WAALS 2 3 4 5 6 7 8 9 90 ZATERDAG 5 NOVEMBER lsw DE LEIDSCHE COURAIN, EERSTE BLAD PAG. 3 Volksbond-nieuws. De leden van den R.K .Bond van Spoor- tn Tramwegpersoneel „St. Raphaël" worden uitgenoodigd op een zeer korte ledenvergade ring in het Bondsgebouw op Woensdag a.s., 9 Nov., 's avonds te half negen, om den uitslag te vernemen van het onderhoud met de di rectie van de N. S., over de loonsverlaging. Deze bijeenkomst is alleen voor de spoor- mannen toegankelijk. Maandag 7 November a.s. zal het 25 jaar gelèden zijn, dat de lieer J. C. Gaykema Jr. chef van de afdeeling coupons en safe de posit der Amsterdamsehe Bank, Bijkan toor Leiden, in dienst trad- bij de firma Le- 7.wijn en Eigeman, welke firma in 191S door bovengenoemde bankinstelling werd over genomen. Het zal den jubilaris dien dag zeker niet aan belangstelling ontbreken. Bij de politie zijn inlichtingen te beko men omtrent een gevonden dames-rijwiel. BIOSCOPEN. Luxor. Het programma van deze week kunnen we tot onze spijt niet aanbevelen. De film „Geva ren der samenleving" moge als tendenz-film een waarschuwing beteekenen, waarvoor de medewerking werd verkregen van de afdee ling voor wetenschappelijke films te Berlijn, wij kunnen haar toch allerminst aanvaarden. Trianon. Er is een aardig lied: „Let a smile bè your umbrella Laat een glimlach uw parapluie zijn" Vang het slechte weer van dagelijksche zorgen en wederwaardigheden op met een glimlach, hoe moeilijk bet ook is en wan neer. het a 1 te moeilijk valt, slip dan deze week naar Trianon om eens van een luchtig amusement te profiteeren. Maurice Chevalier •n Jeanette Mac Donald maken door hun geestig en leutig spel, dat de wolken eenige uien .worden weggevaagd en men zelfs geen paraluie noodig heeft. De faam is de film „Love me to-night reeds vooruitgeloopen. Uit de recensies van ver schillende bladen, opgenomen in de adver tentie vari Donderdag, heeft men kunnen le zen, dat deze film de beste is door Maurice Chevalier gespeeld. Het is een bonte rij van geestige zetten en vroolijke hatelijkheden op verouderde adelsbegrippen ën een welge slaagd parodie op de z.g. operette-films, waar in op de meest zonderlinge momenten dé ac teurs hun ontroering uitzingen! Cheva lier zorgt weer met enkele pittig en levendig voorgedragen liedjes als „Isn 't it "Romantic" en „Minni" zijn roem als cabaretzanger hoog te houden. Vermakelijk is ook de film voor de pauze: „Een auto en geen geld", het oude thema: een markies, die zich als een chauffeur voor doet en een winkelbediende, die tot markies wordt gepromoveerd. Deze persoonsverwisse lingen dienden-Pm een-meisje te ontvluchten, doch toen het-meisje jn kwestie ten tpopeelc kwam, was ontvluchten niet meer mogelijk zoo lieftallig was zij, - .1 Deze twee films te zamen vormen een recht genoegeliik programma, dat volwassenen zeker kan worden aanhevolen. Casino. „De helden van het Negerbathljon" is een hoogst vermakelijke rolprent, waarin we mee leven .met de „fieldendadên", beter gezegd „koddige avonturen" van „Ham en Eitje", de twee negersoldaten, wier namen u van tevoren reeds ,doep vermoeden tot welk genre deze film behoort. Het alleraardigste vonden we wel het- tppneeltje, waarin deze beide helden zich te slapen leggen op een ballon, die ge vuld wordt en waarmee ze al slapende de