't3s weep alles van WAALS Q\et DONDERDAG 24 NOVEMBER 19a* HE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 Nergens zag ik dan ook zcilk een prachhqe sorteering en rijke verscheidenhei'd Zoo zijn wij aanbeen adres voor alles klaar. Porcelein en Aardewerk Emaille Allunjmium Luxe Artikelen in Tin, Koper, Brons,. Geme^aliseerd Beeldengroepen Courantenhan<$^?s4- Roqlkslellen en Standaards Luxe Kleinmeubeleft jfaps'.o^ken Spie gels Bloemtafels Clubfauteuils Haafdiairt$uils Eng, Meubelen Theekastcpi ^Drkssoirs -vGorjjf'nen Karpetten Loopers T|iel-, ^hjan-, Kapstok-, Schoor- steenkleeden Theemutsep Heerenmodes Overhem den Dassen Slipovere Sokken Toiletartikelen Zakdoeken Kousen Damesmodes. Grootste en meest gesorteerde Speelgoe Jaideeling in geheel Leiden; ruim 1000 M.9 toon'ban'koppervlakte. ZATERDAGMIDDAG BEZOEK VAN ST. NICOLAAS MET ZIJN KNECHT, WELKE ROYAAL GESCHENKEN ZAL UITDEELEN BIJ AANKOOP VAN MINSTENS 1.— /Komt eens kijkenby Ons O vindt, zeffen iets goec/s/ Ls HAARLEMMERSTRAAT BAROMETER. naar waarnemingen verricht in den morgen van 24 Nov. 1932, medegedeeld door bet Kon. Ned. Meteor, instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 770.6 te la Coruna. Laagste barometerst.: 7.28.5 te Kin. Verwachting tot"den avond van 25 Nov.: Krachtige tot mati- meest Westelijke wind, zwaar bewolkt met tijdelijke op klaringen, waar schijnlijk regen of hagelbuien en iets kouder. De uitgebreide depressie, die bijna het gcheele waarnemingsgebied omslaat, heeft zich een weinig opgevuld. Haar kern ver plaatste zich in Oost-Noord-Oostelijke richting en ligt thans voor de Noorsche kust. In het Zuid-Wesoen bleef de hooge druk standhouden. De barometer is over de Britsche eilanden nog slechts langzaam stijgende. Ook in IJsland is de stijging veel minder intensief geworden. Ver in het Westen vertoont zich een nieuwe de pressie. Over het Noorden van de Britsche Eilanden waait het nog krachtig uit West tot West Noord-West; over Scandinavië heerscht krachtige wind uit Zuidelijke rich tingen. De koude-inval van het Noordon uit is verder Zuidwaarts doorgedrongen. Uit Schotland van de S'hetlands en de Faroer worden thans sneeuwbuien ge meld. In Scandinavië is over het algemeen de temperatuur gestegen vooral in het Noorden, waar nog slechts één graad vorst wordt aangetroffen. Bijna over het geheele gebied viel neerslag, plaatselijk zelfs zwaar (te Kinn aan de Noorsche kust 22 m.mWaarschijnlijk zal de buiige weer toestand ten onzent nog één dag blijven aanhouden. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur des middags te half drie 8.4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS eju: Van Donderdagnamiddag 4.25 uur tot Vrijmorgen 6.07 uur. bedragen 1128.38 en de uitgaven 128.95, zoodat een batig slot te boeaen viel van J 999.43. Tot nazien der reaening met be- scneiden werden aangewezen de heeren G. Uit den Boogaard en (Jhr. Moerkerk, die na gehouden onderzoek mededeeldeu, dat al- les in volkomen orde was bevonden, zoodat de penningmeester onder dankzegging werd gedéchargeerd voor het door hem gevoerde beheer. Vervolgens werd overgegaan tot voorlezing van net jaarverslag netgeen ge zien de zeer zachte afgeloopen winter niet \eel nieuws liet hooren. Vervolgens deelde de voorziter mede, dat van het gemeente bestuur vad Leiden een schrijven was bin nengekomen, waarin werd medegedeeld, dat de gemeente Leiden geen bezwaren had dat in den komenden winter de poel voor bet houden van ijsnvedstrijden werd afgezet. Een dergelijk schrijven was ook binnen gekomen van den heer mr. E. Mon- ten alhier. Hierna was aan de orde aec punt „Tijdelijke contributieverlaging Dit onderwerp lokte een langdurige discussie