W BEKENDMAKING! I VRIJDAG 14 OCTOBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 13 Morgen is onze Zaak VERPLAATST van Haarlemmerstraat 62 naar 72. Zie dan onze enorme sorteering Schilderstukken, moderne Spiegels, Etsen, enz. Als heropening geven wij aan elke kooper van minstens f 1.50, een Keuken- of Slaapkamerspiegel cadeau. Lijstenhandel „DE CONCURRENT", Haarlemmerstraat 72, Telefoon 2918 DE PRINS VAN WALES is gisteren per vliegtuig vanuit Stockholm gereisd naar Ham-burg, vanwaar hij gisteren op Sohiphol bij Amsterdam landde. Gisteren middag arriveerde hij per auto te Den Haag, waar Z. K. H. tot hedenavond zou verblijven in het gebouw der Engelsche Legatie om dan per nachtboot naar Enge land terug te keeren. De Prins bezocht gisterenmiddag eerst even het veld van de Haagsche Golfclub, voordat hij aan het gebouw der Engelsche Legatie arriveerde. Kort na zijn aankomst aldaar ging hij een bezoek brengen bij Prins Hendrik. Gisteravond was er een soiree in de Engelsche Legatie. GEMENGDE BERICHTEN DOOR EEN TREIN AANGEREDEN. Gewonde werkman overleden. De werkman Den TJyl, die Zaterdagna middag, toen hij den overweg passeerde, door een trein nabij de halte Amstelveen- scheweg onder Amstelveen is aangereden, doordat de afsluitboomen met waren neer gelaten, is gisteren overleden. Uit door de. aanrijding bekomen ribbenkneuzingen was longontsteking ontstaan, wat den dood ten gevolge had. VISSCHERVAARTUIG GEZONKEN. Door het onklaar raken van den motor is het kunstvisschersvaartuig IJ. M. 376 van schipper van Ülooten, bij het binnenkomen van de haven van IJ muiden op drift ge slagen en op de blokken van de Zuidpier terecht gekomen. Het vaartuig stootte spoe dig lek en kwam in zinkenden toestand, zoodat de beide opvarenden met behulp van een op de blokken vastgezette lijn, liet scheepje moesten verlaten. Later is liet vaartuig omgeslagen en gezonken. Naar wij vernemen was de motorboot niet verzekerd. Ook berging is vermoedelijk uitgesloten. Koeien op den weg. Op den weg MaasheezeLeende wandel den rechts twee koeien aan een touwtje onder geleide. De auto van den beer v. F. uit Leende, trachtte lusschen de beesten door te passeeren, maar de losloopende koe draaide zich plotseling om en viel te gen den auto. Het arme dier verloor een hoorn en bekwam een ernstige wond in de zijde. Tijdens dit evenement, passeerde een tweede auto, die handig door het ge valletje heen laveerde, en plotseling nog een van de andere zijde, die vlugger tegen een boom zat, dan de chauffeur zelf wel dacht. Deze auto werd zwaar gekraakt. Beide automobilisten kwamen er persoon lijk goed af. „Msbd." HEVIG ONWEER BOVEN AMSTERDAM Tusschen half zes en half twaalf gister avond ontlastte zich boven Amsterdam eenige malen achtereen een hevig onweer, dat met zware regenbuien gepaard ia ge gaan. Gedurende de oogenblikken, dat tiet op zijn hevigst woedde, zetten felle blik semflitsen de ramen der huizen in een blauwachtigen gloed, terwijl zware donder slagen zich met zeer korte tusschenpoozen deden hooren. Ondanks dit noodweer be hoefde de brandweer gelukkig geen enkele maal uit te rukken. Stagnatie in het tram verkeer. Tengevolge van kortsluiting hebben de verschillende tramwagens in de Linnaeus- straat, de Plantage Middenlaan en de In dische buurt hedenavond vanaf 10 minuten over 10 tot kwart voor 11 stroomloos ge staan. Het vermoeden bestaat, dat bliksem inslag op de bovenleiding van het electri- sche net de oorzaak van deze stagnatie is geweest. POGING TOT VERGIFTIGING. De dader bekent. De politie te Almelo had Vrijdagmiddag