ACADEMIENIEUWS MARKTBERICHTEN DINSDAG 8 NOVEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 LEIDEN. Geslaagd: Doctoraal-examen Ind. recht de heer P. A. G. Bastiaanse (Den Haag). Doctoraal-examen geneeskunde Mej. J. J. Baron (Le idon) en de heer W. E. de Ruyter (Apeldoorn). Berichten reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige opname. LEIDEN. ZUSTER GABRIELLE t Zaterdagavond is na een ziekte van vijf weken in het Gesticht aan de Pelikaan straat overleden de eerw zuster Ga-brielle (in de wereld mej. E. J. Spronk) geboren te Leiden. De thans ontslapene was van haar 54 le vensjaren er 30 in het klooster der Zusters van Liefde te Tilburg. Zij was werkzaam te Haarlem en daarna»meer dan tien jaren hier ter stede EEN FANCY-FAIR VAN DE GRAAL. De snelle groei en ontwikkeling der Graal heeft behalve een frissche actie on der de vrouwelijke jeugd, die reeds tot ver over onze landsgrenzen de aandacht heelt getrokken, ook nog een ander gevolg ge had. En wel de gerechtvaardigde belang stelling van zoo goed als alle Katholieken, die persoonlijk buiten deze beweging staan. Maar deze belangstelluig, wij weten het, js nu en dan zeer cntisch en nu wij ter gelegenheid van de gehouden fancy-tair weer over de Graal scnrijven, willen wij tie ons geboden gelegenheid, deze een enkeio maal zeer cntische belangstelling te bo- cntiseeren, niet ongebruikt voorbij laten gaan. Want het gebeurt nog wel eens, dat er door, wij zouden bijna zeggen: klein geestige menschen aanmerkingen wordeu gemaakt op handelingen en daden van hen, die met deze frissche en*moderne meisjes- orgamsatie te maken hebben. Maar dan veroorloven wij ons vooreerst op te merken, dat het wel als 'n wonder zou mogen worden bezien, mdien een werk van menscherr volmaakt en vlekkeloos zou wor den uitgevoerd en nog minder is dit natuur lijk te verwachten van een geheel nieuwe jonge organisatie, die door haar geheel •igen inricnting geen richtlijnen had waar naar zij kon werken, terwijl uit eigen kracht iets geheel nieuws moest worden opge bouwd. Waar het bovendien een actie geldt, die door den aard van haar inrichting, -n.l. net geneele leven te doordringen, altijd zooveel mogelijk wil en moet arbeiden in het openbaar, is het ook vanzelfsprekend, dat er fouten worden gemaakt en gezien, fouten waaraan geen mensch en geen actie in deze omstandigheden zou ontkomen en die bovendien heel nuttig kunnen zijn voor latere ervaring, omdat ervaring vaak en 't best op deze wijze verkregen wordt. Daarom is bedoelde critiek niet eerlijk, omdat dikwijls niet deze omstandigheden in het oog gehoudon worden. Wij wiilen hier wijzen op het groote mo- reele en cultureele doel, dat de Graal in 6teeds dezelfde principieele lijn consequent nastreeft en waarnaar alle Katholiexen ook buiten de Graal kunnen en moeten medewerken, als zij, allo bijkomstigheden ter zijde stellend, dat doel en alleen het mooie groote geheel maar willen zien. Degenen, die Zaterdag en Zondag do fancy-fair van de Graal met een bezoek hebben vereerd, zullen dan ook ongetwij feld door het kennisnemen der Graal- ideeën in bet Graalhuis, indien zij verder gezien hebben dan louter de dingen rondom zich heen, tot deze zelfde overtuiging zijn gekomen. Uit deze fancy-fair, die gehouden werd met het doel, om door de baten daarvan weer meer onbemiddelde jonge meisjes in de Graal te kunnen opnemen, sprak weer datzelfde streven van de