uit, want er bleken zoowel sterke voor standers als sterke tegenstanders tegen deze contributieverlaging te zijn. Het be stuur, aldus de voorzitter, had, gezien de zeer slechte tijdsomstandigheden, gemeend met dit voorstel te moeten komen en de contributie te moeten brengen van 1.50 op 1.10 per lid. Deze verlaging zou een ter een tijdelijk karakter dragen. De heer N. Yersluys stelt voor de contributie zoo te laten daar spreker bang is dat bij een strengen winter wel eens zou kunnen blij ken dat de geldmiddelen niet toereikend waren. De heer O. M. van Stijn kan met het voorstel van het bestuur evenmin mede gaan. De heer H. P. Kortekaas is bang dat als straks de contributie wordt opgenaaid, velen zullen bedanken, weshalve hij het be stuur in overweging zou willen geven de contributie niet in den winter maar in den zomer te innen, een tijd waarin het velen beter convenieert. De heer B. Moerkerk zou willen voorstellen de werkloozen op vertoon van een stempelkaart vrij van con tributie te stellen. De voorzitter verdedigde nog eens uitvoerig het voorstel van het bestuur. Wat betreft het voorstel van den lieer Moerkerk deelde spreker mede, dat het bestuur van meening was, dat dit voor stel van te ver strekkenden aard is. Met de contributiebetaling zal tegenover trou we leden de grootst mogelijke soepelheid m acht genomen worden. Na nog eenige dis cussie werd het voorstel van het bestuur om de contributie voor 1933 te brengen vau 1.50 op 1.10 met groote meerderheid van stemmen aangenomen. Bij de gebrui kelijke rondvraag, waarvan als steeds ve len gebruik maakten, kwamen weer diverse op- en aanmerkingen naar voren. Waar het. echter zooals steeds kwesties van zeer on dergeschikt belang betroffen, kan met do mededeeling hiervan worden volstaan. Na de vergadering had de traditioneele ver loting van sigaren, worst en banketletters plaats en velen konden met een prijsde huiswaarts keeren. Personalia. Te Leiden slaagde voor het Landsdiploma E. H. B. O. (eerste hulp bij ongelukken) den heer L. Ritzen alhier, die zijn opleiding heeft genoten bij dr. Re- naud te Leiden. RIJNZATERWOUDE. EEN CRISIS-COMITE OPGERICHT. De pogingen van B. en W. hadden schipbreuk geleden. Op Dinsdagavond werd alhier in Café de .boer een openbare vergauenng genou- den om te komen tot de oprichting van een crisis-couiite. Het initiatiel niertoe was uitgegaan van de bestuursleden van den Ned. bond van Land-, '1 ombouw- en Zuivelbedrijf-arbeiders te Rynzaterwoudc. Verseüeidcne personen van Leanuiden wa ren mede m de zaal aankezig. be opaomst was, gezien het siechte weer, neel goed te noemen. De vergadering weid op uitste kende wijze geleidt door den heer H. i';«. de Boer alnier. Öpr. begoa met zijn danü uit te spreaen dat Burgemeester en Wet houders genoor haduen wiuen geven aun de uitnoodigmg om deze vergadering bij te wonen. Bpr. wees er op dat een pogen van de zijde van Burg. en Weth. tot op richting van een cinsis-comité met de ver schillende armbesturen op principieeie gronden gefaald was. Wat zeer te betreu ren is. Vandaar deze oproep om langs een andere weg tot dit doel te komen. rfpr. zet te op zeer duidelijke wijze de noodzakelijk heid van een op te riciiten comité uiteen. Er zijn volgens spr. menscnen, uie gegnuifd hebben dat de poging van Burg. Weth. mislukt is. Spr. zou alle politieke muggen zifterij welke do laatste jaren zich alhier in de gemeente voordoen, op zijde wulcn zetten. Al dergelijke tweestrijd is niet 111 het belang van de gemeenteenaren en van de arbeiders. En wanneer men dan aan verschillende menschen vraagt: wat wil len jullie nu, dan weet men er geen ant woord op te geven. Spr, hoopte dan ook, dat er dezen