UIT DE OMGEVING MARKTBERICHTEN DONDERDAG 13 OCTOBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER. telegrafisch weerbericht imi waarnemingen verricht ra dee morgen van 13 Oct. 1932, medegedeeld deer bel Kon Ned Meteor Lnstiurat te De Bildt: Hoogste barometersfc.: 765.4 te Weenen. Laagste barometerst.: 742.0 te Aberneen. Verwachting tot den avond van 14 Oct.: Krachtige tot mati ge Zuid-Westelijke tot Westelijke wind, betrokken tot zwaar of half bewolkt, aan vankelijk regenbuien iet® koeler. Terwijl de hooge druk in het Zuid-Oosten in beteekenis toeneemt, breidde de de pressie in het Noord-Westen zich snel naar onze omgeving uit, waardoor na een mooie opklaring in den voornacht de wind weer toenam en evenzoo de bewolking. Op de Noordzee ligt thans een depressie van bij na 740 m.m., die nog in diepte toeneemt en naar het Kattegat trekt; de uitlooper voor de kust van Portugal is nog steeds aanwe zig. Een regenfront, dat zich gisteren over Ierland vormde en gisteravond over Schot land lag, gaf in den morgen regen in ons land. Terwijl op het vaste land de tempe ratuur hoog is, bracht de depressie afkoe ling in het Noord-Westen. De regenhoe veel heden zijn niet groot; slecht® één station meldt meer dan 10 mjn. nl. Dlaksod in Ierland 11 mm. Het is te verwachten, dat de wind zal ruimen en voorloopig nog krach tig zal blijven met aanvankelijk regenbuien daling van temperatuur en opklaring. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur des middags te half drie 11.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS eju: - Van Donderdagmiddag 5.42 uur tot Vrijdagmorgen 5.51 uur. HOOG WATER Hoog water te Katwijk aan Zee op Vrijdag 14 October voorm. 2.30 uur en nam 2.55 uur. GEMEENTERAAD VAN VEUR NIEUWKOOP. Afsluiting weg. Gebr. Hogenbrik te Laren (N.-H.) hebben van de gemeente aan genomen het voor de tweede maal teren van den hoofdweg door de Gemeente. Dit geschiedt nu door middel van een macni- nale teersproeier. In den tijd dat men bezig is met de uitvoering wordt het verkeer voor rijtuigen en auto s afgesloten. Geboren: Paulina Maria, d. van M. Maarsseveen en M. van den Helder. Ondertrouwd: J. Sohuit 27 j. en A. de la Fonteijne 22 j., wonende te 'Amster- Getrouwd: H. van Leeuwen 28 j. en M. W. Snel 25 j. WOERDEN, Op hol. Hedenmorgen wilde een ze kere de J. met zijn kaasbrik van het sta tion vertrekken, toen plotseling iets aan het lemoen brak en het paard op hol ging. Het rende voort over de Stationsweg, waar juist een groentenkar van G. naderde. Hoe wel deze eenigszins uitweek, kon een bot sing met worden vermeden. Het hollende paard vloog boven op de hit van den groen ten wagen, die bezweek. Het paard met brik kwam daarna terecht op het erf van den heer Hoek, waar het werd gegrepen. Het had een zeer groote en diepe wonde aan de borst, die door een gewaarschuw de veearts werd gehecht. De eigenaar, die van de wagen was afgeslingerd, werd aan het been, hoewel niet ernstig, gewond. De hit voor de groentenwagen kreeg slechts eenige schrammen. De groentenboer had veel schade. Van zijn lading was niet veel meer op zijn wagen gebleven. Een groote chaos bleef op de straat even achter als overblijfsel van het ongeval, waarbij de no- ten meters ver lagen verspreid. Schade zal worden vergoed. LEIDSCHENDAM. Jubileum burgemeester W. Keijzer. Aanstaande Zaterdag 15 dezer wordt te