aangehouden een 28-jarigen meubelmaker aldaar, verdaoht van poging tot moord op zijn 21-jarige vrouw, met wie hij slechts kort geleden getrouwd was. De verdachte heeft thans in het Huis van Bewaring bekend, dat hij gepoogd heeft reeds kort na zijn huwelijk zich door middel van gasverstikking van zijn vrouw te ontdoen, wat echter onafhankelijk van zijn wil, niet gelukte. Ook heeft hij bekend fijngewreven luci ferkoppen door het voedsel van zijn vrouw gemengd te hebben. ZWARE MISHANDELING. Gisteren is ten gevolge van een oude bu-' renveete een vechtpartij ontstaan tusschen den 46-jarigen Balmakers en den 43-jarigen Sohuiling te Oostwold, gemeente Leek. Bal makers sloeg Schuiling met een klomp zoo hard op het hoofd, dat hij volgens de ver klaring van den dokter den nacht niet zou halen. Balmakers is gevankelijk binnenge bracht te Leek. JEUGDIGE DIEVENBENDE IN ARREST. Reeds herhaaldelijk waren er bij de po litie te Enschede klachten ingekomen over kleine diefstallen uit kleedingstukken, uit fietstaschjes, enz., zonder dat het gelukte den dader op te sporen. De politie van Lonneker is erin geslaag, de bedrijvers van deze overtredingen in handen te krijgen. Het waren een zestal knapen in den leef tijd van 8 tot 14 jaar, allen in een buurt in de gemeente Lonneker wonende, die zich tot een bende gevormd hadden en in alle mogelijke richtingen op roof uitgingen. Zij stroopten de sportvelden af en zochten in de kleeren van sportbeoefenaren naar buit. Zij ondernamen zelfs tochten naar het Lossersche Zand. op drie uren afstand van de stad gelegen, waar veel gezwommen werd, en waar de kleine deugnieten de zakken van zwemmers omkeerden en mee namen wat van hun gading was, ook dron gen zij winkels binnen, waar zij kleine diefstallen pleegden. In fietstaschjes snuf felden' zij naar gemakkelijk bereikbare buit. Van een Chineesje, die met zijn koop- waar op de markt stond, ontvreemdden zij een partijtje vulpennen. Op de markten waren ze trouwens heel gedienstig. Zij hielpen de kooplieden bij het uit- en inpak- pen van hun koopwaar en dan bleef er al tijd wel wat hangen. Uit een auto stalen zij onlangs nog een doosje met een bedrag van ruim 13.De voorwerpen, die de jongens wegnamen, verkochten zij voor een paar centen. De sigaretten die ze vonden, rookten ze op en voor het geld dat zij in handen kregen, kochten zij snoeperijen. De politie stelt thans een verder onderzoek in. „Tel." ALCOHOLSMOKKELARIJ OPGEHELDERD. Proces-verbaal opgemaakt te gen drie personen te Am sterdam en Den Helder. Duizend liter clandestien verkocht. De smokkelarij van 98 pet. alcohol te Den Helder, waarvan wij onlangs melding hebben gemaakt, is thans opgehelderd, meldt het „Hbld.": Men zal zioh herinneren, dat het te Den Helder gestationneerde douanevaar tuig „Zeemeeuw" onder leiding van den belasting-inspecteur Pesman vijftig bus sen van twintig liter van dien alcohol heeft in beslag genomen. De waar zat ver borgen in het in de haven liggend schip „Chemica". De eigenaar wist tijdens den overval niet op te helderen, hoe die bus sen daar in het schip gekomen waren. Uit de verhooren. die den vermoedeli' ken smokkelaars en verschillenden getui gen zijn afgenomen is bet vervoer van dc - alcohol van den uitvoer uit IJmuiden tot den heimelijken wederinvoer met een Helderschen botter langs Den Helder en de berrin" derheden geconstrueerd. Zoowel de eige naar van de „Chemica", als de schipper van den botter en een te Amsterdam wo nende medeplichtige zullen inzake de door hen bij het verhoor afgelegde verklaringen te zijner tijd