Graal, zag men weer de consequente doorvoering van haar ideeën. Het zag er keurig uit in het Graalhuis, waar links vier ineenloopende kamers tot fancy-fair waren ingericht, terwijl rechts een mooie tentoonstelling werd gehouden van dooi de Graalleden zelf vervaardigde voorwerpen, kleeding, misgewaden enz. Voor de officieele opening Zaterdagmid dag om drie uur waren aanwezig de koug- eerw. Deken A. H. M. J. Homulle, de zeer- eerw. heeren Pastoor Th. Beukers en Pas toor J. Klaverweyden O.S.Cr, uit Zoeter- woude, de weleerw. heer Kap. H. Bau- gert en voorts afgevaardigden van katho lieke organisaties uit de stad. Deze allen werden verwelkomd door mej. Spronk, het hoofd der Leidsche Graal, die allen dankte, gehoor te hebben gege ven aan de uitnoodiging en "uiteenzette, waarom deze fancy-fair in het leven was geroepen, n.l. oin met de baten ervan ook financieel minder gesitueerde meisjes in do Graal te kunnen opnemen. Hierna sprak de hoogeerwaarde Deken A. H. M. J. Homulle, die zeide, dat in do zen tijd van malaise op allerlei wijzen werd getracht geld te verdienen en ook de Graal wil dat doen op deze wijze, ten behoeve van die meisjes, die wel lid zouden willen wor den maar het niet kunnen. De Deken wilde gaarne deze fancy-fair openen aldus een blijk gevend van zijn belangstelling in het Graalwerk. Vooral moge dan het resultaat van deze fancy-fair te zien zijn in het toetreden van een groot aantal meisjes, zoodat velen een blijde her innering aan dezo fancy-fair mogen be houden. Hierna verklaarde de Deken de fancy- fair voor geopend. Spoedig werd nu de aardig ingerichte fancy-fair, met de keurige stands in oogen- schouw genomen en de leidsters, die zich in de verschillende stands hadden geïnstal leerd hadden over gebrek aan belangstel ling niet te klagen. Het stroomde den verderen dag en Zon dag bezoeksters en bezoekers, zoodat wij vertrouwen, dat het resultaat van deze fancy-fair bevredigend is. GENOOTSCHAP VAN DEN STILLEN OMGANG. Het tweede lustrum. Gistermorgen is het tienjarig bestaan van de Leidsche afdeeling van het Genoot schap van den Stillen Omgang kerkelijk op waarlijk ind ruk wek kendo wijze herdaent. Nadat des morgens een groot aantal le den aan de algemeene H Communie onder de H. Mis van half acht in de Hartebrug- kerk had deelgenomen, werd om half elf een plechtige Hoogmis in de Hartebrug- kork tot intentie van het genootschap op gedragen door den geestel. directeur Pater P. Frigge O.F.M., met assistentie van de weleerw. Paters A. Smitz als diaken en J. van Haihoven als subdiaken. Op het priesterkoor hadden plaats geno men het Leidsche bestuur en het bestuur uit Amsterdam, dat voor deze herdenking eveneens was uitgenoodigd. Voor de Communiebank waren de be- stuurderen der afdeelingen uit de omlig gende plaatsen gezeten. Onder de hoogmis hield de weleerw. Pater P. C. Frigge een predicatie over den Stillen Omgang, welke nacht hij vergeleek met den heiligen Kerst nacht. De gewijde redenaar zette het groote doel van den Stillen Omgang nog eens uit- c-o" om t slotte allen hartelijk op te wok ken tot meelevmg met den Stillen Omgang ter eere van het H. Sacrament. Na de H Mis werd een lied uit den lie derenbundel van den Stillen Omgang ge zongen. Hierna vereenigde men zich aan een ge meenschappelijke kofietafcl in het gebouw der Zitavereenigirtg in de Pieterskerkkoor- steeg. De tafel was keurig verzorgd en bood een echt gezelligen en