DINSDAG 18 OCTOBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN Oude man overreden. Gistermorgen is te Hoogevand de 61-ja- rige fietsrijder Ridderbos van Borgweg door een personenauto overreden en ge dood. Jongetje overreden. Te Midwolda (Oldambt) is gistermiddag het 6-jarig zoontje van den fabrieksarbei der Kanninga, dat op een wagen geklom men was, daaraf gevallen en door den wa gen overreden. Korten tijd daarna is de jon gen overleden. Twee timmerlui gevallen. Bij een in aanbouw zijnd huis te Hee renveen zijn gistermorgen twee timmer knechts van den aannemer De Haan van het dak gevallen. De een viel in een sloot en kwam met een nat pak vrij. De ander bezeerde zich zoodanig, dat hij naar het ziekenhuis moest vervoerd worden. Bewustelooze machinist in een tram. Dezer dagen is bij Couvorden een onge val gebeurd, dat gelukkig goed is afgeloo- pen. Een schipper had zich van een bok- schuit vol turf die te zwaar geladen was, verwijderd en vergeten den vaarboom in te trekken. Een locomotief van een tram, die in de richting Coevorden reed, botste er tegen aan, waardoor een stuk van den boom brak. Dit stuk hout sprong met zulk een kracht tegen het hoofd van den ma chinist aan, dat hij bewusteloos neerviel. Toen de tram in de nabijheid van de stopplaats Horstra nog geen vaart ver minderde, kreeg de condusteur argwaan. Hij ging eens kijken en vond den machi nist bewusteloos liggen. Gelukkig kon hij de tram nog bijtijds tot staan brengen. De politie is met deze zaak in kennis gesteld. Nog dienzelfden avond mocht het den rijksveldwachter Schuring gelukken den schuldige te vinden. „Tel." HOOG WATER. Was van de Maas. Uit Venlo wordt gemeld: Door de aan houdende regens der laatste dagen is het water der Maas aanzienlijk gestegen en is de rivier buiten hare oevers getreden. Op vele plaatsen reeds staan de aangren zende weideperceelen blank. De losplaats te Blerick is nagenoeg overstroomd, ter wijl het laagst gelegen gedeelte van de ha ven eveneens onder water is gezet. De schepen hebben de zomerhaven reeds ver laten en zijn opgestocmd naar de meer Zuidelijk gelegen binnenhaven, alwaar zij thans voor- a-aker liggen, terwijl overigens op de Maas een druk schepevaartverkeer valt te constateeren. Indien deze snelle was van. het water blijft, aanhouden, zullen ook spoedig de be woners der laagst gelegen stadsgedeelten, overlast van het water ondervinden. Uit St Oedenrode: Door den zwaren regenval der laatse dagen is het water in de rivier de Dommel sterk gewassen. Op verschillende plaatsen zijn de oevers overstroomd en staan de landerijen blank, zoodat vele landbouwers genoodzaakt wer den hun vee op stal te breng-"" De was houdt inmiddels aan. Landerijen onder water. De abnormaal vele regenval der laatste dagen is oorzaak geworden, dat vele lan derijen in Friesland onder water zijn ge- loopen. Dit is voor vele veehouders een be langrijke schadepost, daar er nog veel en best gras op het land staat, hetgeen uit stekend geschikt was voor stalvoedering, doch dat nu als verloren moet worden be schouwd. Ook voor het melkvee is deze natte weersgesteldheid van zeer ongustigen in vloed, omdat de grond te nat en te koud wordt. Mot behulp van watermolens tracht men de landerijen