Abdijsiroop HOESTBUI e blijven ZATERDAG S NOVEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 15 GEMENGDE BERICHTEN WANDELAAR DOOR AUTO AANGEREDEN EN GEDOOD. Auto verdween in de duisternis. Gisteravond te ongeveer zeven uur, toen de circa 73-jarige heer Wansink, uit Twel- lo, met zijn echtgenoote langs den rijks straatweg aldaar wandelde, werd het echt paar plotseling achterop gereden door een auto, die met groote snelheid in de rich ting Apeldoorn reed. De heer W. werd met een hevigen slag op zijnde geslingerd en bekwam daarbij zulke ernstige verwondin gen, dat hij korten tijd daarna aan de ge- vol een overleed. Voorbijgangers vonden het echtpaar, waarvan de vrouw, die ongedeerd gebleven was, begrijpelijkerwijze geheel overstuur was, aan den kant van den weg tegen een heg. Dr. Ter Haar Romeney, die spoedig ter plaatse verscheen constateerde bij het slachtoffer een zware schedelbreuk met doodcliik gevolg. Vast staat, dat het echt paar W. geheel rechts en op het rijwiel pad heeft geloopen. De bestuurder van den auto, die den schok moet hebben waargenomen, is doorgereden. De politie heeft onmiddelijk 'n onderzoek ingesteld. „Tel." STOOMPERS GESPRONGEN. Gelukkig geen ernstige gewonden. Gistermiddag half twee is op de sajet- fabriek van de gebr. van Leeuwen te Vee- nendaal de stoompers uit elkaar gespron gen. De stukken ijzer werden door het dak naar buiten geslingerd, terwijl een zestig tal ruiten vernield werd. In de afdeeling breierij, waar het ongeluk gebeurde, waren slechts, enkele meisjes aanwezig, daar de fabriek juist aanging. Eenige van hen kregen onbeteekenende schrammen. De oorzaak is vermoedelijk te zoeken in een te hoogen druk van de pers. Kokende koffie over het lichaam. Donderdag hebben twee spelende kin deren te Vlijmen een kan kokende koffie van een tafel getrokken. Een der kinderen kreeg den inhoud over het lichaam. Aan do zware brandwonden is het overleden. J GARAGE UITGEBRAND. Drie vrachtauto's en een personenauto vernield. Toen men gistermorgen om ruim 5 uur in de garage van den expedite'ur Verha gen te Dinteloord een vrachtauto wilde aanslaan, geraakte deze in brand. Twee andere groote vrachtauto's en een perso nenauto, die ook in de garage stonden, werden eveneens vernield, daar de garage in een oogwenk in lichtelaaie stond. De brand dreigde naar de belendende percee- len over te slaan. De braaidweer wist ech ter het vuur te localiseeren, zoodat alleen de garage met inhoud verloren ging. De aangerichte schade wordt op ruim 30.000 geschat en wordt gedeeltelijk door verzeke ring gedekt. „Hbld." Groote brand in een schuur. Gisterenmiddag ontstond door tot nu toe onbekende oorzaak brand in de groote schuur van de boerderij van mej. v. Opho- ven, te Wellerlooi. In een oogenblik stond alles in lichte laaie. De schuur brandde ge heel af. 20.000 K.G. kunstmeststoffen, 10.000 K.G. hooi en 6000 K.G. stroo werden een prooi der vlammen. Ook eenige landbouw werktuigen en -machines gingen in de vlam men op. De brandweer was spoedig ter piaatse doch aan blussching viel niet te denken. Verzekering dekt de schade. DE INBRAKEN TE MIJDRECHT. In aansluiting op ons bericht inzake de te Mijdrecht gepleegde drievoudige in braak kan nog worden medegedeeld, dat de geldelijke buit niet heel groot is. Bij den manufacturier van Yperen ver miste men ongeveer 25. gulden, de letterkas- tenfabrikant Verwey mist ruim 5 gulden, terwijl in de fabriek van Den