UIT DE OMGEVING DONDERDAG 13 OCTOBER 193i DE LEIDSCHE COURAN1 TWEEDE BLAD PAG. BUITENLAND ONTWAPENING. VON NEURATH NIET NAAR GENèVE. Uitnoodiging voor Londen reeds officieel aangenomen. De Duitschc rijksminister van buitenl. zaken v. Neurath heeft den voorzitter der ontwapeningsconferentie in antwoord op de vraag, of hij binnenkort naar Genève zal komen, medegedeeld, dat de rijksregee- ring intusschen een uitnoodiging van de Engelsche regeering voor een bespreking te Londen heeft ontvangen en officieel aan genomen. Onder deze -omstandigheden is het hem niet mogelijk andere afspraken te maken. ZITTING VAN HET BUREAU DER ONTWAPENINGSCONFERENTIE. De ontwapeningsconferentie is thans voor eenigen tijd verdaagd, doch het is de vraag of zij nog zal bijeenkomen en zoo ja wanneer. In afwachting van de beantwoor ding dezer vraag kan het bureau niet veel doen. De commissies zijn nog lang niet klaar en het Fransche plan, waaraan zooals de Fransche de.egatie Henderson mede deelde, wordt gewerkt, kan eerst over twee weken gereed komen. In een onderhoud, dat Henderson met den secretaris-generaal van den volkenbond, den vice-voorzitter der ontwapeningsconferentie Politis en den rapporteur Benesj heeft gehad, is men het er over eens geworden, dat heden 13 Octo ber het bureau een vergadering zal hou den om over het verdere arbeidsprogram te beraadslagen. Men neemt te Genève aan, dat deze vergadering zich zal bepalen tot het vaststellen van een datum voor de be handeling van de Fransche plannen. DUITSCHLAND VON PAPEN OVER ZIJN PLANNEN. De binnen- en buitenlandsche politiek. De rijkskanselier heeft gistermorgen voor den bond der Beiorsche industrie te Mün- chen een rede gehouden, waarin hij een uitvoerig overzicht gaf van alle vraagstuk ken der binnen- en buitenlandsche podtiek. Wat de buitenlandsche politiek betreft, wees de rijkskanselier erop, dat Duitsch- land vrijheid en gelijke rechten wenscht en den vrede wil, doch geen nieuwe onrust, geen wedstrijd in de bewapening en geen oorlogszuchtige avonturen verlangt. Vervolgens verdedigde hij het economi sche programma der regeering, dat een zoodanigen weerklank heeft gevonden als met geen anderen regeeringsmaatregel se dert den oorlog het geval is geweest, hoe wel natuurlijk op enkele onderdeelen cri- tiek is geoefend. Op het gebied der sociale politiek is de regeerings geenszins tegen de arbeiders ge keerd. Het is onjuist te beweren, dat de re geering aan de ondernemers miiliarden schenkt. Integendeel worden middelen be schikbaar gesteld om. velen millioenen werkloozen arbeid en een bestaansmoge lijkheid te geven. In den winter hoopt de regeering de on dersteuning voor de werkloozen te kunnen verhoogen en ook de uitkeenngen aan de rentetrekkers. Wat de hervorming van de grondwet be treft verklaarde von Papen, dat het doel der hervorming moet zijn een boven de par tijen staand staatsgezag te scheppen, dat niet als een speelbal der politieke partijen heen en weer geslingerd wordt. De hervor ming moet er voor zorgen dat er een juiste verhouding tusschen regeering en volk komt. Aan de groote gedachten van de grondwet van Weimar moet vastgehouden worden, doch wijzigingen zijn noodig, om tot een hernieuwing van 't politieke leven te geraken en de grondwet aan de behoef ten van het volk aan te passen. De regeering moet onafhankelijk van de partijen zijn en niet meer overgeleverd zijn aan de besluiten van een toevallige meer derheid. De verhouding tusschen regeering en volksvertegenwoordiging moet zóó gere geld zijn, dat de regeering en niet het par lement het staatsgezag handhaaft. Als tegenwicht