GEURIGE BA AlTABAlC ZATERDAG 19 NOVEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den. morgen van 19 Nov. 1932, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 774.0 te Warschau. Laagste barometers.: 725.7 te Beijkjavik. Verwachting tot den avond van 20 Nov.: Zwakke tot matige wind uit Zuidelijke richtingen. Nevelig tot zwaar bewolkt of betrokken. Wei nig of geen neer slag. Iets zachter des nachts. De barometer is op IJsland sterk ge daald. (In de kern van de diep geworden depressie 17 m.M.) en nog zijn de dalingen hevig. Daartegenover gaat de ontwikke ling van hoogen druk uit het Westen kalm voort en het ziet er naar uit, dat het zich in het Westen ontwikkelende gebied vail höógen druk zal vereenigen met den hoo gen druk in het Oosten, die in beteekenis nog toenemend zich verder Oostwaarts ver plaatst. De hooge bovenlucht-temperatu- turen, die nog onveranderd schijnen, bewij- zijn wel, dat de hooge druk op meer dan temperatuur-effect in de onderste paar kilometer berust. In verband hiermede moet de kans, dat de depressie bij IJsland zijn weg naar het Oosten of Oost-Noord- Oosten kiest, hooger worden aangeslagen, waarbij voor ons land wind uit Zuidelijke richtingen zonder regen van beteekenis is +o verwachten. De kleine depressie die in de Golf van Biscaye achterbleef, schijnt weinig actief en de regens over de Britsche eilanden en West-Frankrijk, die daarmede samerhangen, hebben niet veel te beteeke- nen. Scandinavië i.s met uitzondering van het Noorden nagenoeg vorst vrij; LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur des middags te half drie 2.7 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.».: Van Zaterdagnamiddag 4.31 uur tot Zondagmorgen 7.00 uur; van Zondagna middag 4.30 uur tot Maandagmorgen 7.00 uur. HOOG WATER Hoog water te Katwijk aan Zee op Zondag 20 November voorm. 6.55 uur en nam. 7.10 uur; Maandag 21 November v.m. 7.40 en nam. 8.05 uur. DE HANZE Gisteravond heeft de Hanze een vergadering gehouden in de Burchtzaal, waarin als spre ker optrad de heer P. Pollmann, de schrijver van de middenstandsroraan „De tijd dringt", onder het pseudoniem Paul Man een ro mein, welker strekking ook in ons blad is becriti- seerd. Deze strekking 't is gisteravond door den schrijver ridderlijk erkend is echter door den schrijver teruggenomen. Hij wil n.l. niet meer streven, om te komen tot een nieuwe politieke partij, staande buiten gods- dige belijdenis, maar beoogt een frissche actie in de R.K. Staatspartij zelf. Wij geven hier een betrekkelijk kort résumé van de redevoe ring, .welker vorm keurig verzorgd was, en naar welker inhoud met gespannen aandacht werd geluisterd door alle aanwezigen, die vrij talrijk waren opgekomen, De geest, advi seur had bericht gezonden, dat hij zeer tot zijn s; door een noodzakelijke conferentie verhinderd was. De heer G. Molkenboer leidde na een kort openingswoord van den voorzitter, den heer Th. Bergers, den spreker in. De heer Molkenboer wees erop, dat in het boek van den heer Pollman „De tijd dringt" naar veler meening vele goede gedachten wa ren uitgesproken, terwijl zij het toch niet met dé. strekking eens waren. Deze personen uit den middenstand zijn toen samengekomen, eerst te Rotterdam, daarna te Utrecht, Vóór d^ bijeenkomst te Utrecht had men een op roep willen plaatsen in de officieele midden standskrant, doch deze was geweigerd. Volgens spr. was deze weigering eerlijk gezegd, ge grond, omdat een oproep tot de katholiek-ge- organiseerde middenstanders organisatorisch moet geschieden. Toen zijn er persoonlijke convocaties gezonden en is de vergadering in Utrecht gehouden. Te Utrecht