Hertog om- streeks 20 gulden wordt vermist. De dieven zijn vermoedelijk eerst in de fabriek van Den Hertog geweest, waar be halve het vernielen der brandkasten ook eenige stalen kasten totaal uit elkaar zijn gerukt en de inhoud over de kantoorlokali teiten is verspreid. Een bedrag van 200 gulden, dat in een trommel geborgen was, werd onaangeroerd gelaten. Uit de fabriek is een steek wagen medegenomen. Bij den manufacturier heeft men vervolgens een raam opengeschoven en de niet al te zware brandkast naar het fabrieksgebouw ver voerd, waar men minder gevaar liep, ge stoord te worden, daar de fabriek vanaf de straat bijna niet te zien is. Bij den heer Verwey heeft men een klein stukje uit de^ruit van de tuindeur gesneden en deze toen geopend. Slechts eenige papie ren zijn hier uit een bureau verwijderd en over den vloer verspreid. De heer Verwey bemerkte de inbraak te ziine-n huize eerst, toen hij bij zijn buurman de zaak in oogen- schouw had genomen. Onmiddellijk is de recherche uit Utrecht met het geval op de hoogte gesteld en heeft men de zaak in samenwerking met rijka- en gemeente-politie in onderzoek ge nomen. Vingerafdrukken zijn niet gevon den. Gestolen goederen In beslag genomen. Dezer dagen hebben Rotterdamsche re chercheurs en de gemeenteveldwachters van Geldermalsen een huiszoeking gedaan op een naai-atelier aldaar. De verwerkte goederen bleken n.l. van diefstal afkom stig te zijn. De persoon, bij wie de stoffen gestolen waren, herkende zij als zijn eigen dom. Alles is in beslag genomen, en per auto naar Rotterdam vervoerd. De in be slag genomen goederen worden op 4000 a 5000 geschat. Zijn vader bestolen. De recherche te Nijmegen heeft gister morgen gearresteerd een jongeman, die onlangs uit de woning van zijn vader, waar hij niet meer woonachtig was, een spaar bankboekje, waarop een bedrag van ruim 600 stond, had ontvreemd. De jongeman was met het boekje naar Dusseldorf gegaan en is er in geslaagd, door middel van oen valsche handteekening een bedrag van 100 op te nemen. Later trachtte hij aog 200 te krijgen, doch deze poging mis lukte, daar de diefstal inmiddels ontdekt was. Hij is daarop weer naar Duitschland uitgeweken, dooh werd gisteren, toen hij te Nijmegen vertoefde, gearresteerd. Inbraak in een klooster. In het leegstaande klooster Oud-Ehren- stein te Kerkrade, van de Fransche paters Franciscanen, werd voor den derden keer in korten tijd ingebroken. Toen de tuinman een ronde deed, trof hij zekeren W. in het klooster aan. Tegelijkertijd sprong iemand uit het raam en nam de vlucht. Of iets ver mist wordt, moet nog worden nagegaan. VERMETELE SMOKKELAARS. Auto moest totaal worden kapot geschoten. Donderdagavond hebben smokkelaars een vermetel staaltje van hun durf laten zien op de z.g. Berrenberg te Herzogen- ra-th bij de Nederlandsche grens. Een bij de douanebeambten welbekende auto kwam van de Nederlandsche grens en doorbrak in razende vaart het eerste cordon van douanebeambten, die met behulp van licht- kogels het volgende cordon waarschuwden. 