UIT DE OMGEVING EEZE A P Soliede Kousen gen* 3 UIT DE OMGEVING VRIJDAG 14 OCTOBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 ch Toone' 'afereelen. 75 en Oj grepen, dezer Bo n dit bla etaling va Rang e Rang pe nbegrepe besprekin fan 11 tfl 78Ï 1—4 pen OEH en Ad aan KATWIJK AAN DEN RIJN. Onveilig duin. Het duinterrein aobtcr de Rijkssohietbanen zal wegens het schie ten met scherp de volgende week onveilig zijn op: Maandag van 912 uur, Dinsdag van 93 uur, Woensdag van 92 uur, Don derdag van 92 uur, Vrijdag van 92 uur, Zaterdag van 26 uur. Slechts dan als de roode vlaggen zijn ingehaald, is het ter rein weer veilig. LISSE. Volksbond. Gisterenavond hield de afd. van den Volksbond een ledenvergade ring in de groote zaal van het Bondsge- bouw. De voorzitter, de beer C. Schrama, opende met gebed en verwelkomde de trouw opgekomen leden, in het bijzonder den hooldbestuurder, den heer A. J. An- genenu De voorz. wijdt enkele woorden aan het winterprogram. in samenwerking met den Geest. Adv. hebben wij een program samengesteld, dat klinkt als een klok. Voor de werklooze leden zal zeer veel ge daan worden. Spr. beval aan deze dagen te beginnen met het bijwonen der H. Mis. De notulen werden voorgelezen en onver anderd goedgekeurd. Vervolgens werd een verslag uitgebracht van de gehouden verga dering van den Centralen Raad, welke ge houden is op 6 Juni j.l_ waarbij een woord van dank werd gebracht door den voor zitter. Vervolgens werd het woord verleend aan den heer A. J. Angenent. Spr. behandelde in het kort de Encycliek „Quadragesimo AnnoDeze Encycliek geeft antwoord op de meeste vragen, welke in dezen tijd van malaise gesteld worden. Spr. gaf een alge- meenen indruk hierover. De boestand, over het algemeen genomen, verschilt hemels breed bij den toestand van 40 jaar geleden. Wij moeten erkennen, dat alles lang nog niet bereikt is geworden, wat wij zouden wenschen. Dit ligt aan de menschen zelf, die niet de Rerum Novarum wilden erken nen, en zoodoende den weg niet volgden, voorgeschreven in deze Encycliek. In welke richting moeten wij ons begeven? Verschil lende richtingen werden ons voorgelicht, doch niet in goede banen. Een goede rich ting werd ons gegeven n.l. door de Kerk van Rome in de Encycliek „Quadragesimo An no". Spr. kon niet genoeg aanraden deze van a tot z te lezen en te herlezen. Dan krijgt men een kijk op den hedendaagscben toestand. Iedere vraag, die men zichzelf stelt, vindt een oplossing in deze Encycliek. Samenwerking tusscben iederen stand moet er komen, waaruit zal geboren worden een Maatschappij van liefde. Aan het einde dankte de voorz. namens de geheele vergadering den spr. en uitte den wensch, dat de heer Angenent binnen- kort nog eens zou komen spreken over deze Encycliek. Hierna werd de vergadering met gebed gesloten. TER-AAR. Kiesvereeniging. Onder leiding van haar voorzitter, den heer W. Togni,. hield de R. K. Kies ver. een ledenvergadering Woensdagavond in Café Verhoef. De op komst was gering. Ruim half acht opent de voorz. de vergadering met den eür. groet, heet de aanwezigen van harte wel kom, waarna de secr., de heer H. Markman, de notulen leest, welke worden vastgesteld. De Pastoor, die ter vergadering gekomen is, wordt verwelkomd. Nu wordt een aanvang gemaakt met het voorlezen van de serie amendementen, 36 in getal, die ingediend zijn door de ver schillende Kiesvereenigingen bij de Kamer- Centrale te Leiden voor het program van actie der R. K. Staatspartij. Na goedkeuring der vergadering werd aan den voorzitter een bindend