RECHTZAKEN fel kleed en SPORT LUCHTVAART STO0MVAARTBERICHTEN DINSDAG 15 NOVEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 AUTO DOOR TREIN GEGREPEN. Eén gewonde. Op den Molenweg te Amstelveen is gis termiddag op den onbewaakten overweg aldaar oen vrachtauto in botsing gekomen met don trein, die te 2 uur uit Amstelveen naar Amsterdam vertrekt. Op den vracht auto zaten de heer H, Honselaar uit Am stelveen cn zijn zoon. De auto werd eerst door de locomotief gegrepen en slingerde vervolgens langs den trein, waar het ach terstuk nog eens door den laatsten wagen werd geraakt. De beide personen die op den auto zaten, werden van den wagen ge slingerd. Do heer G. Honselaar werd vrij ernstig gewond, zijn zoon kreeg slechts on- beteekenende kwetsuren. Dr. J. Bots te Amstelveen verleende de eerste hulp. De trein kreeg vrij aanzienlijke schade, doch kon met geringe vertraging do reis voortzetten. VU AUTOBOTSING. Op den Kaldenkirchenweg te Venlo ont stond gisteravond een botsing tusschen de luxe auto van den heer Verkuylen en de vrachtauto van de firma J. P. Jansson. De luxe-wagen kwam hierbij zoodanig tegen de vrachtauto terecht, dat deze laatste omkantelde. De inzittenden van de beide voertuigen, de heeren Verkuylen en Hen- drikx. beiden uit Venlo, werden tegen den grond geslingerd en bekwamen vrij ernstige snij- en schaafwonden aan hoofd, armen en beenen. Na verbonden te zijn konden zij huiswaarts keeren. De motor van de luxe auto werd gedeeltelijk ingedrukt. Ook de vrachtauto kreeg veel schade. BOERDERIJ TE TAARLOO AFGEBRAND. Het vee omgekomen. Zondagnacht is te Taarloo (gemeente Vries) de boerderij van den heer v. d. W. door onbekende oorzaak afgebrand. De be woners konden zich juist bijtijd.» in nacht gewaad in veiligheid stellen. De inboedel ging verloren, terwijl in de stallen 4 jonge koeien, 2 paarden en 4 varkens in de vlam men omkwamen. 5 koeien bekwamen zoo ernstige brandwonden, dat zij moesten worden afgemaakt. VERDUISTERING VAN ƒ7000. Naar thans bekend wordt, heeft de po litie te Sliedrecht Zaterdag gearresteerd mej. v. d. D., een werkster, die er van verdacht wordt een bedrag van 7000 te hebben verduisterd. Geruimen tijd gele den bemerkte de familie Lanser, waar de vrouw in dienst was, dat er een bedrag van 1000 weg was en toen de werkster er naar ondervraagd werd, gaf zij toe dit bedrag cn vroeger nog meor gelden van het kantoor te hebben weggenomen. Zij be loofde aanvankelijk het geld te zullen te rugbetalen, doch toen daarvan niets kwam, werd de politie gewaarschuwd, die haar ar resteerde. Zij bevindt zich nu nog in ver zekerde bewaring. OPZETTELIJK VEE DOEN BESMETTEN TOT BESTRIJDING VAN MOND EN KLAUWZEERGEVAAR. Met vernietiging wegens vormgebrek van een vonnis van den kantonrechter to Hilversum heeft de Amsterdamsche Rechtbank op 5 April jl. eon veearts op grond van art. 82 der Veewet tot 100 boe te subs. 10 dagen hechtenis veroordeeld wegens het „opzettelijk vee in verdachten toestand brengen." Bewezen wprd verklaard dat verdachte in Augustus 1930 te Huizen (N.-H.) zeven koeien, welke niet lijdende waren aan mond- en klauwzeer, heeft doen vervoeren naar een stal, waar zich eenige koeien be vonden, die wel aan die ziekte lijdende waren. De- veroordeelde veearts, in dienst bij de modelboerderij „Oud-Bussum", oordeel de het nl. uit veeartsenijkundig oogpunt noodig de koeien, waar het hier over gaat snel mond- en klauwzeer te doen krijgen. Het waren i.e. droogstaande koeien, wel ke nog kalveren moesten, en volgens zijn veterinair inzicht is het be^er die droog staande koeien de ziekte te doen doorma ken