HET HUIS OP HET EILAND MAANDAG 21 NOVEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN MIST EN GLADDE WEGEN. Verschillende auto-ongelukken. Tengevolge van den dooi waren Zaterdag de wegen in het Noorden des lands bijna onbegaanbaar. Tengevolge daarvan hebben eenige vrij ernstige ongevallen plaats gehad, waarbij ook de mist een rol speelde. Aan het Boterdiep, nabij Ellerhuize, gem. Bedum zijn twee met bieten geladen vrachtauto's bij het pas-seeren van een wa gen, tegen elkaar gebotst. De eene vracht auto, komende uit 't Zandt, reeds in het Boterdiep, de andere in een aan de andere zijde van den weg gelegen sloot. De be stuurder van den eersten auto geraakte ook te water, doch* wist zich spoedig te redden. Aan het Damsterdiep is de auto van notaris K. te Ten Boer, bij 't uitwijken voor een anderen auto, in botsing gekomen met een vrachtauto. Deze laatste gleed van den weg en kwam te water. De chauffeur kwam met een nat pak er af. Aan het Winschotendiep is de brie venbesteller Sch. uit Groningen, bij het oversteken van den weg aangereden door een auto, welks bestuurder tengevolge van de gladheid niet voldoende kon remmen. De brievenbesteller werd gewond en werd, na door den poli-tie-arts verbonden te zijn, naar het Acad. Ziekenhuis te Groningen overgebracht. Op den Formsummerweg, onder de ge meente Appingedam is de vrachtauto van den heer Daniels, die een vrachtdienst van Appingedam naar Groningen onderhoudt, door de gladheid met zijn auto geslipt. De auto, die met vrij groote snelheid reed, botste tegen een boom en werd totaal ver brijzeld. De chauffeur en de inzittende loopknecht werden bewusteloos opgenomen en bij omwonenden binnen gedragen. Later zijn zij in ernstigen toestand naar het ziekenhuis te Groningen overgebracht. MIST OP DE KUST. Logger vastgeloopen doch vlot gekomen. Tijdens dichten mist is Zaterdagmorgen de logger KW 24, die op de thuisreis was naar de haven van IJmuiden, voor Wijk aan Zee gestrand. Het schip liep op de tweede bank vast en kon niet op eigen kracht vlot komen. De zee was zeer kalm, zoodat de schip- per-eigenaar Engelhart met een vlet naar het strand kon roeien. Van Wijk aan Zee uit is daarna sleepboothulp ingeroepen. De sleepboot Drenthe van het bureau Wijs muller en een kleinere sleepboot „Viseh- ploeg" genaamd, waren spoedig bij den Jog ger. De onderhandelingen over het vlot brengen leidden echter blijkbaar niet tot resultaat, want de sleepbooten wendden den steven en voeren naar IJmuiden te rug. Voor schip en bemanning bestond abso luut geen gevaar. De logger ,is des middags op eigen kracht vlotgekomen en in de haven te IJmuiden gearriveerd. MOTORRIJDER IN VOLLE VAART GESLIPT. Duo-passagier gewond te Overschie. Gisteravond omstreeks halfelf heeft, naar de „Courant" meldt, .nabij de Bleij- dorpbrug te Overschie een ernstig motor ongeluk plaats gehad, waarbij de heer D. Kuiper uit Wassenaar zoodanig werd ver wond, dat hij naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. Even voor genoemd tijdstip kwam uit de richting Rotterda mde motorrijder C. Blan- kèspoor uit Wassenaar, die op de duo den heer Kuiper meevoerde, door de gladheid in volle vaart te slippen, waardoor beiden op den grond werden geslingerd. De heer Kiper bleef bewusteloos liggen, doch de heer Blankespoor kreeg geen letsel en was spoedig weer op de been. Dr. Bremer, die het slachtoffer de eerste hulp verleende, achtte het raadzaam, dat de man naar t«n ziekenhuis werd vervoerd. Men bracht hem naar het Eudokia-ziekenhuis te Rotterdam. Zijn toestand is zorgwekkend. DOOD ACHTER HET AUTO-STUUR. Een autobestuurder vond Zaterdagmor gen op den weg nabij Groot