BUITENLAND NED. OOST-INDlE KERKNIEUWS RECHTZAKEN AGENDA UIT DE OMGEVING MAANDAG 17 OCTOBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT - EERSTE BLAD PAG DUITSCHLAND NIEUW GRONDWET IN DUITSCHLAND? De richtlijnen in groote trekken reeds opgesteld. De Duitsche rijksregeering heeft thans officieel den betrokken instanties van het rijksministerie van binnenlandsche zaken opdracht gegeven, een ontwerp uit te wer ken voor een grondwotshervorming. Voor dit ontwerp zijn de richtlijnen in grooto trekken reeds opgesteld. Hieruit blijkt, dat de eigenlijke grond wetsveranderingen tot een minimum zullen worden beperkt, terwijl (je overige veran deringen zoo veel mogelijk door eenvou dige maatregelen van bestuur tot stand zullen worden gebracht. Wat Pruisen betreft, zullen slechts twee Pruisische ministeries grondwettig als zelf standige ministeries blijven bestaan, n.l. het ministerie van binnenlandsche zaken en het ministerie van financiën. Verder grondwetsveranderingen zullen den Pruisischen landdag betreffen, die niet meer het recht zal hebben, den Pruisischen minister-president te benoemen, maar wel het recht zal krijgen om éénmaal, in den aanvang der wetgevende periode, zijn standpunt te bepalen t.o.v. de door den staatspresident, resp. rijkspresident be noemde regeering. Wanneer de landdag dan geen motie van wantrouwen aan neemt, blijft de Pruisische regeering gedu rende de wetgevende periode van den landdag in functie vooropgezet, dat de rijksdag de rijksregeering het vertrouwen niet opzegt, waarna de rijkspresident nieu we besluiten zou moeten nemen. De rijksregeering moet onafhankelijk ge maakt worden van de al te onzekere in vloeden van de partij resp. toevalsmeerder- heden. Zoo zullen rijksdagbesluiten slechts genomen kunnen worden met een wettige meerderheid, dus niet met een meerder heid van de aanwezigen. Tevens zal een eerste kamer naast den rijksdag worden ingesteld, die het recht zal hebben rijks- dagsbesluiten te verwerpen. Het ten val brengen van de rijksregee ring zou aan dezelfde bepaling onderwor pen zijn. Al deze, de verhouding van rijks regeering tot rijksdag betreffende veran deringen zouden natuurlijk grondwetsver anderingen beteekenen. De eerste kamer zou gevormd worden uit den rijksraad. Wat de samenstelling betreft, zal de rijksraad, welks leden door de landen benoemd worden, een derde uit maken van de eerste kamer. Een gelijk aantal leden zal worden gehaald uit den economischen rijksraad, dus uit de beroeps organisaties en bonden, terwijl een derde gelijk aantal uit persoonlijkheden zal be staan, die zich bijzonder verdienstelijk heb ben gemaakt voor staat en volk en die door den rijkspresident zullen worden be noemd. Do huidige rijksraad en de voorloopige economische rijksraad, zouden verdwijnen. Het kiesrecht voor den rijksdag zal door verhooging van den kiesgerechtigden leef tijd en met de mogelijkheid van herstem mingen veranderd worden. De voor den rijksdag gekozen Pruisische afgevaardig den zullen tevens den Pruisischen landdag vormen. Wat betreft de verhoudingen van het rijk tot de overige landen, neemt men als richtinggevend de verklaringen van den rijkskanselier in zijn te Munchen uitge sproken redevoering. Van groot belang acth men hierbij de nieuwe regeling van de financieele verhouding. Het gemeente kiesrecht zal worden veranderd. Men denkt hierbij aan het meervoudig kiesrecht ten einde partijpolitieke standpunten bij de gemeentebesturen uit te schakelen. Wat artikel 18 van de rijksgrondwet be treft, hier zullen eveneens verzachtingen in worden aangebracht, zoodat het moge lijk zal worden, het opgaan van kleine Duitsche landen in grootere gemakkelijker te doen plaats vinden. Intusschen bij al deze richtlijnen betreft het slechts algemeene directieven, die nog niet den vorm van een vast hervormings voorstel hebben