maandag 28 november 1932 de leidsche courant EER5TE BLAD PAG. 2 barometer: TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 2S Nov. 1032, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometorst.: 775.7 te Scilly. Laagste barometorst.: 731.4 to Isafjord. Verwachting tot den avornl van 29 Nov.: Zwakke tot matige i^a^-er weer toene- mende Westelijke tot Zuidelijke wind, half tot zwaar be wolkt, aanvankelijk nog weinig of geen regen, aanvankelijk kouder, later waar schijnlijk weinig ver andering in tempe ratuur. De Zaterdag genoemde uitgebreide de pressie heeft zich naar het Oosten ver plaatst. Zij ligt thans met twee kernen over Scandinavië. Ten onzent steeg de barometer in den loop van den nacht bui tengewoon sterk. In 'I Z.-Westen vertoont zich 'n intensief hoog drukgebied. Bij IJs land ligt reeds weer een uitgebreid en zeer diep minium, dat reeds in Schotland de barometer weer doet dalen. Tengevolge van de zeer sterke luchtdruktoename in het Westen nam de gradient sterk toe. In cnze omgeving cn op de Noordzee waait het krachtig uit Noordwest. In de Oostzee worden flinke Zuid-Westenwinden aange troffen. Bij den aanvoer van de koude lucht uit het Noord-Westen is de tempera tuur over het geheele vasteland gedaald, in Duitschland en Frankrijk zelfs vrij veel. De regenval was vrij uitgebreid, doch slechts plaatselijk zwaar. Er wordt krim pende wind met aanvankelijk weinig of geen regen verwacht. De nacht zal koud zijn, later mag deze1 fde temperatuur als heden verwacht worden. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur des middags te half dri® 7.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e*.: Van Maandagnamiddag 4.2.3 uur tot Dinsdagmorgen 7.43 uur. KATWIJK. Gemeenteraad. De raad dezer gemeen te komt Vrijdag n.m. te 2 uur in openbare vergadering bijeen. Punten van behandeling: Mededeeling van ingekomen stukken. Vaststelling van de notulen der vergaderingen van 19 Mei, 1 Juni en 23 Juni 1932, no's 295, 296 en 297. Punt 3: Vaststelling van de gemeente- en bedrijfsberootingen voor bet dienstjaar 1933 Rondvraag. Zoo noodig 's avonds voortzetting van deze vergadering. Geboren: Cornelia Clasina Agatha, d. v. G. J. Burggraaff en G. Parlevliet. Nicolaas, z. v. J. Zwanenburg en A. v. Boe len. Jacob, z. v. M. Schaap en W. van Rijn. Cornells. v C. Kraaienoord en K. Mesemaker. Klazina, d. v. D. Snijer en T. v. Beelen. Klazina, d. v. C. Hoek en A. Hóek. Arie, z. v. C. v. D ui venbode en C. Ouwehand. Floris, z. v C\ Kuyt en P. Brouwer. Krijn, jf. v. J. v. Duyn en L. Schaap. Overleden: Pietje Arendje Vlie land, 3 d., <1. v G. beland en D. Haasnoot. Pieter Meerburg, 72 j. wednr. van H. G. v. Everdingen. Getrouwd: J. v. Egmond en A. Ver- does. Ondertrouwd: Gerrifc Pronk en Cornelia Vlieland. Corn. v. d. Plas en Ja-coba Schaap. NOORDWIJK. Brand. Hedenmorgen te ongeveer half elf ontstond een begin van brand in de wa terstokerij van den heer J. Vink in de IJmuiderstraat, welke brand zich ernstig liet aanzien in deze volkrijke omgeving. Doordat de brand spoedig ontdekt was en de omwonenden met. man en macht aan de blussching deelnamen kon de brand in de kiem worden gesmoord, zoodat alleen eeni- ge materieele schade in dé stokerij ont stond. De brandweer behoefde geen assi stentie te vcrleenen. VOORHOUT. Aangereden. Zaterdagmiddag om streeks 3 urn- had in de Hoofdstraat alhier een ongeval plaats, dat nog