gemengde berichten UIT DE OMGEVING MAANDAG 17 OCTOBER 193* DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 11 vrachtwagen onder den trein meisje gedood, twee zwaar gewonden Zaterdagmiddag heeft zich in de na van de grensplaats Hommersura droevig ongeval afgespeeld, meidt ^Vooruit". De heer J. Hendriks vervoerde met vraohtwagen een lading aardappe len. Bij den overweg bij Hommersom werd hij plotseling in de flank aange door een goederentrein, die uit de richting Gennep kwam. De wagen werd door den trein ongeveer dertig meter meegesleurd en bleef grootendeels ver splinterd aan den weg liggen. Onmiddellijk begaven honderden zich Baar de plaats van de ramp. Men vond den bestuurder bewusteloos langs den spoorlijn liggen. Hij was uit den wagen geslingerd en levensgevaarlijk gewond. Twee andere inzittenden waren even eens uit de auto geslingerd, doch zij hadden geen letsel gekregen. Zij waren slechs verdoofd van schrik. Uit de brokstukken van den wagen haalde men echter nog twee inzittenden te voorschijn n.l. den 10-jarigen P. Wil- lemsen, die ernstige arm- en beenbreu ken bleek te hebben opgeloopen en zijn zusje Gertrud. Het meisje, dat omstreeks 15 jaar oud was, bleek deerlijk verminkt. Zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, is het kind enkele oogenblikken later overleden. De gewonden werden onmiddellijk naar het ziekenhuis overgebracht. Het lijkje is in beslag genomen. Óver de juiste toedracht van de zaak tast men nog in het duister. DOOR EEN VRACHTAUTO GEDOOD. Bestuurder doorgereden. Vrijdagavond heeft op den Stationsweg te Woudenberg een zeer ernstig ongeval plaats gehad. De ruim 60-jarige R. de K., uit Scherpenzeel, liep op het ter rechter zijde van den straatweg gelegen rijwielpad, een kruiwagen met groenten voortduwende. Plotseling werd de man aangereden door een e-Veneens uit Scherpenzeel naderenden vrachtauto. De K. werd over den weg ge slingerd en was onmiddellijk dood. Het lijk is naar het lijkenhuis op de algemeene be graafplaats overgebracht. De autobestuur der is doorgereden zonder zich om het slachtoffer te bekommeren jjTel.'' AANRIJDING MET DOODELIJKEN AFLOOP. Op den Utrechtschen Weg nabij Arnhem heeft gisteren een aanrijding met doodelij- ken afloop plaats gehad. Ter hoogte van den Zwarteweg reed de 52-jarige arbeider Roes uit Oosterbeek op zijn rijwiel op het midden van den weg. Een auto, bestuurd door den heer E. uit Arnhem kwam hem achteroprijden. De heer E. meende den wielrijder nog rechts te kun nen passeeren. Op hetzelfde moment week deze laatste echter naar rechts uit, zoodat hij onder de auto geraakte. Hij werd met gebroken voet en ernstige inwendige kneu zingen naar het St. Elisabeths Gasthuis te Arnhem vervoerd, waar hij ongeveer een uur na aankomst is overleden. MET DE FIETS TE WATER GEREDEN. Vrijdagmorgen werd door den landbou wer Nijkamp van Schoonheeten bij de poli tie aangifte gedaan, dat zijn knecht, de 21- jarige P. Lok, die daags te voren tegen den avond naar Raa'.te was gegaan, om daar een paar gramofoonplaten te koopen, niet was thuis gekomen. L. die reeds 6 jaren bij landbouwer N. in dienst was, stond als oppassend bekend, daarom werd een ongeluk gevreesd. Daar L. bij het naar huis gaan langs het Over- ijselsch Kanaal mqpst, werd in het kanaal gedregd. Zaterdagmiddag werd het lijk dicht bij het huis waar hij de gramofoonplaten had gekocht, met zijn rijwiel uit het 'kanaal ge