H. M. PIERROT ST. NICÓLAAS-SESCHENKEN In onze afd. Lederwaren en^R^sariikelen PIERROT geeft Lederwaarde, VRIJDAG 25 NOVEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 25 Nov. 1932, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt; Hoogste barometerst.: 773.9 te Madrid. Laagste barometerst.: 734.3 te Rost. Verwachting -tot den avond van 2ü Nov.: Zwakke tot matige Westelijke tot Zui delijke wind, half tot zwaar bewolkt, later toenmende be wolking, aanvanke lijk weinig of gen regen, later toene- nemendo kans op regen, iets zachter. Allerwege zijn do barometers gestegen. De depressie voor de Noorsche kust is bezig op te vullen, de hooge druk in het Zuiden trok naar Spanje en nam af bij do Azoren. In het Westen ligt een diepe de pressie, met tot beneden de 50e breedte graad zware luchtdrukdalingen. Terwijl de koude luchtmassa's, die hier gisteren het buiige weer veroorzaakten, naar het Oosten trokken, en temperatuurdaling gaven in Oost-Pruisen en Polen wordt de invloed der nieuwe depressie op den Oceaan reeds merkbaar aan warme winden uit liet Westen over Ierland en Engeland. Op IJsland is do wind nog steeds uit het Noorden met populaire koude. Nagenoeg overal viel neerslag, meest in Zuid-Duitseh- land en in Sleeswijk. De aankomende de pressie begint aanvankelijk met de buien te doen ophouden en do wind te doen ver zwakken. Hernieuwe toename dor bewol king en kans op regen zijn eerst in den loop van het volgende etmaal te verwach ten. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur des middags te half drie 9— gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS Van Vrijdagnamiddag 4.24 uur tot Zaterdagmorgen 7.10, HOOG WATER Hoog water te Katwijk aan Zee op Zaterdag 26 Novenibor voorm. 12.25 uur cn nam. 12.50 uur. utfo/rvi: die EEN GR00TE COLLECTIE 9123 St. Nicolaas met zijn knecht zijn vanaf 2 uur persoonlijk aanwezig en deelen royal geschenken uit bij aankoop van minstens f. 1. Het tweede lustrum van het St. Bo- nifacius-Lyceum te Utrecht is gis teren in tegenwoordigdheid van Z. H. Exc. Mgr. Jansen, plechtig gevierd. Met ingang van 15 Januari a s. heeft de secretaris van de Nederlandsche Bank. mr. G. II. M. D e 1 p r a t, ontslag gevraagd op grond van het feit, dat per 1 December een groot deel van het personeel, dat den <i5-jarigen leeftijd bereikt heeft, wordt ont slagen en mr. Delprat ze.f dien leeftijd ook bereikt heeft. Benoemd is l'ot Commandeur in de Orde van den H. Gregorius de Groote L. S. J. M. Baron van Voorst tot Voorst, voorzitter van den Aartsdioce- sanen R. K. Boeren- en Tuindersbond en lid van de tweede Kamer der Staten-Generaal. Per 1 Januari is voor den tijd van zes jaren benoemd tot voorzitter van den Raad van Arbeid te Dordrecht, de heer Snoeek Henkemans, thans voorzitter van den Raad van Arbeid te Delftj onder gelijktijdige toekenning van eervol ontSiag uit laatstgenoemde functie. In de gisteren gehouden vergadering van den gemeenteraad te Utrecht was eeu voorstel ingediend, om, gezien de omstan digheid, dat de burgerij veel schade onder vindt van in de randgemeenten gehouden kermissen, de feest weekin Utrecht weer in te voeren. Na een kort discussie werd dit voorstel verworpen met 22 tegen 15 stemmen. Tegen stemden de socialisten en de Prot.