tamelijk goed afliep. Het zoontje van den heer v. S. dat voor de ouderlijke woning speelde, stak plotseling den weg over en kwam tc vallen. Juist naderde een auto, die het Ventje aan reed. Spoedig was Dr. Bots ter plaatse, dio de eerste hulp verleende. Men vreesde voor een hersenschudding, maar dit ernstig gevolg bleek do aangcredene met tc heb ben gehad. RIJNZATERWOUDE. Groene Kruis. Op Vrijdagavond hield de Afd Onderling Hulpbetoon aangesloten "bij de Zuidhollandsche Vereeniging het Groene Kruis, haar jaarvergadering in het café de Boer alhier. Na- opening der vergadering door den voorzitter, den heer G. Eikelenboom en le zing der notulen, volgde een keurig jaar verslag van den secretaris, wat in dank wordt aanvaard. Daarna rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer A. Kiebert, welke rekening wordt nagezien door de hee- ren Th. J. van Iperen, W. J. Kinkel en A. Th. de Boer. De rekening werd volko men in orde bevonden. Uit deze rekening bleek dat do inkomsten waren over 1932 373.27V, de uitgaven bedroegen 359.79, alzoo een batig slot van 7.28.Op de spaar bank bevindt zich een bedrag van 438. Tot controle-commissie over de verple- gingsmiddelen voor 1933 werden benoemd de heeren Th. Bijlemeer, J. de Rijk en J- Evers. Hierna werd de begrooting voor 1933 vastgesteld Inkomsten batig saldo 7.2S. Contributie leden 150. Uitgaven begroot op 75.60 Zoodat voor verple- gingsmaterialen overblijft 8168. Hierna bracht de commissie van controle verslag uit over de verplegingsiniddelen, die in orde "bleken te zijn, waarvoor dank werd gebracht aan het bestuur en den bode. Volgt verkiezing van twee bestuursleden. Aftr. de heeren A. Kempenaar en P. van der Meer. Beide heeren werden met alge- meene stemmen herkozen en namen hunne benoeming aan, zoodat de oude garde van bestuursleden gehandhaafd bleef. Hierna volgt het Jaarverslag van de af gevaardigde, den heer Compeer, van de Algemeene Vergadering gehouden te Rot terdam. Zooals altijd bracht de heer Com peer een keurig verslag uit van deze Alge meene Vergadering wat door de aanwezigen met applaus werd begroet Op voorstel van den heer Compeer werd besloten jaarlijks 5.— af te dragen voor het misdeelde kind. De heer Compeer werd wederom benoemd als afgevaardigde ter Algemeene Vergadering. Plaatsvervan ger de heer T. Kerkvliet. Hierna volgt rondvraag. De vraag werd naar voren gebracht of het wel noodzakelijk was dat er een afgevaardigde ter Alge meene Vergadering benoemd werd. Som mige leden waren daartegen en zagen het nut er niet van in. De heer Compeer be toogde dat dan de vergaderingen van het Hoofdbestuur geen doel meer zouden heb ben. Een Algemeene Vergadering zonder afgevaardigden is niet denkbaar. Immers op deze manier blijft men in contact met het Hoofdbestuur en kunnen de zaken be sproken worden. De afgevaardigde blijft ge handhaafd. Het Bestuursvoorstel om voor do Be stuursvergaderingen een comsumptie te mo gen gebruiken wordt verworjxm. Hierna sluiting. Diefstal van eenden. Door J. A. de Bruyn alhier is bij do politie aangifte ge daan van de vermissing van 15 eenden. IJsclub. Naar wij vernemen heeft de heer W. Dorrepaal bedankt als bestuurslid van. de IJsclub „Eendracht maakt Macht'' alhier. oegstgeest. De Winkelweek. Gezien het succes van een vorig jaar is het een wijs besluit van het. winkelweek-comité haar actie tc orga- nïseeren omstreeks St. Nicolaas. Zaterdagmiddag