is besloten, in de middenstands- Organisatie kernen te vormen, die politiek- economische onderwerpen zouden bespreken en behandelen, Daarnaast zouden in de R.K. Staatspartij reglementair geregelde studieclubs kunnen worden gevormd. In andere bisdom men, aldus spr., is deze volkomen organisato rische actie reeds veel verder, dan in het Haarlemsche. Na deze inleiding kreeg de heer Pollmann het woord. De R.K. middenstanders hebben hun poli tieke belangen, die niet te scheiden zijn van de economische belangen, toevertrouwd aan de R.K, Staatspartij. Zij zijn daar samengekomen met vertegenwoordigers van alle andere stan den. Zij hebben daar steeds schuchter neer gezeten en zijn, toen baron v. Wijnbergen hun belangen behartigde, heengegaan en in een toe stand van onverschilligheid verzonken. Toen is er iemand opgestaan, die de midden standers opriep, die de knuppel in het hoen derhok wierp: de schrijver van „De tijd dringt" De middenstanders bemerken het gevaar van groot-kapitaal en de strooming van onderaf, die op de distributie, met of zonder regeerings- bemoeiing, beslag wil leggen, maar zij zijn te lamlendig, om hun armen flink uit te slaan. Een contrast met andere bevolkingsgroepen, die steeds expansie zoeken en nooit voldaan heid betuigen. Zij, die veilig zitten op hun bu reaux, en vandaar de middenstandsorganisatie bestieren, zeggen het onzen grooten leider, den organisatie-voorzitter, na, dat 't in midden standskringen nog zoo slecht niet is. Zij zien niet den practischen kant. Zij vinden de con cerns en groot-coöperaties nog zoo slecht niet. Heeft pater Hyacinth Hermans niet de groote winkel-maatschappij een stimulans voor de volkswelvaart genoemd? Tevergeefs heeft spr. gewacht op een for- sche stem in het parlement, die voor de mid- denstandsbelangen zou pleiten. In de arbeiderskringen kan men zoo radicaal zijn, als men maar wil, doch in middenstands- kringen is radicalisme een onding. De middenstand is onvolwaardig; hij durft niet; liever bloode Jan dan doode Jan. Voor een man met een titel of zijn vrouwelijke schaduw kruipen we; het ja of neen van een alwetenden schoolmeester beamen wij. Spr. hekelt dan het verschil in stand onder de middenstanders, de standjes en kringetjes. Een arbeider is arbeider, maar een midden stander is geen middenstander. Zijn wij niets anders dan gewillig stemvee? Ja dat zijn we. De schuld daarvan ligt eenig en alleen bij ons. Onze liefde gaat naar de moeder van de porceleinkast. Maar spr, weet 't uit ervaren, dat men minder breekt als men stevig aanpakt, dan wanneer we er al te voorzichtig mee omgaan. We kunnen zeker aan spraak maken op 10 zetels in de Katholieke Kamerfactie. De partijen geven hun gunst aan mannen met een grooten mond: de advocaat, de schoolmeester, de vrijgestelde, de burge meester, de man met een titel, ambtsrok of sterrenkraag. Wij zijn vertegenwoordigd door twee afge vaardigden, ni.et-middenstanders: de een zit op zijn bureau, de ander op zijn fabriekskantoor. Deze twee heeren zijn buitengewoon welwil lende menschen, sieraden van de partij, maar: wat beteekenen ze voor den middenstand? Zij kennen den middenstand niet; zij zijn gewend naar boven te kijken en zich te bewegen in hoogere regionen. Hetzelfde geldt, aldus spr. voor het hoogste partijbestuur. Dat ziet ons niet. Maar: kunnen ze ons wel zien, hooren ze ons wel? Tot dusver verdienen we dan ook, dat men ons als stemvee behandelt. Wij moeten zelfvertrouwen aankweeken, onze rijen sluiten, en het standsverschil on der ons uitbannen. Wij moeten niet opzij gaan, ons niet laten wegschuiven. Onze onmacht was een stimulans voor anderen om