'MAANDAG 21 NOVEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 8 A.S.C.—LUGDUNUM 1—2 Vele belangstellenden volgden met interesse deze plaatselijke ontmoeting, die voor Lugdu- num in een moeilijk bevochten zege eindigde. Er zijn zelfs meermalen oogenblikken geweest, dat rood-zwart door zijn enthousiasme de gas ten heel veel benauwde situaties heeft bezorgd, Tjiam heeft in de achterhoede met Josson als partner, loffelijk weerstand geboden, waar door v. Weerlee en Koolloos de goal-getters van Lugdunum weinig kans tot scoren hebben gekregen. De strijd was afwisselend, soms bui tengewoon fel, dan weer kalmpjes. Koolloos was de eerste die een lastig schot inzond, die keeper Westen vallend corner stompte, zonder aan de gasten eenig resultaat te brengen. Ge- ruimen tijd blijven de groenwitten een aan vallende positie innemen, ze brengen het ech ter niet verder dan tot de achterhoede. Com- meseel geeft een scherpe voorzet, de Roo mist glansrijk. Een verre schot van midvoor Tissing verdwijnt naast de doelpalen. Een moment bre ken de rood-zwarten fraai door met tot slot goal, die echter als buitenspel werd geannu leerd. In dezelfde minuut kogelt de kleine Koolloos de bal in de handen van den A.S.C. keeper. Het snelle spel blijft voorloopig aan béide zijden gehandhaafd, v. Putten waagt ook een kans. Dan dringen de groen-witten on heilspellend naar voren, Josson is te hardhan dig en de hierdoor ontstane penaltv, zet Kool loos in den uitersten hoek in een doelpunt om (01). Het elftal der groen-witten jubelt. Ener giek zetten de rood-zwarten door, van der Merg heeft heel wat te verwerken. Te veel pas sen met den bal, bezorgt A.S.C. een vrije trap ,men denkt reeds aan den gelijkmaker, de bal gaat echter naast. Spil de Jongh doet uiter mate zijn best. Van verren afstand knalt hij eenige schoten, om naast en over de doellatten te verdwijnen. Tot aan de rust kwam er geen verandering in den stand. In de tweede helft zagen we dat Janssen was verdwenen, dat de Ruiter was overgeno men, terwijl van der Leeden naar links was verhuisd. Een gunstige verbetering. Her haaldelijk zien we de voorhoede van A.S.C. langs keeper van der Berg zweven, het schot is meestal van afwerking slecht. Lugdunum is meerdere malen sterk in de minderheid, en men krijgt heusch niet den indruk, dat hier een kampioensoloeg aan 't werk is. v. Westen trapt overbodig corner. een doelworsteling en de Roo kopt over. Pauwtje heeft geen schijn van kans, tegen Josson, voortdurend wordt dan ook gespeeld op Commeseel, en het succes is bij hem evenmin safe, dank zij het goede soel van Tjiam. Lugdunum is nog niet gerust. Dit eene doelpunt beteekent in geen opzicht dat gewonnen is. Integendeel soms moet de geheele middenlinie van Lugdunum eèn verdedigende houding aannemen. De Graaf uit de middenmoot, tracht Westen op verren afstand te verschalken. Een verraderlijk schui- vertje van de Jongh, op 't nippertje bijna goal. Lugdunum heeft nog geen vasten voet. Zoo geleidelijk nadert het einde. De Ruiter glipt op handige manier door eenige spelers, op een meter afstand wordt onbegrijpelijk naast getipt. De Jongh, uit een vrije schop, doet het niet beter. Eindelijk ongeveer 3 minu ten voor 't einde maakt A.S.C. den