H. NI. PIERROT VRIJDAG II NOVEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verncht in den morgen van 11 Nov. 1932, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.775.9 te Memel. Laagste barometerst.: 733.9 te Vestmanoer Verwachting tot den avond van 12 Nov.: Meest matige ^Ooste lijke tot Noord-Oos telijke wind, gedeel telijk bewolkt, droog weer, temperatuur om het vriespunt des nachts, overdag wei nig verandering in temperatuur. De hooge drukking heeft zich naar alle zijden uitgebreid maar het meest naar Scandinavië waar de stijging nog snel doorgaat. Tegelijkertijd werd de depressie bij IJsland veel dieper, zij strekt zich Zuidwaarts tot bij de Azoren uit, zoodat ten Westen van de Britsche eilanden Zui delijke stormen waaien, en verder Zuid- Westwaarts een krachtige Noord-Wester storm. Ofschoon op de Britsche eilanden plaatselijk vorst voorkwam stijgt daar nu de temperatuur door de Zuidelijke winden. In Scandinavië begon de vorst weer toe te nemen, op het vaste land kwam tengevolge van bedekte lucht en matigen wind nog geen vorst voor. In Midden-Frankrijk en Oost-Duitschland wordt vrijwel mist ge meld, de wind was daar ook veel zwakker. De algemeene toestand duidt op aanhou den van de Oostelijke winden en droog weer. Vorst van beteekenis is eerst te wachten, wanneer de hoogere luchtlagen droog worden en de wind zwakker wordt. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur des middags te half dri« 6.— gr. 0. LICHT OP VOOR FIETSERS e.iu: Van Vrijdagnamiddag 4.42 uur tot Zaterdagmorgen 6.45 uur. HOOG WATER Boog water te Katwijk aan Zee op Zaterdag 12 November voorm. 1.55 uur en nam. 2.20 uur. EEN INTERPELLATIE OVER „HET VRIJE WOORD". Aan het einde van de Haarlemsche raads zitting werden vragen behandeld van het communistische raadslid Peper over de wei gering tot beschikbaar stellen van de ge meentelijke concertzaal voor het houden van een vergadering van de Internationale Hulp, nadat eerst dit gebouw beschikbaar was gesteld. De burgemeester deelde mede, dat slechts half was medegedeeld, waarvoor de zaal moest dienen. Kerst uit een circulaire bleek B. en W. wat besproken zou worden. Het meldde o.m. „Po'.itieterreur bij het Prove niershuis". B. en W waren van oordeel, dat voor de bespreking van een aldus aange kondigd onderwerp geen gemeentezaal ver huurd moest worden. De heer Peper keurde de houding van B. en W. af; de heer Reinalda (S.DA.P.) deed dit ook, maar kantte zich ook tegen de z.i. onoprechte wijze van strijden door den heer Peper. Toen hij zoover met zijn speech was gevorderd, schreeuwde plotseling een man van de publieke tribune af tot hem: „Strijd jij dan voor de werkloozen. Denk aan je 150.in de week, leugenaar" (daarbij doelend op de inkomsten van den heer Rei nalda). De burgemeester schorste onmiddellijk de vergadering en gelastte ontruiming van de publieke tribune. Dit verliep rustig, hoe wel nog het woord zwendelaars" geroepen werd. De bespreking van de interpellatie werd daarop voortgezet De heer Castri- cum (R.K.) achtte het volkomen juist, dat B. en W. ophitsing trachten te voorkomen en kon zich dus met het standpunt van den burgemeester om de zaal daarvoor niet ter beschikking te stellen, wel vereenigen. Wet houder Gerritsz (S D.A.P.) hechtte meer aan de vrijheid van het woord en sprak zich uit voor het beschikbaar stellen van de zaal. De heer Bijvoet (R.K.) wees er o.p, dat dit de vraag niet was. De vrijheid van vergaderen bleef, er is ook inderdaad verga derd; de vraag was echter of de overheid door het beschikbaar stellen van haar zalen het ondergraven van het gezag moet bevor deren. Als de zaal voor het genoemde doel zou zijn gegeven, zou het vertrouwen van de burgerij in de overheid geschokt zijn. Deze spreker bracht hulde aan B. en W. voor hun houding. De heer de Rijke (C H.) sloot zich bij deze opvatting aan. B. en W. behoe ven geen positieve medewerking te verlee- nen. De heer Peper verzette zich tegen de uitlatingen van verschillende sprekers en diende een motie in, waarin de h&uding van B. en W. werd afgekourd. De beer Slin- genberg (V.D.) wethouder, deelde mede het in het algemeen eens te zijn met den heer Eteinalda. Toch hebben B. en W. eenstem mig de zaal geweigerd, omdat het pamflet zoo'n valsche voorstelling van zaken gaf, dat te verwachten was, dat uitdrukkingen zouden worden gebruikt, ten zeerste afkeu renswaardig. Men kan het vrije woord vrij laten, maar anderzijds het gemeenteperso- neel in casu de politie beschermen. Wethouder Gerrite gaf aan, dat hij van oordeel was, dat de zaal verhuurd was en dat de overeenkomst gehouden moest wor den. Toen er sprake van was het besluit ter vernietiging aan de Kroon voor te leggen, achtte men dat niet menschelijk. Een stem ming er over is niet gehouden. De burgemeester gaf dit toe, maar al had 'hij alleen gestaan dan had hij nog het be sluit om de zaal beschikbaar te stellen ter vernietiging aan de Kroon voorgedragen. De motie-Peper werd verworpen met 2310 stemmen (voor de S.D.A.P. behalve de heer Gerritsz, die de zaal had verlaten) en de communisten. Later verklaarde de heer Gerritsz, dat hij niet gestemd had omdat hij, toen hij nog geen wethouder was, ver klaard heeft nooit communistische moties te zullen steunen. Hij kon zich niet begrij pen, dat zijn partijgenooten er voor stem den. „Msb." UIT DE OMGEVING SASSENHEIM. JONGETJE DOOIT AUTO AANGEREDEN. Zonder tot bewustzijn te zijn gekomen overleden. Gistermiddag kwamen drie schoolkinde ren van school naar huis. Ter hoogte van den Warmonderdam liepen zij achter eiu wagen met paard bespannen, welke den Warmonderdam opreed. Uit de richting Leiden kwam een luxe auto, welke het 7- jarig zoontje van den heer v. d. Weijden, dat plotseling den weg overstak, greep en eenige meters meesleepte. Medische hulp werd verleend door de doktoren Du Boeuf en Le Grand. Later is het jongetje naar het Ziekenhuis overgebracht, waar hij zon der tot bewustzijn te zijn gekomen, is over leden. De roofoverval op den kooiboer. Hier ter plaatse zijn twee personen aan gehouden, op wie de verdenking rusttte dat zij schuldig waren aan den roofoverval op den koeiboer Dirk van Haastrecht. Er is echter geen bewijs van schuld gevonden. Amicitia. De tooneelvereeniging „Auiicitia" heeft voor haar donateurs en leden gisteravond de 33ste uitvoering ten gehoore gebracht. De belangstelling voor deze uitvoering was, gezien de tijdsomstandigheden, goed te noemen. Uitgevoerd werd een tooneel- spel in 3 bedrijven, waarvan de aanwezi gen hebben genoten, wat bleek door het welverdiende applaus na ieder bedrijf. Het spel is dan ook op de juiste wijze weerge geven en met zijn spannende en geestige momenten werd het publiek geboeid, in het vooruitzicht een slot te hooren waarbij alles weer tot een goed einde kwam., De pauze werd afgewisseld door het be kende gezelschap „Vineta", dat ook een applaus in ontvangst had te nemen. De R.-K. georganiseerde werkloozen hadden voor deze gelegenheid gratis toegang, waarvan begrijpelijkerwijze werd gebruik gemaakt. Aan het slot sprak de burge meester nog een dankwoord aan de leden van „Amicit-a" en concludeerde, dat de spelers zoowel dames als hoeren za'ch de zen keer weer hebben getoond vaardige di lettanten te zijn. Liefdadigheids-uitvoering. Op Zondag 20 Nov. zal in het K.S.A.-gebouw een lief- dadigheidsuitvoering plaats hebben ten bate van het plaatselijke comité ,.Hulp in Noord" en de R.