VRIJDAG 11 NOVEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 GEMEENTERAAD VAN LEIDERDORP. l)e Baad dezer gemeente vergaderde Woensdagmiddag te 1.45 uur. Aanwezig zijn alle leden. De voorziter opent de vergadering met gebed, waarna voorlezing der notulen van de vorige vergadering plaats vindt, deze worden vastgesteld. Onder de ingekomen stukken was een brief van het gemeente bestuur van Leiden, dat het College be reid is, den Van der Valk Boumanweg een teerbehandeling te doen ondergaan, mits deze gemeente 700.bijdraagt. Al deze stukken worden voor kennisgeving aangeno men. Een verzoek van C. F. Wisse om auto- busvervoer naar Leiden voor 3 zijner kin deren naar een R.-K. school te Leiden. B. en W. stellen voor daarop afwijzend te beschikken, omdat deze kinderen reeds een R.-IL school bezoeken, gelegen binnen 4 K.M. van adressant's woning. Aldus met algemeene stemmen besloten. Een schrijven van het Nat. Crisiscomité, terzake van extra-hulp aan werkloozen. Op voorstel van B. en W. wordt met alg. stem men besloten voor de maanden November en December nog een bedrag van 82.60 beschikbaar te stellen uit de gemeentekas en de helft daarvan te vragen aan het Nat. Crisiscomité: Een brief van den Min. van Binnenland- sche Zaken, dat het Rijk onder bepaalde voorwaarden wil bijdragen met 25 pet. in de kosten, die ten laste der gemeente zul len komen, terzake van cursussen te geven aan jeugdige werkloozen. De voorz. deelt mede, dat de commissie voor jeugdige werkloozen een groote-r bijdrage van het Rijk had verwacht. B. en W. stellen voor van gemeentewege een subsidie te verlee- nen van ƒ300, onder beding dat door de commisio een sluitende begrooting wordt overgelegd. De terzake dienende stukken zullen aan de commissie worden doorge- zonden. Het Wit-Gele Kruis vraagt toekenning eener subsidie groot 25. Aangezien eerst na afloop van het jaar 1932 kan worden be oordeeld of subsidie werkelijk noodig is en over de verstrekte cijfers eenige vragen rijzen, wordt op voorstel van B. en W. be sloten. het verzoek tot een volgende ver gadering aan te houden. Een verzoek van M. van der Velden, met tekening om nabij de Doesbrug een straat te mogen aanleggen. B. en W heb ben den verzoeker bericht, dat het inge diende plan in strijd is met het ontwerp» uitbreidingsplan, zoodat ingevolge de Wo ningwet op het verzoek niet kan worden beslist, tenzij de heer Van der Velden als nog zijn plan met het uitbreidingsplan in overeenstemming brengt.. De heer Groenen dijk maakt hierover eenige opmerkingen, die door den voorz. en wethouder Splinter worden beantwoord. Het verzoek wordt tot nader orde aangehouden. De werkverschaffing. Aan de orde is nu de bespreking der werkverschaffing, naar aanleiding van een brief van den minister van Binnenlandsché Zaken, waarbij het uurloon is bepaald op 32 cent en het regenverlet op 26 ct. De voorz. deelt mede, dat B. en W. hebben nagegaan in hoeverre deze regeling ongun stiger is dan de huidige steunregeling. B. en W. hebben geconstateerd dat de hoof den van groote gezinnen .volgens de steun regeling met inbegrip van den toeslag voor brandstoffen en de verstrekking van goed- koope margarine meer steun ontvangen, rlan deze bij de werkverschaffing zouden kunne verdienen, want degenen die bij de werkverschaffing zijn geplaatst komen niet voor brandstoffen en goedkoope mar garine in aanmerking. Door B. en W. is overwogen wat voor de groote gezinnen, die door de werkverschaffing in een slech ter