gelijkmaker, maar dit was terecht buitenspel. Lugdunum kreeg de noodige rust, toen I min. voor fluit signaal Koolioos dribbelend in zijn eentje het twèede doelpunt scoorde, waarmede de strijd was beslist. Gaan we de verdienste van het rood-zwarte elftal na. dan zou een gelijk spel juiste rz iingeweset Dnmomwwij.envsvbgwcmfw juister zijn geweest. DE SPARTAAN—ALPHEN 0—6. Na. de kleine overwinning van de vorige week op A. F, C. hebben de Rijnbewoners het nu veel beter gedaan en de Spartaan in eigen huis met 60 geklopt. Alphen moest, het zonder van Kook stellen waar door Binnenkamp zijn plaats als midvoor bezette en Oosterman als rechtsbuiten fungeerde, welke laatste steeds meer en meer zijn plaats als eerste-elftal-speler waard wordt. Ook Binnenkamp was weer geheel fit en toonde zich weer ten volle de speler van voorheen. Onder leiding van den heer Kapteijn uit Rotterdam stellen ora 2 uur beide ploegen zich op. Alphen hééft één invaller, de Spartaan is geheel compleet, waaruit bleek dat keeper Oerle mans nog niet is geschorst. Alphen wint den toss, de Spartaan brengt den bal aan het rollen en zit dadelijk op het Alphen- doel, waar de verdediging ingrijpt. Het leder wordt naar den rechtervleugel der bezoëkers geplaatst, een pass naar Wind horst* die keihard tegen den staander schiet. Het terugspringende leder wordt cfoor Krumpelman jammerlijk over gescho ten; Alphen begrijpt dat deze wedstrijd niet verloren behoeft te worden en pakt dus serieus aan. Keurig gaat het leder van spe ler op speler zonder dat de Spartaan er aan te pas komt. Nadat een schot van Bin nenkamp keihard tegen den lat komt, is het Ram, die op keurige wijze zijn club de leiding geeft (01). De Spartaan begint thans het gevaar, dat dreigt, in te zien en brengt enkele tegenbezoeken aan doelman van Leeuwen, die echter op meesterlijke wijze eenige kogels uit zijn doel rammelt. Alphen blijft door goed open spel de Spar- taan-yeste -bestoken en menigmaal denken we Alphen de score te zien opvoeren, doch keeper Oerlemans kan door. robust ingrij pen erger voor zijn club voorkomen. Al phen blijft aanvallen, maar de verdediging der thuisclub houdt stand. Eens denken we de linksbuiten van de Spartaan de partijen op gelijken voet te zien brengen, zijn schot faalt echter volkomen. Met de Spartaan in den aanval komt met 01 d® rust.- Direct na de hervatting komen de bezoe kers fanatiek opzetten. Hun zeer goede samenspelende voorhoede, uitstekend ge steund door de halfline, schept voor het doel der Amsterdammers de meest hache lijke momenten. Oosterman trekt er plots tusschen uit., plaatst het leder naar Bin- neftkamp, een pass nr.ar den linksbinnen en No. 2 ligt in de touwen. De Spartaan tracht alsnog een dreigende nederlaag te voorkomen en brengt eenige tegenbezoe ken bij doelman van Leeuwen, die van geen [wijken wil weten. De bal belandt weer bij de halflinie en voorhoede der bezoekers en als de midvoor het leder bemachtigt, schiet hij onhoudbaar voor Oerlemans in. (03). Spoedig daarop vergroot Wind- horst weer de voorsprong (04). Wanneer Krumpelman vervolgens scherp voorzet weet de linksback van de Spartaan niet beter te doen dan in eigen doel te plaat sen. Wanneer er nog slechts enkele minu ten zijn