terecht moeten staan. De inspecteur heeft althans meer dan voldoende gegevens verkregen, om tegen deze drie personen proces-verbaal te kun nen opmaken. Zijn wij juist ingelicht, dan bedroeg de geheele gesmokkelde voorraad indertijd twee duizend liter, waarvan men voor den overval door de „Zeemeeuw" kans zag om des nachts duizend liter naar Amsterdam te vervoeren en clandestien te verhande len. COMMUNISTISCHE RELLETJES. Oproerkraaiers door de politie uit elkaar geslagen. Eenige dagen geleden werd naar de ..Msbd." meldt, een inwoner der gemeente Nieuwer-Amstel uit zijn woning gezet als gevolg van huurschuld. Daar de bewuste persoon tot de werkloozen behoorde, was dit voor de communisten aanleiding zich minzaam over „het slachtoffer van een hardvochtigen huisbaas-' te ontfermen en schreeuwende reclame te maken. Men trok met een handwagen, waarop een bord was bevestigd vermeldende het snoode feit, door de gemeente. Maandag j.l. werd de huisboel achter het gemeeutehuis gedepo neerd. Voorafgegaan door het karretje met het bord, volgde een platte wagen waarop de schamele meubelen. Onderwijl probeerde een communistische strijd-com- binatie verbinding met den burgemeester te krijgen, welke echter niet aanwezig was. Het was echter zeer rumoerig voor het gemeentehuis en relletjes zaten in de lucht, doch alies liep ten slotte met een sis ser af. Woensdagmiddag echter kwamen de heeren, versterkt met Amsterdamsche col lega's, terug en thans zou alles niet zoo vredig gaan. Circa 1 uur verzamelde men zich onder leiding van enkele raddraaiers voor het gemeentehuis en enkele afge vaardigden wisten tenslotte binnen te drin- UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Zaterdag 15 October. Huizen 1875 M. 8.00 Morgenooncert. 10.00 Gramofoon. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pastoor Perquin. 12.15 Lunchconcert door het KRO-orkest 0. 1. v. Johan Gerritsen. 2.00 Halluurtje voor de rijpere jeugd. 2.30 Kinderuurtje. 4.00 Mond-accordeon-vereeniging „Door vriendschap verbonden" uit Amersfoort. Afgewisseld door gramofoon. 5.15 Sportpraatje door S. Borsten. 5.30 Gramofoon. 6.00 Mond-accordeon-vereeniging. 6.10 Journalistiek Weekoverzicht. 6.30 Gramofoon. 6.40 „Praeventieve Charitas en Geestelij ke Volksgezondheid" door dr. J. Meykneoht, j>sychiater te Vught. 7.00 Gramofoon. 7.107.30 Pater prof. Kots over „Theo logie". 7.45 „Het leeren van esperanto" door A. v. Weerhorst. 8.00 Onze Zaterdagavond met de KRO- boys o. 1. v. Piet Lustenhouwer, refreinzang van Jack Mossel, en Guus Keddy (humorist). (Jm 9 uur microfoonvertelsel en 9.15 uur Vaz Dias. 10.30 Gramofoon. Hilversum 296 M. Uitsl. VAR A-programma. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Voor Arbeiders in de Continu-be- drijven: VARA-tooneel o. 1. v. W. v. Gap- pelien; „De Notenkrakers", o. 1. v. D. Wins en A. Bouwmeester (declamatie). 12.00 V ARA-kleinorkest o. 1. v. P. Du- chant en gramofoonpl. 2.15 Gramofoonpl. 2.15 J. v. Zutphen: „Hoo werd ik socia list?" 3.10 Concert door de „Notenkrakers", o. 1. v. D. Wins en gramofoonpl. 4.30 S. Boekman: üns wedstrijdwezen. 4.50 VARA-mandoline-ensemble o. 1. v. J. B. Kok en gramofoonpl. 5.40 Lezing door A. M. de Jong. 6.00 Friesch uurtje. 7.00 Uitzending voor het Platteland. 7.30 Gramofoonpl. 7.45 Toespraak door A. de Vries. 8.00 Bonte avond m. m. v. „De Fliere fluiters" o. 1. v. H. de Groot, R. Bresser (cello); Wladimir Pique Trio; A. Bouw meester (declamatie); L. Bergmann (zang en piano); De Dorpsbarbier; J. Brookhouse McCarthy (orgel); H. Wallig (zang) en H van Gorcum (confeancier). ca. 11.00 Vaz Dias. 11.00 Uitzending Centr. Bond van Trans portarbeiders, m. m. v. het VARA-tooneel o. 1. v. W. v. Cappellen en J. Jong (orgel). 