Schermer een auto midden op den weg staan. Toen nij ging kijken wat de oorzaak kon wezen, dat deze auto niet uitweek, vond hij, naar de „N. R. Crt." meldt, achter het stuur den heer dr. Van Leeuwen, arts in De Rijp, die bleek te zijn overleden. Een beroerte heeft een eind aan zijn leven gemaakt. Dr. van Leeuwen was voorzitter van den kring Purmerend en omstreken van de Maatschappij ter bevordering van de Ge neeskunst. IN EEN PUT MET HEET WATER TERECHT GEKOMEN. Arbeider overleden. De 31-jarige arbeider Th. van Maas, die' een week geleden op het hoogoverterrein te IJmuiden in een put met heet water ge raakte en daardoor ernstige brandwonden bekwam, is in het Roode Kruis-Ziekenhuis te Beverwijk aan de gevolgen overleden. De ongelukkige laat een weduwe nog twee jeugdige kinderen achter. DE GASONTPLOFFING TE R'DAM. Deskundigen over de oorzaak. Het onderzoek naar de oorzaak van de gasontploffing, die den winkel in pand ü7 aan den Schiedamschesingel te R'dam ver woest heeft, duurde Zaterdag den gehee- len dag voort. De politie heeft verschillende ooggetui gen en deskundigen gehoord en uit hun verklaringen heeft men vastgesteld, dat de explosie vermoedelijk ontstaan is door een verzakking der electrische kabels, tenge volge waarvan kortsluiting is ontstaan. Een boogvonk, die tengevolge van deze kortsluiting is overgesprongen, zou volgens deze theorie' gaten in de gasbuizen veroor zaakt hebben. Het uitstroomende lichtgas kan volgens deskundigen tot explosie zijn gebracht door een plotselingen toevoer vao zuurstof. Het is mogelijk, dat de majoors van politie, die zich aan de achterzijde van het pand bevonden, een kelderraam ge opend hebben waardoor deze plotselinge toevoer van zuurstof plaats vond. Achteraf is gebleken, dat inderdaad een majoor van politie een kelderraam geopend heeft. Een gelukkige omstandigheid is het ge weest, dat in het pand vroeger een bakke rij gevestigd is geweest. In verband daai- mede waren de gewelven in den kelder op voorschrift van de bouwpolitie van beton vervaardigd. Deze betonnen gewelven heu- ben de explosie voor een flink deel opgevan gen. Was dit niet het geval geweest, dan zou de kans groot geweest zijn, dat het, heele pand vernield was. De majoor van politie Boelhouwer, die ernstig aan het hoofd verwond werd, is in den loop van den dag naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overgebracht. Zijn toe stand is nog zorgelijk, hoewel niet ho peloos. ONGEVAL NA EEN BEGRAFENIS. Zaterdagmorgen -vond na de begrafenis van het socialistisch raadslid, de heer J. Bosman te Venlo, een droevig ongeval plaats. De zuster der weduwe kwam bij het uitstappen uit een volgauto te vallen en slcfeg met haar hoofd tegen de treeplank van den auto. Met een ernstige schedel breuk en zware hersenschudding werd net slachtoffer naar het R. K. Ziekenhuis over gebracht. Haar toestand was zeer zorg wekkend. DE BRAND OP DE „P. C. HOOFT". Schuimbluschinstallatie der brandweer in werking. Ook in den nacht van Zaterdag op Zon dag en gedurende den Zondag heeft het vuur in het voorschip van de „P. C. Hooft" zich nog geducht doen gelden; te ongeveer half drie Zaterdagnacht sloegen de vlam men zelfs weer boven den schoorsteen uit. Ook deden zich voortdurend explosies hoo- ren. Met het aanbreken van den dag trok de brand zich weer meer ii* het inwendige van het schip terug en was het voorname lijk de zware, zwarte rook, die boven de dekken uitjoeg. De ijzeren plaat, die op de stuu. ooorddienstpoort was aangebracht, is door het trekken van de gloeiend heete huid losgeraakt; om dit euvel te herstel len is er dwars overheen een ijzeren baik geplaatst. Tegen eenen