omstreeks tweo uur kwam de Oegstgeester jeugd hijeen aan „Het Witte Huis" waar St. Nicolaas in eigen persoon de winkelweek zou openen. Toen de Sint, gezeten op de bekende schimmel, was gearriveerd, werd hij door den voorzitter van het winkelweek-comité, den heer Hienkens, toegesproken. Na een korte toespraak van St. Nicolaas werd een stoet geformeerd en voorafgegaan door het Harmoniegezelschap „Triumph" trok mij door het dorp. De beide knechts van den Sint deelde vlaggetjes uit en strooide kwistig met pe pernoten. Overal waar de stoet langs kwam werd St. Nicolaas hartelijk toegejuicht. Teruggekomen bij „Het Witte Huis" werd de stoet ontbonden en gingen de kinderen vol verwachting hetgeen de Sint him wel brengen zou, huiswaarts. Het doel dezer winkelweek met andere opzet als vorige jaren, is vooral het koopen in Oegstgeest te bevorderen. Werd het vorig jaar bij aankoop van 50 cent reeds een bon verstrekt, waarop men een aardige prijs kon winnen, gezien de loterij wet is dit niet meer geoorloofd. Dit jaar ontvangt iederen kooper van 50 cent een z.g. coupon voor het oplossen van een rebus (Koopt in Oegstgeest). De coupon moet ingevoerd wórden met naam en adres en daarna bij de zelfde winkeliers waar men die z.g. cou pons ontving in de daarvoor bestemde bus sen gedaan. Iedere goede oplossing geeft kans op een mooi cadeau Hoe meer oplos singen men instuurt hoe meer kans men heeft op een prijs. Koopt in Oegstgeest, neemt een coupon in ontvangst, vult ze allen in en werpt ze in de daarvoor bestemde bussen. Hedenavond om acht maakt het Harmoniegezelschap wederom een rond gang door de gemeente. S10MPWIJK. Geboren: Adrianus Cornelis van Th. Knijnen'ourg en P. M. Ph. Vogelaar. IIcmirika Cornelia z: van C. A. van San ten en A. üverdevest. Overleden: Bernardus Make 70 j. VEUR. Oudertrou w d: Sebnst Aarts en Gertrud Pawlaszcyk. VOORSCHOTEN. ..Taveno". In het gebouw voor Chr. Belangen aan de Wijngaardenlaan alhier gaf Vrijdagavond het strijkensemble „Ta veno" onder leiding van den dirigent, den heer Joh. Hazes Sr., een uitvoering ten bate van het crisis-comité. Alvorens met de af werking van het programma werd begon nen, sprak de voorzitter, do heer J. Ver kerk. een kort woord van welkom, inzon derheid tot de beschermvrouwe, L. IJ. Ba ronesse Selijmmelpenninck van der Oye en enkele leden van het plaatselijk crisisco mité. Hel. programma werdo geopend met de ouveiture ,.Tancrea'! van Rossini, waar na volgde Andante uit de Symphonic met den paukenslag van Jos Haydn. Een der jongste leden *an Taveno, mej. Lena K. 'spijn, speelde hierna een fantasie uit de opera Faust (vioolsolo) met begeleiding van den heer P. Hazes (piano). Een wel verdiend opnlans kreeg deze violiste als oelooninr, Besriten werd met een fanta sie „Lohengrin" van R. Wagner. Van het gedeelte voor de pauze was dit wel het beste uitgevoerd. Nn een korte auze, waarin gecollec teerd werd vocv net crisiscomité, welke col lecte uobiachl ƒ.22.36, word begonnei net een Loreley-Paraphrase waarop volgde „Lied obne wort" van A. Dell ij, waarin mej. M Maasland een cello-solo speelde Ook deze violiste kreeg ee«» apart applaus voor hare goede- vertolking Vervolgens hoorden wij „Serenade" van Chr. M Wi- dor en een wals van Jos. Gungl „Traume auf dein Ozean", terwijl besloten werd met een marsch van Herzer „Hocli Heidecks- burg". Taveno kan met genoegen op deze uitvoering