DINSDAG 22 NOVEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 KATWIJK. Werk'oosheid. Aan het gemeentelijk arbeidsbureau staan heden ingeschreven: 2 Stucadoors, 20 opperlieden. 60 grondwer kers, 33 timmerlieden, 18 schilders, 20 met selaars, 106 l.sse arbeiders, 67 landarbei ders, 2 boeren arbeiders, 2 tuinlieden, 1 bloemist, 28 visschers, 3 fabrieksarbeiders 1 smid, 1 autogeenlasscher, 1 pottenbakker 1 broodbakker, 3 kuipers, 5 varensgeze !en. 1 chauffeur, 3 scheepmakers, 2 mandenma kers, 6 stokers, 5 binnenschippers, 1 motor drijver, 1 behanger-stoffeerder, 2 loodgie ters, 1 straatmaker, 1 machinebankwerker. Totaal 391. Waarvan 88% gehuwd of kost winner zijn. Ingeschreven beneden de 18 jaar: 2 tim merlieden. Vrouwen boven de 18 jaar: 1 fa brieksarbeidster. Geplaatst zijn 3 personen. Geboren: Aaltje Wilhelmina, d. v. L. Klaassen en L. van Rijn. Geertje Adriana d. v. A. Zuyderduyn en A. A. van der Laar. Hasina, d. v. L. Berkheij en H. Guijt Jan Cornells, z. v. N. v. d. Bent en C. Was senaar. Gize.la Elisabeth, d. v J. Mol nar en G. E. Vogels. Jan, z. v. A Haze- noot en M. de Best. Arendje Adriana d v. M. van Duijn en A. J. v. d Plas. Cor nells, z. v. H. v. d. Plas en D van R*ijn. Pietje Arendje, d. v. G. Vlieland en D Haasnoot. Tai Hak Nio, d v. Toen Diong Ang en A. Cbardon. Overleden: Levenl. kind van C. Par- lev.iet én G. van Rijn. Getrouwd: D. Kuijt en W. Dijkhui zen. J. Hasenoot en J. Imthorn. Ondertrouwd: Maarten Ouwehand en Johanna Berendina Varkevisser. HILLEGOM. Baldadigheid? Door trampersoneel is bij de politie aangifte gedaan, dat bij het wissel nabij Vil.a Weerestein in het groef- spOor een moer lag. waardoor de tram bijna ontspoorde. Hoogstwaarschijnlijk heeft men hier te doen met een ernstig geval van bal dadigheid. Hoewel de politie een uitgebreid onderzoek instelde is het niet mogen geluk ken de daders op te sporen. Gemeentelijke Arbeidsbeurs Op 16 de zer waren als werkzoekenden aan de Gem. Arbeidsbeurs alhier 368 personen ingeschre ven, tegen 340 op 9 dezer. Ondertrouwd: A. Streefkerk en C. J. Rovers. Getrouwd: P. A. Nederstigt en A. G. Seijsener. C A. de Groot en M. J. Lan- geve-d. Geboren: Cornelia Anna Maria, d. v. W J. Dobbe en J. N Boere. Clasina, d. v. I. Imanse en M. C. Dinaijere. Jeroen, z. v. J. Barnhoorn en M M. Stroombefgen. Hendrika Jacoba, d. v. L. A. JT. Stroom- bergen en M. van Kampen. H00GMADE. Uitvoering Harmonie. Gisteravond gaf deze vereeniging haar eerste uitvoering voor leden, donateurs en kunstlievende le den in de zaal van café Witteman. De Harmonie voerde verschillende num mers op verdienstelijke wijze uit. Het duo Mank en van Ooiien trad op met voordrachten en liedjes, welke bij het pu bliek zeer in den smaax vielen. Na de pauze bracht de Harmonie nog vijf stukken muziek ten gehoore. Daarna werd de ver.oting gehouden ten bate van de kas. De taart, welke ook als prijs bij de verloting inbegrepen was, werd door den winnaar aan de vereeniging terug geschonken, met het doel deze op Ameri- kaansche wijze te verkoopen ten bate van de kas, waarvoor het bestuur zeer dankbaar was. Deze taart bracht op f 6. De voorzitter dankte allen, die hadden medegewerkt om deze verloting zoo goed mogelijk te doen slagen. Bijzonder dank*e spr den directeur P. J. v d. Berg. het duo Mank en van Ooijen en den pianist M. A. van Wel LEIMUIDEN. Personalia. Tot onderwijzeres aan de R. K. School alhier werd benoemd mej. A. M. de Neef uit Gorinchem. IJsclub „Nut en Vermaak''. De IJs club „Nut en Vermaak'.' hield onder voor zitterschap van den heer J. v. Rijn zijn