LEIDEN I—LISSE I Echt en goed HET HUIS OP HET EILAND ZATERDAG 5 NOVEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 13 DE AFGELOOPEN WEEK IN HET BUITENLAND Een vriendelijk reisje van Herriot naar Spanje. Drie ontwapeningsplannen. Als Duitschland nu maar meedoet? Rijksdagverkiezingen en presi dents-verkiezingen. Wat wil Hoover en wat wil Roosevelt? Een reisje. Het is wat laat voor een vacantie-reisje, maar een Fransch minister kan nu eenmaal zijn vacantie niet nemen als hij er zin in heeft. Zoodoende heeft Herriot voor een reisje naar het zonnige Spanje de afge- loopen week toe-gewezen gekregen. Mag imen de officieele berichten gelooven, dan was dit snoepreisje naar Madrid louter een beleefdheidsvisite, welke de Fransohe premier voor zijn genoegen af legde bij de Spaansche autoriteiten en heeft het Spaansche volk deze betuiging van interesse van zoo officieele Fransche zijde ook hoogelijk gewaardeerd. Nu zijn de menschen gewoonlijk erg vervelend, wanneer het gaat om de geloofwaardig heid van officieele berichten, en zoo ge loofde ook in dit geval niemand, dat Herriot zóó maar voor zijn genoegen naar Madrid was vertrokken en vroeg men zich, ondanks alle betuigingen van onschuld, af, want Herriot daar bij de Spanjaarden uitvoerde. Vervolgens schijnt ook de hartelijkheid en de warmte der ontvangst in de practijk niet zoo erg meegevallen te zijn. Het Spaansche volk vertrouwt de Fransche politiek niet, zooals over het algemeen de Zuidelijke volken elkaar toch al niet te best ver trouwen. Denk maar eens aan de Ita lianen, die ook niet bepaald enthousiast zijn voor Frankrijk. Desalniettemin heet het officieel, dat „de aloude vriendschap tusschen beide landen eiken dag hartelijker wordt". Mogelijk is het, maar dan is het groeiende plantje nog heel jong. Intus- schen is het inderdaad van belang, dat beide nabuurlanden in goede verstand houding naast elkander leven. Juist thans, nu Herriot een nieuwe poging aan het ondernemen is om de ontwapeningsconferentie weer op gang te brengen en daarbij Frankrijks ouden eisoh van veiligheid tot gelding te bren gen, is het van belang voor hem aller- wege een zoo gunstig mogelijke atmos feer voor zijn land te scheppen. Ontwapeningsplannen. Het nieuwe Fransche ontwapeningsplan, waarmede Herriot de ontwapeningscon ferentie hoopt te redden, is gisteren ter sprake gekomen op de bijeenkomst van het bureau dier conferentie. De Fransche minister van oorlog heeft gisteren een „overzicht" van dit plan gegeven op de vergadering van dit bu reau en wij verwijzen daarvoor onze le zers naar de rubriek „Buitenland Het eigenlijke constructieve plan, in den woordelijken tekst, met de tallooze fijne nuances en détails, waarop het ten slotte aankomt, is echter nog niet in gediend. De Fransche pers laat sinds dagen duidelijk doorschemeren, dat Herriot zich persoonlijk de eer wil voor behouden om dit belangrijke dooument wereldkundig te maken, een voornemen, dat, wijl hij over een grooter autoriteit in de politieke wereld beschikt dan Boncour, aan het geheele constructieve plan ten goede moet komen. Naast Frankrijk komt ook Engeland met een ontwapeningsplan aandragen, waarbij vooral de nadruk op de kwalita tieve ontwapening gelegd wordt, in te genstelling met het Fransohe plan, dat geheel door de veiligheid gedomineerd wordt. Engeland wil de ontwapening tot alle aanvalswapenen uitstrekken, en zoo het luchtbombardement absoluut verbie den en zelfs de geheele militaire lucht vloot afschaffen. En dan is er ten slotte nog het oude Hoover-voorstel, dat radicaal een ver mindering van alle weermachten met een derde voorstelt. Als er nu maar wat van terecht komt, want