Leidschendam feest gevierd. Dien dag wordt herdacht dat de edelachtbare heer W. J. H. J. M. Keijzer voor 12 1/2 jaar be noemd werd lot burgemeester der gemeen ten Stomp wijk en Veur. Bereids is een co mité uit de ingezetenen dier gemeenten gevormd om burgemeester Keijzer dien dag te huldigenalle plaatselijke vereenigin- gen, met welke de burgemeester en zijn echtgenoote steeds hebben medegeleefd zullen eveneens dien dag burgemeseter en mevrouw Keijzer hun hulde aanbieden, ter wijl vele ingezetenen niet achter zullen blij ven om van hun persoonlijke sympathie ten opzichte van hun burgemeester en zijn familie te getuigen. H1/2 Mr V»e*t de bmrge- Maandagavond te 7.15 uur kwam de Raad der Gemeente Veur in Openbare ver gadering bijeen. Voorz. Burg. W. Keijzer, aanwezig alle leden, behalve weth. van Heiningen wegens ziekte. De voorz. opent de vergadering met gebed, waarna de no tulen na een opmerking van den heer Sehrader en na toelichting door den voor zitter onveranderd worden goedgekeurd. Ingekomen stukken waren er niet. Het voorstel van B. en W. tot wijziging der verordening op de heffing en invorde ring van leges ter Secretarie, enz.; het voorstel tot wijziging der steunregeling voor werkloozen (betreffende wijze van uit betaling), alsimede het voorstel van B. en W. om geen adbaesie te betuigen betref fende een adres van B. en VV. van Berken- woude ter zake van de Crisis-Var kens wet, worden alle z. h. s. goedgekeurd. Bij het voorstel tot het aangaan eener geldlecning ten behoeve van de uitbrei ding der R. K. Meisjesschool en in verband hiermede tot wijziging der Gemeente be grooting, dienst 1932, wil de voorzitter met het oog op het bouwen een en ander tn geheime vergadering behandelen, waarna het voorstel na een vraag van den heer Borst en na toeliohting door den voorzitter z. h. s. wordt aangenomen. Bij de verkiezing van 4 leden van het Burgerlijk Armbestuur worden met meer derheid van stemmen gekozen de heeren Bontje, Staalduinen, Schinkelshoek en Koerts. Voorstel tot aankoop van grond voor verbreeding van den Veurschen Straatweg en tot beschikbaarstelling der daarvoor benoodigde gelden. De voorz. deelt mede, dat de Provincie bereid is in de kosten Bij te draden. De heer Koerts vraagt, waarom het ge deelte Veursche Straatweg bij de wed. Hooijroans niet wordt doorgetrokken, dan krijgt men een geheel. De voorz. antwoordt, dat door de wed. Hooymans reeds toestem ming is gegeven; de voorz. wil ook aan de Provincie vragen in de kosten hiervan bij te dragen. Hij vraagt machtiging hiervoor f 900 meer uit te trekken, hiervan wordt echter ook door de Provincie bijgedragen, zoodat het in werkelijkheid eeen f 900 is. De heer Koerts vraagt, of B. en W. reed6 vergunning hebben voor uitloozing in den sloot en of in de hekwerken langs den weg zooveel mogelijk overeenstemming kan ko men, dit met het oog op het schoonheids gevoel. De voorz. zegt alle mogelijke medo- werking in deze toe. De heer Kaaphorst vraagt, of de voorz. wil mededeelen. dat de vergoeding aan tie menschen voor dezen grond door de Pro vincie wordt betaald en niet door de Ge meente. De voorz. antwoordt, dat de Ge meente den grond van de mensehen koopt, doch de Provincie dezen grond overneemt en vanzelf ook betaalt. Na enkele besprekingen wordt het voor stel z. h. s. aangenomen en in verband hiermede wordt eveneens z. h. s. aange