WOENSDAG 26 OCTOBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PA< BAROMETER. vS5ëËëu^ TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 26 Oct. 1932, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt Hoogste baromcterst.: 767.3 te La Coruna. Laagste barometerst.: 740.1 te Blaavandshu Verwachting tot den avond van 27 Oct.: Afnemende, later weer toenemende Noord-Westelijke tot Zuid-Westelijke wind tijdelijk opklarend, later weer regen, weinig verandering in temperatuur. De nieuwe depressie veranderde bij IJs land weinig, maar ontwikkelde een diepe re kern die over de Britsohe eilanden naar de Noordzee trok en weer veel wind en regen bracht; zij trekt thans snel Oost waarts. Een tijdelijke opklaring teekent zich in Engeland af maar vermoedelijk volgt daarop reeds morgen een nieuwe da ling. In Ierland, op het Kanaal, in dé Golf van Biscaje, Frankrijk en Duitsohland waait het krachtig uit Zuid tot West met veel regen, in Noord-Frankrijk en België viel omstreeks 20 m.M. In Scandinavië nam de vorst plaatselijk tot 10 graden Celsius toe en valt hier en daar een weinig sneeuw; alleen Spanje heeft fraai weer. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur des middags te half drie 12.5 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Woensdagnamiddag 5.11 uur tot Donderdagmorgen 6.16 uur. HOOG WATER Hoog water te Katwijk aan Zee op* Donderdag 27 October voorm. 12.25 uur en nam. 12.50 uur. HET FEEST VAN „DE VOORZIENIGHEID". Zoo druk als het gistermiddag was op de receptie voor genoodigden, zoo druk was het ook op de receptie voor belangstellen den, oud-leerlingen en onders van leerlin gen. Ontelbaar velen hebben gisteren de Zusters van „De Voorzienigheid" gecompli menteerd met het 75-jarig bestaansifeest en voor hen hebben de kinderen eveneens het programma van zang en spreekkoren ten gehoore gebracht, zeer ten genoegen van de talrijke toehoorders. Vooral het spreekkoor machtige uiting in den tegenwoordigen tijd maakte op de aanwezigen diepen indruk. Prof. v. d. Wiel, die dit spreekkoor verzorgd had. heeft in het succes ervan wel het grootst aandeel gehad, want op zeer juiste, meei- malen dieptreffende wijze, heeft de samen steller grepen uit het leven gedaan. Daarin wordt op zoo treffende wijze het lied geschilderd. We doen slechts een greep: „Het worde ons nimmermeer verweten.... vertwijflend hebben wij gekreten: „Bewaart, Gij Heer, het lijden onzer vaadren voor hunne teedre spruiten?.... And ren kwamen, And ren namen, bloed uit vreemde ader, akkers, de hunne niet zijnde. gewassen en bloesems te gader, die maaiden zij af. En de dood tuurde schril door de ruiten, Van 't huis, waar de jeugd in verkwijnde.'- Maar ook de vreugde, de blijheid vindt er ook ruimschoots een plaats en de jubel kreten over het mooie feest der goede Zus ters zwellen aan tot een machtig lied, dat als volgt begint: „Als onze Zusters voor ons gaan, treden wij vast in haar spoor, Leering en standjes nemen wij aan, Baad leenen wij ons oor. En zoo banen wij door de Voorzienigheid ons een weg tot de wils-heerschappij, en zoo wanenen wij ons tot den strijd Voor de Kerk, voor den staat. maatschappij." Treffend is voorts de schildering van de belooning. die de God toegewijde Maagden in den Hemel zullen ontvangen, als God door Maria in het guldene boek ziet ge schreven staan: „Verlaten en weezen.... en scholen. en huizen voor ouden van dagen.... van 't achterlijk kind, dat door mij wordt bemind, zie 'k menige bladzij gewagen." Toen zweeg Hij en schouwde in Zijn eeuwigheid ,,'k Herken hier, o Moeder, „Mijzelf als Behoeder, „Mijn eigen Voorzienigheid". Ik zegen Uw kleeding 5k Herken mijn gewaad, I waaronder het hart, der Voorzienigheid slaat." De weder-opvoering was