WOENSDAG 26 OCTOBER 193* DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 SPORT VOETBAL R. K. FEDERATIE. R. K. S. V. „LEIDEN". Junioren, die zich voor 1 November op geven als lid, kunnen nog in een elftal ge plaatst worden en deelnemen aan de com petitie. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. UIT HET LEIDSCHE DISTRICT. Junioren-Competitie. De uitslagen van Zondag 23 October luiden: Afd. A: S. J. C. I—Teijlingen I 5—1; 6. M. C. I—Lisse I 0—4; R. W. D. I—N. V. C. I 9—1. Afd. B: Leiden IR. W. D. II 32; A. S. C. I—K. F. C. I 2-3. Afd. C: R. W. D. IV—Lisse II 0-7; Nubia I—R. W. D. III 11-0. Het wedstrijdprogramma voor a.s. Zon dag luidt als volgt: Afd. AV. V. L. ILisse I, 1 uur. HomanTeijlingen IS. N. A. I, 1 uur, A. J. Waaier; R. W. D. I—S. M. C. I, 2.30 uur, H. v. Veelen. Afd. B: V. V. B. I—A. S. C. I, 1 uur, J. W. v. d. Geer; Meerburg IB. W. D. II, 12.30 uur, J. Graafmans; Foreholte IV. V. L. II, 1 uur, Ivneoht; K. F. C. ILei den I, 1 uur, S. Belt. Afd. C: N. V. C. ILisse II, 1 uur, Mo lenkamp; R. W. D. 1V-S. M. C. II, 1 uur, Jac. Tettcro; R. W. D. IIIForeholte 2.30 uur, Righart van Gelder. In afd. C zijn nog ingedeeld Foreholte II en N. V. C. I. De wedstrijden die N. V. C. I gespeeld heeft in afd. A zijn verval len. De secretarissen van de vereenigin- gen worden er nog eens aan herinnerd, dat zij voor de 26ste van de maand hun elftal-opgaven moeten opsturen op straffe van 1.boete bij verzuim. De indeeling is nu als volgt: Afd. A: R. W. D. I, V. V. L. I, Teijlin gen I, S. M. C. I, Lisse I, S. N. A. I, S. J. C. I. Afd. B: Leiden I, V. V. L. II, Meer burg I, V. V. B. I, A. S. C. I, K. F. C. I, R. W. D. II, Foreholte I. Afd. C: S. M. C. II, R. W. D. III, Lis se II, Nubia I, R. W. D. IV, N. V. C. I, Foreholte II. Nu is afd. C zoo goed aangevuld, dat deze afdeeling geen dubbele competitie behoeft te spelen. C. J. v. LEEUWEN, secr.-penningm. H. v. HAASTEREN, comp.-leider. Leidsche Pol. Sportvereeniging. Morgenochtend te 10 uur speelt een L.P.SV.-combinatie op het N.B.L.O.-ter- rein aan don Zoeterwoudsehen Singel een oefenwedstrijd tegen de Tram-Boys. SCHIETEN Leidsche Burgerwacht Maandag was heb de eerste oefenings- avond van de Leidsche Burgerwacht in het seizoen 19321933. Zooals gewoonlijk had op dezen avond eerst de prijsuitrei king plaats aan hen, die een prijs behaald hadden in do wedstrijden met scherp in den afgeloopen zomer te Katwijk. Alvo rens daartoe over te gaan sprak de com mandant-, de heer v. Mens, daar de voor zitter der Leidsche Burgerwacht, mr. F. J. J. Trapman om bijzondere redenen verhinderd was, een woord van welkom. Spr. deelde vervolgens mede, dat het hem gonoegen deed te kunnen berichten, dat bij de Prov. Schietwedstrijden te Don Haag, door het korps van de L. B. in af deeling A den derden prijs was behaald; daarvoor bracht hij dank aan de korps- schutters, waarbij hij de hoop uitsprak dat zij hem het volgende jaar met den eer sten prijs zouden verrassen. Nadat- spr. nog gewezen had op den goeden geest die er heerschte onder de leden en zijn ver trouwen had uitgesproken dat dezo voor den toekomst bestendigd mocht blijven, ging hij tot uitreiking der prijzen over welke waren behaald als volgt: Kampioen J. H. v. Staveren, wissclbeke.r aangeboden door den voorzitter der L. B. mr. F. J. J. Trapman