nomen het. voorstel tot demping, rioleering enz. van den sloot voor de woningen van de heeren W. Blonk, L. Tymons en L. van Bohemen, tot aanleg van een trottoir van af de woningen van den heer L. van Bohe men tot aan de St. Willibrordusstraat (thans op voorstel Koerts tot en met de woning en tuin van de wed. Hooijmans, alsmede tot beschikbaarstelling der daar voor benoodigde gelden en tot wijziging der Gemeentebegrooting in verband met boven genoemde voorstellen. Nader voorstel van B. en W. tot het ver- loenen van machtiging tot het aangaan eener privaatrechterlijke overeenkomst met de N.V. Veursche Vleeschwarenfabriek al hier ter zake kosten van rioleering en straataanleg in verband met gewijzigd ui- gediend plan voor den bouw van een vleeschwarenfabriek met annex woning. De voorzitter deelt mede dat de fabrieks- plannen inmiddels gewijzigd zijn en er nu geen woonhuis bijkomt, daarom meenden B. en W. deze zaak opnieuw in den raad aanhangig te moeten maken. De heer Koerts zegt, dat hij heeft ge hoord, dat de Fabriek op een lager niveau zal worden gebouwd en dat vindt hij on juist, temeer als hier later een woning bij gebouwd zal worden; hij zet zijn meening duidelijk uiteen, en merkt op, dat hij het jammer vindt, dat daar een fabriek ge bouwd wordt. De voorz. antwoordt, dat de ontwerper van het uitbreidingsplan tegen deze plaats geen bezwaren had. Wat den bouw op lager niveau betreft, merkt de voorz. op, dat hij blijde is, dat de Raad hier zelf aanmerkingen op maakt, want dan heb ben B. en W., als zij later eventueel de ver gunning zouden weigeren, den Raad achter zich, daar ook B. en W. deze kwestie reeds besproken hebben. De heer Schreuder vindt ook den platte grond te laag en hij geef B. en W. in over weging dit goed te bezien. Na enkele be sprekingen en nadat de voorz. heeft toe gezegd, dat een en onder de volle aandacht zal hebben van B. en W„ wordt het voor stel z. h. s. goedgekeurd, evenals het voor stel van B en W. tot het verleenen van ont heffing van het verbod, bedoeld in art. 1 sub 2 der bouwverordening dezer Ge meente. Hierna gaat de Baad in geheime zitting ter bespreking van het voorstel tot het aan gaan eener geldleening ten behoeve van de uitbreiding der R. K. Meisjesschool. Na heropening der Openbare Vergade ring wordt in stemming gebracht de vraag of het werk zal worden uitbesteed of ir. eigen beheer zal worden uitgevoerd. Met 64 stemmen wordt besloten het werk uit te besteden, waarbij de volgende voor waarden gesteld worden: le. B. en W. hon den de gunning aan zich. 2e. Gedurende den bouw mag slechts 1 aannemer of on deraannemer op het werk aanwezig zijn. 3e. De aannemer of onderaannemers moe ten uitsluitend gehuwde werkloozen of werklooze kostwinners uit de Gemeente Veur te werk stellen en bij een te kort hieraan in Veur gehuwde werkloozen uit Stompwijk. 4e. De onderaannemers uit Veur moeten in de gelegenheid gesteld worden om mede te dingen; de inschrijfbil- jetten zullen worden geopend in het bijzijn der Directie. 