conditie zouden komen, gedaan zou kunnen worden. Zij stellen voor aan don Minister te vragen, goed te vinden, dat aan die gezinnen: lo. een brandstoffenbon van 1.kan worden verstrekt, 2o. dat ze in aanmerking mogen blijven komen voor de verstrekking van de margarine en 3o. een toeslag van 1.op de huur. Zoo lang deze verbetering niet is aangebracht, moeten deze personen geen plaatsing bij de werkverschaffing vragen. Het verheugt den heer De Haas, dat B. en W. van gevoelen zijn dat de regeling voor de groote gezinnen nadeeliger is dan de steunverleening en is dankbaar voor het voorstel van B. en W., maar zou nog willen, dat gevraagd wordt het uurloon op 35 cent. Ie brengen. Spr. vraagt zich verder af of het niet gevaarlijk is de menschen zelf te laten uitmaken of ze al of niet bij de werk verschaffing willen geplaatst worden. De heer Klaver sluit zich aan bij het voorstel van den heer de Haas en is van oordeel, dat een bij de werkverschaffing ge plaatste werklooze ook een „ondersteunde" is en hij dus voor brandstoffen en goedkoo» pe margarine in aanmerking kan blijven komen. De voorz. zegt, dat deze opvatting van den heer Klaver blijkbaar niet door de Regeering wordt gedeeld en verwijst daar toe naar de vragen aan den Minister ge steld nopens de brandstoffenbijslag door een partijgenoot-Tweede Kamerlid van den heer Klaver. Wat betreft hetgeen de heer De Haas zei en wenschte zegt de voorzitter, dat naar zijn gevoelen niet aan het uurloon van 32 cent moet worden getornd, omdat het voor kleine gezinnen niet te laag is. Spr. gelooft dat eerder voor de groote gezinnen een of andere toeslag verkregen kan worden dan verhooging van het uurloon voor alle per sonen. De heer de Haas vindt, dat de ste den altijd bij het plateland worden voorge trokken. Het voorstel van B. en W. wordt met alg. stemmen aangenomen. Zoomede het voorstel van B. en W. om aan ondersteunde werkloozen, overeenkom stig de ministerieels aanschrijving een brandstoffentoe-slag te geven op de steun in den vorm van een bon, ter waarde van een gulden. De voorz. deelt mede, dat B. en W. bij de veranderde omstandigheden van te,werkstelling nog niet hebben kunnen op lossen hoe het toezicht bij de werkvei- schaffing geregeld dient te worden, dat in het voorjaar door den heer D. de Haas werd uitgeoefend. Terzake van de werkverschaffing, die veel administratieve arbeid met zich me debrengt, stellen B. en W. nog voor om met ingang van 1 November a.s. aan den heer W. H. Bosscha, werkzaam ter secre tarie, aan wien een groot deel der admi nistratie van de werkverschaffing zal wor den opgedra gen, een maand elijksche toe lage te geven van 25.Deze toelage wordt op voorstel van den heer Klaver voorloopig voor een half jaar verleend, waar dan verder kan worden gezien. Vervolgens is aan de orde de vaststel ling van het bestek voor de levering van 850.000 straatklinkers. De voorzitter leest het door B. en W. opgestelde bestek voor, dat met alg. stemmen wordt vastgesteld. Daarna wordt op voorstel van B. en W. met alg. stemmen een blanco crediet ter- gestaan voor de aankoop der materialen. In verband hiermede deelt de voorz. mede, dat men ter prov. griffie heeft goedgevon den, dat voor de uitvoering der bestratings- werken nog een geldeening behoeftr te worden aangegaan, omdat de gemeente op het oogenblik over veel kasgeld beschikt. Voorts stellen B. en W. voor aan den meest biedende te verkoopen de graszoden van het terrein in het grondbedrijf, waar op een straat zal worden aangelegd. Con form het voorstel van B. en W. wordt be sloten. Tevens stellen B. en W. voor de opgeslagen puin in Aohthoven te verkoo pen aan W. van Alphen voor f 1.25 per M 3 De pachter van het visohwater, C. j. v. Amsterdam heeft verlaging van de pacht voor 1932 gevraagd. Op voorstel van B. en W. wordt met alg. stemmen besloten de pacht voor dit jaar te verlagen tot f 100.