Vreemde cheques v. o* en bankpapier HET HUIS OF HET EILAND WOENSDAG 26 OCTOBER 1932 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN MEISJE MET KIND OVERREDEN. Het kind gedood. Zondagavond is op den Jutfaaschen weg bij het huis „de Geer" een ernstig ongeuik gebeurd. Een 21-jarig meisje begaf zich met een driejarig kindje op den arm naar -den ■dokter, toen een vrachtwagen rakelings passeerde en het kind uit de armen van het meisje rukte. Ernstig gewond is het kind naar een dok ter gebracht, in wiens woning de dood spoedig intrad. De vrachtauto, die naar omstanders meenden gezien te hebben, hevig slingerde, is doorgereden, zoodat de bestuurder on bekend is gebleven. ONDER EEN STOOMTRAM GERAAKT. Een jongen gedood. Gisteravond is de 10-jarige jongen C. v. d. Zalm uit de Abcoudestraat te Rotter dam in de Putschelaan onder een uit de richting Garlois komende stoomtram, die met snelle vaart naderde, geraakt, toen hij op onvoorzichtige wijze de rails over wil de steken. Deerlijk verminkt werd hij op genomen. De dood was onmiddellijk inge treden. DE ONBEWAAKTE OVERWEG. Auto door trein gegrepen. Dinsdagmiddag heeft op den onbewaak- ten overweg op het baanvak Bergen op ZoomRoosendaal, nabij wachtpost V. on der de gemeente Wouw, een ernstig onge val plaats gehad, dat nog goed afgeloo- pen is. De personentrein, welke te 14.24 uur uit Bergen op Zoom was vertrokken en te 14.3S uur te Roosendaal moest aankomen, heeft n.l. bij wachtpost V op den onbewaakten overweg nabij" Wouw een uit den zand weg aldaar aankomenden personenauto aangereden, welke werd bestuurd door den heer P. de Nijs-Siebelink, zaadhande laar te Roosendaal. De auto was de spoorlijn bijna gepasseerd doch werd op het laatste moment door de locomotief van achteren gegrepen en enkele meters terzijde ge smakt, waardoor het achterste gedeelte van den wagen vrijwel geheel vernield werd. De heer de Nijs bleek ongedeerd. „Msb." MOTORRIJDER ZWAAR GEWOND. Gisteravond omstreeks vijf uur heeft de politie uit Nieuw Hervoet en Nieuwenhooril op den kanaaldijk langs het Voornsche ka naal onder de gemeente Iieenvliet een mo torrijder op den weg gevonden, die onder zijn machine lag. Hevig bloedend en met een zware hersenschudding werd het slachtoffer opgenomen. Nadat dr. Slis de eerste geneeskundige hulp had verleend, werd de man, zekere" Silvester uit Nieuw Helvoet naar zijn woning vervoerd. De ge meentelijke geneesheer achtte zijn over brenging naar het Diaconesscnziekenhuis te Rotterdam noodzakelijk. Zijn toestand is zeer ernstig, men vreest voor zijn leven. Wat er precies gebeurd is, wist men gis teravond nog niet. De koplamp van het mo torrijwiel is ingedrukt, waardoor vermoed wordt dat een aanrijding heoft plaats ge had. S. zou hierdoor onder het motorrij wiel zijn gekomen met het noodttig gevolg. De politie heeft de zaak in onderzoek. Men weet thans, dat omstreeks dien tijd twee auto's zijn gepasseerd, in tegenover gestelde richting als de motorrijder reed. De weg ter plaatse is uitstekend en de motorrijder kan onmogelijk geslipt zijn. Doodelijke val. Toen gisterenmorgen de landbouwers zoon H. met zijn wagen naar de markt te Tubbergen reed viel hij van den wagen en kwam zoodanig met het hoofd op de straat terecht, dat dit zeer ernstig werd gewond. De ongelukkige was vrijwel op slag dood. De Pastoor der parochie diende nog het H. Oliesel toe. KANTOREN TE: ALPHEN a d. RIJN - Stationsstraat 34-36 BODEGRAVEN, iederen Dinsdag 1012 uur, Hotel „van Haatten'' LEIDEN, iederen Vrijdag 1012 uur, Hotel „Bellevue" 8160 VISCHKOTTER