machtswellust uit te stallen. Zoolang het vigeerende oeconomisch-sociale stelsel blijft, zoolaiig zal van een opbloei van den middenstand geen sprake zijn. Alleen zij, die eischen, hebben deel aan de sociale gerechtigheid. Zoo wil het de verpoli tiekte democratie. Middenstandspolitiek is gemeenschapspoli- tiek. In de politiek dus! Maar daar staat een barricade, het egoïsme, dat ons van elkaar scheurt, dat culmineert in de stelling: als 't mij maar goed gaat, wat kan mij mijn buur man schelen. Spr. schetst dan met citaten uit de „Quadragesimo anno" de afschuwelijke en meedoogenloos-wreede wijze, waarop 't groot kapitaal het oeconomisch leven heeft ver minkt. Voor de vloek van het groot-kapitaal in N.V., trusts, kartels en andere concentraties, zijn, helaas, vele middenstanders nog onver schillig, omdat zij er persoonlijk geen nadeel van gevoelen. Ook de groote coöperaties schetst spr. als in strijd met onze beginselen, als meedoogehlooze machtsinstituten van het kapitalisme. Ook hier van trekken de middenstanders zich niets aan, als zij zelf er geen schade van lijdena In onze kringen, aldus spr., woekert de vloek van het egoïsme. Wij moeten clubs, kernen of kringen op richten, die de middenstanders leeren, om ge meenschappelijk te denken, en sociaal te voelen. Die clubs moeten vervolgens de voorloopers zijn van de publiekrechtelijke bedrijfsorganisa tie; zij moeten de middenstanders daarvoor rijp maken. De derde en meest onmiddellijke taak van de clubs is, dat zij zorgen, dat alle R.K. mid denstanders lid worden van de R.K. kiesver- eeniging. Men moet candidaten naar voren brengen voor de groslijst en dezen steunen en stemmen op de kiesvereeniging. Wij Katholieken, zoo vervolgde spr., moeten er voor uit komen, dat kapitalisme en Chris tendom tegenover elkaar staan als water en vuur. In de politiek moeten we meeopbouwen. „Quadragesimo Anno" is de oproep voor een vreedzame revolutie, 't Zal een harde strijd kosten, om de leer van den Paus in practijk te brengen. Er is hier echter een imperatief voorschrift, opgedrongen door de omstandig heden, voorgeschreven door den Paus, nood zakelijk om ons bestaan veilig te stellen. Bemoeit gij u niet met de politiek, dan zal de politiek zich met u bemoeien, maar dan z$l 't zijn: wij handelen bij u, over u, maar zon der u. Onze roomsche actie is verstard; er moet nieuw, frisch bloed komen, en dit moet ten deele komen van ons, Spr. geeft dan een opsomming van verschei dene wenschen uit middenstandskringen, zoo als opheffing cadeaustelsel, beperking van het grootwinkelbedrijf, het aan banden leggen van het afbet?lingssysteem, opheffing van ge- meentewinkfels, afschaffing van personeele be lasting voor zaken, soepeler toeoassing van de Zondagswet, wijziging tabaksbelasting, wette lijke beroepsorganisatie, vrijhandel, als de tijd weer normaal is, ouderdomspensioen ook voor middenstanders, snel recht in procedures, ver bod aan ambtenaren e.d. om handel te drijven, 1 enz. enz, Spr. wijst er vervolgens op, dat z.i. minister Verschuur voor den middenstand niets heeft gedaan, dan het m^ken van wetten, die op den kop van den middenstand neerkomen, en toch worden door de voormannen uit den midden stand de hoogste lofzangen op dezen bewinds man gezongen. Het parlementaire stelsel, aldus spr., moet verdwijnen, en zal verdwijnen om plaats te maken voor een economische vertegenwoordi ging. Groote firma's, ook die welke door Katho lieken worden gedreven, vertoonen vaak een heidensch systeem van zaken-doen. En daar tegen moet gaan de strijd van den katholie ken midd mstand. Grooter dan menigeen denkt is het aantal dergenen, die nu nog