170 43 1021/, 75 1 6CI/2/7 42V2 100 73 1121/4 1201/2 14074 177/8 II21/4 126 1401 '2 17 141/.» 177Ï 2'/ld 171/s 31/4 141/4 17% 1«V,8 31/4 45*/., 271/, 69'/., 2V-. 33.78 WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59,12 Londen 7.978L New York 2.48.83 Parijs Brussel Zwitserland Milaan Madrid Oslo Kopenhagen Stockholm Wcenen Praag Boedapest 9 78'7iq 34.451/2 47.841/2 12.691/2 20.30 41.07i/2 41.821 lo 43 25 34.50 7.37i/o

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3