LS UIT DE OMGEVING VLOER UIT DE RIJNSTREEK STADSNIEUWS AGENDA DINSDAG 11 OCTOBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD P Het stempelen door Werkloozen. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft de gemeentebesturen die een door hem goedgekeurde steunregeling toepas sen, waarop derhalve ook een rijksbijdrage wordt verleend, bij brief van 8 October j.l. aangeschreven zoo Bpoedig mogelijk een nieuw artikel in die regeling ter goedkeu ring te doen toekomen, waarvan het ont werp is bijgevoegd. Het luidt als volgt: „Bij de uitreiking van het aanvraagfor mulier wordt den werklooze gelijktijdig ter hand gesteld een aanmeldings- of stempel kaart, (Bijl. II), welke deze dagelijks, een of meermalen, ter afstempeling moet aan bieden, ten bewijze, dat hij inderdaad werkloos ia. De stempeling geschiedt in den gewonen werktijd. De regeling tot bepaling van tijd(en) en plaats van stempeling wordt vastgesteld door Burgemeester en Wethouders; zij is aan de goedkeuring van den Minister van Binnenlandsche Zaken onderworpen, ter wijl afwijking van de goedgekeurde rege ling, anders dan in gevallen van dringen de ïoodzaak, b.v. bij ziekte of overlijden v loed- of aanverwanten, zonder toe stemming van den Minister voornoemd, niet geoorloofd is". Hiermede wordt een voorziening getrof fen in de mogelijkheid, dat gemeentebestu ren eigenmachtig verlof verleenen om bui ten den gewonen werktijd te stempelen, zooals geschied is te Amsterdam bij de opening van de Kamers der Staten-Gene- raal in den Haag. NOORDWIJK. Kiesvereeniging. Maandagavond ver gaderde de R. K. Kiesvereeniging in de groote zaal van het Juvenaat onder voor zitterschap van den heer C. G J. Alke made Snr, die deze goed bezochte bijeen komst opende met den Chr. groet. In het kort memoreerde de voorzitter het behandelde van de voorgaande vergade ring waarop het geheele reglement is her zien, waarbij een der ingrijpendste verande ringen is het aantal bestuursleden van 11 terug te brengen op 7, zoodat toen tevens is besloten dat thans het geheele bestuur collectief zou aftreden, en het deze avond een taak zal zijn een geheel nieuw bestuur te kiezen. Ook was op de vorige vergade ring medegedeeld, dat de Kamercentrale toezegging had gedaan, de ingekomen amendementen op het Partij-program toe te zenden, welke inmiddels waren ingeko men. Waar deze ook gepubliceerd waren in de pers, wenschte geen der aanwezigen deze nog nader te bespreken en werden de afgevaardigden naar de Kamer-Centrale, de heeren J, Braun Snr. en A. C. Meijer, gemachtigd om op deze vergadering naar bevinding te handelen. Thans werd overgegaan tot het kiezen van een voorzitter. Uitgebracht werden 51 geldige stemmen, waarvan de heer J. H. A. v. d. Weijden 29 stemmen verkreeg, zoodat deze in eerste stemming tot voorzitter werd gekozen. Waar deze niet ter vergadering was, zal hij met zijn benoeming in kennis ■worden gesteld. De verkiezing van twee dames-leden had tot uilslag dat in eerste stemming werd gekozen Mej. Alie de Groot met 43 van de 60 geldig uitgebrachte stemmen, in tweede stemming Mej. C. de Ridder met 31 van de 55 uitgebracht stemmen. De verkiezing van 4 heeren-leden had tot uitslag dat in eerste stemming werden ge kozen Jer. Koelewijn en W Schelvis en 2e stemming W Braun en in 3e