Bij Ruwe Hanijifl/Purol DINSDAG 15 NOVEMBER 1932 DF LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 BAROMETER. naar waarnemingen verricht in den morgen van 15 Nov. 1932, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te Do Bildt: Hoogste barometers!*.: 776.6 te Boedapest. Laagste bafometerst.746.7 te Vardö. Verwachting tot don avond van 16 Nov.: Zwakke wind uit Noordelijke tot Oos telijke richtingen, nevelig tot licht be wolkt, weinig of geen neerslag, tem peratuur om het vriespunt des nachts overdag weinig ver andering in tempe ratuur. In het geheele Oostzeegebied bleef de barometer snel dalen, zoodat van liet groo- te hooge drukgebied alleen een kern bo ven 775 mm. in Hongarije overbleef. Bij IJsland vormde zich echter een nieuwe kern van 775 mm. en daar de barometers aan de Noorsche kust beginnen te stijgen en die in Frankrijk blijven dalen, kunnen Oostelijke winden zich nog blijven hand haven. Op het vasteland heerscht bijna overal windstilte of zwakke wind met ochtendnevel en fraai weer overdag. Op de Britsche eilanden is de lucht betrok ken en viel in het Zuiden lichte regen, in Noord-Scandinavië waait het nog krachtig uit Noord-West, de .vorst bleef daar be perkt tot de Zuidelijke hoogvlakte. In ons land en Duitschland kwam nog slechts lichte vorst voor, in de bovenlucht in Duitschland hielden de hooge temperatu ren tot boven drie k.m. aan. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur des middags te half drie 5.7 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Dinsdagnamiddag 4.36 uur tot Woensdagmorgen 6.52 uur. ACADEMIENIEUWS LETDEN. Geslaagd: doetoraal-examen Wis- en Natuurkunde met hoofdvak Pharmacio raej. A. Fleer- kamp (Leiden); doctoraal-examen geneeskunde de heer G. Nieuwenhuis Hengelo (O. (cum laudc)) Bevorderd: tot doctor in de Wis. en Natuurkunde op proefschrift getiteld „Bepaling van het werkzame bestanddeel in eenige sterk- werkende geneesmiddelen", de heer P. Th. Luickx. geboren te Den Haag tot doctor in do geneeskunde op proef schrift getiteld „Over de structuur en den tonus van het Corpus Vitreum", de heer J. Gocdbloed, geboren te Middelburg. SPORT WIELRENNEN Van Kempen scheidt er mee uit. Do afgeloopcn nacht van de Zesdaag- sche te Berlijn heeft voor liet koppel Van KempenPijnenburg de beslissing ge bracht, d. w. z. dat onze landgenoot Van Kempen uit de baan is gegaan. Kort na 1 uur in den nacht is Van Kempen afgestapt en men heeft hier den indruk, dat hij zijn krachten wil sparen voor dén eersten zes daagsehen wedstrijd te Amsterdam, waar hij reeds Vrijdagavond aan den start moet verschijnen. Zijn koppelgenoot Pijnenburg vond verrassend snel een nieuwen part ner, daar tegelijk met van Kempen Bec ker uit de baan ging en Pijnenburg met Miethe een nieuw koppel konden vormen. MaczynskiBresciani, die den kop ge nomen hadden, moesten gedurende den nacht voor de overmacht wijken. Rieger Ehmer wonnen twee ronden en liggen daardoor twee ronden voor het veld. SchoenTietz liepen echter in. Er hadden vele valpartijen plaats, welke echter zon der ernstige gevolgen bleven. Alle renners zijn tamelijk vermoeid Hedenmorgen te zes, toen ufgelegTT wa ren 2953 km. in 127 uur, was de stand: 1. TietzSchoen 948 punten 2. RiegerEh mer 347 punten; Op 1 ronde: 3. Broccardo Guimbretière 517 punten: 4. Siegel Thierbach 476 punten; 5. Gebr. Nickel 270 punten; 6. MaczynskiBresciani 154 pun ten; op 2 ronden: 7. BuschenhagenResi- ger 560 punten; op 3 ronden: S. Funda Maidorn 521 punten9. BuysseBilliet 326 punten; op 4 ronden: MiefhcPijnenburg 205 punten. KRACHTSPORT. LEIDSCHE KRACHTSPORT- VEREENIG ING. Gisteravond had de ontmoeting plaats tusschen de Leidsche Krachtspr. Yereeni- ging en „Hercules", Den Haag, welke ont