'Hoewel dit tweede oordon het vuur op den auto opende, wisten de smokkelaas ook hier doorheen te breken, alsmede door het derde cordon, vanwaar de auto nog 25 scho ten werden nagezonden. Pas toen door op den weg gelegde planken met spijkers alle vier de banden vernield werden, kwam de auto tot stilstand, nadat de. chauffeur eerst nog geprobeerd had op de velgen door te rijden. De inzittenden stoven naar alle kan ten uiteen en slechts een 22-jarige smokke laar kon gearresteerd worden. In den auto vond men 250 K.G. koffie. Ook in de val. Dezer dagen gelukte het Nederlandschen rijksambtenaren in de buurt van Kerkrade een vrachtauto aan te houden, die vol be laden was met Duitsche margarine. De be ambten hadden een paar banden van den auto stukgeschoten. De bestuurder had zich in de cabine beveiligd door het aan brengen van looden platen. FAMLIEDRAMA TE HEERLEN. Noodlottige twist tusschen twee biren. In den nacht van Donderdag op Vrijdag heelt zich een familiedrama afgespeeld aan de Kasteellaan te Heerlen ten huize van een mijnwerker. Tot voor eenigen tijd woonde bij deze een ongehuwde broer in. Deze was werk loos geraakt en mede door andere omstan digheden was hem toegang tot de woning ontzegd. Niettegenstaande het verbod drong de man des nachts meermalen stil in de woning binnen om zich dan op een zolderkamer schuil te houden. In den vorigen nacht, toen de mijnwerker in de mijn werkzaam was, drong zijn broer weer do woning binnen. De vrouw en kin deren vluchtten het huis uit, omdat de man dreigde, „dat er iets gebeuren ging en begaven zich naar in de nabijheid wo nende familieleden. Van hieruit waarschuw de men den man op de mijn, die zich dade lijk naar zijn woning begaf. Daar vond hij zijn broer te bed op de zolderkamer. Naaet het bod stond een bijl. Toen de ongehuwde broer den ander zag sprong hij op en wilde hem met een groot broodmes een steek geven. De ander ting de steek met de bijl op en met deze bijl gaf de man toen den aanvaller, die woest toestak, een slag op den arm. Toen de in dringer nogmaals poogde om met het broodmes te steken sloeg de mijnwerker in zijn woede don ander met de bijl op bet hoofd. Badend in zijn bloed zakte het slachtoffer ineen. De mijnwerker dacht, de hij zijn broer had gedood. Hij ging naar de mijn, haalde zijn loon en bracht dit bij zijn vrouw. Daarna meldde hij zich bij do politie aan. De Heerlenscho recherche stel de onmiddellijk een onderzoek in. In le vensgevaarlijken toestand werd het slacht offer op aanraden van dr. Dahmen naar het St. Josephziekenhuis overgebracht, waar operatief ingrijpen noodrakelijk bleek. Nadat proces-verbaal was opgemaakt, werd de mijnwerker weer vrijgelaten. De toe stand van zijn bToer is ernstig. De inboedel door de ruiten. In een café in de Prinsenstraat te Gro ningen ontstond gisterennacht ruzie tus schen een vader en zijn schoonzoon over oen huurkwestie. De huurster wilde het conflict bijleggen en mengde zich in den woordenstrijd. De schoonzoon toonde zich hierover echter erg ontsticht en hij toonde zijn ongenoegen, dat later overging in woe de, op demonstratieve wijze. Hij wilde na melijk, dat de huurster haar woning direct zou verlaten en toen zij hieraan z.i. niet spoedig genoeg voldeed, voegde hij de daad bij het woord en smeet den geheelen inboe del van de juffrouw door de ruiten. Toen kwam de politie er aan te pas, die ©en einde maakte aan het nachtelijk rumuer en zij nam, om verder onheil te voorkomen, den schoonzoon mee naar het politiebureau. Hij had, meer dan voor hem wenschelijk en noodig was, aan Bacchus geofferd en miste daardoor tevens die kalmte in zijn optreden die in het middernachtelijk uur in een dichtbewoonde buurt wenschelijk is. Nog rr.eer vliegtuig-onderdeelen. Aan het strand te Petten zijn oen stuk hout en een luchtband aangespoeld, af komstig van