MAANDAG 21 NOVEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 HOCKEI NEDERLAND-BELGIE 4--U Verdiende Hollandsche overwinning Gunning Is de uitblinker Sterke verdedigingen. De 4O-zege van ons hockeyteam, gis termiddag in het Olympisch Stadion, op de Belgen behaald, ia tocb op minder over tuigende wijze verkregen, dan zoo uit do cijier3 zou blijken. Van een meerderheid der Oranjehemden in het veld was gedu rende beide speelhelften geen sprake. In strijdlust door enthousiast spel gaven bei de partijen elkaar niets toe. Ook in tech nisch oogpunt stak de Hollandsche ploeg eenige spelers uitgezonderd niet bo ven de tegenstanders uit. Er werd b.v. zeer vaak slecht geplaatst, en gewoonlijk te hard. Eenige onderdeel en waren vanmid dag al buitengemeen slecht verzorgd. In de eerste plaats was het opvallend, noe .weinig ballen met de hand werden gestopt. Dit laatste, mits op het goede moment en snel uitgevoerd, komt immers de zuiver heid van het spel ten goede. Wij denken hier aan het verrassend snel stoppen en spelen der Britsch-Indiërs. Juist in dit opizcht ontbrak er veel. Vrijwel altijd trachtten de spelers het balletje met de stick of de voeten te stoppen. In het eer ste geval miste men bijna altijd, in het laatste geval kon men een overtreding door „trappen" in verband met de vaart van den speler, niet ontgaan. In het alge meen was het samenspel dan ook niet zui ver genoeg om den wedstrijd op een hoog peil te brengen. De respectieve verdedi gingen konden steeds met succes ingrij pen en de vier backs beheerschtën voort durend den wedstrijd. Een tweede zwakke punt was het schie ten. Zeker, in het veld werd hard en soms ontactisch hard geknald, doch voor doel is er tijdens den wedstrijd bijna geen behoor lijk schot door de respectieve aanvallers gelost. Kenmerkend is het toch wel, dat onze spiksplinternieuwe internationale doelverdediger v. d. Does geen enkel ge vaarlijk schot te verwerken heeft gehad. Ook zijn overbuurman, v. d. Merghel, had het niet bijzonder lastig. Waarvandaan die vier doelpunten, zal men dan vragen. Aller eerst bedenke men, dat twee doelpunten door Ab Tresling zijn gescoord uit strafcor- ners. De twee andere punten zijn ontstaan door fouten van de Belgische verdedigers, niet door fraaie schoten onzer voorhoede. De wedstrijd. Om even over half 3 stellen beide ploe gen zich als volgt op: N e d e r la nd: Van der Does (HOC) De Waal Tresling (Amsterdam) (HOC) Ankerman De Loper T. van Lierop (HDM) (Hilversum) (Hilversum) De Geer v. d. Berg Dupon (HDM) (Amsterdam) (HLC) Gunning v. d. Haar (Bloemendaal) (HLO) Portielje Seeldrayers (Racing) (Racing) Lejeune Rens Rensburg (Rasante) ((Racing) (Rasante) Putz Mallieux Adelot (Racing) (Liegois) (Daring) Wellens Carez (Rasante) (Raeing) Van der Merghel (Racing) België. Aanvankelijk is noch het Hollandsche, nocht het Belgische elftal in de meerder heid. Het spel is verdeeld. Direct na den aanvang krijgen de Oranjehemden een strafcorner toegewezen, die echter op niets uitloopt. Bij een volgende strafcorner schiet Tresling, onze strafcorner-specialist net naast. Van der Berg krijgt een kans, doch van den Merghel loopt uit en redt. De Hol landsche voorhoede is actief, doch het spel stuit steeds op Wellens. Ook de Belgen krijgen een strafcorner te nemen, doch Por tielje mist. Gunning blinkt uit en rent langs de lijn. Eenmaal schiet hij