5e. De aannemer zal een waarborgsom moeten storten van 500. voor de riohtige nakoming dezer voorwaar den. Hierna sluiting. meester, naast zijn verdienstelijk ambte lijk werk voor de gemeenten Stompwiik en Veur. zich zeer zeker de dankbaarheid van de ingezetenen en vele oud-ingezetenen zijner gemeenten verworven. Steeds staat zijnedelachtb. voor een ieder gereed om. waar noodig, met raad en daad bij te staan. De zoowel maatschappelijk als per soonlijk hulpbehoevenden in den meest uit gebreiden zin des woords, vonden in bur gmeester Keijzer steeds hun helper. Moge het gegeven zijn, dat burgemeester Keijzer nog tal van jaren hoofd der ge meenten Stompwijk en Veur blijve en zijn edelachtb. en zijn echtgenoote zich nog lang in de sympathie hunner ingezetenen in gezondheid en voorspoed mogen verheu gen. Berichten reeds geplaa'st in een gedeelte onzer vorige opname. HORTUS BOTANICUS. Opruiming tropische gewassen. Voor den Hortus Botanicus heeft de be zuiniging op de Bijksuitgaven tengevolge, dat het aantal verwarmde kassen, waarin de tropische rvlanten overwinteren, moet worden beperkt. In verband hiermede wordt een menigte in meerdere exemplaren aanwezige gewas sen opgeruimd. De bezoekers van den Universiteitstuir zullen me4 weemoed vernemen, dat een aantal palmen, wier sbinke stammen en wuivende kruinen den Hortus des zomers een zuirleMjk aanzien gaven, moet worden o^ "eofferd. Vele exemplaren, ook veder- en waaier- palmen van meer d"n driekwart eeuw oud zullen alzoo onder den bijl vallen of den dood door bevriezing worden prijsgegeven. Handelsregister K. v. K. W ij z g i n g e n1242. H. C. J. de Haan, Leiden, Nieuwe Rijn 44. Fabriek van eau de cologne en parfumerieën en handel daarin Wijz. handelsn. in: H. C. J. de Haan Import- Export les Parfums Limajo. Bijv. uitgeoef. bedr.ira- en export van parfume rieën. 2209 W. C. van der Wilk en Zonen. Lei den, Oude Singel 162. Behangerij en stof- feerderij in den ruimsten zin. Overl Venn, en beh. fiL: Jac. van der Wilk, Oegstgeest, dd. 7 Oct. 1932. *795. N.V. Ver 4c4pk*4>toor van Patent- Artikelen. Leiden. Heerengracht 24 Ver koop van ziekenverplegingsartikelen. Uittr. Dir. Admin.: W. Mulder, Leiden, dd. 1 Oct. 1932. N Dir C P Tijssen, Leidep Nieuwe inschrijving. 6102. B'oembollenkweekerij en Handel „Merka- ra". Sassenheim, Teylingerlaan 9 E.: K. Klyn. Sassenheim. (H.V.). Proc.: H. van der Wilden. (B P.). OPENBARE PROEFLES IN ESPERANTO. In den foyer van de Stadsgehoorzaal is gisteravond de aangekondigde openbare proefles gehouden in Esperanto, die gege ven werd door den Hongaarschen propa gandist voor het Esperanto, Andreo Cseh. Ondanks het slechte weer was de belang stelling overweldigend en een 50-tal per sonen kon tenslotte niet meer worden toe gelaten. Bij binnenkomst werd iederen be zoeker een formulier overhandigd, waarop hij (zij) deelname aan den te houden cur sus kon opgeven. Na een welkomstwoord door den voor zitter van het werk-comité den heer F. J. van der Meijden, die tevens in Esperanto de buitenlandsche gasten welkom heette, gaf deze het woord aan mevr. Is- brücker, die vertelde hoe Pastor Cseh tot deze methode was gekomen en hoe hij oa. door de regeeringen van Zweden en Esthland tot het geven van zijn cursus werd uitgenoodigd. Mevr. Isbrücker vertelde, dat er reeds onderwijzers in de Cseh-methode worden opgeleid vanaf 1930 in den Haag en dat een 10-tal reeds in het buitenland les geeft. Het karakter van deze methode is n.l. dat de lessen worden gege ven door een buitenlander die de taal zij ner leerlingen niet kent. Ook vertelde spr. iets van het Esperanto-huis in Arnhem, waar des zomers Esperantisten samenko men en waar men ook kan logeeren. Vervolgens hield Andreo Cseh