gistermiddag is de brand weer er onder leiding van den commandant, den heer G. Gordijn Jr., en in tegen woor- digheict van wethouder G. Kropman en ha venmeester W. N. v. d. Poll, toe overge gaan de schuimbluschinstallatie van de „Jan van der Heyde" in actie te brengen. Het schuim-mengsel, dat bewezen heeft een groote oppervlak van brandende olie in een oogwenk meester te kunnen worden, bleek echter, toen het met groote hoeveelheden aan stuurboord-kant op de vlammende olie- massa in de „P. C. Hooft" werd geworpen, tegenover dezen ongekend machtigen vijand weinig of niets te kunnen uitrichten, zoo dat ook deze proefneming gestaakt moeat worden. Er zal wel en het is niet de eerste maal, dat dit gezegd wordt niet anders op zitten, dan dat men het vuur de olie voorraden laat opteren. En dat is een heel ding voor de hoofdstedelijke brandweer! Gisteren is aan stuurboordkant bij de in gangspoort naar de eerste klasse een laag je olie door een klinknagelgat naar buiten gevloeid; gevaar voor de omgeving lever de deze geringe lekkage niet op. Felle brand te Amsterdam. Op de tweede verdieping van perceel Bilderdijkstraat 51 te Amsterdam, welke bewoond wordt door de wed. Visser met haar dochter en zoontje, is op den laten Zaterdagavond brand uitgebroken. Toen genoemd zoontje, een jongen van 15 jaar, op het punt stond om naar bed te gaan, maar zich nog even naar de huiskamer had begeven, is in zijn slaapvertrek, een zijka mertje, waar hij het electrische licht had laten branden, kortsluiting ontstaan, welke brand heeft veroorzaakt. Het vertrekje was in een oogwenk in vlammen gehuld, welke, toen de ruiten sprongen, fel naar buiten uitsloegen. Het gezin Visser zocht, langs de trap een goed heenkomen naar buiten, doch had nog de tegenwoordigheid van geest, de bewoners van de derde verdie ping, het echtpaar Spee en hun kind, ooe te roepen, zich in veiligheid te stellen. Tot zijn schrik ontdekte de heer Spee, op r.et portaal komende, dat de trap in rook en vlammen gehuld was, waardoor hij zich ge noodzaakt zag, met vrouw en kind de wijk te nemen over de veranda, vanwaar zij er met veel moeite in slaagden, in het belen dende huis te komen. Toen de brandweer ter plaatse was, stonden reeds beide verdiepingen in lich ter laaie; de tweede verdieping aan den voorkant, de derde verdieping aan voor- en achterkant. Met .vier stralen heeft de brandweer ook de Magirusladder werd nog uitgeschoven het vuur aangetast, dat onder dezen stortvloed van water wel dra zieenderoogen in kracth afnam. Van de woning der wed. Visser zijn de voorkamer, het zijkamertje en een tus- schenkamertje uitgebrand, terwijl de derde verdieping geheel uitgebrand is. Beide Ja- milies zijn tegen brandschade verzekerd. Op de eerst verdieping, bewoond door het echtpaar de Witte, is het alleen het bluschwater geweest, dat schade heeft aan gericht, evenals in den winkel van Vroom en Dreesmann, welke zich gelijkstraats over een aantal ineengebouwde panden uit strekt. UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Dinsdag 22 November. Huizen, 1875 M. S 00 Morgenconcert. 10.00 Grarrofoonpl. 11.30 Godsdienstig half-uurtjo door pas toor PerqiUn 12.15 Lunchconcert dorr het Iv.R.Ü.-sex- tet o. 1. v. Piet Lustenhouwer. 2.00 Middenstandscursus. 2.35 Vrouwenuurtje. 3.30 Mode-cursus. 4.30 Orgelconcert (Gramofoon). 5.00 Plechtig Lof ter gelegenheid van het Eeuwfeest der Zusters van Liefde te Til burg. 6.00 Het KR O-orkest o. 1. v. Joh, Gerrit- 6.30 Cursus Esperanto. 6.50 Vervolg KR U-orkest. 7.10 Prof. dr. W. Mulder S.J. over „Cul tureel en godsdienstig leven in de Middel eeuwen" (II). 7.45 Verbondkwartiertje. 