terugzien, zij deed een edel werk voor de hulpbehoevenden en schonk de aanwezigen enkele uren van muzikaal go- not. Aanbesteding. Bij de onderhaixlsche aanbesteding gehouden door den architect J. Prent te Den Haag, namens den heer W. Jochems, Den Haag, voor do verbouwing van de z.g. Roggewoning is dit werk opge dragen aan den heer G. J. Iperlaan, aan nemer alhier. De bazar. De alhier gehouden bazar ten bate van het plaatselijk crisiseomité heeft in toaal opgebracht de som van 118.37 1/2. Voorwaar een zeer mooi be drag. Ondertrouwd: O. E. M. Walther, 33 j. en J. E. Zuiderduin 32 j. Gevestigd: A. van der Hoogt, van Hazerswoude. Wed. de Groot-Mooi en kind, van Hazerwoude. J. A. Evers en gezin, van Wateringen. E. A. Stokhuizen, van 's-Gravenhage. F. J. J. Blokhuizen, van Utrecht. Vertrokken: W. O. Verhoeven, naar Leiden. C. J. van der Made en gezin, naar Hensbroek (Wogmeer). A. M. Wit- teman, naar Oegstgeest. Wed. de. Jong- Groeneveld, naar Leiden. P. Poppeü, naar 's-Gravenhage. STADSNIEUWS HET BOERHAAVE-KWARTIER. Ook de heelkundige afdeeling overgebracht De overgang van het oude Academisch Ziekenhuis aan de Boerhaavestraat naar het nieuwe Boerhaavekwartier aan den Rijnsburgerweg heeft thans nagenoeg zijn beslag gekregen. Als laatste is Vrijdag eu Zaterdag de aideeling heelkunde overge bracht naar het nieuwe Academisch Zie kenhuis, waar lieden voor de eerste maal de polikliniek i3 gehouden en waar ook net college van dr. öuermondt voor den eersten keer werd gegeven. Slechts enkelt patiën- j ten zullen in liet oude Academisch Zieken huis blijvtn. j Met de overbrenging van de chirurgische afdeeling moet de bouw van het nieuwe I Academisch Ziekenhuis te Leiden, die tot I zooveel moeilijkheden en strubbelingen aanleiding is geweest, voorloopig als vol tooid worden beschouwd. Wel blijven eu- kele gebouwen onafgewerkt, maar in het I algemeen is de medische faculteit na zoo- j veel jaren gehuisvest in nieuwe klinieken, j welke nu al weer te klein blijken. MALOITZ. j Nadat de telepaath Maloïtz voor de pers vorige week reeds een proeve van zijn'kun nen had afgelegd, vond gisterenavond een voorstelling plaats in de Groote zaal der Stadsgehoorzaal. De zaal was akelig leeg. Noig geen 100 bezoekers waren aanwezig, doch de heer Maloïtz wist door zijn aange name manier van werken, toch een gezel lige sfeer te wekken. Wat hij op liet gebied vau telepathie presteerde was werkelijk be wonderenswaardig. Do opdrachten door net publiek gegeven, geheime en openbare, wer den steeds uitgevoerd. Er werd o.a. opgege ven om bij iemand uit de zaal een pijpje en horloge uit vestzak te halen en horlogo op 10 uur te zetten. Een humoristische opdracht, om uit de tasch van een dame een poederdoosje te halen, een heer z'u neus te bepoederen en het doosje bij een heer in de zaal te de- poneeren werd zonder contact met op drachtgever tot groot vermaak van de aan wezigen volbracht. Na de pauze kwam net experiment „Blindlezen". Nadat do heer Maloïtz geblinddoekt was, werden door de aanwezigen verschillende voorwerpen zoo als foto's, diploma's, toegangsbewijzen enz. op een blad gedeponeerd. Eén voor een wer den hem een dezer voorwerpen ter hand gesteld, en na ze eenige oogenblikken be tast te hebben wist hij precies te vertellen welke kleur het papier had, wat het was en welke namens er op stonden. Dit expe riment was bijna ongelooflijk. Er werd b.v, een