HET HUIS OP HET EILAND t f DONDERDAG 10 NOVEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 Andere bladen schrijven POLITIEK BEDROG. De Residentiebode schrijft: Vooral door de socialistische pers, maar ook door oen aantal andere bladen, is met veel ophef melding gemaakt van het feit, dat gisteren in de socialistische demon stratie ook ,,'n katholieke deputatie uit Eindhoven" deelnam. jHet is ons gebleken dat we hier te doen hebben met een minderwaardig staaltje van politiek bedrog. Allereerst stond op de banier welke deze demonstranten droegen, geen enkele nadere aanduiding uit welk kath. milieu ze kwa men. Het was eenvoudig een anonieme groep zonder eenig ander teeken van her komst, dan dat ze katholiek, waren en uit Eindhoven kwamen. Of het arbeiders of ambtenaren waren, katholiek georganiseerden of ongeorga niseerden bleek nergens. Dank zij den maatregel van den burge meester, dat alleen leden van de S.D.A.P. en N.V.V. aau de demonstratie mochten deelnemen, kon dit bedrog ontmaskerd worden. Want toen de politie zag dat z.g. katholieken.aan. .de betooging deelnamen, werd hun gevraagd of zij een bewijs bij zich hadden van hun lidmaatschap de.- b.D.A.P. of N.V.V. En toen bleek, cfci-t al deze z.g. katholieke demonstranten lid waren van het socialis tisch N.V.V.!.... Dus geen katholieken konden zijn, want de Kerk acht het lidmaatschap van het N.V.V. voor katholieken ontoelaatbaar. Evenals dezer dagen de S.D.A.P. het lid maatschap van sociaal-demoeraten met t z.g. Communistisch Socialistisch Kunste naarsgenootschap onvereenigbaar achtte met het lidmaatschap der S.D.A.P. Indien er dus een communistische op tocht was en deze leden liepen daarin met een doek waarop stond „groep sociaal-de mocratische kunstenaars", dan zou de so cialistische pers dit zeer terecht als een politiek bedrog kwalificeeren. Maar wat gisteren tegenover de katho lieken gebeurde was niet minder dan po litiek bedrog. Men heeft een groep sociaal-democraten laten demonstreeren onder een kath. vlag. Een dergelijke methode behoeft niet ge kwalificeerd te worden, deze veroordeelt zich zelf. Dat men echter tot zulke middelen zijn toevlucht moet nemen om den indruk te wekken dat men onder de katholieke arbe-i ders veroveringen maakt, bewijst wel af doende hoe machteloos de sociaal-democra tische propaganda tegenover de katholie ken is. KERKNIEUWS HONDERDJARIG FEEST. Congregatie Zusters van Tilburg. Bij gelegenheid van de viering van het honderdjarig bestaan van de Congregatie van de Zusters van Tilburg op 23 November, zal Z. li. Exc. Mgr. A. F. Diepen een ponti ficale Hoogmis in het klooster opdragen, waarbij om. tegenwoordig zullen zijn: Mgr. J. II. G. Jansen, Aartsbisschop van Utrecht-, Mgr. dr. G. Lemmens, Bisschop van Roer mond. Mgr. Iverkhofs, Bisschop van Luik, Mgr. Th. van 'Roosmalen, Bisschop van Su riname en Mgr. M. P. J. Möllmann- vicaris- generaal van het bisdom Haarlem, als ver tegenwoordiger van Mgr. J. D. J. Acnge- nent. NIEUW MISSIEGEBEID. De paters van den H. Geest in Oost-Afrika. De Nederlandsche tak der Congregatie van den H. Geest heeft, naar „Missiewerk" mededeelt, in opdracht van den H. Stoel de zorg gekregen voor de missie Bagamoyo in Engelsch Oost-Afrika. Het bestuur van het missiegebied, dat thans nog in handen is van mgr. Wilson, zal ook geleidelijk aan de Nederlandsche Pa ters overgaan. Momenteel zijn er reeds verscheidene Ne derlandsche Paters werkzaam. GEMENGDE BERICHTEN AUTOBUS IN