-K. Kraamverzorging. Me dewerking wordt belangloos verleend door de St. Ambrosius-harmonie, dir. G. Dik en het dubbelmannekwartet „Eu^honia" uit Den Haag. dir. G. Boin. Verder zal de avond worden aangevuld door voordrach ten van het duo Berg en Homan. De be sturen van bovengenoemde vereenigingen vertrouwen op een flinke opkomst, daar de toegangsprijs zoo laag mogelijk is ge steld. Gastoestellenverloting. Zooals gebrui kelijk wordt op 5 Dec. een verloting gehou den voor gasverbruikers, welke een jaar verbruik hebben van boven 500 M.3. Daar het dit jaar 25 jaar geleden is dat met de oprichting van het gasbedrijf is begonnen, en dit feit onopgemerkt is voorbij ge gaan. zal dit jublieum ondanks de tijds omstandigheden voor de verbruikers een verrassing zijn. Het ligt namelijk in de be doeling alle gasverbmiker8 te laten mee- loten. Geboren: Herman Franciscus Jo hannes z. van H. J. A. van der Eerden en 0. W, M. van Kessel. Overleden: Jan Meijer 83 j. Ingekomen: A. M. Lagerberg van Velsen. J. E. Otterloo van Alpihen aan den Rijn. C. van Pijipen en gezin van Lisse. A. Th. Elsgeest van Alkemade. Vertrokken: O. A. M. Bergeman, naar Leiden. Th. Los met kinderen naar Noordwijk. M. Blahö naar Leiden. N. Morgenrood naar Alkemade. RIJNSBURG Bloemenhandel. Er komt den laatsten tijd veel dat niet op den naam lste soort aanspraak mag maken en dat dan ook te gen lagen prijs weggaat. En ook omdat hiervan nog al veel komt doet men het soms voorkomen of de bloemen niets op brengen. Die voorstelling is niet geheel juist. Hetgeen tegen die z.g. slechten prijs weggaat is alles afwijkend. Werkelijk lste soort brengt nog een redelijk prijsje op. Rozen varieeren per bos van 20 stuks, vaj ƒ0.30 tot ƒ0.66, Troschrysanthen waaruit de aanvoer voor het grootste gedeelte be staat brengen in de gewone soorten van HORLOGEMAKER^ rep. GOUD en ZILVER MAARSMAMSSTEEG 14 21 TELEFOON 1293 Buitengewoon groote sorteering Uurwerken op elk gebied Gero Gromalca Cassettes v.a. 11.90 - Gero Zilver Cassettes v.a. 29.75 0.06 tot 0.15 per bos op. Extra soorten als Source dor, Mont blanc, Triomphant gaan voor 0.17 tot ƒ0.26 per bos, Parel- anjers per 100 0.260.38, Ghaboud-anjers 0.80—1.10. UIT DE RIJNSTREEK HAZERSW0UDE. Verkooping. Een landbouwerswoning met 16 Hectaeren, 24 aren en 35 centiaren is bij publieke verkooping overgegaan aan den heer J. C. Rcinders Folmer te Amster dam voor 38.801 qq. De landbouwerswoning verkocht door Notaris Engelberts alhier, genaamd „Bije- lust" met 25 Hectaren, 75 aren en 78 cen tiaren wei- en hooiland is bij publieke vei ling overgegaan aan den heer D. H. Meijer te Hilligersberg voor 47.902 q.q. HAZERSW0UDE RIJNDIJK. Uitspraak Arbitrage-Commissie. In aansluiting van het voorstel der „L. T. B." de vorige maand gedaan aan de leden van „St. Deus Dedit" om ©eu herziening te ver krijgen van het contractloon, welk voorstel inhield ©en verlaging van 2 per week voor de volslagen arbeiders, nadat dit voor stel in ©en vergadering der arbeider» be sproken was, en met algemeene stemmen was verworpen, was men volgens een be paling in het contract van beide zijde ge bonden een uitspraak te laten doen door ©en Arbitrage-commissie. Deze commissie welke was samengesteld uit twee vertegen woordigers der „L. T. B." twee dor arbei ders, en als voorzitter mr. A. Tepe, heefc dezer dagen met algemeene stemmen beslo ten dat het weekloon vanaf 7 November 1932 tot 1 Mei 1933 zal bedragen 18 per week. Zoodat deze uitspraak niet is zooals is voorgesteld oen verlaging van 2 per week; maar 1. Verder zijn geen wijzigin gen in het bestaande contract aangebracht. STADSNIEUWS „GELOOF EN WETENSCHAP". „Tusschen Russen en Chineezen". „China telt zooveel milhoen inwoners, wordt begrensd door dit en dat gebergte en de grond brengt zus en zoo op". Wie had verwacht, dat pater H J. Veldman S.V.D. een dergelijke schoolsche lezing zou houden voor „Geloof en Wetenschap' is gelukkig bedrogen uitgekomen. Het was eigenlijk geen lezing, doch een praatje bij plaatjes uit China