DONDERD4G 27 OCTOBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 bijna geheel ten dienste van de gemeente hebben. Spr. stelt dan ook voor do wegwer kers in het genot te stellen van rij wiel toe lage Daar niemand dit voorstel onder steunt kan het geen punt van beraadsla ging uitmaken. Na nog enkele besprekingen waren de uitgaven afgehandeld, waarna de Inkom sten aan de orde worden gesteld. Bij volgnummer 64, 20 opcenten Grond belasting Ongebouwd, wijst de heer Heems kerk op het onrechtvaardige van deze be lasting. De eigenaars van gronden kunnen van de opbrengst nog niet eens hun rente en aflossing betalen, zoodat spr. deze be lasting het liefst zou zien verdwijnen. Als groot-grondbezitter wil hij echter hiervan geen voorstel maken, omdat daardoor den schijn zou worden gewekt, dat hij het per soonlijk belang hooger zou stellen dan het gemeentebelang Bij volgnummer 65 Heffing van 150 opcen ten op de Personeele belasting vraagt de heer Verweij of deze heffing noodzakelijk is om het budget van de gemeente in even wicht te houden. Voorzitter antwoordt bevestigend. De op centen op de Fondsbelasting mogen eerst boven 80 worden opgevoerd, wanneer het minimum aantal opcenten op de Personeele Belasting 150 bedraagt. De heer Hoogenboom acht ook deze be lasting onbillijk, temeer nog, omdat velen gedwongen worden een duurdere woning te betrekken. Met algemeene stemmen besluit de Raad 150 oreenten op de Personeele be lasting te heffen. Voorts wordt besloten in verband met volgnummer 69 „Heffing van 80 opcenten op de Gemeentefondsbe.asting" het aantal opeenten voor het belastingjaar 1933—'34 te bepalen op 80. De artikelsgewijze behandeling van de Begrooting is hiermede beëindigd. Daar niemand hoofdelijke stemming over de Be grooting verlangt wordt deze piet alge meene stemmen vastgesteld sluitende in Ontvangst en Uitgaaf met een bedrag van. 239 982.15. De Steunregeling wordt overeenkomstig voorstel van B. en W. onveranderd aange nomen, waarbij de steunbedragen, genoemd in artikel 6 van de Steunregeling worden gebracht van 8.50 op 10.— per week en van 5op ƒ.6.50 per week. De steunbe dragen genoemd in artikel 18 worden ge bracht van 7.op 9.— en van 4.op 5.— per week, terwijl de verhooging van de Steunbedragen zal ingaan op 24 October 1932. Voorts wordt besloten vanaf 31 Octo ber 1932 aan de ondersteunde gehuwden en ongehuwde kostwinners een brandstoffen- toeslag te verleenen van 1 per gezin en per week. In de steunregeling wordt op verzoek van den Minister van Binnenland- sche Zaken een nieuw artikel ingevoegd, regelende den tijd en de plaats van stem pelen. Het voorstel van B. en W. tot verbete ring van een gedeelte van den dorpsweg te Rijpwetering wordt na eenige discussie z. h.st. aangenomen onder toestaan van een crediet groot 2000. Voorts keurt de Raad goed. dat aan den waarnemend Rijksontvanger wordt ver huurd het kantoor, grenzende aan de wo ning B 442 voor 3.per week en wel van af 2 September tot en met 14 November. Tot lid van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim wordt na gehouden stem ming benoemde de heer C. P. Meereboer. Aan de 'R'. K. Hoogere Burgerschool te Leiden wordt een subsidie toegekend van 340.80 voor het bezoeaen van 4 leerlingen uit deze gemeente vaii gemelde onderwijs inrichting. Bij de rondvraag merkt de heer Verweij op, dat zijn gedane vraag bij de Algemeene Beschouwingen onbeantwoord is gebleven wat betreft het uitzien naar andere'belas ting-objecten. Voorzitter antwoordt, dat het heffen van een belasting voor publieke vermakelijk heden zoo goed als geen baten zal afwer pen, omdat de meeste uitvoeringen welke in deze gemeente worden gegeven tot strek king hebben eenig liefdadig doel. Hierna sluiting. GEMEENTERAAD VAN BODEGRAVEN UIT DE OMGEVING SASSENHE1M. Werkloozen-ontspanning. Vrijdagavond komt de commissie van werkloozenzorg en ontspanning bij elkaar. Het ligt in de be