HFT HUIS OP HET EILAND DONDERDAG 27 OCTOBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 11 den voet geloopen. Bovenaan de trap •stond echter een tweede agent, die do opdringende werkloozen met zijn abel de trap afwerkte. Twee hunner kregen hierbij zoodanig letsel, dat zij naar het St. Elisabethgasthuis moesten worden overgebracht. Een sterke politiemacht heeft daarna het Proveniershuis ontruimd en op straat de menigte met den blanken sabel uiteen gedreven. Drie personen zijn gearres teerd, die verdacht worden de hoofdda ders van de relletjes te zijn. In de wacht kamer heeft men later den sabel van den agent teruggevonden. De gummistok bleek echter verdwenen te zijn De agent die onder den voet was geloopen, heeft zich in het ziekenhuis moeten laten ver binden. MIJNWERKERS SPOORLOOS VERDWENEN. Door sovjetagenten aangenomen. Naar de „Msb." verneemt zijn dezer da gen een zestal Nederlandsche mijnwerkers werkzaam op een der Heerlensche mijnen, met de noorderzon vertrokken met achter lating zelfs van het loon, dat ze nog te goed hadden. Er zijn zeer sterke aanwijzingen, dat deze arbeiders onder schoone voorspiege lingen door geheime Sovjet-agenten, die naar gebleken is ook bij onze Nederland sche mijnen hun werk verrichten, voor 'FAis- sische mijnbouwkundige werken zijn aange worven. UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Vrijdag 29 October. Huizen, 1S75 M. Algemeen Programma verzorgd door de NCRV. 8.00 Schriftlezing. 8.15 GramofoonpJ. 10.30 Morgenwijding. 11.00 Concert H. Hermann (viool), T. G. v. d. Haar (dito). H. v. d. Horst Jr. (cello) en mevr. R. A. v. d. Horst-Bleekrode (piano). 1.00 Concert. Elize de Haas (zang), L. La- guna (viool) en mevr. H. del Valle (piano). 2.00 Zenderverzorging. 2.30 Vervolg concert. 3.30 Orgelconcert D. v. Wilgenburg. 4.30 Gramofoonpl. 5.00 Botanisch halfuurtje voor de jeugd. 5.30 Voor de jeugdige amateur-fotograf on. 6.00 Causerie door H. J. Steinvoort. 6.30 Lezing door A. J. Herwig. 7.00. T. de Briiijn: De literatuur als ge tuigenis 7.45 Gramofoonpl. 8.00 Symphonieconeert door de HOV o. 1. v. F. Schuurman m. m. v. het NCRV- Dameskoor o. 1. v. L. Lauenroth en Elsa Nolthenius (piano). 0.a. Ouv. „Michel An- gelo", Gade. 9.00 Lezing. 9.30 Vervolg Concert. O-a. Pianoconcert c kl. t. op. 18, Rachmaninoff. ca. 10.000 Vaz Dias. io.3011.30 Gramofoonpl. GEMENGDE BERICHTEN AUTO GESLIPT. Wielrijder gedood. Gisteravond reden op den Maliesingel te Utrecht twee wielrijders, die door een niet steenen beladen vrachtwagen wer den gepasseerd. Even daafna slipte de auto plotseling tengevolge van de glad heid van het asfalt en het rotiend blad. Een der wielrijders werd door de auto gegrepen en tegen een boom geslingerd. Dit geschiedde met zulk een hevigheid, dat hij daarna weer op den weg terecht kwam. Het slachtoffer werd overgebracht naar de Acadedmische kliniek -vaar hij na aankomst overleed. Do schuldvraag wordt door de politie onderzocht. AUTO TEGEN EEN BOOM. Twee gewonden. Een expeditie-auto van de Drachtster Compagnie, die een dienst onderhoudt van Amsterdam en de Zaanstreek naar het Noorden, reed gistermorgen op de Meppe- lerweg bij Zwolle tegen een boom, waar door het geheele voorstuk, de cabine in cluis, werd vernield. De inzittende perso nen, Van der Veer en Petersma uit Sua- meer, moesten naar het Sofia-ziekenhuis worden overgebracht. VROUW DOOR AUTO AANGEREDEN. Haar toestand ernstig. Gistermiddag vond op de Kraaksche- laan te Doesburg een ernstige aanrijding plaats. De 36-jarige vrouw Delaak werd toen zij een suikerbiet van den weg wil de oprapen door de auto