avond opbouwend werk mocüt worden verricht en geen afbraak, dat kan mijn kleine jongen ook wel. Hierna gaf spr. het woord aan de vergadering tot het stel len van vragen of het geven van inlichtin gen. Hiervan werd, zooals altijd, maar een zeer schaarsch gebruik gemaakt. Hierna verkreeg de heer J. A. Bakhuizen, Burgemeester dezer gemeente, het woord. Deze zeide ongeveer het navolgende. Toen ik een uitnoodigmg kreeg tot het bijwoneu van deze vergadering heb ik gedacht, van wie zou dit nu weer uitgaan. Doch de heer de Boer, die hier als voorzitter fungeert, is zoo verstandig geweest om dit op zeer zakelijke wijze met mij te komen bespro ken. Daarvoor mijn hartelijke dank. Ook ik, zoowel als de Weth. ben er van over tuigd van de noodzakelijkheid van een cri sis-comité. Vandaar ook dat Burg. en Weth. met de armbesturen getracht hebben een dergelijk comité op te richten, wat jam merlijk genoeg op principieeie gronden vau de zijde der armbesturen niet gelukt is. En de heer de Boer heeft het zoo straks al opgemerkt, dat er menschen waren die in deze mislukking behagen geschept heb ben. Nu moet men niet denken, dat Burg. en Weth. ditzelfde zullen doen als ook deze avond schipbreuk leidt. Integendeel, Burg. en Weth. hopen van ganscher harte «lat men hedenavond mag komen tot een op- richting. In de bespreking met de Armoe- sturen hebben Burg. en Weth. een bedrag zoo groot mogelijk ter beschikking gesteld als tegemoetkoming. Al te ver bunnen Burg. en Weth. ook niet gaan, gezien de finarï- tieele positie der gemeentekas, welke bij de laatste begrooting een aanmerkelijk te kort aantoonde. Dit tekort is niet het ge volg van de groote werkloosheid in deze gemeente, doch dit heeft een andere oor zaak waar spr. hier niet dieper op in wil gaan. De werkloosheid is in deze gemeente aanmerkelijk minder als in de naburige ge meente Leimuiden. Spr. wijst nog even op de verstrekking van de margarine aan de werkloozen, dit wordt zoo mild mogelijk toegepast. Toch heeft spr. het meegemaakt, dat er menschen op de secretarie kwamen om margarine die er totaal niet voor in aan merking kwamen volgens de gegevens van de Minister. En dan verlaten zulke men schen kwaad het Raadhuis. Maar zoo moet men de zaken niet opnemen. Burg. en Weth. willen alles doen, om de nood zoo veel mogelijk te lenigen, doch zij moeten uiterst voorzichtig zijn, daar op hen de plicht rust de gemeentefinanciën zoo goed mogelijk te beheeren. Spr. beaamde het gezegde van den heer de Boer omtrent de verkeerd gevoerde politieke tweestrijd in deze gemeente. Spr. hoopte dat er zooals altijd na vergaderingen gedaan wordt, geen critiek wordt uitgeoefend, maar opbouwend werk. Ik kan u de verzekering geven dat Burg. en Weth. achter u staan. Bij de uit- noodiging heeft de voorzitter gezegd: u kent de mentaliteit van de bevolking beter dan ik, maar daar zet ik ook nog een vraagteeken achter. Ik hoop dat ieder die wat te zeggen hoeft ridderlijk naar voren komt en dat dit bijdraagt tot de opricü- ting van het voor oogen ges-telde doel. Daar niemand iets naar voren bracht werd volgens de presentielijst overgegaan tot stemming tot het al of niet oprichten van een crisis-comité. Met twee tegen 33 stem men werd besloten een crisiscomité op te richten. Hierna werd uit de vergadering een bestuur gekozen en wel de heer H. i'j. de Boer, N. Disseldorp, S. J. Viser, W. Com peer, F. W. Nybakker en R. Kroon. De heer Disseldorp bedankte wegens drukke werx- zaameden, hoewel bij ten volle met het doel sympathiseerd. Zoodat er 5 bestuursledea zij.n De andere heeren namen alle hunne benoeming aan. Hierna dankte de heer de Boer de vergadering voor de groote op- j komst en het gestelde