11.4512.00 Gramofoonpl. Daventry 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein en weerbericht. 11.J5 Lezing. 12.20 Schotsch Studio-orkest o. 1. v. G. Daines. 1.05 Orgelconcert R. New. 1.502.50 Commodore Gran orkest o. 1. v. Mus cant. 4.05 Reportage paedagogische vergade ring. gen om den burgemeester, die thans wel aanwezig was, te spreken, doch de politie was gewaarschuwd en op het juiste oogen- blik arriveerden eenige agenten, onder leiding van een inspecteur, welke na som matie de oproerige elementen uit het Raadhuis verwijderden en met sabel en gummistok de menigte, die een dreigende hcuding aannam, uit elkaar sloeg. Hierbij werden rake klappen uitgedeeld. Van een der agenten vloog de schede van zijn kle- 4.35 Fred Hartley's kwartet m. m. v. A. Jay (bariton). 5.05 Orgelconcert R. Foort. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichteiy 6.50 Lezing. 7.05 „Welsh interlude" door Wil Ifan. 7.25 Lezing. 7.50 Vioolrecital; Peggy Coohiane. 8.20 „Songs from the Shows" vroolijk pro gramma o. L v. Leslie Woodgate. 9.20 Berichten. 9.40 „Consider your Vordict", vervolg- spel. 10.10 De Groot-trio m. m. v. R. Kilbyo (cello) en D. Bor (piano). 10.55 Lezing. 11.0012.20 Dansmuziek door Ambrose en zijn orkest. „R a d i o-P a r i 1725 M. 8.05, 12.20 en 7.40 Gramofoonpl. 9.05 Radiorevue van Morris, m. m. v. Gi- sèle Parry. 9.50 Gramofoonplaten (dansmuziek). Kalundborg, 1153 M. 11.201.20 Concert uit Rest. „Wivex". I.502.20 Gramofoonpl. 2.504.50 Omroeporkest o. L v. Reesen, m. m. v. Paula Trier (voordracht). 7.20 Gevarieerd programma, m. m. v. Poul Julil (voordracht); G. Hallandor-Hel- leman (zang) en V. Fischer (piano). 9.05 Louis Preil's en semble. 8.20 Voordracht. 8.35 Louis Preil, o.a. Die Kulis von Suma tra, Jessel. 8.50 Voordracht. 10.0511.20 Louis Preil, o-a. Paraphraso „La Paloma", Weninger en Serenade, Tbsti. Langenberg, 473 M. 6.257.20 Gramofoonpl. II.2012.10 Concert door orkest van werklooze musici uit Esson, o. 1. v. Prof. A. Nowakowski. 12.201.50 Concert o. L v. Wolf. I.552.45 Gramofoonpl. 4.205.35 Concert uit Dortmund o. 1. v. Th. Bitter (luit, guitaar, mandoline, man- dols en banjo). 7.20 „Wie es Euoh gefallt", gevarieerd programma. 9.5011.20 Concert o. 1. v. Wolf. II.2012.20 Gramofoonpl. Rome Hl M. 9.05 „Fruehlingsstimmen", eperette in drio bedrijven van J. Sbrausz. Brussel, 508 en 338 M. 508 M.: 12.20 Omroeporkest o. 1. v. K. Walpot, m. m. v. Mevr. de Paepe (zang). 1.30 Gramofoonpl. 5.20 Radiosymphonie ooncert o. L v. Kumps. 6.20 Gramofoonpl. 8.20 Radiosymphonieorkest o. 1. v. Kumps. 9.00 Radiotooneel. 9.20 Vervolg concert. 10.30 Max Alexys' orkest. 338 M.: 12.20 Gramofoonpl. 1.30 Omroeporkest o. 1. v. K. Walpot, m. m. v. Clas Mar (zang). 5.20 en 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Omroeporkest o. 1. v. K. Walpot. Hierna Max Alexys' orkest. Z e e s e n, 1635 M. 7.25 Ooncert door het Silczisoh Philhar- monisoh orkest o. 1. v. Dr. E. Nick, m. m. v. koor en solisten. Om 8.10 en 9.50 berichten. Na afloop tot 11,50 dansmuziek door Adal bert Lutter en zijn orkest. wang in de lucht en werd tot heden nog niet teruggevonden. Wijd en zijd vlogen de communisten uit elkaar, achterna geze ten door de polite, die ze niet op verhaal deed komen. Een der leiders vloog in angst een winkel binne, waar hij uit werd verwijderd. Een ander vluchtte op het dak van een kolenloods en zakte hier door heen, waarna hij minder zachtzinnig word verwijderd. Eenige personen zijn gewond en werden medisch behandeld. FEUILLETON. DE DOCHTER VAN DEN DICTATOR ROMAN VAN EDGAR JEPSON. Vertaald door F- van Velsen. (Nadruk verboden). 