van den heer Bruns uit Arnhem aangereden, met het gevolg, dat de vrouw ernstige verwon dingen aan hoofd en armen opliep. Door dat de auto nog sterk geremd had, maakte de wagen een slag om en kwam tegen een lantaarnpaal aan den kant van den weg terecht. De auto werd ern stig gehavend. De toestand van de vrouw is ernstig. Kind overreden en gedood. Op de boerderij „Hanshof" onder Cuyk, is het zoontje van den landbou wer C. dat op een kar met den ïe'oht meereed, gevallen, met het gevolg, - 'at het kind door" eer. der wielen werd over reden en terstond gedoed werd. Een in gesteld onderzoek heeft uitgewezen dat den knecht geen schuld treft. Met de voeten tusschen de machine* Gistermorgen geraakte het 13-jarig zoontje van den schipper D. Fortuin, af komstig uit Leeuwarden, dat met zijn va der op het Tjeukemeer voer. tijdens het smeren van den motor met de beenen tusschen machinedeelen bekneld. De va der kwam terstond te hulp en slaagde er in den ernstig gewonden knaap uit zijn benarde positie te bevrijden. Per auto werd de kn^ap van Scharsterbrug naar Joure vervoerd, waar de eerste genees kundige hulp werd ver'eend. Later is de jongen naar het stadsziekenhuis te Leeuwarden gebracht. De beide voeten van den knaap waren verbrijzeld; gis teravond was zijn toestand redelijk. „Tel." VRIJ R00KEN! Te Zaandam is gisternacht ingebroken in de kiosk van J. Bunders aan de Schoolmees- terstraat. Ontvreemd is o m. een partij van 20.000 sigaren. Vermoedelijk zijn deze ver voerd met een auto, die zijn weg naar Am sterdam heeft genomen. VAN HET SMOKKELFRONT. GEPANTSERDE AUTO'S OM VEE TE SMOKKEI EN Belg. douaneposten verdubbeld. Uit Antwerpen wordt gemeld: Enkele weken geleden werd door de Belgische regeering de invoer 7an vee uit Nederland zoo goed als stop gezet of 2waar belast. De staats?tallen die vroeger over het algemeen druk bezet waren voor het keuren vari het inge voerde vee zijn hierdoor nu zoo goed als ledig. Tolrechten maken het invoeren van vee over de grenzen. De s-uikh.mdel Anders is hèt echter met het smokkelen van vee over de rgenzen. De sluikhandel is de laatste weken zoo sterk toegeno men dat de Belgische douanebrigades niet meer bij machte zijn om het smok kelen tegen te gaan. Aan de controle van St. Gillis Waas alleen reeds werden in enkele dagen dertig stuks zwaar vee in beslag eenomen. Te Kieldrecht wis ten de tolbeambten in een nacht de hand te leggen op tien stuks vpe. Langs den weg van Kapellebrug over Kemseke- St Pauliswaas naar St. Nicolaas be merkten de grensagenten dat een zwaar beladen vrachtauto in volle vaart over de grens kwam rijden. De vrachtauto was geladen met vee. Daar de chauffeur geen gehoor gaf aan het bevel stoppen, werd er op de vraentaute geschoten. Deze bleek echter gepantserd te zijn en slaagde er in te ontkomen. In België ziet men zich thans genoodzaakt overal de douaneposten te verdubbe'en. De smokkelaars zouden 1000 franken per stuk gesmokkeld vee verdienen. VREESELIJK DRAMA. Man en vrouw uit Rotterdam slachtoffer. In het stadje Camp in Rijnland, aldus een Wolff-telegram, hadden Dinsdag een man en vrouw in een hotel hun intrek genomen. Gistermorgen bleven beiden zeer lang op hun kamer. Omstreeks tien uur hoorden de bewoners van het hotel enkele doffe knallen, waaraan men aan vankelijk geen aandacht schonk. Even later eohter vernam men uit hec be wuste vertrek steunen en kermen. De deur van de kamer was gesloten, maar nadat men het slot geforceerd had, slaagde men er in binnen te komen. Vreeselijk was het schouwspel. De man lag dood te bed. Hij had zich zelf een «•kogel door het