UIT DE RIJNSTREEK UIT DE RADIO-WERELD FAILLISSEMENTEN Mooyt ...aan \n boom HET HUIS OP HET EILAND MAANDAG 14 NOVEMBER 193* DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 11 NOORDWIJKERHOUT. Arbeidsbemiddeling. Aan het einde van de week van 7—12 November stonden bij den agent van de arbeidsbemiddeling alhier als geheel werkloos ingeschreven: 69 landarbeiders, 3 opperlieden, 7 timmerlie den, 2 metaalbewerkers, 1 betonwerker, 2 metselaars, totaal 84. Crisisvarkenswet. In de afgeloopen week zijn in deze gemeente 17 slachtbewij- zen voor huisslaohting van een varken af gegeven met algeheele vrijstelling van hef fing ingevolge de crisisvarkenswet. Nieuwe afdeeling Landarbeidersbond. In de Zilk onder deze gemeente is opge richt een afdeeling van den Ned. B. andarbeidersbond „St. Deus Dedit". Tentoonstelling. A.s. Zaterdag en Zon dag zal in het gymnastieklokaal van de ft. K. &t. Jozefscholen een tentoonstelling ge houden worden van de kleedingstukken welke door de naaikrans zijn gemaakt voor de armen dezer parochie. K. J. M. V. De lezing van de K. J. M. V. zal niet heden maar op Donderdag 8 De cember gehouden worden. ALPHEN AAN DEN RIJN. Bouwvereeniging „Volksbelang'1. De zer dagen zal het 25 jaar geleden zijn dat aihier werd opgericht de bekende bouwver eeniging „Volksbelang". Tevens zal dan de heer A. P. Tolk op wiens initiatief deze ver- eeniging werd gesticht zijn 25 jarig jubi leum vieren als voorzitter, daar hij vanaf de oprichting deze functie heeft bekleed. Het doel der vereeniging was om in Aar- landerveen (dorp) door woningschaarachte den werkman aan geschikte woningen te helpen. Dat dit beoogde doel bereikt is, blijkt wel uit den grooten omvang dien de vereeniging in deze 25 jaren heeft bereikt. Bovendien beschikt de vereeniging nog over verschillende perceelen bouwgrond, zoodat wanneer woninggebrek mocht blij ken, zij steeds haar aantal woningen nog •kan uitbreiden. Adres inzake de rioolbelasting. Door den Alphensche Verhuurdersbond werd aan den Raad onzer gemeente het navolgende adres gezonden. Edelachtbare Heeren, Geven met ver schuldigde eerbied te kennen, ondergetee- kenden C. Zoetemeijer en C. J. v. d. Bijl resp. voorzitter en secretaris van den Alph. Verhuurdersbond; dat in de verschillende bladen is bekend gemaakt het voorstel van B. en W. om de rioolbelasting te verhoog^n tot 5.per jaar. per woning; dat de prij zen van den bouwgrond van het Gemeente lijk Grondbedrijf toch zoodanig zijn gesteld dat in deze prijzen de kosten van rioleering en bestrating reeds zijn verdisconteerd, ter wijl voor elke aansluiting aan de rioleering tevens verschuldigd is een som van 25 voor éénmaal; dat voor enkele jaren hier ter plaatse deze z.g rioolbelasting is inge voerd ten bedrage van J.per aanslui ting, daarna veranderd in een belasting van 1.per woning; dat door deze be lasting slechts een gedeelte der bevolking wordt getroffen, omdat verhooging van de huishuren, waardoor deze belasting meer gelijkmatig zou worden verdeeld, in deze tijdsomstandigheden zeer zeker minder ge- wenscht is terwijl de eigenaars van wonin gen, die niet op de gemeenterioleering zijn aangesloten, geheel buiten deze belasting vallen; dat den laatsten