haald. Vermoedelijk- is de man toen hij huis waarts wilde keeren op zijn rijwiel ge sprongen en door de duisternis in het ka naal gereden. RIJNSCHIP GEZONKEN. Opvarenden in veiligheid. Zaterdagmiddag te ruim vier uur is op de reede van Terneuzen het Rijnschip „St. Marie", 1400 ton groot, gezonken. Het schip was geladen met zand en van Hulst op weg naar Gent. De opvarenden konden met een roeiboot den vasten wal bereiken. Schipper was Florent de Rooy, het schip werd ge sleept door de Belgische sleepboot „Truro". Toen de sleep aan de haven voorbijvoer lag het scheef, eenige sleepbooten voeren ter assistentie uit, doch voor zij het Rijn schip konden bereiken, was het reeds door midden gebroken en gezonken. Kindje doodgevallen. De echtgenoote van den heer T. S. uit de Albert Cuypstraat te Zwolle viel met haar baby van vijf maanden van de trap. Het jongentje liep een ernstige hoofdwonde op en overleed spoedig na het ongeval. Aan de bekomen verwondingen overleden. De motorrijder S. uit Oosterhout, die voor eenige weken te Gilze-Bijen in aanrij ding kwam met een vrachtauto, is aan de gevolgen der daarbij bekomen verwondin gen overleden. De 38-jarige granietbewerker A. Meyer uit Groningen, die bij het motorongeluk te Uithuizermeeden zwaar werd gewond, is overleden. De man laat een vrouw en twee kinderen achter. INBRAAK EN POGING TOT MOORD. JEUGDIG ECHTPAAR OVERVALLEN. Een knecht de dader? Heeft hij zelfmoord gepleegd? In den nacht van Zaterdag op Zondag is ten huize van het jeugdige echtpaar J. Laninga te Ide, onder De Punt, een. in braak en poging tot moord gepleegd. Des nachts om drie uur werd de familie, welke haar slaapkamer heeft boven de bak kerij, door een man overvallen. Laninga werd met een stuk ijzer een slag op het hoofd toegebracht, waardoor een wonde van 2 c.M. diepte ontstond. Ook de vrouw werd, zij het licht, gewond. Het gelukte haar het electrisch licht aan te knippen, waarop de dader, die gekleed was in pull over en een pet achterstevoren op het hoofd had, op de vlucht ging. Dr. van den Berg uit Vries heeft den man, wiens toestand ernstig is, verbonden. Hij mocht niet wor den vervoerd. Yan deze inbraak en poging tot moord wordt verdacht de 20-jarige bakkersknecht W. W., die zijn slaapkamer heeft boven de bakkerij, doch geheel geisoleerd van de wo ning der familie L Een geldkistje, dat vermoedelijk het doel van deze inbraak is geweest, heeft hij bij zijn vlucht laten staan Men vermoedt, dat de jongeman na zijn daad zelfmoord heeft 1 gepleegd. Tot gisteravond bleef het dreg gen in het Noordwillemskanaal zonder re sultaat. VROUW VERMOORD TE R0TTERDAM? Lijk van eenige dagen gevonden. Een afschuwelijke moord is gisteravond ontdekt op het Herman Dullaertplein no. 12 te Rotterdam. In de woning van dit perceel is het lijk gevonden van de ongeveer 65-jarige mej. Reekers, die men reeds eenige dagen niet had gezien. Bu ren hadden haar afwezigheid wel eenigs- zins vreemd gevonden, doch men sloeg er verder geen acht op, daar de vrouw zeer rustig en afgezonderd leefde en zeer weinig met de buurtbewoners sprak. Mej. Reekers, die ongehuwd was, be zat eenige panden, in een waarvan zij zelf woonde, terwijl zij o.a. een van haar huisjes verhuurd had aan het oude echt paar van Leeuwen. Reeds eenige dagen geleden was een neefje van juffrouw R. aan de deur ge komen, doch op het herhaald bellen werd toen niet open gedaan. De kleine jongen had dit aan zijn