te spelen, plaatst Oosterman goed voor en maakt de midvoor van deze gele genheid gebruik om via de bovenlat in te schieten (06). Ram mist nog een kans, wanneer hij in gemakkelijke positie den bal krijgt toege speeld, doch naast schiet. Dank zij het veel betere team-werk van Alphen, hebben de bezoekers de overwinning alleszins ver diend. De Spartaan toonde zich een spor tieve ploeg en bovendien goede verliezers De leiding was zeer goed. I. V. C. B. OVERZICHT. Vreemde resultaten zijn er gisteren in de eerste klasse G. behaald. Dat onder vond vooral S. J. C. dat verleden week nog zoo prachtig met de leiders afrekende en nu door Graaf Willem verslagen werd. Leonidas was deze keer beter op haar hoede en verslceg Spartaan met 31. G. D. A. werd opnieuw verslagen thans door D. H. L. en zakte daardoor naar de-derde plaats, terwijl D. H. L. de leiding nam. Santpoort en H. B. C. deelden de pun ten. De stand is nu: D. H. L. Santpoort G. D. A. H. B. C. Gr. Willem S. J. C. Leonidas gesp. gew. j ;1. verl. v.t. pnt. 2 20—8 10 4 1 2 27—12 2 3 1 22—13 2 3 2 24—33 3—2 18—12 2 2 4 20—24 2 2 3 16—20 T. Y. B. B. D. O. N. K. In de tweede klasse O verrastten de hekkensluiteds L. en Sn. door een overwin ning op Te ijlingen van niet minder dan 51. Waar Leiden bovendien weer ver-1* loor van P- F. 0. gaat het er voor de Rood-Zwarten donker uitzien. Excelsior sloeg den leider Wilhelmus maar even met 81, terwijl Graaf Floris Spartaan met 42 klopte. De stand is hier: Excelsior 8 6 1 32—15 13 Wilhelmus 7 5 1 1 21—16 11 Teijlingen 7 3 2 3 16—14 8 Gr. Floris 6 3 1 2 12—14 7 Spartaan II 6 3 9 14—18 6 P. F. C. 5 2 1 2 9—12 5 Lisse 4 2 2 11—7 4 BI. Zwart 5 1 4 8—15 2 L. en Sn. 5 1 5 fr—10 2 Leiden 7 1 6 8—19 2 Dé uitslagen. Ie klasse A: KimbriaSitt. Boys j 1-0; R. K. V. V. L.-V. V. H. 4—3; R. K. I O. N. S.—Kerkrade 23; ValkenburgK. N. V. 41; MarsanaChèvremont 02. Ie klasse R; K. T. V, V.Geel Zwart 2—0 gestaakt; W. I. K.—R. A. C. 3—2; BrabantiaM. U. L. O. 42. Ie klasse C: Wilhelmina-S. V. B. 20; BoxmeerBest Vooruit 12; Gen nepVenlo 41. Ie klasse D: AltiorGrol 63; V. D. Z.—S. D. O. U. C. 1—3; le klasse E: Quick—Vosta 22; ZwolleAchilles 03. le klasse F: V. V. Z.V. I. C. 34; FortitudoWilskracht 2—2; H. M. S—D. E. M. 01; De MeerE. M. M. 50. 1 e klasse GS. J. C.Graaf Willem II 23; G. D. A.D. H. L. 12; Spartaan Leoniadas 1—3; SantpoortH. B. S. 33. Tweede klasse O: ExcelsiorWil helmus 81; Leiden—P. F. C. 14; Graaf Floris VSpartaan II 41; L. en Snel Teijlingen 51. LEIDEN—P. F. C. 1—4. Ook de wedstrijd van gisteren tegen P. F. C. is door de Leidenaars verloren. Het gladde terrein mag hiervoor niet als oorzaak aangeduid worden, want de tegen partij ondervond daarvan dezelfde moei lijkheden. Toch scoorde deze vier doel punten, ook al kwamen deze alle van den zelfden speler. De oorzaak moet in hoofd zaak gezocht worden in het falen der voorhoede, welke zich te weinig kansen wiet te scheppen en tenslotte de geboden kansen onvoldoende benutte. Te weinig samenspel, gebrek aan bal controle en doorzettingsvermogen zijn de factoren, die oorzaak van deze nieuwe nederlaag zijn geworden. Dit alles komt natuurlijk niet geheel en alleen op het conto der voor hoede. Ook de midden linie, speciaal de kanthalfs