mandaat mede gegeven voor de amendementen, die aanstonds te Gouda behandeld zullen wor den. Het praeadvies op enkele amendemen ten, ingediend door onze Kiesv„ luidde: ter bespreking op de a.s. Partij-Raadvergade ring. Verder werd er stoer op aangedron gen, dat onze afgevaardigde tegen cumu latie van tractementen moeten stemmen. Aan het einde gekomen van voorlezing der amendementen bracht de voorz. een woord van lof aan onze Staatspartij, die elke kiezer in de gelegenheid stelt, wat aan te brengen in het program. Zij is zeer zeker een democratische partij. Bij de rondvraag wilde de heer Post met het oog op de a.s. verkiezingen een spe ciale actie op touw zetten, dat alle R. K. Kiezers van Ter-Aar lid zijn van de R. K. Kiesvereeniging, want er zijn er nog vele die buiten onze rijen staan. De voorz. is niet tegen om dit te doen, maar, zegt spr.: het is zoo zwaar werken. Men staat som tijds verbaasd welk een antwoord men krijgt van sommige wanneer men vraagt of zij lid wenschen te worden van de Kies vereeniging. Doch, zegt spr., het bestuur zal haar plicht vervullen en geen middelen onbeproefd laten, dat allen zich aansluiten bij onze vereeniging. De heer Post wijst verder nog op de Land- en Tuinbouwbelangen, die op het spel staan. Laten alle katholieken als één man optrekken en zich scharen in de R. K. Kies-ver. Geruimen tijd wordt gesproken over de subsidieering aan de T.B.C.-vereeniging. Dit schijnt een zeer ingewikkelde zaak te zijn en het noodlottigst is, dat de subsidie noodig gebruikt kan worden, maar helaas: het schijnt wel dat men er nog niet aan kunnen komen. Doch laten wij hopen, en na de besprekingen gehoord te hebben, dat deze zaak spoedig tot een goede op lossing moge gebracht worden. Hierna sluiting. WOUBRUGGE. Geboren: Annie, d. van F. R. J. Knetsch en A. C. W. Slootbeek. Alwina Juliana, d. van A. P. E. J. Geerdes en P. M. Warner. Petrus Johannes, z, van C. v. d. Laan en M. v. Zonneveld. Alida Joanna Maria, d. van H. J. v. d. Wiel en A. M. v. ZeLst. Adrianus Wilhelmus, z. van A. P. v. d. Wiel en A. Q. Rietveld. Jacoba Hendrika, d. van Th. J. Wassenaar en J. M. Heerens. Hendrik, z. van P. v. Rijssel en A. T. Kroon. Gehuwd: L. J. Olijerhoek j.m. 26 jaar en E. Kuijpers jd. 20 j. Overleden: A. Stegehuis 86 j, wedr. van J. Ohr. Stokkers. Gevestigd: E. de Regt van 's-Gra- Vertrokken: W. Z. Gerritsen en ge zin naar Leiden. Jac. en Joh. Beider naar Amsterdam. H. P. Heesterbeek naar Schagen. C. J. Tulen naar Leiden. J. M. de Ridder naar Oegstgeest. WASSENAAR. Hanze. Onder voorzitterschap van den heer A. te Nijennuis vergaderde alhier in het Patronaatsgebouw de plaatselijke at- deeling van de JA. K. MiduensLandsvereenï- ging de Hanze. Na de geuruikeiijke plicut- plegmgen werden de notulen gelezen die onveranderd werden vastgesteld. Diverse ingekomen stukken en inededee- lingen werden hierna ter kennis van de vergadering gebracht. Hierna hield Mr. 1. Bacn, directeur van het Centraal Manze- bureau, een rede over het onuervverp: ,sUn- ze roeping, ons beiang, onze plicht". Na een kort inreidend woord deeide spr. mede, dat men thans bezig is aan de sa menstelling van een nieuw werkprogram voor den Nederl. R. K. Middenstandsbond, dat, naar spr. hoopt, wanneer het gekend zal worden, meer besef zal geveh van wat onze middenstandsbe weging wil. Velen meenen, dat ons werk op plaatselijk ter rein ligt en landelijk van geen beteekems. Anderen zien een enkel onderdeel en ver- waarloozen andere onderdeelen. Het nieu we program zal die onderdeelen bijeen voegen en dan