lucht ingaan. Zie dan hun verbaasde gezichten als ze wakker wordend tot de ontdekking ko men, dat ze boven in het luchtruim zweven en hoe zij. zich uit deze benarde positie weten te redden! Men zal er om lachen, of men wil of niet. „Isabell, oh Isabell" brengt liefde, humor en dans op 't witte doek, benevens goede mu ziek, niet minder goeden zang en pittig spel van de hoofdpersonen. Ofschoon het slot ons niet in alle opzichten bevallen kon, is het een zeer aantrekkelijk filmwerk. City. Voor de pauze treedt de lenige, sportieve Italiaan Luciano Albertini in de film „Gino Gadari". Het is een sensatiefilm, *maar dan een heel goede, vol verrassende en onver wachte ontwikkelingen. Het gegeven is zeer eenvoudig. Gino Gadari beschermt een rijke bankieren zijp dochter tegen de aanslagen van een uitgezocht stelletje schurken, dat on der leiding stalt van niemand minder dan'den heer. Hans Albers u kent hem toch? die hier de ellendeling speelt-. Hij vertolkt deze rol zeer natuurlijk! De acrobatische verrich tingen; van Albertini grenzen soms aan het wonderbaarlijke. Ieder oogenblik bevindt hij zich in een bijna levensgevaarlijke situatie, waaruit hij zich steeds op even onverwachte als origineele wijze weet te redden. De regisseur die deze film gemaakt heeft, bezit een ge zonde kijk op de werkelijkheid en is niet van gevoel voor humor ontbloot, Hierdoor weet hij op het juiste oogenblik voor ontlading der psvchische spanning bij de toeschouwers te zorgen.. Het publiek leefde geheel met deze rolnrgntmee, wat we alleszins kunnen be- giiiDen! Na de pauze zagen we nog eens het bijna, vergeten permanente fuifnummer dat luistert naar den naam van Harry Liedtke. Er schijnen nog altijd menschen te zijn, die met zeker genot naar dézen man kunnen kijken, wiens eénig beroep schijnt te zijn het bezoeken van nacht^elegenheden met of zonder „vriendin netjes", het smijten met geld en hel verzwel gen van als maar champagne .Voor volwasse nen, die de gave des onderscheid.? in vol doende mate bezitten om de vooze levensbe schouwing des heeren Liedtke's door te heb ben, is er geen beswaar deze rolprent te gaan bezichtigen. Geef ons echter maarLuciano, Albertini! Hij is meer waard dan honderd fuivende Har ry Liedlkesf UIT DE OMGEVING NOORDWIJK. Jubileum J. G. van Eeden. De heer J. G. van Eeden heeft in zijn koperen feest als Directeur van het Bonds-bureau van den Ned. R. K. Hanze Bond van Slagerspa troons veel belangstelling ondervonden. Het is voor den jubilaris een onvergetelij- ken dag-geworden. Een groot aantal bloem stukken arriveerden te zijnen huize, bene vens andere stoffelijke -blijken van belang stelling, zooals een gouden horloge, prach tige houtgravure, penteekening, schilderij en, vulpenhouder en nog Veel meer andere cadeaux. Een groote stapel gelukstelegram men, die met pakken van 20 en meer tege lijk waren binnengekomen en dus een re- specta-bel aantal bijeen vormden. Felicita ties per brief uit Duitschland, België en uit eigen land vormden een heele barricade bij een. Enkel en alleen reeds hieruit mogen we dus al concludeerren dat de heer van Eeden een voortreffelijk man moet zijn in zijn functie. Daar we vanzelfsprekend niet in het in terne leven van den ïlanze-bond bekend zijn, laten wc hier even aan 't woord den heer G.C. Scholtes, den