weer zooveel mogelijk droog te krijgen, terwijl ook het stoomge maal te Hacozijl in werking is gesteid. Loods uitgebrand. Op den Korten Papaverweg te Amster dam is gistermiddag te ongeveer half zes in een loods, die behoort bij de kuiperij van den heer Rietveld, brand uitgebroken. De vlammen, die veel voedsel vonden in kisten en vaten, die in de loods opgestapeld lagen, sloegen een oogenblik fel uit, zoodat ge vaar dreigde voor uitbreiding. Echter met twee stralen op de motorspuit. was het vuur door de brandweer spoedig bedwongen. De inhoud van de loods een gebouwtje van ongeveer 4 bij 5 Meter werd grootendeels door de vlammen verteerd. Omtrent de oorzaak van den brand ver namen wij, dat in de middaguren in de loods een kachel heeft gebrand, om triplex- platen te drogen. De eigenaar heeft de kachel, voor hij naar huis ging, laten uit gaan. maar, wellicht is toch een vonk uit deze kachel de oorzaak van den brand ge worden. Zclder van fabrieksgebouw te Rotterdam uitgebrand. Zondagmiddag tegen half twee werd brand ontdekt in het fabrieksgebouw vau de Zoutziederij van de firma Kolff en Vis aan den Schaardijk te Rotterdam. Het fa brieksgebouw is gelegen tusschen den dijk en de Nieuwe Maas. Het bestaat uit vier verdiepingen en de rook steeg op uit net bovenste gedeelte van den westelijken vleu gel nabij het hoofdgebouw. Op de bovenste verdieping van dit gedeelte is de zakknn- zolder ondergebracht en vermoedelijk is de brand in de opgeslagen zakkenvoorraad ontstaan. D'e brandweer werd gealarmeerd en spoedig was een slangenw^gen aanwe zig, die met één straal water gaf. Er arri veerden nog meer slagen wagens en met rookmaskers gewapend werd het vuur be streden. Pas toen de autospuit arriveerde en met drie krachtige stralen op de pomp water gaf, kon men het vuur bedwingen en slaagde men erin, den brand tot den zol der te beperken. Er zijn thans in hoofd zaak zakken verloren gegaan. De schade wordt door verzekering gedekt. VERGIF IN BOTER GEMENGD? Het geval te Vreeland. De schoonmoeder uit het huis van bewaring ontslagen. De jonge vrouw als zenuw patiënte opgenomen. J.l. Zaterdagmiddag is de moeder van de vrouw uit Vreeland, die getracht zou hebben haar man te vergiftigen, uit het huis van bewaring te Utrecht, waar zij sinds 15 Sept. verblijf hield, in hare woning te Weesp teruggekeerd. Naar men weet werd zij ervan verdacht, met hare dochter, vergif te hebben ge mengd in de boter, bestemd voor den 26- jarigen man van de dochter, zoo meldt „De Standaard". Tijdens de voorloopige hechtenis van de beide vrouwen (de schoonmoeder en haar dochter) hebben inwoners uit Vreeland nog verklaringen afgelegd over de ongunstige verhouding van den man en diens moeder tegenover de 22-jarige vrouw Deze is nu, na eenige weken in het huis van bewaring te Utrecht te hebben doorgebracht, overge bracht naar een der rijksklinieken voor zenuwpatiënten te Leiden. Dat de moeder van deze vrouw werd aan gehouden, was hoofdzakelijk het gevolg van de verklaringen door hare dochter, die niet meer of minder gezegd heeft, dan dat hare moeder de schuldige was. Inmiddels is komen vast te staan, dat de moeder niet in de woning van het slachtof fer is geweest, doch op den weg is blijven staan, terwijl