vertrouwen, hetgeen zij hoopten niet beschaamd te maken. Spr. 6prak zijn groote dank uit aan den Burge meester, die intusschen zoo bereidwillig is geweest het voorzitterschap van het be stuur te willen aanvaarden. Spr. hoopte dat de Burg. zijn uiterste krachten moge in spannen tot het welslagen van deze on derneming en dat de Burg. bij een zeker, gedeelte der gemeente in een betere reuh mag komen te staan als dit voorheen wel het geval was. Waaróp achter in de zaal eenig onverstaanbaar gemopper ontstond. Hierin zag men weer de mentaliteit van enkele die wel binnensmonds en achteraf, doch niet ridderlijk en m het openbaar voor den dag durven komen. Hierna werd deze zeer geanimeerde vergadering door den voorzitter gesloten. We wenschen het nieuw opgerichte crisis-comité alle goeds toe. Serenade. De muziekvereeniging „Sym- honie van Leimuiden bracht ter ge.egenneid van de veertigjarige echtvereeniging van het echtpaar J. Rijkelijkhuizen-Moons al hier een serenade. Wat zeer op prijs weid gesteld. De Burgemeester als voorzitter van „Symphonie" sprak tot het jubileerendo paar waardeerende woorden en hoopte dat zij nog ®en9 hun gouden Huwelijksfeeot mochten beleven. Een woord van dank voor deze serenade ondanks het zeer slechte weey ia bier zeker op zijn plaats. 0EGSTGEEST. Winkelweek. Op de vergedering van het winkelweekcomité is bepaald, dat de winkelweek wordt gehouden van Zaterdag 26 Nov. tot Dinsdag 6 Dec. Bijzondere at tracties staan op 't programma. O.m. zal de Sint in eigen persoon een rondgang door de gemeente maken. Daarover zullen bijzonderheden nog wel worden gepubli ceerd. Doel dezer winkelweek is vooral zijn ge schenken enz. in eigen gemeente te koo- pen. SASSENHEIM. Het Jolige stoomtrammet je. In het blijde vooruitzicht binnenkort op pensioen te gaan, weet de oude stoomtram van op gewondenheid niet meer waar de rails zijn. Herhaaldelijk wijkt- de trouwe Bello van het goede pad af. Eergisteren onder Lisse derailleerde de tram tweemaal achtereen bij de Tuinbouwschool, gistermorgen aan de Postbrug onder Oegstgeest, hedenmor gen aan de Klinkenberg onder Sassenheim. Telkens gaf dit voor de passagiers groot oponthoud. LISSE. Personalia. Tot onderwijzeres aan de R-K. Meisjesschool van de parochie van de H.H. Engelbewaarders is benoemd de eerw. Zuster B. J. M. A. Kouwenhoven. Bouwvergunningen. Burgemeester en wethouders dezer gemeente hebben aan den heer J. Goukade, alhier vergunning verlec id tot het verbouwen van zijn per ceel Heeieweg No. 187, alsmede aan den heer C. de Vries, eveneons wonende alhier, tot het bouwen van een schuurtje op het perceel Juliana straa t No. 85. HILLEG0M. Gouden Bruiloft. Gisteren herdacht het echtpaar H. Rietmeyer en C. van Ma res, wonende Burgemeester Wentholtstr. 8, alhier, den dag, waarop zij voor 50 jaar in het huwelijk traden. Nadat des morgens het feest kerkelijk was herdacht, was het thuis een bloemhof, terwijl velen de krasse oudjes persoonlijk kwamen gelükwenschen. De gebruikelijke serenade ontbrak ondanks het weinig gunstige weer niet. Zilveren ambtsjubilé. Gisteren her dacht de heer K. Geritsen, assistent van den Spoorwegdienst der Ned. Spoorwegen alhier, den dag, waarop hij vóór 25 jaar bij de Maatschappij in functie trad. De jubi laris begon zijn loopbaan te Harderwijk, daarop volgde Nunspeet en vervolgens Hil- legom. De collega's van het Station en die van Weg en Werken boden hem naast hun gelükwenschen een stoffelijk blijk van hul de aan, terwijl de directie de gebruikelijke enveloppe met inhoud aanbood. Van de ge legenheid den heer Geritsen te complimen teeren werd druk gebruik gemaakt, terwijl ook de post hem niet vergat. UIT DE RIJNSTREEK