moeting eindigde met een 62 nederlaag voor L. K. S. V. Enkele worstelaars, zoo wel voor Den Haag als Leiden, waren ver hinderd uit te komen. Het verloop van dezen wedstrijd is als volgt: le ronde: Molenaar verliest van San ders. v. d. Reijden verliest van Vet, Ja- gel Jr. verliest van Wilson. De partij Ja- gel Sr.Verbaan was na 10 minuten onbe slist; na verlenging van 2 maal 3 min. won Jagel Sr. na 2 1/2 min. 2e ronde: Vet verliest van v. d. Reijden, Sanders wint van Molenaar, Wilson wint van Jagel Jr., Verbaan wint van Jagel Sr. Er dient nog te worden opgemerkt, dat. de tegenstander van Jagel Jr. ruim 13 K.G. zwaarder was. Ter afwisseling gaven de heeren Kop en Vet tusschen de le en 2e ronde een par tijtje fantasie worstelen ten beste. De heer van Vliet uit Den Haag, die de leidin? had, sloot dezen avond met een opwekkend woord om de L. K. S. V. zoo veel mogelijk te steunen. Voorts kan nog worden medeeedeeld, dat het lid H. Jaeel Sr. Zondag 20 Nov. te Amsterdam zal deelnemen aan de kam pioenschappen van West-Nederland, uitee- schreven door de Amsterd. Athl. Club „Her cules" Amsterdam. STADSNIEUWS LEIDSCHE UNIVERSITEIT. Hoogleeaar Hegelsche philosophie. Curatoren van den bijzonderen leerstoel voor de Hegelsche philosophie bij de fa culteit der letteren en wijsbegeerte aan de rijksuniversiteit te Leiden vanwege het Bolland-genootschap voor zuivere Rede, hebben besloten aan te stellen tot hooglee raar om onderwijs te geven in de Hegel sche philosophie aan dio- universiteit, den heer Jacob Hessing en om op deze aan stelling de vereischte koninklijke bekrach tiging te vragen. De heer J. Hessing is 14 Jan. 1874 te Am sterdam geboren en is thans plantkundige aan de Landbouwhoogesohool to Wagenin- gen. Wijsgeeng is de nieuwe buitengewone hoogleeraar feitelijk autodidact. Tien jaar is hij voorzitter geweest van hot Genoot-' schap voor Zuivere Rode en zes jaar voor zitter van het Bolland Genootschap. HERDENKING GEBOORTEDAG PRINS WILLEM VAN ORANJE. Z. K. H. de Prins is voornemens de plechtige zitting bij te wonen, welke de Senaat van de Leidsche Universiteit ter herdenking van het vierde eeuwgetij van den geboortedag van Prins Willem van Oranje op 6 Januari, zijnde de dag, waarop de Prins het octrooi voor de stichting van die Universiteit heeft uitgegeven, in het groot-auditorium van de Unversiteit heeft belegd, en waarin de hoog.eeraar in de Xe- derlandsche Geschiedenis, de heer Prof. H. T. Colenbrander, een herdenkingsrede zal houden. DE VESTAALSCHE MAAGDEN. Een tooneelspel voor de armen van St. Vincentius. In de keurig gerestaureerde zaal van de Graanbeurs op de nieuwe mooi uitge voerde beschilderingen en de aangebrach te plafondbedekking, waardoor de zaal een veel warmer sfeer gekregen heeft, mogen wij de aandacht vestigen in deze nu zoo bij uitstek voor uitvoeringen geschikte zaal, had gisterenavond een bijzonder mooie uit voering plaats. De tooneelclub M.E.S.A. gaf ten bate der St. Vincentius vereeniging een opvoering van het tooneelspel „De Vestaalsche Maag den", onder regie van mevr. M. Steyger- Asperslagih. De zaal was bijna geheel met belangstellenden bezet, toen de regisseuse den avond opende met een woord van wel kom en een korte uiteenzetting gaf van dit mooie spel van geloofsovertuiging en geloofsverdediging, spelend in de eerste Christentijden. Vooraf reeds hadden „The Jolly Boys" zich doen hooren en dit aardige kwartet, luisterde ook den verderen avond de inter mezzi op met aardige muziek. Wanneer wij eerst het tooueelstuk- an-sich beschouwen, geschiedt dit met de bedoeling om daarover een woord van lof te spreken en de keuze van dergelijke stukken ook aan andere tooneelvereenigin- gen van dezelfde allure aan te bevelen. Want het komt