tegen partij-besluiten van den rijksdag is een eerste kamer noodig, met scherp omschreven bevoegdheden en aandeel aan de wetgeving. Overwogen wordt of de rijksraad tot een dergelijk lichaam kan worden ontwikkeld. De regeering is voornemens, de hervor mingen door te voeren in nauw overleg met de landen. Zij wijst alle maatregelen van de hand die direct of indirect Pruisen tot slaaf van het rijk zouden maken. WRAAK VAN VON PAPEN? Opzegging van redactie en gedeelte personeel der „Germania". De redactie van de „Germania" en een gedeelte van het technische personeel zijn opgezegd, waarin men een aanval van von Papen op de politiek van het Centrum ziet. Von Papen heeft 47 pet. van de aandeelen der „Germania", terwijl de Preussenkasse nog over 7 pet. der aandeelen beschikt, zóöüat de rijkskanselier in het geheel over over 54 pet., dus over de meerderheid der aandeelen kan beschikken. Naar verluidt, worden pogingen aange wend om een nieuw partijblad van het Cen trum te Berlijn te stichten. Verder wordt verzekerd, dat von Papen ook zijn invloed bij de „Kölnische Volks zei tung" wil laten gelden en een druk op de houding van dit blad wil oefenen met behulp van de financieele betrekkingen, wel ke er tusschen dit blad en den Pruisischen Staat bestaan. ENGELAND DE DETAILS VAN OTTAWA. Regeling met de Dominions. Gisternamiddag zijn de volledige bijzon derheden omtrent de overeenkomsten van Ottawa gepubliceerd. De overeenkomst tusschen Groot-Brittan- nië en Canada omvat een wijziging der rechten op 215 artikelen, waarvan er 79 voor de eerste maal voorkomen op de lijst van artikelen, welke vrijgesteld ziin van invoerrechten. Over het algemeen genomen zal 40 pet. van den Canadeeschen invoer uit het Vereenigd Koninkrijk onmiddellijk profi- teeren van de verlaging der invoerrechten, terwijl goederen ter waarde van naar schat ting acht millioen dollar vrij in Canada mogen worden ingevoerd. Hiertoe behoo- ren gedrukte boeken, andere drukwerken, asbestartikclen, ijzeren en stalen artikelen, rails, machines voor zuivelbedrijven, tafel gerei, auto's, motorrijwielen, electrische apparaten en radiotoestellen. Voorts is de vrije invoer in Canada toegestaan aan een groote verscheidenheid van textielgoede- ren cn artikelen, welke geheel vervaardigd zijn van vlas of hennep, met eenige uitzon deringen. De overeenkomst tusschen Groot-Brit tan - nië en Australië omvat de volgende formule in zake speciale voorkeursrechten: Voor de rechten op goederen, afkomstig uit het Vereenigd Koninkrijk, welke van 10 tot 19 pet. bedragen, zal de voorkeursmarge minstens 15 pet. bedragen. Voor de rechten tusschen 19 en 29 pet. zal de voorkeursmar ge 17 K pet. bedragen, voor rechten van meer dan 29 pet. zal de marge 20 pet be dragen. Hieraan is de voorwaarde verbon den, dat de voorkeursmarge van 20 pet. niet zoodanig zal worden toegepast, dat hierdoor rechten van meer dan 75 pet. zouden ont staan. Wat Nieuw-Zeeland betreft zijn slechts weinig wijzigingen in het tarief mo gelijk, gezien de groote voorkeur, welke reeds aan goederen uit het Vereenigd Ko ninkrijk is toegekend. Niettemin behelst de overeenkomst een onmiddellijke verla ging van alle invoerrechten op goederen uit het Vereenigd Koninkrijk en de afschaf fing der toeslagen op die rechten. De overeenkomst met Zuid -Afrika behelst een aantal nieuwe of verhoogde voorkeursmarges. Zoo is de voorkeursmarge voor vischconserven verhoogd van 1/4 pen ny tot 1 Vu penny, die op vleeschconserven van 1/4 penny tot half penny, die voor ma chines van 3 tot 5 pet. en die voor electri sche batterijen van 5 tot 10 pet. Het belang