donderdag is October 1932 de le1dsche courani tweede blad pag. 7 gemeenteraad van wassenaar Woensdag kwam de raad dezer gemeen te bijeen onder voorzitterschap van burge meester J. Wiegman. De ingekomen geloofsbrieven van den heer Jbr. W. K- von Weiier en Dr. J. H. Verloop, gekozen in de vacatures van wij len den heer J. M. Drop en C. van Tol, worden door een commissie onderzocht, waarna tot toelating van beide heeren wordt besioten. Medegedeeld wordt dat de heeren Kim man, van Leijenhorst, Kiewiet de Jonge en van Tol verhinderd zijn de vergadering bij te wonen. Eenige brieven van Ged. Staten, waarbij raadsbesluiten goedgekeurd worden terug gezonden, worden voor kenisgeving aan genomen. Een adres van de firma van den Berg en Gerzon, om verlaging van het keurloon van vee en vlecsch, wordt om prae-advies ge steld in handen van B en W. Op voorstel van B. en W. wordt gunstig beschikt op enkele aanvragen om onthef fing van de bouwverordening. Beroep- en bezwaar, schriften. Naar aanleiding van een beroepschrift van J. J. Bemmerswaal in verband met het weigeren van bouwvergunning ontstaat dis cussie. Adressant had toestemming ge vraagd, om te bouwen op een perceel aan den Oostdorperweg, niet gelegen aan een bouw straat. Hij beriep zich daarbij op een vroeger aan Ruygrok verleende onthef fing. De heeren Boender en Booyakkers wil den vergunning verleenen. De voorzitter acht de bouw strijdig met het uitbreidings plan. Ook een vroeger genomen besluit was daarmede in strijd en daarop mag men zich nu niet beroepen. Het voorstel van B. en W. om het beroep af te wi.izen wordt aangenomen met 7 te gen 3 stemmen. Daarna is aan de orde een bezwaar schrift van de N.V. „Alhabo". De heei Idenburg zegt, dat in een vroe gere zitting principieel al is uitgemaakt, dat het bouwen langs den Bijksweg niei moet worden bevorderd. De weigering is gegrond op artikel 9 der bouwverordening. Spreker vindt het gewenscht als weige- ringsgrond mede aan te halen het gemis aan een rioleering. Dan is het weigerings- besluit hechter gefundeerd. Na eenige discussie besluit de Raad op beide gronden het verzoek af te wijzen. Daarna is aan de orde een verzoek van den heer B. Vredegoor, ©m een geprojec teerde straat nabij de Laan van Koot als bouwstraat aan te wijzen. B. en W. advi- seeren afwijzend, ténzij adressant een be-* drag van 25.000 wil bijdragen voor het maken van een rioleering van de Laan van Koot tot de Stoeplaan. De heer Wildt Meijboom zegt, dat de kwestie gaat over de vraag, of men moet toestaan, dat de heer Vredegoor gaat bou wen en of het billijk is, dat hij in de kos ten van rioleering bijdraagt. Dit laatste is inderdaad billijk, maar de gevraagde bij drage is zoo hoog, dat adressant daardoor genoopt wordt om niet" te bouwen. Indertijd is verzuimd een bijdrage voor rioleering te vragen en thans wil men die herstellen, door van adressant een grooi bedrag te vragen. Een andere vraag is. moet men aan Vr. toestaan septic-tanks te bouwen. Het Rijks-instituut voor zuive ring van afvalwater staat op het stand punt, dat rioleering de beste .oplossing is, maar acht daarnevens als tijdelijke maat regel het bouwen van septic-tanks een op lossing. Spreker wil dan ook dit laat-ste toestaan en een bedrag laten storten in een fonds voor toekomstige rioleering. De heer Idenburg kan zich in hoofdzaak met het door den heer Wildt Meijboom ont wikkelde bezwaar vereenigen. Hij begrijpt niet, waarom men van adressant 50 pet. der kosten vraagt, ook wil hij weten, of