MAANDAG 21 NOVEMBER 1932 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 11 NOORDWIJKERHOUT. Fancy-fair. Zaterdagmiddag om 12 uur opende de zeereerw. heer pastoor H. Quant van de St. Jozef parochie onder groote be langstelling van een aantal genoodigden de fancy-fair en tentoonstelling van de Naai- vereeniging „St. Geertruide'' m de Gym nastiekzaal van de St. Jozefscholen. Zijn eerw. bedankte in zijn openingsrede Rector Elsenbroek en zijn beide zusters aan wie het voornamelijk te danken is dat deze fancy-fair tot stand is gekomen. Ook dank te spreker de dames van de naaivereeni- ging die veel van hun vrijen tijd hebben opgeofferd om de kleedingstukken welke tentoongesteld zijn te maken, alles ten bate van de armen der St. Jozefparochie. Spr. zette het doel van de fancy-fair geestig uit een, n.l. om geld uit de zakken van de be zoekers te kioppen voor de naaivereeniging, welke gelden besteed worden om kleeren voor de armen te maken, vooral in dezen tijd is het zoo hard noodig om onze behoef tige broeders en zusters te helpen. De Pastoor sprak vervolgens aan het ein de van de speech de hoop uit dat de fancy- fair zóó goed mocht slagen, dat het volgend jaar er weer een gehouden zal worden. Nadat Rector E.senbroek uitgelegd had wat er zooal te zien en te koop was, werd de fancy fair geopend en kon het publiek aan de verschillende vermakelijkheden deel nemen. Den geheelen middag en avond en vooral 's Zondags is de faicy-fair door velen be zocht. Het resultaat zal dan ook wel zijn dat de naaivereeniging weer aan den arbeid kan om voor de behoeftigen de allernood zakelijkste kleeren te vervaardigen. Arbeidsbemiddeling. Aan het einde der week van 12 November19 November 1932 stonden bij den agent der arbeidsbe middeling alhier ingeschreven als zijnde ge"heel werkloos: 70 landarbeiders, 3 opper lieden, 9 timmerlieden. 2 metaalbewerkers, 1 betonwerker, 1 metselaar. Totaal 86 tegen 84 van de vorige week. Distributie onvermengde margarine. In de week van 1419 November is 70 pond onvermengde margarine verstrekt a 44 ct. per K.G. aan 17 gezinnen van werkloozen. Klein-kweokers. Hedenavond (Maan dag) te 7 uur precies, wordt een spoed- eischende vergadering gehouden van den Bond van Zuid-Hollandsche klein-bloem- bollenkweekers in de zaal van „Het Wapen van Noordwijkerhout". Aller opkomst drin gend gewenscht. Vo.ksbond. A.s. Dinsdag om 8 uur zal in de groote zaal van het café van mgj- de Wed. Bra ma een groote openbare vergade ring gehouden worden van den -Ned. R. K. Volksbond afdeeling Noordwijkerhout, toe gankelijk voor alle katholieken boven 16 jaar. De weled. heer F. Spit, Hoofdbestuur der van den R. K. Bond van Overheidsper soneel „St. Paulus" zal alsdan spreken over het georganiseerd overleg en het voorstel van B en W. dezer gemeente tot verlaging der salarissen van het gemeente-personeel. Jubileum. A.s Dinsdag 22 November herdenkt de heer N. van Nes alhier, het feit, dat hij vóór 25 jaren werd aangesteld als beambte bij de Ned. Spoorwegen. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Fiets-ongeluk. Een leerling der Chr. Landbouwschool had bij het naar huis gaan het ongeval, dat de voorvork van zijn rij wiel brak waardoor de jongen op straat viel en tengevolge hiervan eenige tanden brak en een lichte hersenschudding be kwam. BODEGRAVEN. Poging tot inbraak in de R. K. kerk. In den nacht van Zaterdag op Zondag hebben ongenoode gasten getracht, toe gang te krijgen tot de R. K. kerk. Met een breekijzer neeit men getracht 'de deuren te forceeren aan den zijkant van het por taal en de deur in den tuin, welke toe gang verschaft tot de sacristie. Ze hebben het echter niet klaar kunnen spelen. Slechts zijn de deuren beschadigd. Tentoonstelling St. Elisabethvereeniging. Gister werden in het patronaat door de St. Elisabetnvereeniging alle kleedingstuk- hen tentoongesteld welke door het geheele jaar door hare leden gemaakt zijn. Dat men