rijkste punt der overkomst is de heffing van bepaalde minimumrechte op buiten landsche goederen, terwijl deze goederen uit het Vereenigd Koninkrijk vrij zullen worden toegelaten. Zoo was tot dusver de voorkeursmarge voor katoenen goederen 5 pet.; voortaan zal voor buitenlandsche ka toenen goederen een minimumrecht van Wi penny per yard betaald moeten wor den. Van groot belang is overeenkomst met B r.i t s c h -1 n d i welke door het Indi sche parlement geratificeerd zal moeten worden. Tot dusver genoot het Vereenigd Koninkrijk, met uitzondering van zekere katoenen, ijzeren en stalen artikelen, in Indië geenerlei voorkeur. De thans geslo ten overeenkomst bevat echter een voor keursmarge van 10 pet. voor 163 artikelen van zeer uiteenloopenden aard, o. w. che mische producten, huishoudelijke artikelen, electrische apparaten, machines, metalen, oliën en wollen stoffen. Voor auto's en on derdeelen zal de voorkeursmarge slechts .7 Yi pet. bedragen. Voorts zal een voorkeurs marge van 10 pet. in acht worden genomen voor katoen en kunstzijde, welke aangele genheid intusschen nog door de tarieven- commissie wordt bestudeerd. In een na het sluiten der conferentie ge voerde briefwisseling is bovendien nog een supplementaire overeenkomst getroffen welke een voorkeursmarge bevat voor ge galvaniseerd plaatijzer, waarvan het in voerrecht thans 83 roepijen per ton be draagt.. Krachtens deze overeenkomst zal dit recht van kraoht blijven voor buiten- landsoh plaatijzer, doch zal het verlaagd worden tot 53 roepijen voor gegalvaniseerd plaatijzer, dat in het Vereenigd Koninkrijk vervaardigd is met andere materialen dan Indische halffabrikaten. De overeenkomst met Rhodesia bevat een verhooging der voorkéursrechten op zes categorieën artikelen, o .m. electrische artikelen, alsmede de vaststelling van mi nimumrechten voor katoenen en zijden goe deren, hetgeen de bescherming der artike len, afkomstig uit het Vereenigd Koninkrijk zal vergrooten. New Foundland, dat het beginsel van voorkeursrechten voor het Britsohe rijk tot dusver niet heeft aanvaard, geeft thans een voorkeursmarge van 10 pet. voor sommige categorieën goederen, krachtens de met het Vereenigd Koninkrijk getroffen overeenkomst, terwijl Groot-Brittannië zij nerzijds de mogelijkheid onderzoekt, den invoer van ijzererts uit New Foundland te vergrooten. In regeeringskringen wordt verklaard, dat, wanneer Groot-Brittannië 'n voldoen de hoeveelheid ijzererts uit New Foundland zou betrekken, een bevredigende regeling zou kunnen worden getroffen met betrek king tot den invoer van levertraan. Voordeelen voor de Dominions. De overeenkomsten met Canada, Austra lië, Zuid-Afrika en Nieuw Zeeland bepalen voorts, dat voor den tijd van drie jaar in het Vereenigd Koninkrijk vrij zullen kun nen worden inggvoerd bepaalde kwantum eieren, gevogelte, boter, kaas en andere zuivelproducten, terwij! de Britsche regee ring wetsontwerpen bij het parlement zai indienen, welke ten doel hebben, de rech ten op buitenlandsche producten als volgt te- bepalen: boter 15 shilling per hundred weight, kaas 15 pet. ad valorum en eieren een shilling tot 1 shilling 9 pence per „great hundred" (120 stuks). Aan het aocoord tusschen Groot-Brittan nië en Autralië is een verklaring van de Britsche regeering toegevoegd, waarin deze zich verplicht, tusschen 1 Januari a.s. en 30 Juni 1934 bepalingen te treffen voor den invoer van vleesoh en vleeschproducten uit het buitenland in het Vereenigd Konink rijk. In het eerste kwartaal van 1933 zal hoog stens 90 pet. van de ingevoerde hoeveel heid bevroren schapen-, lams- en