^ De heer M. van der Velden verzoekt ver gunning voor het verlengen van de Koning straat. Op voorstel van B. en W. wordt de vergunning verleend onder dezelfde voorwaarde als voor het eerste gedeelte der straat. Bij de rondvraag deelt de voorz. mede", dat in de vorige vergadering abusievelijk de huur voor het huis bewoond door P. v. d. Hoeven is bepaald op 1.per week, terwijl dit. moest zijn 1.10. De heer Groenendijk zegt. dat in de vo rige vergadering door den heer Klaver be schuldigingen zijn geuit aan het adres der vereeniging „Helpt Elkaar". Deze vereeni- ging heeft spr. verzocht, in de vergadering te willen mededeelen, dat van weis-ering der verstrekking van verplegingsartikelen bij de door den heer Klaver genoemde ge vallen, geen sprake is. In een geval kon tot verstrekking van een liestoel niet direct worden overgegaan, omdat- deze eerst moest worden aangeschaft en bij een an der geval, waar ook een ligstoel werd ge vraagd bleek, dat dit. volgens medisch ad vies, onnoodig was. De heer Klaver tracht zich hiertegen te verweren, maar de voorz. laat over dit' onderwerp geen verdere dis- cusie toe, omdat later bij de snbsidiébehan- delincr der vereeniging de Gelegenheid daar voor beter is. Hierna sluiting. GEMEENTERAAD VAN STOMPWIJK GEMEENTERAAD STOMPWIJK—VEUR Dinsdagavond te 7.15 uur kwam de Raad der gemeente Stompwijk in openbare ver gadering bijeen. Voorz. burg. W. Keijzer. Secr. de heer H. J. van Delft, aanwezig alle leden, behalve de heer Van Dam. De voorz. opent de vergadering met gebed, waarna de notulen onveranderd worden goedge keurd, terwijl de notulen van 3 October in de volgende vergadering zullen worden be handeld. B, en W. leggen den Raad over de Ge meente-rekening, dienst 1931. De rekening 1931 gewonen dienst sluit met een batig saldo van 41.585.71, terwijl de Kapitaal- dienst 6luit met een nadeelig saldo van 6626.27. De voorz. schorst dan de vergadering om over te gaan tot stemming der leden van de Oommissie van Onderzoek. Na her opening deelt de heer Vink namens het Stembureau mede, dat met meerderheid van stemmen gekozen zijn de heeren: Wil- lemse, Vink, Mooijman en De Lange. Hier na heeft een 2e vrije stemming plaats. De heer de Lange stelt voor, daar alle partijen zoo mooi in de Commissie verte genwoordigd zijn, de heer Bloemheuvel (S.D.A.P.) als 5e lid te benoemen en advi- séert de leden hun stem op genoemden heer uit te brengen. De heer Bloemheuvel wordt dan bij de 2e stemming met meerderheid van stem men gekozen. B. en W. bieden den Raad aan de ont- werp-begrooting, dienst 1933. Op de be grooting is uitgetrokken een post voor on voorzien van 14.552.93. In de Commissie van onderzoek worden benoemd de heeren Willemse, Vink, Bloemheuvel, de Lange en Mooijman. De voorz. deelt mede, dat een schrijven van den Minister is ingekomen, dat aan gehuwde werkloozen en werklooze kostwin ners vanaf 30 Oct. 1932 tot 1 April 1933 een bijdrage voor brandstoffen mag wor den verstrekt van ten hoogste 1.per week en per gezin. De voorz. stelt voor deze z»aak na af loop der gecombineerde vergadering van 