H. M. PIERROT, MAARSMANSSTEEGI4-2I RECHTZAKEN Zie thans onze sorteering SchWr^teenklokken KERKNIEUWS LAND- EN TUINBOUW UIT DE OMGEVING (VRIJDAG 21 OCTOBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 NA DE RELLETJES TE BOSKOOP. agent doodgestoken. In de gisternamiddagzitting van de Haagsche rechtbank hebben terecht ge staan de 35-jarige boomkweeker B. B. te Boskoop en de 36-jarige reiziger "W. J. E. g. te Gouda, laatstgenoemde gedetineerd die betrokken zijn geweest bij de relletjes te Boskoop op 8 Juni jl. Het eerst werd behandeld de zaak te gen B., wien ten laste was gelegd, dat hij „alstoen te zamen in vereeniging met ver schillende andere personen op den open baren weg, den Koninginneweg, te Boskoop openlijk geweld heeft gepleegd tegen den veldwachter M. van B., door dezen te slaan, te stooten en te trappen, subs, dat hij niet heeft voldaan aan het bevel om zioh uit een volksoploop te verwijderen". In beide zaken trad als verdediger op mr. van 't Hoff Stolk uit Amsterdam, die een zestal getuigen k décharge met verlof van de rechtbank deed hooren. De overrompeling. De eerste getuige, de veldwachter van B., verklaarde, dat er op 8 Juni jl. te Bos koop een optocht van communisten was, waarbij o.a. geroepen werd „Honger ltuys en Honger Colijn". De majoor E. gelastte getuige daarop de menschen met den gummistok uiteen te jagen. Een achttal politiemannen nam aan de charge deel. Getuige, die door een groep mannen aangevallen werd op het oogen- blik dat hij alleen stond, trok daarop de sabel, dooh hij werd overmand en ontving van alle kanten slagen en stompen. Of hij ook getrapt werd kon get. niet meer zeg gen. De sabelscheede werd hem ontrukt en ook daarmede zijn hem eenige slagen toegebracht. President mr. de Joncheere: „Heeft u B. gezien, toen u geslagen werd? Getuige antwoordde ontkennend. Hij heeft B. na de mishandeling in de onmid dellijke nabijheid gezien. Voorts zeide ge tuige door 'n steenwerp verwond te zijn. Rechter mr. v. Laer: „Heeft u van te voren toen er „Honger Buys" geroepen werd iets bespeurd van een dreigende hou ding?" Get.: „Neen, wij kregen opdracht van den majoor om den boel uiteen te jagen." Mr. 't Hoff Stolk stelde eenige vragen met betrekking tot de verwondingen aan een communist toegebracht, waarop get. evenwel geen antwoord kon geven. Verdachte antwoordde op een desbe treffende vraag van den president, dat hij zich niet herinneren kon een sabelschede in de hand te hebben gehad en naar van B te hebben geslagen, naar aanleiding waar van het O. M. opmerkte, dat hij zulks eer der voor de politie had verklaard. De president las daarop verdachtes ver klaringen voor, waarin o.a. voorkomt, dat de mogelijkheid bestaat dat B. naar den agent geslagen heeft. Verdachte zeide zich dit niet meer te kunnen herinneren. President: „Maar u ontkent het niet. U kunt er geen kwaad bij, doch ik wil alleen de juiste toedracht der zaak weten." Twee getuigen, die vroeger verklaarden of B. te hebben zien slaan ofwel dat B. den agent v. B. sloeg, kwamen gedeeltelijk op deze verklaring terug. Een getuige a décharge verklaarde, dat verdachte, die lid van de plaatselijke red dingsbrigade is, dien dag kalmeerend is opgetreden. Getuige heeft B. met een kind aan de hand zien loopen. Daarna bracht hij het Incident de Jong ter sprake en zeide op een desbetreffende vraag van den president dat te Boskoop algemeen wordt aangenomen, dat de agent v. B. de Jong zou hebben doodgestoken met zijn sabel. Verschillende andere getuigen a déchar ge legden soortgelijke verklaringen af. Verdachte gaf daarna een relaas van het gebeurde, waarbij hij volhield niet be wust met of zonder voorwerp naar den agent geslagen te hebben. Hij was zeer onthutst bij het zien van het doodsteken van de Jong. Door een der getuigen was een schrijven ontvangen onderteekend R. C. V. A. (Rev. Comité van Arbeiders). De verdediger wenschte er de aandacht op te