en Rusland, afgewisseld tijdens de pauzen door goochel toeren met kaarten en dubbeltjes Wat Pater Veldman vertelde over zijn reizen door China en Rusland was interes sant om van te hooren. De spreker beschikt over de benijdenswaardige gave ernst en luim dooreen te mengen. Hij heeft zijn ge hoor geamuseerd en gesticht. Uitvoerig verhaalde spr. van de vele moei lijkheden aan de missie in China verbon den. Een missionaris maakt vele merk waardige gebeurtenissen mede. Herinnerd zij hier aan het verhaal over den Russi- schen godloochenaar, die het huis van God te schamel, te armoedig vond, en den mis sionaris een mooie monstrans en koorkap ten geschenke gaf. Door zijn overheid huiswaarts geroepen, wilde Pater Veldman de korste en vlugste weg naar huis nemen: door Sovjet-Rusland. Do beroemde ontdekkingsreiziger Sven Hedin bezorgde hem een pas, maar daar mede had de pater nog geen paspoort voor de sneeuwstormen, die over de stille witte steppe raasden. Bijna had hij het hachje er bij ingeschoten. Van de toestanden in Sovjet-Rusland deed de spreker een hartbrekend verhaal. De boeren lijden geweldig gebrek. Treurig is de toestand der verschillende kinderen, welke door de ouders verlaten, in de steden rondzwerven. Spr. schaamt zich in Rusland te zijn geweest, om hetgeen hij daar heeft gezien aan zedelijke ontaarding. Na. een reis vol wederwaardigheden, waarvan het auditorium ten volle heeft ge noten, kwam de missionaris weer tehuis, om op andere wijze dan in China aan de verbreiding van Christus' EJijk werkzaam te zijn. De lezing werd toegelicht door tal van lichtbeelden. Aan het einde van dezen avond heeft de plaatsvervangend voorztter, Jhr. mr. De Milly, den spreker dank gebracht, erop wij zend, dat ondanks het langdurig verblijf in de droge steppen, de spreektrant van pater Veldman allerminst uitgedroogd waa. R. K. PROPAGANDACLUB „DR. SCHAEPMAN". De eerste ontwikkelingsavond. In de Jacobazaal van Hotel „Den Burcht" kwam gisteren de R. K. Propagan- daclub „Dr. Schaepman" bijeen voor de eerste van haar reeks ontwikkelingsavon- AGENDA den, die gegeven worden door den weleerw. heer Kap. B. Dorbeck. Daar de voorzitter wegens ongesteldheid afwezig was, werd de bijeenkomst geleid door den secretaris, den heer H. Lombert, die na een woord van welkom, nogmaals een oproep deed om medewerkers aan de actie voor de R. K. werkloozen. Spr. hoopte dat nog meer leden zich zouden opgeven voor dit werk. Ook sprah de wnd.-voorz. den wensch uit, dat alle aanwezigen pro paganda zouden maken voor deze ontwik kelingsavonden. Hierna was het woord aan Kapelaan B. Dorbeck, die in ©en helder en logisch aan eensluitend betoog de volgende stellingen ontwikkelde betreffende het onderworp: Waar bemoeit do Kerk zich mede? 1. Het menschelijk' leven wordt gevuld door de verzorging van veel geestelijke en stoffelijke belangen. De mensch is zelf een eenheid, gevormd door ziel en lichaam. Daarom moet ook in de verzorging der ver schillende menschelijk© belangen een heid worden gebracht. Deze eenheid moet hierin gevonden worden, dat de lagere stoffelijke belangen aan de hoogere geeste lijke, en vooral aan de allerhoogste gods dienstige en zedelijke belangen onderge schikt worden gemaakt. 2. Het Katholicisme beoogt de beharti ging van die hoogste godsdienstige en ze delijke belangen van den mensch. Het be moeit zich dus niet rechtstreeks mot de verzorging der andere menschelijke be langen, maar heeft daarmede wel te ma ken zijdelings: d.w.z. inzooverre die met de godsdienstige en zedelijke belangea in verband staan. Daarom is het Katho licisme dan ook een levensbeschouwing, die den geheelen mensch omvat. 