BODEGRAVEN Burgerwacht. De Burgerwacht, afd. Bo degraven hield gisteren een propaganda-avond in het Beursgebouw. De voorzitter, de heer H. Schoo, sprak een kort openingswooqrd en heette allen welkom, in 't bijzonder den bur gemeester, den heer v. Batenburg van Ooster beek, commandant der Burgerwacht te Ren- kum, lid van het Hoofdbestuur van den Bond tegen Revolutie," diens echtgenoote, kap. Snij ders, de afdeelingtn van Boskoop en Reeuwijk de Zangver. „Halleluja" en de, strijkmuziek. Het onderwerk dat de spreker van dezen avond te behandelen heeft, luidt: De revolutie van heden. Door allen werd vooraf het Wil helmus gezongen, waarna de zang en strijk muziek enkele nummers ten beste gaven on der leiding van den heer J. M. Kouwenho ven. Hierna gaf de voorzitter het woord aan den heer v. Batenburg. Spreker noemt in 't begin de eerste conferentie, die heeft plaats gehad in het dorp Zimmerwald in Zwitser land in September 1915, uitgaan van socialis ten. „Dat was het begin", aldus spreker. „Thans bijna 20 jaar later is reeds de 30e internationale gehouden. In Rusland staat het militairisme hoog en men doet alles om het kapitalisme den kop in te drukken. Ins Rus- lanod wordt de voorbereiding gemaakt voor de wereldrevolutie. De strijd moet gevoerd worden tegen de bourgoisie. Achter deze Rus sische revolutie saat de wereldrevolutie. Dit is een lange bittere worsteling, dit is een strijd van klein tegen groot, een strijd tegen de georganiseerde massa. Is er in Nederland ook gevaar? Het an*woord van de massa is ontkennend. De fout van de doorsnee Neder lander is, dat men nog geen oog heeft voor deze gevaren en de toenemende actie van het communisme. Doch er is een stijgende lijn van bet revolutiegevaar. Het wordt gepredikt in partij en vakvereenigingen, in studieclubs en door filmvertoonen. Van dat geheim werken bemerkt men niets, maar wanneer een en an der tot verde ontplooiing komt, dan ziet men het gevaar. Thans is men het revolutiegevaar tot de 8e trap genaderd, en men gaat steeds Gemeentelijke Aankondigingen Hinderwet Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeenfe kennis, dat door hen de beslissingen ap hffcx verzoek van: G. J. Verberg om jergraining tot het oprichten van een zuivtelii^r\ch|.ing in het perceel Levendaal Nis al, «2\§ïi 85, en b. L. J. van Velzen om vergunning tot het oprichten van een smederij in het perceel Oude Varkenmarkt No. 4, is verdaagd. AGENDA LEIOEN. Donderdag A.R.K.A. Causerie van den heer A. Conijn over zijn reis door Rusland. Den Burcht, 8.15 uur. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 21 tot en met Zondag 27 Nov. a.s. waarge nomen door apotheek C. B. Duyster, N. Rijn. met stuwende kracht verder. Het kwik in de thermometer stijgt regelmatig. Steeds komen ongeregeldheden voor. Sabotage tegen de po litie, enz. Men stuurt alles aan op algemeene werkstaking, tot een obtsen der harstochten, Wraak op alles zal worden genomen en de revolutie komt. In ons land zijn er al enkele voorbeelden van. Voor zulk een doel is geen NNapoleon's geweld noodig, maar werken in in het verborgen. Een langzaam werkende ziekte is een aanval van de revolutionaire groepen. Deze ziekte is niet te keeren en tegen de talrijke bacillen, die ingegeven worden, doet men niets. Vanzelfsprekend zijn wij te gen die ziekte. Vooral voor onze jongens is deze ziekte zoo gevaarlijk. Deze uisteren naar den sirenezang der revolutie. De lectuur die verspreid wordt, leest men gretig en die wordt ook aan onze vrouwen ter bestudeering gegeven. Ook de film doet veel kwaad Door middel van de film, wil men een ieder het a, b, c van het communisme leeren. Vóórdat de vonk van revolutie ontbrandt moet