wel in de R.K. Staats partij willen blijven, maar als in het optre den dezer partij blijft als tot nu toe bij een volgende verkiezing zich door overmacht ge drongen genoopt zullen voelen om stukken te slaan. Ook spr. wil de eenheid bewaren, maar er is een grens. Tenslotte wil spr, nog iets zeggen over zijn boek; „De tijd dringt" later gevolgd door een brochure, waarin spr. reeds een ander standpunt innam: „Nu of nooit". Hij heeft dit boek geschreven uit een volkomen eerlijke overtuiging, dat een nationale actie gewenscht zou zijn, en in blanke goede trouw heeft hij propaganda gemaakt voor een alge- meene middenstandsbeweging. Maar, zoo ver volgt spr., ik heb mij vergist, en ik erken mijn dwaling. Ik neem dat alles terug, maar wat ik niet terug neem zijn de beschuldigingen, in dat boek geuit, welke geen insinuaties zijn, maar die steunen op feiten. Spr. erkent ook, dat het niet tactisch is geweest, deze beschul digingen op deze wijze openbaar te maken. Tenslotte wekt spr. krachtig op tot aanslui ting bij de politieke studieclubs. In het debat, dat nu volgde, werd hulde gebracht aan den spreker en de verwachting uitgesproken, dat hij voor de katholieke mid- denstandsbewecing een zeer te waardeeren kracht zal worden, maar ook de meening ge uit, dat e ir. den neer Pollmann nog tè veel is overgebleven van Paul Man, waarmede men niet kan sympathiseeren. Na een dankwoord van den voorzitter werd de bijeenkomst besloten. Er hadden zich onge veer veerti leden opgegeven voor de politie ke studieclubs. BIOSCOPEN. De directie van het Luxor Theater heeft deze week een zeer bijzondere film weten te bren gen, een oorlogsfilm, zooals wij er nog geen zagen. Het is een filmepos van 't Isonzo-front 1917. Een diep aangrijpend, maar tevens tref fend schoon tafereel uit den harden, gruwza- raen oorlog aan het Oostenrijksch-Italiaansche front in de Dolemieten. De film is getiteld: „Bergen in Vlammen", waarin Luis Trenker, de geroutineerde berg beklimmer, bekend uit de Witte Hel van Piz Palu, de hoofdrol, vervult. Deze rolprent laat ons beslissende momen ten zien uit de gevechten in de Dolomieten. Het springen van de „Col de Lana". dat bet bolwerk voor dé Oostenrijksche stellingen is, de gevechter. aan dé Lagazoi, de stoutmoedige tochten van enkele Tiroler Soldaten naar hun door den vijand bezette geboortedorp, zijn de motieven tot den inhoud. De natuur in wintertooi is hier wel op z'n mooist. Des te schrijnender is echter wel het geweld van den onverbiddelijken oorlog, die ruw en zonder mededoogen zijn slachtoffers maakt. Intusschen een intéressant en vernuftig opge nomen filmwerk, dat volle belangstelling ver- De hoofdfilm voor de pauze luistert naaf den mooien naam: „De vervloekte Gentlemen", een verhaal van enkele oplichters, die het gemunt hebben op het geld van een vriend. Met het welverzorgde journaal, waarin o.m. een mooi en lang overzicht van den voetbal wedstrijd BelgiëHolland, een uitstekend pro gramma, dat voor volwassenen geschikt is. Casino. Een film met den Meesterzanger Richard Tvjber in de hoofdrol behoeft eigenlijk gezegd geen aanbeveling. Men zou die t e mooi ma ken en het publiek zou gaan meenen. dat men overdreef Toch willen we even verklaren, dat Tauber in „De groote attractie", de rolprent, die deze week in Casino vertoond wordt, wel op z'n best is en dat ook het spel van de medespelenden bijzonder bijdraagt tot het suc ces van de film, die vervaardigd is onder regie van Max Reichmann. Het is de geschiedenis van een danseresje, Kitty, die verliefd wordt op den grooten zan ger Ricardo. Door 'n misverstand keert ze zich van, Ricardo af en geeft ze de