feestelijken aanblik. Nadat de voorzitter, de heer L Schrij vers, allen had verwelkomd, en eenige woorden gesproken had betreffende de vie ring van het tienjarig bestaan van het ge nootschap te Leiden werd de inwendige inensch versterkt aan dezen gezelligen disch. Nadat dit geschied was werden de slui zen der welsprekendheid geopend en spra ken woorden van gelukwcnsch de heer An- dnessen uit Den Haag bekend propagan dist voor den Stillen Omgang, de heer Oostdam namens de afdeeling Noordwij- kerhout, de heer v. d. Broeke namens het Amsterdamsche bestuur, de voorzitter der afdeeling Sassenheim, terwijl de voorzitter van de afdeeling Leidschendam, na zich bij de anderen te hebben aangesloten, de aar dige attentie had om Pater Frigge, den Soldatenpa ter. namens vele ouders te dan ken, voor hetgeen hij voor hun kinderen heeft gedaan. De geestel. directeur sloot de rij van spre kers met een opwekkende toespraak over het groote jaarlijks terugkeerende feest van den Stil en Omgang. Aldus werd het tweede lustrum van het genootschap in Leiden op waardige en voor treffelijke wijze geviord. TOONEEL. UITVOERING LITTERIS SACRUM. Zaterdagavond gaf dc Kon. Ver. „Litteris Sacrum'' in den Leidschen Schouwburg haar eersten tooneelavond van dit seizoen Zij had haar keuze laten vallen op „Nacht- repetitie" een blijspel in drie bedrijven van Lranz Molnar, vertaald en bewerkt door Adolphe Fngp-o Gewoonlijk houdt men 's nachts om 3 uur geen repetitie en eigenlijk was dit geval ook geen repetittie, doch voor de première ver- toonen een repetitie van het geval. Dat ziet er hopeloos ingewikkeld uit, doch de zaak is eenvoudig. Een componist, de verloofde van de prima donna ecner operette, hoort toevallig, wanneer hij met zijn compagnons de tooneelschrijvers Korth en Manshy on verwachts zeer laat in een Italiaanseh kas teel, waar zij uitgenoodigd zijn, aankomen, hoe zijn ontrouwe verloofde min of meer aangename dingen zegt tegen den tooneel- speler Almady. De arme kerel, de vei.oof- de n.l. is wanhopig en de heele première van de nieuwe operette dreigt met deze affaire in het honderd te loonen. De oud ste der beide compagnons (B. Hageman) redt echter de situatie door in der haast een tooneelstukje te schrijven, waarin de door de drie vrienden gehnorde woorden voorkomen, zoodat met succes beweerd kan worden, dat deze twee tooneelspelenden aan het repeteeren waren, zij het dan op een ietwat ongewoon uur. Zooals vele stukken van Molnar is ook dit spel aan den luchtigen kant. wat voor een dilettanten vereeniging als Litteris zijn voordeden heeft. Aan den anderen kant schuilt in het eindelooze gepraat het gevaar van langdradigheid, waaruit Lit teris zich echter zeer goed wist te redden. Buitengewoon aardig is de manier om de hoofdpersonen bij het opgaan van het doek aan het publiek voor te stellen. Men moet ditzelfde spelletje echter met te veel her halen, Overigens is Molnèr geestig genoeg, waarvan Litteris onder regie van den heer B. Hageman knap wist te profiteeren, zoo dat de apvoering wederom een gaaf en af gerond spel is geworden. Bij de volgende opvoeringen zal het spel nog kunnen win nen aan vlotheid. Het trio B. Hageman, H. de Wilde en H. G Frentzen vormt een drietal gerouti neerde en begaafde krachten, die men iederen keer opnieuw met voldoening op de planken ziet verschijnen. Mevrouw Hage man verraste ons met een zeer aannemelij ke typeering van de