doeling, evenals vorige jaar, een gebouw beschikbaar te stellen voor het verblijf van de werkloozen. Gevonden voorwerpen. Een roodbrui ne boodschappentasch, een bruinachtige jongensjasje, een zwart konijn, een belas- tingmerk in etui, een kinderparapluie. Verloren voorwerpen. Een damespor- temormaie met inhoud, een rozenkrans in etui, een bruin lederen dameshandtasehje met inhoud, een belastingmerk in etui, een bruin lederen mantelricm (lak), een dames- portemonnaie met inhoud. Geboren: Cornelia Catharina d. van G. W. Rewijk en H. Caspers. Overleden: Petronella Wilhelmina Opdam 34 j. Pieter van der Neu.s 69 j. Gehuwd: Jan Philippo 24 j. en Debora Geertruida Schuilenburg 23 j. Ingekomen: W. F. Itjeshorst van Schoonhoven, A. M. van Resteren van Bloemendal. B. R-hijnsburgcr van Lisse. H. W. van der Lang, van Wassenaar. I. Blume van 's-Gravenhage. Vertrokken: W. M. ter Oeven naar Wassenaar. F. Staring naar Amsterdam. K. Plum naar Haarlem. F. Hegemann naar Hillegom, J. Kuceroca naar Oegst- geest. VOORHOUT. Tooneeluitvoering. Te ongeveer half- acht, opende den edelachtbaren heer bur gemeester met een toepasselijk woord de tooneelavond van „Vader Kolping", waarin Woensdagmiddag vergaderde de Raad dezer gemeente. Met uitzondering van den heer Kclfkens, die ongesteld was, waren alle leden aanwezig. De heer Beijen stelde vragen over de vacature van hoofd aan de Openbare School. Uit de beantwoording bleek, dat slechts 1 sollicitant was opgekomen en dat deze te oud was. Hij 19 nu tijdelijk benoemd, in afwachting ook van de regeeringsplan- nen. De heer Oldemans vraagt over en kele uitkeeringen van het Burgerlijk Arm bestuur, waarop de voorz. zegt zich met de wethouders te zullen beraden over de vraag of antwoord zal worden gegeven. De heer Oldemans wordt boos en belooft over elk voorstel stemming te zullen vragen. Aan twee adressanten te Niouwerbrug en 1 in de Meije wordt de helft der ver voerkosten vergoed voor vervoer van schoolkinderen. Een verzoek om betere straatverlichting in Buitenkerk wordt af gewezen. B. en W. deelen mede, dat zij toestem ming zullen geven aan een Haagsche Mij. tot aanleg van een Radio-Centrale. Zij vragen of de Raad gemeente-exploitatie wenscht. De heer Oldemans doet een daar toe strekkend voorstel, dat echter geen steun verwerft. Een tweetal adressen om huurtoeslag en een kolenbon aan ue werk loozen wil de voorzitter bij de begrooting behandelen. De heer (Jldemans vraagt over dat voorstel stemming, waarop de voorzit ter antwoordt, dat hij, als de heer Olde mans zoo gaat optreden, wil voorstellen reglementair te handelen en de stukken, die te laat zijn binnengekomen, uit te stel len. Het adres Twaalfhoven wordt voor kennisgeving aangenomen met 75 stem men. Tegen de heeren Jongeneel, v. d. Pol, Oldemans, Beijen en Lelieveld. De ontspanningslokalen voor werkloozen. Op een adres van de vakorganisaties om een ontspanninglokaal voor werkloozen wordt door B. en W- afwijzend geadviseerd. Er zijn nu twee particuliere tehuizen. De heer Oldemans is er voor dat de gemeente er voor zorgt. De moderne arbeiders neb ben nu niets. De heer v. d. Pol voelt er niets voor dat de gemeente voor de ont spanning van de werkloozen moet zorgen. Ais het nu nog ontwikkeling was. Hij be grijpt dat tenslotte de Chr. en R. K. or ganisaties mets voelen voor een sameu- w er king van hun menschen met andersueu- kenden nu duidelijk gebleken is hoe grooce beroering een klein groepje kan maken. Het adres krijgt alleen de stemmen van de beide linkscüe raadsleden. In het contract met de Goudsche licht fabrieken is een belangrijke wijziging aan gebracht waardoor de gemeente een 20C0 per jaar zal. besparen. De heer P. v. d. Neut wordt ontslagen'als leeraar aan de Ambaohtsteekenschool omdat het aantal lerelingen te gering is. Aan de Chr. scholen wordt een bedrag van 757.toegestaan voor de aanschaf fing van nieuwe leermiddelen. De heer Oldemans