Bondsvoorzitter, die in eerj. artikel van het Slagersvakblad het vol gende, getuigt: „Ik zou kunnen volstaan met te verwijzen naar de ontwikkeling van den Bond in dit tijdperk, de vele acties en strijd door ons gevoerd, de resultaten behaald voor Bond en afdeelingen, de dikwijls zeer moeilijke kwesties, welke moesten worden opgelost waar veel tact en overleg voor noodig was en waarvan wij overtuigd zijn dat de be haalde resultaten voor het overgroots defer zijn te danken aan het onvermoeid en tac tisch werken en optreden van den heer van Eeden. Daarvoor zijn echter bijzondere ga ven noodig en deze bezit de heer van Eeden in hoogc mate. Onvermoeid werker, vast houder tot het doel bereikt is, de vraag baak op veelzijdig gebied, de schakel tus- schen Bond en afdeelingen, de adviseur voor leden, afdeelingsbesturen en niet het minst voor ons hoofdbestuur; de verdedi ger onzer belangen bij Gemeentelijke en re- geeringsautoriteiben, kortom de spil waarop onze geheele Bond draait, is de heer van Eeden-voor ons geworden een kracht, die aanspraak mag maken op groote waardee ring en erkentelijkheid''. Hetgeen hier wordt gezegd is geen klei nigheid en teekent den heer van Eeden in zijn belangrijkheid voor de taak waarvoor hij staat. Het bijna voltallige Hoofdbestuur van bo- vengenoemden Bond kwamen den jubilaris feliciteeren. Bij monde van den voorzitter, den beer G. C Soholtes, van Leidschendam, wenschte het Hoofdbestuur den Jubilaris in we gekozen woorden van harte geluk én bood- hem een gouden horlöige met inscrip tie aan. Een deputatie van de afdeelingen kwam eveneens zijn gelükwenschen bren gen en bood als blijk va u waard eer in g een. geschenk in couvert aan. Uit .verschillende sfcr-eken van het land "kwamen velen per soon-ijk den jubilaris feliciteeren; Moge deze. dag, die-een hcelc mooie dag wftj voor den heer'van Eeden, hem weer zooveel zonneschijn hebben' gegeven, dat verschillende donkere dagen, die het orga nisatieleven onvermijdelijk meebrengt, door den glans der waardeering, die hij onder vond, in het niet terugzinken. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Eer» genotvolle avond. Ten bate van het R. Iv. Crisis-comité zal Maandag en Dinsdagavond in de St. Josephzaal door de leerlingen der beide R. K. Par. scholen een uitvoering worden gegeven, waarbij zang- en tooneel zullen worden afgewisseld. Bovendien zal een dubbelmannen-kwartet aan dezen avond hare medewerking verlee- nen. Uit het welverzorgd program, dat gis terenmiddag voor de jeugd werd vertolkt-, hebben we mogen ervaren, dat dank zij de bekwame leiding en de langdurige voor bereiding, met deze uitvoering iets goeds word tot stand gebracht, waarover niemand zich 7.al hebben te beklagen. We zulten thans niet verder uit de school klappen, doch raden ieder aan deze uitvoering te bezoeken. Een genotvolle avond belooft het u en het comité vaart er wel bij. Dus afge sproken Voetbal. De Alph. Boys spelen met hun tweede elftal een thuiswedstrijd tegen D.O.S. III uit lloelofarendsveen op het ter rein aan den Stéekterweg. Eerste Hulp bij Ongelukken. Woens dagavond had in een der lokalen van de Ambachtteekenschool, achter het Nutsge- bouw, de eerste cursusavond plaats van ae Afd. Alphen a. d. Rijn Eerste Hulp Bij On gelukken (E.H.B.O.). De voorzitter, de