adres sant moet wachten tot rioleering is aan gelegd. Hij meent, dat de technische be zwaren 'tegen septic-tanks niet onomstoo- telijk vaststaan. De heer Schalekamp zegt, dat de vuil afvoer via septic-tanks geen bezwaar ont moet, als deze maar goed zijn gelegd. Hij heeft ter plaatse een onderzoek ingesteld en ziet geen reden, om het verzoek af te wijzen. Ook acht hij, dat het niet aangaat, een bedrag van 25.000 te vragen. Hij vraagt een nieuw onderzoek. De heer Boender sluit zich daarbij aan. De voorzitter beantwoordt de sprekers. Allen vinden 25.000 te hoog. B. en W. zijn het daarmede eens. Toch willen zij vasthou den aan hun standpunt. Als wordt toege geven, dan komt de rioleering voor reke ning der gemeente en dan zijn de conse quenties niet te overzien. B. en W. achten een oplossing door sep tic-tanks niet mogelijk en alle deskundi gen vinden dit slechts een tijdelijke oplos sing. B. en W. wilden 25.000 laten beta len, maar van dit bedrag te zijner tijd bij het totstandkomen van aansluitingen res- titueeren. De heer Boichel toont aan, dat septic- tanks geen blijvende oplossing bieden. Bo vendien wordt daardoor het maken van een rioleering verschoven. De heer Schalekamp bepleit nogmaals het instellen van een on derzoek. De heer Wildt Meijboom wil het verzoek inwilligen, om de werkgelegenheid mede daardoor te bevorderen. De heer Idenburg meent, dat de zaak kan worden terugge bracht tot de vraag: „is het te verantwoor den, dat de gemeenten het verzoek inwil ligt, met het oog op latere risico's". Is dit voor de gemeente te groot, dan is hij ge neigd met B. en W. mede te gaan. Do voorz. zegt, dat op deze vraag niet kan worden geantwoord. Hangt van veel facto ren af. Hij wijsi er verder nogmaals op, dat de kwestie van de septic-tanks secundair ia. Hoofdzaak is de eisch van een goede rio leering. Hij stelt voor thans geen beslissing te nemen. gemeenteraad van nieuwveen Na eenige discusie wordt de toezegging gedaan, dat B. en W. over de principieel» zijde nader praeadvies zullen uitbrengen. Een verzoek van A. Potjer om teruggaaf van retributiege'd wordt afgewezen. Ingewilligd worden een drietal verzoe ken om teruggaaf van bouwleges. Godsdienstoefeningen in een gymnastieklokaal. Aan de orde is dan een verzoek van de Kerkeraad der Gereformeerde Gemeente, om te mogen beschikken over een gymnas tieklokaal van de school aan de Bloem- camplaan voor godsdienstoefeningen. B. en W. willen toestaan, mits een ver goeding wordt gegeven van 55.per 3 maanden. De heer Idenburg wil de school gratis beschikbaar stellen en alleen een vergoe ding voor onkosten laten betalen. Hij be roept zich hiervoor op een besluit, om de school aan de Waalsdorpcrlaan beschikbaar te stellen voor godsdienstonderwijs. De voorzitter zegt, dat er verschil is. In het eene gev?' ging het om het geven van godsdienstonderwijs, hier gaat 't over gods dienstoefeningen in een gymnastieklokaal. De heer Idenburg ziet het onderscheid niet. Beiden zijn in het algemeen belang. Na eenige discussie wordt een voorstel van den heer Idenburg. om het lokaal gra tis beschikbaar te stellen afgewezen met 6 tegen 4 siemmen. Een verzoek van de beide Tuinbouw- vereenigingen aan de van Zuylen van Nije- veitstraat vooi het houden van een tuin- bouwcursus, wordt ingewilligd. Een voorste) van B. en W. tot uitbrei ding van de mogelijkheid, om gratis leei- middelen -te bekomen vopr onvermogende leerlingen, die Middelbaar of Voorberei dend Hooger Onderwijs volgen, wordt aan gehouden, om