waarlijk een succes, dat nog langen tijd bij velen in de herinnering zal doen voortleven hetgeen hier op zoo schoone wijze tot uitdrukking kwam. Onder de velen, die hun gelukwenschen aanboden, merkten we o.m. nog op, den ver tegenwoordiger van Maatschappelijk Hulp betoon uit Botterdam. Ten zeerste voldaan keerden allen weer naar huis. Vandaag is het feest voor do kinderen, terwijl aan het einde der 'week een fancy- fair wordt gehouden. Vereeniging tot bevordering der belangen van slechthoorenden. Gisteravond hield de afd. Leiden van de Vereeniging voor slechthoorenden haar tweede bijeenkomst in dit seizoen in het Leidschc Volkshuis. Dc leden waren dezen avond in grooten getale opgekomen. Te ruim 8 uur opende de Pres., Mevrouw Kranenburg-Siemens, deze bijeenkomst van meer dan 70 bezoekers. Het programma beloofdo zeker veel moois. Mevr. K. ving aan den heer en mevrouw Verweij uit Blocmendaal en onzen stadge noot den heer Ir. van Gclderen hartelijk welkom te heeten. Daarna werd eerst het zakelijke gedeelte behandeld. Een voorstel van een der leden was ingekomen om op de tentoonstelling een plantenboek te maken. Ieder nu kan tot Februari één of meer planten kweeken, die daar tentoongesteld en verloot zullen worden. Voor dit opkwee- ken heeft de deskundige, de heer Mater, zich beschikbaar gesteld en hij wil ieder graag van advies dienen. Er wordt behoefte gevoeld het aantal koptelefoons uit te breiden. Gelukkig zit de afcl. Leiden goed in haar deskundigen en z'al de heer Laman trachten deze uit breiding op do meest voordeelige wijze voor elkaar te krijgen. Er zal voortaan ook gelegenheid voor zijn, dat ieder zijn eigen koptelefoon heeft; de kosten daarvan zullen 5ƒ6. bedra gen. Een dame uit Leiden heeft de afd. een gebruikt gehoorapparaat cadeau gegeven, dit is momenteel bij de pres. en voor ieder gegadigde aldaar te probeeren en even tueel te koopen. De opbrengst zal zijn ten bate van de uitbreiding der koptelefoons. Nog was een verzoek ingekomen om het gesprokene meer op het bord te schrijven, waaraan dezen avond al direct werd vol daan. Hiermede was het zakelijke gedeelte afgeloopen en werd den heer v. Gelderen verzocht wat viool voor de aanwezigen te spelen. Zoowel vóór als na de pauze heeft de heer Van Gclderen aardige en mooie pomilaire muziek ten gehoore gebracht. Uit het daverend applaus bleek zeker wel, hoe dit mooie spel door de aanwezi gen werd gewaardeerd. De heer Verweij heeft de aanwezigen zoowel voor als na de pauze een half uurtje bezig gehouden met zijn goocheltoeren. Begrepen hebben we er met z'n allen niets van, altijd bracht hij weer verrassingen en moesten we erkennen, dat de heer Ver weij ons veel te vlug af was: maar we ho pen, dat deze goochelaar ons het volgend jaar nog eens een avond van zijn toeren verstomd wil doen staan. In de pauze het kopje thee, met heerlijke cake, een ge schenk van een der leden. Ook aan liple- zen werd nog een kwartiertje besteed en het was ruim half elf toen de pres. deze prettigen avond sloot met een hartelijken dank en een tot weerziens aan de hceren Verweij en Van Gcldei'en, die dezen avond hadden opgeluisterd. Hedenmorgen heeft de burgemeester aan mej. C. Verhoogt, die onlangs haar goucfen jubileum vierde in dienst van de N.V. v. Granenburgh en Heringa, de bronzen me daille vam de Oranje Nassau-orde overhan digd in tegenwoordigheid van haar patroons en het kantoor- en fabriekspersoneel der N.V. Vervolgens werden mej. Verhoogt bloe men aangeboden en werd zij in de gelegen heid gesteld den dag verder in huiselijke kring door te brengen. Bij de politie zijn inlichtingen te beko men omtrent een gevonden heerenrijwiel. Voor het examen van apothekers-assi stent is geslaagd mej. M. I. B. Vingerling (Gouda). ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: doctoraal-examen Wis- on Natuurkunde met hoofdvak Scheikunde de heer E. L. Molt (L e i d e n); candidaats-examen Indisch recht de heer Jap Sin Tong (O c g s t g e e s t). Berichten reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige opname. LEIDEN. K. J. M. V. St. Peter Kanis. Onder verwijzing naar de advertenties in de „Leidsche Courant" van Zaterdag cn Maandagavond, waar men meerdere bij zonderheden kan vinden, zij door het be stuur aan belangstellenden medegedeeld, dat het Soiféc te half negen aanvangt en te twaalf uur geëindigd is. Propagandaclub „St. Petrus". Het bestuur van „St. Petrus" deelt me de, dat do aangekondigde ledenvergade ring van Donderdag 27 October, vervalt en deze zal gehouden worden op Donderdag 3 November. De leden, die reeds# een convocaat ont vingen, gelieven daar goede nota van te nemen. R. K. Vereen, van Handelsreizigers. Dezer dagen hiokl de li. K. Vereen, van Handelsreizigers „St. Ciiristoffel" als in zet voor deu winter oen vergadering met een propagandistisch woord door den Wel- eerw. heer Kapelaan H. Bangert. In zijn openingswoord heette do voor zitter allen van harte welkom, vooral den spreker en de niet-georganiscerde genoo- digde hceren, die, in tegenstelling met de wegblijvers, zich trots het slechto weer de moeite hebben getroost aan den oproep van het bestuur gehoor te geven en door hunne aanwezigheid blijk gaven, dat zij daardoor do goedo zaak willen steunen. Na voorlezing der notulen der vorige vergadering, die ongewijzigd werden goed gekeurd, werd een cn ander medegedeeld over deu te houden feestavond met bal en attractie op 6 Nov. a.s. in den Foyer, waar voor ook belangstelling buiten den eigen kring gevraagd wordt. Onder ingekomen stukken waren aan bevelingen van zusterafdeelingcn om steun voor den door hen gestelden candidaat voor de vacature in het dag. bestuur dor vereen. Nadat was besloten dat de afd. Leiden zelf geen candidaat zou stellen, werd vast gesteld welke candidatuur Leiden zou steu nen. Daarna kreeg de welecrw. spreker het woord, die met welgekozen woorden, den plicht tot propaganda en samenwerking uit eenzette, daarbij den schutsheilige Chris- tophorus als voorbeeld stellende in wien, zooals hij bij ervaring weet, ook in liet buitenland, zoowel door nict-katho- liek als katholiek, zooveel vertrouwen wordt gesteld. Toen na beëindiging dezer gloedvolle causerie drie nieuwe leden tot de afd. toe traden, was de voorzitter in zijn dankwoord zeker de tolk van a-lle aanwezigen, toen hij Z.eerw. een tot weerziens toeriep. Intusschen mochten de aanwezige loden en zeker de propaganda-comm. vooral te vreden zijn door de toetreding van deze heeren, waardoor toch de afd. Leiden, die den laatsten tijd regelmatig in ledental toeneemt, zeer belangrijk is vooruit gegaan. Daarna werden eenige functies verdeeld voor den feestavond cn aan de aanwezigen, zooals op de agenda stond vermeld, elk twee vrijkaarten voor den feestavond uit gereikt. Na afhandeling van de rondvraag sloot de voorzitter met den christelijken groet dezen welgeslaagden avond. Men blijft consequent. Zaterdag heeft de vrijmetselaarsloge te Leiden haar 175-jarig bestaan herdacht. Wij vinden daarover in de pers (nl. in de „N. Bott. Jrt.") de volgende mededeeling: Het 175-jarig bestaan der vrijmetse laarsloge „La Yertu" is Zaterdag op gewekt gevierd. Anders niets! De Loge blijft in haar geheimzinnigheid consequent. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g. 5656. de Leeuw's Auto verhuur, Oegstgeest, Spaargarenstraat 1 3 luxe autoverhuurinrichting en garage. Bijv. uitgeoef. bedr.: reparatie-inrichting voor auto's, motoren en rijwielen. MUZIEK. LEIDSCHE KUNSTKRING. Le Quintette instrumental de Paris. Het eerste concert in dit seizoen was voor „de Leidsche Kunstkring" een succes. „Le Quintette instrumental" is hier niet meer vreemd; en, als wij den fluitist Bené le Roy, Pierre Jamet aan de harp en de heeren Bené Bas violist, Pierre Grout, altist en Boger Boulmé cellist met elkan- dor hooren musiceeren, dan kan men over tuigd zeggen, dat deze heeren elk voor zich kunstenaars zijn en hun ensemble voortreffelijk is. De opmerking moet ge maakt, dat het programma te overdadig was. Gevoegelijk had er een werk uit mo gen vallen om de belangstelling voortdu rend evén hoog gespannen te houden. In de zeer te waardeeren toelichting in het programma lezen wij een en ander over de werken, die gespeeld zullen worden. Zoo lezen wij, over Schuberts kwartet voor fluit, guitaar (of harp), alt en cello: „een combinatie van instrumenten, die niet veel voorkomt". Interessant dus dit werk van den nog maar jongen meester te hooren in zoo'n serieus kunstzinnige vertolking, waar in Schubert reeds volmaakt zich-zelf was. Het „Divertimento" voor viool, alt. en cello van Mozart heeft weer heel ander rauziek-schoon. Dit strijk-trio in Es is een der schoonste inspiraties van den meester. Zoo zegt Henri Curzon. De vertolking was het prachtige werk waardig. Welk een per fectie! Vcderlichtheid in de beide allegro- dcelen van aanvang en slot. Sierlijk en zwierig de menuet-beweging, elk der instru menten volkomen in de gelegenheid zich uit te spelen. Zoo was het in het bewonde renswaardige „Adagio". Hierna hoorden wij de Fransche artisten in een reeks mu ziek van eigen land. Van Albert Roussel werd gespoeld „Serenade op.: 30" voor fluit, viool, alt, cello cn harp. De sérënado is geschreven voor dit kwintet en opgedra gen aan den fluitist Bené Le Roy. Vooral de fluit en de viool hebben hier een groo- te, een mooie maar ook een zware taak. En daar waar de andere instrumenten de gedachte overnemen, gebeurt dit op dc meest natuurlijke wijze. Het verloop der themata is vlot, 't gansche werk gevarieerd Het „Andante" houdt in zich een mooie edele cantilerre, door de fluit ingezet, door de cello overgenomen. Levendig is het sterk rhythmische „Presto"-in-rondo-vorm. Na de pauze genoten wij Debussy in een sona te voor fluit, alt en ecllo. Slechts drie van dc zes sonates die de componist in voor bereiding had zijn voleind mogen worden. Men sla van Wessem of Jean-Aubry oens na om te lezen, wat zij zeggen van Debus sy's wondere kunst, van diens wondere muziek, zijn kleuren en klanken. De „Pas torale" begint de componist met een len to dolce rubato. En welk een dolce en hoe het rubato! Debussy is een bewonderaar der natuur! Het „Interlude", ernstjg van beweging, is een weelde van klank, een weelde in do fluitpartij, een en al geest in do harp. De „Finale" pikant-ijl van klank, absoluut van rhythme. Hoe uitnemend werd hier gemusiceerd. Ten slotte een vier- deelig kwintet van den in 1932 overleden Jean Gras. Veel mooie muziek hebben wij dezen avond hooren vertolken. Het ensem- blespel, virtuoos en geperfectioneerdkunst zinnig olk instrument in zich behandeld; een toongeving bij wijlen sereen als de lucht; sterk prikkelend rhythme; het Fransch esprit. Aldus een mooie avond. Luide bijvalsbetuigingen van waardeering. J. K. Mannenzangvereeniging „Kunst na Arbeid" In het Concertgebouw „Concordia" gaf de Mannenzangvereeniging „Kunst na Ar beid", gisteravond een zeer geslaagde uit voering, waarbij de medewerking van en kele vreemde krachten als gasten niet ont brak. Dit waren „The Roto Colour Players", de heer Jac. Zwang, bariton, uit Delft, met medewerking van mevr. Winkel manBruigom uit Wassenaar, als pianiste. Het zeer mooie en uitgebreide program ma bevatte zeer gevarieerde