jeugdige levendige operette-diva, welke een prachtige kijk gaf op haar wel veelzijdig talent Doch wij moe ten ze allen noemen, de heeren J. Dros, met zijn „klassieken kop", J W. X:o""-on- huizen Segaar, de secretaris en P. A. Wis se als dc grijze huisknecht met den onuit- sprekelijken naam; het waren alle figuren, die op hun plaats bleken. Na ieder bedrijf was er uitbundig ap- plans, bewijs hoezeer men de prestaties de zer „werkende'' leden op prijs stelde. On- noodig te zeggen dat geen plekje in den Schouwburg onbezet was. Bij de politie werd door een dam» uit Den Haag aangifte gedaan, dat zij van haar auto op den Haagweg een taachje, inhoudend 2000 aan waarde, had verlo ren. Het bewuste taschje was inmiddels gevonden door zekeren G. V. uit Nieuw- veen, die hiervan bij de politie aangifte had gedaan. Zoo kreeg de dame dus spoe diger dan zij verwachtte den verloren schat weer in haar bezit. Het overzicht der vervoersopbrengsten van de Noord Zuid-Hollandsche Tramweg Maatschappij N.V., gedurende October 193231 (ongecontroleerd) geeft de volgen de cijfers: HjnenScheveningen—LeidenKatwijk Noordwijk (inch Stadslijn Leiden) in 1932 110.651, LeidenHeemstede 9446, Am sterdamZandvoort 87.517 en Stadslijn Haarlem 62.814 totaal alle lijnen in 1931 270.446; per dakilometer in 1932 over de lijnen resp. 87.56, 12.72, 100.83 en 110.13, idem in 1931 totaal 81.15. Men verzoekt ons mede te deelen, dat in de advertentie van de liefdadigheidsuitvoe ring door de R.-K. Tooneelclub M.E.S.A. in de „Leidsche Courant" van Zaterdag j.l. abusievelijk is medegedeeld, dat deze avond zal worden opgeluisterd door het muziek gezelschap voorheen ,.De Pekanee- zenkras". Dit moet zijn: Het muziekgezel schap „The joly boys". Gehoudon Verkooping in het Notarishuis alhier op Vrijdag j.l. ten overstaan van: A. J. C. van der Heyden, Notaris alhier, perceel Oude Rijn 86, kooper L. H. de Bruin voor ƒ7550, Langegracht 238 is niet gegund. H. M. Markusse, Notaris alhiei, perceel Haven 38, 3Sa, 38b en Oosthaven straat 1, la, kooper F. Brongers qq, voor 15876, Rijnstraat 24, H. A. Couvee voor 2260. LAATSTE BERICHTEN DE R00DE DINSDAG. Men meldt ons uit Den Haag: Heden was het de FJoode Dinsdag de dag waarop de S D.A.P. en N V V. in verband met den aanvang van de Alge meene beschouwingen in de Tweede Kamer over de Rijksbegrooting 1933 een groote demonstratie hadden georganiseerd tegen het rapport-Weiter en de voornemens der regeering tot bezuiniging. Het geheele Partij- en organisatie-appa raat was reeds weken lang met de voorbe reidingen bezig geweest en men was er in geslaagd een inderdaad massage en indruk wekkende betooging te'organiseeren. In dc vroege ochtenduren was het reeds in Den Haag merkbaar dat deze dag een bijzondere was: troepen demonstranten zag men reeds vóór 10 uur naar Houtrust trek ken, allen getooid met het meeting-insigne. Naarmate de ochtenduren verliepen en de 36 extra-treinen en ongevoer 1000 autobus sen met de tallooze demonstranten uit alle oorden des lands aankwamen, werd het drukker en drukker. Aan het station had alles een geregeld verloop. Orde-commissarissen vanwege de partijbesturen waren aanwezig om allen te ontvangen en naar Houtrust te geleiden. Ook op de voornaamste toegangswegen naar Den Haag waren overal posten inge richt, welke de autobussen, auto's en fiet sers, den weg wezen. In de omgeving van Houtrust was hit al vroeg zeer levendig. Men