aangenomen. VEEMMOORD IN BRUNSWIJK. Het lijk van den 25-jarigen handelsbe diende, Wilhelm Kampe uit Solzwedel is in een plcine plaats nabij de stad Brunswijk onder verdachte omstandigheden gevon den. Het slachtoffer behoorde tot de S. A. formatie van de Nazis. De politie heeft kunnen vaststellen, dat de vermoorde met een vrachtauto, voorzien van een ver- valscht nummer, naar de plaats van de misdaad vervoerd is. Daar moet tusschen de daders en den vermoorde, zooals uit den toestand van het lijk blijkt, een hevige strijd hebben plaats gevonden. Na den moord, die met een automatischen revol ver moet geschied zijn is het lijk in een sloot langs den weg geworpen. Ter plaatse wordt aangenomen, dat de vermoorde als een onaangename getuige door lieden, die een strafvervolging wegens bomaanslagen in Augustus vreezen, uit den weg is geruimd. De politie was de daders van deze "bom aanslagen op het spoor. Niet minder dan drie leden der Bruns- wijksche S. A. hebben in de laatste weken pogingen tot zelfmoord gedaan. De politie deelt mede, dat zij den naam van den veemmoordenaar reeds heeft kun nen vaststellen. Het is de nationaal-socialistische kell- ner Kaune, die tot en met Vrijdag verblijf hield in het S. S. huis Peetri-Torwall in Brunswijk en sedert voortvluchtig is. ER VLOEIT WEER BLOED! Nieuwe botsingen tusschen nat.-socialisten en communisten. Ongeveer vierhonderd geuniformde na- tionaal-socialisten trokken in do vroege ochtenduren door het Noorden van Dort mund en deelden strooibiljetten uit onder de arbeidersbevolking. Omstreeks tien uur werden zij door communisten aangevallen, met steenen bekogeld en ook beschoten. De politie kon de vechtenden scheiden. Ecnigen tijd later kwam het opnieuw tot een botsing tusschen nationaal-socialisten en communisten. De politie moest thans gebruik maken van de schietwapens en den gummistok. Volgens de jongste gegevens werden een nationaal-socialist en een vrouw, die met de vechtersbazen niets uitstaande had, gedood. Twaalf personen werden zwaar ge wond. Ook te Berlijn is het tusschen nationaal- socialisten en communisten weer tot he vige botsingen gekomen. Drie personen werden gewond. In totaal hadden 23 arres taties plaats. In de Kirchstrasse te Leipzig is het Zondagavond tusschen gasten van een Arbeitcrheim en voorbijgaande nationaal- socialisten tot een botsing gekomen, waarbij ook geschoten werd. Drie natio naal-socialisten werden zwaar gewond. ENGELAND GEEN ENGELSCH-IERSCHE TOENADERING. Conferentie weder mislukt. De Engelsch-Iersche besprekingen over de regeling van het geschil in zake de be taling der land-annuïteiten, welker stopzet ting tot een tarievenoorlog heeft geleid, zijn mislukt. Na afloop werd het volgende 'officieele communiqué gepubliceerd: „De Engelsch- Iersche onderhandelingen hebben helaas niet tot overeenstemming geleid en de be sprekingen zijn geëindigd''. De minister van Dominions, Thomas, zei- de tot de persvertegenwoordigers, dat de toestand ongewijzigd blijft. Hij zal Dinsdag a.s. in het Lagerhuis een verklaring afleg gen'en men verwacht, dat de Iersche pre sident Woensdag in de Dail een verklaring zal voorlezen. Gemeld wordt, dat de Valera niet bereid was eenige concessie te doen, welke naar het ooi-deel der Engelsche gedelegeerden, een voortzetting der onderhandelingen rechtvaardigde. Daar De Valera en zijn collega's Zater dagavond geen plaats meer konden bespre ken op een schip naar Ierland, hebben zij hun vertrek tot Zondagavond uitgesteld. SPANJE KERK EN STAAT IN SPANJE. De Kerk gekneveld. De Spaansche minister van Justitie heeft het parlement in kennis gesteld van den in houd van het wetsontwerp op de religieuze congregaties. De staat garandeert volle ge wetensvrijheid en vrije uitoefening van den godsdienst in de godshuizen van alle ge zindten; voor religieuze betoogingen buiten de