rund- vleesch, in het tweede kwartaal 85 pet., in het derde kwartaal 80 pet., in het vierde kwartaal 75 pet., in het eerste kwartaal van 1934 70 pet., in het tweede kwartaal 65 pet. mogen worden ingevoerd van de hoeveel heden, welke in de overeenkomstig kwar talen van het op 30 Juni jl. afgeloopen jaar werden ingevoerd. De Australische regee ring zal ernaar streven, dat in 1933 de uit voer van bevroren schapen- en lamsvleesch naar Groot-Brittannië dien in de twaalf maanden, geëindigd 30 Juni jl., met niet meer dan 10 pet. zal overschrijden. De situatie wat betreft bevroren vleesch zal in 1933 opnieuw worden onderzocht. In de overeenkomst met Canada ver klaart de Britsohe regeering, voornemens te zijn, zoo spoedig mogelijk na ontvangst van het rappiyt der thans vergaderende commissie tot reorganisatie van de var kensindustrie in het Vereenigd Koninkrijk, een regeling te treffen voor den invoer van bacon en ham in Engeland. Zij belooft., in de wetsontwerpen, welke zij eventueel bij het parlement zal indienen voor het rege len van den invoer van bacon en ham uit alle landen in Groot-Brittannië, een bepa ling te zullen opnemen, krachtens welke Ca- nadeesche ham en bacon van „good quality" vrij zullen worden ingevoerd tot een maxi mum van 2y3 millioen hundredweight per jaar. BUITENL. BERICHTEN. MISLUKTE ONTVOERINGSPOGING IN CHINA. Engelsche dame gedood. Te Charbin in Mandsjoerije is een En gelsche dame. Woodruff genaamd, door vier Chineesche bandieten aangevallen en vermoord bij een poging van hen om haar drie kinderen te ontvoeren. Twee Russische inwoners van de stad, die mrs. Woodruff te hulp schoren, vervolg den de bandieten, die met de kinderen de vlucht namen. De Chineezen verwondden hun achtervolgers zwaar. Eenige Chineesche politie-agenten slaag den erin twee van cle bandieten neer te schieten en de kinderen ongedeerd weer terug te krijgen. De twee andere hoeven konden ontsnap pen, aldus Reuter. MEER DAN 700.000 PARELS VERBRAND Om den prijs te doen stijgen. De groote Japansche parelkweeker Miki- moto heeft voor het- gebouw van de Kamer van Koophandel te Kobe niet minder dan 720.000 gekweekte inferieure parels ver brand. Zelf gooide hij de eerste schep pa rels op den brandstapel. Mikimoto wil al dus den prijs van de parels, die hij voor radig heeft, doen stijgen. De „Times'' zegt in verband met dit bericht, dat bij dien parelbrand de groote branden van Brazili- aansche koffie in het met verzinken. BESTRIJDING DER WERKLOOSHEID IN CANADA. Nieuwe vliegvelden worden aangelegd. De Canadeesche regeering heeft besloten eên reeks vliegvelden te doen aanleggen ter bestrijding van de werkloosheid. Onder leiding van het departement van nationale defensie worden te dien einde op verschil lende plaatsen werkkampen ingericht. De ontworpen plannen voorzien in het aanleggen van vliegvelden op drie trajec ten, die tot dusverre geen mogelijkheden boden voor het landen per vliegtuig, n.l. op de trajecten Montreal-Halifax-Ottawa; Tronto-Winnipeg en Lethbridge-Vancouver. Wanneer deze plannen ten uitvoer zullen zijn gelegd, zal Canada in het be-zit zijn van een keten van vliegvelden, die de ge- heele breedte van Canada zullen voorzien van het noodige landingsterrein. EEN WOELIGE NACHT TE BELFAST. Drie dooden, ruim 100 gewonden. Ondanks de uitgebreide voorzorgsmaat regelen der politie hebben te Belfast ook gisternacht de door de werkloozen veroor zaakte onlusten voortgeduurd. Er hadden verscheidene botsingen plaats met de po litie, waarbij drie personen gedood en elf zwaar gewond werden. In totaal werden ongeveer 100 personen licht gewond. De