deze schoone vereeniging, welke zich ten doel stelt de armen te helpen, sympathi seert, blijkt wel uit het vele bezoek, waar in het bestuur der vereeniging zich giste ren mocht verheugen. Van het bestuur mochten we een lijst ontvangen hoeveel er tentoongesteld was. Deze luidde als volgt: 30 jurken, 28 schor ten, 40 onderjurken, 55 pantalons, 55 hem den, 60 jongensbroeken, 54 hemden, 25 jon gensblouses, 2 jongenscostumes, 32 borst rokken. Zoo u bemerkt, heeft genoemde vereeniging niet stil gezeten. De Zeereerw. heer Pastoor bracht deze vereeniging hul de en wenschte in zijn predicatie de ver eeniging geluk met wat zij gepresteerd had den voor de armen. Wat zullen die arme tinderen blij zijn, wanneer ze met St. Ni- colaas toch nog wat in hun klomp vinden. Het bestuur zegt dan ook alle milde gevers hartelijk dank en houdt zich warm aanbe volen, dat zij steeds met ijver door mogen werken, om de armen van onze eigen pa rochie te kunnen blijven verlichten in hun zware zorgen. BOSKOOP. Cursus bouwvakarbeiders. Naar wij vernemen hebben B. en W. besloten om bij wijze van proef een aanvang te maken met het geven van lessen aan jeugdige werkloo zen in de bouwvakken. Deze lessen zullen a.s. Woensdagmiddag te half twee aanvan gen. „Nut en Sport". Evenals andere ja ren zal de Pluimveevereeniging „Nut en Sport" op 24 en 26 December a.s. een ten toonstelling houden van hoenders, water vogels, konijnen, duiven enz. in het Vei lingsgebouw alhier. Dit zal tevens een ju bileum-tentoonstelling zijn ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan dezer pluimvee vereeniging. Zij heeft gedurende deze 10 jaren blijk gegeven aan de verschillende inzenders wat haar tentoonstellingen zijn. Het aantal in zendingen werd ieder jaar grooter en ook het bezoek aan deze tentoonstellingen was ieder jaar buitengewoon. Naar wij vernemen is het vraagprogram ma reeds aan alle bekende fokkers toege zonden en zal op aanvraag gratis verstrekt worden. Het programma bevat een uitge breide lijst van geld- en eereprijzen. Evenals vorige jaren is aan deze ben toonstelling ook weer een verloting toe gevoegd met als hoofdprijs een heeren- of damesrijwiel. Deze jubileum-tentoonstelling belooft een succes te worden. Verkoop Gasmunten. De verkoop van gasmunten zal in het vervolg plaats hebben in het z.g. stempellokaal aan de W. Z. Dorpstraat 9, ingang achterin, nabij de werkplaats van den heer Van Pelt, en wel des Zaterdagsavonds van 7 tot 8 uur. Geboren: Willem, z. van G: Booy en M. J. Groendijk. Martinus Peter, z. van B. J. v. d. Nieuwendijk en J. Rodenburg. Cornelia, d. van A. Boer en J. P. Marée. Overleden: Maria Wilhelmina Hoo- geveen 4 weken. Maria Kerver, wed. v. J. de Kooter 82 j. KOUDEKERK. Geboren: Pieter z. van H. de Jong en A. van Bostelen Aaltje Klazina d. van W. Th. Moerman en P. C. Kuiper Ambrosius z. van A. W. M. Odé en G. J. Bontenbal. NIEUWVEEN. Landstormavond. De feestavond, dien de B.V.L. Dinsdagavond in hotel Schreu- der denkt te organis-eeren, belooft er een van subliemen aard te worden, als net programma niet bedriegt. Buiten een pro- pagandarede van den Edelachtb. heer J. E. Boddens-Hosang, burgemeester van Wou- brugge, en een rede van den secretaris van Luid-Holland West, luitenant D. J. Kan es, wordt de avond verder gevuld met een ko misch filmprogram. Tevens zal de prijsuit reiking aan de scherpschutters plaats heb ben. Ter afwisseling zullen we militaire mar- schen ten gehoore krijgen, alsmede andere dere muziek, door middel \an een moder ne geluidsinstallatie. Alle landstormers worden natuurlijk met echtgenoote of verloofde, of „als 't moet" ook zónder dame, verwacht. Zij hebben gratis toegang. Verder is iedereen welkom, zoo hij een kwartje voor entree betaalt. Van den zolder gevallen. Het vier jarig dochtertje van H. E. viel in een on bewaakt oogenblik door het openstaande zolderluik en kwam tegen een fiets terecht. Het meisje brak beide armpjes, en