Duitschland, dat met Rusland niet op het bureau der Ontwapeningsconfe rentie verschenen is, blijft nog altijd dreigen met herbewapening, als de ande ren niet ontwapenen. Maar hoe kan een ontwapeningsplan slagen als Duitsch land zich afzijdig houdt? En om Duitsoh- lands medewerking weer te verkrijgen, moet aan de Duitsche eisch van gelijk gerechtigdheid worden voldaan. Hier over zou de befaamde vier-mogendheden- conferentie gehouden worden, maar wij hooren er niets meer van. Verkiezingen. Wellicht wordt de uitslag afgewacht van de verkiezin gen, welke op Zondag a.s. in Duitsch land worden gehouden en op Dinsdag a.s. in de Vereen. Staten. Zondag zullen de Duitsehers voor de zooveelste maal naar de stembus op gaan, om voor den tweeden keer dit jaar een nieuwen Rijksdag te kiezen. Wij zullen er hier niet veel over zeg gen, daar onze lezers elders in dit num mer een beschouwing, aan de Rijksdag- verkiezingen gewijd, kunnen aantreffen. In de Vereen. Staten van Amerika zullen Dinsdag de kiesmannen aangewe zen worden, die met een bindend man daat den president der Vereen. Staten zullen kiefcen. De eigenlijke presidents verkiezing zal pas later plaats vinden, doch practisoh is de keuze reeds beslist, wanneer de kiesmannen zijn aangewezen. Blijkens proefstemmingen zou candi- daat Roosevelt er gunstiger voorstaan dan Hoover. Op het moment zijn zij alle twee nog druk aan hun verkiezingscampagne be zig. Dat deze althans voor den tegen- woordigen president Hoover niet zon der gevaar is, blijkt uit het groote le ger bewakingstroepen, dat de persoon van den president beschermt. Dag en nacht wordt hij thans tegen de moge lijke aanvallen van kwaadwillige tegen standers behoed. Ook vroeger volgde hem steeds een corps geheime agenten, doch thans is dit corps aanzienlijk uit gebreid en rijden auto's met agenten in burger voor hem uit en achter hem aan. Stijgt Hoover ergens op een podium om een verkiezingsrede te houden, dan stellen zich onmiddellijk groepen zwij gende mannen rondom het spreekge stoelte op, klaar om de revolver te trek ken, zoodra dit nöodig mocht blijken. Al den tijd, dien Hoover heeft door gebracht in New York, was hij omringd door gewapende detectives, zelfs de spe ciale trein, die hem van Washington naar New York bracht, was boordevol agenten van den geheimen dienst, van geüniformeerde agenten en spoorwegpo litie. Natuurlijk werd de spoorweglijn met de uiterste zorg gecontroleerd en nog eens gecontroleerd om aanslagen te voorkomen. Bij zijn aankomst te New York zoo meldt de „Chicago Tribune" stonden bij het Pensylvania-station twee hon derd agenten in volle uniform opgesteld, terwijl elke tweede persoon, dien men er zag, een detective in burger was. Een le ger agenten, grooter dan men ooit bij een heeft gezien, vergezelde den presi dent naar het Waldorf-Astoria hotel, dat in een gewapende veste was omgetoo- verd, met detectives in de gangen, de tectives op de trappen, detectives in de lift, detectives, overal waar een plaatsje voor hen open was. En voor het geval dat hun aantal nog niet voldoende zou blijken te zijn, had men alle voorbereidselen getroffen om bij het opvangen van een noodsignaal van het radio-systeem v der politie 75 agenten in actie te brengen. Men ziet, dat de strijd hartstochtelijk dreigt te worden Waarover maken de Amerikanen zich eigenlijk zoo druk? Over de drooglegging? Neen, het is thans meer de crisis, die de inzet van den strijd is geworden. De democraten zoeken het herstel in maat regelen, die ook in onze oogen eerder geeigend zullen zijn om de crisis te be strijden dan de weg tot dusver door Hoover en zijn republikeinsche regeering Roosevelt, de democraat, wil