hoofd geschoten. De vrouw lag zwaar gewond op den grond en leefde nog. In bewust el oozen toestand werd zij naar het ziekenhuis vervoerd. Uit een briefje, dat in de kamer ge- vorden werd bleek, dat de man en de vrouw uit Rotterdam afkomstig waren. De dentiteit kon nog niet worden vast gesteld. WERKLOOZENRELLETJES TE HAARLEM. Een agent met eigen wapens mishandeld. In het bureau van het Burgerlijk Arm bestuur in het Proveniershuis in de Groote Houtstraat te Haarlem hebben zich gistermiddag relletjes voorgedaan. Een aantal werkloozen, dat om brand stoffen kwam vragen, trachtte door te dringen tot de kamer van den directeur, welke op de eerste verdieping gelegen is Beneden aan de trap stond een agent die den werkloozen den weg versperde. Men drong zóó op, dat de agent genood zaakt was zijn sabel te trekken, waar van hij echter in de kleine ruimte geen gebruik kon maken. Er ontstom een worsteling, waarbij den agent zijn sabel ontrukt werd. Met zijn gummistok pro beerde hij nog de menigte tegen te hou den, doch tegen de overmacht was hij niet opgewassen. Ook de gummistok werd hem afhandig gemaakt. Met zijn eigen wapen werd hii verder buiten gevecht gesteld en door de werk loozen, die de trap opklommen, onder VLIEGTUIGWIEL OP TERSCHELLING AANGESPOELD. Verband met het Zandvoortsche geval? Op het Noorderstrand te Terschelling is gistermiddag een band van een vlieg tuigwiel aangespoeld. De band is van Engelsohe fabrikaat en gemerkt Palmer Cord Aerial type. De nummers zijn in den Franschen tekst 40210 en in Engel- schen tekst 54411. De maat is 800 bij 200. De burgemeester-strandvonder vermoe dend, dat de vondst in verband staat met die te Zandvoort, heeft den lucht vaartdienst gewaarschuwd. „Vad." EEN TE GOEDE PENNINGMEESTER. Hij verduistert 14.000. De penningmeester van de afd. Rotter dam van den R. K. Bouwarbeidersbond heeft zich gedurende de laatste jaren aan verduistering van ongeveer 14 000 schul dig gemaakt, ten nadeele van dien bond. Dezer dagen is de man, die als penning meester reeds was ontslagen, geroj'eerd als bondslid. Hij zou, volgens het „Hbld." aan werk loozen giften hebben verstrekt buiten mo deweten van de overige bestuursleden en de tekorten, die hij in zijn kas kreeg, zou hij hebben aangezuiverd met-geld uit de kas sen die hij beheerde van andere organisa ties en fondsen. Dezen zomer moesten de vacantiebonnen van de leden van den bond worden verzilverd, maar daartoe was niet voldoende geld aanwezig. Op den Zater dag dat de leden dit geld kwamen innen, heeft de penningmeester hen heen gezon- en. 's Maandags werd het geld uitgekeerd, omdat inmiddels 4000 van Maatschappe lijk Hulpbetoon voor de werkloozen was binnengekomen. Later zijn deze vierduizend guldon teruggestort. De verduisteringen zijn evenwel uitgekomen en bij onderzoek bleek dat zij gedurende de laatste jaren zijn ge pleegd. DE DIEFSTAL TE HUIZUM. Vermoedelijke dader over de grens. Van de inbraak met diefstal in de pasto rie van ds. Den Houting te Huizem nabij Leeuwarden, welke Zondagmorgen j.l. on der kerktijd is gepleegd, wordt iemand verdacht, die gedurende den laats ten tijd verschillende inbraken in kerken en pasto rieën, heeft gepleegd. De man heeft geen Hilversum, 296 M. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Declamatie door J. v. Oogen. 10.30 Orgelspel J. Brookhouse MacClarthy. II.15 Kookpraatje door P. J. Kers. III.45 Declamatie door J. v. Oogen. 2.00 AVKO-Klein-Orkest o. 1. v. N. Treep en Gramofoonpl. 2.00 Gramoioonpl. 2.10 Mevr. I. do Leeuw-Van Rees: Kin- derkleeding. 2.30 AV R O-Kamerorkast o. L v. L. Schmidt en Gramoioonpl. 