een aar dige inleiding in Esperanto, waarbij mevr. Isbrücker als tolk optrad. In deze inleiding weerlegde hij ook de opwerpingen, die veelal tegen het Esperanto worden ge maakt. Esperanto wil zijn naast de taal van ieder land een tweede moedertaal. Voor deze algemeene taal kon men geen levende taal nemen, omdat de levende talen niet alleen cultuurtalen zijn. Hij gaf hiervan een voorbeeld in een Engelsch-Japansch conflict als gevolg waarvan het uitgebreide onderwijs in het Engelsch op de Japansciie soholen zeer werd verminderd. De neutrale taal Latijn kon ook geen dienst doen als algemeene taal, omdat het een doode taal is, die moeilijkheid geeft met duizenden moderne woorden. Wat kunst en wetenschap b.v. betreft, aldus spr., zou men zich nog in Latijn kun nen uitdrukken, maar als men op reis zou gaan en zich aan het station met Latijn zou moeten redden, zou men zeker den trein missen. Eenige „moderne" woorden als schijf schieten en filmdirecteur gaf spr. in Latijn- sche vertaling als: de arte glandes in punc tum committendi en Moderator officinale fasciis cinematographicis oonficendis. Daartegenover heeft Esperanto slechts 16 grammaticale regels zonder een enkele uitzondering. (Een uitzondering dus van den regel: geen regel zonder uitzondering). Vervolgens weerlegde spr. nog de opwer ping, dat Esperanto is een kunstmatige taal en dat men de natuur niet moet forceeren. Maar, aldus vroeg de heer Cseh, gebruiken wij ook niet een kunstmatige warmte, kunst matige kleeding, kunstmatige oogen (bril len), kunstmatige tanden. Esperanto is zelfs beter dan mijn eigen moedertaal, Hongaarsch, dat niet minder dan 22 naam vallen telt en het is bo\endien een prach tig internationaal middel bij internatio nale conferenties als over de ontwapening exl. Na deze inleiding riohtte de heer Cseh zioh direct tot zijn gehoor en wist de grondbeginselen van het Esperanto op be vattelijke, aardige wijze zoo duidelijk to maken, dat heel spoedig allen luide ant woordden op de in het Esperanto gestelde vragen. Het waren natuurlijk maar eenvou dige zinnen, die echter door de aanwezigen direct werden begrepen en herhaald of zelfs in Esperanto beantwoord. De heer Cseh wist zijn toehoorders ge makkelijk te boeien en men was dan ook vol lof over deze pakkende methode. Op dezelfde wijze hield de heer Cseh of b.eter, het auditorium, na de pauze een interview met den neger-esperantist, den heer Denz, hem vragend wie en wat hij was, waar hij woonde enz. En aan het einde vormden de drie Es perantisten ©en Hongaar, een Surinamer en een Hollander, zooals de heer Cseh op merkte, het geheim van Esperanto. De heer van der Meijden dankte natuur lijk allen hartelijk en deelde nog mede, dat de lessen zullen worden gegeven op Dins dag- en Vrijdagavond, gedurende 10 weken in het schoolgebouw aan de Haverstraat, dat welwillend door B. en W. beschikbaar was gesteld. Het cursusgeld bedraagt 10, voor onderwijzeressen en onderwijzers oi zoo meerdere personen uit één gezin deel nemen 7.50. Het cursusgeld kan in twee keer worden gestort op postrekening 67509 van den heer J. de Ren, Cobetstraat 70, alhier. Reeds dezen eersten avond was de in schrijving zeer bevredigend en de cursus van Andreo Cseh belooft een groot succes te worden. BURGERLIJKE STAND LAATSTE BERICHTEN leiden. Geboren: Maria, d. v. W. F. Meijers en P. Nievaart. Dirk, z. v. H. van