vestigen, dat verdachte met den inhoud daarvan (een bedreiging) niet accoord ging en daar voor niet verantwoordelijk wenschte te worden gesteld. Wat er gebeurde. Mr. van Aseh van Wyck, die het O. M. waarnam, zette de gebeurtenissen op 6 en op 8 Juni te Boskoop uiteen en hoe vooral op laatstgenoemden datum een verboden optocht werd geformeerd waarin ook de uitroepingen „Honger Ruys en Honger Co- lijn" (de burgemeester) geuit werden en welke na sommatie door de politie werd uiteengeslagen. Daarop is verzet ontstaan en heeft er een schermutseling plaats ge had, waarbij de Jong als slachtoffer viel. In die schermutseling heeft verdaohte B. aan deel gehad. De vraag is of hij schuldig is aan de mishandeling van den agent v. B. Eenige getuigen hebben hem zien slaan met een voorwerp in de hand, of zagen hem op den agent in dreigende houding toeloopen. Vast staat dat verdachte aan het open lijk geweld heeft mede gedaan, alhoewel hij bekend staat al geweldloos anti-mili- tairist. Spr. ziet hierin een voorbeeld waartoe iemand komen kan, wanneer hij onder in vloed van opruiende woorden komt, want hij nam aan dat B. er niet op uitgetrokken is om geweld te plegen. De taak der politie was buitengewoon zwaar, door het agressief karakter van de gehouden demonstratie, hetgeen verdach te wist, omdat hij van tevoren zelf tot zelf- beheersching aanmaande. Acht maanden geëischt. Het feit is buitengewoon erg en verdient een langdurige gevangenisstraf, ware het niet, dat het een verzachtende omstandig heid is, dat verdachte het feit zelf niet heeft gewild, zoodat spr. thans eischtacht maanden gevangenisstraf. Mr. van 't Hoff Stolk zeide met ontzet ting dezen eisch te hebben aangehoord, die nog wel met verzachtende omstandighe den rekening heet te houden. Hoe fel ook de verdedigers in deze za ken tegen het O. M. staan, stelde pleiter er prijs op te verklaren dat de anonyme brief in het dossier zijn sympathie niet heeft. Voorts betoogde pl., dat de zaak-de Jong niet geheel van deze kwestie is los te maken. De ontstane ruzie is naar sprekers meening aan het optreden der Boskoop- sche politie te wijten. Indien verdachte het feit zou begaan hebben, zou zulks alleen geschied kunnen zijn door een heftige emo tie, ontstaan door het vallen van een ka meraad. B. is anti-militair ist en als zooda nig wars van alle geweld en pleiter achtte hem niet tot eenige geweldpleging in staat. Zelfs al neemt de rechtbank eenige schuld aan, dan mag op hem de eisch van het O. M. als generale preventie niet worden toe gepast. Een zoodanige veroordeeling zou in Boskoop als onrecht worden gevoe.ld en tot nieuwe actie aanleiding geven. De an tecedenten van verdaohte zijn zeer gunstig en daarenboven is het opzet tot geweld pleging niet bewezen, weshalve pleiter tot vrijspraak concludeerde. De tweede verdachte. Vervolgens werd de verdachte S. bin nengeleid wiens dagvaarding vermeldde, dat „hij op 8 Juni te Boskoop in het open baar tijdens een toespraak tot een volks menigte, althans in een openbare bijeen komst van personen, w.erkloozen e.a. op ruiend heeft gezegd in verband met to houden demonstraties: „Wij hebben in Gouda een 20 man, die de politie zal om singelen en haar wapens afnemen en als zij de wapens trekken, dan moeten wij dat in Boskoop ook doen en allereerst de vuur wapens, want die hebben zij ook", althans woorden van gelijke strekking, subs, dat hij zijn toehoorders heeft aangespoord om, indien de politie van de wapens gebruik zou maken, haar die afhandig te maken. In deze zaak werden 7 getuigen gehoord o.a. de veldwachter J. K. uit Alphen, die op een terrein naast de demonstratie was en weliswaar verdachte niet heeft gezien, doch op 5 M. afstand den verdachte heeft gehoord en den volgenden dag diens stem op het politiebureau herkend heeft. Een collega bevestigde deze verklaring. Een bezoeker van de meeting verklaar de, dat hij de geincrimineerde woorden heeft gehoord, doch van de rest van de redevoering heeft hij niets onthouden. Mr. 