tijd reeds vele huis eigenaren, gedrongen door de moeilijke om standigheden. bereids tot verlaging der hu ren zijn overgegaan alhoewel de onkosten van grondlasten, hypotheken, e d. zonder eenige vermindering de exoloitatiereke- ning blijven drukken, terwijl in vele geval len door hoogere hypotheekrente de exploi tatiekosten wórden verhoogd; dat voor en kele weken de tarieven der waterleiding, die voor een benaalde categorie van wonin gen uitsluitend komen ten laste van de ver huurders, eveneens zijn verhoofdredenen, waarom onderareteekenden de vrijheid ne men U Edelachtbaren beleefd, doch drin gend tg verzoeken het bovengenoemde voor stel niet te aanvaarden. BODEGRAVEN. Auto tegen een boom. Ter hoogte van de grens der bebouwde kom Zwammerdam, had de melkhandelaar D. het ongeluk met z'n auto te slippen en botste, na langs 5 boomen rakelings voorbij gereden te heb ben, tegen den Gen aan. De auto werd zwaar beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Auto te water. Terwijl een automobi list uit z'n wagen gestapt was, vlak bij de Wierickerschan8, om een persoon te spre ken, ging z'n auto er uit eigen beweging vandoor en liep pardoes de sloot in. Per kraanwagen van den heer v. Bunningen werd de drinkeling weer op het droge ge bracht. Te water. Zaterdagavond reed een paard en wagen en de bestuurder ter hoog te van den landbouwer G aan de Zuidzijde te water De oorzaak was, dat men iederen avond bij verschillende landbouwers de melk gaat halen en alleen Zaterdagsavonds bij één landbouwer niet. Doch het paard wilde volgens gewoonte ook weer dat erf oprijden, hetwelk de bestuurder te laat aan zag komen met het bekende gevolg Ook alle me.kbussen gingen te water, doch, aangezien de deksels stevig vast zaten, ging betrekkelijk weinig van het kostelijke natje verloren. De bestuurder kwam met een nat pak en den schrik vrij. Aanrijding. Zaterdagmiddag reden twee auto's in volle vaart elkander aan, ter hoogte van dne landbouwer M. aan de Noordzijde, doordat ze beiden te weinig uit haalden De wagens werden zwaar bescha digd; de bestuurders liepen lichte verwon dingen op Proces-verbaal werd door de po litie opgemaakt. Trap van 'n paard. De jeugdige zoon van den heer V in de Prins Hendrikstraat, die stond te kijken bij de wekelijksche rij- oefeningen der Boroftsche ruiters, had het ongeluk met een der paarden op onzacht zinnige wijze in aanraking te komen. Be wusteloos werd hij opgenomen. Dr, B. ver leende geneeskundige hulp. BOSKOOP. Gevonden voorwerpen. 1 vulpen, 2 bossen sleutels. 1 streng im. parels, 1 da- mestasch met inh., 1 hond, 1 duimstok, 1 heerenrijwie!, 1 alpamuts, 1 padvindersmes. 1 smal linnen ceintuur, 1 zilveren bet ting Geboren: Koenraad, z. v. A. Ramp en G W. Weg tra. Ondertrouwd: A Ramp 48 jr. en N. v. Rijswijk 37 j Overleden: G. Kempeer, echtgenoote van J. v. Hevelingen, 73 j. M. v Duuren, echtgenoote van G. Lakerveld, 52 j. LEIDERDORP. Onthulling monument dr. G. A. de Bruyne. Zaterdagmiddag om 3 uur is onder zeer groote belangstelling van patiën ten en vrienden van wijlen Dr. G. A do Bruyne, in leven arts te Leiderdorp, op de algemeene begraafplaats het grafmonument geplaatst op het graf van den zoo welbe minden geneesheer