nog te dikwijls voor, dat er stukken ten tooneele worden gebracht, die door onnatuurlijkheid, gezwollenheid of anderszins succes zelfs bij het beste spel van te voren onmogelijk maken. Het stuk zelf leidt er dan toe, dat de toehoorders er vreemd tegenover blijven staan, dat het hen niet pakt en dat alles wat er op het tooneel wordt afgespeeld een vreemde we reld voor hen blijft.. Bij „De V©staalsche Maagden" is dit niet het geval. Hierin is geen onnatuurlijkheid, geen zweem van rhetoriek te bespeuren. Het heele geval, het verhaal, is door de schrijf ster, Maria Smets, natuurlijk en zuiver aan gevoeld en aldus ook geschreven. Daarom verheugen wij ons over de keuze van dit tooneelstuk, welke keuzo een goed inzicht verraadt. Het spreekt echter welhaast van zelf, dat niet alleen het stuk, maar ook het- spel een dergelijk inzicht moest wakker roepen. Want het mag zonder overdrijving ge zegd worden het spel was tot in alle onderdeden prachtig verzorgd. Bee<ds de rolverdeeling gaf bewijs van een goede ken nis van zaken bij de leidster. En het was vooral het rustige, natuurlijke spel dat zoo te loven viel. Goede stembuiging, juistheid van toon, niets overdreven of te zwaarwich tig, maar alles heel natuurlijk en gaaf, zoodat de toeschouwers direct kwamen in de sfeer van het Romeinsoh verleden. Bijzondere vermelding verdienen daarbij de hoofdpersonen, die prachtig voor hun rol geschikt bleken te zijn en deze dan ook wonderlijk goed ten tooneele brachten. Zonder aan de overigen te kort te doen magen wij vermelden de Vestaals olie Maag den Valeria (rnej. Suze Bergers) en Fabiana (mej. Co van der Hart), die een zuiver be grip toonden van de haar opgelegde taak en deze tot het einde toe vol begrip vol brachten. Ook Faustina, een rijke Romeipsche, (mej. Em. Nicolai) komt een bijzonder woord van lof toe. Wat de décors betreft, trof ons vooral de prachtig-uitgevoerde tempel van Vesta in het eerste bedrijf, een ontwerp en uit voering van den heer G. Boersema, die ook de overige décors schilderde. Ook de costuums van „Erato" waren goed verzorgd. Tijdens de pauze sprak de president der St.. Vinoentiusvereeniging woorden van dank tot allen, die aan dezen avond mede werkten, waarbij hij de hoop uitsprak, dat de goede naam van „M.E.S.A." bij volgende uitvoeringen een Btormloop zou veroorza ken. Door mej. Em. Nicolai werden aan het einde namens de speelsters aan mevr. St.ey- ger-Asperslagh bloemen aangeboden ver gezeld van een geschenk, een zilveren ser vetring. Een collecte ten bate van do Stille Ar men bracht 21.42- op. DISTRICTS CONSULTATIE-BUREAU. Aan het jaarverslag van het Districts- Consultatie-Bureau te Leiden over 1931 is het volgende ontleend: Den 16en Februari werden de werk zaamheden aan het Districts-Consultatie- Bureau der Prov. Z.H. Vereeniging tot Be strijding der Tuberculose te Leiden aange vangen. Daarmede had de verandering van plaatselijk in districts-bureau haar beslag gekregen. De overgang was zoo aenvoudig mogelijk, want reeds 2 jaar was het we.rk der tuberculose-bestrijding door. de Leid sche-T.B.C. Vereeniging met vrucht ver richt.. Het doel der Consultatie-Burcaux is, dat deze centrale punten vormen, op welke een overzicht wordt verkregen van de uit breiding der Tuberculose als Volksziekte, de einst der afwijking van eiken lijder zoo grondig mogelijk wordt bepaald, zijn hui selijke en sociale omstandigheden worden nagegaan, opdat ook van de bureaux^ uit zullen kunnen worden gegeven de adviezen tot behandeling der zieken en tot de go- wenschte verbeteringen der uiterlijke ver houdingen en opdat een blijvend toezicht op den lijder en gezin zou worden uitge oefend. Oorspronkelijk werd uitsluitend zitting gehouden in het districts-consulatie-bureau