voetbalplaatje getoond. Hij wist pre cies te vertellen wat het was on welke let ter er in de bovenhoek stond. Nadat er nog verschillende andere proeven waren ge daan o.a. blindteekenen was deze voor Ma loïtz succesvollen avond ten einde. HULDIGING KAPELAAN A. KRAMER In verband met zijn 12's-jarig priesterfeest. Men schrijft ons: Vrijdagavond, den repetitie avond van de R.K. Gemengde Zangvereeniging „Pulchri Studio", heeft in de geheel met groen en bloemen versierde zaal van den R.K. Volks bond de, huldiging plaats gehad van den wel- eerw. heer A. Kramer, geestelijk bestuurslid van „Pulchri Studio", zulks in verband met zijn 12/^-jarig priesterfeest. Zijneerw. werd met pastoor Beukers door het Dag. Bestuur per auto van de pastorie afge haald. Toen hij achter de bestuurstafel had plaats genomen, werden den eerw. jubilaris op spontane wijze het „Ad muitos Annos" van mgr. H. G. S. van Schaik toegezongen. Hierna volgden nog een tweetal zangnummers. Daarna nam de voorz., de heer Wisse het woord, die den jubilaris en den zeereerw. heer pastoor een hartelijk welkom toeriep. Daarna vervolgde spr: Zoodra wij vernamen, dat u uw 121^-jarig priesterfeest hoopte te herdenken, riepen allen spontaan uit: daar moet iels voor gedaan wor den, en allen zonder uitzondering, hebben ook mede gedaan. Bij dezen mijlpaal past. aller eerst het „Dank aan God", dat op een schild in de zaal was aangebracht. Ja, dank aan God, die ons schenkt zulke priesters, die ons voor gaan en wijzen den weg, dien wij moeten op gaan voor ons eeuwig heil. Dank aan God voor de jaren, welke gij aan onze vereeniging ver bonden zijt, voor de wijze, waarop wij uw ad viezen en aanmoedigingen mochten ontvangen. Op het tweede, schild staat geschreven: „Eert den priester". Wanneer dezen avond een engel des Heeren zou moeten ontvangen zijn, met welk een eerbied en ontzag zouden allen vervuld zijn. Doch met hoeveel meer ontzag en eerbied moeten wij dan niet vervuld zijn voor een priester, die steeds in ons midden vertoeft en boven alle engelen des hemels verheven is, door zijn heilig ambt. Daarom spoort spr. aan bij deze gelegenheid het besluit te hernieuwen, steeds eerbied voor den priester te hebben. Hierna neemt spr. de gelegenheid te baat om kapelaan Kramer persoonlijk wederom aller dankbaarheid te betuigen, voor al het werk, dat hij reeds voor „Pulchri Studio" heeft gedaan, door steeds op de bestuurs- en ledenvergade ringen aanwezig te willen zijn en dan een woord van aansporing tot de leden te richten. Spr. uit hierbij den wensch, dat de jubilaris nog vele jaren als geestelijk leidsman aan de vereeniging verbonden moge zijn Inmiddels was ook kapelaan Bangert de zaal binnengekomen, waarna door het oudste be stuurslid een gedicht werd voorgedragen, waar in op toepasselijke wijze het priesterlijk leven naar voren werd gebracht. Hierna had de aan bieding plaats van de cadeaux, bestaande uit divankleed en een Oud-Hollandsche koperen bloempot, hetgeen vergezeld ging van een har telijk applaus. Na het zingen van een huldi gingslied, gedicht door ~en koorlid, verkreeg de eerw. jubilaris het woord, die, naar hij zeide geen woorden kon vinden, daar de vele verrassingen hem het spreken moeilijk maak ten. Temeer wijl het bestuurslidmaatschap voor spr. heel gemakkelijk wordt gemaakt door den bekwamen en eenvoudigen directeur, die zeker het geheele vertrouwen van de leden geniet, met daarnaast een voorbeeldig be stuur, dat alles in goede banen weet te lei den. Zijneerw. memoreerde o.a .de liefdadig heidsconcerten, den laatslen tijd door de ver eeniging gegeven, in gestichten voor ongeluk- kigen en weezen. 