heer J. F. Allart, opende deze cursus met een kort openingswoord en wees er op, dat het doel is: het belangeloos verleenen van eerste hulp, zonder aanzien van persoon en zoo goed mogelijk. Meestal gebeurt het bij zeer ernstige ongevallen, dat de om standers met de handen in het haar zit ten, waarvan degene die het ongeluk over komt, dan de dupe is of door ondeskundi ge behandeling, meerdere pijnen lijdt. Spr. zegt, dat aan het eind van den ge- heelen cursus aan hen/haar die met goed gevolg examen hebben afgelegd, een diplo ma zal worden uitgereikt. Hierna gaat de leider van den cursus, dr. Hildernisse over tot behandeling van het theoretische gedeelte en behandelde op zeer aangename wijze: Bouw en ver richtingen van het menschelijk lichaam (Het geraamte, De spieren, Het bloed en de bloedsomloop). Daar het bestuur nog geen leermiddelen van het Hoofdbestuur waren toegezonden, waren toch enkele anatomische wandplaten m bijzonder voordeelige IU aanbiedingen op MAANDAGMIDDAG 7 NOVEMBER Bloc van 100 vel prima Gelinieerd- Papier, gew. prijs 0.33, Q OOK Alleen Maandagm. Macco Damesdirectoires zeer goede kwaliteit, alle kleuren, gew. prijs 0.52 J/Ó Alleen Maandag- A Heeren Overhemden met losse boord, gestreept zij den poplin, uni kleuren, gew. prijs 1.65, al- 1 O O leen Maandagmiddag Tochtvift, 10 els stukjes, grijs na-turel, gemakkelijk aan té brengen, gewone prijs 0.24, alleen |j IO Maandagmiddag Linnen Tafelkleeden, 130 X loO c.M., frissöhe 'kleuren, mooie patronen, gew. prijs 2.10, al- 1 AC leen Maandagmiddag Pluchette voor Gordijnen, onze bekende reclame kwaliteit, gewone prijs 0.64, alleenMaan- A AA Etui, ihh. 6 Tafelmesjes, bijzonder voord, aanbie ding, gewone prijs 1.40, alleen Maandag- A AO Theeblad met nikkelen rand en opzet, vele mooie kleu ren 4.n .decors, gewone prijs I.20;. alleen A OC Maandagmiddag Wafel-Handdoek, 60 X 110 c.M., stevige doek, gewone prijs 0.35, alleen. Maandag- A OA middag Porce 1 éinen Koekdoos fraaie, mtfderrie decors, gew. prijs 0.87 y. A CA alleen Maandagmidd. Maandagmorgen zijn onze magazijnen gesloten Haariemirtersir. 130 136 van prof. dr. Barge, aanwezig, die welwil lend waren afgestaan door de Ohr. Mulo- School, alhier en welke zeer veel bijdroo- gen ter verduidelijking van het door den dokter behandelde onderwerp. Na een kwartiertje gepauzeerd te heb ben ging men over tot heb practische ge deelte: Verbandleer. De cursisten moesten hierbij elkaar -Vérbilïdën," wat nog al eens aanleiding gaf, da-t; er dlink' werd - gelachen. Opgemerkt wordt; d,at er ruim 60 cursis ten aanwezig waren en--.dat. voor dezen cur sus geen meer worden aangenomen. Aanrijding. Gisterenavond werd in de Prins Hendrikstraat, de vrachtauto van V. en de J. aangereden door een veewagen met. tractor, doorda^c deze laatste te vlug naar links uitweek.. De vrachtauto werd belangrijk beschadigd-doch persoonlijke on gelukken kwamen niet voor. Het dreigend conflict bij „De Industrie". Naar we vernemen zal het werk op de scheepsbouwwerf en motoren fabriek „De Industrie" van de firma Boot, Maandag a.s. niet worden neergelegd, daar van patroons zijde 'n week uitstel wérd verzocht om na der aangaande' Het' voorstel der organisa ties te beraadslagen. Personalia. Bij dé te Den Haag gehou den examens machineschrijven slaagden o.a. onze