hoopt spr., dat meer kennis van het doel ook meer geestdrift zal wek ken. De tegenstelling die men vaak stelt tusscben stands- en vakorganisatie is on juist, omdat beiden zoowel voor geestelijke als stoffelijke belangen zorgen, hetgeen spr. uitvoerig aantoonde. Aan de hand van de encycliek Quadragesimo Anno betoogt spr. dan, dat moet worden gestreefd naar ver betering der zeden en naar een andere maatschappelijke ordening, i.e. publiekrech telijke bedrijfsorganisatie, welke conclusie bereids werd vastgesteld op bet te Ven'o gehouden congres. Die publiekr. bedrijfsorg. moet er op korten termijn komen en onze taak is. de geesten daarvoor rijp te maken. Het is ook een kwestie van stoffelijk eigen belang, want geen groep als de onze heeft zoozeer te lijden onder een bandelooze con currentiestrijd. Ook op politiek terrein, via de R. K. Staatspartij moeten we trachten die bedrijfsorganisatie tot stand te bren gen. Het program van de R. K. Staatspartij is dienaangaande wat vaag; we moeten trachten een meer concreet punt daarin te krijgen. Willen we tot die ordening komen, dan moeten we ook onze vakorganisatie versterken. Wat de bescherming van den midden stand tegen het grootbedrijf betreft, advi seert spr. om daarvan geregeld kennis te nemen door het lezen van desbetreffende artikelen in de Middenstandskrant en in de R. K. Middenstander. In die bescher mingsgedachte zit veel, maar bescherming is alleen te verwachten wanneer wij onze functie in het economisch leven behoorlijk vervullen. Ook daarvoor is publiekr. be drijfsorg. noodzakelijk. De stands- en vakorganisatie beschouwt spr. als- een twee-eenheid. Er goed lid, is lid van beiden. De vakorganisatie is voor de zaakkundige ontwikkeling, maar ook de standsorganisatie is dat, waarbij spr. o-a. wijst op den radiocursus. De gedachte vau economisoh veweer ligt op het terrein der vakorganisatie, doch wordt ook door de standsorganisatie bevorderd, die o.a. ook de inkoopcoöperatie heeft gepropageerd. Een plaatselijke kwestie terzake de win kelsluitingswet aanroerend, is spr.'s mee ning, dat het met de samenwerking met de neutr. vereeniging wel weer in orde zal ko men. Hoofdzaak is, het doel der organisatie voor oogen te houden, opdat men niet ver- drinke in de dingen van iederen dag. Juist voor den middenstand is het van zooveel belang, de staatkundige en sociale vraag stukken niet eng, maar groot-te zien, dus een scherpe doelstelling voor oogen te hou den. Laten wij nooit vergeten de gToote doeleinden im onze sociale beweging. Die, groot te zien is niet in de laatste plaats wat de middenstand in deze dagen heeft te doen, teneinde ook bet stoffelijk eigenbe lang van onzen stand te kunnen dienen. Luid applaus volgde op deze met aan dacht gevolgde rede, waarna ook de voor zitter der spreker dank braoht. Van de ge boden gelegenheid tot gedachtenwisseling werd geen gebruik gemaakt. Tot afgevaardigde naar den Centralen Raad werd benoemd de heer A. M. Nijen- huis en als diens plaatsvervanger de heer J. J. A. Bakker. Er werden geen voorstellen ingediend voor den Centralen Raad. Nevens meer huishoudelijke aangelegen heden kwam bij de rondvraag oa. ter spra ke het opzeggen van de samenwerking door de neutr. vereeniging. Met algemeene stemmen werd besloten een schrijven te zenden waarin vervat, dat er ook dezerzijds grieven zijn en dat men bereid was mede te werken tot herstel der samenwerking, doch dat een initiatief voorstel daartoe zou moeten komen van den kant die de samenwerking heeft op gezegd. De geanimeerde en zeer goed