kerkgebouwen is toestemming der auto riteiten noodig. Alle geestelijken in functie moeten de. Spaansche nationaliteit bezit ten. Alle voor den katholieken eeredienst be stemde godshuizen, bisschoppaleizen, semi naria. kloosters en andere gebouwen wor den tot eigendom van den staat verklaard, echter voor religieuze doeleinden ter be schikking van de kerk gesteld. Eigen bezit mogen de congregaties in de toekomst slechts voor zuiver religieuze doeleinden en ook slechts binnen het kader van het ab soluut noodzakelijke verkrijgen. De oprich ting van instituten voor de opleiding van geestelijken wordt toegestaan, voorzoover het onderricht niet in strijd is met de vei ligheid van den staat. De congregaties mo gen niet aan politiek doen. Haar statuten moeten door de regeering goedgekeurd wor den. De congregaties mogen zich niet di rect of indirect bezighouden met handel, industrie en landbouw en ook niet met het geven van onderwijs. Leden van congrega ties, die deze willen verlaten, genieten de bescherming van den staat. OOSTENRIJK BLOEDIGE BOTSINGEN TE WEENEN. Vier nationaal-socialisten vermoord. In het district Simmering heeft Zondag morgen een schietpartij plaats gehad tus schen een afdeeling nationaal-socialisten en een aantal sociaal-democraten; 4 nationaal- socialisten werden gedood terwijl meer dan 30 personen werden gewond. De nationaal-socialisten hadden voor Zon dagmorgen te Simmering een bijeenkomst belegd. Toen een afdeeling S.A.-mannen het tehuis der sociaal-democraten passeerde kwam het tot oneenigheden tusschen de politieke tegenstanders. Er werden eenige schoten gelost. Voor het leven der twee gewonden wordt gevreesd. De politie zond onmiddellijk een groot aantal beambten naar Simmering. De be ambten zijn het S. D.-tehuis binnengeko men, waar zij een aantal geweren en pisto len in beslag hebben genomen. Dertig personen werden gearresteerd. Zij zijn onder strenge politiebewaking naar het politiepresidiuni overgebracht. JAPAN HET JAPANSCHE ANTWOORD OP HET LYTTON-RAPPORT. Naar verluidt, is bet Japansche antwoord op bet Lytton-rapport thans gereed. Het zal worden toegezonden aan de leden van den Volkenbond en aan de regeeringen van de Vereenigde Staten en van de Sovjet- Unie. In dit rapport wordt o.a. geconstateerd: 1. Het Lyttonrapport vertoont op ver schillende punten een anti-Japansche strekking. 2. Door het ingrijpen van de Japansche troepen is het gelukt, orde en rust in Mandsjoerije te herstellen. 3. In China bestaat geen geordende staat. Er heerscht veeleer anarchie. 4. De Chineesche regeering draagt de verantwoordelijkheid voor de anti-Japan sche beweging, in het bijzonder voor den handels-boycott. 5. De Volkenbondscommissie heeft niet de juiste oorzaak van het Japansch-Chi- neesch conflict geconstateerd. Wanneer men de aanleiding van het Japansche in grijpen in Mandsjoerije had begrepen, dan had men de schuld niet op Japan geschoven. 6. De bommen, die in het begin van De cember 1931 op den Zuid-Mandsjoerijschen spoorweg zijn geworpen, waren de eerste aanleiding van het Japansche ingrijpen. 7. De afwijzende houding van de Volken bondscommissie inzake de erkenning van den Mandsjoerijschen staat is te verklaren uit een niet kennen van de politieke situa tie. 8. De Japansche regeering wijst een on der internationale centrale stelling van Mandsjoerije af, daar deze oplossing onder alle omstandigheden onuitvoerbaar is. 9. De Volkenbondscommissie heeft haar oonclusies getrokken op grond van onge veer 1500 brieven, die zij heeft ontvangen van anti-Japansch-gezinde particulieren. Het volledige Japansche antwoord zal eind October te Genève en te Tokio wor den gepubliceerd. BUITENL. BERICHTEN. ERNSTIGE VERKEERSONGEVALLEN. Twee dooden, drie gewonden. Gisteravond heeft te Berlijn een reeks van drie ongevallen plaats gevonden, waar bij 2 personen gedood en drie gewond wer den. In de Ivnesebeck-strasse werd de 6S- jarige Samtaetsrat Schwersengki door een auto overreden en zoo "zwaar gewond, dat hij kort na in het ziekenhuis te zijn ge bracht, overleed. Op de Heerstrasse reed een motorrijder tegen een onverlichte auto.