benevens een medaille. In afd. A.: Ie prijs F. v. d. Velden, 2e prijs Jas pers en 3e prijs J. H. v. Staveren. In afd. B.: Ie prijs Segaar en 2c prijs D. Ilaver- korn. In afd. C.: Ie prijs Pijnacker, 2e prijs Fr. v. cl. Mark Sr. en 3c prijs L. van Es. In afd. D.: Ie prijs Boon, 2c prijs Hago man en 3© prijs v. d. Mark Jr. Vrije Baan: 1. J. H. van Staveren (bui- ten mededinging), 2. X. van E6, 3. F. v. d. Velden, 4. Knaap, 5. D. Bergman, 6. van Leeuwen Sr., 7. Oiulshoorn en 8. Jaspers. Vervolgens werden nog diploma's enz. uitgereikt aan J. II. v. Staveren, le- klas koniugsohutter bonevens gouden medaille; Jaspers, 2e klas koningschutter met me daille, terwijl tevens nog voor klasse A, B én C diploma's cn kruisjes werden uit gereikt aan de winnaars welker namen reeds gepubliceerd worden. De heer F. v. d. Mark Sr. sprak hierna i nog een woord van dank namens allen en richtte dit speciaal tot den heer v. Bergen Henegouwen voor do medewerking van hem ondervonden en prees hem daarbij voor zijn diensten den Burgerwacht be- i wezen. De Commandant dankte voor het ge sprokene, waarna hij allen een gezellig winterseizoen toewenschte en het sein gaf dat de oefeningen oen aanvang konden nemen. I WIELRENNEN DE „ZESDAAGSCHE". Voor de twee laatste koppels uitsluitend Hollanders geëngageerd. Thans zijn alle renners< voor de a.s. Zes- daagsche te Amsterdam definitief geënga geerd. Als laatste twee koppels heeft de directie, teneinde ook den aankomenden Holl. renners gelegenheid tot starten te geven, de Hollanders Klaas van Nek Jr. Van der Heijden en Van der Horst—van Hout gecontracteerd. Ook deze rijders be zitten ongetwijfeld kwaliteiten, die bij vol doende training een waarborg zijn voor fei len strijd. Het zesdagen-veld is dus nu door de volgende koppels bezet: I'ict van Kempen Pijnenburg, Holland; Klaas van Nek Jr. Van Hout Holland, Van der Heyden Van der Horst, Holland; Jan van Kempen Bogaert, Holland; BraspenningWals, Holland; RauschHürtgen, Duitschland; GöbelSchorn, Duitschland; Wambst Broccardo, Frankrijk; GüimbrctièrePeix, Frankrijk; Di PacoDinaJc, Italië; Cliar- lierDencef, België; lticlensVan Buggen- hout, België. Het is zeker niet te veel gezegd, dat in November te Amsterdam van de in aan merking komende Europee&che landen de beste renners, de favorieten ongetwijfeld, zullen starten. Holland staat daarbij met onze sterke bezitting aan de spits. Daarna volgt Frankrijk met de vier beste Fransche ren ners. Dan Duitschland met llausch-Hürt- gen als „internationale extra klasse" en met het koppel GöbelSchorn, hetwelk door den snelrijdenden Göbel een gevaar lijke concurrent zal blijken. Als Italië's sterkste afgevaardigden ko men Di Paco en Dinale, terwijl België door het koppel CharlierDeneef waardig ver tegenwoordigd is. Het staat inmiddels wel vast, dat- een sterkere internationale Zes- daagsche in Europa tot nog toe niet heeft plaats gevonden. Er ontbreekt hier vrijwel niemand. Piet van Kempen. In het buitenland bekend als „De Vliegende Hollander". Vele sterren, die nog heden aan den sporthemd staan, herinneren aan de In ternationale Zesdaagsche Wielerwedstrij den. Enkelen der vroeger haast niet te verslaan zesdaagsche renners hebben zich van den actieven spprt teruggetrokken, de namen echter zijn iederen wielrijder nog heden bekend. John