GESTRAND. Gisteravond ongeveer 7 uur is in het Molengat op de Texelsche kust de Helder- sche vischkotter H.D. 108 gestrand. De be manning, bestaande uit 4 personen werd door de „Dorus Rijkers" gered. De sleep boot „Utrecht" van het bureau Wijsmuller mocht er niet in slagen verbinding met de boot te krijgen. Het is twijfelachtig of do kotter nog behouden kan worden. Heden ochtend zouden door het bureau Wijsmul ler opnieuw pogingen gedaan worden het schip vlot te sleepen. GEZONKEN SCHEPEN BINNEN- GEBRACHT. Gistermiddag om 6 uur werden te Am sterdam binnengebrachtde motorvaartui gen „De Hoop" van Hardinxveld en „Nieu we Zorg" van Giessendam welke op 21 Oc tober bij Marken waren gezonken. Het bergingsvaartuig van de Maatschappij „Goedkoop" sleepte de vaartuigen naar Amsterdam. OUDE MAN VERMOORD. Na een twist met een mes gestoken. Gistermiddag heeft te Putten een gru welijke moord plaats gehad op een tach- tigjarigen gepensionneerden oud-lndischen militair J, - Sneeman. .De man zat in zijn kosthuis te eten, toen hij werd aangevallen door zijn ongeveer veertigjarigen mede kostganger J. van R., met wiens hij des morgens ruzie liad gehad. De aanvaller trof den ouden man met 'een mes in het hart. Het slachtoffer was onmiddellijk dood. De kostbaas, die kwam toesnellen, heeft den aanvaller vastgegrepen en een zoo he- vigen slag toegebracht, dat deze bewuste loos ineenzakte. Toen de man weer bij kwam is hij door de inmiddels gearriveerde politic naar liet gemeentehuis overgebracht. Het lijk van den vermoorde is naar het lij kenhuis-je vervoerd. HET VLIEGTUIGWRAK BIJ ZANDV00RT. Vermoedelijk geen sprake van een ongeval? Hoewel heb onderzoek, dat de Lucht vaartdienst te 's-Gra-venhage heeft inge steld naar hét vliegtuigwrak waarvan stuk ken'op het strand bij Zandvoort en Bloe- ineiKlaai zijn gevonden nog niet geëindigd ia, mag men voorloopigconcludeeren dat het hier een Engelsch vliegtuig betreft. De gevonden onderdeden vertoonon de ty pisch Engelsehe constructie en het A.I.D.- merk van het Engelsehe Luchbvaartdepar- tement. Intusschen behoeft dit niet te be- teekenen, dat er kort geleden een ongeval op onze kust heeft plaats gehad. Heb is zeer wel mogelijk, dat men hier te doen heeft met een oud geval. Temeer daar en kele van de onderdeden duidelijk gede monteerd bleken. Het komt wel meer voor, dat men vliegtuigen, waarvan heb herstel niet meer de moeite waard is, laat zinken. Odk in Nederland doet men dat wel. Men heeft wel eens onherstelbare vliegtuigen van De Kooy aan het zeezand prijs gege ven. Wellicht heeft men hier een dergelijk geval, waarbij de deelen van het wrak zijn losgespoeld. „Tel." EEN OUDE POTSTER. Gespaard tot het geld waardeloos werd. Dezer dagen is, zoo meldt de „Leeuw. Crt.", te Oostenneer (Friesland) zeer plot- FEUILLETON. Naar het Engelsch van ARCHIBALD MARSHALL. (Nadruk verboden). e) „Martin heeft zich tegen ze ven uur naar Morthwaite laten roeien. Hij zei, dat hrj u wilde telegrafeeren, meneer". „Doet hij dat soort van boodschappen altijd zelf?" „Neen, meneer ik vond het ook al een beetje vreemd." „Hoe lang is Sir Roderick ziek go- weest?" „Een dag of vier, meneer." „Wat heeft hem gescheeld „Hij heeft kou gevat, meneerZondag avond op het terras. Martin was den dag to voren naar Londen geweest. Wij wisten niet wat we moesten beginnen. Ik wilde den volgenden dag een dokier laten ko men, maar Sir Roderick verzette zich daar met. alle macht tegen; hij wilde niet eens in bed blijven. Maar tegen den avond werd hij erg ziek en er ging toen toch maar een bediendp naar Keswiek om