hare dochter hare eigendom men uit het huisje haalde. Het uitgebreid justitieel onderzoek heeft dan ook geen en kele bezwarende omstandigheid tegen haar opgeleverd, waarom zij j.l. Zaterdagmiddag uit het huis van bewaring te Utrecht werd ontslagen. GEEN MISDRIJF TE ROTTERDAM. Het geheimzinnige geval opgelost. De sectie, die gistermiddag verricht is op het lijk van de 64-jarige mej. R. die Zon dagavond dood in haar woning aan het Hei man Dullaertsplein te Rotterdam gevonden werd, heeft uitgewezen, dat er geen mis daad in het spel is. De vrouw, die de ge woonte had zich medioijnen van haar eigen keuze toe te dienen, is vermoedelijk plotse ling onwel geworden en doordat er geen hulp aanwezig wa6, van de trap gevallen en overleden. Gestolen rijwielplaatjes. De politie heeft aangehouden een 16-ja- "rige kleermaker, die er van wordt ver dacht getracht te hebben een fietsplaatje te stelen van een rijwiel, staande vóór een perceel in de Plantage Prinsenlaan te Am sterdam. Belangrijker was een andere -vondst voor de politie. Aan het bureau Warmoesstraat werd n.1., wegens een kleine overtreding, een man geleid om te worden gehoord. Hij werd gefouilleerd en toen bleek het, dat hij in het bezit was van 38 rijwielplaat jes en een electrische fietslantaarn met dynamo. Vermoedelijk is een en ander van diefstal afkomstig. Of de man het zelf heeft gestolen of heeft opgekocht staat niet vast. Met een mes gestoken. In den nacht van Zaterdag op Zondag deed een bewoner van de Cruquiusstraat te Hilversum aangifte, dat een colporteur in portretten uit Utrecht hem met een mes in het hoofd had gestoken. Deze colporteur zou zich oi.utreeks één uur in den nacht aan de woning in de Cru- quiustraat vervoegd hebben om iemand te spreken. Een medebewoner van het huis zeide hem, dat de bedoelde persoon voor den colporteur niet te spreken was, waar op die een knipmes trok en den ander aan voorhoofd en neus verwondde. De gem. geneeskundige dienst verbond den getroffen© op het politiebureau. In den loop van den nacht werd de col porteur door politie te Utrecht van zijn bed gelicht. Gisterochtend werd hij naar Hilversum overgebracht en aldaar in ar rest gesteld. Een jas vooréén cent. Een winkelier ergens in de binnenstad van Rotterdam is reeds eer>'ge weken be zig op origineele wijze reclame voor zijn heerenmodehuis te maken door het aan bieden van z.g. „lokkertjes" tegen bespot telijk lage prijzen.... Zoo kondigde de man de vorige week aan, dat Maandag in zijn zaak een jas te koop zou zijn voor de luttele som van., één oeiit. Begrijpelijkerwijze had het koopje, direct toen het werd uitgestald, veel bekijks. Dagelijks bleven honderden belangstellenden eenige oogenblikken voor de étalage staan, om de jas te eritiseeren of te verkondigen „dat je 'm toch niet kreeg". Maar het was heilige ernst van den winkelier. De prijs van één cent bleef op de jas, dagen lang. Een bewoner van Feyenoord, die juist dringend verlegen was om een jas, doch geen geld had om er een aan te schaffen, had er wel wat moeite voor over oin deze jas te bemachtigen, te meer. daar hij reeds vroeger, toen er bij denzelfden winkelier ook koopjes te halen waren, juist even te laat was geweest, aldus meldt de „Tel." Om