dan af te wachten tot zij eventueel besmet zouden worden wanneer zij een maal weer melk gaven. In de eerste plaats verloopt de ziekte sneller bij droogstaande koeien, in de tweede plaats gaat mond en klauwzeer bij melkgevende koeien ge paard met allerlei ongemakken als ziekte van de uiers, hetgeen dus voorkomen wordt wanneer de dieren de besmetting krijgen terwijl ze nog droog staan. Om te voorkomen dat hij in strijd zou geraken met art. 82 der Veewet, vroeg en verkreeg de veearts toestemming voor zijn handeling van den inspecteur van den Yeeartsenijkundigen Dienst. Later werd de veearts evenwel toch vervolgd. De zaak ging naar den Hoogeu Raad, die haar, overeenkomstig de conclusie van den advocaat-generaal mr. J. Wijnvclt, verwees naar het gerechtshof te Amster dam. Het gerechtshof te Amsterdam heeft thans de zaak van den veearts, voor wien evenals in alle vroegere instanties mr Th. Muller Massis als verdediger optreedt, behandeld. De veearts gaf de ten laste gelegde fei len toe, doch beriep zich er ook hier op, dat hij gehandeld had in het belang van den veestapel. Bovendien was hij in het bezit van een dispensatie volgens art. 24 der Veewet. Als koeien vervoerd worden (liet kwam nl. herhaaldelijk voor en betrof soms 1200 koeien of meer), vroeg de vee arts telefonisch vergunning aan den in specteur en kreeg, als deze verkregen was, van den burgem.eester het hiertoe opgestelde bewijsje. Pres.: „Dit bewijsje wordt in het Gooi dus beschouwd als een dispensatie vol gens art. 24?" Verd.„Ja". Pres. (mr. van Binsbergen): „Het heeft er anders niet veel van, hoewel ik gaarne wil aannemen, dat het in dc practijk als zoodanig wordt gebruikt." Verd. geeft toe, dat de formuleering van het briefje niet gelukkig is. De districts-inspecteur van den Vee- artsenijkundigen Dienst verklaart, dat het in' het belang van den eigenaar is, als de koe de ziekte eenmaal heeft doorge maakt. De koe geeft daarna weer goede melk, het is dus een economisch particu lier belang. In hoever het belang van den veestapel ermee gemoeid is, acht spr. twij felachtig, daar het volgens hem onzeker is, of de ziekte bij een droge koe een mil der verloop heeft dan als ze melk geeft. Dit is van geval tot geval verschillend- Pres.: „Hé, dat is een nieuw gezichts punt. Ik dacht, dat het hier wel degelijk een belang ten aanzien van de ziektebe strijding gold." Mr. Muller Massis: „Ik ook". De pres. mr. v. Binsbergen, betoogt nog maals, dat in het briefje nergens gezegd wordt van toestemming van den districts inspecteur. Ongetwijfeld ging het eerlijk toe, maar formeel is de zaak niet in ore1 De inspecteur concludeert, dat een al gemeen belang bij de zaak niet betrokken is. hoewel het belang van den veestapel zich er ook tegen verzet. Als er echter weinig ziekte in de omgeving is, kan de maatregel van algemeen belang zijn, door dat zoo weinig mogelijk smetstof verpreid wordt. Een Larensche veehouder heeft eens mond- en klauwzeer onder zijn vee gehad. De burgemeester van Laren gaf hem toe stemming, gezond vee uit de weide naar zijn stal te vervoeren, waar zich het zieke vee bevond. Kenteeken was geplaatst. Ge tuige vroeg telegrafisch aan den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw hoe hij moest handelen om niet in con flict te komen met art. 82 Veewet. Het departement antwoordde telegra fisch Art. 82 is in het door u gestelde geval niet van toepassing". Pres.: „Maar wel art. 24, waarvan de burgemeester echter dispensatie kon ge ven." Prof. J. Wester, veterinair hoogleeraar te Utrecht, werd als deskunidge gehoord. Mr. Muller Massies vroeg hem zijn opinie over het ver oer van verdachte. Proc.