onver wijld overgaan tot verlaging van de bui tensporige tarieven en wapeningen en tot een herziening van de onderlinge schulden der regeeringen door middel van onderhandelingen met andere naties I teneinde den wereldhandel nieuw leven in te blazen en markten te scheppen voor de Amerikaansohe landbouw- en fabrieksproducten, tot stabilisatie van den wisselkoers en tot bevordering van den vrede en de goede verstandhouding tusschen de volken onderling. Daarte genover heeft Hoover het duidelijk ge maakt., dat hij de tarieven zelfs nag wil verhoogen, de grenzen voor vreemde werkkracht gesloten wil blijven houden en betaling van de oorlogsschulden in geld zal blijven eischen. Nu kan men veel beloven, dat heeft Roosevelt ontegenzeggelijk vóór. De vraag is echter of ook hij niet in de practijk meegesleept zal worden door de stroom van protectionisme. De ondervinding heeft nu wel geleerd, dat men heel gemakkelijk tot protec tionisme kan overgaan, maar er moeilijk weer uit kan komen. zijn Poeders alleen, wanneer zij de hand- teekening dragen van den fabrikant A. Mijnhardt. Maagpoeders, Hoofdpijnpoe ders, Kiespijnpoeders, Hoestpoeders, Wormpoeders, enz. Per poeder 8 ct. Per doos 45 ct. Bij uw drogist 8545 SPORT VOETBAL I. V. C. B. OVERZICHT. Bedriegen de voorteekenen niet, dan zal het nu eens een aardige sport-dag wor den, wat het weer tenminste betreft. Te gen het midden der week trad er eenige verbetering in, we hebben zelfs mooie herfstdagen gehad en we hopen nu maar, dat de overmatige regenval tot stilstand is gekomen. Het wedstrijdprogramma zal er dan wel bij varen, want stagnatie verwachten we nu niet meer. In de eerste klasse G. heeft S. J. C. nog een vrijen Zondag, zoodat de belangstel ling voor heden verder strekt en wel bij zonder naar hetgeen T. Y. B. B. in Rotter dam tegen Leonidas zal presteeren. H. B. C. weet thuis te winnen van G. D. A. en D. H. L. vermoedelijk wel van Spartaan. Ook Santpoort heeft thuis de beste kans tegen Graaf Willem, zoodat we over het algemeen het beste succes voor de thuis clubs kunnen verwachten. In de tweede klasse O is de wedstrijd op het Sportpark „Haagweg" tusschen Leiden en Lisse de belangrijkste, 't Zal een span nende kamp worden tusschen twee oude rivalen, waarvan de uitslag niet met zeker heid te voorzeggen valt. Een kans op gelijk spel lijkt ons niet onmogelijk. Blauw Zwart gaat op bezoek bij de re serves van Spartaan, die zich in deze klasse een goede plaats hebben weten te verwerven en ook wel aan het langste eind zullen trekken. De Sassenheimsche club moet naar Voorburg, waar Graaf Floris als gastvrou- we optreedt. We verwachten van Teijlin- gen, dat het beide punten meebrengt. Voorts zal de wedstrijd ExcelsiorP. F. C. wel den zwaarsten strijd opleveren, wijl hier twee bijna gelijkwaardige elftallen te genover elkaar komen. Van Wilhelmus tenslotte verwachten we een overwinning op Lenig en Snel. Bezoekt Morgen DEN WEDSTRIJD TERREIN „HAAGWEG" AANVANG 2.30 UUR Entrée 25 en 20 cent Kinderen 10 ct 8560 R. K. S. V. „LEIDEN". Als 't weer zicb zoo houdt belooft 't Zon dag weer eens een echte voetbaldag te wor den. En dat mag ook wel. 