Stol, die nog 20 jaren geleden in alle steden van de wereld met zijn partner Walter Ruet-t (Duitschland) de menigte tot daverend enthousiasme bracht, heeft m Holland een tweeden, eveneens niet to ver gelijken opvolger gevonden: Piet van Kempen, de nu 33-jarige, draagt de Nederlandsche vlag sinds 9 jaren triomfantelijk door de geheele wereld. Negen jaar geleden begon hij in Ameri ka zijn succes-loopbaan, toen hij niet den Zwitser Egg als partner zijn eerste Zes- daagsche-overwinning behaalde. Daarop volgden zesdaagsche-o ver winningen met E. Aerts en met Van Nek Sr. In Parijs ging hij nog eens met Egg en een keer met Beyl als winnaar in den Zesdaagsche Wieler wedstrijd over den finish. Echter eerst in het jaar 1927 kon Piet voor het eerst eens een Zesdaagsche in Duitschland winnen. Met den Belg Wolf stond hij in de Derde Berlijnsche Zesdaag sche aan den spits en toen hij kort daarop ook in Dortmund in de Westfalenhalle als winnaar triomfeerde, toen was „De Vlie gende Hollander" op Duitsche banen gaar ne geziene en sportieve gast. Twee jaar geleden moest Piet zich met den on gemeen sterken Duitsckcn partner Schorn, geslagen bekennen toen de Duitscliers RauschHürtgen in schitterende vaart in Berlijn onweerstaanbaar er van door gin gen en den Koning der Zesdaagsche niet tegenstaande allen weerstand passeerden, zooa-ls tenslotte geconstateerd moet wor den, dat de Duitscliers RauschHürtgen en Van KempenPijnenburg in alle Zes- daagschen steeds een zware en hoogst in teressanten wedstrijd hebben gereden. In het laatste seizoen startte Piet van Kem pen met zijn landgenoot Pijnenburg en dit koppel won niet alleen de Dortmundsche maar ook de Berlijnsche Zesdaagsche. Piet I van Kempen ziet als sportman terug op eenserie overwinningen, zooals geen an dere renner kan aanwijzen. Door zijn fasci- neerende manier van rijden stal hij binnen korten tijd de harten van het publiek. Z:jn ongelooflijke snelle sprints, die hij rijdt, kunnen alleen door weinig en dan slechts door de grootste sterren aan den sporthe md worden bereikt. Sprinters van zijn kwaliteit, echter niet wat gelijkmatigheid betreft, zijn zonder twijfel de Duitscliers Rausch en Göbel, de Franschon Broccardo, Guimbretière en de kleine ongemeen vlugge Peix, de Italiaan Di Pacco en niot te ver geten de buitengewoon sterke Jan van Kempen en Pijnenburg. In de Amsterdamsche Zesdaagsche ko men daarbij nog de snelle Belgen Oharlier Deneef, zoodat tezamen mot de bovenge noemde renners op de Amsterdamsche Zes daagsche renners ziet terug op een trot-sche komt, zooals Europa in deze sterke samen stelling tot nu toe niet heeft meegemaakt. Piet van Kempen, de Koning der Zes daagsche renners ziet terug op eent rotscho overwinnings-serie, maar hij moet er zich van bewust zijn, dat hij op de Amsterdam sche Zesdaagsche tegenover de beste ren ners van Europa komt te staan. Het zal voor hem de moeilijkste race van zijn lo ven worden in zijn eigen land, op de Am sterdamsche Zesdaagsche. BILJARTEN SOLIëN—PARDON. Voor een zeer groot aantal belangstel lenden had gisteravond in café-restaurant 1 „RoyaP' aan de Douzastraat, alhier, do revanchewedstrijd plaats tusschcn Soliën cn Pardon. Gespeeld werd op het nieuwe Wilhelmi- na-biljart in een partij van 750 punten. Soliën maakte eenige series van bijna 200 pnt. De