plaatsgenooten, de heeren A. en J. de Groot, opgeleid aan de inrichting van den heer G. Klak, alhier. Gevonden voorwerpen. Een Klimop plant, een blauw wolleu deken, een &chroe: vedraaier, een wölleri reisdeken, een ticn- rittenboekje Ned. Spoorwegen, gedeeltelijk verbruikt. AARLANDERVEEN. Actie ten plattelande. Donderdag avond werd een bijeenkomst gehouden in de zaal van de heer W. v. d. Berg, welke was uitgeschreven door een comité tot bet voeren van politieke actie onder boeren on tuinders. Als spreker trad op de heer J. Duiiiisveld, die een revue hield van de Cri- sisiwetten. Spr. geeft daar geen critiek op, maar vraagt zich wel af, of deze dc boerenstand helpen. Er 13 noodig een zee. van actie van de zijde der boeren. Met.klem bevestigt spr., zihc niet .te begeven naast de kiesvereeniging, doch ten volle met dien. Geruimen tijd sprak spr. over politieke zaken en wantoestanden onder staatsbe heer. Door den Pastoor werd vervolgens sym pathie uitgesproken met deze propaganda. Ter onderteekening werden lijsten aange boden, waarop menigeen zijn handteekening zette. LAATSTE BERICHTEN LANDBOUWERSWONING AFGEBRAND Twee personen gewond, Hedennacht omstreeks één uur ontstond brand in de1 groote landBouwerswoning van den heer Jansen aan het Amsteleind te Oss, bewoond door den eigenaar en zijn zuster Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat beiden slechts met groote moeite en niet zonder ernstige brandwonden op te loopen, het huis konden verlaten. Dokter Verbeek uit Oss, die spoedig ter plaatse was, verleende geneeskundige hulp. De brandweer kon niet voorkomen, dat de groote boerderij met inboedel in de vlam men opging. Het gelukte twee koeien te i.<lden. Een groote partij hpoi, zeer veel landbouwgereedschappen, 40 kippen, eenige varkens en twee kalveren verbrandden. De brandweer wist de landbouwerswoniug van den heer Boogaard, aan welk huis de vlam men zich reeds hadden meegedeeld te be houden. Een hooischuur van den heer Boo gaard werd evenwel een prooi van het vuur. De oorzaak van den brand is vermoede lijk kortsluiting. Alles was verzekerd. De faillissements-aanvrage van het Pa.'eis voor Volksvlijt. Naar wij vernemen, is de uitspraak van de Amsterdamsehe Rechtbank, waarbij de jongste door mr. A. R. Dunselman aange vraagde faillietverklaring van het Paleis voor Volksvlijt is afgewezen, in appel door het Amsterdamsch Gerechtshof bevestigd. Kleine vluchteling aangehouden. Hedenmorgen vroeg passeerde een cir ca 12-jarige jongen in gezelschap van een jongmensch, do controle van het Centraal Station te Amsterdam 0111 zich naar het Sationsplein te begeven. Voorat de gedra gingen van den knaap, die uiterst zenuw achtig deed,, trokken de aandacht van den controleur, zoodat deze het tweetal achter na wilde gaan. Naüwe.ijks eeher zagen het kind en zijn begeleider dit, of beiden zeuen het op een loopen De controleur wist den knaap echter staande te houden. Op zijn vragen vertelde de jongen toen hor tend en stootend, dat hij met den anderen persoon, die, naar hij zeide, een broer van hem was, met den nachttrein uit Den Bosch was gekomen. Waar hij woonde kon of wilde de jongon niet opgeven, wèl vertel de hij onder een vloed van tranen, dat hij ergens op een kostschool was. De controleur heeft den knaap naar het politioposthuis aan het C.S. gebracht. Uit de kleeren, die de kleine vluchteling droeg kon daar niet vastgesteld worden, waar de knaap van daan kwam, hoewel het vermoeden bestaat dat hij in een Brabantsch katholiek ge sticht werd verpleegd. De jongen is in den loop van den morgen naar het bureau Warmoesstraat gebracht, dat het verdere onderzoek in deze zonder linge zaak voortzet. MARKTBERICHTEN LEIDEN, I Nov. Groentenveiling. Per 100 stuks: andijvie* 0.50—1.40, kroten 1 —1.50,. roodekool 2.