een dokter te halen. Die kwam den volgenden morgen." ..Hoe heet die dokter?" „Dr. Mellish, meneer. Hij behandelt al jaren het personeel hier. Sir Roderick is, zoolang ik mij heugen kan, nooit ziek ge weest." „Was dr. Mellish tot het einde bij hem?" „Hij is niet meer weg gegaan, meneer, tot het afgeloopen was." „Wie was cr verder in de kqnier toen Sir Roderik stierf." „Ik zelf, meneer en juffrouw Cheetham, de huishoudster, Gibbs de koetsier en Martin. Die was den avond tevoren terug gekomen,. nxaar Sir Roderick "herkende hem niet meer. Wij zijn allen heel lang hier in dienst we waren hier al toen de oude lady Bertram nog leefde, De oude man was zichtbaar ontroerd. „En wanneer heb je 't eerst gemerkt, dat het lichaam van Sir Roderick verdwe nen was „Vanmorgen tegen negen uur. Ik moest met Martin het een en ander bespreken en ging 'naar zijn kamer. Daar was niemand, het bed was niet eens beslapen. Ik dacht dat hij wel in Sir Roderick's kleedkamer zou zijn en ging daarheen. Maar eerst wil de ik mijn lieven ouden meester nog even zien. Ik ging de groote slaapkamer bin nen en dacht dat ik het bestierf. Het bed was overhoop gehaald, de bloemen, die wij er den vorigen avond op hadden gelegd, waren over den grond verstrooid en.... Sir Roderick was er niet meer." „Wat heb je toen gedaan?" vroeg Cal- fchorp in spanning. „Ik moest eerst even gaan zitten om over den eersten schrik heen te komen, meneer; toen heb ik de deur afgesloten, den sleutel in mijn zak gestoken en ben Martin verder gaan zoeken. Maar toen ik op zijn kamer terugkwam, merkte ik dat de meeste van zi.in kleeren er niet waren, dus hij was blijkbaar voor goed verdwe nen." „Hoe heb je dat stil kunnen houden?" seling overleden de 78-j"arige Tjitske Dou- ma. Ze was op bezoek geweest, werd onwel en ging bij S. Zandstra binnen, waar ze onmiddellijk daarna overleed. De vrouw is nooit gehuwd geweest en had alleen achter neven en -nichten. Eén hiervan verzocht den rijksveldwachter met haar een onder zoek in de woning van de overledene te willen instellen. Hoewel de vrouw als arm bekend stond en steun ontving van de dia conie, bleek zij toch een aardig, nog niet geteld spaarduitje te bezitten. Op verschil lende plaatsen in de woning vond men geld in de meest uiteenloopende voorwerpen. Zooveel kleingeld zelfs, dat men een groo- ten emmer noodig had, om den voorraad bestaande uit een groote hoeveelheid cen ten en verder oude stuivertjes, oude gul dens, enz. tijdelijk naar de politie over te brengen. Ook vond men een sigarenkistje met oude guldenbriefjes, die thans waar deloos zijn, en verscheidene bankbiljetten van 10 tusschen een jjaar kleeden, welke op de tafel lagen. INBRAAK IN EEN MUSEUM TE EDAM. Gisternacht is ingebroken ia Edams mu seum. Men heeft zich toegang weten te tfersohaffen door het forceere'n Van een deur aan de achterzijde van het gebouw. Gouden en zilveren voorwerpen worden vermist tot een geschatte waarde vin 600 a 1000. Van de dader(s) tot dusverre nog geen spoor. „Hbld." Inbrekers op heeterdaad betrapt. De politie te Hillegersberg had. Maandag avond om 11 uur de mededeeling ontvan gen, dat zich op de Stadhouderslaan te Hil legersberg bij de woning van den heer S. enkele personen op verdachte wijze ophiel den. Onmiddellijk heeft de inspecteur zich met twee agenten daarheen begeven. De fa milie S. was afwezig. Geconstateerd werd, dat in een van de kamers met dievenlan taarns gewerkt werd. Het huis werd om singeld. Daarbij werd oen deur aan de ach terzijde geopend gevonden. De inbrekers trachtten door een raam