werkloozen schoten van de daken der huizen op de politie, die met pantser auto's door de straten trokken. In verband met den kritieken toestand is de politie met 500 man uit de omliggen de plaatsen versterkt, terwijl een regiment infanterie gereed staat om naar Belfast te marcheeren, teneinde krachtige hulp te kunnen verleenen. De werkloozen hebben, zooals gemeld, in verscheidene straten barricades opgericht en schieten zonder pardon op iederen agent, die zich vertoont. In den loop van den nacht werden nog verscheidene per sonen gewond. In het ziekenhuis te Belfast zijn 31 gewonden opgenomen Tegen den ochtend kon de rust eenigs- zins worden hersteld. De toestand blijft echter y "non. HILLEGOM. Kiesvereeniging. Gisteravond hield de R. K. Kiesvereeniging „R. K. Kring' een slechtbezoehte ledenvergadering in Hotel Sistermans. De voorzitter, de heer C. Seij- sener, opent te ruim 8 uur de vergadering met den chr. gr. en een woord van harte lijk welkom. Hij betreurt de slechte op komst en hoopt, dat spoedig vooral met het oog op de komende verkiezingen grootere belangstelling bij de katholieken van Hillegom zal komen voor den R. K. Kring. Hoofdschotel voor deze vergadering is de bespieking van het Concept-Program ma der R. K. Staatspartij met dé daarop door verschillende kiesvereenigingen inge diende amendementen. Met het oog op de moeilijkheid om alle punten stuk voor stuk aan een bespreking te onderwerpen en het nuttelooze daarvan in vele gevallen, werd besloten, zioh te bepalen tot de belang rijkste gedeelten. Deze besprekingen droegen een geani meerd karakter en meer in het bizonder werd door den heer B. N. Loerakker aan de hand van voorbeelden een inzicht gege ven in de maatregelen, die noodgedwongen door de regeering op verschillend gebied moeten worden genomen om erger te kee- ren. Sommige groepen zullen zich daardoor getroffen- gevoelen, andere worden door ueze maatregelen geholpen. Het gaat er om, dat dé regeering zich op een stand punt moet stellen, vanwaar zij de belan gen van het geheel kan overzien en trach ten het geheele land door den moeielijken tijd heen te helpen. In de amendementen worden natuurlijk zeer vele wensohen ge uit. Het kan echter zijn, dat, voor dingen die op een vroeger tijdstip gewenscht wa ren, het op den dag van heden ongewenscht of zelxs onmogelijk is ze te verwezenlijken. In dezen geest moet z.i. de zaak thans worden gezien en dit moet de leiddraad zijn van de te voeren politiek. Tot algevaardigden tel agemeene ver gadering der It. K. Kamercentrale werden reeds benoemd de heeren G. J. W. Mathot en F. C. van Lierop Jzn. De rondvraag brengt eenige punten van ondergeschikt belang naar voren, die door den voorzitter worden behandeld. Deze brengt thans dank aan de vergadering voor de zakelijke wijze, waarop de besprekin gen werden gevoerd, meer in het bizonder ook aan den lieer Loerakker voor de gege ven uiteenzettingen en deelt vervolgens mede, dat het in zijn bedoeling ligt op tie jaarvergadering zijn functie, die hij ook slechts voor één jaar heeft aangenomen, neer te leggen. Reeds nu noht hij een op roep tor, de leden, om naar een anderen voorzitter om te zien. Hierna sluiting met den chr. groet. R. K. Mannenkoor. Alhier worden po gingen aangewend om te komen tot de op richting van een R. K. Mannenkoor. Gis teravond werd daartoe in Hotel Sistermans een voorloopige bespreking gehouden. Ver wacht wordt, dat volgende week tot een definitieve oprichting zal worden besloten. Het komt ons voor, dat, indien men er in slaagt een alleszins bekwaam en gewild Directeur te vinden, hier een flink R. K. Mannenkoor