stemming H. C. Hoogeveen. Dezen namen hun benoe ming allen aan. De aftredende voorzitter dankte hierna het stembureau voor de vele werkzaam heden verricht op deze avond en sprak het vertrouwen uit, dat de nieuw gekozenen hun functie in de Kiesvereeniging naar be- hooren zullen waarnemen. De heer J. C. v. d. Meer bracht hierna nog dank aan den afgetreden voorzitter voor het vele werk door hem voor de Kies vereeniging gedaan, terwijl de heer Schel vis dank bracht aan den heer Buijze, die 18 jaar als bestuurslid heeft gefungeerd. De heer Alkemade dankt voor de woor den tot hem gericht. Steeds heeft spr. ge tracht de belangen van de Kiesvereeniging goed te behartigen en geeft thans met ge noegen zijn taak over aan zijn opvolgers, waarvan hij verwacht, dat zij hun taak eveneens goed mogen vervullen. Spr. hoopt dat. er eensgezindheid in de Kiesvereeni ging moge heerschen. Na dank gebracht te hebben aan de afgetreden bestuursleden en een korte wenk aan het nieuwe bestuur, be sloot spr. dezen avond mot den Chr. groet. WASSENAAR. Aanrijding. Op den Rijksstraatweg werd de wielrijder Sch. uit Den Haag, die onachtzaam nabij Garage Jansen den weg overstak, aangereden door een auto, be stuurd door den heer H. uit Scheveningen. De wielrijder bekwam ontvellingen aan het gelaat en is, nadat door dr. Baart de la Faille de eerste hulp was verleend, per zie kenauto van den heer Goeman» ter obser vatie overgebracht naar het Ziekenhuis aan den Zuidwal te Den Haag. Tengevolge van verblinding door het licht van een tegenlegger. werden op den Schouwweg onze plaatsgcnooten V. en W. die zich aldaar per rijwiel bevonden, aan gereden door een auto, bestuurd door den heer F. uit Den Haag. V werd aan het hoofd gewond en W aan beide handen. Zij zijn ten huize van dr. Boer verbonden. Do rijwielen bekwamen belangrijke schade. Sluitingsuur. Het sluitingsuur voor café's is thans gesteld op 11 uur des avonds. Het Groene Kruis. In de zaal voor Chr. Belangen hield de afdeeling Wasse naar van „Het Groene Kruis" een ledenver gadering. Door den voorzitter, Mr. M. C van Sille- voldt werden de aanwezigen welkom gehee- ten waarna door de Secretaresse Mevr. OvervoordeGordon de notulen werden voorgelezen die aldus werden vastgesteld. Hierop deelt de voorzitter mede dat twee bestuursleden hebben gemeend zich uit het bestuur te moeten terugtrekken, n.l. de hee ren Dr. F. van Praag en C. van Tol. Spre ker betreurt dit daar het beiden zeer werk zame en nuttige leden waren Hij memo reert van beiden de vele verdiensten en van dr. van Praag in het bijzonder, die vanaf de oprichting dus ruim 20 jaren een leidende functie in het Groene Kruis heeft vervuld. Van hem ging uit een groote stuwkracht en hierdoor kon de vereeniging steeds de vleugelen-uitslaan en bereiken op Groene Kruis-gebied. Om nu den band met het Groene Kruis en Dr. van Praag alsnog strak aangehaald te zien, stelt het Bestuur voor Dr. van Praag te benoemen tol Lid van verdienste, hetgeen hierop bij acclamatie geschiedt. Hierop is aan de orde de verkiezing van twee bestuursleden. Door het Bestuur werd een tweetal candidate» genoemd n.l. Dr. H. J. Boer en Mevr Doelman Uit de hierop gehouden vrije stemming bleek dat beiden met overgroote meerderheid van stemmen in die functies werden gekozen. Hierop volgden