aan de voorzijde te vluchten, doch drie van hen werden ge grepen. De vierde wist te ontvluchten. Aan gehouden werden G. F., H. P. en A. B., alle drie uit Rotterdam. Do naaih van den vier den inbreker is bekend. In de woning hèerschte do grootste wan orde, talrijke voorwerpen stonden gereed om te worden meegenomen. Door het tui melraam zijn de inbrekers binnengekomen. Bij het onderzoek bleek, dat de mannen van plan waren, eveneens in de R. K. kerk in de Statenlaan in te breken. Oude kogels gevonden. De landbouwer L. in de buurtschap Man- derveen, onder de gemeente Tubbergen, wilde een kuil graven om zijn winterpro visie aardappelen in te kuilen, toen hij met zijn spade op een ijzeren voorwerp stuitte. Het bleek een ten deele verteerde ijzeren plaat te zijn, waaronder zich een grooten- deels vermolmd houten kistje, waarin zich ruim 2000 scherpe patronen bevonden, waarschijnlijk uit den Oorlog van 1370. De kogels zijn op last der politie vernietigd. Wanneer stierf Karei de Groote, Mariotje? Ik ben d'r niet bij geweest, meneer, ik had toen de mazelen. „Och, dat was niet zoo moeilijk. Alleen moest ik het wel tegen Cheetham zeggen, omdat zij, Martin en ik, altijd samen ont bijten en ik moest haar vertellen waarom hij er niet was. Zij ping naar boven zij vond alles zooals ik liet haar beschreven, had en we spraken af, dat we zouden zeg gen, dat Martin u van Keswick was gaan halen. Later hoorden we. dat een van de jonge tuinknechts James Braithfaite 's nachts niet thuis was geweest." „Wat is dat voor iemand?" „Al van kleinen jongen af heeft hij op do plaats gewerkt. Hij zal nu dertig zijn. Hij is stil en in zichzelf gekeerd, nie mand mag hem graag. Ze zeggen dat hij drinkt, maar ik heb cr nog nooit iets van gemerkt." Calthorp zat een poosje zwijgend naar het vloeiblad op de schrijftafel to turen. „Nu, meneer Feltham', zei hij eindelijk, „u hebt in alle opzichten verstandig ge handeld. Maar we zullen dit onstellendc nieuws toch niet langer geheim kunnen houden. Maar Sir Guy en ik moeten het eerst eens samen rustig bespreken; u kunt ons nu wel alléén laten." „Drommels!", riep Guy, toén de butler de kamer verlaten had. „Wat kan dat alle maal te beteekenen hebben „Afpersing", antwonrdc Calthorp snél on beslist. „Martin en die huisknecht hebben dat zaakje op touw gezet." „Schurken", gromde Guv. „Maar wat moeten we in vredesnaam doen?" „Scotland Yard aan 't werk zetten cn inmiddeis on eigen gelegenheid na verin gen doen. Mijn indruk is dat ze het lichaam ertrens op het eiland of in de bo-chen om het meer verborgen hebben. Er schijnt hier heel wat personeel te zijneen belooning UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Donderdag 27 October. Huizen 1875 M. 8.00 KRO, 10.00 NCRV.. 11.00 KRO., 2.00 X.C.R.V. 8.009.15 Gramofoonpl. 10.00 Gramofoonpl. 10.15 Morgenwijding. 10.45 Gramofoonpl. 11.00 Gramofoonpl, 11 30 Godsd; halfuurtje. 12.15 Orkestconcert. 2.00 Cursus fraaie handwerken. 3.00 Voor de vrouw. 4.00 Biibellezing door ds. H. Bakker m. m. v. solisten. 5.00 Concert. W. Brederode (viool) en A. C. BrederodeBettink (piano). 5.45 Handenarbeid voor de jeugd. 6.15 Causerie. 0.45 lvniples 7.007.30 Weekovezicht. 7.45 Ned. Chr. Persbureau. S.0Ó Gramofoonpl. 8.15 Chr. Oratoriumvereen. o.l.v G. Ro bert m.m.v. Marcel Dupré (orgel), o.a. Ca non in b-moil, Schumann. 10.00 Ouderuur- tje. 10.30 Vaz Dias. 10.4011.30 Gramofoonpl. Hilversum 296 M. Uitsl. AVRO-programma. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonpl. 10.30 Concert Hans Hagen (piano), Annie Bonarius (zang) en Egb. Veen (begel,). 