3. Het Katholicisme is door de instel ling van Christus onbestaanbaar los van de Katholieke Kerk, kan daar niet van worden losgemaakt. De Kerk, die van Christus de taak, dus de plicht heeft gekregen, de menschen in de verzorging van hun gods dienstige en zedelijke belangen zoo te lei den, dat zij den hemel bereiken, heeft daar door ook de plicht, maar dan ook lot recht, zich te bemoeien met alle men- sohelijke belangen, die verband houden met godsdienst en goede zeden. De Kerk mag dit reoht uitoefenen door gebruik te maken van haar goddelijk ge zag. 4. Rechtstreeks bemoeit Zij zich als wet tig gezag met alle zaken van godsdienst en goede zeden, onrechtstreeks met alle za ken, die en in zoover die daarmee verband houden. Na ieder punt gaf spr. eenige toepasse lijke practische voorbeelden ter verduide lijking. Hierna volgde een langdurige, en aange name discussie, die zeer vele punten van bespreking opleverde en leidde tot een vruchtbaar debat. Na rondvraag werd deze eerste zeer ge slaagde ontwikkelingsavond op de gebrui kelijke wijze gesloten. ST. ELISABETH-VEREENINGING. Zondag 13 November zal de Liefdadig heidspredikatie gehouden worden ten bate van de St. Elisabeth-vereeniging in de kerk van O. L. Vrouw Onbevlekt Ontvangenis. De Zeereerw. Geestelijken van de overige parochiekerken te Leiden hebben zich be reid verklaard, in den a.s. winter éénmaal op Zondag een schaalcollecte te houden voor dit doel. Nog nooit heeft de St. Elisabeth-vereeni ging in haar meer dan 70-jarig bestaan door middel van de pers een beroep gedaan op de liefdadigheid van Leiden's Katholieken. In deze moeilijke tijden hebben echter niet alleen onze zieken en kraamvrouwen, maar ook de zwakken onder het jonge ge slacht onze hulp zoo dringend noodig, nu door de werkloosheid der ouders verster kend voedsel niet altijd aanwezig kan zijn. Het opkomende geslacht zal toch, zoodra de tijden beter worden, door krachtig en gezond te zijn, de maatschappij weer moe ten helpen opbouwen. Voor degenen die niet in de gelegenheid zijn in de collecte te offeren mogen wij nog wel mededeelen dat onze penningmeeste- resse Mejuffrouw J. Noordman, Haagweg 92, gaarne giften in ontvangst zal nemen. Namens het bestuur der St. Elisabeth- vereeniging, D. COEBERGH, pres. J. GRüNDERMANN-HOFMAN, secr. LEIDSCHE IJSCLUB. Algemeene ledenvergadering. Gisteravond werd in de bovenzaal van de Sociëteit „Amicitia'" aan de Steenstraat de jaarlijksche algemeene ledenvergade ring van de Leidsche IJsclub gehouden on der voorzitterschap van den heer W. Sil- levis, die de „weinige" aanwezigen welkom heet. De notulen der vorige vergadering, door den secretaris, ir. W. J. Modderman ge.e- zen, worden onveranderd vastgesteld. Vervolgens werd door den secretaris ver slag over het afgeloopen jaar uitgebracht, dat slechts weinig bijzonders kon vermel den, aangezien Koning Winter slechts vier Vrijdag. De Hanze „In den Vergulden Turk", 8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 7 tot en met Zondag 13 N ov. a.s. waargeno men door apotheek: W. Pelle, Kort Ra penburg 12, Tel. 594. Hierna werd door den penningmeester, den heer H. Harmsen, verslag uitgebracht over het afgeloopen jaar. We ontleenen hieraan het volgende: Saldo 1 October 1931 2642.14, ontvangsten contributie», bijkaarten, entree's, reglementen, incasso 3402.30, totale ontvangsten 6670.72. Do uitgaven bedroegen o.m. aan landhuur 1202.01, onderhoudkosten 578.68, ar- beidsloonen 862.64, diverse onkosten 657.55, saldo 30 September 3045.51, to taal 6670.72. De penningmeester deelt hierbij mede, dat dit jaar voor het eerst vermakelijk heidsbelasting werd betaald tot een bedrag van 355.07. Bij het achteruitloopend aantal leden ia het te voorzien, dat de financiën sterk te rug zullen loopen, omdat de uitgaven vrij wel ieder jaar het zelfde blijven. Het financieel verslag was door de kas- commissie nagezien en in orde bevonden, waarop den penningmeester decharge werd verleend. Hierna