alg. ledenvergadering in het café Sneeb-er. De voorzitter opende de goed bezette vergadering met den wensch dat de a.s. winter weer eens wat ijspret zou brengen. De notulen van de vorige vergadering werden onveranderd vastgesteld. Uit het verslag van den penningmeester bleek dat er een batig slot aanwezig was groot 195.33. De aftredende bestuursleden, de heeren K. Stigter, G. C. Cnarlet en J. A. Bernard werden met algemeene stemmen herkozen De gratis-verloting, waaraan iedereen dee.nam, had een vlot verloop, waarna de voorzitter de vergadering sloot. Werkloosheid. Nog steeds toenemende werkloosheid. Op 21 November stonden te Leimuiden als werkzoekende 59 personen ingeschreven n 1. 1 opperman, 1 timmerman, 52 landarbeiders, 2 schilders, 3 scheepma kers. NOOTDORP. Uitvoering door jonge mannen. Zondag 20 November j.l werd in het R. K. Vereeni- ginsgebouw aan den Veenweg een uitvoe ring gegeven door de R K. Jonge-mannen- vereeniging „St Petrus Camsius" en door de R. K. Gymnastiekvereeniging „Na ar beid sport". Aan de propaganda voor dezen avond hadden zeer velen gehoor gegeven, hetgeen zch liet zien, toen des avonds 7 uur de zaal tot in de uiterste hoeken vol stroomde met genoodigden en andere be langstellenden. waarvan zeer velen zich met een staanplaats moesten tevreden stellen. Even staan wij hierbij stil, om een woord van hulde te brengen aan de leden van beide vereenigingen die, toen de zaal vol stroomden, allen zich van hun zitplaatsen verwijderden en zich staande tevreden stel den. Nadat de directeur, kapelaan Blankers, een kleine uiteenzetting gegeven had over het doel van deze vereenigingen, en vooral een aanwijzing deed naar het godsdienstige doel ervan, opende Z Eerw. deze uitvoering met gebed, en riep alle aanwezigen een har telijk welkom toe. Vooral de aanwezigheid van den Pastoor werd door hem zeer op prijs gesteld. Spr. besloot zijn openingsrede met allen een genoeglijken avond toe te roe pen. Hierop werden door „Trio Visser" uit Delft, eenige flinke muzieknummers ten ge hoore gegeven, waarna de leden der jonge- mannen-vereeniging zich voor het voetlicht vertoonden met de opvoering van: „Hypno- tiseeren", klucht mei zang in twee bedrij ven. Al spoedig bleek, dat een goede studie was voorafgegaan, daar het stuk vlot werd gespeeld en de rollen ook goed „aan den man'" waren gebracht. De leiding, welke m handen was van den heer Joh. v. d. Sande, valt eveneens te huldigen Het geheele stuk door is er geducht gelachen. Aan het einde ervan moesten onze tooneelisten een luid applaus in ontvangst nemen. Esn schitterend figuur werd nu geslagen door de N.A.S.-leden, toen allen, aspiran ten en leden, in hun geheel wit gymcostuum in marsch-tempo ten tooneele kwamen en allen in den stand werden voorgesteld door den kapelaan. Ook de gymnastiekleer. de heer Kroon van Leidschendam, richtte eeni ge enthousiaste woorden tot de belangstel lende, over het nuttige van deze vereeni ging en spoorde daarbij vooral de ouders aan om hun jongens lid te laten worden van de gym- of turnvereeniging N.A.S. De N.A S.