uitslag werd: Soliën 750 brt. 9 gem. 83. Pardon 179 brt.. 9 gem. 19.9. DAMMEN Damclub „Gezellig Samenzijn". De stand der gespeelde bordenwedstrij den, is: part. gew. verl. rem. pnt. gem. De Jeu 31 29 2 60 1.93 Rumpt 21 16 2 3 35 1.66 A. ter Haar 35 23 7 5 51 1.46 Jansen 28 18 6 4 40 1.43 Geerlings 34 21 9 4 46 1.35 Dingjan 35 21 13 1 43 1.23 v. Daalen 28 16 11 1 33 1.18 Klein 37 17 11 1 41 1.17 Verver 25 13 9 3 29 1.16 Veelenturf 32 16 13 3 35 1.09 W. ter Haar 23 9 7 7 25 1.08 Goddijn 12 6 5 1 13 1.08 v. Bakel 36 13 17 6 32 0.88 v. d. Veer 31 12 16 3 27 0.87 Bekker 38 14 20 4 32 0.84 v. Bakkum 30 7 21 2 16 0.53 Philipse 21 5 15 1 11 0.52 v. Dijk 32 5 22 5 15 0.47 Wegman 34 3 28 3 9 0.26 Brandt 22 1 19 3 5 0.23 v. Tongeren 19 2 17 4 0.21 Het bestuur heeft verschillende plan- nen voor de wintermaanden op haar pro gram staan, o.m. rtia-ssa-wedstrijden, on derlinge kampen, probleem-wedstrijden, simultaan partijen enz. Reeds is begonnen met vereenigingen uit te noodigen voor het houden van wedstrijden, zoodat het voor het winterseizoen heel wat belooft en de spanning en ambitie er eerst recht in zal komen. Nog altijd zijn R. K. damlief hebbers die lid wenschen te worden wel kom. SCHAKEN De competitie van den Haagschen Schaakbond. Gisteravond speelde het eerste tiental van het Leidsch Schaakgenootschap zijn eersten competitiewedstrijd in dit seizoen in Den Haag tegen het eerste tiental der Haagsche Arbeïdersschaakclub. De uitslag was de volgende: L.S.G. III. Arb. Schaakclub I 1. P. L. J. RassersP. Taube 1/21/2 2. G. BosschaJ. H. v. Os 1/21/2 3. W. DemmendalJ. v. Leeuwen 10 4. W. H. BosschaA. A. Gordijn 1/21/2 5. J. G. van Eybergen—F. Teleng 1/21/2 6. P. J. J. G. van HoekW. Pree 1/21/2 7. M. M. SegaarS. J. J. v. Os 1/21/2 8. A. L. de WolfTh. Boersma 1/21/2 9. Ir. J. G. WestraD. Been 10 10. S. P. OuwerkerkC. Bommel jee 1/21/2 Totaal 64 De Leidenaars wonnen hiermede hun eersten competitiewedstrijd. Geen enkele partij ging verloren. LUCHTVAART ONTWERP-ZEPPELINDIENST OP ZUID-AMERI KA. Dr. Eekener heeft in een onderhoud met een Zwitserschen journalist gesproken over de inrichting van een geregelden Zeppelin- dienst op ZuidrAmerika gedurende het ge heele jaar. Hij verklaarde, dat de Braziliaansohe re geering door de geregelde reizen van die jaar ten volle overtuigd is van de zeker heid, weke het luchtschip biedt, zoodat zij zich bereid verklaard heeft om middelen beschikbaar te stellen voor den bouw van een hal te Rio. De dienst zal op zijn vroegst laat in den herfst van het volgend jaar geopend kun nen worden, daar voor den bouw van een hal ten minste een jaar noodig is. RECHTZAKEN OVERTREDING VAN DE TARWEWET 1931. Twee bakkers hebben voor den Haag schen Kantonrechter terecht gestaan we gens overtreding van de Tarwewet 1931. Het betrof hier in beide kwesties een ge val van het op vordering van den desbe- treffenden ambtenaar niet aanwezig zijn van de bij de wet daarbij voorgeschreven registers. De ambtenaar bij het O. M., mr. Visse ring, oordeelde dit feit vrij ernstig. Waar bij de bakkers .dergelijke registers ontbre ken, maakt dit het voor de ambtenaars der Tarwetwet vrijwel onmogelijk de bij de molenaars te verrichte controle op de voor raden, aan de hand der facturen, uit te oefenen. De ambtenaar eischte 80.boete subs. 40 dagen hechtenis, met