moeder, de schoonzuster van de vermoorde vrouw, medegedeeld, doch zij vermoedde nog geen onraad, maar veronderstelde, dat de vrouw uit was. Toen zij haar zoontje in de volgende dagen nogmaals naar de woning zond en steeds te 'hooren kreeg, dat niemand thuis was, ging de vrouw zelf eens op onderzoek uit. Ook zij kreeg op haar herhaald bellen geen gehoor en liep daarom naar het echtpaar van Leeu wen, waar juffrouw R. steeds zelf de •huur ophaalde. De oudjes deelden haar mede, dat mej. R. Dinsdag nog bij hun geweest was om de huur op te halen, doch dat zij haar nadien niet meer hadden gezien. Daarop vroeg de vrouw of van Leeu wen eens mee wilde gaan kijken. De oude man stemde hierin toe en zag door de ramen, dat in het keldergat het lijk lag van de gezochte. Hij was zoo verstandig onmiddellijk de politie op te bellen. Vrij spoedig was ter plaatse de com missaris van afdeeling IV, de heer Snippe, alsmede een aantal rechercheurs en inspecteurs, die het huis binnendron gen en eenigen tijd later verscheen ook het Parket. Men vond de vrouw in een grooten bloedplas, terwijl in de kamer alles overhoop was gehaald. Van ver schillende kasten stonden de laden open, terwijl voorts alles er op wees, dat hier een moord was gepleegd. De politie wenschte echter niemand tot het perceel toe te laten, zoodat nadere bijzonderhe den voorloopig nog ontbreken. Vast staat echter, dat de vrouw reeds eenige dagen geleden vermoord is. Ver moed wordt, dat de dader zich aan de achterzijde van het pand toegang tot de woning heeft verschaft. De vrouw had steeds de ramen aan de achterzijde open, doch hedenavond,, toen de moord ontdekt werd, waren de ramen gesloten. Een deur aan de voorzijde was nog ge grendeld, zoodat de dader, nadat hij het misdrijf had gepleegd, weer aan de ach terzijde het pand verlaten moet hebben. Daar de vrouw er financieel gunstig voor stond, is er gegronde reden voor het vermoeden, dat roof het motief is van deze afschuwelijke misdaad, die in de rustige buurt groote beroering ver wekt heeft. Nog laat in den nacht groep ten de menschen te zamen voor het pand van den moord. Of geld vermist wordt, kon nog niet worden vastgesteld. Tot diep in den nacht is de politie bezig geweest met het onderzoek. De dactycolopische- dienst, onder leiding van den heer Tas, nam een groot aantal fo to's, o.a. van de vermoorde vrouw, ter wijl verder langdurig naar stille getuigen werd gezocht. Voortdurend reed een po- litie-auto af en aan, terwijl de met het onderzoek belaste justitie en politie ambtenaren urenlang in het pand ver toefden om alles nauwkeurig op te ne men. In verband met het onderzoek naar de identiteit van den dader bewaarde de politie het diepste stilzwijgen. De vele belangstellenden die zich nog tot laat in den nacht voor het huis bevonden, werden op grooten afstand gehouden. De politie verklaarde aan het slot van haar onderzoek, dat de mogelijkheid niet is uitgesloten, dat het hier geen moord betreft. „De Crt." MOORDAANSLAG OP ZIJN VROEGERE VERLOOFDE. De dader is voortvluchtig. Gisteravond om 8 uur is een moord aanslag gepleegd ten huize van mr. De J. in de Balistraat te 's-Gravenhage. Op dat uur werd er aangebeld door den vroegeren verloofde van de dienstbode. Toen het meisje de deur opende, zette de man zijn voet tusschen de deur en den drempel en begon een gesprek met haar. Het meisje was niet van zins den man langer aan te hooren, waarop do