een vliegtuig. dacht in een „Vele (aren aan de borst te sukkelen en nachts hoestbuien die wel een half uur duurden, dat was mijn vroeger leven, i Slapen deed ik weinig en eten. ho maarl Radeloos klaagde ik mijn nood aan eèn Duitsche vriend. Deze raadde mi) Abdij siroop aan. Ik lachte erom, maar kocht den volgenden morgeo Abdijsiroop. Na 1 gebruik van 3 lepels van dat wondermid del, voelde ik al verlichting en na 5 fles- schen was ik heelemaal genezen, zoodat ik mij nu weer prettig voel. goed slaap, kortom een gelukkig mensch beo." (Origineel ter inxageJ L K. te VH. lijHoest Griej Bronchitis - Allium „Voor de Borst" Alom verkrlj gbaar. Thans Fl. 1F1.1.50, PI. 2.75 i Gebruik buitenshuls Abdijsiroop-Bonbons per doos 35 cl, per dubbele doos 60 cl 1 ASBUSniOOr-BONBONS (Cestolls Abdijsiroop) UIT DE OMGEVING HILLEGOM Bloembollencultuur. De afd. Hillegom der Alg. Ver, v. BI. hield gisteravond in hotel Sistermans een spoedeischende ledenvergade ring. De belangstelling was goed. De voorzitter, de heer W. Jonkheer, opent te ruim half 9 de vergadering met een hartelijk welkom. Het verheugt het bestuur, dat zoove- len zijn gekomen. De reden tot het houden dezer spoed eischende vergadering is het volgende: het komt het bestuur niet gewenscht voor, candi date in het hoofdbestuur te brengen, die wei geren het contract te teekenen. De secretaris leest nu de notulen, die on veranderd onder dank voor de trouwe weer gave worden geteekend. Ingekomen is een schrijven der vereeniging voor Vreemdelingenverkeer, verzoekend lid ol begunstiger dier vereeniging te worden. Waar het hier geldzaken betreft, wordt het volgende maal op de agenda gebracht. De voorz. voelt er wel wat voor, Vreemdelingenverkeer te steunen, terwijl de heer Frederiks meent, dat we het volle belang bij die vereeniging hebben. Hierna komt in bespreking: candidaatstel- ling leden voor het hoofdbestuur. De voorz. herhaalt, hoe het bestuur over deze kwestie denkt. In de vergadering zijn leden, die de zienswijze van het bestuur geenszins deelen, anderen verdedigen met nadruk de houding van het bestuur. Over deze materie wordt meer dan een half uur gesproken. Tenslotte worden de volgende heeren gesteld: vacature Warnaar: Jan Koning; vacature Bijvoet: W. J. A. Lafeber te Lisse; vacature Eggink zal men P. Bakker te Enkhuizen overnemen. Inzake voorstellen voor de alg. ver. zullen enkele heeren een ontwerp indienen om een zekere reorganisatie voor te bereiden, waarna en en ander bij het hoofdbestuur kan worden ingediend: een en ander zal een voorloopig ka rakter dragen. Hierna had een voorloopige bespreking plaats der groote tienjaarlijksche tentoonstel ling. In principe kan de vergadering met het houden dezer groote expositie accoord gaan. Bij de rondvraag wordt geklaagd over teveel water en zou men gaarne zien, dat Rijnland trachtte door extra middelen het gevaar ts bezweren. De voorz. merkt op, dat we door gaans over Rijnland niet hebben te klagen; misschien kan het waterschap niet meer doen. Nog wordt geklaagd over het niet-vrij par keeren te Haarlem. Geadviseerd wordt, dat de middenstandsbonden hun aandacht mede aan dit euvel moeten schenken, daar zij er belang bij hebben in verband met het doen van in- koopen door de beursbezoekers en hun huisge- nooten op Maandag, hetgeen wel eens sterk kon verminderen als de toestand zoo bliijft. Hierna sluiting met een passend dankwoord te rond 11 uur. RIJNSBURG Bloemenhandel. De