te Leiden, dat gevestigd bleef in hetzelfde gebouw, waar het plaatselijk bureau ge vestigd was. n.l. in het. Oude Lut-hersohe Weeshuis, Middelweg 38. Den Hen Juni werd het. Kring-Bureau te Hillegom ge- ooend. Het bureau is daar gevestigd in Huize „St. Joseoh", dat eeni?e vertrekken tot. dit doel heeft opgestaan. Hoewel meer malen pogingen in het werk werden ge steld om ook in Alphen aan den Rijn en in Bodegraven gelegenheid te vinden, waar kring-bureaux zouden kunnen worden ge opend, mochten deze in 1931 nog niet sla gen. Het bezoek aan het districts-bureau te Leiden was zeer goed, dat aan het kring- bureau te Hillegom bevredigend. Het- on derzoek omvatte het physisch- en röntgeno- logisch-onderzoek, zoo mogelijk onderzoek van het sputum, in vele gevallen ook van het bloed en het nagaan van de Pirquet- reactie. In een enkel moeilijk geval werd een lipjodol foto vervaardigdin eenige 'gevallen, waarin het sputum-onderzoek, ook na behandéling met antiformine, negatief bleef en de diagnose toch niet voldoende gemotiveerd was. werd een oavia-proef met sputum ingesteld. Het Röntgenologisch-on- derzoek werd steeds tot volle tevreden heid verricht door dr. Steenhuis of dr. Bartsra, terwijl prof. Flu zoo welwillend was de cavia-proeven op het Tropisch In stituut te doen verrichten. Geregeld werden besprekingen gehou den met de hnisbezoeksters, die in het dis trict Leiden werkzaam zijn, ten einde met hen het werk der tuberculose-bestrijding en de maatregelen ten behoeve van de tu- berculose-lüders en hunne gezinnen te be spreken. Minstens één, meestal twee maal oer week werden deze besorekingen gehou den met de Leidsche huisbezoeksters, eens in de twee maanden werd een samenkomst gehouden met telkens de helft van het aantal huisbezoeksters, die buiten Leiden werkzaam zirn. Het- is bij sommige huisbe zoeksters buiten Leiden nog niet voldoen de doorgedrongen, dat deze besorekingen oen deel van hun taak als tuberculose-huis- ^ezceksters omvatten. Al deze samenkom sten werden door de districts-huisbezoek- et-1- bijgewoond. Fet ïiorverslag geeft voorts verschil lende tabellen over het werk van het Con sul to tie-bureau. VER. VAN MATESIANEN. Lezing van den heer van Batenburg. Zaterdag werd vanwege bovengenoemde vereeniging de eerste lezing in dit. seizoen gehouden, n.l. door den heer van Baten burg, over „Teekeningen van Groote Mees ters', in do collegezaal van het Kamer- lingh Onnea-Laboratorium. De voorzitter, de heer Sanders, opende met een ha-rtelijk woord van welkom tot de aanwezigen en wel in het bijzonder t/Jt den heer van Batenburg, die ook ditmaal wederom bereid was gevonden een lezing voor de vereeniging te houden. De voorzitter herinnerde de aanwezigen er tevens aan, dat in den loop der vol gende week het geheele programma zal worden toegezonden. Hierna gaf hij het woord aan den heer Van Batenburg. Deze wees er allereerst op, dat deze lezing niet in de eerste plaats handelt over groote kunstschilders zooals velen zouden denken, maar over technici, o.a. Chr. Huygens, Edison, Prof. Ramer- lingh Onnes. Want waren dezen geen groo te meesters in het teekenen? Zij tooh teekenden, als zij elkaar schre ven, in verband met de een of andere uit vinding, geheele brieven aan elkaar. Deze brieven zijn ook zorgvuldig bewaard, er» hebben evenveel waarde als schilderstuk ken van Rembrandt, Dürer, Velasquez. Ook componisten zijn meesters, zij teekenden huil composities. Ook deze composities zijn bewaard en men kan deze teekeningen bezichtigen in net Rijks-Prentenkabinet. Vervolgens liet spreker verschillende lichtbeelden over dit onderwerp zien. Hij toonde vele teekeningen van Rembrandt., David, ea. Geen schilderstukken, maar teekeningen, die evenveel waarde