43) XXVI. De prins zegeviert. Na de lunch bleven Wyse en ik praten tot den tijd, waarop ik bij tante Agnes werd verwacht. Hoe dichter het oogenblik, waarop ik Emma ontmoeten zou, naderde, hoe moeilijker mij alles toescheen. In de Villa Maggiore aangekomen, vond ik hen beiden aan de thee. Zij zaten in den tuin. Toen Emma mij zoo plotseling zag verschijnen kwam er eeu zwak blosje op haar wangen, doch onmiddellijk verschoot zij weer en was zoo mogelijk nog bleeker dan te voren. Het was alsof zij een uitweg zocht om te kunnen vluchten. Zij zette zich echter schrap, hoewel het een erg bevend handje was, dat in de mijne lag, toen ik haar vriendelijk groette. Ik merkte al spoe dig op, dat Emma, zwaar gebukt ging on der de misdaad van haar vader. Haar oogen lagen diep en waren glansloos. Zij zag er uit als een verlepte bloem. Nadat ik ongeveer vijf minuten gezeten had, kwam de huisknecht tante wegroepen. Zich verontschuldigend, s.tond zij op en ging heen. Emma zei nerveus, dat zij ook moest gaan. „Neen, neen, je hebt beloofd, dat je den geheelen middag bij me eoudt blijven Mijnheer Hulston zal je wel even gezel schap houden, tot ik terug kom." Na deze woorden snelde tante heen. Emma deed een zwake poging om haar na te loopen, maar na twee stappen stond zij stil en keek gejaagd en angstig om zich heen. „Kom bij me zitten", zei ik kalm. „Wij moeten noodzakelijk samen eens praten." Zij gehoorzaamde met een zucht, „Dat was een vreeselijke geschiedenis, dien bewusten nacht", zei ik ernstig. AfschuwelijkAfschuwelijk Ik kan er niet aan denken zonder te huiveren. Ik kan er niet over hooren spreken." „Ja, 't was inderdaad vreeselijk", zei ik langzaam. „Maar wat moeten wij doen? Wat zullen wij doen „Ik weet 't niet. Ik kan niet denken. Ik hoorde den vorigen zomer, dat mijn vader verschrikkelijke dingen achter den rug hadtoen gaf ik hem te kennen, dat ik hem wenschte te verlaten om zelf op een of andere wijze in mijn levensonderhoud te voorzien, maar hij praatte zoo lang, dat hij er mij van overtuigde, dat hij steeds gehan deld had uit politieke overwegingen. Ik had toen sterker moeten zijn en mij niet moe ten laten overreden. Maar hij is toch mijn vader en het was al zoo lang geleden. Toch had ik moeten doorzetten toen... en nu. „Maar kind, waarheen had je moeten gaan, en wat had je moeten aanvangen onderbrak ik maar. „Ik zou wel iets gevonden hebben, ik ben niet veeleischend. 't Zou wel moeilijk geweest zijn, want ik ben niet opgevoed tot werken voor mijn levensonderhoud. Ik had mijn schoolvriendinnen kunnen opzoe ken, zij zouden mij zeker geholpen hebben. Maar ik durfde niet om het verleden van mijn vader. Ik voelde mij als een paria... en nu ben ik er een Zij had onstuimig gesproken, 't scheen haar op te luchten. „Dat bent u niet", zei ik beslist. „Vol strekt nietIk had deze woorden we! willen uitschreeuwen, want 't hinderde mij, dat zij zichzelf zoo bezwaarde met de misdaden van haar gewetenloozen vader. „U nam toch nooit deel aan zijn daden. U zoudt het immers nimmer hebben kunnen verhoeden, ook al zoudt u dat beproefd hebben." „Ik ben de dochter van een moorde naar „U bent toch niet aansprakelijk voor de daden van uw vader „Dat ben ik wel. Als ik standvastig ge weest was en pertinent had geweigerd mij te laten gebruiken voor den diefstal van de kroon, zou het niet gebeurd zijn." „Maar dat is toch