schoten meermalen in hun taak: het steunen .der voorhoede, tekort en zoo waren er hiaten, die de tegenpartij in staat stelde maar al teveel aanvallen op te zet ten en, dank zij goede capaciteiten van een schutter, naar behooren af te werken. Overigens hebben we ook bij P. F. C. te vergeefs naar eeriig spelsysteem gezocht. Het was, enkele uitzonderingen daargela ten, een partijtje kick and rush, dat, dank zij de „pootigheid" der spelers, succes had. Reeds dadelijk in den aanvang. Want er was nog geeü vijf minuten gespeeld, of P. F. C. had de leiding (01) en het duurde een 20 minuten alvorens W. Goddijn uit een keurigen aanval van dep rechtervleugel onhoudbaar en met een keihard schot had gelijk gemaakt (11). P. F. C. laat rich evenmin onbetuigd en vrij spoedig heeft deze club weer de leiding (12), terwijl nog vóór de rust de stand tot 13 worut opgevoerd. ëa de hervatting ('t was toen reeds half vier) kregen we zoo ongeveer hetzelfde spel te zien. Op eenigszins gelukkige wijze vergrootte P. F. C. den voorsprong (14) maar daarmee was ook hun kruit verscho ten. Toch waren de aanvallen der Leide naars na de rust niet van gevaar ontbloot, doch de keeper der gasten had niet te veel moeite met de schoten en maar al te dikwijls ging de bal over of naast %et doel. Zoo kwam onveranderd het einde, LENIG EN SNEL I—TEYLINGEN I 5-1. Om 2 uur fluit scheidsrechter Paarde- kooper beide elftallen binnen de lijnen. Het buitengewone modderterrein maakte voor Teylingen alles onmogelijk. In de eerste tien minuten scoorde de rechtbinnen een schitterend doelpunt voor Teylingen, doch kort hierop maakte L. en S. gelijk (1—1). Van beide zijden wordt fel gestreden, doch de L. en S.-menschen zijn heel wat fórscher dan Teylingen,. waardoor nog al eens eenige spelers in aanraking kwamen met de aarde. Vooral voor het doel was dit gevaarlijk en tot tweemaal toe moest Teylingen voor den rust visschen, zoodat de rust met 3--1 inging.. Na de rust zit Teylingen. geweldig op het L. en S.-doel, doch nadat zij êenige malen in keepers handen schoten en nog eens over of achter, nam L. en S. de aanvallen over. Als Ch. Homan op t L. en S.-doel af gaat, wordt hij genomen door v. Liemdt, waarvoor Teyfingen een vrije trap krijgt, die niets oplevert; Het spel wordt1 er niet beter op. Met tien man wordt door Teylin gen verder gezwoegd als een der spelers ge blesseerd raakt, doch Homan moet voor 'n mooien buitenspelbal visschen (4—1). Kort voor het einde weet L. en S. op een zelfde wijze te scoren (51). Teylingen 2 verloor in Vogelenzang met 10—1. De Teylingen-Jun. waren de eenigste die een overwinning boekten. Met 21 wisten zij te winnen. S. J. C. I—GR. WILLEM I 2—3. Onder zeer zwakke leiding heeft S. J. C. onverdiend beide puntjes aan de Gra felijke club moeten afstaan, hoewel de thuisclub over het geheel de meerdere in deze wedstrijd is geweest. De scheidsrech ter zag bovendien een tweetal penalty's over het hoofd, terwijl een doelpunt door Kemperman gemaakt met de handen niet werd geanntileerd. Een en. ander haalde He geest er wel wat uit bij S. J. C., doch ten opzichte van het sympathieke Gr. Wil lem mogen wij toch terug zien op een aan gename ontmoeting. Te even twee uur wordt afgetrapt en komt S. J. C. gehandicapt in het veld doors de afwezigheid van v. d. Berg, hetwelk in de aanvallen telkens merkbaar is. Vanaf de aftrap trekt Graaf Willem direct ten aanval, vlak voor S. J. G.