werd naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. Werkende werkloozen. De werkloozen, er staan er thans 16 ingeschreven, worden er nog eens aan herinnerd, dat zij verplicht zijn zoo spoedig mogelijk bij de arbeids beurs te berichten, of zij werk hebben ge vonden. Doen zij dit niet, zoo moeten zij ook de eventueel daaruit voortvloeiende onaangenaamheden voor hun rekening nemen. Deze week deed zich het eigenaardig ge val voor, dat er een mannetje te werk ge steld kon worden. Toen men echter met do lijst van ingeschrevenen eenige werkloozen opzocht, bleken er vier van aan het werk te wezen. WOERDEN Dierenbescherming. Voor den Jeugdbond der Dierenbescherming is in het Patronaats gebouw een bioscoopvoorstelling gegeven. Het bleek ons, dat een dergelijke avond, die we voor de eerste maal bijwoonden, werkelijk een leerzame en pleizierige avond is. Het is den leider mogen gelukken onder de kinderen-leden van deze vereeniging een ware vereenigingsgeest te schapen. Voor de talrijke aanwezigen zal het een genot zijn ge weest te hooren, hoe een jeugdige voorzitter van misschien veertien jaar in een welkomst woord het publiek op flinke wijze toesprak, terwijl een evenoude secretaresse de notulen voorlas der vorige vergadering. Zij oogstten dan ook een warm applaus. Na het uit volle borst gezongen bondslied werd door de leider in 't kort uiteengezet wat het doel der vereeniging was en wat hier in Woerden door haar reeds is tot stand ge bracht. Tevens sprak hij nog een hartelijk wel komstwoord, wat we eerder reeds dienden te hebben vermeld, tot den heer Imink, inspec teur der Jeugdbonden. Ook deze sprak een kort woord, waarin hij de Woerdensche af deeling prees om verschillende zaken, die door haar reeds zijn bereikt. De beide films werden met aandacht gevolgd, waarna de heer van Woerkom een slotwoord Woensdag a.s. zal des middags voor alle kinderen een lezing met lichtbeelden gehouden worden in 't Patronaatsgebouw, uitgaande van de vereeniging voor Aquariumhouders. R. K. KAMERCENTRALE LEIDEN De R.K. Kamercentrale kwam Zaterdagmid dag in vergadering bijeen onder voorzitterschap van den heer H. Bader. De voorz. verwelkomde de Kamerleden Loerakker en Kampschöer. Spr. wilde de boe ren en tuinders bij öun actie tot \oorzichtig- heid aanmanen, naar aanleiding van een brief van het Partij-bestuur, welke brief werd voor gelezen. Door den secretaris, den heer A. C. van Berkel, werden de notulen gelezen, welke on der dank werden goedgekeurd. Medegedeeld werd, dat in den Verkiezings- raad besloten is, dat de kringen Leiden, Dor drecht, Friesland en Groningen bij de a.s. ver kiezing één district zullen vormen. Voor dit district is als kwaliteitszetel aangewezen de zetel voor arbeidszaken, welke spr. hoopt dat weer door den heer Loerakker zal worden bezet, waarin gezien zal worden een waardee ring van zijn arbeid. De bepaling van de plaats der volgende al- gemeene vergadering leverde een „zeer inte ressante" bespreking op over de voordeelen van Leiden en Gouda. De volgende vergadering is in Gouda. Aan de orde was daarna de behandeling van de agenda van den Partijraad. De voorz, stelde voor zich te beperken, tot de Leidsche voorstellen, en tot het voorstel van het P. B. tot contributieverhooging. In bespreking kwam eerst het voorstel tot contributieverhooging van de Partij van 3 op 5 ct. De heer Houdijk (penningmeester) merkte op, dat het tijdperk voor een verhooging niet gunstig is. Er is echter steeds aangedrongen op een democratische grondslag, zooals weer blijkt, uit de stapels paperassen, welke aan de afgevaardigden zijn toegezonden. Dit kost veel geld aan drukwerk en administratie. Toch zou spr. niet klakkeloos voor dit voorstel willen slemmen, gezien de slechte financieele toestand der bevolking. Het komt spr. wenschelijk voor, dat de afgevaardigden van den Partijraad ad- viseeren deze contributie-verhooging nog op te schorten en