geslaagde vergadering werd met den chr. groet ge sloten. voor LAGE PRIJZEN FIL D'ECOSSE MET ZIJDE uiterst soliede, met volle garantie 75, 48 C Alle modekl. steeds voorhanden. FIJNE ZIJDEN KOUSEN 07 1.27 ö/C Onze PRIMA WOLLEN DAMESKOUSEN nr 1.67, 1.25 "D C WOLLEN SKISOKJES T7 extra mooie kwal. 87, 65 Dl Ct Onze KINDERKOUSEN met extra lange beenen, onverwoestbaar sterk en goedkoop HAARL.STR. h. DONKERSTEEG 2-4-6 Nog slechts twee dagen onze her- openings-souvenirs bij aankoop vanaf f 1.50. HOE IS HET WEER A.S. ZONDAG? VOORLOOPIG ONVAST, REGEN ACH'iiG WEER. Sedert de vorige week is de algemeene weerstoesund er niet beter op geworden hetgeen trouwens geaeel overeenkomt met den normalen gang van zaken in dezen tijd van het jaar. Aanvankelijk scheen het alsof het uitgestrekte depiessie-gebied, hetwelk zich over het grootste gedeelte van West- j en Noordwest-Europa gevormd had, weer min of meer tot oplossing zou komen en in het midden van de week ontstond werkelijk een belangrijke weers-verbetering ten ge volge van het opvullen van de depressie- kernen over de Noordzee. Deze verbete ring heeft niet lang mogen duren, want reeus in den nacht van Woensdag op Don derdag ontwikkelde zich opnieuw een uit gebreide depressie,waarvan de kern over Schotland kwam te liggen. Dit was waar schijnlijk een gevolg van het doorkomen van een krachtigen, relatief wannen en water damp-rijken luchtstroom over Zuid- en Oen- traal-Europa en van een kouden lucht stroom over den Oostelijken Atlantischen Oceaan. Zware regenval in ons land was daarvan het gevolg. Donderdag-namiddag bereikte de koude luchtstroom ons land. Verwacht kon toen worden, dat het weer dientengevolge Vrij dag nog koel zou zijn, met eenige opkla ring. Maar uit den Atlantischen Oceaan kwamen reeds weer berichten over de na dering van een nieuwe depressie, waarvan verwacht mag worden, dat deze Zaterdag hier te lande zachter regenweer zal bren- De vooruitzichten voor den week-over gang er voor Zondag kunnen derhalve niet hoopvol zijn. Hoogstwaarschijnlijk zullen I wij dan regenweer met krachtigen Zuidwes telijken of Westelijken wind hebben en van tijdelijke opklaringen kunnen wij nog geen lang durende weersverbetering verwachten, daar de algemeene weersboestand nog zeer onvast is. (Nadruk verboden). ALPHEN AAN DEN RIJN. Verkoop kalkzandsteenfabriek „Grijpe- steijn". Onder groote belangstelling werd gisteren door den Notaris R. v. d. Berg met medewerking van de makelaars Corn, de Vlaming en Backer te Amsterdam bij inzet en afslag verkocht de bekende kalk zandsteenfabriek „Grijpesteijn" met bijbe- hoorende terreinen en machinerieën. Voor- j af werden echter de machinerieën verkocht j die naderhand met fabriek en terreinen zouden worden gecombineerd. Na den ver koop der machinerieën, werd eerst nog af zonderlijk de fabriek in bod staande op 7400.en de terreinen op 4000.af geslagen welke niet werden afgemijnd. Ook daarna niet de fabriek met verschillende nummers. Als slot werd in de eindoombina- I tie fabriek, terreinen en alle machinerieën in massa gecombineerd toen.totaal in bod staande op 15675.waarboven niet min- der dan 30.000 werd gevraagd. Toen de afslager op 10.000 kwam werd de geheele combinatie afgemijnd door den heer M. Meijer van Oegstgeest. De totale opbrengst bedraagt dus 25.675.Zoowel fabriek, terreinen en machinerieën kortom deze ge heele combinatie werd onmiddellijk aan de- zen kooper toegewezen. Daar alles door één kooper werd aangekocht is het dus niet onmogelijk dat de fabriek weer in werking wordt