alsnog te onderzoeken de mogelijkheid, om de regeling toepasselijk te verklaren op het lager Nijverheidson derwijs en de daaraan verbonden cursus- Op voorstel van B. en W. wordt besloten i niet in te gaan op het verzoek om de ar chievep. van de voormalige ambachten over te brengen naar Rijnland. Vastgesteld wordt een gewijzigde veroi dening, houdende verdeeling der gemeente in stemdistricten voor de verkiezing van leden der Tweede Kamer, de Staten ei» den Gemeenteraad Wordt besloten aan het bestuur der Chi H. B. S. te Leiden over 1930 een subsidie toe te kennen van 414.96. Vastgesteld wordt een nieuwe verorde ning op het Lager Onderwijs. Van de geldleening, aangegaan voor de overname der Eiectriciteits Maatschappij, worden uitgeloot de obligatiën 219, 152, 22, 38. 260 en 12 elk groot 500. Het door B. en W. aan den Raad over gelegde rapport in verband met het voor stel van wet tot grenswijziging, wordt goedgekeurd. Overeenkomstig diens verzoek wordt aan den heer M. Peerboom, eervol ontslag verleend als lid der commissie tot Wering van Schoolverzuim met dank voor de b<» wezen diensten. Tot lid van deze commissie wordt geko zen de heer N. H. Heeroma, hoofd der school No. 1. Tot lid der Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs wordt gekozen in de vacature-Peerboom de heer K. Huibregtse, hoofd der openbare U. L. school. Op voorstel van B. en W. wordt besloten tot onderhandsche verhuur van drie pei ceelen teelland aan den Katwijksche weg Een door B. en W. aangeboden gewijzig de verordening op de heffing van honden belasting wordt vastgesteld. Het tarief van een luxe-hond is ver hoogd van 6.tot 10.voor elke hond meer 25.voer waakhonden is het ge bleven op 3.per jaar, voor den twee den wordt dit evenwel 10.—, en voor el- ken hond meer dan twee op 24.per jaar. Voor honden uitsluitend ten dienste van landbouw of een bedrijf zal 1.moeten worden betaald. Houders van Kennels be talen desgewenscht 75.per jaar. Eveneens werd vastgesteld een wijziging van de verordening op de heffing van pre cariorechten. Daarna was aan de orde do bespreking van de bedrijfsresultaten en tarieven. B. en W. sleüen voor met het oog op de tijdsomstandigheden geen wijziging aan te brengen in de tarieven en van de voordee- lige saldi van het gas- en electrisch be drijf een gedeelte te storten in het crisis- fonds. De heer Boender staat óp het stand punt, dat er winst wordt gemaakt deze moet worden verdisconteerd in de tarie ven. Met het oog op de slechte tijden en de bestemming welke B. en W. thans aan de winst willen geven, zal hij geen voorstellen tot verlaging van de tarieven indienen. Wel wil hij bepleiten een verlaging van de waarborgsommen welke door de bedrijven worden gevraagd alvorens over te gaan tot levering van gas- water en electriciteit. Thans wordt gevraagd een bedrag van 5.per aansluiting hetgeen in deze om standigheden speciaal door de arbeidende klasse niet kan worden gemist. De voorzitter zegt ten opzichte van dit laatste, prae-advies van B. en W. toe. Hierna werden de voorstellen van B. en W. goedgekeurd. De heer Wilt Meijboom gevoelde zich gedrongen een wi ord van dank te spreken aan het adres van de samensteller van dit verslag. Ten slotte was aan de orde een voorstel tot wijziging van de begrooting voor het dienstjaar 1932. De uitgaven werden ver hoogd met 5237,16 en 826.55, de inkom sten met 1500 en 600. De begrooting van het Gasbedrijf werd in inkomsten en uitgaven verhoogd met een bedrag van 20.000, zijnde de uitkee- ring