-gen.: „Dat verweer is niet gelijk aan de argumenten van den Hoogen Raad". Ten aanzien van het veterinaire ver weer verklaart prof. Wester, dat uieront steking voor de koeien zeer pijnlijk is. Voorts heeft spr. opgemerkt, dat in het algemeen droogstaande koeien meer weer standsvermogen/tegen vele ziekten töo- nen. De gezondheid der dieren is hier meer bevorderd dan benadeeld. Bovendien is het beter, dat de diereu op stal staan, dan dat ze in de weide loopen. Ook in de staatscommissie tot bestrijding van mond- en klauwzeer heeft spr. het nut van de opzettelijke besmetting, mits op stal, bepleit; daar deze de ziekte sneller kan doen verloopen. De regeering heeft bij het opstellen van art. 82 dat standpunt niet gedeeld. De oud-inspecteur van het staatstoe zicht Van Leeuwen, verklaarde evenee. dat jonge en droogstaande dieren de ziek te op veel eenvoudiger wijze doormaken dan dieren, die gekalfd hebben. Spr. deelt het standpunt van den veearts. De heer Floris Vos, directeur van de N.V. „Oud-Bussum", verklaart, dat de vee arts bevoegd was, bevelen aan het lagere personeel te geven, en deed nog enkele mededeelingen over het verloop van het geval. De proc.-gen., mr. Bauduin, is overtuigd dat verdachte gehandeld heeft in het be lang van „Oud-Bussem's" veestapel, doch niet in dat van den algemeenen veestapel wat verdachte zeer terecht voor den Hoo gen Raad ook niet heeft aangevoerd. Daarbij kwa.hij in flagranten strijd met art. 82. Heeft dit artikel „raison detre"? Ondanks het advies der commissie heeft de regeering dit verbod in de wet neer gelegd. Of dit ten onrechte is geschied, daar hebben wij hier niet mee te maken, wij hebben -'e wet. zooals die nu eenmaal is, toe te passen. Het is spr. niet mogen gelukken, een grond tot strafuitsluiting te vinden. Hoewel de Hooge Raad blijkbaar aanstuurt op ontslag van rechtsvervolging meent spr., dat het Hof hierin niet mee kan gaan. Daar verdachte echter de om standigheden cn zelfs verklaringen van deskundigen zeer op zijn hand heeft, vraagt spr. een geldboete van 50 cent subs. 1 dag hechtenis. Prof. Wester herstelt een misverstand: de door hem genoemde commissie had ten doel te zoeken naar een betere bestrijding van mond- en klauwzeer, doch het lag nooit in de bedoeling dat hare voorstellen tot wetsontwerp zouden worden verheven. De rechtbank vraagt hem naar aanleiding hiervan nog eenigo inlichtingen over de bestrijdingsmethoden. Ook de andere des kundigen laten nogmaals hun licht over het geval schijnen. De verdediger, mr. Th. Muller Massis stelt voorop, dat het art. 82 dus niet is geweest een opzettelijke reactie op het voorstel der staatscommissie. Pleiter heeft altijd gemeend, dat, dis een medicus iets op grond van zijn wetenschap noodzake- lijk acht, hij nooit strafbaar is. De Hooge Raad is nu met deze zienswijze meegc- gaan. De geleerde deskundigen hebben bovendien bevestigd, dat de opvatting van verdachte wetenschappelijk juist is. Het strafbare opzet was hier niet aan wezig. Principieel moet deze verdachte vrij uitgaan. Het departement interpre teert, blijkens het bewuste telegram, a~t. 82 op dezelfde wijze: het is hier niet van toepassing. Ook is aan de materieele eischen van art. 24 voldaan. Vol^fens pl. kan hier slechts vrijspraak volgen. Anders zou men moeten ontslaan van rechtsver volging op grond van medische indicatie. Nog laakte spr. het, dat de veldwachter in den quarantairiestal is binnengedron gen om proces-verbaal op te maken, daar mond- en klauwzeer zoo geweldig besmet telijk is. Ook had die veldwachter wel mo