gesteld. Bij de gisteren ten overstaan van den Notaris R. v. d. Berg gehouden verknoping in het Hotel „De Vergulde Wagen" werd het Heerenhuis ca. aan de Emmalaan no. 2 en de daarnaast gelegen terreinen resp. in bod staande op 7300.en 4000. afgemijnd op resp. 200.en 1100. door den heer W. J. Sprey alhier. Chr. Landbouwschool. Gisterenavond werd onder veel belangstelling in het wijk- gebouw „Bethel" het 10-jarig bestaan her dacht van de chr. Landbouwschool alhier. Als sprekers traden o. a. oj Mr. Dr. N. G Veldhoen van Voorburg het hoefd der school en verschillende rijks land'bruwcon- sulenten. Het geheel had een zeer geani meerd karakter Muziek. Het eerste optreden van bet bekende muziekensemblè The Red Synco paters met versterkt orkest, gisteravond in de zaal van het Nut is voor dit gezel schap een succesvolle avond geworden. Jammer, dat de belangstelling niet grooter was. Als solisten verleenden hunne mede werking Tonny Oregoire (piano), M. de Zwaan (viool), W. Elderson (Saxophoon, fluit en clarinet) en J. de Swaan (trompet). BODEGRAVEN. De Pastoor. Door Z. H. Exc. Mgr. J. D. J. Aengenent, is de zeereerw. heer A. W. J. Lü-hn, pastoor alhier, benoemd tot geestelijk adviseur van het Wit^Gele-kruis en van den R. K. Vrouwenbond. Liefdewerk arme kerken, Zondag a,s. zal de zeereerw. heer Pastoor van Dijk van Nieuwkoop in de H. Missen de halfjaarlij'k- sohe liefdadigheidspredicatie houden voor de arme kerken. Volksbond. Vergadering van den R. K. Volksbond afd. BodegravenZwam- merdam op Donderdag 13 October, des avonds half acht in het patronaat. De voorzitter, de heer S Steenbergen, opent de vergadering met den Chr. groet en heet de aanwezigen van harte welkom. Spr. verheugt zich ten zeerste in de groote opkomst. Vervo.gens geeft hij het woord aan den secretaris, den heer G Groenen dijk, voor het lezen der notulen, welke on der dank onveranderd worden goedge keurd. Vervolgens wordt overgegaan tot punt 3 Ingekomen stukken. Ingekomen is een schrijven over tooneelavonden hetwelk voor kennisgeving wordt aangenomen. 2e. Een schrijven van de Volkskrant. Echter is er al eens meer propaganda, ^oor gemaakt, hetweïk steeds nul op het request had. Niettemin beveelt de voorzitter toch deze courant ten zeerste aan. Vervolgens punt 3, Mededeelingen. De voorzitter zegt, dat 25 zangbundeltjes zijn aangekocht welke te verkrijgen zijn k 10 cent. Vervolgens deelt de voorzitter mede, d^t enkele bestuurs.eden propaganda ge maakt hebben met de boekjes „Van de duisternis naar het. Licht" en „Naar de nieuwe wereldorde". Gezien, dat over de zen inhoud een onbwikkelingsavond zal gehouden worden, worden de leden ver zocht, het terdege door te lezen. Het St. Willibrordusfeest zal gehouden worden op Zondag 6 November voor de leden en op Maandag 7 November voor de weldoeners. Opgevoerd zal worden „Gij zult niet doo- den". De voorzitter deelt mede, dat door 25 spaarders van de brandstoffenspaarkas, 250 mud brandstoffen is aangekocht. Deze spaargelegenheid wordt nog eens aanbe volen. De minimumkosten zijn 0.25 per week. Maandag a s. wordt voor de werkloozen het patronaat wederom opengesteld. Ver zocht wordt, dat aken die hiervan wen schen gebruik te maken, ter vergadering komen op Vrijdag 14 October, des avonds 8.30 uur. Hierna geeft de voorzitter een kort ver slag van de gehouden studiedagen te Ber gen. waar hij persoonlijk geweest is. Vervolgens punt 4b Bespreking kinder feest. De. voorzitter stelt voor een commis sie te benoemen, welke de plannen voor dit feest zal uitwerken. Er zal onder de