dus Maandag de eerste te 'zijn, die aanspraak op de jas mocht maken ging hij reeds.... Vrijdagavond om elf uur voor den winkel staan. Hij* was de eerste.... De nacht was koud en guur, de Zater dag vol nattigheid, de Zondag lang en ver velend, maar de man bleef op zijn post. Immers, hij had het prettige vooruitzicht 's Maandags in het bezit van de jas te zijn. Vrouw en kroost brachten hem om beurten zijn dagelijksch brood, politie-agenten maakten 's nachts wanneer hij zich erg verveelde een kort praatje enspraken hem moed in. Koude noch regen, verveling noch spot ters konden den man van zijn stuk bren gen, hij bleef zitten, staan of liggen, daar waar hij Vrijdagavond was gekomen. UIT DE RADIO-WERELD Programma's van Woensdag 19 October Huizen 1875 M. Uitsluitend N.C.R V.-programma. 8.00 Schriftlezing. 8.159.50 Gramofoonplatcn 10.00 Zang door het NOR V-dameskoor. 10.30 Morgenwijding. 11.00 Zang door J. v. d. Rovaert, m.m.v. G. de Kruyff, piano. 12.15 Concert. H. Hermann, viool; T G. v. d. Haar, viool; H. v. d Horst, cello en R. A. v. d. Horst-Bleekrode, piano, tot 2.00. 2.30 Gramofoonplaten. 3.00 Concert door het Knapenkoor o.l.v. L. C. Keereweer. 4.00 Harmoniumconcert J. Kort. 5.00 Kinderuurtje. 6.00 Gramofoonplaten. 6.15 Lezing. 6.30 Engelsche les. 7.00 Afgestaan. 7.45 Ned. Chr. Persbureau. 8.00 Symphonieconcert door de HOV o.l. v. F. Schuurman m.m.v. het NCRV-Dames- koor o.l.v. L. Lauenroth, o.a. „Eine kleine Nachtmusik", Mozart. In de pauze: Prof. Dr. J. de Groot: „De nieuwste opgravin gen van Sodom, Gomorra en Jericho". ca. 10.30 Vaz Dias. 11.0011.30 Gramofoonplaten. Hilversum 296 M. Uitsl. VARA-programma. 10.00 v.m. VPRO. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Voor Arbeiders in de Continube drijven: Trio Favoriet, R. Numan, declama tie; G. J. Zwertbroek, toespraak en Gramo foonplaten. 12.00 Trio Favoriet en Gramofoonplaten. 2.00 Voor de vrouw. 3.00 Kinderuurtje. 4 30 Vragenuurtje. 5.30 Gramofoonplaten. 6 30 Orgelspel J. Jong. 7.00 Weekoverzicht door J. Oudegeest. 7.20 VAR A-Balalaika-ensemble o.l.v. I. Powarjef. 7.40 Lezing door J. Weber. 7.45 Vervolg concert. 8.00 Causerie door J. W Matthijsen. 8.25 VARA-orkest o.l.v. H. de Groot. 9.00 Uitzending Centrale Bond Trans portarbeiders m.m.v. VARA-toonecl o.l.v. W v. Cappellen en G'. Dumant.zang. 9.45 Gramofoonplaten. 10.00 Vaz Dias. 10.10 Vervolg orkestconcert. 11.0012.00 Gramofoonplaten. Davenüry 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein en berichten 11.05 Lezing. 12.20 Orgelconcert Q. Maclean 1.05 L. Kemp en zijn Piccadilly-Hotel-or- kest. 1.50 Gramofoonplaten. 2.45 Voor de scholen. 3 50 Stedelijk orkest te Bournemouth o.l. v, Sir Dan Godfrey m.m v. Albert Voorzan ger, viool. 5.05 Orgelconcert S. Gustard. 5.35 Kinderuurtje. Maandagmorgen na ongeveer 58 uren te hebben gewacht, was hij de eerste kooper die den winkel binnen ging. Zijn gezicht straalde van geluk, de jas die hij in al dien tijd misschien wol dui zend maal had bekeken werd uit de éta lage gehaald, de cent lag al lang op de toonbank. Met een sierlijk gebaar hielp de winkelier zijn klant met het aantrekken van de jas die helaas.... veel te groot bleek. Weg was de vreugde van den moe dige, zielig stond hij voor den winkelier, die nog een nutelooze poging deed om de groote plooien op de magere schouders weg te werken Toen zonk de moed van den Feyenoorder Hij zou misschien alle moed hebben verlo ren als de winkelier niet spoedig had ge zegd, dat hij de jas voor rekening van het modehuis zou laten verkleinen. Het geluk straalde weer van een blij gezicht 6.20 Berichten. 