EEN SLOOT. Een ernstig gewonde. Gisternacht te ongeveer drie uur had te Zuidwolde eén ernstig autobusongeluk plaats. Een autobus met twintig passagiers, terpgkeerend van de demonstratie te Deo Haag en bestemd voor Hoogeveen, reed, vermoedelijk doordat de chauffeur door slaap werd overmand, in een bermsloot langs den weg. Een der inzittenden werd daarbij vrij ernstig aan het hoofd gewond, terwijl de meeste andere pa-ssagiers lichle kwetsuren opliepen. De ernstig gewonde werd door een passeerende auto naar het ziekenhuis te Hoogeveen overgebracht. De auto is doorgereisd. De bus werd zwaar be schadigd.. Aanrijding om een poes te redden. Gisteravond te half zeven werd een 45- jarige dame te De Bilt, die rechts van den weg op de tram stond te wachten, teen zij plotseling den weg overstak om een kat te' grijpen,, die overreden dreigde te wor den, zelf 'door een passeerende auto, waar van de bestuurder zeer kalm reed, gegre pen. De vrouw, Bovenkamp genaamd, is met een ernstige hoofdwonde en inwendige kneuzingen door een juist voorbij komende ziekenauto naar de Rijksklinieken vervoerd. De bestuurder van de aanrijdende auto raakte door het ongeval zoo van streek, dat hij zich onder geneeskundige behande ling moest stellen. HET GEVONDEN LIJK TE OSS EEN MOORDAANSLAG GEPLEEGD. Zooals wij gisteren 'in. een deel onzer op lage reeds meldden werd gistermorgen door den-landbouwer Faassen te Oss, toen hij zijn paard naar de weide wilde bren gen. een man in het gras gevonden. Aanvankelijk dacht hij met een zwerver te doen te hebben, die zich hier te ruste had gelegd, doch naderbij gekomen, ont dekte hij tot zijn ontzetting dat de man reeds dood was, terwijl het lichaam met bloed was overdekt. Direct waarschuwde de landbouwer een buurman, doch zij slaagden er niet in den man te herkennen. Vervolgenshebben zij den inspecteur van politie, den heer Van Kempen, van de vondst op de hoogte ge steld. Deze heeft met den brigadecomman dant van de marechaussee, den heer Zoet hout, een onderzoek ingesteld. Het bleek, dat de man door twee revol verschoten in zijn rug was getroffen en dat1 bovendien twee schotwonden in de armen werden aangetroffen. Uit de initia len in den riem van den man, bleek het de 30-jarige caféhouder J. van der Pas, wo nende aan den Berghemscheweg te Oss, te zijn. De man had Dinsdag juist ziju dertigeten verjaardag gevierd. Omtrent het motief tot den moord tast men volkomen in het duister, daar van den dader ieder spoor ontbreekt. Gistermidag is het parket uit 's-IIerto- genbosch, vergezeld van de doktoren Hes- selink uit Arnhem en Mettrop uit 's-Her- togenbosch, ter plaatse, geweest. Het lijk werd in beslag genomen. 2f> Bij den vischhandelaar Zwendel waren de schollen uitverkocht. DE ROOFOVERVAL TE RESSEN. HET ONDERZOEK DER JUSTITIE. Uit het onderzoek, dat de justitie giste ren te Ressen heeft ingesteld, is gebleken, dat de dader aan de achterzijde van de wo ning is binnengekomen. De woning maakt een heel soberen indruk. Zij is ook uiterst primitief ingericht. Men begrijpt niet, wat de man in dit huisje heeft gezocht. Voor de deur lag een met bloed doordrenkt kussen, waarmede mej. van Druten vermoedelijk heeft getracht de steken af te weren. Op den weg vond men een lucifersdoosje. De inhoud daarvan was her en der verspreid. Sporen van den indringer werden gevonden achter de woning in een laantje. Waar schijnlijk is de man over een smal slootje gestapt, ten einde op deze wijze ongemerkt