leden gecollecteerd worden. De commissie bestaat uit 6 leden. Rondvraag. De Geestel. Adviseur vraagt, of het niet mogelijk is een retraite-club op te richten. Vervolgens beveelt de Geestel. Adviseur aan het koopen van de boekjes „Rerum Novarum en Quadragesimo Anno" en het zangbundeltje. Het bestuur zal z'n uiterste best doen spoedig een retraiteclub tot stand te bren gen. Het zal volgende maal een punt der agenda uitmaken. De Geestel. Adviseur zegt toe, volgende vergadering over het retraitewerk een kleine inleiding te houden. Door een der leden wordt gevraagd, of het niet mogelijk is een gemengde tooneel- club op te richten. Dienaangaande zal het bestuur der Tooneelvereeniging een ver zoek richten aan den Zeereerw. Heer Pas toor. Vervolgens wordt gevraagd of ook on georganiseerde werkloozen het patronaat mogen gebruiken, waarop ontkennend geantwoord wordt. De heer Wolswijk deelt mede, dat er loten 0.10 verkrijgbaar zijn ten bate van „Herwonnen Levenskracht". De heer Beens vraagt of er niets aan te doen is, dat te Zwammerdam 'Uijkssteun aangenomen is. De voorzitter zegt toe, met het bestuur er hard aan te werken. Hierna wordt nog een lied uit het Zang bundeltje gezongen. De voorzitter dankt hierna, de aanwezigen voor hunne op komst, beveelt nog even aan het fonds „Hulp in Nood" en sluit op de gebruike lijke wijze deze goed geanimeerde verga dering te half tien. Crisis-comité. De opbrengst van de deze week gehouden collecte ten bate van het crisis-comité bedraagt 972.57 buiten de Meije en oud-Bodegraven, alwaar nog niet gecollecteerd is. Schietwedstrijden. Op de Gewestelijke schietwedstrijden voor burgerwachten in Zuid-Holland, behaalde de Bodegraafsche Burgerwaoht een 3de korpsprijs. In de korpswedstrijden voor de Generaal de Block wisselbeker was de Bodegraafsche Burgerwacht no. 2. Personeele prijzen werden behaald door de leden: H. Jenné, A. Veelenturf, A. Dom burg, A. H. Vink, J. Boer, D. Bergs-hoef, P. Wens veen en C. Boef. De heer H. Jenné behaalde het hoogste korpssohuttersmedaillc, met 59 punten in 28.2 sec. Maximum 60 punten. Een mooie prestatie voor onze burger wacht daar er moest worden geschoten in snelvuur en met scherp. N. C. R. B. Deze week hield dc N. O. R. B. afd. Bodegraven een vergadering. Besloten werd een wintercursus te houden in droogzwemmen en bevrijdingsgrepon op Donderdagavond, f terwijl éénmaal por maand medische cursus zal gegeven wor den door Dr. Beije, op Dinsdagavond. Juis te aanvang zal overigens in hot Vcreeni- gingsorgaan worden bekend gemaakt. Melkprijs. Do melkprijs is alhier we derom met 1 cent verhoogd en bedraagt thans 10 cent per liter. Bouwvergunning. Door B. en W. ia vergunning verleend aan A. Verstoep tot het bouwen van een houten schuur. Arbeidsbemiddeling. Bij het corres pondentschap der Arbeidsbemiddeling in deze gemeente staan heden 115 personen als werkloos ingeschreven. Gevonden voorwerpen. 1 kettinkje, 1 agenda H. B. S. 1932'33 Gouda, 2 belas- tingmerken, 1 kindermuts, 1 R. K. Kerk boekje, 1 zilveren dasspeld. Verloren voorwerpen: 1 Belasting- merk, 1 alpine-pet, 1 paar nieuwe motor- pijpen. Geboren Johanna Alida, dochter van A. Ooms en van A. C. Oskamp. Overleden Levenloos aangegeven kind van J. Hortensius en E. Kaufman Wilhelmina Balfoort, 58 jaar wed. van D. W. Gesink. Ondertrouwd. P. Buitelaar 26 j^ar en N. Keijzer 24 jaar. Getrouwd: A. de Zeeuw, 23 jaar en L. van der Panne, 26 jaar. Gevestigd: A. H. Wieman en gezin van Waarder A. W. Th. Weijman van Utrecht J. Blom van Wormerveer C. J. Voerman van