welken eisch de kantonrechter accoord ging. Het tweede geval betrof een bakker te Den Haag, die te zijner verontschuldiging aanvoerde dat zijn knechtje het bewuste document gelijktijdig met de overige brand stof per ongeluk in den oven had gescho ven. De Kantonrechter zeide van dit verhaal niets te gelooven. Eisch 60.boete subs. 30 dagen. Nog al aangepakt merkte de bakker op: als je een moord doet krijg je nog niet zoo veel. Een register is toch geen bankpapier? De Kantonrechter die vond dat men op een derge ijk document even zuinig diende te zijn als op bankpapier, veroordeelde ook 4 dezen bakker conform den eisch. OPLICHTING. Ter zake van het plegen van een reeks oplichtingen, waarvan verschillend© inge zetenen van Wassenaar do dupe zijn geworden, heeft de 46-jarige, zich noe mende dr. T. G. aldaar, gisteren voor de rechtbank te 's-Gravenhage terecht ge staan. Uit net verhoor van een zevental getui gen kwam vast te staan, dat verdachte zich heeft voorgedaan als doctor in de han delswetenschappen en als hoofdredacteur van het maandblad ..De Wereld", dat door een N.V. gefinancieerd werd, welke een dochtermaatschappij van De Kosmos was. Verdachte was directeur en zou boek handelaren en drukkers hebben bewogen tot het leveren van allerlei drukwerk en benoodigdheden. De drukker W. te asse- naar was er zelfs toe overgegaan nieuwe machines aan te schaffen omdat op hem de keus was gevallen om het tijdschrift, dat blijkens een in de wereld gezonden circulaire er een zou zijn zooals nog nooit uitgekomen is en derhalve een kostbaar bezit, te drukken. Nu had de eerste getuige n.l. deze drukker als een der voorwaarden gesteld, Jdat een bedrag van 4000 cautie moest worden gestort. Toen door get. op storting daarvan werd aangedrongen, is de reeds afgegeven eopie voor het eerste num mer teruggevraagd. Dank zij de voorzorgs maatregelen door dezen getuige genomen, bleef de materieele schade voor hem tot een betrekkelijk gering bedrag beperkt. Een andere getuige, een autohandelaar, was als buurman met verdachte in aanra king gekomen. Aan dezen getuige was een positie van ƒ400 's maands aangeboden. Vervolgens werden ook nog eenige an dere benadeelden gehoord. Op de vraag van den president, mr. de Joncheere, hoe G. aan den doctorstitel kwam, ontving hij ten antwoord, dat ver dachte die in Amerika had behaald. Waar? In Columbia. Ts u daar ooit geweest? Neen, ik heb te Berlijn bij een pro fessor gestudeerd. Liep u daar dan college Neen, ik ben eenige malen bij den professor geweest, die mij een aantal wer ken opgaf welke ik door moest lezen en waarover ik een dissertatie moest inzen den. De president drukte er zijn verwondering over uit. dat men op die manier aan een Amerika an sche universiteit kon promovee- ren. doch merkte daarbij op dat een der gelijke universiteit was te rangschikken onder de zwendelinrichtingen die in Ame rika bestaan en waar men diploma's en titels kon koopen. Verdachte ontkende categorisch de hem ten laste gelegde feiten en noemde de ge tuigenverklaringen dienaangaande onwaar of onjuist. De president zeide dat de getuigen er toch geen voordeel van konden hebben om onder eede opzettelijk onwaarheden te ver tellen, doch wel de verdachte, die blijkens het strafblad reeds eenige vonnissen we gens dergelijke feiten, o.a. een van 1 