-Christelijke fracties. STADSNIEUWS De nieuwe weldadigheidszegels. Evenals vorige jaren zullen gedurende het tijdvak van 10 December 1932 t/m 9 Ja- j nuari 1932 weldadigheidsiegels verkrijgbaar 1 worden gesteld, waarvan de opbrengst Do- I ven de frankeer waarde ten bate komt van het misdeelde kind. Do uitgifte zal wedei- om geschieden in de franke er waarde 1 y cent, 0 cent en 12J/2 cent, verkoopprijs resp. 3, 8, 10 en 16 cent. De zegels worden ook in rolperforaat aangemaakt en zijn derhalve van het ge wone, kleine formaat. De voorstelling op de zegels is voor elk der 4 waarden \erschillend en bestaat uit een jongens- of meisjeskopje met een lente-, zomer-, herfst en winterbloem. Do zegels zijn in rotogravure vervaardigd en in sprekende kleuren uitgevoerd naar ontwerpen van den heer H„ Levigne te Am sterdam. Bij de keuze der bloemen is er, in verband met de gebondenheid aan een bepaalde hoofdkleur voor sommige zegels, rekening mede gehouden, dat de bloemen in een niet al te zeer van de werkelijkheid afwijkende kleur kondon worden weerge geven. Dg uitbeelding van het motief op de zegels is vlak gehouden, de compositie van het geheel is voor alle waarden op eenzelf de wijze doorgevoerd. Do kleuren zijn: waarde 1 y. cent, voorstelling jongen met brem: bruin en geel; waarde 5 cent, meisje met korenbloem, kleuren: rood en blauw; waarde 6 cent, jongen met zonnebloem, kleuren: goudgeel en groen; waarde 12K- cent, meisje met kerstroos, kleuren: blauw en goudgeel. De zegels dragen langs de bovenzijde het woord „Neenrland" en langs de onderzijde de woorden „voor het kind". Zooals s-teeds wordt de netto-opbrengst afgedragen aan de Ned. Bond voor Kin derbescherming ter verdeeling over de daarvoor in aanmerking komende vereeni- gingen. Invoerrecht op vleesch. De minister van Financiën brengt ter kennis van belanghebbenden, dat do com missie van deskundigen voor de vaststel ling van de prijscourant op versch en ge- koeld vleesch in haar vergadering van 23 dezer bedoelde prijscourant heeft vastge steld als volgt: rund- en kalfsvleesch, versch of gekoeld, 100 kg. 50; paardevleesch, versch of gekoeld, 100 kg. 35. Gedurende de maand December 1932 zal mitsdien het invoerrecht voor de hierboven •bedoelde vleeschsoorton bedragen: 20 pet. van de aldus vastgestelde waar- do voor het rund- en kalfsvleesch, zijnde - 10 per 100 kg. bruto; 12jk pet. van de waarde, voor het paar- derieesch vastgesteld, zijnede 4.371/. per 100 kg. bruto. MALOïTZ, DE BLINDLEZER. Donderdagmiddag, aldus was aanvankelijk vastgesteld, zou de bekende telepaath Ma- loïtz een opdracht uitvoeren per auto door de stad. Zooiets is hier al meer vertoond. Dan staat een telepaath, wien de opdracht natuurlijk onbekend is, op de treeplank van een auto en moet de zonderlingste dingen, welke zijn begeleider van tevoren heeft opgeschreven, gaan uitvoeren en de merkwaardige vertoo ning wordt gevolgd door een massa nieuws gierigen, fietsende loopjongens, die hun baas en hun klanten vergeten, en allen, die niets beters te doen hebben. Deze vertooning is evenwel niet doorgegaan, daar de vereischte vergunning door den bur gemeester niet werd verleend. In plaats van de rondrit door de stad, had nu de heer Maloïtz gistermiddag een samen komst met de Leidsche pers georganiseerd, waarop wij met den telepaath kennis maakten Maloïtz bleek ee n sympathieke jongeman, met weelderige zwarte lokken en donkere wenkbrauwen, welke hem als het ware voor beschikt maakten voor dit wonderlijke beroep. Reeds op zeer jeugdigen leeftijd ontdekte hij zijn uitzonderlijke begaafdheid om bij het spel verstopte voorwerpen te vinden; hij ont wikkelde zijn gave en experimenteerde, met het resultaat, dat hij nu reeds jaren het pu bliek verteld doet staan van zijn geheimzinni- g eprestaties. Ofschoon hij ook de gebruikelij ke telepathische krachttoeren uithaalt en per sonen onder suggestie brengt hypnose past hij in 't openbaar nimmer toe, verzekert hij, en dit is hem trouwens ook verboden, wegens het gevaar, dat aan onoordeelkundige onder- hypnose-brenging verbonden kan zijn is zijn meest frappante demonstratie het z.g. blind- lezen. Deze man leest met zijn vingers, zooals wij met onze oogen. Wij legden hem verschil lende