4.00 Gramofoonpl. 4.40 Voor de jeugd. 5.20 „De Notenkrakers" o. 1. v. D. Win» en Gramofoonpl. 6.15 Orgelspel J. Jong. 6.40 Causerie door P. Kifca. 7.00 Vervolg orgelspel. 7.15 „De Flierefluiters". 7.30 VARA-Front. 7.35 „De Flierefluiters". 8.00 Mej. dr. Gruining: Het einde der 19de eeuw. 8.30 Concert. Otto Couperus (viool) en Anth. v. d. Horst (piano). 9.00 Causerie. 9.30 Vervolg concert. 10.00 Vrijz. Godsd. Persbureau. 10.05 Vaz Dias. 10.15 Lezing door ds. E. D. Spelberg. 10.45 Gramofoonpl. 111.0012.00 Gramofoonpl. Da ventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Weerbericht. 111.0511.20 Medische causerie. 12.20 Orgelconcert H. Dawson. 1.05 Shepherd's Buhs Paviljoen-orkest. 2.20 Voor scholen. 3.20 Gramofoonpl. vaste woonplaats in ons land. Hij is echter in het bezit van een Belgischen pas. Hij verscheen, naar de „Tel." vernam, hier en daar in het Noorden, om, wanneer hij zijn slag geslagen heeft, weer ijlings naar onze naburen te vertrekken. Enkele personen hebben j.l. Zondagmor gen den verdachte uit een steeg van de pas torie zien komen. Zij dachten echter, dat het een kerkganger was, die niet wel ge worden was. Vafi een en ander hebben zij mededeeling aan de politie gedaan. Toen hun nu heden een foto van den man werd getoond, beaamden zij terstond, dat het den 4.15 Northern Studio-orkest o. 1. v. J. Bridge. 5.05 BBC-Dansorkest o. 1. v. Henry Hall. 5.35 Kinderuur. 6.20 Beriohten. 6.50 Bach's Toccata's en fuga's door G. ThaJben Ball (orgel). 7.10, 7.25 en 7.50 Lezingen. 8.20 Hulbert's Follies (Radio-Revue). 9.20 Berichten hierna Debat over Ont wapening. 10.20 Concert. Mischa Elman (viool) en A. Cranmer (bariton). 11.2512.20 Savoy Hotel Orpheane. „B a d i o-P a r i s" 1724 M. 8.05 Gramofoonpl. 12.50 Krettly-orkest. 7.40 dito. 9.05 Radio-tooneel. 10.20 Gramofoonmuziek. Kalundborg, 1153 M. 12.051.20 Concert uit Rest. „Wivex". 2.004.00 L. Preii's orkest m. m. v. E. Fabricius (cello) en V. Fischer (piano). 7.308.50 Trioconcert en Radiotoonee!. 8.20 Hartmann-Programma m. m. v. B. P. en P. Knudsen (zang). 9.201.20 Uitzending uit „National- Soala" ter gelegenheid van het 10-jarig be staan van do Kopenliaagsche Radio-Ver- eenigiging. Langenberg, 473 M. 6.257.20 Gramofoonpl. 11.2012.10 Concert uit München o. 1. v. Kloaz. 12.201.50 Concert o. 1. v. Eysoldt. M. m. v. solisten. 4.205.35 Concert o. 1. v. Wolf. 7.50 Uit München: Concert o. 1. v. H. A. Winter m. m. v. Julius Patzak t(enor). 8.559.35 en 10.0511.20 Concert o. 1. v. Leo Eysoldt. Rome, 441 M. 8.05 Herdenking 10e verjaardag opmarsoh naar Rome. 10.15 Berichten. Brussel, 508 en 338 M. 508 M.: 12.20 Omroepklcinorkest o. 1. v. Leemans. 1.30 Gramofoonpl. 5.20 Symphonie-orkest o. 1. v. Meule- mans. 6.35 Gramofoonpl. 8.20 Omroeporkest o. 1. v. André m. m. v zangsolisto. 10.3011.20 Gramofoonpl. 338 M.12.20 Gramofoonpl. 1.30 Omroepklein-orkest. 5.20 Omroeporkest o. 1. v. André. 6.20 Gramofoonpl. 6.50 Omroepklein-orkest.' 7.20 Carillonbespeling. 8.20 Radio-Symphonie-orkest o. 1. v. A. Meulemans. M. m. v. solisten. 9.05 Radio-tooneel. 9.20 Vervolg concert. 10.3011.20 Dansmuziek uit St. Sauveur. Z e e s e n, 1635 M 7.20 Mozartooncert door het Phiib. orkest te Hamburg o. 1. v. Wilcken. 8.40 Symphonie-concert o. 1. v. J. Eibcn- schuetz. 9.05 Lezing. 9.30 Berichten. 