naar, 1 van 4 jaar en ndg 1 van 2 jaar te zijnen laste heeft. Het O.M., waargenomen door mr. Blok, kwam na de feiten gereleveerd te hebben, tot de conclusie dat G. èn door zich als doctor uit te geven èn door te trachten om onder bedriegelijke voorwendselen met geld en goed van anderen een onderne ming op touw te zetten, zich aan oplichting heeft schuldig gemaakt. Gezien de antece denten van G. eischte de officier tegen hem 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. Mr. Donker Curtius, voor G. pleitend, betoogde, dat de verschillende gehoorde getuigen niet door listige kunstgrepen of bedriegelijke voorwendselen tot afgifte van geld of goederen werden bewogen. Zij wa ren er van in kennis gesteld, dat het tijd schrift. in kwestie door een N;V. zou wor den geëxploiteerd en deze N.V. is inder daad opgericht. Ook is het blad, bij het dan ook slechts éénmaal, verschenen. Natuur lijk heeft de transactie hun nadeel toege bracht, doch naar pleiters meening kan hier niet van oplichting worden gespro ken, zoodat hij tot vrijspraak concludeerde. Vonnis 8 November a.s. POGING TOT DOODSLAG TE RIJSWIJK. De Haagsche rechtbank heeft behandeld de op 7 September j 1. geschorste zaak tegen den 43-jarigen A. G. te Delft, die te recht. heeft gestaan wegens poging tot doodslag gepleegd op 29 Februari j.L, op zijn gewezen echtgenoote, die hij met een geopend scherp zakmes een aantal steken heeft toegebracht, welke verwondingen hebben veroorzaakt, die evenwel niet le vensgevaarlijk bleken. In deze zaak werden vier getuigen ge hoord, o.a. de gewezen vrouw van ver dachte, met wie hij van 19141926 gehuwd .is geweest. Verdachte bekende bij zijn verhoor, dat hij op bovengenoemde datiun naar het huis van zijn gewezen vrouw aan de Beetslaan te Rijswijk was gegaan met de bedoeling een 91-jarige grootmoeder te feliciteeren. In dat perceel woonde ook een man, zekere v, d. Bmet wien zijn gewezen vrouw thans samenleefde. Bij de echtscheiding, welke in 1926 word uitgesproken, waren de kinderen aan ver dachte toegewezen. Deze beweerde thans o.m., dat de vrouw de kinderen herhaalde lijk tegen zijn goedvinden kwam bezoeken en dan de kinderen tegen hem opstookte. Het O. M., waargenomen door Mr. Blok, wees er op, hoe G. door alcoholgebruik in de stemming is gekomen, waarin hij dien avond verkeerde. Daarbij komt dat ver dachte zich tegenover anderen na het mis drijf heeft uitgelaten, dat hij het jammer vond, dat hij haar niet beter geraakt had en daaraan toevoegde: vandaag of morgen gaat ze er toch aan". „Ik wou dat ik maar een langer mes gehad had Waar G. een uitstekend werkman is, vond spr. aanleiding een rapport omtrent hem in te winnen, dat over het algemeen gunstig is, doch van eenigen spijt heeft hij tot nu toe maar weinig blijk gegeven, zoo dat voor een geheel voorwaardelijke straf geen aanleiding is. Spr. eischte wegens po ging tot doodslag 1 jaar gevangenisstraf, waarvan 6 maanden voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd. 8 November uitspraak. INBRAKEN IN DUINOORD. Dc Haagsche rechtbank heeft vonnis ge wezen in de zaak tegen den 17-jarigen J. van der M., den 19-jarigen H. A. V. en den 24-jarigen H. L. R., die op 11 dezer terecht hebben gestaan wegens een serie inbraken tezamen en in vereeniging gepleegd in pcr- ceelen aan den Nieuwen Duinweg, de