aanvoer bestaat mo menteel in hoofdzaak, we zouden bijna zeggen voor 80 pet. uit Chrysanthen. Met de Dah lia's en evenzoo met de Asters en Gadiolussen is het afgeloopen. En voor de thans nog aan gevoerde soorten worden ook maar lage prij zen betaald. Er is niet veel schot in den han del. Ook voor rozen worden geen loonende prijzen betaald, alhoewel de aanvoer ook maar zeer matig is. Betaald werd: Troschrysanthen in diverse soorten 15 tot f 16 per 100 bos, extra soorten als Mont blanc f 17 tot Z24. Ro zen per bos van 20 stuks: Rosalandia /0.30 45, Buterfly 10.300.36, Golden Ophelia /0 20 —0.35, Tadlev 0.20—0.32. Anjers per 100 0.300.55, Chaboud-anjers f 0.801.10. ZOETERMEER—ZEGWAART. K. R. O.-film. Donderdagavond werd de K. R. O.-film vertoond in de concertzaal van „de Jonge Prins". De zaal was geheel bezet met belangstellende vrienden en vriendinnen van den Omroep, wiens wijze van werken, enz. op het witte doek werd gebracht. Zeer voldaan en wil het goed zijn met het voornemen propaganda te ma ken en leden te winnen gingen de aanwe zigen huiswaarts. Des middags toen de film voor de school kinderen zou draaien, kwam er een defect aan het toestel Zeer telenrcerield werden de kinderen naar huis gest und, die zioh al weken op de filmvertooning hadden voor bereid. Ter hunner geruststelling kan al worden medegedeeld, dat in den loop der volgende week een paar prachtige films zullen draaien voor hen, die gister werden teleurgetseld. Landstormavond. Op Donderdag 10 No vember a.s. te 7.30 uur 's avonds zal wederom een avond van de Bijzondere Vrijwillige Land storm in het gymnastieklokaal te Zegwaart j worden gehouden. Naar wij vernemen is een belangrijk en onderhoudend programma sa mengesteld. De plaatselijke commissie werd aangevuld met enkele nieuwe leden, welke zul len worden geinstalleerd door een der leden van de Gewestelijke Commissie. Eenige jonge dames zullen uitvoeren een Lintenspel „Oran- je-rood-wit-blauw", een Landstormfilm zal worden vertoond,, terwijl verschillende spre kers zich hebben bereid verklaard de verga- dering toe te spreken. De plaatselijke Com- missie van den Bijz. Vrijw. Landstorm, waar van de burgemeester het voorzitterschap heeft aanvaard, vertrouwt, dat uiteraard alle B.V. L'ers en leden van de Burgerwacht met hunne dames tegenwoordig zullen zijn. Maar boven dien zal het ten zeerste op prijs worden ge steld, wanneer allen, die met het doel, waar voor de B.V.L. in het leven is geroepen, hun instemming betuigen, mede van hun sympa thie blijk zullen geven door in groote getale op te komen, opdat onze B.V.L'ers, die zich bereid hebben verklaard in tijden van onrust het wettig gezag vrijwillig en daadwerkelijk te steunen, ook weten, dat zij door het mede leven en de sympathie van de breede schare van rustige en ordelievende burgers worden ge dragen. Programma's, tevens bewijs van toe gang, zijn aan den ingang der zaal te verkrij gen of tevoren aan te vragen aan den secre taris der Plaatselijke Commissie, den heer J. van Doornen. ZEGWAART Geboren: Geertje Grietje d. van P. Jon genotter en G. Kroneman. Simon z. van J. van der Tang en A. van den Berg. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN Geboren: Geertrui d. van A. Marbus en W. van den Hoven Aaltje d. van J. Ange- nent en H. Fokker Marinus z. van P. J. Willebrordus de Goede en Th. van Velzen Theresia d. van P. J. Willebrordus de Goede en Th van Velzen Gijsbertus z. van H. An- thonius de Lange en P. H. van Tol Mattheus z. van G. Kwakernaak en A. v. Zwieten. Getrouwd: P. Th. Zoet 27 j. en Th. H. Verkerk 20 j. G. de Koning 35 j. en A. Scherpenzeel 39 j. J, van 't Wout 37 j, en E .Aletta van Til 30 j. Overleden: Jacob Stapper 79 j. weduw naar van C. P. Reijneker Johannis van Rijn 70 j. Gevestigd: van Berkel en Rodenrijs K. Boer, Conradstraat 8 Woerden: D. Kwaker- naak, Hooftstraat 52 Baarn: G. Visser, on derwijzer, Hooftstraat 152 Haasbergen: P. Th. Laponder en gezin, Stationsplein 4 rood Utrecht: A. Kruit, van Reedestraat 14 Gou da: H. Noordenbos, Torenstraat 19 Oude water: K. A. de Bruin, broodbakkersknecht, Emmalaan 5bis. Vertrokken: naar Nederhorst: A. Nagte- gaal Sassenheim: J. E. van Otterloo Am sterdam, Apollolaan 74: A. Falke Hasselt: A. Scholing Nieuw Niedorp: S. E. Hoog- hiem en gezin Hoek van Holland. Pr. Hen drikstraat 87: M. 7. Kleijwegt Rotterdam: Hoogstraat 279: W. Bonte Wnubrugge: M. M. Voorhout Lisse: E. van Dijk BODEGRAVEN Werkloosheidscommissie. Tot voorzitter vau de werkloosheidscommissie is in plaats van wethouder P. Batelaan de heer J. Beijen als zoodanig benoemd. Gevonden voorwerpen 1 bruine rijzweep 1 koralen ketting je 1 dameshandschoen 1 overjas en 1 zwarte vulpen Verloren voorwerpen. 1 penhouder, 2 re serve wielen van een auto (compleet) 1 belas- tingmerk, 1 gouden dames-armbandhorloge. Inlichtingen bij de politie op Maandag. Geboren: Jeltje d. J. Mulder en P. C. v. d. Brink Petrus z. van Th. Blom en G. J. Klerks Martinus Petrus z van M J van der Werf en A. M. Konst. Ondertrouwd: T. Domburg 22 j. en S. C. van Leeuwen 21 j. Getrouwd: G. Teekens 22 j. en H. van der Vliet 19 j. Gevestigd: J. G. L. Röder z. b. van Rot terdam J. van Veen en gezin van Hoorn. Vertrokken: W. van Muiswinkel, kaas handelaar naar Woerden A. Braam en gezin naar 's Gravenhage E. M. Jansen naar Zwammerdara T. Oosterling naar Woerden P. Smit en gezin, naar Beverwijk Wed. L. OskamOosterling en gezin naar Woerden H. Baelde en gezin naar Zwammerdam A. J. P. H. de Jong en gezin naar Zwammer dam W. Bussche naar Utrecht Wed. H. At- teveldde Bruin naar Zwamerdam. HAZERSWOUDE Geboren: Petrus Gerardus z. van B. Kraan en J. H. Borst. Jozefina Gertrudis Maria d. van A. A. de Jong en M. C. v. d. Laan. Agatha Agnes d. van G. van den Berg en A. Wortman Cornelia d. van J. H. A. Broer en C. A. van Veen Jitske d. van L. Landstra en P. van Vliet. Maria Cornelia d. v. Adr. de Kort en J. van den Bosch. Ondertrouwd: P. M. Voskuil 25 j. en W. E. van der Hoeven 19 j. te Zoeterwoude. Overleden: te Leiden J. Mulder 56 j. ZEVENHOVEN. Station. De heer D. W Rijneker, be woner van de halte Zevenhoven, is benoemd in gelijke functie te B oemendaal (N.-H.). Huisslachting. - Belanghebbenden, die hui' sir.hting wensehen, kunnen zich ver voegt n bij den heer C. v. Baren, secr.-penn. der Crisis-varkenswet, alhier. HAZERSWOU DE-GROENENDIJK. Zilveren Professiefeest. Zondag a.s. 6 November hopen de Eerw. Zus-ters Mr. Augustina en Mr. Gregoria van de Congregatie' der Ursulinen van Bergen (N.