naast, zijn passes worden naderhand echter niet door het bimientrio .benut. Na 25 minuten ont staat het eerste Hollandsche doelpunt. Samenspel van Gunning en van der Berg brengt den bal voor het Belgische doel. Van der Merghel tracht weg te werken, maar DuDon werkt het balletje in doel (10). Direct daarna volgen nog twee Holland sche doelpunten. Gunning leidt menigen aanval en als er weer een strafcorner ver oorzaakt wordt komt Tresling naar voren en onhoudbaar hoog in het net vliegt het witte ding. Direct hierna is de Geer door de Belgi sche verdediging heen, hij mist echter hope loos met schieten, doch gelukkig herstelt hij zich bijtijds en weet den bal langs van der Merghel in doel te werken (30). Met een 30-voorsprong komt de rust. De tweede helft. Na de rust zit België er vinnig op, doch men krijgt weinig gelegenheid tot schieten. Van der Does heeft dan ook niet veel te doel. Alleen met uitloopen heeft hij nog eens succes. De Hollandsche aanvallen worden goed opgezet doch buitenspel ver knoeit menige kans. Wellens speelt schit terend en ook Carex staat solide te ver dedigen. Van der Berg en ook van der Haar moe ten zich de minder blijven van dit tweetal Belgen. Een kwartier na de rust krijgt Hol land weer een strafcorner toegewezen. Tresling komt naar voren en voor de twee de maal vlieg zijn schot langs den Belgi schen doelman (40). Ook de Belgen krijgen een strafcorner te nemen doch slecht geplaatst gaat deze kans teloor. Het Hollandsche binnentrio werkt hard, doch. te onbeheerscht om suc ces te hebben. Wederom krijgt Holland een strafcorner te nemen. Tresling neemt weer als Dupon het balletje voor hem klaar legt. Doch ditmaal wordt het schot vallend door van der Merghel gestopt. Van der Berg verknoeit een kans door „sticks" en de Geer schiet naast. Het einde komt met 4—0. De spelers. In het Nederlandsche elftal memoreer den we reeds als uitblinkers Gunning, do Waal en Tresling. Van der Does heeft te weinig te doen gehad om zijn internationale keeperstalenten te kunnen beoordeelen. De middenlinie werkte hard en energiek. Ton- ny van Lierop bleef aan den gevaarlijken Seeldraayers klitten en speelt enthousiast. De Looper deed het kalmer aan, doch hij en Ankerman verrichten nuttig werk. Tn de voorhoede was van der Haar vooral in de tweede helft op den moeilijken linker vleugel handig en snel, en zijn rennen brachten heel wat verwarring in de Belgi sche verdediging. Het binnentrio bestond uit drie harde werkers, al stond men door onoplettendheid nog al eens buitenspel. Van van der Berg's schuttorsoapaciteiten vermochten wij weinig ontdekken. Zijn spel is nog te onbeheerscht om productief te zijn. Dupon en de Geer waren goede scha kels. Bij de Belgen traden zooals gezegd Wellens en Carez sterk op den voorgrond. In de middenlinie viel Adelot op. In de voorhoede kon Seeldraayers door de bewa king van van Lierop weinig uitrichten. Een gevaarlijke schutter of uitblinker was er overigens in de Belgische voorhoede niet te ontdekken. ZWEMMEN DE AMSTERDAMSCHE KAMPIOEN SCHAPPEN. Zaterdagavond vonden in de bad- en zweminrichting aan den Heiligeweg de Am- sterdamsche kampioenschappen plaats. De belangstelling was zeer groot. Begonnen werd met het nummer 100 M. vrije slag voor dames. Dit nummed werd op gemakkelijke wijze gewonnen door mej. J. Selbach van de A. D. Z. in 1 min. 14 2/5 sec. 2. L. v. d. Voort A.D.Z. 1.19 4/5. 