Stad houderslaan, den Kweekerijweg en aan den Belvédèreweg, terwijl V. zich ook wegens straatroof te verantwoorden had. Het O. M. heeft tegen v. d. M. 1 jaar tuchtschool en tegen V. en R. resp. 2 en 3 jaar gevangenisstraf geëischt. De rechtbank veroordeelde v. d. M. tot 1 jaar gevangenisstraf voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd en de beide anderen ieder tot 1 jaar gevangenisstraf, waarvan 6 ^maanden voorwaardelijk met 3 jaar proef tijd. De drie jongens worden ouder toezicht gesteld. PAARDENDIEVEN VEROORDEELD. De Arnhemsche rechtbank heeft een drietal personen uit. den Gelderschen Ach terhoek veroordeeld wegens het stelen van paarden uit een weiland. Het waren de 39- jarige landbouwer G. W. T. uit Dinxperloo, de 25-jarige bakker H. S. eveneens uit Dinxperloo en der 22-jarige H. L. uit Gen- dringen, die in den nacht van 4 op 5 Sep tember twee paarden uit een weiland te Gendringen hadden gestolen. De eerste twee verdachten werden veroordeeld elk tot 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf en de derde tot 1 jaar gevangenisstraf. De eisch was tegen de eerste twee 3 jaar cn tegen den derde 1 jaar en 3 maanden. DOOD DOOR SCHULD. De Krijgsraad te- Den Bosch deed uit spraak in de zaak tegen den cadet-sergeant 'bij de Koninkl. Militaire Academie te Breda P. F. D., die op 14 Juli op den Leid sche Vaartweg te Haarlem een Duitsche dienstbode heeft aangereden, tengevolge waarvan zij is overleden en veroordeelde den cadet-sergeant tot 3 maanden hechte nis met ontzegging gedurende 1 jaar een motorrijwiel te besturen. De eisch was 5 maanden. Wegenbelasting. De Hooge Raad wees arrest inzake een beroep van den rijksadvocaat tegen een vonnis van den Haagschen politierechter, die G. v. d. E. had vrijgesproken van dc hem ten laste gelegde overtreding der wc- genbelastingwet, doordat hij een motorrij wiel bereed zonder zel(, belasting daarvoor te hebben betaald. Het verweer was ge weest, dat de vorige eigenaar van het mo torrijwiel deze belasting reeds betaald had. De Hooge Raad heeft nu bepaald, dat deze belasting een zakelijk karakter draagt. De berijder kon echter niet het bewijs too- nen dat voor dit rijwiel betaald was. Met vernietiging van het vonnis werd de zaak verwezen naar het Hof te 's-Gravenhagc. De sluiting van de Haarlemsche kappers zaken op Donderdagmiddag. De Haarlemsche rechtbank 'heeft in hoo- ger beroep de zaak betreffende de gedwon gen sluiting der Haarlemsche kappersza ken op Donderdagmiddag behandeld. Zoo als bekend, had de Haarlemsche kanton rechter eenige maanden geleden de Haar lemsche verordening onverbindend ver klaard en op grond daarvan de tenlaste legging niet strafbaar geacht en verdach ten van rechtsvervolging ontslagen. De officier van justitie bij de Haarlem sche rechtbank meende, dat de verorde ning wel bindend moest worden geaciht en eischte een geldboete ran 50 eént. Uitspraak over 14 dagen. Sweepstake-loten. De procureur-generaal bij den Ho ogen Raad concludeerde tot verwerping van het cassatieberoep van een Amsterdamsch si garenwinkelier, wegens overtreding van art. 2 der Loterijwet door het verkoopen van sweepstake-loten, in hooger beroep te Am sterdam veroordeeld tot 3 boete, subs, een dag hechtenis. Arrest 21 November.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10