8.00 Gevarieerd programma van muziek en tooneel. 8.15 „De Landbouw", grap in 2 tafereelen naar Mark Twain, door het KRO-Klein- tooneel. .9.00 Vaz Dias. 9.15 Het Hoilandsche Strijkkwartet. 10.15 „De vrouw, die 't druk heeft", blij spel in 1 bedrijf. 10.30 The Dutch Gentlemen Band o. 1. v. Fred. v. Zanten. Hilversum, 296 M. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonpl. 10.30 Concert. V. Rothe (piano), H. Huls man (zang) en E. Veen (pianoj. 11.00 Gramofoonpl. 11.30 Vervolg concert. 12.00 Gramofoonpl. 12.302.00 Concert door Bob Crisler en zijn White Lyres Orchestra alsmede het „Orquesta Eusellas Hermanos". 2.00, Gramofoonpl. 3.00 Knipcursus. 4.00 Piano-recital door M. v. Dijk. 4.30 Radio-Kinderkoorzang o. 1. v. J. Ha mel. 5.00 Draaiorgelmuziek. 5.30 Jeugdhalfuur VPRO. 6.00 Gramofoonpl. 6.30 VRU. 7.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. Refrein- zang: Bob Scholte. 7.30 Engelsche les. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Kovacs Lajos en zijn orkest. Re freinzang: Bob Scholte. M. m. v. May June (zang) en Paul Ostra (liedjes a. d. piano). 9.15 Gramofoonpl. 9.30 Omroeporkest o. 1. v. N. Treep m. m. v. F. Ilelmann (viool). 10.15 Gramofoonpl. 10.30 Vervolg Omroeporkest. 11.00 Vaz Dias. 11.05 Vervolg Concert. 11.3012.00 Ooggetuige-Verslag v. d. Zes- daagsche te Amsterdam. D a v e n t r y. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein,Berichten. 11.05 Lezing. Het zeer talrijke publiek, dat in deze drukke straat het blusschingswerk gade sloeg, werd door de politie op behoorlijken afstand gehouden. „LIEFDESDRAMA" OP HEIDE BIJ PUTTEN. Gisteravond omstreeks elf uur is te Put ten een moordaanslag gepleegd op den 20 jarigen arbeider Bouw, wonende te Ter- schuur. Het slachtoffer, dat op de heide, ev buiten Putte, met zijn meisje liep re 12.20 Orgelspel E. O'Henry. I.05 Commodore Grand-orlcest o. 1. v. J. Muscant. 2.20 Voor scholen. 4.50 R. Tapponnior en zijn orkest. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Brahms' pianomuziek. 7.10 Fransche conversatie. 7.40 Radio-Militair-orkesfc o. 1. v. B. W. O'Donnelh 8.50 Lezing. 9.20 Berichten. 9.50 Toespraak. 10.00 Derde acte van Smetana's „Die vor- kaufte Braut" o. 1. v. John Barbirolli. 10.5512.20 Dansmuziek door Maurice Winninck en zijn orkest. „RadioPari s", 1724 M. 8.05 Gramofoonpl. 12.20 Concert d. h. Krettly-orkest. 7.50 Concert d. h. Omroeporkest. 8.20 Gramofoonpl. 9.05 Radio-tooneel. Kalundborg, 1153 M. II.201.20 Concert uit Rest. „Wivex". 2.20-1.20 Omroeporkest en solisten o. 1. v. Gröndahl. 7.20 Vocale Terzetten met pianobegelei ding. 7.40 Radiotoóneel. 8.10 Saxofoonsoli door O. Banner-H. Jan- 9.2510.30 Moderne Deensche Muziek door orkest cTi solisteu. O.a. 3de symphonic, Höffding. Langenberg, 473 M. 6.25 Gramofoonpl. 10.40 dito. 11.20 Concert o. 1. v. W. Caspar. 12.20 Concert door het Werag-orkest o. 1. v. Buschkötter m. m. v. C. Herstatt (piano). 1.50 Gramofoonpl. 4.20 Kamermuziek. 7.50 „Baden", rijkszending. Rome, 441 M. 7.50 Radio-tooneel. 9.20 Gevarieerd concert. Hierna Berich ten. Brussel, 508 en 338 M. 508 M.12.20 Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans. 1.30 Zangvoordracht. 1.45 Gramofoonpl. 5.20 Concert o. 1. v. J. Kumps. 6.50 Religieuze koormuziek. 8.20 Omroep-orkest o. 1. v. Walpot. 10.3011.20 Gramofoonpl. 338 M.: 12.20 Gramofoonpl. 1.30 Omroepkleinorkest o. 1. v. P. Lee mans. 8.20 Uitzending v. h. A^beiders-Jeugdver- bond. 9.35 Omroeporkest on Elias Gans (bari ton) o. 1. v. Jean Kumps. 10.3011.20 Russische Muziek (Gramo foonpl.). Zee sen, 1635 M. 7.20 Klassieke motetten door de Vfreen. R. IC. Kerkkoren te Berlijn. 7.50 Orkestconcert o. 1. v. C. Schmalstich. 