gen bedenken, dat het hier een medisch bevel gold. jfa re- en dupliek werd de uitspraak bepaald op 25 November a.s. DE ,.AUFWERTUNGS"-ZAAK VAN NOTARIS M. TE AMSTERDAM Gisteren is de behandeling voortgezet tegen mr. A. M., notaris te Amsterdam, die zich te verantwoorden heeft wegens valschheid in geschrifte, subs, oplichting of medeplichtigheid aan oplichting. Gelijk men zich herinnert, kregen in den tijd van de „Aufwertung" van verschillen de Duitsche steden degenen, die konden aantoonen, dat hun stukken z.g. oud bezit waren, belangrijk meer vergoed dan zij, wier stukken „nieuw bezit" waren. Een inmiddels gefailleerde en uitge weken bankier heeft toen stukken, in werkelijkheid nieuw bezit, als oud bezit ingediend. De over te leggen stukken moesten notarieel gecertificeerd zijn; de betrokkene zou van verdachte M. de be- noodigde verklaringen, dat zijn stukken oud bezit waren, hebben verkregen met het gevolg, dat venschillende Duitsche ste den, in het bijzonder de stad Keulen, ern stig zijn benadeeld. Van deze zijde is toen een aanklacht tegen den notaris ingediend die aangehouden is als verdacht van me deplichtigheid aan de gepleegde oplich ting. Intusschen heeft het bestuur van den kring Amsterdam van de Broederschap van Notarissen een onderzoek ingesteld en is tot de overtuiging gekomen, dai no taris M. meer dupe van zijn cliëënb is ge weest en dat van verduistering of oplich ting door hem gepleegd, geen sprake was en hij zich niet persoonlijk heeft bevoor deeld. Tijdens de behandeling, welke op Maan dag 7 November heeft plaats- gehad, bleek uit het getuigenverhoor, dat legalisatie door notarissen gebruikelijk is en vooral in dentijd der Aufwertung veel werd toegepast. Gisteren is het getuigenverhoor voort gezet. Na dit getuigenverhoor deelde de pre sident van de rechtbank mede, dat het onderzoek naar het oordeel der rechtbank niet volledig was geweest en dat de stuk ken in handen van den rechtercommissa ris zullen worden gesteld, om een onder zoek te doen instellen naar de geestvermo gens van verdachte. Het verzoek tot in vrijheidstelling, dat verdachte ten slotte deed, is afgewezen. De zaak is voor on- bepaalden tijd gesohorst. EEN GEITENWEIDERSKWESTIE. Eenigen tijd geleden is de veehouder E. J. L. te Leiderdorp door het Kanton gerecht te Leiden veroordeeld tot twee geldboeten van een gulden, omdat hij te Leiderdorp op 6 Juni jl. 's avonds, zonder daartoe gerechtigd te zijn, een paar hem toebehoorende geiten heeft laten loopen in een tuin aan den Hoogmadenschen weg van J. B. van den Wijngaarden op 7 Juni 1932 's avonds, een onder zijn hoede staan de geit los en zonder toezicht- heeft gela- ten op den Hoogmadenschen weg, die ligt ten dienste van het algemeen en deel uit maakt van een verder strekkenden weg. 'Gisteren diende deze zaak voor den Hoogen Raad te Den Haag. Deze oordeelde ambtshalve* dat beklaagde ter terechtzitting het ver weer heeft gevoerd en dat zekere Vrome- stein het weiden heeft gevoerd en zé stein het weiden van zijn geiten tegen ver goeding van hem had aangenomen en leze mitsdien de geiten heeft laten loopen; dat het weiland, waarin deze de geiten liet loopen, toebehoort aan de gemeente Leiderdorp en bij hem Vromestein, in pacht is. dat dit land afgescheiden was dot-r een sloot, welke sloot door werklieden van de werkverschaffing is dicht gegooid en dat er geen andere afscheiding is aangebracht zoodat het vee uit land op den Koogma- VOETBAL ONS INTERNATIONAAL PROGRAMMA Het internationaal voetbalprogramma ziet er, volgens de „Sportkroniek" voor het komend seizoen als volgt uit: 4 Dec.: DuitsohlandNederland. 