de woning te naderen. Er zijn van het in terieur van de woning foto's gemaakt, na het vertrek van de justitie werd het huisje verzegeld en onder bewaking van den veld wachter gesteld. De justitie heeft het slachtoffer gister middag in het ziekenhuis te Bemmel een verhoor kunnen afnemen, waarbij zij om standig kon vertellen, hoe het misdrijf had plaats gehad. Men meent een spoor van den dader te hebben gevonden, dat naar Nijmegen leidt. De omstandigheid, dat. de vrouw positief verklaard heeft, dat haar aanvaller een revolver bij zich had' en op den politie-agent Knippenburg te Nijmegen met een revolver werd geschoten, wijst ook in deze richting. Gisteren zijn twee man nen uit Nijmegen met. den gewonden poli tie-agent geconfronteerd. Bij deze confron tatie is gebleken, dat zij niet schuldig zijn aan den aanslag op den politic-agent. Nader vernemen wij, dat de toestand -m het slachtoffer hoogst zorgwekkend is. Of schoon de behandelende - geneesheer aan-, va-nkelijk van meening was dat de vrouw met een scherp voorwerp gestoken was, houdt zij zelf-vol dat de clader vijf revol verschoten op haar gelost.heeft. Inderdaad zijn vijf wonden gevondeii, en uit het ver der onderzoek i$ ook gebleken dat de man een revolver in zijn bezit gehad heeft, die met tien scherpe patronen geladen was. Woensdag heeft te Nijmegen een jon geman, die aan het .signalement- van den dader beantwoordt, zijn revolver te koop aangeboden, die met vier scherpe patronen geladen was. Hieruit zou- blijken dat dit het wapen is', daar op de vrouw thans vijf schoten en op den a-gent een schot gelost zouden zijn. Gebleken is'voorts dat deze revolver eenige dagen geleden door een wapenhandelaar te Nijmegen met tien scherpe patronen is verkocht. Op grond van deze gegevens volgt de politie thans een bepaald spoor, terwijl nog andere aan wijzingen verkregen zijn op grond waarvan de arrestatie van den clader ieder oogen- blik kan worden verwacht. De te Nijmegen door een revolverschot getroffen politeagent is buiten diepst ge steld. Zijn toestand geeft geen reden tot ongerustheid. VAN HET SMOKKELFRONT. STEEDS TOENEMENDE BRUTALITEIT. Nieuwe afweermiddelen. De smokkelhandel aan onze grenzen neemt hand over hand toe, in verband waarmede kort geleden een groot aantal barricades op den rijksweg GoirlePoppel (Br.) is opge richt. Naar aanleiding hiervan publiceert de „Nieuwe Tilb. Crt." een interview met den belasting-inspecteur, den lieer Reijntjcs, waarin deze o.m. liet volgende mededeelde: Een scherp optreden is hier op den duur wel heel noodzakelijk geworden, want de smokkelhandel, die hier altijd welig getierd heeft, maar door de jongste crisismaatrege len zeer is toegenomen, gaat thans alle per ken te buiten. Vroeger werd er vooral veel suiker ge smokkeld, naast gedistilleerd en sigaretten papier. Maar tegenwoordig is het hoofdza kelijk margarine, vooral omdat, bij het vele s'echte weer der laatste dagen, suiker niet raadzaam is om te vervoeren. Natuurlijk wordt er niet alleen per auto gesmokkeld. Bij troepen van 15 tot 30 man trekken de smokkelaars door de bosschen, elke met 60 tot 70 k.g. margarine; een zak op den rug en een van voren. Sommigen doen het ook wel eens per fiets, door de smalle boschpaadjes. Bijna altijd gaat dit alles naar Tilburg of anders halfweg waar een auto klaar staat, die de vrachtjes overneemt en verder naar de stad transporteert. Daar wordt de waar meestal aan particulieren verkocht. Waarbij de