ventte er druk met socialistische lectuur, speldjes en insig nes. alsmede versnaperingen De politie had buiten het terrein een uit- gebreiden orded'C"?' georganiseerd, zoodat er geen gedrang ontstond en een ieder op vertoon van zijn toegangskaart het terrein kon betreden. Reeds lang vóór het aanvangsuur was een enorme raenschenmr.ssa hier samenge stroomd. Afgaande op de verstrekte gege vens schatte de demonstratieleiding het aantal op 50.000. Een aanhoudende regen maakte het terrein slecht begaanbaar en maakte het verblijf voor de demonstr^ -n ook allesbehalve aangenaam. Toch probeer de men den moed er in te houden en dit ge lukte dank zij de medewerking van muziek korpsen, welke zieh op verschillende punten deden hooren. Overal op het terrein waren tentjes op gericht, waar men tegen billijke prijzen brood en koffie kon koopen. Tegen 12 uur kwam er eenige. teekening in do massa. Overal zag men de kleurige vanen en banieren, welke door de verschil- lendo bonden en afdeelingen waren mede gebracht. Een 20-tal muziekkorpsen uit verschil lende plaatsen waren mede aanwezig. Jben groot aantal borden en doeken was aanwezig, waarop de „Eischen", door de partijbesturen voor dezen dag opgesteld, ge formuleerd waren. Steed« bleef de menigte aangroeien. Nadat de aangekondigde sprekers het woord hadden gevoerd, stelde, ondanks den regen, de massale stoet zich in beweging, om langs de voorgeschreven route een wan deling te maken. BRAND IN EEN HOTEL TE AMSTERDAM. In den afgeloopen nacht is tegen drie uur door onbekende oorzaak brand ont staan in de keuken van hotel „Centraal Beurs" in de Beursstraat 7 te Amsterdam. Deze keuken ligt op de eerste verdieping van het vier verdiepingen hooge perceel. Er warou negen gasten, die allen op de bo venverdieping te bed lagen. Zij werden wakker óf door den rook óf door het le ven dat anderen maakten. Epkele konden nog door de voordeur een goed heenkomen zoeken. Een Fransche familie durfde door den rook niet meer naar beneden. Deze drie personen namen de vlucht naar het dak, waar zij over een plat het naburige huis bereikten. Een andore logeorgast, die ook naar het dak was gevlucht, werd later door de brandweer in veiligheid gebracht. Toen het eerste voertuig van de brand weer voorreed, kwam uit verschillende verdiepingen rook te voorschijn. Zij liet dadelijk versterking komen, ook al omdat men hier te doen had met een hotel. Zij wist door krachtig ingrijpen het- vuur hoofdzakelijk te beperken tot de bovenge noemde keuken, die echter geheel uit- brandde. In den loop van den noohl zochten en kele der gasten hun kamer weer op. DE D-TREIN PARI JS—AMSTERDAM ONTSPOORD. Geen persoonlijke ongelukken. Naar wij vernemen is dc D-trein uit Pa rijs, die hedennacht te 0.15 uur uit Parijs is vertrokken hedenmorgen omstreeks half zeven te Buysinge nabij Halle ont spoord. Bij het gaan door een wissel ont spoorde delocomotief en trok een,aantal wagens mee. Er zijn geen gewonden. Het spoor is door de ontsporing in beide richtingen versperd. Onmiddellijk is begonnen met het vrij maken van de baan. De reizigers van den trein ParijsAm sterdam zullen met eenige uren vertraging hun bestemming bereiken. Do materieele schade is vrij belangrijk. LEIDEN, 7 Nov. Groentenveiling. Per 100 stuks: andijvie 0.602.20, kroten 1 1.50, bloemkool I 5.9010.50, bloem kool II 15, roodekool 2.005.60, sa voy e kool 3.506.90, grocnekool 1.50 3.90, pieterselie 0.601.20, prei 1.10 2,40, kropsalade 1.004.selderie 0.80 2.50, kuolselderie 1.003.90, wortelen 1.505.80, per 100 kg.: kroten 1.00 2.50, kroten gek. 37, snijboonen 29 44, stokboonen 5063, witloof 2023 boerenkool 25, Spinazie 1225, uien 3.904.90, spruiten I 1016, idem II 3—8. 