was de bestuursverkiezing aan de orde. Aan de beurt van aftreden waren de heeren ir. F. Stokhuyzen en Eigemau. Laatstgenoemde wensckte voor een herbe noeming niet in aanmerking te komen. In zijn plaats werd gekozen de heer Planjer. De heer Stokhuyzen werd als zoodanig herkozen. De rondvraag leverde niets op, waarna de vergadering werd gesloten. DANSAVOND DINI VON ESSEN. Dans is de kunst van het rhythme, de lijn; de kunst van gecultiveerde gratie, Artistieke verfijning en innerlijke bewogenheid de uit beelding van wat de muziek ons te zeggen heeft. Er is in de kunst van onze landgenoote Dini von Essen, die gisterenavond in den Schouwburg heel veel moois. Haar optreden deed sympathiek aan. Wat voortkomt uit haar ernst en het onopgesmukt zuiver zich geven, uit den fijnen smaak, die in haar dansen ligt en in de keuze harer costumes naar voren komt. Zoo was de indruk gedistingeerd, in te genstelling met andere él maar coquetteeren- de danseressen, die van de danskunst, die edel kan wezen, niet heel veel maken. Het dansen van Dini von Essen is van jeugdig en op bloeiend schoon en gecharmeerde rhythmische bewogenheid. Als men aanvankelijk dat teêre witte figuurtje tegen het zwarte achterdoek ziet staan, zegt men: ja dit figuurtje móet dansen. Zij bezit veel fantasie, een concentratie die stijl weet te brengen en weet vast te houden, zoo dat wij haar met belangstelling volgden in het geven door gebaar, lijn en plastisch muziek-be wegen. Zoo trof ons de rust b.v. in no. 1: „Impres sie" van Foerster, de ingetogenheid in „Sari" van Arensky. De dans zonder muziek, bege leid door slagwerk vonden wij als de beleving van het geestdriftig huiverend en schokkend rhythme wel haast 't meest reflectief. Dan weer werden wij bekoord door het sierlijk en levendig bewegen in Wals, Tango of Boston, in volmaakte handen- en armentechniek, zooals b.v. in de „Prélude" der Licht-Suite. Ook de dieper oorzaken, waarvan een praestatie het ge volg is, zijn mevrouw Dini von Essen niet ont gaan. Want muziek en dans bezitten nog ede ler bedoeling dan'rhythme en melodie en deze dieper-liggende ontroeringen wil zij inderdaad realiseeren. Zoo waren de masker-dansen, waar het zoo aankomt op geest, gratie, stand en plastiek, werkelijk creatief door zwierige lijnen met markante en scherp geaccentueerde scandeeringen.Telkens werd er verscheidenheid van visie bereikt, wat op zichzelf al een pres tatie is. De maskers door Hein von Essen ontwor pen, waren inderdaad buitengewoon uitdruk kingsvol en karakteristiek. Zoo was Saint- Saens' „Danse macabre" treffend suggestief (jammer was het, dat armen en voeten niet ge tint waren als het masker). De uitdrukking in armen en voeten was voortreffelijk. De précieuze houding van het gemaskerde hoofd in „Da nee d'une Princesse" was raak, terwijl haar suggestief vermogen zich aan ons opdrong in Rachmaninoff's „de Gebonden Met veel geest heeft zij ons den slecht ge- luimden en het genoeglijken mijnheertje ver toond .waarlijk knsteliik die kleine veelzeg gende gebaartjes. En de maskers èn de mas- kerdansen (haast mimespelen waren kunst - Aan den vleurfel deed Corry de Bruvn goed werk. Zij soeelde gevoelig en rhvthmisch en vulde en ondersteunde met een bijzonder lof waardige meeleving en exnressieve voordracht, zoodat een eenheid bereikt werd die voor bei den een groot succes was. Ook een woord van lof voor de beide dames, die het slagwerk zoo vaardïrf bedienden. De danseres kreerf veel bloemen en de toe schouwers (voor Leiden no<*al bevredigend in aantal) roerden zich in enthousiast en lang aantfel'O'iJon ao^'aus, waarvoor tot dank ..der Lustige Mijnheer" nog eenmaal werd herhaald met evenveel succes. J. K. dagen zich deed gelden. Het ledental liep terug van 626 tot 536.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2