6.50 Chopin-pianorecital door L. Eng land. 7.10; 7.30; 7.50 en 8.20 Lozingen. 8.35 B.B.C.-Symphonie-o^est o.l.v A Boult 9.20 Berichten. 9 36 Vervolg concert. 10.35 en 10.40 Lezingen. 10.5612.20 Dansmuziek. ..Radio-Paris" 1725 M. 8.05 Gramofoonplaten. 12 50 en 7.40 Concert door het Omroep orkest. 8.20 Radio-tooneel. Kalundborg, 1153 M. 11.201.20 Concert uit Hotel „D'Ang- leterre''. 2.204.20 Concert door het Omroepor kest o.l.v. Grondahl. In de pauze: Lezing. 4.204.50 Gramofoonplaten. 7.208.20 Klassieke Fransche operette muziek door het Omroeporkest o.l.v. Grün- dahl, m.m.v. Paul Hansen, zang en V. Fi scher, piano. 0.a. uit werken van Offen bach. 8.509.10 Cellorecital door Karl Bjarn,- hof, Folmer Jensen, pianobegcl. 9.5510.20 Saxofoontrio en V. Fischer aan de piano. Langenberg, 473 M. 6.257 20 Gramofoonplaten 10.4511.20 Gramofoonplaten. 11.2012.10 Concert o.l.v. Klosz. 12.201.50 Concert o.Lv. Eysoldt m.m.v. 'K\ Eisenberg, bariton en E. Grape, piano. 4.205.30 Concert o.l.v. WolL 7.20 Koorconcert o.l.v. Zimmerman m.m. v. Omroeporkest en I. Müller-Gerlach, alt. 9.05 Omroeporkest o.l.v. Kiihn, m.m.v. M. Kocrfer, piano en D. Feldin, cello. 10.5011.20 Imre Magyari en zijn orkest. Rome 441 M. 8.05 I. „II Tabarro", lyrisch drama in 1 acte van Puccini. II. „Gianni Schicchi", ly risch blijspel in 1 acte van Puccini. Lei ding: R. Santerelli. Brussel, 508 en 338 M. 12.20 Max Alexys' orkest. 5 20 Gramofoonplaten. 6.35 Gramofoonplaten. 6.50 Saxefoonrecital door Paul Gason. 7.05 Radio-tooneel. 7.20 Gramofoonplaten. 7.50 Berichten. 8.20 Radio-Syinphonie-orkest o.l.v. Kumps Marsick-programma. In de pauze: "Causerie en berichten. 338 M.Zie 508 M. 5.20 Trio Alpaerts. 620 Gramofoonplaten. 6.50 Pianorecital Mevr. Swaes-Woulers. 7.20 Gramofoonplaten. 8,20 Concert door Blaaskwintet. 9.20 Lezing. 9.35 Concert o.l.v. Moreau uit de Mcra- linezaal te Antwerpen. 10.20 Berichten en vervolg concert. Z e e a e n, 1635 M. 7.20 Concert op electrische instrumenten (Trautonium-Theremin, Hellorton en Neo Bechstein).* 8.10 „Drei Kaiserjager", spel van F. A. Angermayer. j 9.40 Berichten. J 10.0011.20 Imre Magyari en zijn kapel. Zal ik de haas voor u villen. Villen? Noen, dan is hij riiet voldoen de voor tien personen. Kunt u hem niet scheren FEUILLETON. DE DOCHTER VAN DEN DICTATOR ROHAN VAN EDGAR JEPSON. Vertaald door F. van Velsen. (Nadruk verboden)» 46) Toen ik een hoek omsloeg, sprong mijn hart op van vreugde, want daar, ongeveer vijftien meter van mij verwijderd, zat Em ma. Zij za.t stil voor zich heen te staren. Haar mantel en haar hoed lagen naast haar in 't gras. Ik kon, toen ik dichterbij geko men was, een zucht van voldoening niet onderdukken. Zij scheen dit gehoord te hebben want plotseling keerde zij zich om en schrok. Onmiddellijk herstelde zij zich echter en er kwam een flikkering van hoop in haar oogen. Met een uitroep van on