-10—4.50, savoyekool 2.90—6.50, groenekool 1.50—4.30, pieter selie 0.50—1.20, prei 0.80—2.00, krop salade 0.504.20, selderie 0.501.80, knolselderie 1.10—3.00, wortelen 1.50— 5.90; per 100 kg.: kroten 1.0O— 2.20, kro ten gek. 37, snij boon en 3044, stok- boonen 50—60, witloof 16—18, poste lein 15—18, spinazie 1527, uien f 2.90 —4.00, spruiten I 8—14, spruiten II 2—6. 5 Nov. Boter. De prijzen van boter op de heden gehouden markt waren als volgt prima fabrieksboter (controle) 1.65, pri ma boerenbotcr 1.55—1.65, goedo bocrcn- boter 1.451.50 per kg. Aangevoerd 38 achtste en 22 zestiende, wegende 180 kg. Handel matig. Eierenveiling. Aanvoer 4271 stuks. Prijzen: kippeneieren 7.20—8.40, kuiken- eieren 5.506.60 en eendeneieren 4—5 per 100 stuks. Handel matig. Turfmarkt van 31 Oct. tot en met 5 Nov. Aanvoer 135.000 stuks lange turf prij zen 8—9 per 1000 stuks. TER AAR, 4 Nov. Centrale Veiling. Snijboonen ƒ2.80—4.20, Kas-stek ƒ1.70— 2.60, Witte pronkers 0.30—6.60, Pricesse- boonen 5.30, Bloemkool 111 cent. Peen ƒ1.80—4.20, Andijvie ƒ0.70—2.10, Boeren kool 11—19 cent per kist. Kroten ƒ0 90— 2.G0, Uien 4.70, Sjalotten ƒ3.—. Vellen per kist 15 cent, Roode Kool ƒ5.70—6.10, Spruiten 5.—9.10, ni na zie 1015 cent per K.G., Savoye kool 6.60,, Druiven 13—19 cent per pond. Radijs 0.50, Koolrapen ƒ2 40, Groene kool ƒ4.10, Preij ƒ1.10. To maten A 6.60. B. ƒ7.70. C 6.50, CC ƒ2.30, geseh. 3.20, Tomatenmooie A S.60, B. 9.60, C. 7.20. BOSKOOP, 4 Nov. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Op helia 20—33 cent, Hadley 60110 cent, Claudius Pernet 50—81 cent, Columbia 25 53 cent, Butterfly 3058 cent, Mac Kei ler 50—97 cent, Willi. Kordes 45—63 cent. Mme Jules Bouché 45—61 cent. Rosalandia •1050 cent, Florec 4070 cent, Phoebe 20 36 cent, Potin 3055 cent. Chas. P. Kilham 4270 cent, Edith Helen 60100 cent, Aug. Noack 3550 cent. Else Poulsen 60110 cent, Gloria Mundi IS30 cent, Orange Perfection 30—46 cent, Paul Grampel 45— 70 cent, Ellen Poulsen 2650 cent, Briar- cliff 2751 cent, Winnet 31—56 cent. Chry santen, grootbloeniig 80160 cent, idem tros 1023 cent, Physalis Franchett 20—33 cent, Gerbera 60 cent, Clematis Prins Hen drik 2.60—3.40, Ligustrum 10—17 cent, Vrirpijlen 9 cent. KATWIJK a. d. RUN, 4 Nov. Groen tenveiling. Bloemkool I per 100 f 7.60— 14.20. peen per 100 bos 4.30—6.10, peen per kist van 25 kg. 4575 cent, roodekool 7.50—10.40 en gelekool per 100 4.90—6. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Geertruida Gcrdina dr, v. D. Nijveen en G. Gorges. Wcintje Lena d. van C. Freeko en C. Schaap. Jaco bus z. v. J. Verhoog en W. J. Warmenho- ven. T.udovicus Antonius z. v. J. E. do Wit en M. J. Scheepens. Martinus z. v. M. Jansen en J. G. Spaa. Ondertrouwd: J. D. v. d. Born jm. 25 j. en A. M. Nouteboom jd. 23 j. Overleden: P. C. Meijer z. 6 mnd. M. C. ITenzenWeijers vr. 28 j. T. de Jong z. 2 j. C. v. HovelingenKompeer vr. 73 j BIOSCOPEN. Casino: Volwassenen. City: Volwassenen. Trianon: Volwassenen. Luxor: Afgekeurd. Aanvoer: 42800 bloemkool. 