-leden hebben ook dezen avond veel succes gehad, want alles, vrije orde oefeningen, rekstok-oefeningen, stok- en vlag-oefeningen, zoowel van de aspiranten, als van de leden, hadden een zeer gced ver loop. Vooral bij de standen moesten onze gymnasten een langdurig applaus in ont vangst nemen. Deze avond werd door het Trio Visser goed afgewisseld met passende muziek. Bij het op- en afmarcheeren der gymnasten spaarden deze muzikanten hun moeite niet. Aan het einde van dezen avond werd het woord nog even gevoerd door den kapelaan en ook nogmaals doer den heer Kroon van Leidschendam, welke laatstgenoemde hoop te dat deze avond bij allen goed in den smaak was gevallen en allen aanspoorde om de gymnastiekvereeniging steeds te steunen op alle» maar vooral op financieel gebied A len keerden heel voldaan van dezen goedgeslaagden feestavond huiswaarts. NOORDWIJKERHOUT. Vergadering klein-kweekers. In het café Het Wapen van Noordwijkerhout, hield de afdeeling Noordwijkerhout van den Zuid-Hollandschen Bond van klein- kweekers Maandagavond een spoedeischen- de vergadering. Te 7 ure opende de Voorzitter de heer M. Braun de vergadering, heette alle aan wezige leden hartelijk welkom, en sprak zijn spijt erover uit, dat de opkomst niet zoo groot was. als hij verwacht had. Tot zijn leedwezen vervolgde de voor zitter. heeft het bestuur vernomen, dat de verstrekking van de formulieren waarop de toestand van het bedrijf ingevuld moet worden, een verkeerden indruk heeft ge wekt, maar de leden moeten ervan over tuigd zijn, vervolgde hij, dat het Hoofdbe stuur, wil er iets bereikt worden, alle ge gevens rfoet hebben, welk op de formu lieren gevraagd worden. „Als de 107 leden eens wisten, wat het Hoofdbestuur zooal voor werk gepresteerd heeft dan zouden er hier minstens 100 tegenwoordig geweest zijn". Hierna werden de notulen van de vori ge vergadering voorgelezen en onveran derd vastgesteld. Daarna werd aan de orde gesteld, de bespreking van de kwestie van het invullen der formulieren. Het bestuur heeft bij de rondzending van de formulieren, zeide de voorzitter, er uitdrukkelijk bijgeschreven, dat ze niet onderteekend behoefden te worden, zoo dat er geen vrees behoefde te bestaan dat het bestuur wist van wie de formulieren, afkomstig waren, desondanks zijn er nog heel weinig ingeleverd. De heer Nouland, voorzitter van het Hoofdbestuur die intusschen ter vergade ring was gekomen, besprak hierna de invulling van de bewuste formulieren en toonde aan, dat het absoluut noodzakelijk was dat ieder lid het formulier invulde, daar hij a.s. Woensdag te Katwijk een con ferentie heeft met verschillende burge meesters, waaronder ook de burgemeester van Noordwijkerhout, ter bespreking van de verleening van steun aan de behoeftige kweekers. Spreker zeide dat hij deze heeren toch verschillende gegevens moet voorleggen daar er anders geen peil op te trekken is hoe de toestand van de bedrijven der klein-kweekers is. Een langdurige discussie ontspon zich hierna tusschen den heer Nouland en eenige leden over het bedrag: voor levens onderhoud, dat ingevuld moet worden, dit had tot resultaat, dat hiervoor minstens 25.per week behoort te worden uit getrokken. De heer Koomen vroeg hoe of het staat met de formulieren welke op het raadhuis eenigen tijd geleden zijn ingevuld voor de meest behoeftige kweekers. Hij zeide. dat hij tot nog toe, hiervan niets heeft gehoord De Voorzitter antwoordt dat de ver eeniging de grootste medewerking onder vindt van het gemeentebestuur doch men moet geduld hebben, zei spreker. Hierna werd voorgelezen een ontwerp van een door het Hoofdbestuur opgemaakt nieuw steunplan. Het voornaamste punt hiervan is, dat getracht moet worden, de werkloozen bij de kleine kweekers, wanneer deze veel werk hebben doch het volle loon niet kunnen betalen, te werk te stellen en dat dan de gemeente een bijdrage geeft gelijk aan den steun van de rijksregeling. Als dan de kleine kweeker zooveel bijbetaalt dat de werklooze een normaal loon heeft, dan zijn beiden gered. Daarna verzocht de heer Braun dat alle leden