't Is niet prettig 7X)o'n paar Zondagen stilstaan. De liefheb bers kunnen morgen weer genieten. Alle elftallen van Leiden komen in 't veld. Het eerste krijgt bezoek van Lisse I. Aan voorspellingen durven we ons niet wagen. Vaststaat echter dat er gewerkt zal moe ten worden en wanneer alle spelers hiervan overtuigd zijn, is niets onmogelijk. Leiden II gaat naar Vogelenzang I, voor onze jongens een nieuweling, die waar schijnlijk tot do sterksten in deze afdeeling behoort. Voor jullie een reden te meer om je tanden op lekaar te zetten. Vertrek 12.15 uur per stoomtram. Aanvang 2.30 uur. Het derde elftal gaat op bezoek bij S. M. C. I in Warmond. Za l dat morgen jul lie eerste overwinning worden? Maar dan ook werken \an 't begin tot 't eind. Ver trek 1.30 uur van Haarlemmervaart. Aan vang 2.30 uur. De Junioren spelen op 't Sportpark te gen R.W.D. II. Natuurlijk zorgen jullie er voor dat de overwinningsreeks mogren niet afgebroken wordt. Neemt 't echter niet te gemakkelijk op, maar pakt direkt flink aan. Aanvang 1 uur. Er wordt op 't oogenblik hard gewerkt aan de samenstelling van een tweede Ju niorenelftal. Tot nog toe ontbreken er eenige spelers. Jongens zorg jullie zoo gauw mogelijk voor een paar junioren. Zorgt op tijd aanwezig te zijn zoowel bij thuis- als uitwedstrijden. De opstelling van het eerste elftal is: W. v. d. Kraan J. Ppmpe H. Goddijn H. v. Teylingen S. Brakel J. Lek N. N. Th. Kerkvliet N. Stokkermans W. Goddijn B. Goddijn R. K. S .V. „TEIJLINGEN.". Om 2 uur speelt Teijlingen I tegen Graaf Floris V in Den Haag. Deze wedstrijd kan door Teijlingen gewonnen worden, mits de tegenpartij niet onderschat wordt. Ver trek per bus öm 12.30 uur vanaf K. S. A. Teijlingen II ontvangt St. Bernardus I om 2.30 uur op Sporthof. Wat zal dit wor den voor de reserves? Het wordt nu toch tijd, dat er eens een puntje binnen komt! Onze Junioren spelen tegen de V. V. L.- dito's op Sporthof om 1 uur. Wedstrijdprogramma voor a^. Zondag. Eerste klasse A: MarsanaKerk- rade; CaesarKimbria; VolhardingR. K. V. V. L.; ValkenburgChèvremont; R- K. O. J*. S.—V. V. H.; K. N. V.-Sitt. Bo>w Eorste klasse B: W. I. K.Geel Zwart; R. A. C.Brabantia; R. K. T. V. V.Kolping; UnionMulo. Eerste klassé C: VenloWilhelroê- na; GennepD. E. V.; Best VooruitVeni Boys; S. V. W.Boxmeer. Eerste klasse E: QuickAchillesf ZwolleN. E. O.; P. H.Vosta; Dene- kamp—De Zweef. Eerste klasse F: VolendamV. V. Z.; E. M. M.-Wilskracht; V. I. C.—D. E. M.; De MeerLimvio. Eerste klasse G.: SantpoortGr. Willem II; Leonidas—T. Y. B. B.; D. H. L. Spartaan; H. B. C.G. D. A. Tweede klasse O.: LeidenLisse? Spartaan II—Blauw Zwart; Gr. Floris V Teijlingen; Lenig en SnelWilhelmus; Ex celsiorP. F. C. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. R. K. Sportvereeniging „D. 0. S." Indien het Zondag eens goed voetbai- weer zal zijn komen alle vier de elftallen in actie. D. O. S. I ontvangt B. S. M. I; een club, waarmede rekening gehouden moet worden. Wil D. O. S. succes hebben, dan dient er te worden aangepakt van be^ gin tot einde; aanvang half drie. D. O. S. II gaat naar Zoeterwoude oen A. S. C. te ontmoeten. Dit elftal schijnt nogal sterk te zijn, zoodat. ook hier aan pakken de boodschap is. Aanvang half 2. D. O. S. III krijgt thuis om half één V. V. L. II op bezook, die wel alles in het werk zal stellen om de puntjes mee te ne men wat het derde zal probeeren te verhin deren. Tenslotte gaat het 4de elftal naar de re- serven van Alph. Boys; 1 puntje is reed* een goede prestatie; aanvang half 3. R. K. Sportvereeniging „A. V. V." Morgen zal het eerste elftal een vriend- sohappelijken wedstrijd spelen op Hoorn park tegen de Valkeniers I. Het 2e elftal speelt voor de oompetitie om 2.30 uur thuis tegen Velo III. Daar dit voor de 2e elftallers de eerste competitie wedstrijd is, zullen we afwachten, doch wij vertrouwen, dat alle spelers hun best zul len doen om de beide punten thuis te hou den. Het 3e elftal speelt eveneens thuis om 12.30 uur tegen S. D. S. IV. Ofschoon wij de sterkte van S. D. S. niet kennen geven wij A. V. V. toch de beste kansen, gezien de tot heden bereikte resultaten. A. V. V. IV speelt om 12.30 uur te Rijs wijk tegen R. I. A. IV, terwijl A. V. V.a om 2.30 uur thuis speelt tegen S. D. C.». Wij rekenen er op, dat allen hun beat zullen doen een goed resultaat te behalen. HOOG WATER TE VENLO. De groote aken kunnen door den stand der Maas de brug niet passeeren en moeten wachten op het dalen der rivier. FEUILLETON. Naar het Engelsch van ARCHIBALD MARSHALL. (Nadruk verboden). 