onzinGoeie hemel, u kent uw vader toch. Hij zou die kroon toch gestolen hebben, al zoudt u ook in Siberië geweest zijn. U bent niet in het minst aansprakelijk voor dien moord. Wat u ook zoudt gezegd of gedaan hebben, hij zou zich nooit van zijn voornemen hebben laten afbrengen." „Ach, dat klinkt allemaal heel mooi, ik heb al getracht mijzelf dat wijs te ma ken, maar ik kan 't niet. Ik kan 't besef van schuld niet van mij afwerpen. Ik voel het in 't diepst van mijn hart." Plotseling barstte zij in hevig snikken uit. Haar vrouwelijk gevoel was te diep ge schokt. Het was tevergeefs om met h'ai te redeneeren. Ik was bovenlien door haar wanhoop zóó ontroerd, dat ik de eer ste oogenblikken niet vermocht te spre ken. Ik vermande mij echter, boog mij naar haar toe en vate haar handen. Ik bezwoei haar zich toch alles niet zoo aan te trek ken, zij zag immers alles verkeerd in en haar zelfverwijt was toch dwaasheid. Zij werd eenigszins kalmer en ik smeekte haar den tijd af te wachten, dan zou alles bezinken en zij de geheele zaak helder kunnen zien. „Mijn gevoelens omtrent die geschiede nis zullen nooit veranderen, nooitriep zij wanhopig uit. Ik achtte het raadzaam om van methode te veranderen en zei haar, dat ik begreep haar toe en vatte haar handen. Ik bezwoer de herinnering aan dien nacht. Ik scheen succes te hebben met mijn pogen. Zij werd althans rustiger en ging achterover in haat stoel liggen en sloot vermoeid en afgemat de oogen. Na eenige oogenblikken van verkwik kend zwijgen, zei ik: „Ja, wij zijn inderdaad op de alleronge lukkigste wijze samen aan die misdaad verbonden. En wat moeten wij nu doen. „Ik ik heb nog geen plan kunnen ma ken", zei ze aarzelend, waaruit ik opmaak te, dat zij het wel gedaan had. „Wilt u mij dan beloven om mij van al hetgeen u van plan zult zijn te doen, in kennis te stellen „Wel nut zou dat hebben Onze wegen scheiden hier." „Ik heb daarentegen den indruk, dat wij vastaangeslolen naast elkaar loopen. Bovendien heb ik er eenig recht op. Ik ben een goed vriend van u en zelfs meer, want ik houd van u." „Geen woord verder.riep zij plotse ling vol drift. „Bedenk, dat ik de dochter van een moordenaar ben „Al was u de dochter van den grootsten schurk der wereld, dan zou dat mijn ge voelens toch niet kunnen wijzigen", antr woorde ik kalm. „Maar laten wij daarover nu niet spreken. Beloof mij alleen, dat u mij zult laten weten wat u doen zult. On ze vriendschap is toch hecht genoeg om mij daar eenig recht op te geven." Zij was te uitgeput om mijn aandrang te kunnen weerstaan en ik geloof, dat mijn ernst in deze kwestie een gunstigen in druk op haar maakte. Ik drong er nog eens op aan, dat zij geen stap zou doen zonder mijn voorkennis. Nadat ik deze belofte van haar gekregen had sprak ik haar over de eigenlijke maat en omvang van haar verantwoordelijkheid en deed moeite om haar te doen begrijpen, dat zij in geen enkel opzicht medeplichtig was aan de misdaad. Eindelijk kwam tante Agnes terug. Zij was natuurlijk brandend nièuwsgierig naar het resultaat van ons onderhoud, hoewel zij er niets van liet blijken. Nauwelijks echter was Emma vertrokken of zij vroeg mij ge jaagd, wat er gebeurd was. „Och, er is niets gebeurd", antwoordde ik. „U hebt toch niet verwacht, dat ik haar zoo maar pardoes ten huwelijk ^ou vragen? Aan dat idee moet ik eerst nog wennen." Het scheen haar te verlichten en ze zei: „Misschien heb ik me toch nog in haar ge voelens vergist." „Naar alle waarschijnlijkheid wel", ant woordde ik vriendelijk. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 13