gedrukte en beschreven papieren voor, nadat hij zich eerst deugdelijk had geblind doekt. Maloïtz werkte zich in een soort trauce, tot hij aan de uiterste rand van gevoeligheid stond, betaste en verfrommelde de papieren een voor een in zijn nerveuze vingers, terwijl hij de handen achter den rug hield, en zeide dan wat het voor een papier was, welke kleur het had en wat er op stond. Het was frappant, verbluffend, en een enkel foutje, een enkele onnauwkeurigheid deed aan de waarde van het experiment geen afbreuk. Maloïtz schrijft de verklaring van deze buitengewone helder ziendheid niet toe aan gedachtenoverbren- ging, omdat hij o.a. ook cijfers lezen kan, die zelfs de eigenaar van het gedrukte stukje pa pier niet onthouden heeft. Hij betast het pa pier en allengs wordt het geschrevene voor zijn dichte oogen zoo helder dat hij het ontcijferen kan. Het experiment vermoeit hem zeer. Ook in de wetenschappelijke wereld heeft zijn begaafdheid de aandacht getrokken en o.a dr. Dietz, privaat-docent in de para-psycho- logie aan de Leidsche Universiteit, heeft in teressante proefnemingen met hem gedaan. In Februari hoopt Maloïtz zich weer ter beschik king te stellen voor verdere proeven. Zooals uit de aankondigingen blijkt, zal Ma loïtz Zondag a.s. in de Stadsgehoorzaal op treden met experimenten op het gebied van telepathie, suggestie en ook van* blindlezen. In dit laatste ,,vak" is hij van plan zich nog verder te bekwamen en dieper door te drin gen in de geheimenissen der occulte krachten, welke schuilen in den mensch. DIRECTIEKEET AFGEBRAND Gistermiddag omstreeks 5 uur is door tot heden onbekende oorzaak brand uitgebroken in een directiekeel van de gebrs. V., gelegen nabij de nieuwe woningen aan de Juliana- straatHeerensingel, naast de St. Josephkerk. De brandweer was spoedig met een motor spuit ter plaatse, doch wegens een defect aan de zuig-inrichting weigerde deze water te geven, zoodat de tweede spuit moest gealar meerd worden. Inmiddels werden twee slan gen aan een standpijp op de waterleiding ge koppeld, zoodat het vuur toch kon bestreden worden. Toen de tweede spuit arriveerde was de keet uitgebrand en kon de brandweer zich tot na'blusschen bepalen. De waarde van het gebouwtje bedroeg 2500, de schade voor de gebrs, V. f 1000. Ver zekering dekt de schade, DE LEIDSCHE WINKELSTAND Hedenavond heeft in perceel Hoogewoerd 23 de opening plaats van het magazijn in ongeregelde goederen van den heer A. C. Mulder. Een groote voorraad manufacturen, tricota ge sen dames-mode-artikelen, enz, vindt hier in étalage en winkel een plaats en de dames kunnen hier koopjes halen, wijl door massa inkoop van partijgoederen voordeelige aan biedingen zijn te doen. Het pand, waarover nog een glimp van de grijze oudheid lag, is geheel gemoderniseerd. O.m. werd electrische verlichting aangebracht, terwijl nieuwe stoffeering een beter aanzien bracht. Berichten reeds geplaa jt in een gedeelte onzer vorige opname. LEIDEN. R.-K. ONDERWIJZERSVEREENIGING. De waarnemende voorzitter, de heer A. H. Burcksen, opende de vergadering waar na de geest adv., pro.f. P. J. M. Heskes het openingsgebed uitsprak. Dc secretaris, de heer Vreeburg, las de notulen waarna verschillende mededeelin- gen werden gedaan. Medegedeeld werd, dat de heer A. H. J. Engels, lid van de Connn. v. Beroep als zoodanig aftreedt. De vergadering besloot unaniem dezen heer weder candidaat te stellen. Een verzook van don Dek. Jeugdraad oni een bijdrage ad 2.50 te verleenen werd toegestaan. De afd. zal in het. comité voor ouders- avonden vertegenwoordigd zijn door den heer Vreeburg, en zal in de kosten bijdra gen. De voorzitter, de heer H. G. de Boer, die onderwijl ter vergadering was gekotnen deelde mee, dat een wijziging van art. 2S L.O.