men paraat zijn. Ergo, wordt lid van den burger wacht. Wij willen Holland houên; wij geven Holland nooit!" e z Onder een daverend applaus beëindigde spreker zijn inleiding. Na de pauze, voorafgegaan door muziek en zang, wilde kapiteit Snijders ook nog een enkel woord spreken. Sor. begon met te zeg- gein, dat het hem verheugde op dergelijke avonden te mo<*en spreken, aangezien dat al tijd leuke, vroolijke avonden zijn, in tegenstel ling vooral met wat spr. zoo dikwijls slecht humeurt. i Aan den secretaris, den heer Vink, wordt onder een hartelijk aoolaus het zilverkruis van verdienste uitgereik door kanitein Snij ders. Spreker zegt vervolgens, dat we niet meer moeten kijken naar het Russisch com munisme, dat is al oud. maar naar het heden- d'.agsche, waar we midden in zitten .„Als gij allen hier medewerkt, u aansluit bij de Bur gerwacht, he'pt gij niet alleen deze plaats, niet alleen Nederland, maar ij helpt een we reldrevolutie keeren. Het 2e gevaar is het op levend Indisch nationalyisme. Het 3o. gevaar: de economische malaise. Speker schildert ii groote trekken de oorsorong van deze malaise. Door de economische krijgt men de politieke en financieele crisis. Het communisme is quasi anti-militaristisch, doch Rusland zelf is een leger aan het voorreiden van zestig millioen man. Sor. htelt het zich aldus voor, het com munisme en socialisme staan onder een para- pluie, waarop geschreven staat: Marxisme en d-»t is revolutionair. Hier in ons landie zijn 7800 socialisten. Door de nieuwe scheuring werd deze verhouding: 71000 socialisten en 9000 O S.P.'ers. M**r hn had de verzekering gekregen, dat de SD A P. nu al reeds weer opgeklommen was tot 80 000. ,Dat zün groote getallen, aldus snr., doch als we loer eens naast zetten de Burgerwachten en B. V. L. dan bereikt men bminstens het driedubbele fapolaus). Tenslotte spoort spr. alle aanwezi gen aan, torh vooral propaganda te voeren, veel, zeer veel. Hierna gaf de muziek en zang wederom ei- kele zeer verdienstelijke nummers. w>°rna dezen avond door den commandant der Bur gerwacht gesloten werd. Aanbesteding. Uitslag der gehouden aan besteding van het woonhuis, kaaspakhuis en kaasstellingen voor rekening van den heer Göbel te bouwen aan de Wilhelminastraat. Van der Neut en Snaterse, woonhuis: f 2167, kaaspakhuis: 1164; kaasstellingen: 2155; A. A. C. v. d. Oudenrijn resp.: f 1978, 1048 en 1245; J. de Bruini 11914. f 1231 en f 1433; A. Versnoep: 1780. f 965, 1157 F. Boer: 1744, 1034 en f 893; Mulchuvse: 1720. 794 en 1378. In massa: v, d. Neut en Sna terse: /5486, J. de Bruin: ƒ4578, A. A. C. v, d. Oudenrijn1 f 4271, A. Verstoep f 3902, Mulckhuyse f 3892, F. Boer f 3671. „Tot Ons Pleizier". Gisteravond gaf de amusemontsvereeniging voor R.-K. ,.Tot ons Pleizier" haar Sste uityoering in hotel van Rossum. Voor dezen avond traden op mevr. E'.len Durieux en de heer Johan Boe- zer uit Den Haag in hun klein repertoire. De muziek werd verzorgd door Wim Griin- der en zijn attractie-band uit Gouda. Te 8 uur opende de voorzitter, de heer H. J. v. d. Poll, deze bijeenkomst en heette alle aanwezigen welkom. De voorz. deelde mede dat 8 nieuwe leden zich hadden op gegeven. Na allen een pretigen avond toe- gewenscht te hebben, trad het duo Boezer voor het voetlicht, dat de aanwezigen een kostelijken avond bezorgde. Na afloop hier-' van bleef men nog geruimen tijd onder vroolijke muziek en dans bijeen. NIEUWKOOP. Ongeval. De arbeider V. had in de fo^ briek van de Gebrs. Bodegraven alhier bet 1 ongeluk met zijn hand tusschen een pers- I machine te komen. Hij bezeerde zich hier bij zoodanig dat geneeskundige hulp noo dig was.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2