9.50 -Kurt G. Sell: Worueber man in Amerika spricht. Hierna tot 11.20 Concert o. 1. v. Blumann. man was, dien zij uit het steegje hadden zien komen. De meening, dat de bewuste persoon de vermoedelijke dader is, wordt nog versterkt door het feit, dat een chauf feur uit Huizum den man van de foto even eens dadelijk herkende als dengeen. dien hij j.l. Zondag naar Zwolle heeft gebracht. De passagier had hem verklaard varens gezel te zijn; hij moest, naar hij den chauf feur voorts zeide, naar Antwerpen, waar zijn schip lag en nog den trein in Zwolle halen. De reiskosten werden met een ge kreukeld bankbiljet van 25 betaald. FEUILLETON. Naar het Engelsch van ARCHIBALD MARSHALL. (Nadruk verboden). 7) HOOFDSTUK VI. Juffrouw Cheetham's meening en een ontdekking. Den volgenden morgen ontwaakte Guy na een droomloozen slaap en vond Cal- thorp reeds in de eetkamer op hem wach ten. Geen succes hoorzei de advocaat, toen een bediende de zilveren schalen met de benoodigdheden voor het ontbijt had bin nengebracht; „ik heb ze nu aan den ande ren kant aan het zoeken gezet. We moeten na het ontfijt1nog meer menschen onder vragen. Je hebt de portiers toch gezegd te komen 1" Deze laatste vraag was tot een van de bedienden gericht. „Ja, meneer: zc zouden tegen negen uur hier zijn." „Ik moet je nog iets vertellen", hernam Calthorp toen de bediende de kamer uit was „ik heb vanmorgen een onrustbarend bericht ontvangen dat misschien een heel ander licht op de zaak werpt". „Wat is het?" vroeg Guy in spanning. „Ik heb een telegram gekregen van de bankiers van Sir Roderick in antwoord op mijn brief van gisteren. Hier is het." Guy nam het telegram aan. „Sir Rode rick", las hij, „heeft de laatste effecten die wij onder onze berusting hadden, zes maan den ge-leden verkocht en sedert dien niets meer gekocht. Brief volgt", Temple, Quality." „Wat kan dat beteekenen?' vroeg Guy verbaasd. „We zullen wel wijzer worden, als de brief komt; hij kan tegen twee uur hier zijn. Voorloopig zal ik daarom de theorie, die ik gevormd heb. voor mij houden. La ten we nu eerst juffrouw Cheteham maar eens laten komen." Toen het dametje verscheen, werd haar gevraagd wat zij van de zaak dacht. „Ik heb dertig jaar met Robert Martin in hetzelfde huis gewoond, meneer", be gon ze onmiddellijk. „Hij was Sir Roderick buitengewoon toegedaan en er was niets wat hij niet voor zijn meester zou hebben willen doen. Het is eenvoudig buitengeslo ten, dat hij zich a^n Sir Roderick's lijk zou vergrijpen. Als ik het met mijn eigen oogen zag. zou ik het nog niet gelooven 1" „Maar Feitham dan", wierp Guy tegen. „Hij is toch net zoo lang hier als u, niet waar?, en het schijnt hem niet zooveel moeite te kosten het to gelooven." „Och meneer", hernam do oude vroaw, „ik wil niets van meneer Feitham zeggen; ik heb nog nooit een kwaad woord met hem gehad en dat kan ik niet eens van Martin verklaren. Maar het is toch niet zoo verwonderlijk. Sir Guy. als twee man nen, die beiden in dit huis een belangrijke positie bekleeden. jaloersch op elkaar zijn. Feitham is hier op het goed geboren en ge togen. Martin was Sir Roderick's bedien de in Londen, voor hij op Wetstones kwam en sedert de oude Lady Bertram gestor ven is, is hij Sir Roderick's rechterhand geworden. Feitham kwam op de tweede plaats, terwijl dat misschien juist andersom had moeten zijn en hij is Martin dan ook niet bijstor vriendelijk gezind. Niet dat ze op gespannen voet stonden of dat hij iets van Martin te zeggen zou hebben, wat hij zelf niet gelooft, maar hij denkt tooh an-, ders over hem dan ik." „Wat voor soort man is Martin?" vroeg Calthorp. „Een heerschzuchtig mensch, meneer", verklaarde jufrouw Cheetham beslist, „en iemand die er een uitgesproken eigen mee ning op na houdt. Maar neemt u dat van mij aan meneer, tot zoo iets als waarvan u hem verdenkt, is hij niet in staat. Daarvoor ken ik hem te