man een mes trok en het meisje ernstig in de b.orst verwondde. Door den Ge neeskundigen Dienst is zij naar het zie kenhuis vervoerd, doch haar toestand was van dien aard, dat zij, na verbonden te zijn, weer naar de Balistraat ver voerd kon worden. Het mes, dat de da der had weggeworpen, werd in de buurt door de politie gevonden. De dader, die bekend is, is op het oogenblik nog voort vluchtig. DE DIEFSTAL BIJ DR. PHILIPS. Nadere bijzonderheden over de arrestatie te Berlijn. Omtrent de aanhouding te Berlijn van een vierde verdachte in de zaak van den belangrijken diefstal ten nadeele van dr. ir. Philips, in diens flatwoning aan de Van Hogenboschlaan te Den Haag op 24 Juli j.l. gepleegd, vernemen wij nader het volgende. Men herinnert zich dat kort na den dief stal een gewezen huisknecht van dr. Phi lips, de Oostenrijker D. werd gearresteerd als eerste verdachte en eenigen tijd later nog twee landgenooten van D., zekere H. en M. Deze drie personen bevinden zich nog in het Huis van Bewaring in voorloopige hech tenis. Intusschen kwam uit het onderzoek vast te staan dat er nog een vierde medeplich tige in het spel moest zijn, wiens verblijf echter onbekend was. Verleden week Vrijdag kwam de Haag- sche politie ter oorc, dat deze vermoedelijk medeplichtige zich te Berlijn kon bevinden. De inspecteur Bouwhoff is dien dag on middellijk naar Berlijn vertrokken om een onderzoek naar den gezochte in te stellen met het resultaat, dat, na eenige dagen speuren, tot arrestatie van dezen verdachte kon worden overgegaan. Het is de 30-jarige J. Daschek, een ex- schoenmaker, die de laatste jaren een weel- de.rig leventje leidt, zonder dat hij kan aan- toonen, waaraan hij die luxe te danken heeft. Daschek reisde door Duitschland en Oostenrijk onder den naam van baron von Lukarch. Door valsche telegrammen had hij zich uit Den Haag naar Berlijn laten roepen, waarheen hij toen per vliegtuig was ver trokken. Zijn gedragingen in de Duitsche hoofdstad waren van dien aard, dat sterke vermoedens van medeplichtigheid in de in braak en diefstal van juweelen en geld, tot een gezamenlijk bedrag van twee ton, tegen hem waren gerezen. Dinsdag j.l. is hij te Berlijn „einge- sperrl'5. De Nederlandsche justitie heeft zijn ui:levering aangevraagd, waaromtrent de bes issing van de Duitsche regeering wordt tegemoetgezien. Inbraak in een open woning. Vrijdagavond tusschen tien en twaalf uur is in Den Burg op Texel ingebroken bij een alleenwonend man, een zekeren D. Ak kers Gzn., die afwezig was. De dief is de niet gesloten achterdeur binnengedrongen, heeft den sleutel uit de bedstede gehaald en het kabinet geopend, waar hij uit een lade een bankbiljet van 300 en een gou den tientje, benevens eenige gouden voor werpen heeft weggenomen. De dief heeft blijkbaar haastig gewerkt, want hij heeft gouden voorwerpen van grootere waarde over het hoofd gezien. Inbrekers in de slaapkamer. Zaterdagnacht hebben inbrekers zich toe gang verschaft tot den boekhandel van de firma Meys Wolf aan den Heuvel te Oss. De dieven, die zich aan de achterzijde van het huis toegang hebben verschaft, hebben op hun gemak den winkel doorsnuffeld en uit de toonbanklade een bedrag van 5 benevens een partij postzegels ontvreemd. Vervolgens hebben zij een partij boeken en een schrijfmachine ingepakt en gereed ge zet om mede te nemen. Daarna zijn ze naar boven gegaan met de bedoeling de brand kast, die zich op de