Hilversum J. C. van der Bas van Reeuwijk H. van der Laan van Reeuwijk K. van der Laan van Gou da J. P. Splinter van Alphen aan den Rijn J. C. Timmermans van Drunen G. Th. van Beusekom van Alphen aan den Rijn P. Groenhart en gezin van Malaqg N. O. L Vertrokken: G. van *t Hoog, naar Reeuwijk J. van Brilmanen naar Drieber gen J. van Gelder naar Amsterdam S. en B. Pies naar Halsenbaoh Dl. A. Molenaar en gezin naar Zwammerdam C. J. M. van der Voorden naar Oisterwijk Wed. C. N. Griffioen naar Amsterdam M. C. C. de Meijer©Eendenburg met twee kinderen naar Rotterdam M. Ro- hacek naar Rotterdam Wed. B. Rade makerKruisman naar Nieuwer-Amstel. HAZERSW0UDE. Geboren: Alida Elisabeth, d. v. Ber- nardus Leonardus Luyten en Maria van der Werf. Theresia Hendrika, d. v. S. van Wieringen en W. G. Lie verse Pe- tronelLa Johanna Theresia, d. v. J. H. de Jong en A. J. Verkley. Leendert, z. v. L. van Gorkum en M Metselaar. Cor nelia Adriana, d. v. P. Brugman en G. M. Vermeulen. Wilhelmina Maria, d. v. Th. C. Verbeijen en J. M. van der Geest. Johanna Clasina, d. v. E. van Klaveren en J. Reijneveld. Abraham Paulus en Anna Ariena, z. v. J. Voets en A. Qualm. Gehuwd: Corn, Fr. Smeets en Corn. M. Koot. NIEUWVEEN. Zwemvereeniging. Woensdagavond te half acht hield de nog zeer jonge zwem vereeniging „De Verbetering" haar eerste ledenvergadering.' De voorzitter, de heer dr. B. Noub, heet de aanwezigen, een dertigtal buiben het be stuur, van harte welkom. Spr wijst op do resultaten in zoo'n korten tijd bereikt. Zoo de financiën het toelaten, zal het zwembad tot in de uiterste perfecties worden inge richt in de toekomst. Volgen de notulen van den secretaris, den heer C. Udo, waarin we op een enthou siaste wijze de oprichtingsvergadering op nieuw beleven. Het comité van actie moet een extra pluim in ontvangst nemen. De vereeniging telt thans reeds 185 leden. Na een warm dankwoord aan den secre taris, volgt voorlezing van eenige ingeko men stukken, waaronder er een is van een firma, die centrale verwarming wil aanleg gen in het zwembad en blijkbaar niet weet, dat het bad verwarmen gelijk staat met do Langeraarsche Plas op temperatuur bren gen. Naar aanleiding van een verzoek van den heer I. M. Schoorl om een kleedhokje voor eigen rekening te mogen bouwen op hot terrein, hooren we, dat het bestuur daar bezwaar tegen maakt. Wel kan men bij de vereeniging een hokje huren voor 10. per jaar met beschikking over een sleutel. De heer Panman wil voorstellen dat er eenige gezinshokjes gemaakt worden. De heer Udo, die de leiding der vergadering moet overnemen, doordat dr. Nout's hulp ingeroepen wordt, belooft interpellant na der te Laten weten hoe het Bestuur hierover denkt. De vergadering gaat accoord mot hot aangaan van een huurcontact voor den tijd van drie jaar, met de eigenaars van het badterrein Kosten per jaar ƒ.70. Het verslag van den pennigmeestor, den heer J. J. Hoogervorst, geeft aan ontvang sten 295.15, w.o. 200.aan rentelonze aandeelen en 86.75 voor contributie. De uitgaven zijn 260.56, w.o. 179.86 voor den bouw van kleedhokjes, schoeiing etc. Batig saldo 3-1.59, dat op de Boerenleen bank gezet wordt. De commissie vindt de kas van den pen ningmeester in orde. De vaststelling van hot reglement gaat bijzonder vlug. Betreffende do contributie wordt bepaald, dat deze zal zijn: voor leden beneden 17 jaar 50 ct.; voor zelfstan dige personen boven 17 jaar 1.gezins- kaarben (voor man, vrouw en kinderen on der de 14 jaar) 2.—; dagkaarten 25 ct.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 5