't Hoff Stolk zeide dit eon zonder linge getuigenis te vinden. Een volgende getuige had zich eveneens niets anders kunnen herinneren. Daarna werd een getuige gehoord die op verzoek van den verdediger met eigen woorden verklaarde hetgeen hij gehoord had. Verdachte had op hem den indruk ge maakt opgewonden te zijn. Nog twee getuigen verklaarden dat S. tot opruiing aanspoorde. Een „afweerfront". Verdachte erkende als spreker op de openbare protestvergadering van werkloo- zen te Boskoop te zijn opgetreden, doch geen opruiiende taal te hebben gebezigd. Ten opzichte van de politie heeft werd. ge waarschuwd tegen het fascistisch gevaar en aangedrongen op het oprichten van een afweerfront. Pres.: „Wat dat een afweer- of een aan valsfront? Verd.: „Afweerfront". Daarna gaf verdachte een lezing van het door hem gesprokene naar aanleiding waarvan de president opmerkte, dat het jammer voor verd. was dat de getuigen het allen anders verklaarden. Het O. M. noemde S. een opruier van professie, die eigenlijk niet in Gouda thuis behoort, doch die met medewerking van de overheid aldaar naar elders is getogen (vrij van stempelen) om opruiende redevoe ringen te houden en zich daarmede zoowel aan verzet als aan wederspannigheid schul dig gemaakt heeft. Zijn gedrag heeft ook aanleiding gegeven dat de schorsing van de preventieve hechtenis wederom is inge trokken. Mede met het oog op de moge lijke gevolgen van verdachtes optreden, vroeg spr. tegen hem een zware straf, om dat er geen verzachtende omstandigheden aan te voeren zijn. Eisch 1 jaar gevangenisstraf. Mr. van 't Hoff Stolk bestreed het requi sitoir en zeide dat het O. M. het recht van de werkloozen wilde beperken en hun be letten wil uiting te geven aan hun onge noegen en hun ontevredenheid met de be staande orde. Tegenover de toegevend heid welke voorheen ten aanzien van po litieke misdrijven werd toegépast wordt nu de generale preventie door het O. M. naar voren gebracht. Pleiter concludeerde zoo noodig tot het opleggen vaa een licht» strai HORLOGEMAKER - REPARATIE.IHRICHT1 IIG GOUD EN ZILVER MODERNE KLOK MET GONGSLA0UfAW fl. 7.50 ALLE UURWERKEN MET GARANTIE OVERTREDING DER HANDELSNAAMWET. Gebr. Lampe contra Gebr. Lampe. Toen de N.V. Modemagazijnen voor heen Gebr. Lampe te Rotterdam aan den Hofweg te Den Haag 'n modehuis zou ope nen verschenen op de ramen van 't gebouw groote reclame-biljetten, waarop de naam Lampe voorkwam in een donker ovaal vig net. De N.V. Dames- en Kinderconfectie, voorheen Gebr. Lampe, die een zaak heeft in de Spuistraat in Den Haag, oordeelde, dat hier verwarring met haar firma ge sticht werd en stelde bij den Haagscnen kantonrechter als eisch, dat de naam Lam pe van het gebouw aan den Hofweg en van verdere reclame in Den Haag zou verdwij nen. Deze eisch werd door den kantonrechter toegewezen met de bepaling, dat de Rotter- damsche firma aan eischeres f 100 zou be talen voor iederen dag waarop het verbod zou worden overtreden. De rechtbank te Den Haag bevestigde het vonnis Het h;erlegen ingestelde cassa tieberoep heeft de Hooge Raad verworpen. Toen de zaak aan den Hofweg geopend was zette de Rotterdamsche firma Lampe een reclamecampagne op touw. Zij plaatste advertenties in allerlei niet-Haagsche dag bladen. De Haagsche firma nam ook hier aan aanstoot en meende,dat nu het verbod van den kantonrechter Overtreden was. Bij de Haagsche rechtbank maakte zij een vor- deing aanhangig tot betaling van een scha devergoeding van 60,000. De rechtbank wees echter slechts 1000 toe en het ge rechtshof in hooger beroep 10.000. De Rotterdamsche firma Lampe ging van dit arrest in cassatie bij den Hoogen Raad. In deze executieprocedure zijn gisteren voor den Hoogen Raad de pleidooien ge houden. Voor eischeres in cassatie trad op mr. A. E. J. Nysingh; voor verweerster mr. A. C. E. M. Groot. Hierna