aan de familie overge dragen. Voorafgegaan door de leden van het uit voerend comité werd daarna de Familie de Bruyne door den voorzitter, Burgemeester K. Brug, tot voor het monument geleid. Door den voorzitter werd in herinnering ge bracht dat heel spoedig na het scheiden van ons zoo beminden arts, verschillende stemmen opgingen om diens weduwe een blijvend grafteeken aan te bieden Een com missie voor dat doel werd uit verschillende richtingen heel spoedig benoemd, doch nau welijks was de commissie haar werkzaam heden begonnen, of een tweede slag trof de Familie de Bruyne door het afsterven van hun dierbare moedijer Dus enkele maanden na het verscheiden van Dr de Brunye, werd zijn echtgenoote naast hem in dezelfde grafkelder bijgezet. Niettegenstaande ging de commissie met haar opgedragen werkzaamheden verder, namens patiënten en vrienden een eenvou dig doch waardig monument, dat op deze begraafplaats past, aan de kinderen mocht overdragen. Spr. schetste den overleden dokter als arts voor het lichaam, doch ook als zielenarts. Na deze onder ademlooze stilte aange hoorde rede werd het kleed, dat het monu ment bedekte weggehaald. Daarna nam Ds F. O. de Bruyne, Gleref. Predikant te Vrou wenpolder, zoon van den overledene, het woord en bedankte voor al de liefde hun ouders in hun leven bewezen en spoorde te vens zijn beide broeders aan, die ook artsen zijn, toch zoo goed mogelijk de voetstappen van den over eden vader te volgen. Spr. be dankte ook namens de familieleden voor het schoone monument hun ter nagedach tenis geschonken, Hierna werden de vele aanwezigen in de gelegenheid gesteld het monument te be zichtigen. Het bovengedeelte is vervaardigd uit Sieniet en Dunbar graniet. Bovenin is ge beiteld „Familiegraf van Dokter G. A de Bruyne, terwijl aan de linkerzijde het Escu- laapteeken is aangebracht aan de rechter zijde de woorden „Van zijn patiënten en vrienden"'. In het midden de geboote- en sterfdatum van beide echtgenooten, terwijl aan het benedeneind de tekst Exodus 15 26 is gegrift: „Ik, de Heere. ben uw heel- meestre" Het gebeitelde is met goud over trokken. Aan weerszijden zijn hardsteenen bloembakken uitgehouwen waarin palm boompjes. Het monument is ontworpen door den beeldhouwer van Lunsen en uitgevoerd door de Firma Keuzenkamp, beiden uit 's-Gravenhage. WOERDEN. V. E. P. V E P. I heeft Zondag een on verdiende nederlaag geieden tegen S.D.O. I uit Bussum. Zeker heelt ons eerste in dezen wedstrijd getoond iets te kunnen prestee- ren en de gewijzigde opstelling bleek zeer zeker een verbetering. Uit het vertoonde spel was te zien, dat alleen het verband nog niet gehee. in orde is. Toch mogen we ver wachten, dat in de komende wedstrijden, bij een aanvulling van dit tekort, V E.P. I zeker eervolle resultaten zal behalen in de Federatie. Het was echter in bet geheel niet aan de sterkte van de tegenpartij te wijten, dat deze middag een 45 nederlaag werd geleden. Nimmer zagen we een scheidsrechter op zoo'n onvoldoende wijze leiden als nu bet geval was. De offside- positie ontging hem ten eenenmale. In zui ver buitenspel werden door S.D.O. twee goals en door V.E P. één gcal gescoord. En dan de tallooze ma.en dat geen doelpunt van deze scheidsrechter-fouten het gevolg was. We kunnen hier slechts den wensch uiten: verlos ons van zu ke referees! Onmiddellijk naar de aftrap zet V E.P. een aanval op. die wordt afgeslagen. Spoe- die echter is Woerden terug en de rechts buiten weet onhoudbaar te scoren. Even la- Programma's voor Dinsdag 15 Nov. Huizen, 1875 M. K. R. O.