slaapkamer van den eigenaar, den heer S. Hal bevindt, te for- ceeren. Toen zij in de slaapkamer waren, werd de bewoner wakker. Op het zien van de inbrekers begon hij te schreeuwen, waar door de omwonenden gealarmeerd werden. De dieven slaagden er echter in te ontko men. Brand in een Ijzerhandel. Zaterdagmiddag tegen vijf uur is brand uitgebroken in de N.V. Miedema's Ijzer handel op de Brol te Leeuwarden. De brand is ontstaan op de tweede verdieping en sloeg naar den zolder over. Spoedig stegen dikke rookwolken uit het dak op. De brand weer, die het vuur bestreed met een motor spuit en drie slangenwagens, was den brand na ongeveer een uur meester. Het boven gedeelte van het pand brandde geheel uit. terwijl in de benedenverdieping veel water schade werd aangericht De oorzaak is on bekend. Verzekering dekt de schade. Hotel afgebrand te Aalten. Zaterdagmiddag ontstond door onbeken de oorzaak brand in het café-hotel-restau rant „De Leeuw", gelegen in het hartje van Aal ten. Hot vuur greep zoo snel om zich heen, dat aan redden niet te denken viel. De brandweer wist met drie stralen op de motorspuit de belendende pereeelen te be houden. De brand is ontstaan op zolder, waar schansen waren opgeslagen en waarin het vuur gretig voedsel vond. Het café, dat geheel uitbrandde, was door verzekering gedekt. Bankpapier in de kachel. Te Mill (N.-B.) kwam iemand uit een winkel, na boodschappen te hebben ge daan, thuis terug met een papieren zakje waarin wisselgeld, dat terugontvangen was op een bedrag van 40. Tegelijk met eenig ander rommelpapier werd per ongeluk ook het geldzakje in de brandende kache] ge worpen. Een bedrag ad 30, n.l. een biljet van 20 en een van 10, werd door het vuur geheel verteerd. Het zilvergeld, ruim 9, hoewel beschadigd, zal door de Rijks munt te Utrecht, waarheen het gezonden is, wel gerestitueerd worden. HILLEG0M. Voor de jonge werkloozen. Dezen win ter wil het Gemeentebestuur weder alles aanwenden om de jonge werkloozen aange naam en nuttig bezig te houden. De bespre king van een en ander zal Vrijdag a.s plaats hebben in het Veilinggebouw aan de Van Pelsstraat alhier te 8 uur. Gaarne wekken wij de jongelui op, om èn die ver gadering bij te wonen èn te profiteeren van de cursussen in bloembollencultuur, En- gelsch, algemeene ontwikkeling enz. KATWIJK. Geboren: Huig z. van W. Ouwe- hand en H. v. Rijn Cornells z. van A. v. d. Plas en A. Ouwehand Theo- dorus Franciscus Wilhelmus z. van J. Warmenhoven en M. M. v. d. Berg Gerrit Cornelis z. van F. Haasnoot en A. Klok Niesje d. van H. Molo en O. van Leeuwen Willem z. van D. Nijgh en A. v. Rhijn Anna Maria Helena Gerarda d. van H. N. van Paridon en M K. A. v. d. Drift Engel z. van W. Guijt en Iv. Hoek Willemijntje d. van P. Hamelink en A. Bergshoeff Neeltje d. van D. Schaap en C. de Jong Cor nelis z. van W. Meijvogel en P. van der Holst. Ondertrouwd: Willem Hoek en Neeltje Noppe Arie Kuijt en Jacoba van Beelen. Getrouwd: C. Schaap en G. de Best. Overleden: Arie Kuijt Tl j., echtg. van N. Plokker - Pieter Haasnoot 55 j., echtg. van A. van Duijn. OEGSTGEEST. Kiesvereeniging. Genoemde vereeni- ging hield in „St. Willibrord" een alg. vergadering, die slechts matig was be zocht. De voorzitter verwelkomde bij de opening de aanwezigen, speciaal het raads lid, den heer Paardenkoopcr. De notulen werden na voorlezing goedgekeurd. Het belangrijkste punt der agenda was de be spreking der ingediende samendementen op het conceptrprogramma 1933 van de R.