werd de conclusie van het O. M. bepaald op 3 November. BRANDSTICHTING. De rechtbank te 's-Hertogenbosch heeft gisteren G. P. v. L. en H. V. te Eindhoven wegens brandstichting te Eindhoven ieder veroordeeld tot 3 jaar gevangenisstraf, met aftrek van de voorloopige hechtenis. De eisch was 6 jaar. HET DRAMA TE WANR0Y. Vrijgesproken. De Bossche rechtbank heeft den 23-jari- gen assistent van een zuivelfabriek te Oosteind, bij Oosterhout, wien ten laste was gelegd doodslag subs, mishandeling, den dood tengevolge hebbende, gepleegd op 18 April 1931 op zijn oom L. v. d. Vleu gel, directeur der zuivelfabriek te Wanroy vrijgesproken. De eisch luidde 4 jaar gevangenisstraf. Als verdediger trad op mr. E. van Zin- nicq Bergmann te 's-Hertogenbosch. Bij de behandeling van deze zaak waren de getuigenverklaringen zeer gunstig voor den verdachte. Vrijwel geen van hen, die dagelijks in zijn omgeving hadden vertoefd kon aannemen, dat de jongeman tot deze misdaad in staat was. In het voordeel van de verdachte was ook de conclusie, waartoe de psychiaters, dr. J. Casparie, zenuwarts te 's-Hertogen- bosoh en dr. G. Janssens, geneesheer-direc teur van „Voorburg" te Vught kwamen. Een jongeman zooals dezen verdachte achtten de deskundigen niet in staat een zoo beestachtige handeling te verrichten, als hem ten laste werd gelegd, ook niet on der de meest kraohtige suggestie van wien dan ook. THERèSE NEUMANN. Zal in een kliniek worden onderzocht. Naar „The Daily Telegraph" meldt, heeft de vader van Therèse Neumann er in toe gestemd een onderzoek bij zijn dochter in een medische kliniek in te stellen. Tot dusver had hij steeds het doen van een wetenschappelijk onderzoek geweigerd, uit vrees, dat dit gevaar zou medebrengen voor de gezondheid van het meisje. JUBILé. Gisteren herdacht de zeereerw. Pater Casimirus Nijland O.F.M. den dag, waarop hij voor 12 Yt jaar benoemd werd tot leeraar aan het R. K. Gymnasium te Venraij. Pastoor Donders van de Laatste H. Sacramenten voorzien. Woensdagavond om half zeven heeft de hoogeerw. heer deken J. van Oppen aan pastoor H. J. M. Donders, den bondsadvi- seur van „St. Raphaël'' en van de R. K. Herstellingsoordvereeniging „Mg. Mut- saers", uit voorzorg de laatste H. Sacra menten toegediend. PENSIOENFONDS IN HET BL0EM- BOLLENBEDRIJF. Ondanks de crisis functioneert het goed. Aan de Werkgevers in het Bloembollen- bedrijf is door het Pensioen- en toeslag- fonds in dat bedrijf de volgende circulaire gezonden „Wij meenen aan het verlangen van vele firma's te voldoen om door het publiceeren van eenige cijfers, eens een beeld te geven van den omvang van het Pensioenfonds, de aangesloten firma's eens een blik te doen slaan op datgene, wat zij sinds enkele jaren gezamenlijk mochten bereiken. Het kan toch de waardeering opzichtens ons fonds slechts ten goede komen, indien allen goed op de hoogte zijn met de wer king daarvan. Welnu, sinds de oprichting werd aan Pen- sioen-uitkeering verstrekt: aan invaliditeits-pensioenen 27.509.90 aan ouderdomspensioenen 43.639.50 71 149 40 Aan een algemeen verlangen werd met Maart 1.1. voldaan door de wijziging van ar tikel 15 van het reglement, waardoor de oude dienstjaren van vóór 1910 over het al gemeen kwamen te vervallen. Temeer waar wel was gebleken, dat de meeste firma's niet meer met juistheid de dienstjaren van arbeiders vóór 1919 konden opgeven, was het juist gezien, die jaren niet meer te be rekenen. Dat deze wijziging wel van invloed wac op de uitkeering spreekt voor zich. Zulks was echter noodig, omdat de inkomsten van het fonds uiteraard daalden door het alge meen looncijfer. Onda">*s de ongunstige tijden, waardoor ook ons bedrijf zwaar wordt getroffen, kon het Pensioenfonds steeds zijn bij reglement verplichtend gestelde reserveering ten volle nakomen. Regelmatig ontvangen thans ruim een 130-tal oude arbeiders een pensioen-uitkee- ring, terwijl dit aantal vanzelfsprekend