-H.) den dag hunner 25-jarig Profes siefeest te herdenken. Daar deze Zus- terk beiden een groot getal jaren in deze parochie (de eerste als onderwijze res en de andere als Bewaarschool-zus ter) voor de opvoeding der jeugd werk zaam zijn zal het zeker aan belangstel ling op dien da.g niet ontbreken. Propaganda-avond. Zondag a.s. zal des avonds te half acht in de R. K. school een Propaganda-avond gehouden worden voor de „Graal" en ook tevens voor de Kerkelijko Volkszang. Daar de entréo zeer laag is gesteld (n.l. 25 cent per persoon) zullen wij hopen dat de zaal tot in alle hoeken gevuld zal zijn met belangstellenden. KOUDEKERK Oranjeavond. Namens de oranjevereeni- ging. B. V. Landstorm, Burgerwacht en het Mobilisatiekruis, afd. Koudekerk, zal op voor stel van den burgemeester alhier, op Woensdag 9 Nov., a.s. des avonds te half acht in de Ge- ref. Kerk een Oranjeavond gehouden worden, waar als sprekers zullen optreden: dr. M. H. A. van der Valk uit Hillegersberg met als on derwerp: De Hollandsche tuin en het Russische paradijs", de edelachtb. heer J. H. Crézee, bur gemeester van de Lier, met als onderwerp: Oranje en niet rood" en de weleerw. heer H. J. Bangert, kapelaan te Leiden, met als onder werp: Wachters op uw post! De toegang is vrij voor ingezetenen en go- noodigden. Een ieder die zich vrij kan maken wone deze vergadering bij, die beoogt te zijn tevens een protest-avond tegen het optreden van de communisten. Gevestigd: van «Hazerswoude: F. Hoo- gendam van Rotterdam: H. Haspers v. Hazerswoude: A. Hardonk en gezin en D. Ver- gunst en gezin. Vertrokken: naar Leiden E. van de Wer ken naar Hazerswoude H. van Brakel en gezin naar Alphen aan den Rijn A. Piketh naar Hazerswoude P. Boer en gezin naar Aiohen a. d. Rijn A. Buitelaar naar Leiden M. Blijleven naar Alphen a. d. Rijn J. de Jong naar Leiden D. van Harskamp naar Hazerswoude K. Binnekade. Overleden: Cornelia van Beekum 67 j. wed. van A. van Harskamp). WOERDEN. Volksbond. Zondag a.s heeft do feest avond plaats van den R K. Yo'ksbond. Door de tooneclvereeniging Utile Dulci zal worden opgevoerd een spel. getiteld: „Do Vloek eener Roeping". Hel Bonds-Fanfare- corps verleent muzikale medewerking Aan vang 7 uur in het Patronaatsgebouw. Lemoen gebroken. - Een woonwagen be stuurd door zekere S. reed Donderdag de Snellenbrug af, toen het lemoen man dezen wagen brak. De-zo ging met een vaart do kant in en kwam tegen een hek, waar hij bleef hangen .Hierdoor werd erger voorko men. De bestuurder kon nog juist op tijd van den wagen afspringen. Hierdoor had den geen persoonlijke ongelukken plaats. Optocht. Vrijdag 11 Nov. a.s. wordt op initiatief van den Vrouwen vredebond, een optocht gehouden, waaraan een honderdtal kinderen zullen deelnemen. Van lantaarn- tjes voorzien met vredesduif formeeren ze een stoet, die te half zeven vanaf do Nieuwo Markt vertrekt. Op het Kerkplein heeft later de ontbinding pladta, waarna de kin deren in 't Patronaat zullen worden toege sproken door D. Houbersma. Aanrijding. Op dc Leidsche Straatweg is een zekere J. v. 8. per fiets, door een achteropkomende" auto aangereden, waar door hij van zijn rijwiel tegen den grond ge smakt werd. Hij had de bestuurder van de auto een teeken gegeven dat do weg daar ter plaatse geen passage toeliet. Deze was toch doorgereden Tegen den autobestuur der is proces-verbaal opgemaakt. Voetbal. V.E.P. I speelt Zondag op eigen terrein een competitie-wedstrijd tegen E.M.M. II (Hilversum). Aanvang 1 uur. Te 12 uur heeft een wedstrijd plaats tussc.hen V.E.P, II en V.V.A. I. Reohter: Je be~* 'eroordeeld, beklaag de, tot 5 jaar tuchthuisstraf en uitzetting uit het land. Heb je nog wat te zeggen 1 Veroordeelde: Jawel, mwieer de rechter* kan ik met het laatste beginnen?

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 15