-wet. regelende het aantal leerlingen per leerkracht, binnenkort zal worden be handeld. Veel verbetering van het -voor gestelde ontwerp wordt niet verwacht, hoogstens mag men verwachten, dat er een tijdelijk karakter aan worde gegeven. De voorzitter besprak verder de plannen der regeering inzake de korting op de salarissen. De Regeering wil 14 1/2 millioen uit de salarissen halen en wel door de bijdrage voor pensioen te brengen op 13 1/2 pet. en bovendien 2 pet. op de salarissen der onge- huwden te korten. De heer Bulten, lid van de Centrale Commissie voor georganiseerd overleg, deed ecni.ge mededeelingcn uit het overleg met Minister de Geer. De kwestie is nog hangende, doch veel verwachtingen worden er niet gekoesterd. De vergadering bleef hierna nog eeni- gen tijd gezellig bijeen, waarna de voorz. de vergadering op de gebruikelijke wijze sloot. Voor liet examen Machineschrijven, af genomen door den Algemeenen Stenogra- fenbond (A. S. B.) slaagden: de dames J. M. Aalbersberg, J. M. Baayer, O. J. A. Boertee, I. Bosscha, Th. Broek, J. M. W. Bruyns, M. J. M. de Haan, A. C. B. de Hoog (Warmond), C M. v. d. Meone (Oegstgeest), M. v. Rommen, M. Vermont en de heeren G. Bakker. P. J. Calkho- ven, H. J. Edeling (Katwijk aan Zee). I<lem voor Steno-typen i. d. Ned. taal, silelheid 130 lettergrepen per minuut: do dames C. Blok, E. A. cle Haan (Stompwijk) E. van Leeuwen (Ooegstgeést), M. S. v. Werkhoven (Lisse) en J. C. de Wit. Idem voor Kantoorstenograaf i. d. Ned. taal, 130 lettergrepen per min.: de dames C. Filippo (Oegstgeest), G. de Winter (Voorschoten), allen leerlingen der Pont- school, Stcenschuur 14, alhier. Waar geen woonplaats is vermeld is deze Leiden. UIT DE OMGEVING BOND VAN KLETNE BLOEMBOLLEN- KWEEKERS. Conferentie van burgemeesters uit verschillende plaatsen. Op initiatief van enkele burgemeesters werd door B. en W. van Katwijk een ver gadering uitgeschreven, te houden in het gemeentehuis van Katwijk. Bij deze conferentie waren tegenwoor dig burgemeester en wethouders van: Haarlemmermeer, Hillegom, Katwijk, Lis- se, Noordwijk, Noordwijkerhout, Oegstgeest, Rijnsburg, Sassenbeim Valkenburg, Voor hout, Warmond en Wassenaar. Mede was tegenwoordig de heer P. v. cl. Nouland, voorzitter van den Bond van kleine kweekers. De heer v. d. Nouland, die het eerst het woorcl verkreeg, stelde in het licht de nood, die thans onder de kleine kweekers heerscht. Men heeft in het algemeen niet alleen geen geld voor het gewone levens onderhoud, doch tevens geen middelen om het bedrijf gaande te kunnen houden. Spr. bepleitte o.m. een steunplan, dat den Mi nister zou kunnen worden voorgelegd. Pa troons b.v. die geen vaste arbeiders in dienst hebben, zouden steun kunnen ont vangen gelijk aan het bedrag dat aan bloe- mistarbeiders wordt uitgekeerd, doch aan hen zou kunnen worden toegestaan in eigen bedrijf werkzaam te blijven. Vervolgens zouden personen, ingeschreven bij de werk verschaffing, bij deze kleine kweekers te werk gesteld kunnen worden tegen loonen, vastgesteld bij de werkverschaifing en waarvan de helft komt voor rekening der kweekers. Vervolgens bepleitte do heer v. d. Nou land het verschaffen van een bedrijfscre- diefc naar een maatstaf van 1000.-— per H.A. tot een maximum van 5000.