't Is waarlijk een verras sing voor hem geweest, dit in „De Leidsche Courant" te hebben mogen lezen. Mocht er al eengien tijd geleden een inzinking in de ver eeniging zijn geweest, wat betreft het leden tal; nu is dat weer anders en het kan niet anders of Gods zegen rust op de vereeniging. Het verdere van den avond werd aangevuld met een 2-tal tooneelstukjes en voordrach ten, geheel verzorgd door leden van Pulchri, endie danig de lachspieren in beweging brachten. Te half 12 uur sloot de voorz. dezen prachtigen avond, met een woord van warmen dank aan allen, die hebben medegewerkt, om dien avond te maken tot een onvergetelijke. Rest ons nog te vermelden, dat het muzi kale gedeelte, werd verzorgd door den heer P. de la Rivière. GEMEENTELIJKE BANK VAN LEENING. Aan het verslag van de Gemeentelijke Bank van Leening te Leiden over het jaar 1931 is het vclogende ontleend: Uitgeleend werd op onderpand 197709 terugontvangen ƒ203804.26; op pensioen voorschotten 234337.11, terugontvangen 232642.47; op schuldbekentenissen 126542.terugontvangen 119712.50.' Totoaal resp. 556588.11; 556159.22. Beleend op onderpand werden op het hoofdkantoor 28273 panden 122105. op het hulpkantoor 24050 panden, 75604.— totaal 52323 panden, 197709. In 131 wei-den 5221 panden tot een to taal bedrag van 3345.minder be leend dan in 1930. De betere wijze van voorziening in do credietbehoefte door de afdeeling gekl- leeningen is de voornaamste oorzaak, dat de leeningen op onderpand zijn ver minderd. Teneinde de leeners in de gelegenheid te stellen op gemakkelijke wijze een be drag bijeen te brengen, om hot door hen beleende pand weder in bezit te krijgen, worden bij de kantoren der Bank spaar- zegels verkrijgbaar gesteld. Ook in de afdeeling geldleeningen en pensioen-voorschotten wordt met deze wijze van sparen opvoedend werk ver richt. De openbare veilingen werden drie maandelijks gehouden en hadden plaats in het verkooplokaal der Bank aan de Nieuwsteeg no. 8. Er werden verkocht 923 panden, waar op was voorgeschoten 6333.50 tégen 1004 panden met een voorschot van 6829.— in 1930. Op de verkochte panden werd slechts een verlies geleden van 1.25, terwijl als oversc-hoto ter beschikking der pand gevers bleef 1499.73. Aan voorschotten op pensioenen werd in 1931 een bedrag van 2363.78 meer verstrekt dan in 1930. Aan interest werd ontvangen 2302.92. Gemeentelijke Aankondigingen KOSTELOOZE INENTING EN HERINENTING TEGEN POKKEN B. en W. van Leide brengl kennis, dat op Woensc g 7 Dj namiddags van aan de Oude Vest gel geven tot kostelooze i gen pokken. A. VAN DEkANDE BAKHUYZEN, VAN STRIJEN, Secretaris. Burgemeester. Leiden, 28 November 1932. Hinderwet. B. en W. van Leiden; Gezien het verzoek van: a. C. J. J. C. Vos- maer om vergunning tot 't oprichten van een werkplaats voor machinale houtbewerking in het perceel Nonnensteeg 14; b. de Commandi taire Vennootschap Machinefabriek „Overrijn" om vergunning tot het oprichten van een ma chinefabriek en conriryctiew|rkplaats in het perceel Overrijn 5; c. de N.V. Drukkerij Bat- teljee en Terpstra om .vergunning' tot het op richten van een boek- ep courante^rukkerij in het perceel Oude Rijn; 39; d.V>7fe