moeite en de doorgestane angst rijkelijk wordt beloond. Op een kilo margarine bedraagt de winst ruim 10 cent. De laatste weken zijn eenige honderden kilo's margarine in beslag genomen. Maar niet altijd heeft men ook degenen kunnen aanhouden, die ze bij zich droegen. En we weten ook wel, aldus de heer Reijntjes, dat er genoeg frauduleus de grens overkomt, want de beambten, hoe groot in aantal ook, kunnen niet Overal tegelijk zijn. Er wordt van hen toch al zooveel geëischt! Direct kwaadaardig zijn de smokkelaars niet. Er is wel eens geschoten, doch, dat doen alleen de smokkelaars-automobilisten, en dan nog maar alleen als ze erg in het nauw gedreven worden. De smokkelaars te voet gooien meestal 'hun vrachtje weg. wanneer ze tegenover een beambte komen te staan en zien dan. dat ze weg komen. Alleen wan neer ze zich z.g. ,.moed ingedronken"' heb ben, kunnen ze "wel eens! astig zijn. Wat de auto-smokkel betreft hebben we in vijf weken tijds zes iiuto's in beslag geno men. Ze komen uit Tilburg, Eindhoven en Wijk bij Heusdeji. Wanneer een auto m be slag genomen is, kan de eigenaar deze te gen borgstelling terugkrijgen. Deze borg stelling wordt geschat door den ontvanger. Wanneer alles bewezen is, volgt later ver beurdverklaring door de rechtbank. Wordt de borgstelling niet binnen den bepaalden tijd voldaan, dan wordt de wagen ten bate van het rijk verkocht. Gepantserde auto's worden zonder meer gesloopt. Ook in Limburg toenemende smokkelhandel. Zoo werden in het district Aken in de maand October in beslag genomen: 8360 K.G. koffie. 150 K.G. cacao, 32 K.G. choco lade, 1130 K.G. tabak, 4TS.500 sigaretten, 42.000 sigaren, 10.825 boekjes sigarettenpa pier, 400 K.G. margarine, 14.500 K.G. suiker, 23.000 K.G. tarwe, 1200 K.G. meel. 4400 K.G. ■brood, 10 luxe-auto's, 5 vrachtauto's, 5 mo torrijwielen en 65 rijwielen. 2559 personen werden wegens smokkelarij vervolgd. Aan dc grens bij Kerkrade werd Maan dag een Hollandsche smokkelauto in beslag genomen. De smokkelwaar bestond uit 1000 pond koffie en 50 pond cacao De ambtenaren uit Urmond hebben gis teren in Geleen een auto aangehouden, be vattende 60 K.G. Duitsche margarine. De auto en de margarine zijn in beslag geno men. 'Rijksambtenaren te Tegelen hebben gis terochtend twee -personen, O. en P.. beiden uit Venlo afkomstig, aangehouden, die ieder. 30 pond margarine "op hun fiets ver voerden. Boter en fietsen zijn in beslag ge nomen. Het smokkelen van opium. Het- is den beambten van de Landeskri- Tninalpolizei eenige dagen geleden gelukt in samenwerking met dc Landesjaegerei te Niederkrüchten een bende opiumsmokke- laars op het spoor, te komen. Na onderzoek ging men over tot arrestatie van een Neder lander, die op Duitsch grondgebied in het «bezit bleek te zijn van 600 gram opium. Hij wilde dit juist verkoopen. Het. verdere on derzoek, dat den geheelen Zondagnacht en Maandag,, voortduurde, en waarin ook de Heerlensche waarnemende commissaris van politie betrokken was, leidde tot vaststel ling van de namen der medeplichtigen, o.a. zekeren H. uit Swalmen. In verband hier mede worden óp Limburgsch grondgebied nog eenige arrestaties verwacht. SMOKKELAAR AANGESCHOTEN. Op den weg van Venlo naar Straelen, even over de grens werd Dinsdagnacht door de douanebeambten een smokkelben de van 10 personen ïfi hinderlaag gelokt. De smokkelaars, die poogden te vluchten, werden door de beambten onder vuur ge nomen, waarbij de werklooze arbeider P. S. uit Friemersheim