- K. Staatspartij. Aan deze bespreking namen vele leden deel. Den afgevaardigde werd vrij man daat gegeven, doch verzocht rekening te houden met de wenschen der vereeniging. Bij de rondvraag kwam wederom de volkshuisvesting tersprake en Het plan „Buitenlust''. De meening werd geuit, dat de goedkoopere huizen in het plan-Kort er wel nimmer zouden komen. De heer Paar- dekooper noemde het een fout, dat destijds door het gemeentebestuur niet is bepaald wanneer deze huizen moesten zijn gebouwd. De Katholieke raadsfractie is overtuigd van de noodzakelijkheid eener betere volks huisvesting. Nadat nog eenige interne aangelegen heden waren besproken, sloot de voorzit ter onder dankzegging voor de aangename discussies de vergadering. Burgerwacht. In „Het Witte Huis" had Zaterdagavond de prijsuitreiking plaats van de op 8 October gehouden schietwedstrijd van de Burgerwacht, waarbij tegenwoordig waren de burgemeester en de eere-voorzitter, de heer J. Zaalberg. Na opening door den w.n. voorziter, dr Timmermans, beeft de commandant de prijzen uitgereikt aan: Afdeeling A: le pr. H. W. Collee 69 p. 6 rozen; 2e pr. G. v, Druten 94 p. 5 rozen; 3e C. Kok 93 p. 3 rozen; 4e P. de Wit 93 p. 4 r. Afdeeling B: le pr. J. P. C. Sentel 92 p. 4 r. 2e J. G. Juffermans 90 p. 4 r. 3e G. Koelman 89 p. 2 p. 4e J. C. Krijger 88 p. 2 r. 5e L. v. Nieuwkoop 85 p, 2 r, 6e C. J. v. d. Aar 83 p. 2 r. Afdeeling C: le J. v. d. Mey 82 p. 1 r. 2e J. J. Vos 82 p. 1 r. 3e E .A. P. de Raedt 75 p., 4e G. A. J. Hogervorst 75 p. 2 r. 5e M. C. W. van Gent 67 p. De rozenprijs werd uitgereikt aan den heer H. W. Collee. Na afloop daarvan zeide de commandant dat hij in verband met zijn hoogen leeftijd als zoodanig ontslag heeft gevraagd aan den bur gemeester. Hij herinnerde aan de aangename samenwer king tijdens de 12 y, jaar, dat hij 't commando heeft gevoerd en hoopte, dat de goede geest zou blijven bestaan. Hij dankte leden cn be stuur voor de betoonde vriendschap en riep al len toe: Houdt den goeden naam van uw Bur gerwacht hoog. Hij dankte voorts voor de betoonde mede werking van oud-burgemeester Griethuyzen en van diens opvolger, burgemeester v. Gerrevink, in wien bij eenzelfden geest heeft gevonden. Ook de heer Zaalberg werd dank gebracht. Vervolgens sprak burgemeester van Gerre vink. die de commandant schetste als een on berispelijk commandant en onkreukbaar aan hanger van het Vorstenhuis. Hij las de inge komen brieven voor v^n den inspecteur der Burgerwachten en van kap. Snijders. Het dochtertje van den heer Schenau over handigde den commandant een mooie vaas met rozen namens een tweetal leden. De heer Zaalberg bracht de prettige jaren in herinnering en dankte de commandant voor het behoud van de goede onderlinge verstand houding. Ter aanmoediging schonk hij een zil veren lauwerkrans als „Pellenburg-prijs", die nende als wisselprijs voor hem, die per jaar het hoogst aantal punten behaald. Dr. Timmermans hield een kernachtige rede en schetste daarin de afgelegde jaren van het bestaan der Burgerwacht en de groote toewij ding en trouw van den commandant aan vader land en overheid. Wij betreuren uw heengaan en wenschen u met uw trouwe echtgenoote nog vele jaren van gezondheid toe. Hij overhandigde den commandant een prach tige foto van een der laatste oefeningen te Katwijk. De commandant dankte ieder afzonderlijk voor de hen