een commissie te benoemen welke vereenvoudiging van de administratie zal be- studeeren. De heer Woudenberg (Woerden) voelde de bezwaren, doch als het ledental vergroot wordt, krijgt de Kamercentrale meer inkomsten. Spr. meent, dat in deze richting nog veel te doen is, zooals in Woerden is gebleken. Spr. zou voor het voorstel van het P. B. willen stem- De heer Lieverse (Hoogmade) wilde de reis- en verblijfkosten der adviseerende leden ver halen op de betreffende organisaties. De heer Van den Brink (Boskoop) meende, dat vooral de kiesvereenigingen in de steden heel wat 'meer leden kunnen hebben. De heer Willemse (Leidschendam) vond het onbillijk van het Partijbestuur veel werk te vragen en het tegelijkertijd de middelen om dit werk te verrichten, te onthouden. De heer Heemskerk (Leiden) was in begin sel wel voor contributieverhooging: de solide uitbouw der Staatspartij zal dit eischen. Het voorstel komt echter onverwacht voor de cen trale en voor de kiesvereenigingen, want als 't op de centrale regent, drupt het in de kiesver eenigingen. Het beste acht spr, dat eerst in 1934 deze verhooging ingaat. De voorzitter wijst erop, dat juist de begroo ting 1933 een tekort zal aanwijzen. De heer Lombert (Leiden) acht de contri butieverhooging noodzakelijk, vooral met het oog op de propaganda voor het volgend jaar. Laat Let voor de locale kiesvereenigingen een aansporing zijn tot uitbreiding van ledental over te gaan. De besturen der kiesvereenigin gen nemen dat dikwijls vaak al te makkelijk op zeker in de steden. De heer Togni (Ter Aar) was voor contri- butie-verhocging in het belang der partij. De heer Vroom (Bleiswijk) betoogde, dat de R.K, Staatspartij alle katholieke kiezers be hoort te omvatten. Spr. drong aan op activiteit, voornamelijk door huisbezoek. De heer Van der Voet (Voorhout) achtte het bezwaarlijk leden te werven met een ver hoogde contributie. De heer Bulten (afgevaardigde Partijraad) wenschte te weten, of de Kamerkieskring deze verhooging zelf kon betalen, zonder deze ver hooging te verhalen op de locale kiesvereeni gingen. Van een beroep op de locale kiesver eenigingen is spr. afkeerig, vooral met het oog op de vele werklooze leden. Kan er niet be zuinigd worden op de begrooting van de Staatspartij; wat verdienen de drie secretaris sen der Staatspartij. Wij kennen geen van al len de begrooting. Ook het bestuur der Kamer centrale is er niet mee bekend. De voorz. antwoordde, dat hij, als zoodanig wel inzage der begrooting hteeft, maar zich niet gerechtigd acht hieruit' mededeelingen te doen. De heer Warmerdam (Lisse) vroeg, of er geen grooter belangen op het spel staan dan 2 ct. verhooging. De Partij moet haar taak kun nen vervullen. Dit jaar zal ontzettend veel vragen. Laten wij de verhooging voor een jaar aannemen. Spr. bepleitte vrijwillige donaties aan de plaatselijke kiesvereenigingen. De heer M. P. van der Weijden (Noorden) wil een premie geven voor het aanwerven van leden. De voorz. gaf dit in overweging aan de locale vereenigingen. De heer Lombert betoogde, dat men de lo cale bezwaren niet te veel moet uitspinnen. Wie kan aantoonen, dat hij de contributie niet kan betalen, kan (in Leiden tenminste) koste loos lid worden. De penningmeester wees erop, met feiten, dat de financiën der centrale niet rooskleurig zijn. Het komt dus neer op de locale vereeni gingen. Uitbreiding ledental juicht spr. toe. Spr. blijft vasthouden aan een commissie, waar door mogelijk zou blijken posten der begroo ting te reduceeren of te vereenvoudigen. De voorzitter wilde niet tot stemming over gaan en aan den afgevaardigde vrij mandaat geven, gehoord de uiting der vergadering. Hiermede werd deze discussie gesloten. Aan de orde kwamen daarna de adviezen van het P. B. op de amendementen van Leiden op het Partij-programma. Het was een waar „ganzebord-spelen" (zooals de secretaris het uitdrukte) met de toelichtingen. Het amendement no. 8: „men