8 uur in een geheime vergadering verder te behandelen en deze zaak eerst ook met den Raad van Veur te bespreken. De voorz. zal dan in de geheime vergadering een en ander nader uiteenzetten, terwijl dan ook de leden hun meening in deze kun nen mededeelen, waarna de zaak verder in openbare vergadering zal W9rden be handeld. Het voorstel wordt z. h. s. goedgekeurd. Hierna sluiting. Dinsdagavond te 8 uur kwamen de Ra den der Gemeenten Stompwijk en Veur in openbare gecombineerde vergadering bij een. Voorz. burg. W. Keijzer, secr. H. J. van Delft, aanwezig alle leden, behalve de heer Van Dam en weth. van Heiningen, de laatste wegens ziekte. De voorz. opent de vergadering met ge bed, waarna de notulen onveranderd wor den goedgekeurd. Ingekomen zijn verschillende stukken betreffende de controle van kas en boe ken der Lichtbedrijven. Een exploitatie overzicht van le, 2e en 3e kwartaal van het Gas- en Electriciteitsbedrijfde stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Invoering van een brandalarm systeem. Voorstel tot invoering van een brand alarmsysteem. De heer Vink drukt er zijn spijt over uit, dat het voorstel er zoo uitziet, hij had iets anders verwacht. Het komt hem voor, dat het niet ligt in de lijn der onderlinge gemeentepolitiek. De heerschende mee ning, aldus de heer Vink, is momenteel, dat men moet aanwerken en aandringen op alle mogelijke samenwerking en hij vraagt zich af, of het geen aanbeveling verdient tot samenwerking met Voorburg te geraken. B. en W. zeggen wel, dat de eigen brand weer wel spoedig ter plaatse kan zijn, doch meent en zet uiteen, dat b.v. in het Paik Leeuwenburg aan den Westvlietweg de eigen brandweer niet zoo gauw present zal zijn als de brandweer van Voorburg. Hij prefereert samenwerking met anderé Ge meenten en wil niet halsstarrig volhouden aan eigen zaken. Hij is er van overtuigd, dat deze zaak beter behartigd kan wor den door 2 Gemeenten als door een. Wan neer samenwerking met. andere Gemeenten mogelijk is, dan moet dit ook z.i. gedaan worden. Hij heeft de kostenberekening gezien en vraagt, of deze even hoog zou zijn als met andere Gemeenten werd samengewerkt. De voorz. kan de meening van den heer Vink niet deelen, daar, wanneer de geno men maatregelen maar worden opgevolgd, de eigen brandweer even spoedig aanwe zig kan zijn, doch meestal wordt aan den Westvlietweg bij brand eerst de Gemeente Voorburg opgebeld en dan pas Stompwijk, ofschoon het toch Gemeente Stompwijk is en men dus hier eerst heeft te bellen. Wanneer dit voorstel voor dit weksys- teem echter wordt aangenomn, dan is alles keurig in orde en dan zijn alle menschen terstond op hun post, en nog eerder aan wezig dan vroeger. De heer Willemse merkt op, dat de men schen aan den Westvlietweg zich geen Stompwijker» voelen; dit is de oorzaak, dat zij zich tot Voorburg wenden, doch deze menschen moeten dan maar leeren, dat zij in Stompwijk thuis behooren. Hij zet zijn meening inzaJce het weksysteem nader uit een en kan zich wel met het voorstel ver eenigen. De heer Bloemheuvel is het eens met den heer Vink, wat de veiligheid aan den West vlietweg aangaat. Hij vindt het voorstel van B. en W. echter niet slecht en wil hier mede accoord gaan. De heer Borst juicht het voorstel toe. Wij gaan, aldus spreker, weder verbeteren en wij doen wederom een stap in de goede richting. Hij vindt voor een goede organi satie dezen maatregel noodzakelijk en zou den Raden willen adviseoren het voorstel aan te nemen. Enkele