gebrachte hulde en verzocht staan de het Wilhelmus te zingen, waaraan spontaan werd voldaan. Hiermede was het officieele gedeelte van den avond afgeloopen. st0mpwijk. Volksbond. Verleden week 'had in café „De Nieuwe Sschenkkan" een ver gadering plaats van den R. K. Volks bond. De voorzitter, de heer J. Groen e- weg, opende de vergadering en verzocht den secretaris de notulen voor te lezen, welke met een woord van dank aan den secretaris worden goedgekeurd. In plaats van den heer J. v. Beunin- gen, die bedankt heeft ale lid van de controlecommissie, worodt. roei meerder heid van stemmen benoemd dc heer E. v. d. Lubbe. Dan krijgt de geestelijk adviseur, kap. Klaver, het woord, ter bespreking van de brochure: „Naar een nieuwe wereldorde" van prof. dr. W. Ivoenraadt. Op duidelijke wijze zet spr. uiteen hoe aan ons katholieken in de encycliek Quadragesimo Anno datgene wordt, voor gehouden wat verbetering, namelijk de publiekrechtelijke bedrijfsschappen, wel ke in de brochure van prof. dr. W. Koenraadt behandeld wordt. Ten slotte beveelt kapelaan Klaver deze brochure in de belangstelling der vergadering aan. De geestelijk adviseur mocht na zijn uiteenzetting een dankbaar applaus oogsten. Een 30-tal brochures vond di rect aftrek bij de aanwezigen. De voorz. bespreekt een bestuursvoor stel namelijk om bij gelegenheid van het eenjarig bestaan een avond to organ i- soeren, welke tevens dienen zal als pro paganda-avond voor do onderaf doding „St. Deus Dedit". Als spreker zal dien avond optreden het lid van het hoofd bestuur, de hoer v. d. Akker, waarna de geestelijk adviseur eenige films zal ver- toonen. De toegang tot dien avond heb ben alle leden cn hun echtgenoot-en. Te vens zal aan de aanwezigen een versna pering uitgereikt worden. Dit voorstel wordt met algemeene stemmen goedge keurd. Deze avond zal gehouden worden 21 October a.s. Van de rondvraag werrl ruim gebruik gemaakt. Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorzitter met een woord van dank de vergadering. VOORHOUT. 'Comité voor Werkloozenzorg. De com missie voor verzorging cn zoo mogelijk ondersteuning van werkloozen, is weder om voor het seizoen 1932—'33 met haar werk begonnen, en heeft voorloopig haar plan vastgesteld. In deze commissie werd dan overwogen, dat de nood in het komende seizoen zeker grooter zal zijn dan zc in het afgeloopen jaar geweest is, waarom zij een dringend beroep doet op hen, die nog wat zouden kunnen missen voor den bchoeftigen mede- mensch. Er bestaan thans plannon. om een col lecte te houden in samenwerking met da muzielcvereeniging; ook zal men trachten door het geven van toorieel- en zanguit voeringen, collecten langs do huizen etc. etc,, gelden voor het bekende doel bijeen te krijgen. Voorts zal de commissie probcercn een groepje flinke jongedames bijeen te krijgen, welke dc noodige assistentie bij de eventueel to houden collecten cn andere in zamelingen zullen verleunen Naast bovengemeld comité is ook opge richt een z.g. kleedingcomitó, hetwelk zoo veel mogelijk zal zorgen voor de verschaf fing van kleeding, schoeisel en beddegocd. Zeer binnenkort zal dan een oproep dc ronde doen, om oude kleeren beschikbaar te stellen ten bate van de behoeftige ge zinnon in deze gemeente Laten wij hopen dat het comité succes moge hebben met hare inzamelingen waar toe allen daadwerkelijk kunnen medewer ken.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 11