14) „Maar wat vader ook wil of niet wil, te ruggaan doe ik niet", zei ze op beslisten toon tegen George, toen ze Zaterdagmid dag met hem in den kleinen tuin zat. „Ik merk veel te goed, dat moeder mij dol graag hier houdt. Maar ik zal me toch meer op m'n gemak voelen als alles definitief geregeld is, zie je I" De post van Zaterdagavond bracht een brief van Guy Bertram, dien ochtend ge schreven in een villa in de nabijheid van St. Albans. „Ik kwam hier toevallig gisteren te land", schreef hij, „en ga Zondagmor gen weer weg. Ik kom rechtstreeks naar Highgate want ik heb gezien, dat er een directe verbinding is, zon der dat ik over Londen hoef te rei zen." ,J)an hebben we de zaak niet meer in onze hand", riep George uit. „Hij heeft mijn brief niet gekregen en het is nu te laat om nog te schrijven, zelfs om te tele- grafeeren. En u voelt u ook veel beter, nietwaar moeder?" voegde hij er bij, be denkend dat Peggy in de kamer was." „Zeker, jongen",antwoordde zijn moe der met een schijn van opgewektheid en haar best doende om zich in het onvermij delijke te schikken. „Ik vind het heel ge zellig, dat Sir Kuy Bertram komt." Peggy zei niets, maar als ze de oogen van haar borduurwerk had opgeheven, zou den de beide andern duidelijk hebben kun nen zien, dat ze het met de uitspraak van mevrouw Greenfield eens was HOOFDSTUK XI. Richards trekt van leer. Sir Guy Bertram toonde zioh .een be minnelijke, onderhoudende jongeman, met prettige manieren, teen hij Zondag zijn aangekondigd bezoek bracht. Na een gezelligen maaltijd in de laag gezolderde eetkamer, waarbij het gelach niet van de lucht was, gingen de drie jon gelui, Peggy, George en Guy, een wande ling maken naar Hampstead. Het jonge meisje was buitengewoon opgewekt en praatte honderd-uitze vertelde Guy uit voerig van het leven in Dresden, waar ze het erg naar haar zin had gehad, zooals ze zei, en van haar verblijf in Parijs, dat een verschrikking was geweest. In geuren en kleuren deed ze het verhaal van haar vluoht en verklaarde met de grootste stel ligheid, dat ze, wat haar vader ook mocht hebben te beweren, niet zou teruggaan. Guy amuseerde zich uitermate met haar vroolijk gebabbel. „U hebt, geloof ik, niet veel ontzag voor uw vader", lachte hij. „Om u de waarheid te zeggen, ben ik doodsbang voor hem", was 't antwoord, „maar daarvan kan hij niets weten, als ik het niet laat blijken, nietwaar?" „Ik zou zeggen van niet. Tenzij iemand 't hem zou vertellen „Behalve George bent u de eenige die het weet. George houdt natuurlijk zijn mand en u zult me toch ook niet verraden, hè?" „Geen zes paarden zouden dit vreese- lijk geheim uit me kunnen trekken", be loofde Guy. „Dat vind ik lief van u zei Peggy met een hartelijk knikje naar den gast. „Maar nu heb ik genoeg over mezelf gepraat, vindt u ook niet? Nu is het uw beurt om het een en ander te vertellen." „W a t moet ik vertellen vroeg Guy. „O, u weet immers een heeleboel interes sant U bent zóó'n belangrijk persoon, daar u eigenlijk had moeten beginnen. In Parijs wilden ze me niet eens gelooven toen ifc zei, dat ik u kende. Vertelt u maar eens van dat mooie oude huis en die prachtige tuinen Guy voldeed aan haar verzoek. Hij gaf een levendige boeiende schildering van „Wetstones" en Peggy luisterde met ge spannen belangstelling. „Het lijkt me daar in één woord schitte