bedwingbare vreugde sprong zij op en riep: „GabriëlGabriëlGoddank, dat jij mij komt halen 1" Ik was diep getroffen. Hoe alles in z'n werk ging zoo vlug, weet ik niet meer, maar zij lag in mijn armen en ik kuste haar. Spoedig echter bezon ik mij en greep haar mantel en haar hoed. Wij renden het grasveld over naar het pad toe, waar Mc. Manus ons stond op te wachten. Ik droeg hem op, de auto zoo dicht mogelijk bij het voetpad te laten brengen en wij daalden als twee gelukikge menschen den heuvel af Inwendig verheugde ik mij over de woede van Babouche, die onze stem men wel gehoord zal hebben. Toen wij bijna beneden waren, bleef Emma op eens staan en zei: „Ik heb den prins eigenlijk beloofd...." Met een kus onderbrak ik haar. „Ik ben je pi'ins, lieveling. Prins Babouche bestaat voor ons niet meer 1" Zij glmlachte met een uitdrukking van groot geluk in haar lieve oogen. Wij stapten in de auto. Mc. Manus ging bij den chauffeur zitten en Emma vleidde zich dicht tegen mij aan. „Verbeeld je, dat wij den prins eens te gen kwamen. Wat zouden wij dan moeten beginnen?" zei ze. „Wij hebben den prins al ontmoet. Hij is al ver achter ons," antwoordde ik lachend. „Watriep zij schalksch, „je hebt hem toch niet te erg toegetakeld?" „Niet de moeite waard. Ik hem hem mis schien wat te stevig vastgehouden." „Waar is hij nu „Toen ik hem voor het -Laatst zag, zat hij aan den voet van een boom met bewon dering naar het landschap te kijken", ant woordde ik. Zij vroeg niets meer en ik begon plannen te beramen. Zij stribbelde wel tegen, doch toen wij de stad binnenreden was haar te genstand gebroken en gelastte ik den chauffeur onmiddellijk naar de villa Mag- giore te rijden. Emma bloosde toen wij uitstapten, de chauffeur lachte begrijpend, toen hij be leefd tegen zijn pet tikte en Mc.Manus keek strak en koel voor zich uit, maar diep in diens oogen had men een werkelijke blijdschap kunnen ontdekken. Nadat ik Emma in het salon gebracht had, ging ik naar de studeerkamer van oom Hazelrigg. In 't kort vertelde ik hem wat mijn verlangen was. Hij lachte en zei, dat 't eigenlijk wel niet heelemaal in orde was, maar dat 't toch wel gaan zou, „ten minste" zei hij, mij glimlachend aankij kend, „als je bewerken kunt, dat tante Ag nes haar toestemming geeft." Zij was in den tuin. Ik bereidde mij voor op de volle laag van verontwaardiging, die fcij wel over mij zou uitstorten. Oom zou intusschen aan een zijner attaché's op dracht geven, de stukken op te maken. Nog nauwelijks had tante mij zien aan komen in den tuin of zij riep van uit de verte reeds: ,,'t Is afschuwelijk.... vreeso- lijkEn alles is jouw schuld „Wat bedoelt u, lieve tante?' vroeg ik met geveinsde verbazing. „O, dat arme kind Emma Cumberland Zij heeft zich door den prins naar villa Alba laten lokken, naar die vreeselijke vil la Alba! En dat komt allemaal doordat jij haar zoo leelijk hebt behandeld 't Is jouw schuld. Ik wist wel, dat zij wanhopig was, o.ik wist 't." „Maar wat u vertelt is toch wel vreemd, want juffrouw Cumberland heeft met mij een autoritje gemaakt en zit het oogen blik met oom in uw salon." „Een autoritje met jou? En is zij hier?" Tante's stem sloeg over van schrik. Met groote oogen staarde zij mij aan. „Ja", antwoordde