11.00 Ivookpraatje door mevr. R. Lott- gering. 11.30 Vervolg concert. 12.00 AVllO-Klein-orkest o.l.v. N. Treep, en gramofoonpl. 2.002.30 en 2.45 Gramofoonpl. 3.00 Kniples door mevr. I. de Leeuw van Rees. 3.45 Gramofoonpl. 4.00 Ziekenuur. 5.00 Causerie Max Tak (met gramofoon- platen-iil.). 5.30 AVRO-Kamerorkest o.l.v. L. Schmidt 6.30 Sportpraatje H. Hollander. 7.00 Vervolg concert. 7.30 Engelsehe les. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Gramofoonpl. 8.15 Aansluiting m.h. Concertgebouw te Amsterdam: Concertgebouworkest o.l.v. dr. W. Mengelberg m.m.v. Marix Locvcn- sohn (collo), o.a. ouv. „Cyrano de Berge rac", Wagenaar. 10.30 Kovacs Lajos en zijn orkest (refrein zang: B. Scholtc). 11.00 Vaz Dias en gramofoonpl. 11.1512.00 Vervolg Kovacs Lajos. Daventry 1554 M 1035 Morgenwijding. 10.50 Weerbericht. 11.0511.20 Lezing. 12.20 Gvamofooonpl. 12.50 Orgelspel Reg. Foort. I.35 Midland Studio-orkest o.l.v. F. Can- tell. 2.15 Voor de scholen. 3.20 Kerkdienst. 4.10 Voor de scholen. 4.25 Mochetto's orkest. 5.35 Ivinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Bach's tocata's cn fuga's door G. Thalben Ball. 7.K) Spaansche causerie. 7.40 en 7.50 Lezingen. 8.20 Radio-Militair orkest o.l.v. B. Wal ton O'Donnell m.m.v. Os-Ke-Non-Ton (zang). 9.20 Berichten en lezing. 9.55 BBC-orkost o.l.v. V. Hely—Hutchin son (o.a. ouv. „Rosamundc", Schubert). 10.50 Kerkdienst. II.1012.20 Dansmuziek door het BBC- dansorkest o.l.v. Henry Hall. „Radio-Parii" 1725 M. 8.05 Gramofoonpl. 12.50 Omroeporkest. 7.40 Omroeporkest. 9.05 Orkestconcert o.l.v. Paul Paray. uitloven. Honderd pond zou ik...." „Uitstekend', viel Guy zijn vriend bij. „Dan zullen we 't ze eerst moeten vertel len." „Dat kun jij het boste doen. Laten we eerst gaan eten en dan aan Feltham zeg gen, dat hij het personeel bij elkaar roept." De beide jongelui spraken weinig onder het eten, het was te onvrij met bedienden in dc kamer. Heb souper liet niets te weit- schen over. Dc wijnen waren schitterend on heb antieke zilver en kristal vormde een groote ohnrmc voor Guy's schildersoog. Toen ze goreed waren, wondde Guy zich tot den butler: „Roe» al het personeel in de hall sa men, Feil ham. Ik moet hen vertellen, wat er gebeurd is en wat wij van plan zijn." Toen Calthorp en Guy later in do hall kwamen, vonden ze daar het geheelo man nelijke en vrouwelijke personeel bijeen. Vooraan zat een klein oud dametje in een japon van zwart satijn met een kanton mutsje op. Er was "zoo iets eerbiedwaar digs in haar voorkomen, dat Guy zich gedrongen voelde naar haar toe te gaan en haar een hand te geven. Hij ging achter eon. tafel zitten, die midden in do hall stond, Calthorp zette zich naast hem. „Ik ben nu voor 't eerst in jullie mid den", begon- Guy, als de opvolger van jul lie meester, wiens dood jullie allen ten zeerste betreuren Maar ik zou jullie no? niet bij elkaar geroepen hebben, als ik niet iets heel ernstigs had mee te deelen, iets d"t '.lij pas een half uur geleden di rect u i mijn aankomst ter oorc is geko men. en hoeft mij verteld, dat het lichaam van riir Roderick weggenomen is uil het Kalundborg, 1153 M. II 201.20 Concert u. h. Bellevue-Strand- hotel 2.20—4.20 Concert door het Rndioharmo- nicorkest o.l.v. Gröndahl m.m.v. Solvegj Skalka (zang) on V. Fischer (uiano). 7.309.35 Concert door het Rario-Sym- phonie-orkest o.l.v. N. «Malko, m.m.v. Serge Prokofieff (piano) en Ingeborg Steffensen (zang), o.a. Symphonie in d. kl. t, Franck. Langenberg, 473 M. 6.257.20 Gramofoonpl. 11.2012.20 Gramofoonpl. 12.201.50 Concert o.l.v. Eysoldt. 