in de linkerzij werd geschoten. De kogel, die in het bekken was doorgedrongen kon in het Mariahospitaal te Straelen langs operatieven weg worden verwijderd. De boestand van den gewonde is zeer ernstig. NEDERLANDSCHE ZEELUI AANGEHOUDEN. Gevaarlijke smokkelaars. De politie van Frederiksstad (Denemar ken) heeft een goede vangst gedaan met de arrestatie van twee Nederlandsche zeelui, die behoorden tot de bemanning van eea Engelsch schip, dat daar uit Rotterdam was aaugekomen. De mannen trachtten ge smokkelde nieuwe revolvers en patronen aan deu man te brengen en boden voorla morfine, chloroform en aether te koop aar, alsmede verdere partijen revolvers en mu nitie. Bij een onderzoek aan boord van hel schip vond de politie drie pakjes met mor fine en een flesch aether. Verder werd evenwel niets ontdekt. Beide mannen zijn in verzekerde bewaring gesteld. „Msb." STROOPTOCHT DOOR SCHAGEN. Dieven en vandalen aan het werk. Na de brutale inbraak bij den lieer Kos ter, tandarts te Schagen, waarbij een por tefeuille met ƒ300 en een heerenrijwiel 'werden gestolen, en zelfs twee gouden kie zen werden medegenomen, is men in deu nacht van Maandag op Dinsdag binnenge drongen, door uitsnijding van een raam. in het Stationsgebouw der Ned. Spoorwe gen te Schagen. lechts 15 werd buitge maakt. Alles was overhoop gehaald. In dc restauratie werd een partij rook- en eet waren gestolen. Een poging tot inbraak bij den lieer Westering aan den Stationsweg mislukte. Den nacht ervoor is ingebroken in de R.-K. Parochiale «School, voorzoover men kan nagaan is hier uit een offerbusje voor de missie een bedrag van 40.gestolen. Het belastingkantoor mocht zich ook in de aandacht der heeren verheugen; den vol genden morgen vond men de deurknop ver nield. 't Is mogelijk, dat dit laatste uitsluitend uit vandalisme is geschied; daar op an der plaatsen in deze thans te dien opzich te niet zeer benijdenswaardige gemeente eveneens geducht is huisgehouden. Bloemen en struiken zijn vernield, schut tingen omverpetrokken. terwijl liet ijzeren hek. dat langs het perceel, van dr. Nan ninga loopt, vrijwel dwars over hel trot toir werd getrokken. „Hbld." EEN STAD IN 'T DONKER GEZET. Bij poging tot diefstal van electrischcn stroom. Het was even na vijven Dinsdag, toen een groot deel van de stad Kampen in duister werd gezet door het plotseling uitgaan van het electrisch licht, meldt het ..Hbld." De mannen van het electrisch bedrijf vonden al spoedig de plaats, waar hot kwaad schuilde, namelijk aan de Heilige Steeg en wel in perceel no. 23. Dit huis bleek echter gesloten. Toen de politie den ingang geforceerd had, bleek dat de bewo ner zich achter de deur had opgesteld en gewapend niet een bijl de indringers be dreigde. Voordat hij echter onheil had kunnen aanrichten, was hij door een paar recher cheurs overmand en Weggevoerd. Bij verder onderzoek bleek toen, dat de gevaarlijke vriend zich 'had onledig gehouden met het aanbrengen van een aftakking buiten den meter om, om zich gratis stroom te ver schaffen. FEUILLETON. Naar het Engelsch van ARCHIBALD MARSHALL. (Nadruk verboden). 