-uitzending. 4.00—5.00 H.LR.O. 8.00 Morgenconcert. 10.Gramofoon. 11.30 Godsdienstig halfuurtje d. Paatoor Perquin. 12.15 Lunchconcert door het K. R. O.-trio o. 1. v. Piet Lustenhouwer. 2.Middenstandscursus. 2.35 Mevr. Corrie Marres v. d. Yen over het Vrouwenjaarboek. 3.Mode-cursus. 4.30 Afgestaan aan den H. I. R. O. 5.10 Beethoven-programma uit te voeren door de Hollandsche Kamermuziek-vereeni- ging. Cursue Esperanto. 6.50 De koorzang der Benedictijnen van Solemnes (Gramofoon). 7.10 Dom. J. Huijben O. S. B. over de Benedictijnen. 7.45 Verbondskwartiertje. 8.Het K. R. O. orkest o. 1. v. Joh. Gerritsen. Soliste: Liesbeth Poolman (so praan). 8.45 „Van Sint Pieter, die terug op de wereld kwam", declamatie van Leon v. d. Hulst. 9.15 Vaz Diaz. 9.30 De K. R. 0.-bo5'8 o. 1. v. Piet Lus tenhouwer. Refreinzang: Jac. Mossel. Hilversum, 296 M. A. V. R. O.-uitzending. 6.30 V.P.R.O. en 6.30 R.V.U. 8.00 Gramofoonplaten. 9.00 A. V. R. O.-Kamerorkest o. 1. v. L. Schmidt. 10.00 Morgenwijding, 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Causerie door Mevr. Lucy M. Pier- son. 11.00 Orgelconcert door Egb. Vos. Han Heyilenrijk (zang). 12.00 Omroeporkest o. 1. v. N. Treep. 2.15 Pauze. 2.30 Gramofoonplaten. 3.00 Knipcursus. 4.00 Aansluiting Carlton-Hotel, Amster dam. 4.30 Kinderuur. 5.30 V. P. R. O. Jeugdhalfuur. 6.00 Gramofoonplaten. 6.30 R. V. U. Ds. F. W. Drijver: De Volksbond tegen drankmisbruik en de strijd tegen de alcohol. 7.00 Kovacs Lajos en zijn orkest ra. m. v. The Rhythm Brothers. 9.00 Radio-tooneel. 9.20 Gramofoonplaten. 10.00 Omroeporkest o. I. v. N. Treep. M. m .v. Fernando Zepporoni (viool). 11.00 Vaz Dias. 11.05—11.30 Vervolg Omroeporkest. 11.3012.00 Gramofoonmuziek. Daventry. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Berichten. 11.05 Lezing. 12.20 Orgelspel E. O'Henry. ter wordt uit een penalty voor het V.E.P - doel de ge ijkmaker in het net gedeponeerd. Er wordt hard gewerkt aan weerszijden en na twintig minuten is het de Woerden- sche rechtsbinnen, die den stand op 21 brengt. Even voor rust maakt S.D.O. we derom de gelijkmaker. Na halftime brengt V.E.P. het al gauw tot 3—2 voorsprong, die haar wederom ont nomen wordt. Beurtelings wordt dan aan beide zijden gescoord, waarna, tien minu ten vóór het einde voor S.D.O, het winnen de doelpunt komt. Vermeld zij nog dat een Bussumsche spe ler na rust het ve d werd uitgezonden. V.E P. II speelde in Tiel met 2—2 gelijk tegen D.W.S, I. 1.05 Commodore Grand-orkest o. L v. J. Muecant. 2.20 Voor scholen. 4.50 Réné Tapponnier en zijn orkest. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Italiaaneche liederen uit de 17de eeuw. 7.10 Lezing.' 7.40 BBC-orkest o. I. v. 8. Robinson. M. m. v. P. Dawson (bos-bariton). 8.50 Lezing. 9.20 Vaudeville en toespraak door d Prins van Wales. I.035 Berichten. 