nog enkele mededeelin- gen door den voorzitter, ben eerste, dat Dr. F. van Brero zich bereid heeft verklaard zich een vaste aanstelling te laten welge vallen voor het consultatiebureau voor zui gelingen en kleuterzorg. Ten tweede dat de plannen in een ver gevorderd stadium verkeeren, tot stichting van oen tweede consu.tatiebureau voor zui gelingen nabij Het Kerkehout zooda^ er vanuit het zuidelijk deel de? gemeente ge makkelijker gebruik van kan worden ge maakt. En voorts dat tot Hoofd van Het Wijk huis is benoemd zuster Zeik en dat in de I vacature door het bedanken van zuster Koppenaal is voorzien door het benoemen van een nieuwe wijkzuster. Na deze mededeelingen zet de Voorzitter uiteen wat er alzoo de laatste jaren door het Groene Kruis werd bereikt, en tot stand j gebracht. Dit is een respectabele lijst die i alle respect afdwingt. Spreker liet vooral l.tot uiting komen dat een krachtige en ma- tige organisatie wordt vereischt. Het Be stuur is in deze diligent voor haar zware taak doch alles vergt zware financieeie of fers. Hij wekt dan allen op tot krachtigen steun en om in eigen kring propaganda te maken tot het werven van Groene Kruis- leden. Hierop wordt de tweede Nederlandsche Tuberculosefilm vertoond getiteld „Waar een wil is, is een weg" welke 7-acter met zeer veel aandacht door een volle zaal werd gevolgd! Hierna sluiting. KATWIJK. Werkloosheid, Aan de arbeidsbeurs stonden heden ingeschreven: stucadoors 5, opperlieden 21, grondwerkers 47, timmer- j lieden 36, schilders 13, metselaars 20, losse arbeiders 90, landarbeiders 64, bloemist 1, visschers 32, fabrieksarbeiders 3, autogeen- j lasschers 1, loodgieter 1, smid 1, hoekhou- i der 1, pottenbakker 1, broodbakkers 2, j kuipers 4. varensgezellen 6, chauffeurs 1, scheepmakers 9, mandenmakers 2, stokers j 6, binnenschippers 4, monteurs stoffeer- 1 ders 1, machinisten 1, behanger-stoffeer der 1, to aal 377 geplaatst, doch buiten de werkverschaffing 8 personen. VEUR. Postduif gevonden. Op Donderdag 6 October j.l. des middags om 12.30 uur heeft de heer P. C. Blokland, St. Willibrordus- plein 8 te eur (Z.-H.), een postduif opge vangen, die in de borst was aangeschoten. Het is een blauwe duif met witten kop, witte start en witte pennen. De vogel is niet gering, docb heeft een briefje bij zich met den volgenden inhoud: „C. D. IJ. 200, half tien in zee. Goed weer en regen, har telijk gegroet, thuis ook. Dag Piet en Henk, dag Catrien, je moedr ook gedag." De duif kan worden teruggehaald bij den heer Blokland. BEDEKKING Vloerbedekking 183 cM. 60 Nederlandsch Linoleum, or 200 cM. 1.00 Inlaid Linoleum. 200 cM. Fabrikaat Krommenie 3.00 BIJZONDER V00R0EELIGE PRIJZEN Haarl.slr. 130-136 LEIDEN 7794 opengemaakt werd. Van de inwoners was intu-sschen nog geen spoor te vinden. De rijksveldwachter R. ging gewapend het huis I binnen om het te onderzoeken, en trof ge noemde R. op den zolder aan. Nadat de bewoners eruit gezet waren, onder 'voort- durend geschreeuw van hun partijgenoo- ten, werd verder de geheele inboedel aan de Rijnkade neergezet. Gisteravond, toen i er B. en W. vergadering was ten gemeente- j huize, begaf mej. R. zich naar den ingang, j om daar onophoudelijk te bellen. Na afloop ging de burgemeester in gezelschap van de politie huiswaiv.