heeren voeren dan nog het woord, waarna het voorstel z. h. s. wordt aange nomen. B. en W. leggen den Raden over het ver slag, alsmede de bedrijfsrekeningen 1931. In de Commissie van Onderzoek worden gekozen voor Stompwijk de heeren Wil lemse, Vink, de Lange, Mooijman en Bloemheuvel en voor Veur de heeren Koerts, Raaphorst, Zandwijk, Blonk en Kranenburg. B. en W. bieden den Raden aan de ont- werp-begrootingen Lic-htbedrijf 1933. In de Oommissie van Onderzoek worden be noemd voor Veur de heeren Borst, Koerts, Schrader, Blonk en Van Veen en voor Stompwijk de heeren Vink, Willemse, Bloemheuvel, de Lange en Mooijman. Hierna gaan de Raden in geheime zit ting ter bespreking verstrekking bijdrage voor brandstoffen aan gehuwde werkloozen en kostwinners. Na heropening der Openbare Vergade ring deelt de voorz. mede, dat verstrekt zal worden 1 H.L. parelcokes, welke behoorlijk gezeefd zijn. Hierna sluiting. N00RDWIJK-BINNEN. Gevonden voorwerpen. een huissleutel heerenhorloge, bril (uilenbril), poitemon- naie met inhoud, blauwe sjaal, rozenkrans, zwarte handschoen, damesrijwiel, dames- tasch met inhoud. Inlichtingen uitsluitend des Woensdags en des Zaterdags van 121 uur nam. op het politiebureau te Noord- wijk-Binnen. TER-AAR. De veilingen. In het vervolg zal de veiling 2 maal in de week gehouden wor den, en wel Woensdag en Vrijdag. Dus Maandag komt te vervallen. Geboren Cornells, zoon van C. van Rooijenvan Duijn Johannes, zoon van K. RijnsburgerKroon Johannes Ja/vo- bus, zoon van J. C. v. d. BergMank. Overleden: E. M. Bosdam 79 jaar echtgen. van H. den Blanken C. Mulder 87 jaar, wed. van G. J. Schouten. Getrouwd Joh. Sanders 24 jaar en C. C. van Kints, 30 jaar. Vertrokken: J. Hoogervorst naar Nieuwveen M. C. de Bruijn naar Am sterdam Th. C. M. Uijttewaal naar Noordwijk. VOORSCHOTEN. Gevestigd: J. B. Boersma en gezin van 's Gravenhage. L. Baan van Zwijn- dreoht. P. van Wijk en gezin van VGra- venhage. M. J. Dieben en gezin vian Leiden. Vertrokken: W. Olivier naar 's Gra venhage. E. Nolte naar 's Gravenhage. H. C. Fortrie naar Leiden. C. J. Th. Verhorst naar 's Gravenhage. J. Vel zei naar Leiden. J. M. Roberti naar 's Gra venhage. E. Jager en gezin naar Utin- geradeeL W0UBRUGGE. Overtollig water. Als bewijs, hoe bui tengewoon groot de regenval in de maand October is geweest, kan dienen dat het electrisch gemaal van den polder „V.ier- ambacht" alhier, groot 1707 hectare, met uitzondering van de speruren, 24 dagen en nachten moest werken, om het overtollige water uit den polder te malen. Indien de voormalige 12 windwatermo lens dit hadden moeten verrichten. had ongetwijfeld het land onder water gestaan. In genoemd tijdperk is volgens bereke ning 4.500.000 kubieke meter water uitge- malen. Geboren Elizabeth Maria, dochter van B. C. Disseldorp en E M. Schulte. ST00MVAARTBERICHTEN STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. CHRISTIAN HUYGENS arr. 10 Nov. v. Amsterdam te Batavia. POELAU BRAS (uitr.) arr. 10 Nov. te Port Said. KON. NED. ST00MB. MIJ. AMOR arr. 8 Nov. te New York. BODEGRAVEN vertr. 10 Nov. van Am sterdam naar Hamburg. JUNO vertr. 10 Nov. van Napels naar Alexandrië. NERO arr. 10 Nov. van Bilbao te San tander. ORPHEUS arr. 10 Nov. van Sevilla te Lissabon. SATURNUS vertr. 10 Nov. van Messi na naar Catania. STUYVESANT (uitr.) vertr. 