trekt zijn jas uit! Een incident ontstaat als de heer Olde mans die zegt het erg warm te hebben, zijn jas gaat uittrekken en in hemdsmou wen aan den tafel gaat zitten. Do voorz. dreigt met verwijdering als het lid zich niet behoorlijk kleedt. Een oplossing wordt tenslotte gevonden in het openzetten van een raam. De steunregeling voor werk loozen. Zeer lang wordt gesproken over een nieuw voorstel van B. en W. om de Rijks steunregeling voor werkloozen te aanvaar den. De minister houdt de oude bedragen van 8.en 8.doch is bereid een ko lenbon te geven van ƒ1.en een huur toeslag voor buren boven 3.De heer Oldemans ontwikkelt eenige bezwaren. De heer v. d. Poll gaat daar namens de R. K. fractie heel diep op in. Hij vindt de be dragen van den minister zeer laag daar ze in Alphen 2.hooger zijn. De huurtoeslag beteekent niets, omdat weinig arbeiders meer dan 3.huur betalen. Overigens wordt alles lager. De kindertoeslag, de leeftijd, de maximale bedragen, Hoofdbe zwaar is dat de groote gezinnen met kleine kinderen de dupe worden. Dan dat de meeste werkloozen dubbel uitgetrokkon zijn en dus als ongeorganiseerd zullen wor den beschouwd. Voor een georganiseerde met 3 kinderen wordt dat al 1.75 per week. Alleen de kolenbon is winst, doch dat kan de gemeente ook doen. De voorz. wijst er op, dat thans de helft van de werkloozen onder de 'Rijksregeling valt. Up een der laatste uitkeeringsdagen werd het cijfer van de Rijkssteun begroot op 1Ü0.per week. Heel veel arbeiders zullen bij deze regeling vooruit gaan, en kele blijven gelijk en slechts heel enkele gaan achteruit. De heer Oldemans dreigt met demonstra tie en dat de Raadsleden wel op andere manier zullen ondervinden dat zij het mis hebben. De heer v. d. Poll tikt hem voor die be dreigingen gevoelig op de vingers en wijst er op dat zooiets meer schaadt dan baat. De heer Jongeneel is voor aanvaarding van de Rijksregeling. Hij heeft niet den in druk gekregen dat er nu zoo n verslechte ring zal komen. De toestand der finan ciën is nog goed, maar voorzichtigheid is geboden. Ook weth. v. d. Marei spreekt in dezen geest. De heer Beijen voelt meer voor zelfstan digheid van de gemeente en wil de oude regeling handhaven. De heer Baan Bate laan zou dat ook liever willen, maar vreest dat de gemeente toch gedwongen zal wor den, De heer Jongeneel pleit voor verla ging van het minimum bedrag van huur. Tenslotte wordt de Rijksregeling aanvaard met de stemmen van de 11. K. en linlcsciie heeren tegen. Tot lid der werkloozencomm. wordt in- plaats van weth. Batelaan, die zich terug trekt, gekozen de heer Jongeneel. De begrooting. Bij de behandeling van de begrooting geelt eerst de heer Baan Batelaan rappoic van de Financieele commissie, die er Baar blijdschap over uitdrukt, dat de begrooting sluitend kon worden gemaakt, zonder be- lastingverhooging, zonder ernstige bezuini gingen en zonder Rijkss-teun. De heer v. d. Poll houdt nu algemeen© beschouwingen, waarin hij eerst spreekt van den heerschenden crisis, om dan te spreken van een crisis in de democratie, die hij hierin ziet, dat de heer Oldemaus zijn oude S D. A. P.-zetel blijft innemen en in het optreden van de moderne vak organisatie tegen haar vertegenwoordiger J. Baars. Dan valt hij den heer Oldemans aan over zijn optreden bij de Fascisten vergaderingen bij de uitzetting. Toen bet er op aan kwam de slachtoffers van de op hitsing een onderdak te geven,, moest dat een van de minder bedeelde partijgenoo- ten dien en niet de heer Oldemans. Onte vredenheid zaaien is gemakkelijk, maar iets doen is veel moeilijker. Het godslaster lijke in het optreden van den heer Olde mans hekelt spr. sterk. De R. K. fractie staat achter de politie. De financieele toe stand der gemeente ziet spr. rooskleurig in, de schuldelast is gering, de belastingen zijn zeer laag. Spr. bepleit de instelling van een burgerlijk Armbestuur. Hij vraagt ob jecten voor