hebben Bijv. „de Soldaat" van Rembrandt. Als men deze teekening bekijkt, zal men zien dat ze niet af is. Er ontbreken een paar vingers aan de hand, doch dit doet weinig ter zake. Maar let nu eens op de juisie verhouding van het figuurtje, dan zal men zien dat dit wel af is. Spr. vervolgde met een serie brieven van Chr. Huygens en van Prof. Kamerlingh Onnes. Hij wees vooral op het goede perspectief dat in de teekeningen aan wezig is. Ook van Victor Hugo liet hij ver schillende teekeningen zien. Het zou moeilijk zijn van deze interes sante lezing een gedetailleerd verslag te geven. Het luid applaus dat den heer v. B. ten deel viel, was zeer zeker op zijn plaats. De heer Sanders was de tolk van alle aanwezigen, toen hij den heer van Ba ten burg hartelijk dank zei voor zijn on derhoudende lezing. De voorzitter wees er op, dat" de vol gende lezing zal plaats hebben op 26 Nov. a.s. en wel door den heer Vleugels uit Monster, over een electroteehnisch onder werp. Tenslotte wekte hij de aanwezigen op, om voorzoover zij dit nog niet waren, lid of donateur te worden. SPEELTUIN „OOSTERKWARTIER''. De officieele opening. Zaterdagmiddag is de keurig ingerichte speeltuin van de Speeltuinvereniging „Oos terkwartier", gedegen in het verlengde van de Borneostraat, officieel geopend. Voor zitter de Kan sprak een hartelijk welkomst woord tot de talrijke genoodigden, w.o. wet houder T. S. Goslinga en verschillende raadsleden. Spr. wees er op, dat de tot standkoming van de spee.tuin heel wat voe ten in de aarde heeft gehad, maar tenslot te was het toch nog spoedig gebeurd. Spr. bracht dank aan het gemeentebestuur en aan de gemeente-ambtenaren, van wie niets anders als de grootst mogelijke medewer king was ondervonden, sprak den wensch uit, dat de Speeltuinvereeniging in ledental zou toenemen en beval den speeltuin in de goede zorg van kinderen en ouders aan. Wethouder Goslinga sprak daarna na mens het gemeentebestuur en wees er op dat uit de totstandkoming van deze nieuwe speeltuin blijkt, dat de bewoners van elk stadsdeel aan het gemeentebestuur even lief en dierbaar zijn. In Noord, Zuid en West en thans ook in Oost is een kinder- speéltuin ingericht. Bijna was de totstand koming van deze laatste speeltuin gestrand op geldgebrek, veroorzaakt door de abnor male omstandigheden, maar gelukkig is dat nog net voorkomen kunnen worden. Deze speeltuin is een zaak van groote sociale be- teekenis. Helaas beeft een ander sociaal werk: de volkstuintjes, daaronder moeten lijden, maar wat het zwaarst is, moet het zwaarst wegen en 't zwaarst, woog in deze dichtbevolkte, kinderrijke buurt de tot standkoming van deze speeltuin. Spr. hoopt dat de speeltuin zeer zal worden gewaar deerd en dat de kindskinderen van de le den van Oosterkwartier er nog pleizier van zuJen hebben. Namens de Nederlandsche Unie van speeltuinorganisaties bracht de heer Sel- man de gelukwenschen over. Het deed spr. genoegen dat men hier in Leiden in te genstelling met Utrecht nog heeft door kunnen zetten dat de speeltuin er kwam. Het is in 1932 de 16e die in Nederland ge opend wordt. Namens de Unie feliciteerde spr. het bestuur van „Oosterkwartier* har telijk. Vervolgens spraken nog de heer Verhoe ven namens „Noorderkwartier'', de heer Peman namens „Zuiderkwartier" de heer Poelijoe namens de Woningbouwvereeni- ging „Den Eendracht" en de heer Vijlbrief namens de ouders. De heer de Kan bracht nog een soeciaal woord van dank aan de propaganda-com- missie en speciaal aan de heeren Sylvester en Guldemond, waarna, voorafgegaan door de muziek van „Nieuw Leven"' de kinde ren het terrein betraden en in minder dan geen tijd de toestellen in bezit namen. Directe be'astingen. Bij koninklijk besluit is benoemd tot ad junct-accountant der directe be astingen in varton dienst alhier de heer J. J. Saneets, thans tijdelijk adjunct-accountant der di recte belastingen. Gemeentelijke Aankondigingen Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat zij, uit sluitend ten aanzienjvan den door den Xc- derlandschen Bond fan Ajbstinent Studee renden, te Leiden, p 2£ ÜNoyfcmber a.s. in het perceel Gerecbf no.