- De motorrijder zelf werd slechts licht ver wond, een 15-jarige jongen echter, die in de zijspan meereed werd zoo zwaar gewond, dat hij spoedig over.eed. Terzell'dertijd botsten op den Kurfuerstendamm een auto en een motorriiwiel tegen elkaar De motor rijder en de duo-passagier werden zwaar gewond naar het ziekenhuis gebracht. PARIJS DOOR NOODWEER GETEISTERD. Groote schade aangericht. Parijs en omgeving hebben Vrijdag van hevig noodweer te lijden gehad. Storm en regen richtten groote schade aan. Op verschillende plaatsen in de voorsteden stortten huizen in. Ten gevol ge van een rukwind werd een arbeider, die op het dak: van een huis werkte op straat geslingerd. Hij werd zoo ernstig gewond, dat hij korten tijd later over leed. Ook in Noord-Frankrijk heerscht zeer slecht weer, terwijl een krachtige storm aan de kust woedt. De scheepvaart en ook de riviervaart ondervinden groote vertraging. Hevige storm te Cassel. Vrijdag woedde boven Cassel een he vige storm, ten gevolge waarvan een in aanbouw zijnd huis instortte. Aan het buis werkten op het oogenblik van het ongeluk negen arbeiders. Twee hunner werden zwaar gewond. Een onderzoek, dat door de politie werd ingesteld, bracht aan het licht, dat er geen tech- nisohe fouten waren begaan, maar dat alleen de buitengewone kracht van den storm de oorzaak is geweest van hqt ongeluk. GROOTE HOTELBRAND AAN DE RIVIERA. Hotel Cap Martin in lichtelaaie. Gisteren is een groote brand uitge broken in het bekende hotel Cap Martin te Cap Martin-Roquebrune bij Nice. In dit hotel, een der grootste van de Ri viera, hebben tal van bekende persoon lijkheden gelogeerd, o.w. keizer Frans Jozef, keizer Wilhelm, de koningen van Italië, Zweden en Denemarken, de tsaar van Rusland; drie jaar geleden heeft Stresemann er gelogeerd en dit jaar heeft Tardieu er nog kamers betrokken. De brand nam spoedig een geweldigen omvang aan. De bewaker, die den brand ontdekte, ging onmiddellijk hulp halen, doch inmiddels had het vuur zich snel •uitgebreid. De brandweer uit Menton kon niet veel uitrichten zoodat men zich om assistentie moest wenden tot Monte Carlo en Nice. Aanvankelijk was het moeilijk water te bekomen, doch door slangen te leggen naar een bassin, dat anders door de gasten wordt gebruikt, kon met de blussching een begin worden gemaakt. Het hotel, dat 300 kamers telt, stond intusschen al in lichtelaae en gisteravond vreesde men, dat het geheel een prooi' der vlammen zou worden. Tij dens het blusschingswerk stortten twee van de vijf verdiepingen in. Daar het hotel sedert tien dagen was gesloten, hebben zich geen persoonlijke ongevallen voorgedaan. De materieelo schade is uiteraard groot (N v. d. D.) TUNNEL, DIE ZIJN EIGEN KOSTEN BETAALT. Goudader aangeboord. In de nabijheid van Manilla is onlangs een tunnel voltooid, die als het ware ziöhzelf heeft betaald. Bij de werk zaamheden stiet men namelijk op een goudader, die voor een 10.000.000 aan edelmetaal bleek te bevatten. Trouwens overal op de Philippijnen zijn goud- en zilverertsen aanwezig, zoo dat niet te loochenen valt, dat de Ame rikanen, toen zij op 10 December 1898 •bij den vrede van Parijs, die aan den SpaanschAmerikaanscben oorlog een einde maakte, de eilandengroep van Spanje kochten, voor een appel en een ei in het bezit van de eilandengroep kwamen. De koopprijs bedroeg namelijk slechts 50.000.000. Jacht op smokkelaars bij Keulen. De douane te Keulen kreeg Vrijdag middag bericht, dat een smokkelaars auto de grens was gepasseerd. Bij Gre- venboich werd de auto voor de eerste maal gezien. Er ontstond een