3. Niosken A.D.Z. 1.201/5. Het tweede nummer bracht de heeren aan de start voor de 100 M. vrije slag. Het werd gewonnen door den D, J. K.'er J. C. Schcffer in den tijd van 1 min. 3 4/5 sec. Hij bleef dus slechts 2/5 sec boven het Woensdag j.l. in Den Haag gevestigde re cord van Daatselaar, hetgeen voor den nog jongen zwemmer een mooie prestatie ge noemd mag worden. 2 werd J. Brink (Dolfijn) 1 min. 6 sec. 3. G. van Voorts (A. Z.) 1 min. 1 4/5 sec. Het volgend nummer 100 M. schoolslag voor heeren bracht het eerste record van dezen avond. De jeugdige D.J.K.'er A. v. Ralken leverde hier een prachtige presta tie. Hij won de 100 M. in mooie stijl in den tijd van 1 min. 20 2/5 sec. Daarmede het Ned. record met 15 sec. verbeterend. 2. Reddering (Dolfijn) in 1/23. 3. J. de Jonge (A.N.V.) 1.30 2/5. Hierna kwam „het nummer van den avond". Mej. Jenny Kasteyn, welke zooals reeds gemeld het wereldkampioenschap 400 M. op haar naam heeft, zou trachten het Ned. record 500 M. schoolslag te verbe teren. Zij is hierin ten volle geslaagd. Zij heeft zelfs meer gedaan. Zij slaagde er zelfs in het op naam van Else Jacobsen (Denemarken) staande wereldrecord te verbeteren, en te brengen van 8.23 4/5 op 8 min. 12 sec. hetgeen een schitterende pres tatie is. Zij had een hartelijk applaus in ontvangst te nemen, en werd toegesproken door mevr. TriebeisKoers, presidente van de H. D. Z. en mevr. Claèssens namens den Kring Amsterdam van den N.Z.B. De 100 M. ruslag voor dames bracht een overwinning aan'mej. D. Ketelaar (H.D.Z.) met 1 min. 27 2/5 sec. 2. M. Zandvliet (In ternos) 1.29 2/5 sec. 3. J. Korthof (Internos) 1.29 4/5. De 100 M. rugslag voor dames bracht een Scheffer (D. J. K.) 1.18. 2. W. II. Ambagts- heer (H.Z.) 1.18.2/5. 3. W. Sierenberg (H. Z.) 1.24 2/5. De 3 maal 50 M. wissellag voor dames, bracht een overwinning voor Het IJ met de dames Laddé, Hessel en Vierdag in 1.54 3/5 sec. 2. H.D.Z. in 1 min. 55 sec. 3 A.D.Z. in 1 min. 36 4/5 sec. Hetzelfde nummer voor heeren bracht de zooveelste overwinning voor D.J.K. van dezen avond. Zij wonnen in den tijd van 1 min. 42 3/5 sec. De ploeg bestond uit de heeren Scheffer (rug) van Kalken (school) en Westnis (vrij). 2. Het IJ in 1 min. 45 sec. 3. Dolfijn in 1 min. 49 2/5 sec. De 5 maal 5 M. estafette vrije slag hee ren bracht een spannende strijd tusschen Het IJ en D. J. K. Het IJ werd winnaar in 2 min. 311/5 sec. 2. D.J.K. in 2 min. 32 4/5 sec. 3. A. Z. 2 min. 35 sec. Hetzelfde nummer voor dames bracht een overwinning aan het IJ in 2 min. 53 4/5 sec. 2. H. D. Z. 2 min. 58 1/5 sec. 3. Inter Nog 3 min. 9 2/5 sec, A. D. Z. maakte een tijd van 2 min54 2/5 sec. doch werd gedisqualifiseerd. Het schoonspringen voor dames had het volgende resultaat: 1. A. van Welsenes A. D. Z. 47.09 pnt., 2. N. Zeeman A.D.Z. 41.20 p., 3. C. E. Hesterman Het IJ 40.60 p„ 4. B. Zegger A.D.Z. 33.63 p. Bij de heeren was het resultaat als volgt: 1. S. Emmering A.Z. 62.02 pnt., 2. H. Lottgering Het IJ 57.73 pnt., 3. F. Mette Het IJ 56.27 p., 4. A. Denneboom A.Z. 55.73 p., 5. K. Schmaltz Het IJ 54.87 p. We mogen hierbij wel in het bijzonder de prestatie memoreeren van den winnaar, welke nog slechts kort zich aan het schoon springen gewijd heeft en die dezen avond het publiek zeer mooie sprongen heeft F.