1800 bos peen, 460 kg. peen, 1400 roodekool en 400 gelekool R0EL0FARENDSVEEN, 4 Nov. Groentenveiling. Bloemkool V10 cent per stuk, andijvie 0.701.20, sla 0.403.20 per 100 krop, snijboonen 2.853.05, idem stek 1.152.15 per 10 kg., tomaten A 5.40—10.80, B 6.10—10.90, C f 2.90—S.RO 'CC 1.60—3.20, 2e soort (uitschot) 0.70 4.80 per 50 kg. ALPHEN a, d. RIJN, 4 Nov. Groenten- vojling. Per 100 kg.: spinazie 18—21.50, snijboonen 2138, spruitkool I 1013, spruitkool II 56, kroten 4.50, uien 5.50, per 100 bos: selderie 11.10, peen 45.40, kroten 2.60, andijvie 1.10 2.50, per 100 stuks: kropsLa I 3—3.20, bloemkool I 13, bloemkool II 4.70—5.20 savoyekool 4.50, roodekool 3.70. Eierenveiling. Aanvoer 1785 stuks. Prijzen: kippeneieren 7—eendeneioren 3.504.00, kuikeneieren 56 per 100 stuks. ZEVENHOVEN, 4 Nov. Veiling. Aan voer 735 stuks. Prijzen: kippeneieren 7 8.30. eendeneieren 5.65, per 100 stuks, konijnen 1.00 per stuk, gerookte paling 1.001.08 en worst 3034 cent per pond, bananen 34 cent per stuk, bloemen 1 cent per bos AARLANDERVEEN, 1 Nov. Eierenvei- ling. Kippeneieren 7.008.60, eenden eieren 3.364.20 per 100 stuks, boter 70 75 cent en kaas 2527 cent per pond. WOERDEN, 4 Nov. Groentenveiling. Bloemkool 115.5 cent, savoyekool 25.5 cent, roodekool 4—6 cent. wittekool 12.5 cent, groenekool 34 cent, spruiten 8.53 cent, peen 3.5 cent, kroten 1.53 cent, to maten 13 cent, andijvie 614 cent, spi nazie 1012.5 cent. snijboonen 4114 cl., mispels 8.5 rent, uien 4.5 cent. B. Clairgeau 9—24 cent, Besie de Cham. 15 cent, Louw- tjes 7:9 cent, Giezeman 812 cent, Joden peer 2—8.5 cent, B. de Merodo 1314.5 ct., Winterjan 4.59.5 cent, Bergamot 510 cent, Goudrein. 517.5 cent-, Zw. wijnneer 1019 cent, Zoete reinet 411.5 cent. Huis amnzoet 710 cent, Camp. zoet 12—16.5 cent, Culemans 8.5 cent, Clumphes 8.5 ct Bellefleur 810.5 cent, sterappels 12;23 cent. AMSTERDAMSCHE BEURSNOTEERING Verstrekt door: INCASSO-BANK N.V., LEIDEN BREESTRAAT 19 5 Nov. 1932 V.K. Slut. Industrie: Alg. Kunstz. Unie 431/g 44 Berkels Pa ten l 201/4 65 20 Calvó Dol ft crt. v. A. 66 Küchenm. Accou.nI 41/s 4-478 Ned Ford 116 117 Philips ficm. Bezit 1291/4 12974-130 Uni Lever 1136/8 1153/4 Petroleum: Kon. Olie 1376/8 Perlak 7»7/g Rubber: A'dam Rubber 621/4 6&n/< Deli Bat. Rubber 261/4 Vico 34 35 Serbadjadi 23 Scheepvaart: Oude Vaart 41/., Ned. ScheepT. Unip 611 '4 63 Oude Boot lOi/a Mijnbouw: Boeton 15 I «'/..«10 Alg. Exploratie Mi 122 120 Suiker: H V A'dam 1757a 178 Vorstenlanden 466/8 461 f Java Cultuur ll9b3 117 NISU 82Vj 8074 Tabak: Deli Mij. 118%' 11873 Senembah 132»/t Deli Bat. Tabak 1 43 Oostkust 1 a:V( Amerik. Fondsen: Ara. Smolting 13"/, Anaconda 1 7 U/} u 191/16-7a Ass Gas Electr Bethlehem Steel 17a/l0 Cities Service 37/|,j 8% Central Public. ]3/1(J Continental Oil 0s/™ Gen Aviation 3»/I8 Int Nickel Kenftecott Copper 105/. 111/j Milwaukee 2-V« ld. Pref 3 Keesport Tin Plate 46 North American 27 Nevada 511/lg 6 Shell Union 67/iu 67a United St Leather 4:5/« Union Pacific 60"/, Wabash 2-1/4 Tidewater Ass. Oil 41 j 41/3 United Si. Steel 331/2

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3