kome zoo spoe dig mogelijk tot verlaging rentetype" en het advies daarop, lokte een lange bespreking uit van den heer Deerenberg, die verschil van houding zag bij den Staat tegenover de hypo theek-houders en de houders van Staatslee- ningen. De heer Loerakker ontrafelde eerst, wat z.i. door elkaar was gehaald. Spr. is niet bezorgd dat door de pachtwet de animo om grond- hypotheek te verleenen achteruit zal gaan. Ve len zijn bang voor inflatie van de munt. Er be staat groot verschil tusschen de hypotheek regeling en de staatsleening. Door een gedwon gen conversie bestaat vrees voor het staqts- crediet. Spr. zou voor ons land geen grooter ramp weten, dan dat de credietwaardigheid van ons land werd geschokt vooral omdat de Staat nog veel moet leenen. Het amendement 37 beoogde het tegengaan van gehuwde vrouwen in overheidsdienst. De afgevaardigde zal erop aandringen dit amende ment op te nemen. Het amendement 38 betrof de cumulatie van ambten. De heer Heemskerk achtte het Leidsch amen dement in zijn algemeenheid na de uitvoerige nota niet houdbaar. Over de nota zelf was spr. echter niet geheel te bespreken. De cu mulatie is in de Centrale besproken in den geest van werkverruiming en niet van bezuini ging (zooals in de nota). Ten tweede wordt te veel de nadruk erop gelegd, dat de cumulatie in wetten is vastge legd. Waar het noodig en mogelijk is, zal dan door wetswijziging dat systeem moeten worden ge broken. Bij amendement 87 wees de heer Raaphorst (Leidschendam) erop, dat voor de groote ge zinnen nog zoo weinig is gedaan. Spr. verzocht voor dit onderwerp de speciale aandacht der Kamerleden. Over amendement 106 voerden de heeren Deerenberg. Loerakker, Kampschöer en Wou denberg het woord. Dit amendement betreft de vaststelling van het rentetype en opschor- tin van executies. De heer Kampschöer wees erop, dat de Ka merleden wanneer executies te hunner kennis worden gebracht gaarne medewer king verleenen tot opschorting. De heer De Jong legde de nadruk erop. hoe onbarmhartig levensverzekering-maatschappijen en hypotheekbanken te werk gaan. Bij de rondvraag werd erop gewezen door den penningmeester, dat reglementair ieder lid verplicht is contributie te betalen al is het maar een halve cent. De heer Lombert stelde de vraag, of wij ge geerd worden door ministers of door ambte naren. Spr. wees in dit verband op de «-wes- tie-Nijverdal, de regeling Kath. feestdagen bij werkloozen, de H. I. R. O. tusschen den K. R. O. door. Ook herinnerde spr aan de weigering van bloemendagen voor „Herwon nen Levenskracht". De ambtenaren zijn mee- rendeels liberaal-, wij worden geregeerd door liberalen. Voorts uitte spr. den wensch, dat de wijziging van de kieswet zal worden te ruggenomen. De heer Loerakker verwees den heer Lom bert naar de woorden door prof. Aalberse over Nijverdal gesproken. Vast moet staan dat een ambtenaar rechtzekerheid heeft. Het duurt ja ren eer het ambtenarencorps een behoorlijke weerspiegeling is van de politieke constellatie. Toch komt er reeds kentering. Spr. wijst op het aantal burgemeesters in de Bollenstreek. De heer Kampschöer geloofde niet, dat de wijziging kieswet kans van slagen heeft. Wat de radio betreft, sloot spr. zich aan bij hetgeen pastoor Perquin in de Gids geschreven heeft. De heer van der Voet drong er vooral op aan, dat de plaatselijke overheid wanneer het departement verbetering van de werkloo- zensteun toestaan toch een verbetering niet zal tegenwerken. De heer Loerakker stelde zich beschikbaar om van voorlichting te dienen bij vormen van propagandaclubs, welk aanbod met applaus werd begroet. Tenslotte kwam nog ter sprake de actie van boeren en tuinders, waartegen de heer van den Poll uit Bodegraven zich heftig kantte. Zijn tegenstanders hadden de vergadering ech ter reeds verlaten. De voorz. wees erop, dat het comité den ver keerden kant is oogegaan, door met de aanbe veling van candidaten niet te wachten tot