9 Nov. van Dover. KON. H0LL. LL0YD. RAPOT (uitr.) arr. 10 Nov. van Amster dam te Antwerpen. KON. PAKETV. MIJ. HOUTMAN arr. 9 Nov. van Kaaps tai te Port Natal. SIGLI arr. 9 Nov. te Belawan. HOLLAND—AMERIKA LIJN. STATENDAM, N, York-Rotterdam, 12 Nov. voorm. te Plymouth en 13 Now. des nachts te Rotterdam verwacht. HOLLAND—BRITSCH INDIE LIJN. HOOGKERK (thuisr.) vertr. 10 Nov. v. Calcutta. H0LLAND-00ST-AZIE LIJN. OUDERKERK (thuisr.) pass. 8 Novem ber Perim. ROTTERDAMSCHE LL0YD. DEMPO (uitr.) arr. 10 Nov. te Southamp ton. JACRATA (thuisr.) pass. 10 November Dover. KOTA AGOENG (uitr.) vertr. 9 Novem ber van Belawan. KOTA TJANDI arr. 10 Nov. van Ham burg te Bremen. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. CLYTONEUS, JavaAmsterdam, vertr. 8 Nov. van Singapore. IDOMENEUS, Japan-Rotterdam vertr. 10 Nov. van Hongkong. De slaapwandelaar neemt zijn maatre gelen. UIT DE OMGEVING NOORDWIJK. Hanze. In een goed bezochte verga dering kwam de Hanze in de kleine zaal van het Juvenaat bijeen onder voorzitter schap van den heer V. Ph. Braun. Met een kort welkomstwoord opende de voorzitter deze bijeenkomst, welke voor het grootste gedeelte was belegd voor de behandeling der agenda van de Centrale Raadsverga dering op 16 Nov. a.s. te 's-Gravenhage, waarbij enkele voorstellen in behandeling zullen worden gebracht, welke zonder na dere toelichting de sympathie onzer afd. niet kunnen wegdragen. De notulen werden na een kleine wijzi ging onder dank voor de redactie goedge keurd. Ingekomen was een schrijven van de Kamer v. Koophandel te Leiden, welke in verband met de zoo in gedrang gekomen exporthand el met Duitschland, reeds de noodige stappen heeft gedaan dit zooveel mogelijk te herstellen, door het z.g. ruil handel-systeem, waarvoor de K. v. K. de medewerking van belanghebbenden inriep, een oproep die zeker niet tevergeefs zal gericht zijn voor hen die hierbij belang hebben. Nog was ingekomen een schrijven van het Nationaal Comité tot beteugeling van het cadeaustelsel, dat een actie heeft ingezet, een wettelijke regeling over het cadeaustelsel bij de regeering in te die nen. Om deze zoo goed mogelijk te formu leeren, wordt van alle afd. van Midden- standsvereenigingen gevraagd een ingeslo ten vragenlijst in te vullen over de wijze van het cadeaustelsel als dit bij hen ter plaatse voorkomt, De voorzitter wist niet of deze actie in samenwerking met het Centr. Hanzebureau geschiedt, doch voelt er toch veel voor deze vragenlijst te doen beantwoorden, waarmede de vergadering accoord kan gaan. Ia de behandeling der beschrijvingsbrief van de Centr. Raadsvergadering, wees de voorzitter in het bijzonder op een nieuww post der begrooting n.l. het beschikbaar stellen van 2500 voor Economisch Ver weer. Den afgevaardigde werd opgedra gen, alvorens zijn stem hieraan te geven op meerdere toelichting aan te dringen, waarvoor dit benoodigd is. Mocht het blij ken, dat hiervan groote afdeelingen alleen de profijten zullen pluken, dan moet door de kleinere afd. hiertegen stelling worden genomen. In de twee vacatures voor het hoofdbestuur worden candidaat gesteld de heeren Te te ring (atfr.) en Ruhe in de vacature-Dekker. Uit de dagorde dezer agenda bleek nog dat de afd. den Haag op dien dag een groote feestavond heeft georganiseerd, welke ieder Ilanze-lid kan bijwonen. Staande de vergadering gaven zich reeds meerderen op deze Centr. Raads vergadering bij te wonen. Door het be stuur zal de reisgelegenheid geregeld wor den. Waar de voorzitter in de vorige ver gadering nog gewezen op de noodzakelijk heid, dat de kath. bakkers zich in een vak groep moesten organiseeren, met te meer drang kon spr. deze noodzakelijkheid naar voren brengen nu er een strooming is om de bakkers en de meelfabrikanten in één vakgroep onder te brengen een geheel verkeerde wee voor onze bakkers, hetwelk schril door den voorzitter met enkele voor belden naar voren werd gebracht. Het gebruikelijke W. W. W.