werken voor koor- en solo-zang, benevens eenige solo's voor xylophoon, piston, viool en saxo- phoon. Met de zeer goedo uitvoering door den heer Jac. Zwang, even goed begeleid door mevr. Winkelman werd het een kunstzin nige avond, waarop de werken van Straus, Schubert, van Beethoven. Schuurman enz. op zeer lofwaardige wijze ten gehoore wer den gebracht. Reeds dc keuze der werken gaf het bewijs van muzikale standing, waar dan de uitvoering bovendien nog het hare toe bijdroeg. Al de talrijke nummers te bespreken het waren er twintig zou ons tever voe ren. Het zij voldoende to vermelden, dat „Kunst na Arbeid'hop 'n zeer kunstziinnigen en geslaagden avond kan terugzien. LAATSTE BERICHTEN Door een zwerver gestoken. Hedenmorgen kreeg in het café van den lieer B. te Boekeloo bij Enschedé een 44- jarige zwerver B. die onder den invloed van sterken drank verkeerde, twist met den café-houder, toen hij zijn consumptie niet wilde betalen. De zwerver werd zóó woedend, dat hij een aardappelmesje, bc- hoorende tot de artikelen, welke hij ver kocht, greep en daarmede den caféhouder m de borst stak. Het mesje drong 5 c.M. in het vleesch door, waarop de punt afbrak. De toestand van het slachtoffer was aan vankelijk zoo ernstig, dat hij niet kon wor den gehoord. De zwerver is aangehouden en naar Enschedé overgebracht, waar hij is ingesloten. De toestand van den caféhouder is niet levensgevaarlijk. Brand. Hedenmorgen vroeg zijn te Lonneker twee perceelen aan dc Toekomst.straat, waarin de heer Stoel een winkel en een schilderswerkplaats had,totaal uitgebrand. Er kon niets worden gered. Alles is verze kerd. TELEGRAMMEN Brand in een Italiaansch dorp. ROME, 26 Oct. (V.D Een grootc brand verhielde een aantal huizen in het Italiaan- schc dorpje Piscine in uc Cembra-vallei. Veertien gezinnen werden dakloos en twee vrijwillige brandweerlieden werden bij het reddingswerk ernstig gewond. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 26 Oct. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: drie. wa gons geslachte runderen, ui't Denemarken; 279 vetto kalveren le kwal. ü-t—70 cent, 2e kwal. 5862 cent cn 3e kwal. 4056 cent per kg. levend gewicht; 32 nuchtere kal veren 37 per stuk; 531 varkens: Vleesch varkens, wegende van 90110 kg, 3234 cent, zware 31—32 cent en vette 28 30 cent, alles per kg. slachtgewicht. Over zicht: vetto kalveren met minderen aan voer, vooral le kwal., handel vlug, prima exemplaar 45 cent boven noteering. Var kens. stille handel, mindere aanvoer. Even als Maandag werden ook heden zware var kens boven 200 kg. levend gewicht opge kocht door de Varkens Centrale voor prij zen van 14.515 cent. per pond levend ge wicht. Nuchtere kalveren handel zeer stil en weinig aanvoer. VEUR, 25 Oct. Eierenveiling in Café „Het Wapen van Vcur". Aangevoerd 14173 stuks. Prijzen: 13381 kippeneieren 6.S5 8.15, .792 eendeneieren 4.204.50 per 100 stpks; 773 kippen 0.401.20, 115 eenden 4065 cent, 207 konijnen 0.252.35, 48 duiven 1225 cent. BOSKOOP, 25 Oct. Bloemenveiling. Rozen per bos von 10 stuks: Golden Op helia 2020 cent, Hadley 2545 cent, Clau dius Pernet 21—44 cent, Columbia 2445 cent, Butterfly 1533 cent, Wilh. Kordcs BURGERLIJKE STAN1 LEIDEN. Geboren Franciscus Lodewijlc, van A. B. Wioscnfeld cn S. de Wit. defridus, zoon van H. Soonius en J. Snelleman AHjertje, dochter van T Stam en G. Rigter Alida Maria, dot van C. J. Hijstee en A. M. van Mer zabeth Heyltje, dochter van J. Tijl ei A. Polak Sijgje Bastiaantje, dochter C. A. Rietveld on W. Alting Geertr dochter van J. van Rijn on J. Vlasvel Pieternella Catharina, dochter van O. en A. M. Pison Jaooba, doohtor vaj de la Rie en J. Buis Max, zoon vai Montanje en J. C. Mulder. Geboren: Andrios. z. van P. K en Z. Vermeer. Cornelia, d. van