wilde jacht, die pas bij Pulheim nabij Keulen eindigde. Toen de smokkelaar geen uit weg meer zag, sprong hij uit de auto om te vluchten. De douane-beambten schoten op hem en troffen hem in den schouder. De' man, die uit Gladbach-Rheydt komt, werd naar het ziekenhuis overge bracht. De smokkelaar oefende zijn be roep reeds bijna twee jaar uit. In de auto vond men een zeer groote hoeveel heid gesmokkelde tabak. Gevecht aan de Perzische grens. Volgens bericht uit Angaro is aan de Perzische grens een hevig gevecht geleverd tusschen Turksche troepen en nomaden, die over de grens gekomen waren en ver scheidene dorpen overvallen hadden, waar van de inwoners gedood werden. Na een verbitterd gevecht werden de nomaden op de vlucht gedreven. Elf hunner werden ge dood en ongeveer 20 gewond. KAMPONG DOOR PEST GETEISTERD Eiken dag sterven zes tot acht menschen Afschuwelijk nieuws komt uit de om geving van Garoet. Op nog geen twee kilometers afstands van deze, op het eiland Java gelegen plaats, is een heele kampong aan het uitsterven door pest. Eiken dag sterven er van zes tot acht menschen te Panawoean. Reeds telt do kampong een honderd graven van pest lijders. D" zieken liggen onverzorgd te sterven. Wie eenmaal aangetast is, krijgt hooge koorts, gaat liggen en sterft. Ook in het naburige Patrol sterft men in grooten getale. De zieken, waarvan men nog hoop koestert, zijn in een ba rak op de sawah gehuisvest. Men heeft den menschen aangeraden, den kam pong te ontruimen en woonhokjes op de rijstvelden te maken. De zieke en besmette ratten trekken verder en steken andere kampongs aan. Aldus het sobere relaas van het ,Ga- roetsch Nieuwsblad". De pest, die sedert 1911 op Java voorkomt en sindsdien jaar op jaar vele slachtoffers eischt, moet voornamelijk bestreden door woningver betering op groote schaal. In tijden van voorspoed heeft de regeering daarvoor nimmer voldoende geldmiddelen be schikbaar gesteld en in dezen crisistijd wordt hier uiteraard minder dan ooit aan gedaan. En de inheemsche bevolking legt het loodje. BENOEMINGEN IN HET BISDOM HAARLEM. Naar wij vernemen, is benoemd tot: pastoor te 's-Gravenhage („St. Agnes") de zeereerw. heer Ign. Wils, pastoor te Akersloot; tot pastoor te Haarlem-Noord (Oud- Schoten) („St. Bavo") de zeereerw. heer A. P. v. Eeden, pastoor te Nieuwerkerk a. d. IJssel; tot pastoor te Oud-Vossemeer de zeer eerw. heer B. H. C. Hosman, kapelaan te 's-Gravenhage („H. Hart"); tot pastoor te Nieuwerkerk a. d. IJssel de zeereerw. heer G. D. v. Emmerik, rec tor in het O. L. Vr. Gasthuis te Am sterdam tot rector in het O. L. Vr. Gasthuis te Amsterdam den weleerw. heer J. Th. A. N. Gussenhoven, kapelaan te Scheve- ningen (O. L. Vr. v. Lour des). HAAGSCHE POLITIERECHTER. De los-werkman J. v. E., te Leiden, thans gedetineerd, verdacht van diefstal, is bij verstek veroordeeld wegens verzet te gen de Leidsche politie tot 3 maanden ge vangenisstraf van welk vonnis hij in ver zet is gekomen. De politierechter hield verdachte voor, dat, nadat hij in zijn jeugd in verschillen de gestichten was verpleegd, er alle moge lijke moeite was gedaan om hem te hel pen, echter tevergeefs. Hij kon dan ook geen reden vinden om de opgelegde straf te wijzigen. Gemeentelijke Aankondigingen Hinderwet Burgemeester en Wethouders van Lei? brengen ter algemeene kennis, dat doorfc de beslissing op het verzoek van de X Leidsche Manufacturenhandel van Vro en Dreesmann om vergunning tot het i richten van een confectie-atelier en stoffeerderij in een complex perceelen, i legen aan de Aalmarkt Nis. 2, 4 en 6,1 dastraal bekend Gemeente Leiden, .Sec G. Nis. 1644, 1723, 1810, 134, 1752, 137, 1 136, 131, 1288 en 1382, is verdaagd. Burgemeester en Wethouders van I den Gezien het verzoek van a. F. C. van d Stoel om vergunning tot het oprichten v een zuivelinrichting in het perceel de G