^ -/olgd door 'n groote menigte nieuwsgierigen. Aan de brug ge- i komen, vond de politie het welletjes, en voerde met getrokken sabel 'n charge uit, 1 waarop de menigte in ailo richtingen -ie vlucht nam. Nog geruimen tijd bleven de nieuwsgierigen door de straten heen en weer loopen, doch verder hadden er geen onge regeldheden plaats. Arbeidsbemiddeling. Bij bet corres pondentschap der Arbeidsbemiddeling in deze gemeente staan heden 112 personen als werkloos ingeschreven. Geboren: Dirk, z. van G. Versloot en P. Vink. Hillegonda Maria, d. van G. van der Laan en J. van Eijk. Clara Marga- retha, d. van J. Blok en C. M. Streefkerk. Ondertrouwd: G. L. Hagoort 28 j. en C. Hoofdtnxan 25 j. Getrouwd: P. den Boer 25 j. en A. M. Hoogendijk 27 j. Overleden: E. J. van Volsen 4 j. (te Utrecht). D. ten Brinke 64 j. geh. met A. V erburg. Vertrokken: B. Nagel naar Some ren. A. M. Rauke naar Naardcn. G. Mitr en gezin naar Woerden. M. Vroege naar L. R. Weide. A. van Dijk naar Woerden. M. de Lange naar Breukeleu. Gevonden vtorwerpen: 1 rij wiel belastingmerk en 1 hamer. Verloren voorwerpen: 1 enve loppe inhoudende 1 Nummerbewijs H. 43646, 1 wegenkaart en 1 weegbewijs; 2 roode duiven met spikkels; 2e res. auto- wielen compleet (Waarvan 1 rood). Inlich tingen politiepost op Maandag. BOSKOOP. Geboren: Gijöbertus Antonius, z. van A. A. v. Leeuwen en O. Kool. Ondertrouwd: N. Wildschut en J. de Groot. Overleden: A. v. Nes, wed. van P. v. Nes SO j. H. Verbey, echtgenoote van N. Bosman 75 j. J. H. Metselaar, eohtgenoo- te van J. Hoogervorst 43 j. HAZERSWOUDE. adert ZEGWAART. Aanrijding. Door den vrachtrijder P. uit Benthuizen, die in een toestand ver keerde, dat hij onbekwaam was zijn gespan te besturen, werd op den Zegwaartschen- weg een tweetal wielrijders uit Delft aange reden. De rijwielen werden vernield. De po litie maakte proces-verbaal o-p. ALPHEN AAN DEN RIJN. Diefstal. Van een op het kerkplein staand rijwiel van O. werd gisteravond een dynamo ontvreemd. AARLANDERVEEN. Bibliotheek. J.l. Zondag is weer be gonnen de leesbibliotheek in de school. Van deze leerzame en gezellige lectuur kan men zich dus weer voor de komende lange winteravonden voorzien. Zilveren Professiefeest. Zuster Ancilla, hoofd der school alhier, viert a.s. Zaterdag haar zilveren Professiefeest. BODEGRAVEN. Opstootje. Gisterenmiddag moest ze kere R., wonende aan do Rijnkade alhier. door de deurwaarder uit z'n huis gezet wor- j den, daar hij weigerde dit vrijwillig te ver laten. Gezien het een lid was van de O.S. P., werd algemeen verwacht, dat hierbij nogal wat kabaal zou komen. En niet ten onrechte. Toen de deurwaarder met 5 po litiemannen bij do woning aankwamen, von den ze het van. onder tot boven dicht. Ten einde raad brak men eerst enkele ruiten 1 stuk, waarna de deur aan de binnenzijde I Gemeenteraad. De Raad verf I Donderdagmorgen te 10 uur. Onderwerpen ter behandeling: 1. Ingekomen stukken; 2. Aanbieding Gemeente-begrooting 1933; 3 Aanbieding begrooting Waterbedrijf 1933; 4. Benoeming Commissie tot onderzoek der begrootingen; 5. Voorstel tot restitutie van tuinhuur aan C. Erkelens; 6. Overdracht van een stukje grond in de Torenstraat; 7. Voorziening in de bediening van de Iveerdeuren van de Pa- penvaart; 8. Benoeming van een lid in de •Oommissie tot wering van' schoolverzuim aan den