de We tering en A. Melet. Johannes Jacobus, v. J. J. van Oosten en M. H. Keldermans. Helena Margaretha Maria, d. v J. A. Vlas veld en J H. Stolwijk. Ondertrouwd: C. W. Pouw jm 23 j. en M. van Kralingen jd 22 j. Overleden: T. van der Neut zn. 3 j. J. van Stralen wedn. 79 j. J. Wisch- meijer dr. 2 mnd. HAAGSCHE RECHTBANK. De 19-jarige monteur B. C. H te V o o r- schoten heeft terecht gestaan wegens het veroorzaken van dood door schuld. Verdachte heeft op 14 Juni j.l. op den Marc- singel te Leiden een voetgangster met door hem bestuurden auto aangereden tengevolge waarvan het slachtoffer is over- i leden. De R'echtbank heeft H. schuldig ver klaard en veroordeeld tot 6 maanden hech tenis met intrekking van het rijbewi's ge durende één jaar en betaling van 25. schadevergoeding aan de rechthebbenden. Op 24 Juli werd op den weg van Zeg waard naar Benthuizen een zesjarig meisje door een bestuurder van een melk- auto. den 20-jarigen J. Hoogervorst. aan gereden, tengevolge waarvan het kind is overleden. Verdachte, die zich beroepen had op de ondeugdelijkheid van den weg, werd ver oordeeld tot 3 maanden hechtenis met in trekking van het rijbewijs gedurende 1 jaar en betaling van een bedrag van 50aan den vader van het slachtoffer als schade vergoeding. CRISIS-VARKENS-CENTRALE. De Regeeringscommissaris voor de hulp verleening aan de melkveehouderij, deelt mede. dat in overleg met de Crisis-Var- kens-Centrale de volgende week alle bladreuzel, die de baconbedrijven uit. de slachtingen van varkens verkrijgen, te koop is voor maximaal 50 ets. per K.G. af fabriek, bij afname in partijen van 50 K G. of grooter. Het is de bedoeling, dat deze reuzel wordt afgeleverd aan slagers of com binaties van slagers; vet verwerkende in dustrieën komen bijgevolg voor het betrek ken dezer rauwe reuzel niet in aanmerking. Het publiek behoeft zich dus niet onge rust te maken, dat er geen voldoende rauwe reuzel te verkrijgen zal zijn Aanleiding om te hamsteren bestaat er niet. Buitendien kunnen de slagers van de zelfde bedrijven krans- en netvet tegen den prijs van f 0 40 per K.G. betrekken. Voorzoover een slager niet bij een dezer bedrijven de noodige hoeveelheid rauwe reuzel kan verkrijgen, gelieve hij zich ter zake tot de Crisis-Varkens-Centrale te wenden. UITVOERING CR IS IS-ZUIVELWET. Melkpoeder. De Crisis-Zuivel-Centrale brengt het vol gende ter kennis van melkpoederprodu centen: „In verband met het feit, dat bij de be reiding van melkpoeder steeds een gedeel te afval ontstaat, die ongeschikt is voor menschelijke consumptiedoeleinden en uit sluitend voor veevoeder kan worden gebe zigd, is het nit een billijkheidsoogpunt wenschelijk te achten hiervan geenerlei hefing te vorderen. Naar aanleiding hiervan is bepaald, dat te rekenen vanaf 2 Oct. 1932 melkpoeder- producenten 1% van hun totale produotie aan melkpoeder in het binnenland mogen afleveren zonder daarvan heffing te beta len". GOUDA, 13 Oct. Vee. Aangevoerd in to taal 3260 stuks, waarvan 222 slaohtvarkens vette 12.513.5 cent, Londensoho 1112 ct. per pond, levend met 2 pot. korting; 751 magere varkenc 816, 1242 biggen 3.00 6.50, 5 runderen 50200, 24 nuchtere kalveren 3.006.G0 en 35 bokken en gei ten 2t per s-tuk. Handel matig. Kaas. Aanvoer: 280 partijen, le kwal. met rijksmerk 29—33, 2o kwal. 2528 en zware 35 cent. Handel matig. Boter. 