-doel slaat Kem perman de bal me,t zijn handen neer en weet reeds in de eerste minuut hieruit te doelpunten (01), zonder dat de scheids- réchter dit euvel constateerde. Een vlug ge wedstrijd ontspint1 zich waarin beide partijen tegen elkaar opwegen. De aanvallen wisselen zich snel af vooral de gasten-achterhoede weet zich hierbij kranig te wéren. Als Terhorst voor open doél komt tellen wij reeds den gelijkmaker, hij schiet echter hopeloos naast. De gasten voorhoede blijft ook goed aanvallen, waar bij Kemperman de gevaarlijke man is en na een half uur spelens een pracht goal zet (02). De S. J. C.'ers zitten er nu ge weldig op en komen steeds gevaarlijk voor het doel der gasten en 5 minuten, voor rust weet Terhorst via Rietmeijer, Ruigrok den achterstand te verkleinen. Dit schijnt voor S. J. C. wel het teeken te zijn van verwoede aanvallen, de keeper van Graaf Willem weet echter voor rust zijn doel verder te vrijwaren van doorboring, terwijl een geheide penalty door den scheidsrech ter weder niet wordt geconstateerd. Na rust zien we weer hetzelfde nl. dat S. J. C. een klein overwicht op de gasten uitoefent, doch voor het doel wil het bij hen maar niet lukken en zij zien voors hands geen kans de gastenkeeper te ver schalken. De vlugge voorhoede van Graaf Willem zit intusschen niet stil en uit een vlugge doorbraak weet Kemperman na 20 minuten spelens te. doelpunten (13). Nog laat S. J. C. den moed niet zinken, hoewel weer een penalty voor hen verloren gaat, blijven z'j telkens weer aanvallen. Vijf minuten voor het einde wist Ruijgrok met een keurigen kopbal den stand op 23 te brengen. Nog werd er alles opgezet om den gelijkmaker te scoren, doch einde kwam onveranderd. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. R. K. Sport- en Athletiekvereen. „Rood-Wit". Voetbal: Het eerste speelde, als voorbereiding voor de 3e klasse een oefen wedstrijd tegen een zeer sterke S. J. C.- combinatie welke ons een kleine overwin ding bezorgde. De reserven waren aan 't Nieuwe Ka naal uitstekend op dreef en wonnen met niet minder dan 018. De return-wedstrijd tegen S. N. A.-Jun. leverde ons wederom een overwining op ditmaal met 90. Alleen tegen de N. V. C. I junioren moest ons derde een veer laten 03. R.-K. Sportver. „St. Bernardus". Het is gisteren het eerste elftal niet mo gen gelukken een overwinning te bèhale-n, maar na een zeer spannenden wedstrijd wisten zij de puntjes met „D, O. S." 2 broe derlijk te deelen. en wel met 11. Over deze wedstrijd het volgende: Door de thuisclub wordt de eerste aan val ondernomen, echter zonder succes, het spel golft dan vliegensvlug op en neer, totdat na tien minuten Verkley met een prachtschot de leiding weet te veroveren (10). Ook nu komen de Veenders 'ver woed opzetten, maar de Bernarduskeeper weet op zeer kuerige wijze zijn doel schoon te houden, tot na ongeveer een half uur hij moest zwichten voor een onhoudbaar schot. Nu is het Bernardusdoel meerdere malen in gevaar, maar de keeper is in goeden vorm, totdat een der thuisspelers hands maakt in het