na de candidaatstelling. Spr. bracht dank aan de Kamerleden voor hun voorlichting en sloot hierna te kwart voor zes de vergadering, 17. Toen ik weer wakker werd, was het buiten al hcelemaal donker en de baas met Ma en Pa zaten te eten. „Zoo ben je wak ker", zei Pa, „kom eens hier." Ik ging kwispelstaartend naar hem toe, hij aaide me over mijn kopje en zei tegen mijn baas: „Ma en ik vinden het wel goed, dat hij hier blijft, als niemand hem komt halen, nietwaar Ma?" Deze knikte toestemmend. Wat anderen er van zeggen Voorhout, 18 Not. 1932. Consultatiebureau te Voorhout. Geachte Redactie, Veroorloof ondergeteekende s.v.p. eenige plaatsruimte in Uw blad, omtrent boven staande aangelegenheid. Het zal sommigen lezers uit de bollen streek, die des Woensdagmiddags wel eens hebben gewandeld of gereden op den weg SassenheimVoorhout, wel zijn opgevallen, dat zooveel moeders met kinderwagens zich spoedden naar Sassenheim. Trots re gen en wind, warmte of koude, begeven zich op dien middag, soms wel een 25-tal moedors met hun zuigelingen naar het consultatiebureau voor zuigelingen te Sas senheim. Hulde aan deze dappere vrouwen, welko moeite noch inspanning sparen, om de zui gelingen gezond te houden. Dezen gang kost hen gewoonlijk een geheelen middag. Ondergeteekend vraagt zich echter af, waarom or te Voorhout niot een dergelijk bureau kan worden opgericht. Het zoude toch aan do huismoeders heel wat moeite en tijd besparen, indien ze in de plaats hunner inwoning voor een consultatiebu reau gebruik konden maken. En dan zou den allicht heel wat moer gezinnèn kunnen profiteeren van het nut der c.b., want de meeste huismoeders zijn, wegens hun ge zinsomstandigheden niet in staat de reis naar Sassenheim te ondernemen. Hier komt bij, dat de verbinding Voorhout Sassenheim al heel slecht geregeld is. Het nut der consultatiebureaux is niet in cijfers uit te drukken. Ofschoon de tu berculosebestrijding het eerste punt van haar programma is, strekken ze zich prac- tisch over het geheele gebied der zuigelin genverzorging uit. Het zijn als het ware, medisch-sociale centra. Naar ondergetee kende meent, draagt het Rijk 4 cent per in woner in de kosten bij, benevens vergoe ding voor do diensten der huisbezoekster. De betrokken gemeente moet dan zorgen voor een lokaal. Nu zijn in Voorhout de omstandigheden voor het oprichten van een consultatiebu reau zeer gunstig. Immers, er bestaat reeds een afdeeling van het Wit Gele Kruis; lokaal en wijkver pleegster zijn aanwezig. Is ondergeteekende goed ingelicht, dan subsidieert de gemeente deze afdeeling met een niet onbelangrijk bedrag. Do uit breiding voor wijkverpleging tot consul tatiebureau is daarom slechts een stap, en behoeft niet veel te kosten. Welke veroeniging neemt het initiatief voor de bereiking van 't bovenomschreven dool. Is do behartiging van dit eminent volksbelang niets voor den R.-K. Volks bond of ,,Sb. Deus Dedit" 1 Of welk Raadslid spant zich hiervoor. De medewerking van het voortvarende ge- meentebstuur van Voorhout zal toch wel gercedelijk verleend worden. Het doel is toch zoo mooiHouden we onze zuigelin gen en kleuters gezond Dankend voor de plaatsing. Een belangstellende. Pardon, meneer, maar weet meneer ook wat meneer gedronken heeft. Ja-a-a, hik, ik heb. .hik. .alles in mijn hoofd. WIE HEDEN KOOPT, koopt goedkoop. Ook bij zeer soliede zaken zijn nu de prijzen h :el goedkoop. Men kijke daarom ied eren dag met aandacht de advertenties na. 18. Na het eten ging de baas een mand van den zolder halen. Ma had nog een kus sentje en een stukje lekkere warme doken. De baas maakte nu mijn bedje op en riep ine toen. Eigenlijk had ik geen slaap meer, wat ik had, geloof ik, een heel poosje ge slapen, maar hij vond het beter, dat ik in mijn mandje ging. Dat deed ik dus. Hij dekte me heerlijk toe, zoodat er van kou geen sprake was. MIJN BAAS EN IK.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 11