4.20—70.35 Concert o.l.v. Eysoldt. 7.20 Concert o.l.v. Wolf. 8.05 Hoorspel over het leven van Paga- nini met muziek v. d. componist, m.m.v. vocale en instrumentale solieten o.l.v. Has- linde. 10.1010.20 Concert o.l.v. WolL R o m 441 M. 8.05 „L'Italiano in Algeri", opera in 3 bedrijvenn van Rossini m.m.v. solisten, koor en .orkest, o.l.v. Santerelli. Brussel, 508 en 338 M. 508 M.: 12.20 Gramofoonpl. 1.30 Omroepkleinorke6t o.l.v. Leemans. 5.20 Omroeporkest o.l.v. Walpot. 6.50 Omroeporkest o.l.v. Leemans. 8.20 Omroeporkest o.l.v. Mculemans m. m.v. solist. 9.20 Populair concert. 10.3011.20 Gramofoonpl. 33S M.: 12.20 Omroepklcinorkest o.l.v. Leemans. 1.30 Gramofoonpl. 5.20 Radio-Symphonie-orkest o.l.v. Meu- lemans. 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Revue. Z e e 9 e n, 1635 M. 7.30 Berlijnsch Philharmonisch orkest o. l.v. Fürtwangler. 8.10 Berichten. S.20 „lm ferncn Osten", hoorspel van G. Mcuzel. Regie: Habersbrunner. 10.0011.20 Concert o.l.v. E. Wilcken. SELECTIVITEIT. Iedereen, die aan radio doet, kent het woord selectiviteit en wie een toestel heeft., dat dc diverse stations wel eens door elkaar haspelt, weet, wat gemis aan selectiviteit betefleent. Hoe maak ik mijn toestel solectief? Ziedaar een vraag, die elke radio-^ma teur zich stellen moet in dezen tijd, nu cr meer stations op dezelfde golf-band zitten, dan wensohelijk en toelaatbaar geacht mag' worden. Onder den titel: „Wat iedere radio-lief hebber van selectiviteit cn de middelen ter bereiking er van behoort to weten" heeft de heer Ph. A. J. de Rop een boekje geschreven, dat tegen den prijs van 0.80 in den hoekhandel is te krijgen. Daarin wordt aangegeven, op welige manier men storende zenders kan climinoercn. Naast wat theorie die natuurlijk niet al te zeer aan de oppervlakte kon blijven, al is ook al to zwaarwichtig goredcncer vermeden bevat heb boekje vele practischo aanwij zingen, verduidelijkt met schematische teekeningen. - Zou het onpassend zijn, als ik u na zoo'n korte kennismaking een ku-i gaf. Ja, dat zou ik wel denken, maar, u behoeft toch niet direct weg te gaan? vertrek waar het lag en hier uit het huis is verdwenen." Een luid gemompel van ontsteltenis klonk door de hall. De mannen en vrou wen keken elkaar onthutst aan en begon nen opgewonden dooreen te praten. Guy verkreeg met eenigo moeite stilte; vertelde hen wat hij van Feltham had go- lioord en dat naar zijn meoning misdrijf in het spel was en hij besloot: „Mijn vriend 0:1 raadsman 111 r. Calthorp, zal het ondorzoek leiden en ik loof een bc- looning van honderd pond uit voor den- gene die het lichaam van Sir Roderick vindt," Toen de twee vrienden, de butler en de kleine oude dame alleen waren geble ven. zei Guy: „Een paar mannen moeten het eiland afzoeken en morgen moeten we voor hulp van buitenaf zorgen. Het is een hcole schok voor u, juffrouw Cheetham", richtte hij zich tot de huishoudster, die in een hooegerugden stoel zat te schreien. Het dametje sloeg de oogen naar hem op. „Het is een geheimzinnig geval, Sir Guy", snikte ze, „maar ik denk cr toch niet over zooals u." „Ze gelooft niet dat Martin liet lichaam gestolen heeft", verduidelijkte de butler. „Misschien wilt u ons morgen uw meo ning over de zaak wel kenbaar maken, juf frouw Cheetham", vroeg Calthorp, „U moest nu maar liever gaan rusten." Toen de huishoirlstcr naar bed was g«- eaan, begonnen de nasporingen cn den heelen nacht twinkelden boweeende lioht- jos over het eiland en klonken stemmen door dc duisternis. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9