tel kenmale grooter wordt wanneer ingeschre ven arbeiders den pensioengerechtigden leeftijd bereiken. Èet is oen genoegen voor het bestuur te kunnen mededeelen, dat hel Pensioenfonds de ongunst der tijden in aanmerking ge nomen heel goed functioneert. De reserve-vorming, welke noodzakelijk is omdat, het boeken van de thans gemaak te en nog te maken dienstjaren uiteraard later verplichtingen met zich brengt, stelde ons bestuur in staat de firma's bij het vol doen harer bijdragen zooveel mogelijk tege moet te komen. Wij bedoelen in dit verband de mogelijkheid om de bijdragen over 1931/ 1932 in termijnen te doen innen. Stellig was dit in het belang der firma's Ook bij de in ning over 1932/1933 zal ons bestuur dezelfde soepele methode toepassen Bovendien zal ons bestuur geen poging onbeproefd laten, om aan eventueele be staande bezwaren tegemoet te komen. Wij meenen U door het' bovenstaande zij het dan slechts in grove trekken een algemeen beeld te hebben gegeven. Wellicht onder den indruk van deze moeilijke tijden, bereikten ons soms zeer pessimistische berichten over het fonds. Deze zijn echter volkomen ongegrond en het bovenstaande zal ieder, die onbevoor oordeeld is, wel de overtuiging hebben ge schonken, dat ons fonds ondanks alle moei lijkheden goed en regelmatig functioneert.. Ons bestuur doet dan ook thans, met ver wijzing naar het reeds bereikte, gaarne een beroep op alle Werkgevers tot loyale mede werking in deze. Wanneer ieder voor zich belangstelling voor ons fonds blijft toonen en in eigen kring ons fonds propageert, dan zullen wij indien betere tijden aanbreken, die wij toch allen verhoopen, met dankbaarheid kunnen terugzien op dat stuk sociale voorzorg in ons bedrijf". HET WEER OP ZONDAG. nog geen goede vooruitzichten Het weer was den laatsten Zondag wel iswaar iets beter dan uit dc vorige ver wachting kon worden opgemaakt, maar het algemeen karakter, ook daarna, stond ge heel in het teeken van onvastheid en re genachtigheid. Men kan niet zeggen, dat sedert dien tijd de algemeene wcerstoestand in West-Euro pa neiging tot verbetering heeft getoond. Integendeel, de storm van Dinsdag heeft wel bewezen, dat. dc actie in de atmos feer eigenlijk steeds krachtiger is gewor den, en daar de grondslag van de onvast heid van het weer, en dus van de groote veranderingen, juist in die grootere acti viteit is gelegen, kunnen wij gemakkelijk inzien, dat een eenigszins blijvende weorsr verbetering niet te wachten is zoolang de ac tiviteit in den dampkring, die thans groo ter is dan in de laatst vcrloopen weken, in het verre Westen en Noordwesten niet af neemt. Die vermeel-derde actie, vooral in de om geving van IJsland en ten Westen der Britsche eilanden, komt tot uiting in de snelle opeenvolging van depressies, waar van elke volgende krachtiger en dieper is dan de voorgaande. Tussehen twee op eenvolgende depressies komt weliswaar een weersbetering voor, maar deze is telkens van korten duur. Onder deze omstandigheden kan niet verwacht worden, dat het weer bij den week-overgang en op Zondag anders dan zeer onvast zal zijn. Onder de allcrgunsti.et ste omstandigheden kunnen wij een kort durende opklaring hebben, doch de kans op stormweer is zeer groot. (Nadruk verboden). TER-AAR. Uit een hooiberg gevallen. Gistermid dag was het zoontje van den heer H. aan het spelen bij den landbouwer C. boven in een hooiberg en kwam op een gegeven mo ment er uit vallen. In bewusteloozen toe stand werd hij opgenomen. Direct werd de dokter gewaarschuwd, die hersenschudding constateerde. Eerst mocht het ventje niet vervoerd worden. Later is hij naar het ouderlijk huis overgebracht. Nog steeds het hooge water. Het bui tenwater is op de duur nog een gevaar voor ve>le polderdijken. Zoowel bij de Leid- sche vaart als in de Hoeksche Aar worden alle pogingen in het werk gesteld het wa ter te keeren, dat op sommige plaatAen flink over de dijken