J. R stein en G. Hoogendoorn. Rudolf, z. R. Molenaar en G. van der Steen. Ondertrouwd: J. J. Arbouw jm j. en G. Postma jd. 20 j. Ondertrouwd J. H. B. Berltcm jm. 34 jaar en S. Webbers jd. 25 jaar. Getrouwd: J. J. B. Sprcij jm. er, Beekman jd. Gehuwd: P. van Loon jm. en M Groen jd. Overleden: X. Kling, m. 71 jaar J. van Zandwijk—Nagtegaal wede. 71 j H. J. C. van Driest zoon 2 dagen F. van der Horn, m. 59 jaar M. Zaalb 'Dekker, vr. 03 jaar. Overleden: R. Pet m. 68 j. A. Janssen-Visser wede. 80 j. H. Boehn m. 75 j. J. Verboom m. 44 j. A. sen m. 79 j. BIOSCOPEN. Casino: Volwassenen. City: Volwassenen. Luxor: Volwassenen. Trionan: Volwassenen. 2840 cent. Mme. Jules Bouché 2032 ce Rosalandia 2643 cent, Florex 2040 ce Phoebe 28JO cent, Chas. P. Kilham 15 27 cent, Edith Helen 80110 cent, An Noack 2132 cent, Else Poulsen 50 cent, Paul Grampcl 4056 cent, Elli Poulsen 1524 cent. Chrysanten, grootblo rnig 70110 cent, idem tros 1016 eer, Physalis Franchetti 1530 cont, Clcmat Prins Hendrik 3.20. VOORSCHOTEN, 25 Oct. Vrije veilin Prijzen: kippeneieren 6.00—7.00, eendei eieren 3.605.00 en kuikeneieren ƒ.4.60- 6.00 per 100 stuks; kippen 4570 cent, k< nijnen 1.001.50 en duiven 1015 een y»er stuk. WOERDEN, 25 Oct. Groentenveiling. - bloemkool 1.512 cent, savoyekool 3 cent, wittekool 1—5.5 cent, groenekool 3- 5.5 cent, roodekool 3—6.5 cent, boerenkoo 1 cent, spruiten 12.5 cent, spinazie 31 cent, andijvie 620 cent, uien 6.5 cent, peei 5.5 cent, snijboonen 39 cent, pronkers 13- 17 cent. tomaten 2—8 cent, goudrcinettei 1822 cent, bellefleur 1215 cent, Cain pagne 1015 cent, slerappclen 816.5 een winterjan 314 cent, Giese. Wildeman 5— 14.5 cent, B. Clairgeau S24 cent, Louwtje.' 3—10 cent, Bergamot 7—9.5 cent Vencteui 1012 cent, Besie 416 cent, pres. Rose veld 10.5 cent, Groninger kroon 14—IC cent, St. Remi 10 cent, Jodenpccr 510 ct.; Culemans 9 cent, Knolpccr 3—8 cent, St Germain 12 cent, Novo Paleau 1217 cent jasappel 1015 cent, herfslpeer 69 cent Leopold 23 cent. W1SSELNOTEERINGEN (AMSTERDAMS (Niet officieel). Berlijn 59.UI Londen 8.18l/2 New York 2.481/Ö pa"js 9 77 Brussel 34.571 /0 Zwitserland 47.971/2 Milaan 12.7D/Ö Madrid 20.45 Oslo 41.70 Kopenhagen 42.80 Stockholm 42.80 VVeenen Praag 7.37 Boedapest Prolongatie 1 pet BEURSOVERZICHT Van gisteren. Dc beursstemming was hedenmorgen vrij zwak in verband met de vorder© daling van het pond cn de onzekere internationale situatie op politiek en economisch gebied. Dc verschillende gunstiger factoren, als de dividend-uitkeering door de V. G. C. cn de opgewekter berichten uit de Boe- mecnsche Pctroleuiu-iiidustrio misten hun uitwerking niet. Hierdoor viel de tendenz op de officieelc beurs al bijzonder mee. Etc 's morgens geleden verliezen werden volkomen ingeliaald. De noloerinpen ste gen zelfs tot boven het vorige slot. Als gunstige factor speciaal voor Kon. Olies gold het uitblijven van Fransehe verkoo- pen, die de vorige dagen dc noleering van dit fonds zoo sterk hebben doen dalen. Kon. Olies stegen daardoor tot 3 pet. bo ven liet vorig slotpeil. Dc Anicrikaansche oliesoorten waren goed prijshoudend. Phi lips verkeerden krachtig in herstel dc no- tecring was pl.in. 4 pel. beter. Aku's en Accoustieken lagen goed prijshoudend ter wijl Unilevers lichtelijk verbeterden. Rub bers eerder' iels hooger in verband met. do algcmoene lenden/.. Adam Rubbers trok ken lichtelijk aan Tabakken sloten zich bij de algemeene tendenz aan, Suikers open den gedrukt in verband met dc zwakkere tendenz op de suikermarkt; later trad ook hier een handel in. Schecpv. en Mijnw. ge heel buiten do attentie. Amerikanen aan den vasten kant. Op de Obligatiomarkt was oude Noderlandschc schuld vast.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3