zich toch achter het bestuur zullen scharen, dan zal na afzienbaren tijd bereikt worden wat andere organisaties ook bereiken bij Rijk en Gemeente. Hij verzocht de leden die de contributie nog niet betaald hebben dit zoo spoedig mo gelijk te doen, daar er afdracht aan het hoofdbestuur moet geschieden. Hij bracht vervolgens dank aan den heer Nouland voor zijn uiteenzetting en wenschte hem veel succes toe op de confe rentie te Katwijk. Verder verzocht hij niet achter den rug van het bestuur critiek uit te oefenen doch in de vergadering te zeggen, wat men op zijn hart heeft. De rondvraag leverde niets bijzonders op. De vergadering werd hierna onder dank aan de aanwezigen voor hun opkomst ge sloten. N00RDWIJK. Groep Kleinkweekers. Maandagavond vergaderde in café „De Zwaan', de aid. Noord wijk van de groep Zuid-Hollaudsche Kleinkweekers, waarbij de opkomst zeer goed was. De voorzitter, de heer L. A. V ink, opende met een welkomstwoord deze bijeenkomst, welke hoofdzakelijk is belegd naar aanleiding van de vergadering van voorzitters genouden Vrijdag j.l. te Uegst- geest, op welke vergadering tevens net Hooidbesiuur is gekozen, hetwelk bestaat uit de lieeren P. v. d. Nouland (Voorhout), L. A. Vink (Noordwijk), A. J. Bekker (Voor hout), C. Cardol (Hnlegom), J. v. d. Geest (Öassenneim), M. Braun (Noordwijkerhout), A. in 't Veld (Rijnsburg) en J. Hoogenstra- ten (Wassenaar), terwijl mr_ de Milly te Leiden, zich gratis beschikbaar heelt ge steld als rechtskundige voor den bond. Na lezing der notulen welke onder dank wer den vastgesteld, deelae de voorz. mede, dat op de Kringvergadering de afgevaardigden een enquête-formulier is ter hand gesteld om dit door de leden te doen invullen om het Hoofdbestuur de noodige gegevens te verstrekken, hoe de toestand der kleiue kweekers thans is. Van deze gegevens zal een statistiek worden aangelegd om met vaststaande gegevens de belangen der Kleinkweekers te kunnen behartigen. Deze gegevens zijn hoog noodig, omdat nog niet allen Burgemeesters uit de desbotrenende gemeenten sympathiek staan tegenover het ingediende steunplan. Dit steunplan heelt intusschen na een gehouden vergadeung van Burgemeesters een kleine wijziging on dergaan, welke binnenkort de leden wel kenbaar zal worden gemaakt, üm spoed achter deze zaak te zetten vergaderen a' de 14 aid. dezen avond en de voorzitter drong er met klem op aan, dat allen het enquête-formulier zouden inleveren en dit te doen, zoover dit nog niet is geschied, uiterlijk Dinsdagavond voor zeven uur bij den secretaris, den heer B. Braun. in de voorgaande vergadering was reeds mede gedeeld het onderhoud der bestuurs-afge- vaardigden met B. en W., waar was be sproken dat voor enkele direct hulp noodig was, waarop de raad was gegeven dat deze gevallen dan direct maar bij het gemeen tebestuur moesten worden kenbaar ge maakt, waaraan door het bestuur bereids is voldaan. Bij de rondvraag werd nog in bespre king gebracht de door den heer v. d. Nou land geuitte bewering in de oprichtingsver gadering, dat het in deze abnormale njd niet *oo gemakkelijk was iemand failliet te doen verklaren, zoodat men in het al gemeen voor dit dreigende spook niet zoo bang behoefde te zijn. Met deze bewering was men het niet eens, omdat de feiten dit logenstraffen. Van bestuurszijde werd dien aangaande opgemerkt, dat de heer v. d. Nouland aan deze bewering had toege voegd, als het betrof alléén nieuwe schuid, ontstaan door de crisisomstandigheden. Na enkele besprekingen werd het bestuur op gedragen deze kwestie bij het Hoofdbe stuur aanhangig te