aan het crisis-fonds. Hierna werd de vergadering gesloten. Dinsdagavond te acht uur kwam de vroedschap onzer gemeente in openbare zitting bijeen onder presidium van den edel- aohtb. heer J. W. Geesink. Afwezig met kennisgeving: de heeren H. S. Ran en W. Bokkestijn. De publieke tribune telde bui ten de persmannen slechts vier personen. Niet omdat er zoo weinig belangstelling was, juist het tegendeel was waar, doch er werden er niet meer dan vier toegelaten. De vorige zitting blijkt voor de vroedschap een goede les geweest te zijn. Na opening door den voorz. met het ge bed, volgt voorlezing der notulen, die on gewijzigd worden gearresteerd. Een adres van de gemeente oerkenwoude om adhaesie-bctuiging aan haar request aan het Ministerie van Economische Zaken en Landbouw, behelzende een betere lege- linfe in de crisis-varkenswet voor de boe ren, die zich toeleggen op liet vetmesten van varkens, wordt met instemming ont vangen. Nul op haar request krijgt de gemeente Nieuwkoop, die van Nieuw veen vergoeding vraagt van de telefoonkosten, omdat zij meermalen genoodzaakt is den heer Pie- terse op te bellen, die zoowel m Nieuwkoop als m Nieuw veen gemeente-opzichter is. B. en W. adviseeren afwijzend te beschik ken, daar de gemeente slechts weinig tele foontjes krijgt, waar de gemeente-opzichter bij te pas komt. Accoord. Vcorloopig ƒ250 subsidie aan de „T.b.c.-vereen.". Ter tafel komt een schrijven van de plaatselijk t.b.c.-vereen., waarin de ge meente een bedrag van 500 gevraagd wordt, om de uitzending van twee patiën ten mogelijk te maken. B. en W. stellen voor 250 ineens te oe- taien en dan ook geen cent meer. De heer De Geus breekt een lans voor de vereeni- ging en zegt, dat Ge gemeente, in een geval waar twee menscnenievens op het spel staan, zedelijk verplicht is de gevraagde som te geven, 250 van de gemeente, ge voegd by de 5 per patiënt per week. die de vereen, betaalt, plus ƒ300 van het R. K. Armbestuur, maaen net met uiogeiyii beide patiënten voor minstens zes maanden uit te zenden. Beide kosten samen per week 36.75. Alle mogelijke bronnen zijn aangeboord om geld bijeen te scharrelen. Kunnen de betrokkenen slechts voor vier maanden weg, dan is net resultaat miniem en de heer De Geus zou het zonde van het geld vinden. 6pr. stelt voor 500 te ge ven. De heer P. Groeneweg sluit zich hier bij aan. In stemming gebracht kan net voorstel niet meer dan genoemde aanhan gers vinden. De heer De Geus wil „sjacheren" en gooit er 100 af. Doch ook voor 400 voelen de anderen niets. Alleen maakt hij weth. Rij laarsdam een beetje boos, die zich niet kau vereenigen met „de slag om de arm" die de voorsteller, naar zijn zeggen heeft gehou den. Als laatste poging vraagt de heer De Geus, of de raad dan voorloopig 250 wil geven, en later nog eens een gewillig oor wil leenen aan de smeekingen van de t.b.c.-vereen. De vroedschap is vermurwd. Tengevolge van de winkelsluitingswet veroorzaken de heeren kappers, dat de vroede vaderen nogal eens met de handen in het haar zitten. De laatste zittingen ko men steeds de sluitingsuren voor de kap pers ter sprake. De wijzigingen en aanvul lingen zijn niet van de lucht. Als nieuwste bepaling hooren we, dat gedurende den zo mertijd de scheerwinkels op Woensdagen tot 11 uur open mogen wezen en in den wintertijd tot 10 uur. Voor de Zaterdagen blijft het sluitings-uur ongewijzigd. Gemeente, werkloozen en aannemer gebaat. Nu door de Provincie de Oude Nieuw- veensoheweg wordt verbreed, aldus dc voorz., zou