— Het Rijk zou het crediet dan moeten geven, de gemeen to haar bemiddeling verleenen en bij de Boerenleenbanken zou het geld opge nomen kunnen worden. Na doze bespreking, en nadat de heer v. d. Nouland was vertrokken, hebben ge noemde burgemeesters en wethouders nog een vorder bespreking gehouden met tot clusie, dat een commissie zou worden be noemd die tot opdracht heeft met de re- geering een bespreking te houden over het punt wat voor de kleine kweekers kan worden gedaan. Tevens zou de commissie verschillende vraagpunten bestudeeren om daarna rapport uit tc brengen. Tot leden dezer commissie werden be noemd de heer Vermeer, wethouder van Hillegom, burgemeester Woldingli v. d. Hoop, burgemeester van Katwijk, Baron 'v. Wijnbergen, burgemeester van Lisse, bur gemeester van lersel te Noord wij kei-hout, wethouder Bader te Sassenheim, wethouder W. v. d. Laan te Voorhout en een lid van het College van B. en W. van Rijnsburg. Naar we vernemen zal deze commissie KATWIJK AAN DEN RIJN. Feestvergadering. Gisteravond hield dc R. K. Vo.ksbond, afd. Katwijk aan den Rijn zijn jaarlijksche feestvergadering in het Parochiehuis, toegankelijk voor de le den, terwijl er tegen een geringe eentree den, terwijl er tegen een geringe entree toegang was voor belangstellenden. De zaal was zeer goed bezet. Pastoor Schiphorst, Geest. Adviseur, van de afdeeling, opende de bijeenkomst met den Chr. groet, bracht hierna naar voren de wensche.ijkheid van organisatie en wees er op dat nog verschillende personen, meest jongeren, niet tot de organisatie zijn toege treden. Z.Eerw. spoorde deze personen aan niet langer buiten hun organisatie te blij ven, en wees de ouders dezer jongelieden er op dat het hun plicht was, hen daartoe aan te sporen. Vervolgens bracht de Pastoor naar voren het voorschrift voor de Sociale vereenigin- gen om zich buiten de politiek te houden. Wel is aan politiek doen toegestaan, ja ze.fs soms zeer gewenscht, doch dan heeft men zich te bepalen tot de politieke ver- eeniging. Na dit ernstig woord wilde Z. Eerw. gaajrne het luimige gedeelte overlaten aan degenen die hiervoor zouden zorgen, de afdeeling tobneel. Allereerst trad don op het koortje der Maria-Oongregatie hetwelk onder groote stilte een tweetal nummers ten gehoore bracht. Dan volgde de afdee ling tooneel die opvoerde het blijspel in drie bedrijven: „Een paardenmiddel"'. Ook dit vond een dankbaar gehoor. Het ap plaus na ieder bedrijf bewees zul'ks. Na het derde bedrijf nog een zangnum mer door bovengenoemde „Engelenschaar" waarvoor een daverend applaus geoogst word. De voorzitter, de heer C. v. Lubbe, dankte ten slotte allen, die tot het welsla gen van dezen avond, hadden meegewerkt. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Het is nog steeds niets gedaan in den bloemenhandel. A.hoe wel de aanvoer betrekkelijk klem is, blijven de lage prijzen zich handhaven. Ook van rozen neemt de aanvoer dagelijks af en do kwaliteit laat van het grootste gedeelte veel te wenschen over Troschrysanthen vormen nog de hoofdschotel want ook met Anjers en andere variëteiten is het. bijna af- geloopen. Troschrysanthen gaan in de ge- AGENDA LEIDEN. Dinsdag. Vocaal- en Instrumentaal Con cert, Stadsgehoorzaal, 8 uur. Donderdag. Alg. R. K. Prop. Club „Dr. Schaepman". Tweede ontwikke lingsavond: Kap. Dorbeck over „Ieder het zijne", Den Burcht, 8.15 uur. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 21 tot en met Zondag 27 Nov. a.s. waarge nomen door apotheek C. B. Duyster, N. Rijn. HORLOGEMAKER MAAR3MANSSTEEG 14 TELEF. No. 1293 wone soorten van Ö.0G tot 0.09 per bos, betere soorten als Triumph, Source d'Or, Floryking en Mont blanc gaan voor 0.10 tot 0,18 per bos. Rozen gaan in do goede kwaliteit per bos van 20 stuks voor 0.30 tot 0.57. TER-AAR. Bliksem ingeslagen. Woensdagmiddag' omstreeks 4 uur ontlastte zich boven onze gemeente een hevige onweersbui. In de om geving van de R. K. kerk sloeg de bliksem op vele electrische leidingen, waardoor vele schakelknoppen en lampjes stuk wor den geslagen. Bij iemand die aan het strij ken was, spatte de vonken uit het strijk ijzer; liet voorwerp was zoo goed als ver nield. Bij een ander werd de radio stukge slagen. Ook in het andere gedeelte van de gemeente