werkverschaffing, desnoods Raadhuisbouw. De heer Oldemans verdedigt z\ph zeer fel. Hij verdedigt het blijven zitten, hekelt de S. D. A. P. en de Katholieken, die nun naam behouden hebben, maar heel anders spreken dan vroeger. Spr. is met Godslas terlijk opgetreden, maar heeft bij de uitzet ting geprotesteerd dat zooiets mogelijk was in Bodegraven, waar zooveel kerken staan. Hij had ook best de menschen een kamer willen geven, *aar zijn vrouw, die christe lijk is, weigerde. De heer Jongeneel acht het fout dat Je publieke werken zoo goed als stop gezet zullen worden. Hij is blij dat er niet ernstig bezuinigd behoeft te worden en wil alleen maar voorstellen de plooi die er in de re geling is, dat de eene ambtenaar 8y, pet. pensioenbijdrage betaalt en de andere niets, maar vast verdwijnt. Later kan er dan nog altijd „gewelterd" worden. Hij vraagt de instelling van een commissie voor Publieke Werken. De vergadering wordt tenslotte verdaagd tot volgende week Woensdagmorgen 10 uur. spreker de moeilijkheden schetste voor de tooneelvereeniging, waarvoor hij hen dan ook een woord van dank bracht namens al de aanwezigen, waaraan hij nog toe voegde een woord van aansporing om bij een volgendé gelegenheid zich wederom belangeloos beschikbaar te stellen voor het prachtige doel, de steun aan den even naast. Ook bracht spr. een woord van dank aan de commisie, die in het afgeloo- pen seizoen zulk een mooi werk van liefda digheid en offervaardigheid heeft ver richt. Het tooneelstuk „Oessin Blanda", werd in één woord gezegd voortreffelijk gespeeld. Alle spelers hebben zic-h weer eens van hun beste zijde laten bezien, dat zij zoo op hun ingeslagen weg mogen ver volgen. Om het batig saldo nog voordeeliger te maken, hadden de spelers het initiatief ge nomen, om tijdens de pauze een taart te verloten. En alhoewel men aanvankelijk verwachtte dat men loten zou overhouden, het resultaat bleek, dat loten eigenlijk te kort kwamen. Waarlijk is het jammer te noemen, dat niet meerderen van deze zoo uiterst leer zame en paedapogische avond hebben ge noten dat Donderdagavond meerderen op het appei zijn wenschen wij vooral gaarne voor de spelers en voor het comité. De burgemeester verkree'g nog bet woord en dankte het tooneelgezelschap „Vader Kolping", voor haar keurig ver zorgd décor, en haar buitengewoon mooi spel, dat alle verwachtingen ver te boven ging. Spr. eindigde met den wensch, dat zij mogen worden aangemoedigd hunne ta lenten nog meer ten uitvoer te leggen in de voor dit seizoen volgende stukken. Deze avond werd tijdens de pauze muzi kaal verzorgd door den heer Th. van der Hulst, wien zeer zeker een woord van dank toekomt. Na afloop van de uitvoering werd het gezellig samenzijn geopend met de Jazz- Band van het gezelschap W. der Kinderen, die zich voor de beide avonden bijna ge heel belangloos beschikbaar stelde voor dit mooie doel van naastenliefde. Dat hun voorbeeld navolging moge vinden. Veiling. Door do onderafdeeling van den R.-K. Volksbond, n.l de Kleinvee-ver- eeniging, is op Vrijdag 28 October a.s. een veiling georganiseerd voor konijnen, kip pen, duiven etc., to houden in café „Boer- haave" om des namiddags 8 uur. De voor waarden waaronder zal worden geveild lig- een in de zaal ter inzace. De geheele vei ling zal bij afslag geschieden, Gocdkooper margarine. Door deze gemeente is als distribuant van margarine aangewezen den heer P. van Werkhoven, Thans is reeds voor pl.m. 30 K.G. (per weck) aan de Crisis-Zuivel Centrale door de gemeente besteld. TER AAR. Patronaatsfeest. Zondag a.s. op het feest van Christus Koningschap zal het Patronaat, zooals gewoonlijk, een feest avond geven aan ouders, genoodigden en leden. Deze avond zal opgeluisterd worden met voordrachten, film enz. L. T. B. Maandagavond werd het R. K. Vereenigingsgebouw een le denvergadering gehouden van de plaat selijke afdeeling van den L. T. B. Door nog niet aanwezig zijn van