600 pondon boter. Gocboter 80 90 cent en wciboted 7580 cent per pond Handel vlug. E'eren. Aanvoer 48.800 stuks. Prijzen: kippeneieren 5.005.75 en eendeneiren 3.00"— 3.00 per 100 stuks. Handel vlug. VOORSCHOTEN, 12 Oct. Vrije veiling. Kippeneieren 6.106.70, eendeneieren 4.50 per 100 stuks; kippen 0.601.10, eenden 0.400.60, duiven 20 cent, cn ko nijnen 0.401.60 per stuk. V. P. V.-veiling. Prijzen: kippeneieren 5.006.40, kuikeneieren 4.004.40 per 100 stuks, eendeieren 4.70 idem;-kippen 0.400.80, konijnen 0.351.35 en duiven 1014 cent per stuk. KATWIJK a. d. RIJN, 12 Oct. Groenten- veiling. Eigenheimers per kist van 25 kg. 3085 cent, bloemkool lsto soort per 100 12.1016.70, peen per 100 bos 2.90 4.60, peen per kist van 25 kg. 3575 cent. Aanvoer: 240 kisten aardappelen, 21.500 bloemkool, 6000 bos peen, 2400 kg. peen. ZOETERMEER—ZEGWAART, 12 Oct. Eierenveiling. Aangevoerd 3000 stuks. Prij zen: kippeneieren 5.205.70, en eenden eieren f 3.304.70 pee 100 stuks. TER AAR, 12 Oct. Centrale Veiling. Kasboonon 2.603.00, kasstek 1.401.70 princesseboonen 2.05—3.70, witte pron kers 2090 cent, stamboonen 0.901.55, Peulen per 10 pond 1.10, bloemkool 116 cent, Postelein 68 cent, spinazie 1017 cent per kg., sla 0.703.00. andijvio 0.50 1.70, spruiten per kilo 914 cent, uien 1 cent, druiven 17 cent, roode pronkers 20 cent, prei 2.70, groene kool 4 cent, savoyo kool 5 cent, kroten 2 cent, peen 15 cent, rozen per bos 40 cent, tomaten A 5.30 8.70, B 8.40—5.30, C 7.80—2.00, gesoh. 2.90. KOUDEKERK (RIJNDIJK), 12 October Eierenveiling. Aanvoer 2001 stuks. Prijzen kippeneieren 5.006.00, kuikeneieren 3.904.50, en eendeneieren f 3.703.90 per 100 stuks; boter 7881 eent, en kaas 2428 cent per pond, kippen 4560 cent en hanen 5055 cent per stuk. R0EL0FAREJMDSVEEN, 12 Oct. Groentenveiling. Bloemkool 3—12 cent per stuk, andijvie 0.701.20, sla 0.40 3.70 per 100 krop, tomaten A 7.409.20, B 7.70—8.90, C 4.90—6.30, CC 2.90—3.70 2c soort (uitschot) 0.50—4.40 per 50 kg., snijboonen 2.352.80, idem stek 0.75 1.10 per 10 kg. LOOSDUINEN, 12 Oct, Meikveiling. Op de heden gehouden melkveiling werd van 266 aanvoerders verkocht, om in de week van 17 tot 24 Oct., dagelijks to leveren 53130 liter melk. Hoogste prijs 8.00 en laagste 7.00 per 100 liter. BOSKOOP, 12 Oct. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 2030 cent, Marcel Rouyer 3445 cent, Hadley 2552 cent, Claudius Pernet 30 40 cent, Columbia 2535 cent, Butterfly 25 38 cent, Mac Keiler 4057 cent, Willi. Kordes -2645 cent, Mme Jules Bouohé 20 30 cent, Rosalamlia 21—30 cent. Florex 6081 cent, Phoobe 3015 rent, Chas. P. Kil'hain 4058 rent, Edith Helen 60110 cent, Aug. Noack 2940 cent. Else Poulsen GO—80 cent. Gloria Mundi 20— 32 cent, Briarcliff 1521 cent, Winnet 3048 cent, E. G. Hill 21—35 cent, Ellen Poulsen 20 36 cent, Chrysanten, grootbloeraig 1.40 1.70, idem tros 10—16 cent, Asparagus 5 10 cent, Physalis Franchetti 3550 cent, Clematis Prins Hendrik 2.803.00, Cle matis T'he President 50 cent, Clematis Mr. Patijn 40 cent, Anjers 813 cent. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAMS (Niet officieel). Berlijn 59.0 8!/2 uonden 8.56 New York 2.48.70 Parijs 9 75"/10 Brussel 84.54 Zwitserland -48.021 Milaan 12.73i/o Madnd 20.361/o Oslo 43.05 Kopenhagen 44.40 Stockholm 43.971/9 Weenen 34.50nom. Praag 7.361/2 Boedapest

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3