18) „Het maakt den indruk, of het Sir Ro derick's bedoeling is geweest het lijk mee te nemen naar Engeland." „Ja, maar we weten, dat hij dat' niet deed, ten minste niet naar Wetstoncs. En waar zou ze anders begraven zijn? Je her innert je wat juffrouw Chectham vertelde hoe hij alleen met Martin terugkwam en door heb huis rondliep alsof er niets ge beurd was En Martin verklaarde later dat Lady Bertram in Italië begaven was." „Ja, in Assisi". „Ik begrijp wat je zeggen wilt: zijn leugen kan evengoed betrekking hebben gehad om liet heelo land als op op die ééne stad. Maar hoe dan ook wc zullen dit spoor verder volgen. Het bericht in de .Times" wijst er op, al staat het er niet met zooveel woorden, dat het kind stierf op den zelfden dag als de moeder. Maar dat is niet zoo Het was in leven en blijk baar kerngezond, toen ze twee dagen na Ladv Bertram's dood, uit Foligno weggin gen. Dat hebben we óók kunnen vaststel len." „Leid jo daar nog iets bijzónders aan af?" „Och neen. Het bericht word pas een dag of veertien later in de „Times" ge plaatst en het kind zal dus wel hierof daar onderweg gestorven zijn." „Of niet gestorven! Bij dit warnet van raadsels en leugens kun je van alles ver wachten. Vandaag of morgen komt een pretendent opduiken naar hetgeen Martin wel zoo vriendelijk is geweest voor mij over te laten." „Dat li.;kt nie niet bijslér waarschijnlijk. Zulke dingen gebeuren alleen in boeken „Je zoudt ook geneigd zijn te zeggen, dat allen in een boek iemand zich vijf-en- twintig jaar in zijn huis opsluit, een vermo gen in edelsteenen omzet en dat zijn lijk met die edelsteenen op een mysterieuze manier verdwijnt!" „Daar zit iets in", moest Caltliorp toe geven, „maar toch geloof ik niet dat je jo ongerust hoeft te maken. Het kind is in ieder geval gestorven en we zullen, hoop ik, gauw genoeg er achter komen waar. En nu, waarde lieer en cliënt, roepen mijn plichten mij elders." „Toe, ga nog niet weg. Laten wc samen hier of daar gaan eten." „Dat zal tot mijn spijt niet gaan. Ik heb 1 al een afspraak met George Greenfield. We zullen samen de zaak nog eens van al le kanten bekijken en het scherpe verstand van deze rijzende ster aan den hemel van het recht, zal misschien 'n beetje licht laten schijnen op wat tot nu toe jn duis ternis is gehuld. Greenfield interesseert zich buitengewoon voor alles wat met Sir Roderick en Martin in verband staat, den kelijk uit oude vriendschap voor jou. Den wlgotiden morgen richtte Guv zijn schreden naar het huis van Lord Caradoc op Berkeley's Square en vroeg naar juf frouw Caradoc. Hij werd in een vroolrke ontvangkamer gelalen, waar C'icely zich bevond in gezelschap van een oudere dame die aan een schrijftafel bij het raam be zig was een kasboek bij te werken. Mevrouw Herbert, zoo heette de dame, nam sedert het overlijden van Lord Cara- doe's echtgenoote, welbeschouwd de lei dende plaats in in diens gezin. Oorspron kelijk was ze in zijn huis gekomen om voor Cecily te zorgen ze behoorde tot de familie Condor, evenals Caradoc's overle den vrouw. Maar langzamerhand was ze alles gaan bedisselend voor den edelman, die niet graag werd afgeleid door werold- sche beslommeringen. Ze was een knappe vrouw van middelba ren leeftijdeen paar vriendelijke oogen glinsterden achter brilleglazen, de ferme lijnon om haar mond getuigden van vasten wil en haar heele wezen gaf een indruk van stiptheid en zin voor orde. Cicely zn.g er wat bleek en vermoeid uit ze scheen dc Londensehe zomerhitte, niet te kunnen verdragen. Maar een week bui tenlucht zou ongetwijfeld weer kleur op ha«r wangen tooveren en toen ze hem te gemoet kwam om hem te begroeten, keek Guy met bewondering naar het lieve meisiesgezichtje en het fijne, tengere fi guurtje in de eenvoudige witte japon. Mevrouw Herbert, zakelijke vrouw als ze was, viel terstond