kan bloeien. Nieuw orgel St. Josephkerk. Met den bouw van een nieuw kerkorgel voor de St. Josephkerk wordt binnen enkele dagen begonnen; we bedoelen met den opbouw in de kerk. Het orgel wordt geleverd door de Firma Adenia te Amsterdam. HOOGMADE. L. T. B. Woensdagavond hield de afd. Hoogmade van den L. T. B. een vergadering in de zaal van J. Witteman. De voorzitter, de heer P. L. Zwetsloot, opende de verga dering met den ohx. groet en heette allen welkom, mzonder den geestelijk adv. en vertrouwt, dat uit deze vergadering goede resultaten zullen komen. Door den secr., den heer J. Hoogeveen, werden de notulen gelezen, die onveranderd met dankzegging werden goedgekeurd. Een schrijven was ingekomen aangaan de den Jeugdraad. Hierover werden door den G. adv. nadere inlichtingen gegeven. In een schrijven van het Hoofdbestuur werden mededeelingen gedaan aangaande het Bondsorgaan. Tevens werd aangespoord tot uitbreiding van het ledental van den L. T. B. en de propaganda, die daarvoor ge voerd zal worden. Aan de afgevaardigden naar de Bonds-jaarvergadering werd vrij mandaat gegeven. Een viertal voorstellen zullen met de noodige toelichting worden ingezonden, waarvan twee ook reeds bij de Kiesvereen. waren ingediend voor Kamer centrale en Partijraad. Een voorstel werd aangenomen, dat het H.B. zal trachten, dat de weeggelden op de markten te Leiden worden verlaagd. Daarna de rondvraag, waarvan veel gebruik werd gemaakt. De G. Adv. geeft zijn volle tevredenheid te kennen over de opkomst en wekt op tot eendrachtige samenwerking in dezen moei lijken tijd. Een vraag, of het mogelijk is, dat er een rendabele prij® wordt vastgesteld voor melk zal op de Bondsverg. bij de rondvraag worden besproken. Na nog een drukke bespreking van de Crisis-varkens wet en het pachtvraagstuk, sloot de voorzitter, na allen dank te hebben gezegd, met den christelijken groet de ver gadering. OEGSTGEEST. Collecte Crisis-Comité. De oollecte ten bate van het Crisis-Comité, gehouden in deze gemeente in de week van 38 Oc tober. heeft opgebracht 855.90. Het Co mité heeft de medewerking der collectan ten en de mildheid der gevers zeer op prijs gesteld. KATWIJK. Gemeenteraad. Openbare vergadering van den Raad dezer Gemeente op Donder dag 13 October 1932, des namiddags 7.30 uur. Punten van behandeling: 1. Mededee- ling van ingekomen stukken. 2. Aanbieding gemeente-rekening 1931. 3. Voorstel tot verhuur van de voormalige tolgaarderswo- ning. 4. Voorstellen tot verkoop van grond 5. Voorstel tot slooping van 8 huizen aaa de Duitstraat. 6. Voorstel tot vermindering van landpachten over 1931. 7. Voorstel tot wijziging van de verordening op den ga», prijs. 8. Voorstel tot wijziging der veror- deningen op de levering van gas en elec- triciteit. 9. Voorstel tot het aangaan van geldleeningen. 10. Voorstel tot aanwijzing van de bedrijven voor gas, water en elec- triciteit, als afzonderlijke takken van dienst. 11. Voorstel tot vaststelling van een beheersverordening voor het Grondbe drijf. 12. Voorstel tot wijziging van de ge- meente-begrooting 1932, modellen D. 13. Prae-advies op een verzoek om verbete ringen aan te brengen in het Uitwaterings kanaal van Rijnland. 14. Voorstel inzake overbrenging archieven der opgeheven am bachten onder het Hoogheemraadschap van Rijnland. 15. Prae-advies op 'het ver zoek van de afd. Katwijk van den Neder- landsohen Kappersbond om vaststelling van een verordening op grond van de Winkel- sluitingswet. 16. Prae-advies op het verl zoek van het gemeentebestuur van Ber- kenwoude inzake uitvoering van de Crisi3- Varkenswet. 