10.55 Voordracht door A. J. Alan. II.2012.20 Maurice Winninck en zijn Band. „Radio Paris", 1724 M. 8.05 Gramofoonplaten. 12.20 Concert d. h. Krettly-orkest. 7.40 Concert d. h. Omroeporkest. 9.05 Radio-tooneel. 10.35 Gramofoonziek. Kalundborg, 1153 M. 11.201.20 Concert uit Hotel Angleterre 2.20—4.20 Carl Rydah's orkest. 7.20 Strauss-concert o. 1. v. Fr. Mahler. O.a. Wein, Weib und Gesang, wals. 7.40 Oehlenschlager-Herdenking. 8.45 Viool-recital K. Ingemann Palm'höj! O.a. La Folia, Corelli-Leonard. 103511.15 Moderne Oostenrijlcsche Muziek d. h. Omroeporkest o. 1. v. Fritz Mahler. Langeaberg, 473 M. 6.257.20 Gramofoonplaten. 11.20 Concert o. 1. v. D. Demmer. 12.20 Concert o. 1. v. Wolf. 1.50 Gramofoonplaten. 4.205.35 Concert o. I. v. Eysoldt. 7.20 „Schlesisohe Symphonie", G. Hanpi mann. Muziek van K. Sczuka. Dirigent: Dr. E. Nick. 8.409.30 Concert o. I. v. Kühn. Rome, 441 M. 8.05 „Un ballo in Maschera", opera van Verdi. Dirigent: R. Santarelli. Koorlei ding: E. Casolari. B r u s s e 1, 508 en 338 M. 508 meter: 12.20 Gramofoonplaten. 1.30 Omroepkleinorkest o. I. v. Leemans 6.20 Concert door strijkkwartet 8.20 Concert d. h. Omroeporkest o. I. v. Sir Hamilton Harty. O. a. Enigma-varia ties, Elgar. 10.30 Max Alexy^a orkest. 338 meter: 12.20 Omroepkloin-orkesfc o. 1. v. P. Lee mans. 1.30 Gramofoonplaten. 5.20 Omroeporkest o. L v. Fr. André. 0.40 Gramofoonplaten. 8.20 Bonte Avond. Conferencier: Henri Marchand. 10.30 Gramofoonplaten. Zeesen, 1635 M. 7.20 Zie Langenberg. 8.40 Vroolijk uurtje. 0.50 Laatste halfuur van de Berlijnsohe Zesdaagsche. Hierna tot 11.20 Concert uit Hamburg. Uitgesproken: M. M. van der Volde, kapper, Leid- schendam. Cur.: Mr. J. v. d. Veen Vonk, Wassenaar. P. A. Ham, landbouwer, Hazerswou- d e, Hooge Rijndijk 209. Cur.: Mr. F. D. L. Gunning, Leiden. Opgeheven: O. Ooijendijk, Zoeterwoude op bla- elken weg Herfst SLIPGEVAAR FEUILLETON. Naar het Engelsch van ARCHIBALD MARSHALL. (Nadruk verboden). 21) De jongeman vond den heer des huizes, die met groote stappen het ruime vertrek op en neer liep, in een toestand van de grootste opwinding. „Kom binnen, kom binnen riep hij, toen zijn gast in de deuropening verscheen. Met kloppend hart, in hevige spanning wat voor verrassing hem wachten zou want dat er iets bijzonders was, bleek uit Lord Cardoc's manier van doen volgde hij den edelman in een der nevenvertrekken. In het verlengde van de bibliotheek la gen namelijk twee kleinere kamers. De eene was een eenvoudig ingerichte werk kamer, waarschijnlijk oorspronkelijk be doeld als ruimte voor een secretarisin het andere vertrek was de beroemde Foul- kes-collectie ondergebracht. Deze ruimte, hoewel kleiner dan de bibliotheek was op zichzelf nog groot genoeg. De hooge wan den gingen van de zoldering tot den vloer schuil achter geheel-gevulde boekenkasten, waarlangs ter halver hoogte van de ka mer. een smalle galerij liep. Een machtige schrijftafel, een paar gemakkelüke stoe len en een kabinet met talrijke laden vormden het meubilair. Het was dit ver trek, waarin Lord Caradoc zijn jongen gast voorging.. „Ik heb een ontdekking gedaan, een buitengewoon belangrijke ontdekking riep de edelman uit. Hij wreef zich in de handen en staarde door zijn groote brille- glazen Guy aan. „Ik meende