met de deur in huis en vroeg den bezoeker hónderd uit over alles wat de huishouding en het perso neel on Wetstoncs betrof. .Het huis sehiint uitstekend van nlW voorzien zijn", luidde h"ar conclrs'e. yp fjuv ren co<v't kru-'svprhoor had doen ondern-t,,-, rvf zn] ri0 verhuizing ere y,eyj hier een in- ventans-'i:st mmr u neemt een en ander mee, nietwaar ir Guy?" „Ik heb een lijst gemaakt van meubels, schilderijen en andere dingen, die ik graag gebruiken zou voor het huis, dat ik laat bouwen. De advocaten van Lord Caradoc hebben zich er mee vereenigd, dat ik die meeneem. Trouwens Wetstones is zóó prop vol met alles en nog wat, dat u nauwelijks zult merken, dat ik er Wat uitgehaald heb." „O. dat. is uitstekend. Sir Guy. Als u nog zoo vriendelijk wilt zijn mij den naam van de huishoudster op te geven, kan ik haar verschillende instructies geven. Het grootste deel van het personeel stuur ik Vrijdag naar het landgoed Lord Caradoc wil er graa-g Zaterdag al heengaan." Mevrouw Herbert noteerde juffrouw Cheetham's naam en vervolgde: „Cecily, wil jij Sir Guy verder bezighou den tot lunchtijd Ik heb nog een hcele- boel in huis te doen." Ze zamelde haar papieren bijeen en met haar groote sleutelmand aan den arm, verliet ze met resolute passen het ver trek. De conversatie tusschen Guy en het aar dige jonge meisje vlotte uitmuntend en vóór zo er erg in hadden, ging de gong voor de lunch. Aan tafel kostte het Lord Caradoc, die te voorschijn kwam uit zijn studeerkamer, waar hij den ganschen morgen had doorge bracht tussclien zijn boeken en schrifturen, door liet vooruitzicht opgewekt weldra in de Foulkes-bibliotheek te kunnen gras duinen, minder moeite dan gewoonliik om aan een ges've'- over practisehe dingen deel te nemen. Hm vroon van allerlei over "Wetstmes. over het huis en het park, maar Guy kroeg ,i'eze indruk dat de be roemde boekeu-collectie alle andere ge dachten omtrent zijn nieuwe woning bij den edelman op den achtergrond drong en dat de gebeurtenissen, die het landgoed deu laatsten t-ijd in het middenpunt der publieke belangstelling hadden geplaatst, waren weggevaagd uit zijn herinnering, zoo zij tenminste ooit tot zijn geleerd brein waren doorgedrongen. „Zou het u schikken. Sir Guy", vroec Lord Caradoc tegen het einde van den maaltijd, „om Zaterdag met ons mee to reizen en ons een beetje wegwijs te ma ken V' Guy was lichtelijk van zijn stuk gebracht door deze onverwachte invitatie. „Het zou heel prettig zijn, als het u schikte", voegde Cecily verlegen aan het verzoek van haar vader toe. Guy overdacht snel de situatie. Hij had meer dan genoeg van de Londensche „sea son" waar de eerste frischheid al weer van af was; bovendien had de schoonheid van zijn landgoed zulk 'n diepen indruk op hom gemaakt, dat het" denkbeeld er weer naar toe te gaan. hem eigenlijk sterk aantrok. Toch zou li ij. als hij enkele dagen geleden dat onaangename onderhoud met Richards niet had gehad, niet zoo sooedig geneigd zijn geweest op het oogenblik uit Londen weg te gaan ,.Hel is heel vriendelijk van u". ant woordde hij, „om mij zoo spoedig uit te noodigen, maar ik ben bang, dat ik niet vlug aenoea reisklaar kan zijn, om aan- -!■'ancien Zaterdag al met u mee te gaan. Maar als u uw invitatie tot dien tüd zoudt kunnen handhaven, zal het roii bijzonder aanerennam zijn er aan het eind van de volgende week een paar dagen gebruik van te maken. (Wordt vervoled).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9