17. Rondsvraag. KATWIJK AAN DEN RIJN. Brandstoffen. De levering van brand stoffen aan de leden van den R. K. Volks bond is na gehouden aanbesteding opge dragen aan den heer H. v. d. Jagt als zijnde de laagste inschrijver. LISSE. Pluimvee- en konijnensportvereen. Gis teravond hield de Pluimvee- en Konijnen sportvereen. „Lisse en Omstreken" haar ledenvergadering in het gebouw „De Kleine Vereeniging". De voorzitter, de heer W. F. Daudey, opende deze bijeenkomst met een woord van welkom tot de leden, in het bijzonder tot den penningmeester, den heer A. N. Ruigrok, die een ernstige ziekte heeft gehad, en feliciteerde hem bij het herstel. De notulen werden na voorlezing goedge keurd. De voorz. zegt, dat van de keuring- meester betreffende salaris bij tentoon stelling een zeer gunstig rapport is binnen gekomen, waarin hij toezegt, de vereeni ging te zullen bijstaan. Voorts deelt de voorz. 'mede, dat de heer Blom bedankt heeft als bestuurslid, wegens drukke werk zaamheden. Deze vacature zal bij de eerst volgende jaarvergadering worden aange vuld. Vervolgens werden bij stemming drie nieuwe leden aangenomen. Aan de orde is bespreking wekelijksche veilingen. Deze zullen wederom gehouden worden in één der gebouwen van het H. B. G. Geïnformeerd zal worden, wanneer d't gebouw in gebruik zal kunnen worden geno men. Een bestuur werd definitief vastge steld, en een reglement zal worden ont worpen. Het bestuur stelt voor, inplaats van een tentoonstelling tafelkeuring te doen plaats hebben. De voorz. zet het doel hiervan uiteen. Verschillende prijzen zijn •hieraan verbonden. De voorzitter verlangt van de leden aller deelneming. Vervolgens werden eenige konijnen verloot. Van de rondvraag werd door verschillenden ge bruik genxaakt, waarna onder een woord van dank de vergadering werd gesloten. STOMPWIJK. Volksbond. Donderdagavond te half 8 houdt deze afd. wederom een ledenverga dering. Het bestuur heeft weer een volle agenda en hoopt, dat alle leden present zullen zijn in de „Nieuwe Schenkkan". De agenda vermeldt: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Mededeelingen. 4. Bespreking? 5. Behan deling brochure Dr. Koenraad door den. Geestelijk Adviseur. 6. Besp. Propaganda- Feestavond. 7. Rondvraag. Sluiting. Vrien den, allen present hoor! Nanmens het be stuur: de secretaris. TER-AAR. Plaatselijk CrisisComité. Dinsdag avond vengaderde in het Gemeentehuis het plaatselijk Crisis-Comité, waarbij tevens bekend werd gemaakt dat de j.l. collecte heeft opgebracht 233.Aan de ingezete nen, die daartoe hebben bijgedragen, werd een woord van dank gebracht. Besloten werd om in de komende wintermaanden in natura te steunen. Zij, die voor steun in aanmerking wenscken te komen, kunnen zioh hiervoor aanmelden bij de heeren Co mité-leden. VOORSCHOTEN. Geboren: Geertruida Margaretiha, d. van C. L. Borsboom en C. H. Hooijmans. Jozef Frederik Nicolaas, z.van J. Kraaij en G. A. van Os. Ondertrouwd: L. J. Gieske 34 j. en W. M. E. van den Brink 35 j. Gehuwd: D. van Dijk en M. J. Brou wer. Overleden: J. L. Huijzer 61 j. Gevestigd: G. B. en J. E. C. Ede laar van Noordwijkerhout. A. Streng van Alphen a. dd. Rijn. A. C. den Hertog en gezin van Leiden. C. J. Ripping-Meu- ring en 2 kinderen van Semarang (N.-I.). E. C. A. Tydeman van Bottrop (Did.). G. Sinnema van Westdongeradeel. Vertrokken: A. P. van der Krogt en echtgenoote, naar Loosduinen ('s-Gra venhage). Th. A. E. Overeem naar 's-Gravenhage. M. M. van Geldrop naar 's-Gravenhage. M. J. Brouwer naar Was senaar. M. J. Zwetsloot naar Leiden. H. N. Muller naar 's Gravenhage.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6