het mooi zijn, als onze werk loozen daar te werk gesteld konden wor den. B. en W. stellen voor den aannemer te verzoeken Nieuwveners in dienst te ne men voorzoover dit mogelijk is. .Mocht deze er niet vqor voelen, dan zou de gemeente door 10 cent op het uurloon als toeslag te geven misschien meer kans maken. De ge meente zou er voordeel van hebben, door de daling van het werkloozeuaantal; de tewerkgestelden verdienen meer dan vol gens de steunregeling en de aannemer heeft er ben slotte ook voordeel van. Besioten wordt, dat bij uitvoering van groote publieke werken B. en W. namens den raad een toeslag van 10 cu per uur per persoon mogen geven. In ieder afzon derlijk geval is echter goedkeuring van den raad vereischt. Op verzoek der plaatselijke winkeliers verleent de vergadering toestemming tot inzage in de steunlijsten aan de nering doenden, opdat zij in de gelegenheid kun nen wezen hun wanbetalers op de vingers te tikken, zoo deze ten onrechte mochten beweren niet van de steun te trekken. Een schrijven van de samenwerkende or ganisaties behelst: l. een verzoek om uit breiding van het orgaan met twee perso nen uit de organisaties; 2. dat, zoo de werklooze, dit uit zijn kas trekt minder mocht ontvangen dan volgens de steunre geling van de gemeente, hem een toe slag door de gemeente wordt gewaarborgd, waardoor hij een gelij bedrag ontvangt, als volgens de nieuwe steunregeling. Wat de uitbreiding van het orgaan be treft dat over de steunverleening beslist, wordt besloten hierop afwijzend te be schikken, daar het orgaan, bestaande uit B. en W. en twee raadsleden het wel al leen af kan. Over de toekenning ran een toeslag ra ken de tongen los. De voorz. meent, dat een dergelijk besluit in strijd zou wezen met de regeling bij de wet bepaald. Ande ren, onder wie de secretaris, zijn een te gengestelde meening toegedaan. Daar men echter van oordeel i«, dat uit de voorko mende gevallen steeds duidelijker naar vo ren treedt hoe gunstig de gemeentelijke steunregeling luidt, die hooger is dan voor plaatsen uit de omgeving, besluit men niet aan het verzoek te voldoen. Aanbieding begrooting 1933. De opcenten op de gemeente fondsbelasting van 30 op 70. Volgt aanbieding van de begrooting 1933 door B en W. De voorz. zegt, dat de be grooting, om deze sluitend te maken, een verhooging van 30 op 70 opcenten op de gemeentefondsbelasting noodzakelijk maakt. De ramingen zijn aan den lagen kant. Het batig saldo van 9000 is geheel in de be grooting opgelost. Een zeer zuinig beheer eischt deze tijd. Toch durft spr. voor zicQ te zeggen, dat de crisis nog een kort loven beschoren is. De vroedschap is minder op timistisch. In de commissie worden benoemd de heeren Plomp en Bokkestijn; de eerst met tegenzin. Veertien dagen ligt de begroo ting voor ieder ter visie. Bij «Je rondvraag wil de heer De Geus weten, of de steun- uitkeering niet Zaterdag kan geschieden. De voorz. antwoordt ontkennend. Volgt te half tien sluiting. hy is ge man ge worgt onthoofg i HY HEEFT NOOIT AANTSUCCES VAN AGVE.RTEEREN GELOOFG GEMEENTERAAD VAN LEIMUIDEN De Raad der gemeente kwam Woensdag morgen in openbare vergadering bijeen. Af wezig met kennisgeving de heer J. A. Ber nard, wethouder. Voorzitter de heer J. A. Bakhuizen, burgemeester der gemeente. De voprzitter opent de vergadering mét gebed. De notulen der vorige vergadering worden voorgelezen en daarna onveranderd vast gesteld. Ingekomen is een schrijven van het Ge meentebestuur van Berkenwoude, waarin verzocht wordt