N.V. Boek handel en Drukkerij v&orheèn E .J. Brill om vergunning tot het opfronESTi van een zetterij en drukkerij in het perceel Oude Rijn 33 a. Gelet op de artikelen 6 en 7 der Hinderwet; Geven kennis aan het publiek, dat genoemde verzoeken met de bijlagen op de secretarie de zer gemeente ter visie gelegd zijn; alsmede dat op Zaterdag, den lOden Decem ber 1932 des voormiddags te half elf uren in het perceel Breestraat 125 (Bureau van Ge meentewerken), gelegenheid zal worden gege ven om bezwaren tegen deze verzoeken in te brengen. AGENDA LEIDEN. Dinsdag. Vocaal- en Instrumentaal Con cert, Stadsgehoorzaal, S uur. Donderdag. Alg. R. K. Prop. Club „Dr. Schaepman". Tweede ontwikke lingsavond: Kap. Dorbeck over „Ieder het zijne", Den Burcht, 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 28 N o v. tot en met Zondag 4 Dec. a. s. waargenomen door de apotheken: P. du Croix, Rapenburg 9, telef. S07 en J. E. M. ten Dijk, Haven 18, telef. 85. ver. v. kraamverzorging voor alle gez.indten te de! GSIUREAU fESfRAAT 30 id dag van 2 tu* •lijke aanvragen. PLAATSI BOERHAA geopend elke Dond 5 uur. Uitsluitend ADRES: R.K. Vereen, v. Kr. Siille Rijn l Van de aan de gepensionneerden ge boden gelegenheid, om hun pensioen pet- week te ontvangen, wordt een dankbaar gebruik gemaakt. Van de 1149 (v. j. 1010) aanvragen om voorschotten werden er 1034 (v. j. 913) geheel of gedeeltelijk ingewilligd en 65 (v. j. 97) afgewezen. Het voorgeschoten bedrag bedroeg 126542.— (v. j. 108288.—). Het aantal terugbetalingen bedroeg 35477 (v. j. 30706) tot een totaal bedrag van 119712.50 (v. j. 110686.33). Aan interesten werd ontvangen 5882.55, terwijl voor vervroegde terugbetalingen 253.40 werd gerestitueerd. Aan administratieloon werd ontvan gen 2239.95. De Stichting „Leidsch Borgstellings fonds", dat ten doel heeft woekerbestrij ding door borg te staan voor crediet- waardige credietbehoevenden, die trots ernstige pogingen niet slaagden in het vinden van voor credietverleening ge- eischtc borgen of in het stellen van ge vorderde zakelijke zekerheid, verleende verschillende borgstellingen voor bij de gemeentelijke Bank van Lecning gesloten geldleeningen. Door de voorsoliotnemers werd behoor lijk aan hunne aflossingsverplichtingen voldaan. De vroegtrams der H. T. M. Met ingang van 1 December a.s. zullen de H. T. M.-treinen van v.m. 7.53 on 8.53 van Leiden, 2 minuten vóór den tijd, aan gegeven in de dienstregeling, vertrekken van de halte Rijnsburgerweg en ook 2 mi nuten vroeger passeeren langs de verdere halten naar Den Haag. „Ruim Baan' Men verzoekt ons opname van het volgei. de: Op de eerste plaats onzen harlcliiken dank aan de milde geefster van f 10.die ons daardoor in staat stelde, aan kinderen uit gezinnen, die door de „Hulp in de Huis houding en de Baby" werden geholpen, een heerlijken avond te bereiden. Verder moeten al onze leden even goed luisteren. Willen alle kinderen eraan denken, om morgen, Dinsdagavond, naar de repetitie even alle onverkochte kaarten en bet tot nu toe ontvangen geld mee te nemen? We hebben zelf behalve loge nog maar enkele kaarten, en moeten daarom weten, hoe ver allen zijn. Niet vergeten dus? Voor het alhier gehouden examen voor kantoorstenograaf, afgenomen door den R. K. Bond „St. Genesius", slaagde de heer A. H. Gijbeis leerling van mej. J. Polder vaart, alhier.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2