den voorz. werd de bijeenkomst geopend door den heer J. Volgering met het uit spreken van den ohr. groet. Öj r heet allen welkom en uit den wensch dat do besprekingen een zakelijk en degelijk verloop mogen hebben. De secr. do heer H. Markmau leest de notulen, welke onveranderd wordeii goedgekeurd en vastgesteld. In verband met de Algem. Vergadering welke 28 Nov. gehouden wordt, en naar aanleiding van aanmerkingen die geuit zijn in een vorige bijeenkomst, heeft het bestuur paraat willen zijn, en besloten voor de groote vergadering te confe- reeren met de plaatselijke leden en zoo noodig voorstellen in to dienen bij het. Hoofdbestuur welke in behandeling zul len komen op die vergadering. Het hoofd bestuur geeft den leden in overweging, om met degelijke en weloverwogen voor stellen te komen. De aftredende bestuursleden de hee ren Mathot, De Kok en v. d. Zwaan worden op voorstel van het bestuur ge- candideerd. Het le voorstel wordt, ingediend als volgt: stappen te doen bij de Regeering opdat do noodlijdende land- en tuin bouwers evenals do steuntrekkende ar beiders in aanmerking komen voor bons voor goedkoope margarine. 2e. voorstel om in den boeren- en tuindersstand meer rekening te houden met de belangen der tuinders. Intusschen is de le voorzitter O. v.. d. Hoorn aanwezig en praesideert ver der. 3e voorstel: onze Kamerleden zullen steeds in contact staan met het Hoofd bestuur opdat zij met onze belangen goed bekend zijn. 4e. Naast de Pachtwet ook de Hypo- theckwet in te stellen. De heer A. O. Hoogervorst diende een voorstel in om hen die .een inkemen heben beneden de 1500.vrij te stel len van rentezegels. Doch aangezien al meerdere malen een dergelijk verzoek is gericht en daarop afwijzend is beschikt, trekt de heer Hoogervorstt zijn voor stel in. Den heer v. d. Hoorn wil, gezien de benarde toestanden in het bedrijf, ver laging van contributie. De voorz. licht een en ander toe en wijst op de enorme werkzaamheden van het Hoofdbestuur inzake steun, bemiddeling, enz. Als we een eens een kijkje nemen bij andore organisaties zal men direct tot de ovor- tuiigng komen, dat daar do contributie veel hooger is. Spr. stelt voor. dat het voorstel wordt ingetrokken. Aldus go- schiedt. Do sccr. geeft een verduidelijking cb- treffende de Varkenswet. Zij die een varken wenschen te slachten kunnen iederen Woensdagmiddag na 1 uur, bij den secretaris een formulier afhalen, wat noodig is voor een huisslachting. Tot afgevaardigded voor de Algemeene Vergadering worden benoemd 2 be stuursleden. Uitvoerig wordt nu gespro ken over de Steunregeling aan den Tuinbouw. Hier kwam voor de zooveel- ste maal uitdrukkelijk naar voren, welk een werkkracht de L. T. B. ontplooit in deze zaak. Via de hooge Regeerings- college's staat zij in contact met haar leden, die ressorteeren in ons Bisdom. Voortdurend heeft zij op de bres ge staan voor de belangen der tuinders en laten wij hopen niet zonder succes. De heer Post zet uiteen in welken vorm de Regeering den tuinbouw wil steunen, indien het wetsontwerp wordt aangenomen; het blijkt zeer ingewikkeld te zijn. De vergadering stemde er mee in, dat het bestuur v. d. L. T. B. en de directeur v. d. veiling, de heer Post, do noodige inlichtingen betreffende de steunregeling zullen verstrekken aan het hoofdbestuur. De heer P. Hoogervorst zou het op z'n plaats vinden, dat er voortaan voor een vergadering een agenda gezonden wordt aan de leden. De voorz. is het hiermee eens, maar om de kosten en de haast is het niet geschied. Als weer een bijeenkomst ge houden zal worden, zal dit zoo mogelijk bekend gemaakt worden in het orgaan en in de pers. Verder zou het bestuur en de geheele vergadering het op hoogen prijs stellen, wanneer de heer P. Hoogervorst zitting neemt in het Bestuur. Op een verzoek van den heer H. Eg berts om voor de vergadering v. d. Cen- arle Veiling een L. T. B.