zaten velen des avonds zonder licht. Persoonlijke ongelukken kwamen ge lukkig niet voor. Geboren: Gijsbertus Johannes, z. van C. Fransen-Zevenhoven. Cornelia, d. van H. Markman-v. d. Voorn. Overleden: D. Heijng 60 j., echtgeu. van J. H. v. Spronsen. Vertrokken: A. Los, wed. van W. Visser naar Leimuidcn. WASSENAAR. DE GEMEENTEBEGBOOTIXG Belastingen: 80 opcenten gebouwd, 20 ongebouwd, 8 opcenten Gemeentefonds. Hoor U. en W. is cie begrooting der ge meente voor het aieustjaar 1933 aan de lenen van aen Kaan aaugeooden met een Oegoieiciend scnrijven, waarin zij er cie aan- daont op vestigen, dat ook na bescnik- King over een deel van het reserveioncU ad 150,000.geen snutende begrooting kon worden verkregen. Dit is een gevoig van verschillende oin- standigneuen weiae 111 don loop van dit jaar aaji den dag zijn getreden. B. en W. wijzen er ai.cieerst op, dat de begrooting van uitgaven eener gemeente, woixe zien voortdurend uitbreid, een zomir accres aanwijst, netwein m deze begrooting wel zeer tot uiting komt. .bovendien moest, op aeze begrooting een bedrag worden geraamd van niet minder, aan j 42.403.75 voor rente en anossmg van geidieeningen in den loop van 1032 gesiu- ien en een bearag van J 27.a80.75 voor bij dragen van onderscheidene hoofdstuxken van den gewonen dienst aan cle overeen komstige nootdsuixx.cn van den kapitaa.- dienst ter geueeitelijxe dekxing van reeds geuane uitgaven, waarvoor tot dusverre geen midaeien zijn gevonden. Tensiotte hebben zij op Hoofdstuk IX par. 1 en par. 2 beduidend hoogere bedra gen moeten ramen voor subsidie aan de gemeenteiijxe instelling voor Maatschap pelijk Hulpbetoon, ten einde haar m staat te stenen op benoornjke wijze te kunnen voldoen aan de gereentvaardige aanvra gen om ondersteuning, welke haar in 1933 zulien beretxeu. De inkomsten hebben met deze stijging van lasten geen gelijken tred genouden. Er mogen aan aen oenen kant al een g accres zijn, aan den anderen kant valt le constateeren, een lage uitkeeruig uit het Gemeeniexonds, een verminderde opbrengst van de personeele belasting ad 70.000. en derving van de hemng van opcenten op de hooids'om der Rijksuikomstenbelasting, in het vorig jaar nog begroot op 32.500.—. Het een en ander is oorzaak geworden, dat het College naar dekking heeft moe ten omzien van een bedrag, groot 197.423.07. Na ampele overweging hebben zij ge meend de navolgende voorstellen te moe ten doen:, le. Over de in vorige jaren gekweexte reserven welke bedraagt 618.407.31 te be schikken tot een bedrag van 198.407.81, zoodat ter dekking van uitgaven op den gewonen dienst der jaren 1934, 1935 en 1930 beschikbaar blijft 450.000. 2e. Ter dekking van de geraamde bijdra gen aan de gemeentelijke instelling voor Maatschappelijk Hulpbetoon, welke voor het overgroote deel moeten worden geste!d op rekening van de buitengewone tijdsom standigheden en een bedrag vragen van 65.000.te beschikken over het ten vo rige jare ingesteld crisis-fonds. 3e. Vermeerdering van het aantal opcen ten, geheven op de hoofdsom der grondbe lasting, in dier voege, dat te beginnen met het jaar 1933 zullen worden geheven 80 opcenten op de hoofdsom der grondbelas ting op de gebouwde en 20 opcenten op de ongebouwde eigendommen, waarvoor de in komsten zullen vermeerderen met 30.150. 4e. heffing van S opcenten op de hoofd soms der gemeantefondsbelasting, waarvan de opbrengst wordt geraamd op 80.800. doch waarvan in het dienstjaar 1933 slechts zal worden ontvangen 2/3 of 53.866.66. PRACHTVOLLE DAMESTASSCHEN van» If 70 cent KEURIGE MANICUURDOOZEN vanafY J 20 SMAAKVOLLE KAPDOOZEN Jj J J 85 Verder PORTEFEUILLES, PORTEMONNEE^,/ SIGARENKO- KERS enz. in elk genre, zeer goedkoop en ipch

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2