beruchte gebied, en de scheidsrechter wijst naar de bewuste stip. Deze penalty werd in een doelpunt omgezet, maar gean nuleerd, doordat' een- der spelers zich tb ver over de lijn plaatste, met gevolg dat deze penalty overgenomen moest worden. Toen wist den keeper den bal op fraaie wijze corner te stompen. Deze corner bracht niets op. Ongewijzigd trad dan de rust in (1-1). Na de rust werd het apel op zeer vlugge wijze door beide partijen voortgezet, maar door de gladheid van het veld was het bijna onmogelijk een goed spel te geven. De Veenders waren dan ook het laatste kwar tier geheel ingesloten. Bernardus wist door hun, uithoudingsvermogen met groote snel heid aanval op aanval te ondernemen op het D.O.S.-doel, maar de keeper wist ver- schilleiidé malen erger te voorkomen. Eeni ge corners levereden niets op, zoodat deze Wedstrijd'met een'gelijk spel ten einde kwam. De scheidsrechter leidde deze match op uitstekende Wijze. 1 De Junioren welke te 12.30 bezoek had den van het' tweede' jun.-elftal dér sportver. ,;V. V. L." wisten'na een vinnige strijd an dermaal een overwinning te behalen, en wel met 3—1. Het tweed elftal, dat op be zoek ging te Stompwijk bij ,,S.' N. A." 2 moesten zich wederom met een nederlaag van il3 tevreden stelen,'echter nadat deze wedstïijd een half uur voor het einde door den scheidsrechter was gestaakt, wegens wanordelijkheden onder de spelers. R.-K. Sportver. „Foreholte". Gisteren was het al een heel slechte dag voor onze elftalen. Foreholte I verloor in Langeraar met 32 van Adolf-Kolping I. Het was een ware modderwedstrijd.Een gelijk spel was betere verhouding geweest. De uitslag is ook eenigszins geflatteerd en het publiek moet zich niet mét de spelers bemoeien. De Reserves slikten hun eerte nederlaag thuis tegen D.' S. S. IV met 35. De ver wachtingen zijn dus waarheid géworden en vooral voortaan niet meer „kankeren" on der den wedstrijd. De Jun. I kondén het in Zoeterwoude ook niét bolwerken tegen de A. S. C. Jun. I en verloren met 31. Alzoo geen enkel punt binnen. De elftal commissie vergadert a.s. Dinsdag bij H. Bakker, 8 uur. R.-K. Sportver. „N. V. C." Het is onzen jongens mogen gelukken beide puntjes thuis te houden. Het was een gelijk opgaande wedstrijd met N. V. C. iets in de meerderheid welk overwicht ze v.oor rust ineen doelpunt omzette. Rust stand 10 voor S.V.C. Na de rust hetzelfde spel. Toch wist S. M. C. den gelijkmaker te fabriceeren. Er wordt van beide kanten hard gewerkt om de overwinning. Pas in de laatste mi nuut gelukt het N. V. C. een schitterende aanvalo op te zetten. De linksbinnen zwenkt prachtig naar buiten, geeft keurig door naar den linksbuiten, die op zijn beurt i mooi voorzet voor den doelmond en de j midvoor zorgt op het juiste moment voor de rest (2^-1). I Spoedig daarop blaast de scheidsrechter i het einde. N. V. C. II moest in D. O. S. II haar meerdere erkennen. Met een 53 neder laag, werden zij naar huis gestuurd. Het derde deed, het beter. Zij klopte S. M. C. Ill met 51. Dat gaat zoo goed jongens Onze voorspelling omtrent N.V.C. IV wordt be waarheid. Met niet minder dan met 112 werden ze door Onze, Gezellen IV inge maakt? Onze junioren slaagden er zoowaar in, de eerste overwinning in de wacht te