adhaesie te betuigen aan een adres door den Raad der gemeente Berkenwoude gericht tot den Minister van Econ. Zaken en Arbeid inzake vrijstelling van huisslaohtingen voor de landbouwers van de heffing ingevolge de crisis varkens- wet. B. en W. stellen voor de gevraagde adhaesie niet te verleenen, aangezien het adresseeren in dergelijke zaken meer gele gen is op het terrein der Landbouworgani saties. De Raad besluit echter de adhaesie wel te verleenen, ofschoon hij het met B. en W. eens is, dat een adres van de Hol- landsche Mij. van Landbouw veel meer oe- teekenis heeft. Op voorstel van B. en W. wordt een schrijven van P. M. van Graas inzake het gebruik van de gemeentelijke noodslacht- plaats voor kennisgeving aangenomen. Burgemeester en Wethouders bieden daarna aan de gemeentebegrooting voor het jaar 1933. Deze sluit wat den gewonen dienst betreft in ontvangsten en uitgaven met ƒ79.655.19'.}. Ondanks de omstandigheid dat belang rijke bedragen voor werkloozen en armen zorg zijn uitgetrokken, heeft het B. en W. niet veel moeite gekost om de begrooting sluitend te krijgen. De opcenten op de per- soneele belasting zullen weliswaar van 20 op 70 gebracht worden, maar desondanks blijven zij nog 20 beneden het aantal dat in 1931 geheven werd. Tot leden van de Commissie belast met het onderzoek der begrooting worden be noemd de heeren P- Rietdijk, J. de Rijk vu H. Heenk. Genoemde heeren nemen hunne benoeming aan. Yan de geldleening groot 62.250 worden uitgeloot de aandeel en 187, 208, 23, 134, 232, 205, 18, 236, 36, 220, 146 en 156. Op voorstel van B. en W. wordt daarop de brandweer gereorganiseerd. Tot 1ste monteur op een wedde van 50 wordt be noemd de heer K. Breedijk, tot 2de monteur de heer J. v. Immerzeel op een wedde van 25 en tot 3de monteur de heer N. Breedijk op een wedde van 10. Aan den heer C. Beuk zal als hulpmonteur eervol ontslag' worden verleend. De heer K. Breedijk zal voor het stallen der motorspijt in zijn garage een vergoe ding ontvangen van 50 per jaar. Vastgesteld wordt nog een Raadsbesluit tot wijziging der begrooting dienst 1932 tot e>en bedrag van 610. De heer II. Heenk wijst er op, dat het plein der o. 1. school slecht begrind is. De voorzitter zegt toe, dat hierin verbetering zal komen. Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorzitter de vergadering. WASSENAAR. Melkprijs. De prijs der melk alhier is wederom met 1 cent per liter verhoogd en bedraagt thans 10 cent per liter. Auto-botsing. Doordat een auto ge merkt H. 72589 le woest achteruit reed vanuit garage Sondaar aan den Rijks straatweg nabi; der. Deijl alhier, kwam deze in botsing met de passeerende auto H 9129. Het ongeval bleef gelukkig enkel tot zwa re materieele schade beperkt. Verkeerstrigade. Door de politie in. samenwerking met verschillende leden van de vereeniging ..Wassenaar Vooruit" zijn een zestal vrijwillige verkeersinspecties ge houden. Een 27-tal overtreders der verkeersvoor- schritten werden gewaarschuwd en slechts in één geval bleek liet noodzakelijk pro ces-verbaal op ie maken. Gedurende deze tochten werden formulieren, inhoudende erkeerswenken aan vele autobestuurders uitgereikt. Werkloosheid. Het aantal ingeschre ven werkzoekenden bedraagt doze week 310. Diefstal. Door mej. B. alhier is aan gifte gedaan van diefstal van haar rijwiel, hetwelk zij achter de R. K. kerk aan de Kerkstraat had neergezet. N00RDWIJKERH0UT. Jubileum F. van de Castel. Gisteren (Woensdag) was het 25 jaren geleden dat de heer F. van de Castel