-fewart.iertje ver zorgd door den geest. adv. bracht weder een aangename gedachtenwisseling naar voren w?"'-v meerderen profi-t in hun zakenleven zullen trekken. Bij de rond vraag werd op verzoek den stand van" za ken medegedeed over de Sint-Nicolaas-re- clame. Binne enkele dagen zullen alle win keliers per circulaire op de hoogte worden gesteld. Nog werd gewezen op de ver keerde tactiek van het Crisis-Comité om menschen, die een handeltje willen begin nen van een som geld te voorzien, welke dan de middenstanders gaan beconcur- reeren en men het z.g. beunhazen in de hand werkt. Ook werd gevraagd uit welke personen het college van het plaatselijke crisi-comité bestond, hetwelk door den voorzitter werd medegedeeld. Uit deze me- dedeeling bevreemdde het de vergadering ten zeerste, dat geen enkele middenstan der in dit ooilege zitting had. Besloten werd om met de drie andere middenstandsorga nisaties te confereeren. hierin wüziging te brengen, zoodat uit iedere middenstands organisatie één lid in dit college zitting zou kunen nemen. Over de wijze van wer ken van het plaatselijk crisisoomité werd nog eruimen tiid van gedachten gewisseld, waaruit bleek dat dienaangaande bij de middenstanders nog wel enkele wenschen heerschen. welke hunsinziens wel eens na der onder de oogen mogen worden gezien. Waar de rondvraag verder geen bijzonder heden meer voortbracht, sloot de voorzitter onder dank voor opkomst en voor de go- animeerde besprekingen deze bijeenkomst met den chr. groet. 0EGSTGEEST. Winkelweek. Onder vrij groote be langstelling (er waren 20 winkeliers aanwe zig) werd gisteravond op initiatief van een voorloopig comité, onder leiding van den heer J. Kamsteeg een vergadering gehou den tot het- organiseeren eener winkelweek omstreeks St. Ni colaas. De heer Kamsteeg verwelkomde bij de opening de aanwezigen en zette het doel dezer vergadering uiteen. De aanwezigen gaven zich spontaan tot deelneming op. De heer Beukinan is persoonlijk geen voor stander, doch zal voor de eenheid toch meedoen. De heer Kamsteeg juicht het be sluit van den heer Beukman, die open- kaart speelt, toe. Juist in den tijd van ma laise en teruggang, is actie noodig. Vóór de benoeming van een definitief bestuur, deelde de heer Kamsteeg mede, niet in aanmerking te willen komen. Benoemd worden bij eerste stemming de heeren Ed. de Bruin, J. G. Schrijvers, G. D. Gaspari en W. Hienhuis, die allen be zwaar maakten een herbenoeming te aan vaarden. Na eenig gepraat nemen de hee ren Schrijvers, Caspari en Hienhuis toch hunne benoeming aan en worden verder aangewezen de heeren Elshof en Kolle- wijn. Tot voorzitter benoemde men den heer Hienhuis. Besloten werd de winkel week te beginnen op 26 Nov. en te eindi gen op 6 Dec. Het bestuur zal verder plannen, zooals muzikale omgangen enz. verder Tocrelen. Niet-aanwezige winkeliers zullen tot deelname worden aangezocht. In totaal zijn er reeds 21 deelnemers en reeds vele toezeggingen. Zoo kriïgen we dit jaar dus weer een winkelweek ondanks de niet-deelname der -^ei'trale winkeliersvèreeniging. of gaat deze wederom op eigen gelegenheid win kelweken

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10