maken en het advies van den rechtskundige aan de leden ken baar te maken. Waar geen verdere bespre kingen bij de rondvraag werden naar •>»- ren gebracht, sloot de voorzitter hierm onder dank voor de goede opkomst deze bijeenkomst Geboren: Maria Antonia Bertha, d. van J. Burgmeijer en A. C. Brewe. Jo- lianna PetronelLa Hendrika, d. van N. H. Hermans en M. Kozijn. J Maarten, z. van J. Ciere en N. v. Rooijen. Johanna Af ra Hendrika, d. van J. de Haas en A. H. v. Oosten# Annie Catharina, d. van J. R. de Groot en J. C. v. Oosten. Johanna Maria Voget, d. van W. v. Rhijn en C. Hè v. d. Voort. Ondertrouwd: J. M. de Ridder 27 j. en J. Jonker 31 j. C. de Jong 43 j. en K. Winnerl 27 j. Getrouwd: A. v. Beelen 23 j. en D. v. Dijk 24 Overleden: Gerarda Theodora Wub- ben 43 j. Margaretha Rozetta Smit 3 j. Margaretha Johanna de Vreede 57 j. Pieter Weiman 77 j. wednr. van M. J. Ha- gers. RIJNZATERWOUDE. Werkloosheid. Ook in deze gemeente neemt de werkloosheid toe. Op 21 Novem ber stonden als werkzoekende ingeschreven 10 personen n.l. 1 timmerman, 1 fabr. arbei der en 8 landarbeiders. R0EL0FARENDSVEEN. Huldiging van den Pastoor. Met eeni ge feestelijkheid hebben de parochianen van Roelofarendsveen den 60steu verjaardag van hun beminde Pastoor gevierd. Een zeer groot getal der parochianen woonden dos morgens de H. Mis bij en communiceerden tot intentie van hun Pastoor. Om 9 uur droeg de Jubilaris het H. Misoffer op. Na de H. Mis werd gezongen de Priester-Can tate van Pater J. Haagh C.ss R. Eenigen tijd na de H. Mis werd de Jubi laris ontvangen in de St. Pancratiuszaal. Kap. Meereboer nam hier het woord en huldigde den Pastoor als Priester, als be waker van deugden en goede herder onder het volk. De oudste der Kerkmeesters, de heer Bakker, bood daarop met een gemoe delijke toespraak de cadeaux der parochia nen aan n.l. een ciborie en verschillende stukken kerkgoed. Toen het zangkoor met veel succes de Cantate „De Kerk" van Pater Haagh C.6S.R. had gezongen kwa men enkele kinderen den Pastoor geluk- wenschen namens alle schoolkinderen. De Jubilaris, Pastoor Onel, sprak ten slotte op geestige maar echt hartelijke wijze een dankwoord tot allen, die aan tiet welslagen van dit feest hadden medege werkt. Hij bracht dank aan Onzen Lieven Heer voor de voorbije jaren en 't vele goeds daarin ondervonden en verklaarde zich be reid ook de lasten van den ouderdom uit Gods Hand te willen aanvaarden, die den mensch dan vaak ten deel vallen. Vol lof ■cas de jubilaris over de volgzaamheid nu zijn parochianen, die zoo gaarne de pries ters in hun werken en streven steunen en doen naar hun woorden. De menschen van buiten zijn gemoedelijk in hun omgang met den pastoor, maar ook gewillig om de lei ding te volgen, die hun wordt gegeven en voor de Veen geldt dit in het bijzonder. Met den wensch om tot z'n dood toe bij zijn parochianen te kunnen blijven werken besloot de Pastoor z'n hartelijke toespraak. Na een spontaan „Lang zal hij leven" gin gen de aanwezigen den Pastoor persoon lijk feliciteeren en werd hun gelegenheid gegeven tot het bezichtigen van de ver schillende cadeaux. Van talrijke zijden mocht Pastoor Onel nog schriftelijke bewijzen van belangstel ling ontvangen_ Om 2 uur bracht de mu- ziekvereeniging „Liefde voor Harmonie" den Pastoor een serenade, terwijl om 7 uur des avonds de muziekvereeniging uit Nieuwe-Wetering zijneerw. eveneens een muzikale hulde bracht. Pastoor dankte bei de muziekvereenigingen recht hartelijk. TER-AAR. R. K. S. V. Adolf Kolping. Zondagmid dag speelde Adolf Kolping 1 voor de com petitie