-bijeenkomst te houden, wordt geantwoord, dat het be stuur dit zal doen wanneer het dit noo dig oordeelt. Voor de bestelling van kunstmest zal de gelegenheid gegeven worden in de maand' November, door invullen eener bestelkaart. Aangaande salarisregeling der veiling, wat tot do competentie van het veiling- bestuur behoort, zal vanuit de organi satie een schrijven gericht worden aan het bestuur om de salarissen te herzien. Hierna sluit de voorz. de vergadering met den ohr. groet. KATWIJK AAN DEN RIJN. Jubilé. Zondasr a.s. zal ds. Meijcring, predikant bij de Gereformeerde Gemeente den dag herdenken, dat hij gedurende 40 jaar als bedienaar der Woords werkzaam is, Ds. Meijering is in Katwijk aan den Rijn een zeer geacht en bemind man, zoodat het hem dien dag aan belangstelling niet zal ontbroken. UW ADVERTENTIE. BEREIKT ALLE KRINGEN IYKOMT ZOOWEL OP „LE EEN...ALSOP.. LEANBEI^E TAFEL. N00RDWIJK. Fiets meegenomen. De hoe- H. al hier, deed bij do politic nanette van ontvreemding van zijn rijwiel, dat hij bij bet St. Jeroensgesticht alhier had ge plaatst. Een oud rijwiel was er vnoi in do plaats gezet. Onderzoek oaar den dader wordt ingesteld. Gevonden voorwerpen. Klein zwart taschje rozenkrans plaatje van brandmelding postwissel vour J. R. Dille, Noordwijk rijwiclbeuisringmerk spoorabonnement ten namo van Caits Autoband steeksleutel bestol boekje rijwielbelastingmcrk bruin lederen portemonnaie met inhoud bruin lederen taschje met inhoud Inlichtingen uitsluitend des Woensdags en Zaterdags tussohen 12 en 1 uur op het politiebureau te Noordwijk binnen. RIJNSBURG. De weg Leiden—RijnsburgNoordwijk. Het weggedeelte van Noordwijk naar deze gemeente in do richting Leiden is, voor zooveel gelegen in cn in onderhoud bij de gemeente Noordwijk thans aldoende verbeterd. Deze verbetering komt echtor niet tot haar rocht, zoolang liet verdere gedeelte van dezen weg n.l. do Rijnsbur ger (Noordwijkerweg) onder dc gemeente Rijnsburg in minder goeden staat ver keert. Mitsdien hebben de A. N. W. B. en do K. N. A. C. zoowel aan het betrokken col lege van Gedeputeerde Staten als aan het gemeentebestuur dezer gemeente verzocht, do afdoende verbetering van den ontbrc- konden schakel in deze verbinding zoo veel mogelijk te willen bevorderen. R0EL0FARENDSVEEN. Filmavond R. K. S. V. „D. 0 S." De filmavond, welke D. O. S. heeft ge geven in Hotel „De Vier Heemskinde ren", mag weer in alle opzichten ge slaagd heeten. Ondanks hel zeer siochto weer waren zeer velen gokimen. Toen ongeveer te half S do voorzitter van D. O. S., de heer Büoker de' aanwezi gen welkom heette was do zaal zeer goed bezet. Wat er te zien 'word gego- ven overtrof aller verwachtingen, terwijl bovendien de perfecto miizickinstal'atio heo geval niet weinig verhoogde. Mot dB alles voor D. O. S. we-.r con succes volle avond. VOORSCHOTEN. Serenade. Door het li rmnoiegczcl- schap „Benvenuto" werd gb tor i vond oen serenade gebracht bij gelegenheid van het 25-jarig jubileum van het gasbedrijf en het zilveren jubileum van den chef der gemeentebedrijven. Het personeel in betrekking bij de bedrijver was ge heel aanwezig. WASSENAAR. Aanrijding. Op den Rijksstraatweg, nabij het Viaduct, werd do *met een paard bespannen wagen, bestuurd door R. alhier, aangereden door de auto van J. uit IJmuiden. Hei gevolg was, dat het paard een voorpoot brak. Men zal de schade ondernng trachten te regelen. Werkloosheid. Het aan mm ingeschre ven werkzoekenden bedraagt deze week 344. Geboren: Petronella Cornelia d. van P. J. Slats en A. W. Romefjn Jo hannes Theodorus Cornelia van J. P. Kortekaas en T. Groenendijk -- Corne lls Al'bertus Martinus z. van W. Brede- rode en C. T. Wildenberg. Overleden: Jan Ludwig 14 mnd. Jan Jacob Henny, 75 j., echtg. van S. C. E. Nijman. Men zegt, dat visch de beste voeding voor den mensch is. Deze boesten schijnen precies een tegenovergestelde meening te hebben.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 7