slepen. Ze wonnen met 30 v. R.W.D. III R. K. Sportvereen. „Meerbwg" Zoeterwoude (H. R.). Het Junioren-elftal stelde gisteren teleur door met 15 van Leiden I te verliezen. Hedenavond om half 6 gymnastiekles voor de adspira'nten (jongens). Donderdagavond om half 8 algemeene ledenvergadering in het Patronaat, die elk lid behoort te bezoeken. Opkomst van alle leden noodzakelijk! Niemand blijve dus weg! R. K. Sportvereeniging D. 0. S. D.OJ3. I—V.V.L. I kon niet doorgaan daar de, scheidsrechter niet op kwam da gen. D.O.S. II bij St. Bernardus op bezoek, speelde een zeer goeden wedstrijd, beide paatjjen scoorden eenmaal. D.O.S. 3 speelde tegen N.V.C. 2 en hoe wel ze tot op een kwartier voor het einde met 2—T achter stonden, scoorden ze na dien nog 4 maal zoodat ze met 5—2 zege vierden. KORFBAL doch het doelpunt wordt om onbegrijpe lijke redenen geannuleerd. Even laten de Leidenaars den moed zakken. Zoodoende kan de thuisclub na twintig minuten de lei ding nemen (10). Door ongeoorloofd spel van een der Haagsche verdedigers krijgt Fluks binnen tien minuten twee strafwor- pen toegewezen. Beide malen faalt v. Bern- mel echter. Hoewel Fluks in het veld een kleine meerderheid heeft, komt de rust met ongewijzigde stand. Enkele minuten na de hervatting mio- draagt Eckhardt zich Opnieuw, waarop hem terecht het verder medespelen wordt ont zegd. Fluks heeft dan weinig moeite om gelijk te komen (11). De Leidenaars zijn nu in het veld sterker, maar het spel in den aanval is onjuist Van opzet. De Haagsche aanval weet, door toedoen van Mulder, 21 te forceeren. De strijd wordt daarna nog vinniger. Fluks doet wanhopige pogin gen om'gelijk te maken. Dat gelakt pas in den laatsten minuut door een fraai schot van Meylink: 22. Daarmede is de onaan gename vertooning ten einde. WATERPOLO Wedstrijden De Zijl. Woensdagavond te 8.45 uur speelt de Zijl I haar eersten wedstrijd voor de winter competitie tegen L. Z. C. II in de over dekte zweminrichting aan de Maurits- kade te Den Haag. Op dezen avond is er voor de leden geen gelegenheid tot oefenen. Dezen zelfden avond speelt De Zijl II eveneens' voor de wintercompetitie tegen de H. Z. en P. C. veteranen om 10 uur nam. in de Regentes te Den Haag. LAWN-TENNIS A. KNOTTENBELT OVERLEDEN Tengevolge van een droevig ongeval is Za terdag in het Diaconessenhuis te Leiden op 20-jarigen leeftijd overleden de tennisspeler A. Knottenbelt uit Bussum. Met Knottenbelt de overledene was een jongere broer van den sterken tennisspeler J. Knottenbelt is een van de opkomende krach ten der tennis-wereld heengegaan. Eenige ja ren reeds nam hij aan tournooien en wedstrij den deel en speelde voor de competitie van „Hilversum". Dit jaar werd hij voor het eerst in een internationale ploeg gekozen. Hij maak te n.l. deel uit van het team, dat te Chateau d Ardenne tegen België heeft gespeeld. Men koesterde voor de toekomst groote verwachtin gen van dezen jeugdigen speler. Ook in hockey-kringen was hij een bekende figuur. O.m. heeft hij nog meegespeeld in de voor 14 dagen- te Hilversum gespeelde proefwedstrij- den. SCHERMEN FLORETKAMPIOENSCHAP HEEREN De voorronde. Gisterochtend zijn onder buitengewoon groo te belangstelling, de voorrondes van het floret- kampioenschap alhier in zaal „Gijsberti" ver- schermd. Van de 20 ingeschrevenen waren er 18 op gekomen, die over 3 poule verdeeld, onder lei ding van de heeren Schrurs, Sluyter en Gijs berti den strijd aanbonden. Uit poule 1 ging over naar de demifinale: 1. S. E. Evenblij 4 gew. 15 ontv. 23 g. tr. 2. N. Nederpelt 3, 13, 23. 