- ten zien. Hem komt de overwinning dan ook ten volle toe. Tot slot van den avond een waterpolo- wedstrijd onder leiding van den heer F. W. Bohlander. De Hagenaars wonnen welver diend met 53. (Rust 31). VOETBAL Rotterd. ElftalNederl. Elftal 5-2. He wedstrijd om den Gouden Onafnan- kelijkheidsbeker op het veld van Sparta had weer buitengewoon veel menschen naar Spangen getrokken, meer dan 25.000 heb ben den strijd aanschouwd, welke van Rot- terdamsch standpunt bekeken de verwach tingen heeft overtroffen, doch die toch ook wel teleurstelling heeft gewekt, gevolg van het povere figuur, dat het nationale elftal heeft geslagen. Dat v. d. Meulen niet uit kwam kan geen verklaring zijn voor de groote nederlaag, want afgezien van het eerste doelpunt, dat Veenendaal, de plaats vervangerdoelman, had moeten voorkomen heeft hij weinig fouten gemaakt en in de tweede helft zelfs een paar uitstekende reddingen verrioht. Natuurlijk is ook een voorhoede mot Adam veel meer waard dan die we hu in het veld zagen, ofschoon zijn vervanger, Vente van Neptunüs, de beste in het aanvalsquintet der nationalcn was. Hij maakte beide doelpunten voor een groot deel dank zijn eigen verdienstelijk spel. De vleugelspelers mochten evenmin onvoldoende worden genoemd, van Nollen was voor de pauze zelfs een doorloopend gevaar voor de Rotterdamsche verdedi ging, maar na de rust kreeg J. Paauwe vat op hem en toen ging er ook van hem niet veel meer uit. Nagels aan den anderen kant probeerde van alles, hij had echter in van Oyen zijn mannetje gevonden, vrijwel in alle duels bleef de Fijeenoorder de baas hij was dan ook de beste halfback van het veld. De P.S.V.'er v. d. Broek speelde een slechten wedstrijd en Bonsema bleef ook al beneden zijn gewonen vorm. Daarbij kwam, dat de middenlinie van de nationalcn voor al voor de rust teleurstelde. Nadien kwa men van Heel en B. Paauwe er beter in en ook Pelikaan deed het toen vrij aardig, wat echter grootendeels is toe te schrijven aan het uitvallen van Burg en het vervan gen door den Fortuna-speler van Everdin- gen, die heel weinig presteerde. Daar bo vendien Wendt beneden zijn Sparta-vorm speelde was het voor Pelikaan niet moei lijk om een dragelijk figuur te slaan. De nationale achterhoede was allerminst betrouwbaar Een groote fout van het nationale elftal was, dat het spel voor het vijandelijk doel te peuterig was, steeds konden do verde digers zich herstellen en een nieuwe muur vormen, waarop de aanval dood liep, Indi vidueel waren er ook bij de Rotterdammers niet zooveel uitblinkers, maar hun systeem versloeg het Nederlandsch elftal, dat ein digde met de spel-methode, waarmede be gonnen was en die anderhalf uur lang geen succes had opgeleverd. Onder leiding van scheidsrechter Van Moorsèl, die de ontmoeting goed leidde, stelden de volgende elftallen zich op: Nederlandsch elftal: Doel. Veenendaal; achter: Weber en van Run, midden: Peli kaan, B. Paauwe en van Heel; voor: Na- gens, Vente, v. d. Broek, Bonsema en van Nellen. Rotterdamsch elftal: Doel: van Male; achter: De Bruin en Pettin ga midden: J. Paauwe, J. v. d. Broek, v. Ooyen; voor: De Jong, v. d. Tuyn, Barendregt, Wendt en Burg. -De eerste aanvallen zijn voor het Ne derlandsch elftal, maar het eenig merk waardige in-die eerste minuten zijn de ge weldige uittrappen van v. Male. Na drie minuten plaatst van Heel mooi in het doelgebied. De Bruin stopt, houdt Bonsema af;maar Vente bemachtigt de bal en schiet langs van Male (0l). Voorloopig blijft het Nederlandsche elftal ver in do meerderheid. Van Nellen komt alleen voor v. Male, als hem den bal in buitenspelpo sitie toegespeeld wordt, maar het schot gaat langs bet doel. Dan een goede center naar den vrijstaartden Nagels, 'n hard schot, van Male stopt vallende, Vente schiet direct weer in, doch buitenspel van v. d. Broek, die op de doellijn staat, is oorzaak van niet toekennen van het doelpunt. Een der weinige voorvallen der Rotterdammers heeft succes, de bal komt bij Burg, die hard schiet, Veenendaal had dat schot ech ter stellig moeten stoppen (11). De nationalen blijven steeds sterker, maar speciaal De Bruin verdedigt goed. Juist als Burg geblesseerd het veld ver laat, komen er een paar uitstekende Rot terdamsche aanvallen los, meestal door het goede spel van spil v. d. Broek, die met verre trappen zijn voorhoede voedt. Uit een voorzet van Wendt kopt de Jong prachtig in, doch ten koste van een hoekschop kan er gered worden, doch na 23 minuten de poneert Barendregt den bal na 'n lagen voorzot van De Jong in 't net (2—1). v. E verdingen (Fortuna) heeft nu het Rotter damsche elftal gecompleteerd. Na 26 minuten breekt de Jong zeer snel door, hij loopt v. Run voorbij en maakt met een schepen schuiver 31. 'n Fraai doel punt Rotterdam heeft nu gezien, dat het kan en het Nederlandsch elftal wordt terug gedrongen. v. d. Broek, geeft goede schiet kansen aan Barendregt, maar die richt nog al eens recht op den doelman. Vijf minuten voor tijd krijgt v. d. Broek, de nationale midden-voor, na missen der verdediging een vrije kans, maar hij schiet naast. Als om het goed te maken lost hij den volgenden aanval een vliegend schot, dat van Male schitterend iaast zijn doel stompt. Een minuut later knalt Vente in goede positie het leder naast. De tweede helft laat eerst het Rotter damsche elftal in de meerderheid zien, zon der dat 't Veenendaal lastig wordt ge maakt. Dan gaat het spel weer gelijk op, de nationalen spelen nu weer open spel, dank zij het actieve optreden van van Heel en B. Paauwe. Het is in dat eerste kwartier een goed spelletje, dat productiever had kunnen ?ijn voor de Rotterdammers als de binnenspelers wat beter hadden doorgezet Van Everdingen verknoeide een opgelegde kans en van een hoekschop kwam er een snelle uitval van de nationalen los. Pet- tinga miste, Vente liep door en schoot langs den uitloopende van Male in het net (32). Dadelijk daarop schoot Barendregt uit goede positie over de lat. De rechtervleugel der nationalen krijgt tegen van Ooyen wei nig of geen kans, doch als Nagels vrij komt volgt er altijd een gevaarlijke voorzet. Bon sema kopt een dier voorzetten net over do lat. Goed spel van de Rotterdamsche voor hoede biedt Wendt een vrij schot, Veenen daal stompt bet tot hoekschop, daaruit kopt van Everdingen fraai in, Weber redt echter. Na een half uur breekt Barendregt door de verdedigng en passeert met een goed schot Veenendaal (4—2). Als vlak er na v. d. Tuin 'n vrije schop veroorzaakt plaatst B. Paauwe den bal goed in den doelmond. Vente kopt naar den vrijstaanden Bonsema die naast kopt. Doch al weer is het Rot terdam, dat zich sterker toont. Bij een goeden pass blijkt Wendt sneller te zijn dan de nationale verdedigers en 5 minuten voor tijd maakt hij het vijfde doelpunt. Dan is het beslist, er gebeurt weinig bijzonders meer. De burgemeester van