voorkeur aan een jongen Engelschman. Toch komt de zaak met Ricardo weer in orde en kunnen we aan 't slot van deze mooie film zeggen: „Eind goed, al goed". Muziek en zang kwamen op Casino's geluids installatie goed tot hun recht, zoodat het ge heel inderdaad een groote attractie voor het publiek wordt. Voor de pauze gaat „Bankroof", een splin ternieuwe rolprent, waarin Moreno, een man van slechte reputatie, een gemeene rol ver vult en zich schuldig maakt aan huwelijkson trouw. Het ligt er evenwel zóó dik op en wordt zóó behandeld, dat een volwassen mensch er zich niet aan zal stooten. City. Gisteravond werd de nieuwe geluidsinstal latie in gebruik genomen, waarover we de vo rige week reeds eenige mededeelingen deden. De installatie is geleverd door de Transforma- Odeon-fabriek en van geheel Nederlandsch fa brikaat. Toen we op uitnooqdiging der direc tie in de cabine eens een kijkje gingen nemen, viel het ons al dadelijk op hoe de eerst zoo omvangrijke apparatuur al belangrijk geredu ceerd is. De meeste ruimte nemen de verster kers in, die de in de fotocel opgewekte elec- trische stroomojes een millioenmaat verster ken! Door deze installatie is de directie in I staat alle geluidsfilms te draaien, onverschillig of deze opgenomen zijn volgens bet transver- 1 saai, intensiteits- of platen-systeem. Dat deze HAVEN 20 - Fa. Wed. C. I. VlStER - LEIDEN installatie een verbetering is spreekt vanzelf en we wenschen de directie daarom veel succes toe met deze nog al kostbare vervolmaking der projectie-apparaten. Het Orion-journaal waar mee het programma opende, komt thans veel beter tot z'n recht nu het geluid niet langer wegvalt! Hierna een aardig reclame-filmpje en vervolgens de Fox-Film: ,De reis naar het ge luk" met Janet Gaynor en Charles Farrell in de hoofdrollen. Het is de geschiedenis van een landverhuizersmeisje, dat bij aankomst in Ame rika door de emigratie-beambten niet wordt toegelaten. Ze komt toch in New-York. Op de boot heeft ze natuurlijk met „hem" kennisge maakt", maar het duurt nog een heele poos voor ze „elkaar krijgen". Een aardige film, een beetje erg afgestemd op de Amerikaansche pu blieke smaak, maar met een verrassend goed gedeelte waar de tocht van de wanhopige Janet door de lawaaimakende en meedoogelooze me tropool wordt weergegeven. Dit deel was wer kelijk „film" Het was een volledige verrassing in deze middelmatige rolprent een zoo uitste kend fragment aan te treffen, waarin een goe de greep naar de absolute film werd gedaanI Na de pauze „Tweeërlei gedaante". War ner Baxter speelt hierin de rol van den af schuwelij k-leelijken bankier Ludwig Kranz. die getrouwd is met een jongedame die maar niet kan wennen aan zijn vogelverschikkers- gezicht. Deze in de grond zoo tragische ge schiedenis, vernielt het leven van deo oogeu- schijnlijk zich alleen voor koersen en effecten interesseerenden Kranz. Diep in zijn hart leeft echter de waanzinnige begeerte de liefde van zijn vrouw te winnen. Dan rijpt in zijn hoofd een wanhopig plan. De leelijke Ludwig Kranz móet sterven en een andere Kranz moet ge schapen worden. De inzet is zijn leven hij weet het maar hij waagt en wint! Meer ver tellen we niet van deze boeiende rolprent. Gaat u hem zelf maar zien. Het programma van deze week kunnen wij voor volwassenen aanbevelen, Trianon. De film „Bloede Venus", welke deze week in Trianon wordt vertoond, is zoo cynisch en de verhoudingen erin uitgebeeld, zijn zoo ver keerd, dat een bezoek ontraden moet worden. LIEFDEWERK DER ARME KERKEN. Tentoonstelling van kerkgewaden. 