90 To NedfHandZwitserland. 5 Maart: NederlandHongarije. 9 Aoril: NederlandBelgië. 7 Mei: BelgiëNederland. WTFT.RFNNFN DE ZESDAAGSCHE TE BERLIJN. Na een periode van rustig rijden, kra men RiegerEhmer opzetten. Zij wisten een ronde in te loopen. Daarna begonnen de spurts. Ronde-winst werd behaald door de konpels Tietz-Schön, SiegelThierbacfa, Bresciani—Maczynski, Gebr. Nickel, Buys- se-Billiet en BeckerMiethe en voorts nog eens door BrescianiMaczynski, alsmede door onze landgenooten Van Kempen Pijnenburg en BroccardoGuimbretière en eveneens nog eens door de Gebr. Nic kel. Het Nederlandsche koppel kreeg wegens ongeoorloofd uit de baan gaan een strafronde, Billiet werd met 50 Mark be boet, omdat hij tijdens den spurt Funda handtastelijk aanviel. Van Kempen kwam door bandenpech te vallen, terwijl Becker over hem heenviel. Om 3.40 uur kwam een einde aan de spurts doordat Funda en Guimbretière in de bocht vielen, waarop geneutraliseerd werd. Daarna wonnen Van KempenPijnenburg nog een ronde, terwijl BuvsseBilliet, die geruimen tijd zonder reden de baan hadden verlaten, twee strafronden kregen toegewezen. De tweede reeks spurten werd resp. gewonnen door Billiet, Van Kenjpen, Pijnenburg, Maidorn, Pijnenburg en Becker. Na 110 uur rijden waren Maandagavond 10 uur 2719 km. afgelegd. Na de puntentelling was de stand toen als vo'gt 1. MaozynskiBresciani 138 punten; op 1 ronde: 2. ThierbachSiegel 416 punten; 3. RiegerEhmer 250 punten; op 2 ronden: 4. SchoenTietz S07 punten; 5. Broccardo Guimbretière 424 punten; op 3 ronden:' 6. BuschenhagenBesiger 535 punten; 7. Funda—Maidorn 498 punten; 8. v. Kem penPijnenburg 243 punten; 9. Gebr. Nic kel 176 punten; op 4 ronden: 10. Büysse^ Billiet 311 punten; op 8 ronden: 11. Bec kerMiethe 104 punten. ZWFMMFN HAAGSCHE ZWEM- EN POLOCLUB. De verschillende nummers voor het zwemfeest, dat de Haagsche Zwem- en Poloclub morgenavond in de „Regentes" aan de Weimarstraat te Den Haag zal ge ven ter herdenking van haar 2-jarig be staan zijn uitnemend bezet en waarborgen een zeer spannenden strijd. Zoo zullen op de 100 meter vrije slag de kampioen van Nederland en zijn zware concurrent Schef- fer van D. J. K. elkaar bekampen. Op de 3 x 50 meter wisselslag-estafette komen de kampioen en recordhouder de H. Z. P. C., o.m. met Zian en R. Z. C. tegen elkaar. De 100 meter vrije slag dames telt onder de deelneemsters de Hongaarsche zwemster Lenkey, tegenwoordig lid van het Y te Amsterdam, en Willy den Ouden, de Nederlandsche kampioene en record houdster. Aan het nummer schoonspringen nemen niet minder dan acht heeren deel, w.o. de kampioen van Nederland, J. L. Stotijn, die 19 dezer weer in Groningen de gast zal zijn van de G. Z. V. Ook komen hier de heeren Mette en Lotgering van het Y op de plank. Aan de 4 x 200 meter estafette vrije slag nemen vijf ploegen deel, w. o. de kam- pioensploeg van dit jaar, de A. Z^ van 1870. De H. Z. P. C. zal op dit nummer een recordpoging wagen. Behalve diverse andere nummers zijn nog twee polo-wedstrijden tegen R. D. Z., kampioene van Nederland en -het Y, even eens kampioen van Nederland (dames en heeren). Alles bijeen genomen belooft het dus een zeer interessante wedstrijd te worden, waarbij verschillende verrassingen niet zijn uitgesloten. BILJARTEN LEIDSCHE BILJARTBOND. De competitie. De uitslag van den wedstrijd S. D. O. I D. O. S. I voor de le klasse comp. L. B. B. luidt: J. Bruinincks (D.O.S.) 200 20 40 10. A. Speijer (S.D.O.) 160 19 26 S.42 A. Verstraaten 200 36 34 5.55 I. Mazurel 179 35 23 5.11 J. L. C. Schouten 150 33 34 4.54 60 32 9 1.87 P. Horree 115 43 21 2.67 W. P. 150 43 17 3.48 D. O. S. 2 en S. D. O. 0 punten 3—1. De uitslag van den wedstrijd T. O. G. I D. O. S. II voor de 2e klasse competitie L. B. B. luidt: J. v. d. Tuin (D.O.S.) 96 54 11 1.77 C. Buis (T.O.G.) 125 54 10 2.31 H. Rietbergen 99 29 11 3.41 J. Bouman 125 29 20 4 30 MEDEDEELING. We wijzen er nog eens uitdrukkelijk op, dat copie van des Zondags gespeelde wed strijden slechts geplaatst wordt in het Sportblad van Maandagavond. Copie voor het Zaterdagnummer moet VrijdagsmijJ- dags in ons bezit zijn. Sportredactie. 