Rotterdam reikte den gouden beker uit aan den voorzitter van den R. V. B. en'kleine bekertjes aan de spelers van het winnende elftal. KON. NED. VOETBALBOND. Overzicht. Door den wedstrijd van het Bondselftal tegen het Rotterdamsche elftal, die door de nationalen smadelijk werd verloren, hadden er in het Westen geen belangrijko wedstrijden plaats. Wij bepalen ons daarom tot een overzicht der lagere regionen en de standen der eer ste klas afdeelingen uit Oosten, Zuiden en Noorden. In de tweede klas B toonde Alphen zich langzamerhand volkomen te hebben aan gepast door Spartaan maar even met 60 naar huis te sturen. Velox klopte normaal A.F.C. en D.W.S., B.F.C. De stand is nu: D. W. S. 9 6 2 1 3010 14 Velox 9 7 2 33—12 14 H. F. C. 8 5 3 23— 8 13 Hercules 8 4 1 3 16—20 9 Bloemendaal 7 3 1 3 1616 7 Alphen 9 2 3 4 20—20 7 Spartaan 9 2 3 4 16—26 7 B. F. C. 9 2 1 6 1329 5 A. F. C. 9 12 6 17—31 4 Ba^,rn 8 1 2 5 19—34 4 In de derde klasse A deed U.V.S. het beter dan L.F.C. door Bodegraven in eigen huis met 51 te kloppen. L.F.C. verloor wederom en wel met 5—0 van Alphia. Scheveningen verpletterde Rijswijk cn B.M.T. Laakkwartier. Celeritas won oven eens met groote cijfers van D.V.C. De stand is: B. M. T. 7 6 1 28—14 12 Scheveningen 5 5 21— 7 10 U. V. s. 8 4 1 3 18—15 9 Celeritas 8 4 1 3 26—25 9 L. F. G. 6 4 2 20—31 S Laakkw. 7 3 1 3 19—20 7 Alphia 7 2 5 27—18 4 Bodegraven 7 2 5 19—23 4 D. V. O. 6 I 1 4 9—28 3 Rijswijk 7 1 6 19—34 2 In de derde klas B had de Leidsehe derby A.S.C.— Lugdunum, plaats, die door Lugdunum met 20 verd gewonnen. Hoek van Holland bleef met den oneven goal R.V.C. den baas en Transvalia klopte Maas met 61. De stand luidt: The R. Hope 7 6 I 43—13 13 H. v. Holland 8 6 1 1 27—17 13 Lugdunum 7 6 1 25—10 8 Transvalia 6 4 2 19—12 8 A. S. C. 6 3 3 14—17 6 V. F. C. 6 3 3 17—19 6 Naaldwijk 6 1 2 3 1618 4 't Noorden 6 I 5 7—23 2 R. V. C. 8 1 7 18—31 o Maas 6 6 5—31 0 Het Oosten. Vitesse verloor opnieuw, nu met den on- even goal van Go Ahead en de Arnhem- mers gaan dus afzakken. Maar ook P.E.O. verloor en we van een der laatsten nl. Ensched. Boys. Voor Go Ahead was liet dus dubbel een goede dag. De beide hekkes ui- ters bekampten elkaar met het gevolg, dat beiden nu hetzelfde aantal punten h ben. Wageningen won van' A.G.O.V.V. P. E. C. 9 6 1 2 25—17 13 Go Ahead 9 5 2 2 18— 9 12 Vitesse 9 5 1 3 17—17 11 Wageningen 9 3 3 3 17—17 Enschedé 8 3 2 3 16—14 8 G. G. O. V. V. 9 3 2 4 21—19 8 Enoch. Boys 9 3 2 4 18—20 8 Tubantia 8 3 1 4 16—20 7 Heracles 9 3 6 14—18 6 Robur et Vel. 9 3 - G 15—26 6 Het Zuiden. M.V.V. dat verleden week de leiders zoo keurig klopte, iet zich nu door de hek kesluiters B.V.V. beide punten afsnoep en. Bleyerheide ging voor op het goede pad door N.O.A.D. met 40 te kloppen. Wil- lem II won van Eindhoven en N.A.Ü. en Middelburg dee de de punten. De stand is hier: P. S. V. 8 7 1 25— 7 14 M.V.V. 9 6 3 24—22 12 Bleyerheide 9 5 4 22—18 10 L. O. N. G. A. 8 4 1 3 21—14 9 Willem II 9 3 3 3 18—18 9 Eindhoven 8 3 2 3 17—14 8 Middelburg 8 3 1 4 20—27 7 N. A. C. 9 2 2 5 22—26 5 N. O. A. D. 8 2 2 4 11—19 6 B. V. V. 8 1 1 6 17—32 3 Het Noorden. De grootste verrassing was hier do groo te nederlaag van Veendam tegen Leeuwai- den, waardoor de laatste twee plaatsen klom. Bo Quick kon het tegen Friesland niet verder brongen dan tot een gelijk spel. Sneek werd door Achilles vaster op de laatste plaats gezet en G.V.A.V. en Fri- sia deelden de punten. Hier is do stand: Velocitas 8 8 359 16 Veendam 8 5 1 2 25—15 11 Be Quick 9 4 3 2 3321 11 Leeuwarden 8 4 f 4 1816 8 Frisia 8 3 2 3 17—22 8 G. V. A. V. 8 2 3 3 25—25 7 Friesland 8 2 3 3 13—22 7 Achilles 8 3 5 1324 6 Alcides 7 2—5 15—19 4 Sneek S 2 6 11—22 2 De uitslagen. AFDEELING L 2de klasse A. WFCZeeburgia 0—4; WATOG 03; EDOAlcmaria Viclr. 