't Is goed en een daad van wijs inzicht om niet alleen den blik te wenden naar ver re gewesten, waar inderdaad, onze hulp en steun in velerlei dingen, maar vooral voor onze Missiën zoo hard noodig is, maar toch ook te zien naar de behoefte van ons eigen land, die bij de groote liefde voor vreemde Missiën wel eens in 't gedang zouden kun nen geraken. Het is de Veréenigng der eeuwigduren de aanbidding en het liefdewerk der ar me kerken, die, zoo er hier een ongelijkheid zou ontstaan, deze door haar vruchtbaren arbeid weet op te heffen. Zij werkt met animo en voortvarendheid voor onze eigen inlandsche missie, d.w.z. voor die kerken, die onder de behoeftigen gerekend moeten worden en geen geld hebben om in de nood zakelijkste dingen voor den eeredienst te voorzien. En deze vereeniging is het, die nu dezer dagen, weer eens een tentoonstelling houdt om te laten zien, al het moois dat voor dit prachtige doel is vervaardigd. In huize Maria" in de Pielerskerkkoor- steeg waar *deze tentoonstelling Zondag, Maandag en Dinsdag wordt gehouden be looft iets moois te worden en dus moet u deze tentoonsteling van kerkgewaden gaan zien om uw oog te vergasten aan veel schoons, uw hart aan veel goeds en uw beurs aan veel liefdadigs. 't Is goed om in dezen tijd zulke lief dewerken niet te vergeten. De tentoonsteling is geopend op Zondag en Maandag van 29 uur en Dinsdag van 10—5 uur. Wij herinneren er nog eens aan dat het morgen de laatste dag is van de interna tionale photótentoonstelling in de Laken hal. De tentoonstelling is te bezichtigen van 105 en van 7.309.30 uur. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g. 157. Naamlooze Yennoot schap Schelpkalkbranderij v.h. J. W. Clant en Zoon. Alphen aan den Rijn. Gnep- hoek 50. N. Dir.: B. Hof enk, Alphen aan den Rijn. N. Pres.-Comm.: T. Kehrer, Go- rinchem. N. Comm.: Jhr. G. J. Stoop, Al phen aan den Rijn en A. A. Frylink. Utrecht. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Een geheimzinnige sigarettenstrooier. Een duistere affaire brengt reeds sinds eenigen tijd de omgeving van het „Haze- veld" in deze gemeente in beroering. Er schijnt zich daar n 1. iemand op te houden, die te veel sigaretten heeft en daarom niet beter weet te doen dan deze bij doosjes tegelijk weg te werpen. Reeds eenige maanden geleden is deze merkwaardige geschiedenis begonnen, toen eenige jongens in de kelders van een aantal in aanbouw zijnde perceelen eenige doosjes sigaretten ontdekten, waarin slechts de bonnen, welke volgens het cadeaustelsel worden bijgepakt, ontbraken. Daarna heeft men geruimen tijd niets ge hoord, doch eenige weken geleden begon de onbekende sigarettenstrooier zijn werk op nieuw. Zoowel op straat a.s in de voortui nen der in liet Hazeveld gelegen woningen werden vrijwel dagelijks een aantal open gebroken doozen sigaretten gevonden en Gemeentelijke Aankondigingen Hinderwet. B. en W. van Leiden; Gezien het verzoek van: a. J. Karstens om vergunning tot het oprichten van een drukkerij in het perceel Hooigracht no ?5; b. de N.V. Boek-, Courant- en Handelsdrukkerij voorheen J, J, Groen en Zoon, om vergunning tot het oprichten van een drukkerij in 't perceel Pie- terskerkkoorsteeg no. 18 en Langebrug no 83, c. de N.V. Meelfabriek „De Sleutels" om ver gunning tot het oprichten van een meelfabriek in het perceel Tweede Looierstraat nos, 39 '45, d. W. de Lange om vergunning tot het uitbrei den van de brood-, koek- en banketbakkerij in het perceel Jan Lievensstraat no. 5. Gelet op de artikelen 6 en 7 der Hinderwet, Geven kennis aan het publiek, dat genoemde verzoeken met de bijlagen op de secretarie de zer gemeente ter visie gelegd zijn; alsmede dat op Zaterdag, den 3den Decem ber e.k. des voormiddags te half elf uren in het perceel Breestraat 125 (Bureau van Ge meentewerken) gelegenheid zal worden gege ven om bezwaren tegen deze verzoeken in te brengen. AGENDA LEIDEN. Zaterdag en Zondag. Internationale fototen toonstelling Lakenhal 105 en 7.30—9.30 uur. Maandag, R. K. Dekenale Jeugdraad, ver gadering leden en afgevaardigden, Clubhuis „Sint Antonius", 8.30 uur. Maandag Mr. J. Huges. seer. K. v. K. te Arnhem, spreekt over: Het incas- seeren van kleine vorderingen, Harmonie, 8.30 uur. Woensdag, Dioc. Ver. van R.