#10, Alhier, te hou den bazar, tot 11 \È\v dq|5bawnds ontheffing hebben verleend yan het sluitingsuur voor winkels. A.. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. Leiden, 15 November 1932. ONTEIGENING. De Burgemeester der gemeente Leidou maakt bekend, dat ter voldoening aan art. 7 der Onteigeningswet de stukken, bedoeld in art. 6 dier Wet, betreffende de ont eigening ten algemeenen nutte voor het verbreeden en verbeteren van den Haar lemmerweg en van den Maresingel in deze gemeente, ter Secretarie dor gemeente (Rapenburg 12) ter inz#3fe van een ieder zullen worden nedervaft Vrijdag 18 November a.s. tot eilFniet jPqjide.rdag S December d.a-.v. Belanghebbenden kuiken .gèdiïten^'dien termijn, alsmede gedurende' acht^fgen na verloop daarvan, bezwftren tejg&n de voor genomen onteigening en h^plan van het werk schriftelijk inbrengen bij den Minis ter van Binnenlandsche Zaken. Zij, die dit bij hun bezwaarschrift verlangen, zullen in de gelegenheid worden gesteld hunne be zwaren mondeling toe te lichten. De Burgemeester voornoem», A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Leiden, 15 November 1932. AGENDA LEIDEN. Donderdag. R. K. Bond van Transportar beiders „Sint Bonifacius", Bonds- gebouw, 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 14 tot en met Zondag 20 Nov. a.s., waargeno men door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telef. 502 en D. J. van Driesum, Mare 76, telef. 406. IJZERENWITLAK LEDIKANTEN Hyqiem'sch iiiirilffliBYffi^~ Solied Goed koooanHMnKH IM f|g|j I p5rf I j 2/ers. 7._ Mi.io 9.25 I 13.- 13.- 17.25 I Speciale reclame ledikant 4 90 I V 888S R. K. Gemengde Zangvereeniging „Pulchri Studio''. Zondagavond j 1. gaf bovengenoemd© Zandvereeniging een goedgeslaagde Zang uitvoering in het Gesticht „de Voorzienig heid" aan de Hoogewoerd alhier. Daar vierde n.l. een Eerw. Zuster haar 25-jarig professiefeest. Het bestuur had de Zuster reeds namens de vereeniging een bloemenhulde bezorgd; tevens bood d© voorzitter de Eerw. jubilaresse een pro gramma aan (geteekend in 't zilver door een bestuurslid) van dien avond te zingen nummers. Behalve de Eerw. Zusters en d® kinderen uit hel gesticht, waren ook de fa milieleden van de Eerw. jubilaresse aanwe zig. Een 10-tal nummers prijkte op het pro gramma. Ieder nummer afzonderlijk te be spreken heeft geen zin, daar a'.le nummer* tot in de kleinste bijzonderheden waren verzorgd. Het koor vormt een gce1 geheel, mede door de mooie gelijkheid t stem men. Nimmer hoort men iemand op den voorgrond treden en dat vindt zijn oorzaak hierin, dat de directeur elk koorlid onder zijn macht heeft. Gedurende de pauze werd door een lid van Pulchri nog een voordracht ten best© gegeven, die zeer in den smaak der aanwe zigen viel. Bij het einde sprak een familie'id van de Eerw. jubilaresse woorden van hartelijken dank tot den directeur, den heer Th. van Niekerk en de koorleden voor hunne schit terende uitvoering. Ook de Eerw. Overste sloot- zich hierbij aan, zij was in hare ver wachtingen verre overtroffen en zij hoopte dat „Pulchri Studio" nog dikwijls in hun midden moge vertoeven, om de talrijke aan wezigen een genotvollen avond te kjinnen verschaffen. Wethouder Goslinga is morgen (Woens dag) wegens uitstedigheid verhinderd spreekuur te houden.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2