stroomt. Gisterennacht was het zakkende. Dus spoedig zullen de diverse Polderbesturen de nu doorgebrach te angstige uurtjes tot het verleden kun nen rekenen. N00RDWIJK. Diefstal. De heer A. alhier, doet aan gifte dat van zijn aan den Nieuwen Zeeweg gelegen land een hoeveelheid wortelen is ontvreemd. De politie stelt oen onder zoek in. GEMEENTERAAD. Donderdagmiddag kwam de raad in openbare vergadering bijeen. Voorzitter was Burgemeester W. Woldringh van der Hoop. Afwezig de heeren dr. T. Lodder cn A. van Rijn. De opening met gebed wordt door den voorzitter een commissie be noemd die tot taak heeft de geloofsbrie ven van het nieuw benoemde raadslid, de heer van der Bent, te onderzoeken. Tot le den dier commissie worden benoemd do heeren H. W. Grimbergen en (J. van Ton geren. Hieraan wordt toegevoegd de secre taris. Na genoemd onderzoek wordt de heer v. d. Bent binnengeleid en nadat de com missie tot toelating heeft geadviseerd, legt de lieer v. d. Bent de bij dc wet vereisch- te eeden af. De voorzitter feliciteert do heer v. d. Bent en spreekt do verwachting uit dat deze nog veel in bet belang der ge meente zal kunnen doen. Na behandeling van ingekomen stukken, die van weinig be- teekeim zijn, is aan de orde de behandeling dor beheersverordening voor hel Grondbe drijf, welk punt de vorige vergadering was aangehouden omreden de leden meenden dab de tijd om zich in deze verordening iu te werken, was te kort geweest. De lieer v. Tongeren vestigde er de aandacht op, dat de functies van administrateur en kassier door twee personen wérden vervuld. Spr. wenschte de toezegging dat bij een even tueele vacature deze werkzaamheden door een persoon zouden worden waargenomen, hetgeen de voorzitter toezegde en wat reeds uit de redactie van het bedoelde artikel bleek. Dr. Eikclenboom vraagt, waar deze voorschriften reeds van 1930 zijn, hoe het te verklaren is, dat hieraan nu pas uitvoe ring wordt gegeven. De voorzitter zegt, dab wat deze materie betreft, gewacht is moe ten worden op mcdcdeclingen van GeJ. Staten. Dan vraagt spr. inlichtingen aan gaande het door de gemeente lager in prijs inbrengen van gronden bij het grondbedrijf, terwijl dit tegen hoogere prij* niet moge lijk schijnt, hetgeen alleen nadeel voor de gemeente zou kunnen be tec kenen; Wethou der Voltkamp geeft hierover do gewenschte inlichtingen, waarmede dr. Eikelenboom genoegen neemt. De verordening wordt hierna zonder hoofdelijke stemming aan genomen. Hierna sluiting der vergadering met gebed waarna de ra«d in commissie vergadering bijeenkomt ter bespreking van de gemeente-begrooting 1933. ZOETERMEER-ZEGWAART. Huisslachtingen. Niet ondienstig lijkt het, betreffende huisslachtingen het volgen de mede te deelen. Wil men zonder kosten <le huisslachtig verrichten, dan moet men lid zijn van dc Gewestelijke Varkensoentrale. Verdeio voorwaarden zijn: geen inkomsten genie ten boven den wolstandsgrens door den Minister bepaalt; minstens 4 maanden het varken zelf gemest hebben, hoofd van een gezin zijn en gewend een huisslachting te doen. De voorzitter van de Districtscommissie, de heer J. W. Grocncvvegcn, Voorweg 67, Zoetermecr cn het lid dier commissie, do heer J. Janse, Zegwaartsoheweg 55, Zog- waart, verstrekken desgevraagd dc be trekkelijke inlichtingen. Minstens 8 dagen vóór men de huisslach ting wenscht te verrichten, wendt men zich tot genoemde heeren, ter invulling en in levering van de voorgeschreven formulie ren. Bij niet-naleving de-r voorschriften be zorgt men zich veel moeite, doordat do slachting op den vastgcstelden dag niet kan plaats hebben, men kosten inoct beta len, die gespaard kunnen worden en het varken in beslaggenomen wordt. Geboren: Catharina Mathilde Maria, d. van J. Moers cn M. J. M. Vcsseur. Philippus Adrianus, z. van Ph. A. Westhoek en W. L. L. Kuif. Gerritdina, d. van G. J. Timmer en J. ten Brink.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 5