9.20 Berichten. 9.35 Concert d. h. Philh.orkest Stutt gart o. 1. v. II. Riseh. 10.05 Berichten, en tot 11.20 Concert o. I. v. Rostoaud in. m. v. 2»angsoliste. wandelen, werd onverhoeds aangevallen en ontving van den nog onbekenden dader eenige messteken in den rug, waardoor hij zwaar gewond werd. Na zijn laffe daad ge pleegd tc hebben, is do aanrander dc bos- schen ingevlucht. Men vermoedt dat jaloe zie de drijfveer is geweest. De getroffene is naar hel ziekenhuis te Salem bij Ernie- lo overgebracht. Er bestaat ernstig' gevaar voor zijn leven. Do politie stelt een onder zoek in, doch men heeft tot dusver nog geen spoor van den dader ontdekt. „Tel." FEUILLETON. Naar het Engelsch van ARCHIBALD MARSHALL. (Nadruk verboden). 27) Ten slotte rees Lord Caradoc uit zijn stoel op. hij keerde zich van het gelige lichtschijnsel van de kandelabers op den tafel na!ar het koude licht dat door het raam naar binnen vielzijn gezicht was asehsrauw en weggetrokken, het was dui delijk te zien, dal bij aan het einde van zijn klachten was ,.U moet mij méér brengen", zei hij toon- lOf.3 Toen Cecily en mevrouw Herbert bene den kwamen om <e ontbijten, dee de de onde butler mede, dat Lord Caradoc ziek was en zijn kamer niet kon verlaten. Verder dat meneer Greenfield even na zessen zich per ri.tuig naar Keswick had laten bren gen, om den eersten trein naar Londen te kunnen halen. HOOFDSTUK XVI. Als een dief in den nacht. Ofschoon George het plan had dien dag van Wetstones weg te gaan, zou hij niet zoo vroeg zijn vertrokkennoch zou hij verzuimd hebben mevrouw Herbert en Cecily goeden dag te zeggen, als hij niet een telegram had ontvangen, dat den vo- rigen avond door Peggy verzonden was. „Kom beslist morgen thuis. Moeder mag niet weten, dat ik je seinde." Gissingen omtrent de beteekenis van de ze geheimzinnige boodschap hielden zijn geest bezig. Voorgevoelens van ziekte of moeilijkheden mengden zich inzijn droe vige gedachten over de bittere teleurstel lingen die hij den afgeloopen nacht had on dervonden. Hij had zijn moeder een paar maal geschreven en nu verweet hij zichzelf dat hij uit Peggy's brieven niet begrepen had, dat er thuis niet iets in orde moet zijn. Peggy had overigens korte briefjes ge stuurd en de luchtige humor die haar schrijftrant altijd kenmerkte, ontbrak vol komen. Een paar maal schreef zij dat me vrouw Greenfield niet heelemaal in orde was. Over zichzelf had zij opmerkelijk wei nig verteld en de heele toon van haar brieven waren zoo gedrukt geweest, dat Georg, toen hij ze gedurende de reis nog eens na elkaar doorlas, zich niet kon voor stellen, dat ze weinig indruk op hem had den gemaakt. Maar hij was als alle jonge menschen, door de liefde wat zelfzuchtig geworden 1 Toen Peggy op den hoek van Hampstead Lane, afscheid had genomen van Guy, vóór zijn vertrek naar Wetstones, was ze naar huis teruggewandeld, als het gelukkigste meisje van heel Engeland. Bij haar thuis komst ging ze regelrecht naar de kamers waar mevrouw Greerrfield aan het venster zat te naaien zij knielde naast haar neer en nestelde haar donkere kopje tegen do schouders van de oude vrouw. „Er is iets met me gebeurd, moeder", zei zij, met een stem trilend van emotie. Mevrouw Greenfield sloeg haar arm om het meisjes heen. Zij kon vermoeden wat er komen zou en haar gezicht kreeg een angstige, bezorgde uitdrukking; een paar maal probeerde ze te sprekn, maar ze kon geen woord uitbrengen. „Vertel het me, lieveling", fluisterde zij ten slotte, en dicht bij haar oor vertelde Peggy het wonderlijke sprookje van dien morgen. „En hij gaat vanavond direct door naai Glasgow, om met vader te spreken", ein