nestetstraat No. 124; b. de N.V. Americi Petroleum Company om vergunning tot h oprichten van een ondergrondsche bewaj plaats voor benzine met bovengrondse 1 aftapinrichting in en' op het tot h Utrechtsche Jaagpad behoorende gedeel van het kadastrale perceel Sectie M., X 3622 en nabij het aan genoemd Jaagpad g legenhuis plaatselijk gemerkt 10b; c. Couwenberg om vergunning tot het opric ten van een door electromotoren gedrev< inrichting ten behoeve van het Cat Restaurant in het perceel Breestraat K 84; Gelet op de artikelen 6 en 7 der Hii derwet; Geven kennis aan het publiek, dat g noemde verzoeken met de bijlagen op Secretarie dezer gemeente ter visie g 1 legd zijn; alsmede dat op Zaterdag, 29 October 1932, des voormiddags te ha elf uren in het perceel Breestraat 125 (B c reau van Gemeentewerken) gelegenhei zal worden gegeven om bezwaren tege deze verzoeken in te brengen, terwijl zij e< de aandacht op vestigen, dat niet tot bi( roep gerechtigd zijn zij, die niet overecr komstig art. 7 der Hinderwet voor het g< meentebestuur of een zijner leden zijn vei] schenen, ten einde hun bezwaren monde ling toe te lichten. Burgemeester en Wethouders van Leide 1 brengen ter algemeene kennis, dat doe hen vergunning is verleend aana. de N.T R. H. W. Limonadefabriek (Riedel, Hoogec straaten en Willars) en rechtverkrijgende tot. het uitbreinden van de mineraalwater fabriek in het perceel Rembrandtstraat Ni 17, 19, 21 en 23; b. Gebrs. Splinter en rechl verkrijgenden, tot het oprichten van eei electrische kleiwarenfabrick in het percee Rijnkade No. 7; c. A. C. Bakker en recht verkrijgenden, tot het oprichten van ee distilleerderij in het perceel, Nieuwstraa No. 38; d. T. Stijnman en rechtverkrijgen den tot het oprichten van een banketbak kerij in het perceel Nieuwstraat No. 3. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEX Burgemeestei VAN STRYEN, Secretaris. Leiden, 17 October 1932. KEURING VAN TREKHONDEN. Burgemeester en Wethouders van Lei den, brengen ter kennis van belanghebben den, dat zij een algemeene herkeuring vai trekhonden hebben bevolen, welke zal aan vangen op 24 October a.s. De houders van trekhonden zullen per soonlijk schriftelijk worden opgeroepei om zich op een in de oproeping vermeil tijdstip aan het Openbaar Slachthuis ti vervoegen, met hond, kar en tuig. De oproepingskaart en het nummerbe' wijs moeten worden medegebracht. Zij die vergunning wenschen, dat zich tijdens den rit iemand op de hondenkat mag bevinden, behooren bij de verschij ning ter keuring mededeeling daarvan te doen. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 15 October 1932. LEIDEN. Maandag, Feestavond Maria-Congregaties, Concertzaal „Concordia", 8 uur. Dinsdag. Ledenvergadering A. R. K. A., Den Burcht, 8 uur. Dinsdag, „De Hanze", groote vergadering in „Den Burcht", 8.30 uur. Donderdag. R.-K. Ver. van Gezinshoofden, Den Burcht, 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 17 tot en met Zondag 23 October a.s. waar genomen door de apotheken: P. du Croix. Rapenburg, tel. 807, en Jè E. M. ten Dij!: Haven 18, Tel. 85. HILLEG0M. Jos. Seijsener. t Door een noodlottig toeval overleed te Haarlem onze plaatsgenoot de heer Jos. Seijsener. Met hem is heengegaan een der kundigste vakmenschen uit de bloembol lenstreek. De overledene bereikte den ouderdom van 48 jaar. Opbrengst Bazar. De opbrengst der in Patrimonium gehouden Bazar ten bate der Chr. Fröbelschool beliep rond 1000.— Benoemd. Tot tijdelijk nachtwakers zijn benoemd A. Ruighaver en D. Noppen, beiden alhier. Getrouwd: J. C. Ronde on W, A H. ter Woort S. Bemer en J. Metz. Geboren Wilhelmus Martinus Jo hannes, zoon van Ch. N. van der Eist en A. C. P. Topper Wilhelmina, dochter t. J. Vaas en J. P. Pardoes Martina, Agatha, dochter van J. C. Veenman en 6 M. Vink.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2