125 39 19 3.20 122 38 19 3.21 J. Ohrispijn J. Sierat, res. D. Kreeftmeier 113 50 13 2.26 G. Mieremet 125 50 12 2.50 T. O. G. 2 en D. O. S. 0 punten 31. De uitslag van den wedstrijd T. O. G. IIHollandia III voor de 4e klasse comp. L. B. B. luidt: N. de Jong (Holl.) 75 33 8 2.27 J. Mulder (T.O.G.) 70 32 10 2.18 G. Pluimgraaf 67 30 8 2.23 J. Wassink 75 30 12 2.30 D. Baalbergen 56 43 9 1.30 H. Wassink, res. 75 43 8 1.74 N. Klein 48 44 6 1.09 J. Sierat 75 44 25 1.70 T. O. G. 2 en Hollandia 0 punten. IIIO. G. voor de 3 e klasse comp. L. B. B. luidt: J. Gressie (O.G.) 93 63 5 1.47 W. Swaak (D.O.S.) 100 63 8 1.58 A. Piket 58 33 0 1.75 Ph. Verstraaten 100 33 13 3.03 J. Choufour 85 62 8 1.37 G. Nas 100 62 7 1.61 De 4e partij door D. O. S. gewonnen w. n. o. D. O. S. 2 en O. G. 0 punten. De uitslag van den wedstrijd Hollandia IPoort van Cleef I voor de le klasse comp. L. B. B. luidt: B. Teegelaar (P.v.Cl.) 161 18 41 8.94 J. v. d. Berg (Holl.) 200 18 54 11.11 200 21 37 9.52 83 20 12 4.13 denschen weg en in de langs dien weg ge legen tuin kan komen." De Hooge Raad vernietigde het vonnis en verwees de zaak naar de rechtbank te Den Haag. G. M. Teegelaar P. M. v. d. Berg N.N. B. van Beelen 150 29 22 5.17 133 28 22 4.75 N.N 124 34 19 3.64 J. Bemmerswaal 150 34 19 4.41 De uitslagen van den wedstrijd S. D. O. IIHollandia II voor de 2e klasse comp. L. B. B. duidt: W. Haasnoot (Holl.) 92 40 14 2.30 R. Kantebeen (S.D.O.) 125 40 25 3.12 D. Baalbergen, res. J. N. 50 37 12 1.34 125 37 10 3.37 D. Kleen 103 41 10 2.ol M. Zwaan 125 41 17 3.04 De 4e partij gewonnen door S. D. O. w. n. o. S. D. O. 2 en Hollandia 0 punten. MRS. M0LLIS0N OPGESTEGEN. Mrs. Mollison is gistermorgen opgestegen voor een tocht EngelandZuid-Afrika. Haar bedoeling is den tijd. die haar man over dezen afstand gemaakt heeft, n.l. 4 dagen 17 uur 22 min., te verbeteren. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. TOBINTA vertr. 12 Nov. van Batavia naar Amsterdam. KON. NED. ST00MB. MIJ. ACHILLES arr. 13 Nov. van Lissabon te Faro. BARNEVELD (uitr.) vertr. 11 Novem ber van Buenaventura. ODYSSEUS arr. 14 Nov. van Amster dam te Hamburg. PLUTO arr. 13 Nov. van Kopenhagen te Gdynia. RHEx\ arr. 13 Nov. van Botterdam te Lissabon. TITUS vertr. 11 Nov. van Kingston n. Port au Prince. KON. HOLL. LL0YD. RAPOT (uitr.) pass. 13 November Vlis- singen van Antwerpen. HOLLAND—AFRIKA LIJN. HEEMSKERK (thuisr.) pass. 13 Novem ber Gibraltar. HOLLAND—AMERIKA LIJN. LOCHKATRINE, Rott.-Vancouver vertr 12 Nov. van Jamaica. H0LLAND-00ST-AZIE LIJN. SEROOSKERK (uitr.) vertr. 10 Novem ber van Hongkong. ZUIDERKERK (thuisr.) arr. 14 Novem ber te Manilla. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. ANTENOR arr. 13 Nov. van Rotterdam te Glasgow. CALCHAS, Japan-Rotterdam arr. 12 Nov. te Londen. NELEUS, Rott.-Japan vertr. 11 Nov. van Singapore. POLYDORUS arr. 13 Oct. van Swan sea te Liverpool. EMZETC0 LIJN. JONGE ELISABETH arr. 13 Nov .van Salerno te Londen. JONGE JOHANNA arr. 9 Nov. van Rot terdam te Algiers.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10