tegen Foreholte 1 uit Voorhout. Dit was een mooie wedstrijd. Na een kwartier spelen neemt Foreholte de leiding en spoe dig hierop is het 2—0. Nu begint Kolping de zaken ook flink aan te pakken en nog voor de rust weet zij den stand te brengen op 22. Na de rust gaat de strijd nog heviger. Het gaat om de winnende goal maar deze blijft ruim een half uur uit. Bijna dachten we dat Foreholte deze had, toen zij een penalty mocht nemen, doch deze werd op fraaie wijze door keeper Sassen uit het doel gestompt. Kolping onderneemt een vlugge aanval en weldra weet haar linksbinnen den keeper te passeeren met een prachtig schot. Nu volgt nog eenig getrap. Foreholte zet er alles op, doch her mocht niet baten en zoo won Adolf Kolping ook dezen wedstrijd met 'een zwaar bevochte overwinning van 32. Kranig werk geleverd jongens. De Junioren klopten Zevenhoven met 2-1. Nachtwacht. De officieele vergadering van alle parochianen voor de nachtwacht is verdaagd tot Vrijdagavond na het Lof. Wij rekenen op alle mannen. VOORSCHOTEN. Vrouwenbond. Gisteravond had in het R. K. Vereenigingsgebouw een feestavond plaats voor de leden en huisgenooten van den Vrouwenbond. De presidente van den Vrouwenbond, Mej. N. van Geest, opende deze feestelijke bijeenkomst met het gebed en een woord van welkom tot de aanwezigen en sprak den wensch uit dat deze avond aanleiding moge geven voor vele jonge meisjes om lid te worden van de Graal. Daarna werd Roomsche Blijdschap ge zongen bege.eid op de piano door mej. M. van Geest. Na het zingen van dit lied werd door de Vrouwen van Nazareth een voor stelling gegeven. Met medewerking van eenige Graalleden un Leiden en onder lei ding van de leidster, Mej. Spronk, werden verschillende' spreekkoren en reidansen uit gevoerd, die keurig werden vertolkt. Mej. Spronk zette in een keurig betoog uiteen wat de Graal beoogde en welk een schoon ideaal zij nastreeft n.l. om de wereld te bekeeren en tot God terug te voeren. Een dertigtal prijzen werden verloot on der de aanwezigen. De presidente Mej. van Geest sprak een woord van dank tot de Vrouwen van Na zareth en dankte Mej. Spronk voor de vele werkzaamheden om dezen avond voor te bereide. Spr hoopte, dat de Graal haar ideaal moge bereiken. De Pastoor, Geestelijk Adviseur van den Vrouwenbond, dankte het bestuur van den Vrouwenbond voor dezen zoo gezcliigen avond en meent, dat de bond meerdere der gelijke avonden moet organiseeren en wenscht dat alle jonge meisjes zich aan sluiten bij deze organisatie. Ook dankt spr. Mej. Spronk, de leidster en de andere leden van de Graal te Leiden, die hedenavond hunne medewerking hadden verleend. Met gebed sloot de presidente de vergadering VOORHOUT. MOTIE VAN DE LANDARBEIDERS- BONDEN. Tegen de lage werkloozensteun in deze t gemeente. De afdeeling Voorhout van den R. K. Landarbeidersbond en de afdeeling Voor hout van den Christelijken Landarbeiders bond in vergadering bijeen op 15 Novem ber 1932. gehoord de klachten over de werkloo- zenzorg in deze gemeente en het nog steeds ontbreken van een uniforme steun regeling voor de geheele bloembollen streek; overwegende, dat door den edelachtba- ren heer Burgemeester dezer gemeente als oorzaak van het verschil der steunnor- men in de verschillende gemeenten van dit gewest, wordt aangegeven het werken van den voorzitter van den R. K. Land- arbeidersbond, don heer A. J. Loerakker: betreuren het ten zeerste, dat door het gemeentebestuur is geweigerd om aan de ter plaatse bestaande vakvereenigingen van werknemers medezeggenschap te vorlee- nen bij de uitvoering van de door