digde zij. Mevrouw Greenfield trok Peggy naar zich toe en drukte haar aan haar hart. „Je moet niet te veel hoop hebben, lieve ling". klonk het somber. „Waarom moeder?" riep Peggy angstig- verwonderd uit. „Vader kan toch immers geen „neen" zeggen Dat denkt u toch niet, wel?" „Ik weet het niet, kindlief", antwoordde mevrouw Greenfield aarzelen, „maar in jo eigen belang raad ik je aan niet te opti mistisch te zijn, vóór je zekerheid hebt." Peggy stond op: „Ik zal het morgen we ten", zei zij. „Hij heeft beloofd een tele gram te sturen en direct naar mij toe te komen, Ik weet zeker, dat hij mij niet op zal geven, wat er ook geburen mag". Ze was trotsch op den man die haar lief had en daardoor kwam het niet in haar op zich af te vragen, welke reden haar vader zou kunnen hebben om hem af te wijzen. Maar helaas, er kwam geen telegram den volgenden dag en ook de dag daarop kroop in bittere ontgoocheling voorbij, toen noch bericht noch een vurige min naar in eigen persoon kwam. In den na middag ging Peggy uit om eenige bood schappen te doen en toen zij terug kwam, riep mevrouw Greenfield haar bij zich. ,.Ik heb en brief gehad, kind". Haar stem beefde en er stonden tranen in haar oogen. Op dat moment voelde Peggy, dat ze niets meer te hopen had. Zij werd boel bleek en wankelde op haar voeten. Me vrouw Greenfield deed haar in een stoel plaats nemen en drukte haar hoofd tegen zich aan. „Is alles verkeerd geloopen, moeder?" stamelde ze. „Ja, lievling. Je zult alle gedachten aan hem uit je hart moeten bannen." Peggy zweeg een oogenblik. „Hebt u iets van vader gehoord vroeg ze toen. „Neen", was het antwoord, en ze hoefde niet te vragen, wie dan wel den fatalen brief had geschreven. „Je vader heeft hem verboden je ooit weer op te zoeken of ooit weer te schrij ven als hij zich daaraan niet houdt, moet je hier dadelijk vandaan en naar Glasgow komen. Daarom heeft hij beloofd zich bij den wensch van je vader neer te leggen." „Hoe wreed van vader, hoe wreed!" riep Peggy gesmoord. „Maar een dergelijke be lofte kan hij vader niet hebben gegeven; hij verzekerde mij, dat hij van mij houdt en dan kan hij niet zoo gemakkelijk beloofd hebben mij op te geven." „Hij deed het natuurlijk om jou verdriet te besparen. Je vader zou je van ons weg genomen hebben om je bij zich te nemen ia zijn eigen huis." „Hij had het niet moeten beloven", hield Peggy vol vuur vol. „Hij had op mij moeten vertrouwen, hij had moeten be grijpen, dat ik voor hem alles had willen verdragon. Vader denkt zeker dat hij met mij kan doen wat hij wil Ik haat heiu, ja ik haat hem; hij is nooit anders dan in naam mijn vader geweest, en nu, zonder eenige'oorzaak verwoest hij mijn levensge luk. Ik zou jaren op hem hebben gewacht, en hij geeft mij op, bij den eersten hinder paal, zonder strijd En het meisje barstte in een wilde huil bui uit. De oude vrouw kon haar weinig hoop of troost geven. Eindelijk kalmeerde Peggy wat en met horten en stooten bracht ze snikkend uit: „Tk zal hem vergeten, ik zal zijn naam niet meer noemen, zijn brief wil ik niet zien, u kunt hem verbranden of behou den." Richards liet niets van zich hooren. Te vreden niet <le belofte, die hij had afge dwongen. liet hij do zaken op hun beloop en trok zich niets aan van brandende tra nen en een gebroken meisjeshart. Ongeveer een week na het sterven van haar kortstondig geluk, zat. Peggy laat in den avond voor het open raam. Nog heele maal verloren in haar verdriet, wist zij, dat dc nacht haar geen rust zou brengen, dat zij uren lang zou wakker liggen, sta rend in dc duisternis.... (Wordt vervolgd)

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9