uit uw mede- deelingen begrepen te hébben dat u Sir Rodericks papieren had doorgezien en dat u, volgens uw zeggen, niet had gevonden dat werkelijk van bijzonder belang was. ,.Ik heb ze maar vluchtig doorgekeken", antwoordde Guv. die nog steeds niet van zijn verbazing bekomen was, „maar ik kan me niet voorstellen dat ik iets van buitengewone boteekenis over het hoofd heb gezien. „Niets van buitengewone beteekeois over het hoof.d gezien?' echode Lord Ca radoc verontwaardigd. „Maar mijn waarde jonge vriend, hebt uer dan geen idee van dat in die laden daar het werk ligt. waar op de wereld jaren en jaren heeft ge wachthet werk, waaraan ik de laatste jaren al mijn zwakke krachten heb gewiid? Maar wat beteekenen mijn bescheiden talenten, vergeleken bii het genie, dat hier aan den dag treedt?" Hij nam een dikken bundel dicht-be- schreven vellen napier uit een van de la den van het kabinet en legde dezen met handen, die trilden van ontroerden eer bied, op de schrijftafel. Guv die bij het woord ..ontdekking" aan heel wat anders had gedacht was te diep teleurgesteld om iets te zegcen en hij stond bedrukt voor zich uit té kiiken. terwijl Lord Ca radoc enthousiast voortging: „Het werk beh^nrlelt de geschiedenis van Entreland's buitenlnn^sfhe nolitiek, mün lievelïnvs tuema en het onderwe-n van mün speciale studie. Ik mac in alle bescheidenheid zeyceri. Sir Guy, dat ik er heel wat over gelezen heb, maar met iets als dit manuscript, met iets dat van zoo veel inzicht, zooveel rijp en bezonken ooi- deel en zooveel ernstige bronnenstudie ge tuigt, heb ik nooit eerder kennis gemaakt. Ik vond het vanmorgen vroeg en ik heb onafgebroken zitten lezen: zóó heeft het me gepakt. Wat een man is Sir Roderick geweest, om na de slagen van het noodlot die hem troffen nog zulk een werk, zulk een schepping mag ik wel zeggen, tot stand te brengen. En dan te bedenken, dat deze man, deze unieke geleerde, zich als een kluizenaar van de wereld heeft af gezonderd en dat de mensc.hen dachtei. d?t hij hier den tijd doorbracht met ijdei en werke'oos treuren over zijn verlies O, ik kan u niet zeggen, wat 't mij waard was geweest met dien man persoonlijk te mo gen verkeeren Tijdens de lange, opgewonden alleen spraak van zij'n gastheer had Guy gelegen heid gehad zijn teleurstelling over den aard van Lord Caradoc's ontdekking, wat te boven te komen. Toen de spreker even ophield, blijkbaar om adem te scheppen, maakte de jongeman van die gelegenheid gebruik om haastig op te merken: „Ik wist wel cfat Sir Roderick zich aan het schrijven van een groot werk had ge wijd, maar ik moet eerlijk bekennen, dat ik er geen flauw idee vsn had, dat het van zoo'n beteekenis was, als u uiteenzet. Ik ben leek op wetenschappelijk gebied en leg mij dug gaarne bij uw oordeel neer. Maar els ik vragen mag: is het werk vol tooid „Voor zoover ik bij de eerste, vluchtige kenrvsm-'kintr heb kunnen zien, moet al leen het 1-rtete hnefMuk nog geschreven worden, hoewel het materiaal geheeld com pleet is en het in schets is opgezet. Verder is er een deskupclige hand noodig om het werk persklaar te maken, maar dat kan met succes door een veel minder voortref- felijken geest dan wijlen Sir Roderick was. worden