goed." „Hebt u er eenig idee van wat er eigen lijk gebeurd is en hoe het in zijn werk is gegaan vroeg Galthorp na een oogen- blik. „Hebt u er een opinie over." „Ja, meneer. Gisteravond had ik dat nog niet, maar ik heb vannacht lang wak ker gelegen en nagedacht en nu is mij veel duidelijk geworden". Ze zweeg even, als om haar gedachten te verzamelen en de twee vrienden wacht ten in spanning. „U weet", vervolgde ze na een korte pauze. ..dat Sir Roderick in geen vijf en twintig jaar een voet buiten net park beeft gezet? Die verandering in zijn levenswijze kwam door den dood van zijn jonee vrouw en haar zoontje. Ze waren in Tt-lië toen zijn vrouw en kind stierven: Martin en mevrouw s kamenier waren mee. De moe der en het kind zijn daar be araven. Sir Roderick was er de man niet naar om zijn verlies spoedig te vergeten. Hij kwam thuis en alles moest blijven zooals het was. Denkt u eens aan al die jaren moest er voor twee personen gedekt worden." Guy en Calthorp keken elkaar verbaasd aan. „Tien Sir Roderick terug kwam, mocht er niets in huis veranderd worden. Me- vrouw's kamers zijn nog net als toen ze leefdeiederen dag worden de vazen op nieuw met bloemen gevuld. Sir Roderick hield van zijn vrouw zoo als weinig mannen dat doen. Hij leefde hier met zijn herinnering en die waren tot aan het einde frisch gebleven, net zoo frisch als op den dag, dat hij haar en haar zoontje begroef." „En u denktbegon Calthorp. „Ik denk', viel juffrouw Cheteham hem in de rede, dat Sir Roderick Martin strik te orders gegeven heeft, dat zijn stoffelijk overschot naar Italië gebracht moest woi- den om naast dat van zijn vrouw te wor den begraven." „Maar waarom moest daar zoo'n ge heimzinnigheid bij worden betracht?" vroeg Guy. „Op zichzelf zou dat een heel normale wensch van Sir Roderick zijn ge weest. Maar voor die geheimzinnigheid heeft u geen verklaring „Voor iemand die Sir Roderick h-ceft gekend, behoeft het geen nadere verkla ring, Sir Guy. Wat Martin ook gedaan heeft, ik ben in mijn ziel 'overtuigd, dat hij de bevelen van Sir Roderick heeft uit gevoerd." „En die tuinman dan ll~t was den advocaat die deze vraag sic'le. „Ja, ziet u, meneer. Martin zal het wol niet alleen hebben afgekund en James Braithwuite was juist degene, die voor zoo iets in aanmerking kwam. Hij heeft vrij wel geen vrienden zal dus niets verklap pen en er was gelegenheid genoeg voor Martin om hem in vertrouwen te pcmen, want hij roeide de boot altijd en „Vertelt u mij nog eens iets. juffrouw Cheteham', viel Calthorp haar in de rede. „Was Sir Roderick normaal, was hij som ber of gedrukt?" De oude vrouw glimlachte. „O, neen, me neer. Hii was heclmaal niet somber en al wilde hij niet meer mot vrienden om gaan, met het personocl bemoeide hij zich veel. Hij gaf dikwijls aanwijzingen aan do tuinlui en ging heel aardig met hen om. Hij leefde teruggetrokken, maar iedere maand ontving hij een kist met boeken en tijdschriften uit Londen en hij schreef ook veel. Hij was net zoo normaal als u of ik. Maar u weet nu hoe ik over de zaak denk en zou graag aan mijn werk willen gaan." „Dat is een slim wijfje", zei Guy, toen ze de deur achter zich gesloten had. „Wat dacht jij van haar idee „Ik weet het werkelijk nog niet", ver klaarde Calthorp. „Tk zal eprst de papie- hen eens doorzien. Ik heb do bank in Kes wick getelegrafeerd om iemand te stu ren die alles kan nazien. Feitham zegt, dat Sir Roderick met de bank in Keswick in relatie stond. Waarschijnlijk heeft hij zijn bankiers in Londen alleen aangehouden voor de effecten." (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 11