ik kalm „wij zijn maar even hierheen gekomen om ons te laten trouwen en na eenige uren zullen wij onze huwelijksreis beginnen, nog vóórdat haar vader terug is. Dc ..Snowdrop" ligt op vertrokken." „Trouwen! Hier! Wat zeg je toch, jon gen?" Zij hijgde. De nikkelen snoeischaar was uit haar handen eevallen. „Dat is on mogelijk. Dat kan niet en dat mag niet gebeuren „Als de vertegenwoordiger van Enge land hier niet is om de huwelijken van de Engelsche onderdanen te wettigen, wat doet hij dan hier?" „Ik wil er niet van hoorenNiets, niets wil ik er mee te maken hebben, Zoo'n over haasting is niet eervol! Onbegrijpelijk! On behoorlijk Ik wil niet hebben, dat Hazel rigg zich er mee inlaat." „Ahwaait de wind uit dien hoek!" zei ik verbolgen. „U hebt het plan voor dit huwelijk gemaakt, mij er toe aangezet, me op m'n moreele verplichtingen tegenover Emma gewezen.... en nu tracht u de ver antwoordelijkheid van u af te schuiven. Maar 't zal u niet gelukken Als u 't minst© bezwaar maakt, als u niet goedvindt, dat mijn huwelijk hier gesloten wordt en wel nuonmiddellijk, dandan sta ik niet voor de gevolgen in, tante, en zult u voor verrasingen komen te staan...." „Gabriël dan vlucht ik met Emma en laat mij elders trouwen! Is dat dan naar uw zin? 't Schandaal is dan voor uw rekening „O hemel O hemeltje toch zij zuchtte diep en ik begreep, dat ik het pleit gewon nen had. Ik bood haar mijn arm en samen liepen wij haastig naar het huis. „Gaat u maar onmiddellijk mee naar juffiouw Cumber land" zei ik, „maar denk er aan, dat u haar mijn waren naam niet zegt. Dien mag zij nog niet weten Toen wij in het salon kwamen kuste zij Emma onstuimig en overviel haar niet een reeks verwarde felicitaties. Ik was inmiddels doorgegaan naar ooin's studeerkamer en gaf daar een na dere verklaring van het geval. Van Emma's vlucht naar villa Alba en van de belofte, die de prins haar had afgedwongen ver telde ik echter niets. Babouche zelf zou 'b stilzwijgen daarover wel bewaren, liet be lachelijke van zijn positie zou hij wel spoe dig inzien. Vervolgens schreef ik een brief aan prinses Ottilie waarin ik haar mededeelde waar zij baar man zou kunnen vinden en te kennen gaf welk wapen tegen zijn onver schilligheid ik haar in handen had ge speeld. Ik raadde haar aan, er een voor zichtig en ernstig gebruik van te maken. Zij zou hem in de toekomst dan zeker in tooin kunnen houden. Oom beloofde mij dezen brief tegen den avond te laten bezorgen en hij bood uit eigen beweging aan Cumberland onder handen te zullen nemen, als deze zich to veel aanstelde. Oom zou hem zeggen wio ik in werkelijkheid was. doch hem verzoe ken dit nog oenigen tijd geheim te honden, tot ik met miin broer Gerard had afgere kend. Zijn dochter zou hij later, als wij een maal goed en wel gevestigd waren, mogen bezoeken. Oom en ik gingen naar het salon, waar intusschen een Engelsch geestelijke wacht te. Even na ons kwamen tanto Agnes en Emma binnen. Ik zag tob mijn genoegen dat Emma als in een roes verkeerde, door de emoties van dezen ochteud. Zij zou nu niet opmerken, dat ze niet met Gabriël Hulston maar met Gabriël Honiton in den echt zou worden vereenigd. (Slot volgt).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9