-K. Bijz. On derwijzers, afd. Leiden en Om streken, „Den Burcht" 6.30 uur. Donderdag A.R.K.A. Causerie van den heer A. Conijn over zijn reis door Rusland. Den Burcht. 8.15 uur. De Zondagsdienst der huisartsen zal worden waargenomen door de doktoren Janssens, ^ieuwzwaag, De Graaff en Veldhuijzen. De Zondagsdienst te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Bertel. tel. 3302. De avond-, nacht- en Zondagsdienst dei- apotheken wordt van Maandag 14 tot en met Zondig 20 Nov. a.s.. waargeno men door de apotheken: G. H Blanken, Hoogewoerd 171. telef. 502 en D. J. van Driesum, Mare 76, telef. 406. dat duurt tot op den huidigen dag steeds voort, zonder dat men er in geslaagd is den onbekenden milden gever te ontdekken. Begrijpelijkerwijze koestert vooral de jeugd voor een en ander bijzondere belang stelling Eiken morgen trekken een aantal jeugdige sigarettenzoekers er op uit om te zien, of de onbekende weer voor nieuwe voorraad heeft gezorgd en waar het schijnt voor te komen, dat soms wel 50 doosjes per week worden gevonden, zij het dan zonder bijbehoorende bonnen, blijkt deze sigaret- tenrush al.eszins loonend Bezorgde orders, die. dit gratis rooken niet in het belang achten van hun kinderen, hebben thans de politie op een en ander opmerkzaam gemaakt. Niet onwaarschijn lijk lijkt het, dat de sigaretben afkomstig zijn van diefstal, waaraan een verwoed bon nenverzamelaar zich zou kunnen schuldig maken. Waar echter tot dusver nog geen enkele klacht van winkeliers over een der gelijke diefstal is binnengekomen, staat ook de politie voor een raadsel. Kiesvereeniging. Wij vestigen de aan dacht op een heden in dit nummer voorko mende advertentie van de R. K. Kiesver eeniging „Recht en Orde". Diefstal. Door den bewoner H. uit wijk Hoorn werd aangifte gedaan van ontvreem ding van hem toebehoorende te veld staan de kool. Gevonden voorwerpen. Een zak met inhoud, een paar kousen, een portemonnaie met inhoud, een wollen en een reisdeken, tienrittenboekje Ned. Spoorwegen., BODEGRAVEN. St, Elisabethvereeniging. Zondag a.s zal de St. Elisabethvereeniging alhier een tentoonstelling houden van de goederen, welke door hare mden gemaakt en door hare weldoeners betaald zijn, en wel na de Mis van 8 uur tot 10 uur, na de Hoog mis tot half twee en 's middags van 3 tot 5 uur. Voor sommige menschen, welke deze vereeniging niet kennen zij vermeld, dat de St. Elisabethvereeniging betaat uit p.m. 25 leden. Deze leden komen wekelijks bij een en wel Woensdagsmiddags van 35 uur. Op die bijeenkomsten worden zoo ver de beurs het toelaat goederen ver vaardigd geheel belangloos, voor de armen van onze parochie De arme kinderen ont vangen van deze vereeniging eenige klee- dingstukkn met St. Nicolaas, terwijl met Nieuwjaar de ouden van dagen geschenken ontvangen. Ook door het jaar worden ge regeld vervaardigde goederen aan behoef tige gezinnen geschonken. Even zij vermeld dat er verschillende leden ook thuis geheel belangeloos kle dingstukken met St. Nicolaas, terwijl met vereeniging. U wordt dan ook beleefd uitgenoodigd

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2