8 Nov. Vette Varkens. Aanvoer 651 stuks. 617 zwaar 2830 cent en 34 licht 27 28 cent per kg. levend gewicht. Handel matig. ROTTERDAM, 7 Nov. Binnenl. Tarwe. Heden werd door de Tarwe-Ccntrale in veiling verkocht. Er werd aangeboden: 400 ton Groninger B, 200 ton Noord-Holandsche B, 200 ton Zuid-Hollandsche B en 200 ton Zeeuwsche B. Waarvan verkocht de partij: Noord-Hollandsohe B voor 4.42y,, 10 ton Zuid-Hollandsche B voor ■\.\iy3} 10 ton Zwccdsche B voor 4.55, alles per 100 kg. plus 1 pet. veilingskosten. ROTTERDAM. 8 November. Vee. Aangevoerd: 188 paarden, 13 veulens, 1 ezel, 1832 magere runderen, 665 vette run deren, 219 vette kalveren, 699 nuchtere kal veren, 690 graskalveren, 495 schapen of lammeren, 16 varkens en overloopers, 31 biggen, 16 bokken of geiten. Prijzen per K.G.: Koeien 12 1/2—17 1/2, 24—26, 31—32 1/2 c. Ossen 16—18, 2124, 2629 ct. Stieren 13 17, 2022, 2526 ct. Vette Kalveren 30 35, 4047y3, 5560 ct. Graskalverea 11 —14 ct. Prijzen per stuk van mager vee. Melk koeien j 120235, Stieren 60300. Gras- kalveren 2040. Werkpaarden 100 250. Slacktpaarden 100140. Hitten 50 100. Veulens 4060 Fok nuchtere kal veren ƒ814. Slacht nuchtere kalveren 4—6. Kalfkocien 130—215. Pinken 50 85. Vaarzen 80125. Biggen 36. Big gen per week 0.300.60 üp de vette markt was de aanvoer van koeion en ossen niet zoo ruim als vorigo week. Do handel was williger en do prijzen iets stijver. Een enkel prima spoclingbeest ging 1 cent boven noteering. De aanvoer van stieren was niet zoo groot, handel iets williger en dezelfde prij zen waren gemakkelijk to bedingen. De aanvoer van vette kalveren was flink, handel redelijk en prijzen op dezelfde hoog te. Een enkel prima exemplaar ging tot 2J4 cent boven noteering. Op de magere markt was de aanvoer van melk- en kalf- prijzen stationnair. Jong vee met ruimen aanvoer, handel stug en prijzen van vorige week moeilijk te bedingen. Graskalveren met ruimen aanvoer, stil len handel, n de prijzen kwam geen ver andering. De aanvoer van nuchtere fok- en slacht- kalvcren was tamelijk ruim, handel willi ger, zoodat de prijzen gemakkelijker te be dingen waren. De aanvoer van paarden enz. was ruim, handel stroef en prijzen vrijwel station nair. Enkele prima slachtpaardcn, welke voor Noord-Holland gekocht werden, gin gen tot 15 boven noteering. Biggen met kleinen aanvoer, handel niet vlug, koewei de prijzen op dezelfde hoogte bleven. Schapen met tamelijken aanvoer, stroe ven handel en onveranderde prijzen. BODEGRAVEN, 8 November. Kaas. Aangevoerd 347 partijen Goudsche Kaas, waaronder 334 met rijksmerk, totaal 12278 stuks, wegende 110.502 K.G. Prus met rijks- merk le soort 31 tot 34, 2e soort 28 tot 30, zwaardere tot 36.Handel flauw. VINKEVEEN, 7 Nov. Groentenveiling. Kassnijboonen le soort 3035 cent, idem 2e soort 1520 cent per kg., tomaten A 68 cent-, B 711 cent en C 4 cent per pond, bloemkool 316 cent per stuk. knolselderie 3 cent en bleekselderie 4 cent per struik, peen 7 cent per bos, groenekool 3 cent per stuk, witlof I 1618 cent, idem II 810 cent per kg., kroten 5 cent per bos. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Frits Adriaan, zn. van Pb. A. Kuiveriliofon ca A. C. Klerk. Elisa beth Willy Frederika, dr. van W. F. Bontje en D. A. Maree. Gijsbertus, zn. van D. G. van Noort en J. C. Hoekx. Oornelis Johannes, zn. van A. A. J. Koppers en M. W. Noordover. Johannes Wilhelmus, zn. van A. A. J. Koppers en M. W. Noordover. Jannetje, dr. van A. Schouten en J. Li- bochant. Jannetje, dr. van P. J. Boon en D. Jasperse. Johanna, dr. van A. Kiel en A. Brinks. Gehuwd: J. A. Pont, jm. en M. Dub- beldeman jd. J. van Leeuwen, j.m. en H. S. Fasseur, j.d. Overleden: L. M. van Brero, ongeh. vt., 35 j. H. J. van der Laaken, zn. 25 J. Bekooy, ongeh. vr., 74 j. D. v. Rhijn, zn. 5 mnd. BIOSCOPEN. Casino: Volwassenen. City: Volwassenen. Trianon: Volwassenea. Luxor: Afgekeurd. AMSTERDAMSCHE BEURSNOTEERING Verstrekt door: INCASSO-BANK N.V., LEIDEN BREESTRAAT 19 8 Nov. 1032 V.K. 2.30 u. Industrie: Alg Kunstz. Unie 45V. 471/2 Berkels Patent 20 Cal v<5 Dcltt ert. v. A. 6 TVs 67 Küchenm. Accoust 3% 37, Ned Ford 120 121 Philips Gcm Bezit 1307s 1331/2 Uni Lever 117V- 119 Petroleum: Kon Olio 147l/.> 1501/2/91/2 Perlak 813/1 Rubber: A'dam Rubber 66a/8 -'77s 071/2 Deli Bat. Rubber 28 Vico 341/2 85 Serbadjadi 22 23 Scheepvaart: Oude Vaart •47, Ned. Scheepv. Unie 64 64 Oude Boot 19 Mijnbouw: Boeton 19-78 19 Alg Exploratie Mi 1207, 127 Suiker: H V. A'dam 1803/, 184 Vorstenlanden 49 50 Java Cultuur 117 117 NISU 811/2 83 Tabak: Deli Mij. 1201/2 119/121 Senembah 129V-, 1311/2 Deli Bat. Tabak 1461/" 146 Oostkust 18% 1!) Amerik. Fondsen: Am Smelting 1 51Ó/16 16 Anaconda 20V, 22VlS Ass Gas <fc Elctr 31/, 31/, Bethlohein Stoel lKM/io 19'/., Cities Service 37, 37s Central Public- iVs 1'/, Continental Oil 6% Gen Aviation 3716 Int Nickel 87„ 9'/, Kennecott Copper 12 Milwaukee 27s ld. Pref 4 Keesport Tin Plate- 46 48 North American 291/4 30 Nevada 6-Vis 67, Shell Union V/u United St Leather 4'Vl6 5 Union Pacific 66V, 68 Va Wabash 27s 3Vl Tidewater Ass Oil 4"»L United St. Steel 36l/2 881/is W1SSELNOTEERINGRN (AMSTERDAM! (Niet officieel). Berlijn 58.98 Londen 8.22 3/4 New York 2.48 84'/., Parijs 9 7ü'/o Brussel 34.561/., Zwitserland 47.92 Milaan 12.73'/., Madrid 20.35 Oslo 42.00 Kopenhagen 42.65 Stockholm 43.50 Weeneo 34.50nom. Praag 7.37 Boedapest BEURSOVERZICHT Van gisteren. In de morgenuren oefende de uitslag der Duitscho verkiezingen op de Amsterdam sche Effectenbeurs geen invloed van betee- kenis uit, daar deze zeer verschillend booor- deold werd, Dc vrij gunstige conimentair, die in dc voornaamste buiten:undsche bla den worden goleverd. bleven echter niet zonder uitwerking Vooral ook omdat Pa rijs daadwerkelijk toonde meer vertrouwen in de politieke ontwikkeling van Duitseh- land to stellen. Dit voor onze beurs zoo be langrijke centrum trad als kooper van Kon, Olie op. waardoor hét fonds wederom 5% avanceerde, zoodat in enkele dagen oon avance van ruim 10% kon worden opgetee- kend. Dit verleende de geheele markt een flink stimulans, evenals de belangstelling voor Amerikanen bevestigd. Speciaal koper- fondsen goed gedisponeerd Suikerwaarden gezocht, waardoor H.V A. ruim 3 pet. kon den aantrekken. Ook de minder constante soorten waren 5 pet. Ned. Industr. wat Senembah's die enkele punten teruglie|>cn waren do koersen hier beter Van de Ned. soorten wrren 5 pet Ned. Industr. wat lui er, evenals Indic. Oude Ned. schuld iets wat vaster. Prolongatie 1 pot.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3