het Rijk vastgestelde steunregeling; ten volle overtuigd, dat de bewering van den edelachtbaren heer Burgemeester, betreffende de schuld van den voorzitter van den R. IC. Landarbeidersbond, onjuist moet worden geacht en door genoemden voorzitter juist alles is gedaan om verbe tering in stennnormen te bewerken, waar door de bewering van den edelachtbaren heer Burgemeester in een zonderling licht komt te staan; achten het ongemotiveerd, dat in dezo gemeente do steunbedragen steeds lager zijn dan in de overige gemeenten in dit gewest, waar volgens het oordeel van den edelachtbaren heer Burgemeester de fi nanciën der gemeente zeer gunstig zijn besluiten, deze motie ter kennis te brengen aan den Raad der gemeente Voorhout en aan de betrokken hoofdbe sturen en aan de pers en gaat over tot de orde van den dag. Volksbond. Op Woensdag 23 Novem ber a.s. des avonds om 7 uur is een feesb- vergadering belegd door de afdeeling „Voorhout" van den Ned. R. K. Volksbond met medewerking van het tooneel der on- derafdeeling van voormelde afdeeling. Ter opluistering zal worden opgevoerd het too- neelspel „In de Branding" Opgemerkt zij nog dat geen personen beneden 16 jaar zul len worden toegelaten. Men hoopt dat het een echt gezelligen avond zal worden voor oe leden met hun introducees. In aansluiting op bovenstaande wordt nog medegedeeld, dat Zondag 27 November a.s. een H. Mis wordt opgedragen voor al de overleden leden van voornoemden bond waaronder algemeene H. Communie dor leden. Dat aller opkomst dringend ge- wenscht is. behoeft geen betoog. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. De Ziendeweg. Eenigen tijd geleden werd door den A. N. W. B. en de K. N. A. C. do medewer king ingeroepen van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland om verbetering te ver krijgen van den z.g. Ziendeweg tusschen Alphen aan den Rijn en Nieuwkoop, welko ook voor het doorgaande verkeer van be- teekenis is, maar welke voor dat verkeer gevaar oplevert, omdat de bermen op vele plaatsen zijn afgebrokkeld, als gevolg vu. liet tweeslachtig karakter van de-i weg (Waterkeerende dijk en verkeersweg), antwoord hierop ontvingen genoemue Vei eenigingen thans bericht, dat aan het Bo- sluit van de Staten, genomen in de zo- merzitting 1932 om een maximum bijdrage van 1/5 der kosten zijnde 2000.te ver- leenen, voor verbetering van don Ziende weg onder de gemeente Alchen aan den Rijn, (indien de overige kosten door de betrokken belanghebbenden zouden wor den gedragen het werk ton genoege van Gedeputeerd Staten wordt uitgevoerd en het voortdurend onderhoud vau den gc- reconstrueerden weg is vastgelegd), geen gevolg kan worden gegeven, omdat do noodige overeenstemming tusschen do betrokken instellingen (do gemeente Al phen aan den Rijn, Nieuwkoop en eenige polderbesturen) niet kon worden bereikt, Gedeputeerde Staten hebben thans beslo ten voorshands zich te bepalen tot den maatregel om alle voor het berijden van den Ziendeweg met motorrijtuigen ver leende vergunningen met ingang van 1 Januari 1933 in te trekkentenzij alsnog vóór dien datum do mededeeling mocht worden ontvangen, dat de verbetering van den weg overeenkomstig het Statenbesluit is verzekerd. Genoemde Vereenigingen hebben zich thans tot dc bij de zaak be trokken instanties gewend met het ver zoek zoo eenigszins mogelijk vóór 1 Ja nuari 1933 tot overeenstemming te gera ken, teneinde en algeheelo afsluiting voor motorrijtuigen te voorkomen. WIE ZIJN TIJD BEGRIJPT. PROPAGEERT DE KATHOLIEKE PERS

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 7