3, Bovy 3, 13, 21. Uit poule 2: 1. Grunbaum 4, 12, 23, 2. Wa- gemans 4, 15, 24, 3. Vijverberg 3, 20, 16. Uit poule 3: 1. G. Hofsteenge 4, 15, 24, 2. Fraterman 4, 15, 23, 3. v. d. Berg 3, 17, 21. Als 10de ging over v. Róoij na barage met v. d. Klauw en Schuitmaker. Hierna werd aangevangen met de demi-fi nale in één poule, doch op 2 loopers, waaruit zich de volgende schermers klasseerden voor de finale, die eveneens alhier zal worden ver- schermd op 11 Dec. a.s. 1. Fraterman 8, 16, 40, 2. Nederpelt 8, 23, 43, 3. Grunbaum 5, 32, 32, 4. Evenblij 5, 27, 33 5. Hofsteenge 5, 32, 32. 6. Bovy 4, 31, 31, Na afloop dankte mr. F. J. J. Trapman de heeren R-uyter, Schrurs en Gijsberti voor de keurige leiding, dr. Renaud en de leden van de Leidsche brigade tot E.HB.O. voor de groo te welwillendheid den geheelen wedstrijd bij te wonen ten einde eventueel hulp te kunnen ver- leenen. Hierna sprak de heer J. Schoon, bestuurslid van den K. N. A. S. B. het slotwoord. PAARDENSPORT NEDERLANDSCHE KORFBALBOND. De uitslagen. Eerste Klasse N.TH.Blauw Wit DVD 8-^-3; OlympiaSwift 6—3. West Z.-H.Ons EibernestFluks 22. Oost: ZKC—Overschotje 14; Novio- magumEKCA 02; HKC—Naas ,1-^2; Wit BlauwRigtersbleek 00; Vitesse Leeuwarden. 15. 2e Klac.se West afd. A.AQTO Hercules 3—7; VolhardingKoog Zaandijk 42; KVDAllen Weerbaar 63; Biltho- ven—DTV 2 60; BI. Wit 8Baerne 41; OSCRHiSV 15; HKV 2-^Het Zuiden 2 0—3. Oost: Naas 2AKC 2 10; Oranje Zwart.Zwart Wit 23 onder protest van Oranje Zwart. ONS EIBERNEST—FLUKS 2—2. Al dadelijk ontwikkelt zich een vurig en af en toe fanatiek spél. Beiderzijds doen de aanvallers zich danig gelden. Fluks heeft het eerste succes, als v. Bemmel inschiet, Rennen en Draverijen op Duindigt. De uitslagen van de gisteren te Duindigt gehouden rennen en draverijen luiden: Zesde Aanmoedigingsprijs (Draverij der vierde klasse over 1740 M.): 1. Varia eig. A. L. Janson; 2. Vrijbuiter eig. Gebr. A. en W. Knijnenburg. Venturaprijs (Ren op de vlakke baan over 1350 M.): 1. Elass eig. mevr. B. v. Doorue; 2. Pommard eig. P. G. 'PJem Valenciaprijs (Draverij le klasse voor Ne- derlandsche paarden over 2040 M): 1. Pro digal eig. E. Ensing; 2. Sint Nicolaas eig. L. Brunt. Vitesseprijs (Prijzendraverij 3de en 4de klasse óver 2040 M.): 1. T. Akista eig. J. Vrijlandt; 2. Vliegende'Hollander eig. J. v'. Miltenbufg. Va Viteprijs (Ren op de vlakke ba&n over 2000 M.): 1. Rieuse eig. W. Jochems; 2. Maelstroom eig. P G. Riem. Veértiénde Hardrijdersprijs (Handicap le klasse over 200 M.): 1. Begonia eig. L. J. Eikhuizen; 2. Agoriist eig. J. Vrijlandt. LUCHTVAART FRANSCH VLIEGTUIG VERONGELUKT. Op de reede van Toulon is Zaterdag een watervliegtuig der marine gezonken, en wel zoo snel, dat de drie officieren, die zich aan boord bevonden, niet gered konden worden. Het ongeluk had plaats op een kilometer afstand van het vliegtuigmoederschip.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 8