11 gestaakt; ZVV—Kinheim 1—3. 2de klasse B. AFCVelox 16; Do Spartaan—Alphen 0—6; BFC—DWS 0—3. AFDEELING IL 2de klasse A. ONABEO 4—3; DCL RFO 23; QuickSteeds Hooger 22; ODSUnitas 32. 2de klasse B. SVV—Gouda 2—0; Ex celsior—Overmaas 4—2; OlyntpiaVIOS 6—2. 3de klasse A. CeleritasDVC 51; Bo degraven—UVS 1—5;Alphia—LFC 5—0; Rijswijk—Scheveningen 18; Laakkwar tier—BMT 2—7. 3de klasse B. TransvaliaMAAS 01; Hoek v. HollandRVO 43; ASC Lugdunum 02. 4de klasse A. LDWSLeidsehe Boys 51; SVODo Jagers 50; DVSTHB 15; RCL-Hillegom 23. Ros. 3de klasse A. Scheven. 2ADO 3 7—2; Quick 3—ASC 2 6—1; VUC 3—IIW 4 120; RVO 2Laakkwartier 2 '15. Res. 3de klasse O. Volox 3—Alphia 2 4—1; Hercules 3—ONA 2 1—1; UW 3— Kampong 2 43. AFDEELING III. Ie klasse. HeraclesRobur et Vol. 4—0; Ensched. Boys—PEC 3—1; Vitesse Go Ahead 12; AGOWWageningen 1—2. AFDEELING IV. Ie klasse. BWMW 32; NAC— Middelburg 3—3; Bleyerheide—NO AD 4—0; Willem IIEindhoven 10. AFDEELING V. Ie klasse. GVAVFrisia 3—8; Leeu warden—Veendam 62; Friesland—Be Quick 22; AchillesSneek 10. BODEGRAVEN—U. V. S. 1—5. Het zijn sterke beenen, die de weelde kunnen, dragen, ziedaar een spreekwoord, dat bijzonder op het eerste elftal van Bo degraven van toepassing was, Zondag j.l. Na het fraaie succes van de vorige week in den uitwedstrijd tegen L. F. C. werd al gemeen verwacht, dat de rood-zwarten thuis het Leidsehe U. V. S. wel baas kon den. Edoch, het heeft niet rnogen zijn, in tegendeel een smadelijke 51 nederlaag was het resultaat. Omtrent den wedstrijd vermelden we het volgende: Bodegraven trapt af en de eerste aan vallen worden door haar ondernomen. Wel dra neemt echter U. V. S. het spel in han den en reeds na 5 minuten hebben de gas ten succes als uit een vooïzet van den linksbuiten het leder laat glippen en de linksbinnen hiervan handig gebruik maakt. Er volgt dan verder een gelijk opgaand spel waarbij geen van beide partijen verder weet te doelpunten en de rust gaat in met 01. Na do rust pakt Bodegraven even beter aan en het gelukt den linksbinnen te doel punten uit een voorzet van "reohts, welk doelpunt echter wegens buitenspel wordt geannuleerd. Uit een verre trap naar voren krijgt de middenvoor der gasten het leder te pakken en besluit zijn ren met een fraai schot, waarbij het leder onhoudbaar voor de Zeeuw in de touwen vliegt. (02). Wel onderneemt de thuisclub tal van aan vallen, doch de hechte verdediging van U. V. S. weet steeds het gevaar te bezweren, terwijl aan de overzijde de middenvoor der gasten kans ziet bij een snellen doorbraak de voorsprong tot 30 te verhoogen. Ein delijk gelukt 't den rechtsbinnen van Bo degraven een tegenpunt te scoren, 13 het geen een offensief der thuisclub inluidt. Het verre opdringen der Bodegravendefcn- sie wordt echter de thuisclub noodlottig. Met eenige snelle aanvallen weten do gasten de Zeeuw nog tweemaal te verschal ken en het einde komt met een 15 neder laag voor de rood-zwarten.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 7