gedaan. Het boek zal ongetwijfeld een wetenschappelijke sensatie worden 1" Hij zweeg en na een korte pauze ver volgde hij, ietwat aarzelend: „U zult mijn aanbod misschien wat on bescheiden vinden, Sir Guy, maar ik stel er prijs op te verklaren dat u over mij kunt beschikken om deze documenten voor pu blicatie gereed te maken." „Het zal mij een groote eer zijn, wan- neer u zich daarmede zoudt willen belasten Lord Caradoc." „Tut, tut", klonk het, „de eer is geheel aan mij. Ik zou mij er toe bepalen een inleiding te schrijven, de geheele kopy zorgvuldig door te zien en hier en daar enkele noodzakelijke aanteekeningen toe te voegen. Ik zou overigens voor mijzelf niets willen opeischen van de glorie, die den overleden schrijver zoo gehel en al toe komt Het eenige wat ik graag zou willen is de hulp van een jong, wetenachappelijk- gevorrad man. Er is een enorme hoeveel heid manuscript, dat doorgezien moet woi- den; wat u hier op tafel ziet liggen, is maar een heel klein gedeelte. U moet niet vergeten dit. het ;t levenswerk van Sir Ro derick is. Maar ik weet helaas niemand die voor assistentie bij dit werk in aanmerking komt. Hebt u onder uw kennissen misschien iemand, Sir Guy, die er geschikt voor iob zijn r „Zeker, Lord Cardoc", antwoordde Guy gretig. ,.Ik heb een goeden vriend, een jong jurist, die uit liefhebberij aan de universi teit veel aan geschiedenis heeft gedaan. In elk O" zicht eci so-;cus mensch, dien ik u warm kan aanbevelen." En Guy noemde den naam van George Greenfield. „De naam komt mij bekend voor", ver klaard Lord Oaradoc. „Ik heb een weten schappelijke verhandeling van hem gele zen, een antwoord op een prijsvraag, waar mode hij, meen ik, een gouden medaille heeft gewonnen. Misschien nog wat onrijp werk, maar ontegenzeggelijk zeer talent vol, werk van iemand mot aanleg, voor historische studio. Denkt u dat hij bereid zou zijn mij te komen helpen „Dat zou ik niet durven zeggen", ant woordde 'Guy, „maar ik kan het hem in ieder geval vragen. Hij begint juist aardig practijk te krijgen on hij is niet gefortu neerd." „Het spreekt vanzelf, dat ik hem voor zijn tijdverlies zal schadeloos stellen", zei Lord Caradoc en hij noemde een bedrag, zóó vorstelijk, dat Guy zijn ooren haast niet kon gelooven. „Het zou mij bijzonder aangenaam zijn met een zoo kundig jong- mensch samen te werken", ging de edelman voort, „en aan den anderen kant ben ik overtuigd, dat het feit, dat zijn naam aan een werk als dit verbonden wordt, zijn car rière alleen maar ten goede kan komen." Guy schreef zijn vriend nog dienzelfden dag en George uiterst verheugd over het aanbod, antwoordde, dat.hij de geheele volgende maand tcr beschikking van Lord Caradoc kon stellen en over een week op Wetstones hoopte te arriveeren. Lord Ca radoc, wiens geweldige bewondering voor het nagelaten werk van Sir Roderick nog steeds toenam, naarmate hij zich er in ver diepteen dat hij vrijwel den geheelen dag deed, toonde zich hoogst voldaan door dit bericht en Guy koerde naar Lon den terug, net vóór George's aankomst, blij dat hij zoowel Lord Caradoc als zijn ouden academievriend een belangrijken dienst had kunnen bewijzen. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 11