rend", zei ze, toen hij klaar was. „En dan te denken dat Sir Roderick daar al die ja ren als een kluizenaar heeft geleefd en niemand er van heeft laten mee-genieten, omdat hij zich den dood van zijn vrouw zoo heeft aangetrokken. De meisjes bij Madame Guérin zeiden dat ze het 't aan- doenlijkste vonden dat ze ooit hadden ge hoord, maar ik geloof niet dat ik het daar heelemaal mee eens ben. Het was toch eigenlijk .beter en mooier geweest, als hij een of ander goed werk had verricht. Daarmee had hij haar nagedachtenis nog méér geëerd, vind ik." „Hij heeft ook heu6ch niet stil gezeten en alleen maar getreurd", bracht .Guy in het midden. „Hij heeft zioh die lange jaren beziggehouden met het schrijven van een groot boek. Er liggen staples en stapels vellen papier, die hij volgeschreven heeft. Ik weet niet of het zijn bedoeling was dat zijn werk ooit uitgegeven zou worden, ik zal over de waarde er van eens het oor deel vragen van iemand die van zulke din gen meer verstand heeft dan ik George bijvoorbeeld, dat is een èoht studie- mensch. George begon te lachen en maakte een afwerend handgebaar. „Hij is altijd veel te bescheiden", merkte Peggy op met een vriendelijk lachje naar haar ouden kameraad. En toen zich weer tot Guy richtende vroeg ze opeens: „Was u niet razend toen u merkte dat al de juweelen verdwenen waren „Ooh", antwoordde Guy schouderopha lend, „ik raak er langzamerhand overheen. Maar het is wel een hatelijk idee, eerst te denken, dat je heel rijk bent, om dan plot- soling tot de conclusie te komen, dat het maar een lichtspiegeling was. Ik doe mijn best de zaak filosophisoh op te nemen... ten slotte ben ik er toch belangriik beter aan toe, dan vóór Sir Roderick stierf Ik laat een aardig landhuis neerzetten in Surrey." „Ergens in de buurt van Leith Hill, nietwaar?" vroeg Pegpy. „Dat meen ik ten minste gehoord te hebben. Ik ben er eens met George geweest, het is er erg mooi." „Ja, dat hebt u goed gehoord; het is in de buurt van Lieth Hill. Ik heb daar eei. alleraardicst terrein ontdekt, aan don rand van een stuk bosch, met oen prachtig uit zicht naar alle kanten." En daarop gaf hij een gedetailleerde be schrijving van. de ruime jongezellenwoning, die hijzelf ontworpen hadmet beneden een groote hall, een behagelijke studeer kamer en een bescheiden plek om te eten en boven zes slaapkamers, dat het hem niet aan ruimte zou ontbreken om zijn vrienden te gast te hebben. Een vroolijke tuin vol bloemen moest het geheel oom- pleteeren. De conversatie was zóó onderhoudend, Peggy en Guy konden zóó goed met elkaar opschieten, dat ze weer thuis waren eer het tot zij doordrong, dat ze een heelen afstand hadden afgelegd. Toen ze het vil- la'tje van mevrouw Greenfield bereikten, hield Guy het hok open om Peggy te laten passeeren. Maar nauwelijks had het meisje een paar passen op het tuinpad gedaan, of ze draaide zioh met een ruk om. „O, George, daar is vaderriep ze ver schrikt en legde haar hand op zijn arm. Door het open venster van de voorka mer. konden ze mevrouw Greenfield zien zitten, in gesprek met een heer, die met een norsch gezicht naar hen keek. „Ga jij eerst naar binnen, George", fluisterde het meisje. „Ik geloof dat ik nu maar heen ga", zei Guy discreet. „Ik moet vanmiddag uit eten, en het is niet zoo vroeg meer." George maakte geen valsche complimen ten om zijn vriend te weerhouden hij zag heel goed in, dat de tegenwoordigheid van een vreemde thans niet bepaald wensche- lijk was. „Tot ziens dan Guy. Ik vond het verba zend gezellig dat je er geweest bent", zei hij hartelijk en met een stevigen handdruk nam hij afscheid van Bertram. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 13