alhier aangesteld werd tot blokwachter bij de Xederlandsche Spoorwegen Gedurende al dien tijd was hij op het station alhier werkzaam. Heden Woensdag te 9 uur 's morgens werd hij in het eenigszins versierde sla- tienkantpor ontvangen waar tegenwoordig was de Inspecteur van het vervoerwezen, de heer Gcrths uit Amsterdam, die na een mooie toespraak don jubilaris de bij de Mij. gebruikelijke toelage in enveloppe overhan digde. Hierna werd de jubilaris toegesproken door den heer Meijer die hem huldigde als een plichtsgetrouw beambte en hem na mens het personeel een mooie electrische lichtkroon overhandigde. Daarna werd nog eenigen tijd receptie gehouden waarvan druk gebruik werd ge maakt door het personeel en oud-personeel en vroegere chefs. 2e Avonduitvoering St. Victor-Parochie. De 2e avond van de uitvoering ten bate der armen in de St. Victor-Parochie, is evenals de le avond een groot succes ge weest. De zaal was bij de opening bijna ge heel gevuld. De heer J. Meijer opende wederom do a-vond met den Chr. groet en heette alle aanwezigen hartelijk welkom, in het bij zonder den Zcereerw. heer Pastoor Wa terreus en den Welecrw. heer kapelaan Loerakker. Het blijspel en de klucht werden evenals den eersten avond zeer goed gespeeld door de jongens. Tusschen de bedrijven en on der pauze zongen de meisjes van de Con gregatie wederom eenige liedjes. Onder de pauze werden evenals den eersten avond eenige taarten verloot ten bate der ar men. De avond werd ten slotte met den Chr. groet besloten. Kiesvereeniging. Dc R.K. Kicsvcrecn. „Recht en Orde" alhier houdt op Vrijdag 14 Oct. 1932, 's avonds om 7 uur haar jaarver gadering in 't café van Mej. de Wed. J. L. Brama. Do agenda luidt als volgt: 1. Opening;. 2. Notulen; 3. Jaarverslag van den Secretaris; 4. Rekening en verant woording van den Penningmeester; 5. Be noeming Commissie tot nazien van de boe ken; 6 Begrooting 19321933; 7. Vaststel ling contributie 19321933; 8. Verslag Commissielid van de kas van de Centrale; 9. Benoeming commissielid om do kas van de Centrale na te zien; 10. Verkiezing af gevaardigde Centrale Noordw ijkerhout11. Verslag afgevaardigde Centrale Noordwij- kerhout; 12. Verkiezing van 7 bestuurs leden (de zittenden znij herkiesbaar); 13. Verkiezing van den voorzitter.; 14 Verslag afgevaardigde Kamercentrale Leiden; 15. Behandeling der agenda van clo Kamer centrale; 16. Behandeling concept v. d. R. K. Staatspartij betreffende verkiezings- program; 17. Mededeelingen; 18. Rond vraag; 19. Sluiting. De reglementen van „Recht en Orde" a 25 cents en der Centrale Noordwijker hout a 10 cents zijn verkrijgbaar ten huize van den Secretaris J. R. Zonneveld cn tij dens de vergadering. Wat punt 12 van de agenda betreft heeft het Bestuur gemeend, nadat het reglement van „Recht en Orde" is gewijzigd (en waar door de invloed van het bestuur is uitge breid) zich ter beschikking van dc verga dering te moeten stellen, waardoor de le den in dc gelegenheid komen een bestuur te kiezen, waaraan zij hun belangen in deze kunnen toevertrouwen. Het bestuur hoopt dat aan deze stemming door oen groot aantal leden wordt deelgenomen en met ernst wordt behandeld, opdat de uit slag geen teleurstelling aanleiding moge geven. Volgens artikel 15 van het reglement mogen lijsten niet ten hoogste zeven can- didaten worden ingeleverd en moeten minstens 5 leden onderteekenen. Deze lijs ten kunnen ingeleverd worden tot aan het begin dezer vergadering.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 7