Rijndijk Vacature J. Groen. Aan beveling: M. O. van Gaaien, A. Domoed; 9. Wijziging begrooting 1932. KOUDEKERK. De schooljeugd als tuinier. In een dor lokalen van de openbare school alhier, wei-d voor het eerst een tentoonstelling gehou den van planten en bloemen, die door de leerlingen dier school dezen zomer thuis waren opgekweekt. Begrijpelijk was door de meesten hieraan alle zorgen besteed, zoodat het voor de jury bestaande uit de Gebr. Lekx en den heer Kuiper een moeilijk werk was om de prijzen naar behooren te verdeelen. De belangstelling voor dit aardige kin derwerk was zeer groot. Met voldoening kunnen zij dan ook met het onderwijzend personeel op dit werk te rug zien, terwijl de liefde voor de planten en bloemen bij de kinderen hierdoor wordt aangekweekt. Vaart gestremd. Gisterenmiddag tui- melde van een vrachtauto van den aanne mer van de N.V. v.-k. C. de Ruiter te Oegstgeest in de bocht voor de woning van den metselaar D. Leenheer alhier, twee ka- belrollen elk wegende 3000 K.G. en be stemd voor de te leggen electrische kabel, in de Lagewaardsche wetering doordat liet achterwiel van de auto in de kant weg zakte. Gevolg was dat de vaart gedurende ruim eer, dag was gestremd. Er word dus al spoedig met het waterrijk land kennis gemaakt. NIEUWKOOP. Keuringsdienst van Waren. Het nut van den keuringsdienst voor waren blijkt weder duidelijk uit het versohenen jaarver slag over 1931, waaruit te lezen valt, dat ter plaatse alhier 1415 keuringen hebben plaats gehad en 428 broodwegingen, 163 monsters werden op het laboratorium on derzocht jen 70 winkels regelmatig geïnspec- teerw. 14 waarschuwingen werden gedaan en 7 afkeuringen, waarvan 1 voor azijn, 1 voor cacao, 1 voor gedroogde vruchten, 6 voor meel en grutterswaren, 9 voor melk, 3 voor diversen. 7 personen werden verbali- seerd op grond van het Melkbesluit, waar van 2 de opgelegde boete betaalden en 5 appèl aanteekenden. Wekloosheid. Bij den Correspondent der Arbeidsbemiddeling alhier staan op he den als werkloos ingeschreven3 grondwer kers, 10 landarbeiders, 12 timmerlieden, 3 metselaars, 5 boerenarbeiders, 3 metaalbe werkers, 1 wagenmaker, 1 betonwerker, 3 opperlieden, 1 schipper en 1 loodgieter. To taal 43 personen. WOERDEN. Voetbal. De Zondag gehouden compe titiewedstrijd V.E.P. II—Fortitudo III werd gedeeltelijk gespeeld. Met rust moest worden gestaakt wegens het onbespeelbaar zijn van het terrein. De stand was toen 22 Kiesvereeniging. De R K. Kiesver eeniging alhier houdt op Woensdag 12 October as. des avonds 8 uur een alge- meene ledenvergadering in café Ruys. Op de agenda staan o.m. vermeld de vol gende punten: Bespreking van het verkie zingsprogram der R. K. Staatspartij. Ver kiezing afgevaardigden voor den Staten- kieskring Gouda Kenbaarmaking van wen- schen enz. aan de R. K. Raadsfractie. In verband ook met het laatste punt zal deze vergadering van belang zijn. PROF. J. H. NIEKEL OVER KATHOLIEKE MAATSCHAPPIJ-LEER. Voordracht voor „Sanctus Augustinus". Gisteravond werd door de R. K. Studen- tenvereeniging „Sanctus Augustinus" alhier een aanvang gemaakt met het door haar opgemaakte program voor het achtste lustrumjaar. Spreker voor dezen avond was prof. J. H. Niekel, directeur van het Philosophi- cum te Warmond, die sprak over'doel en inrichting der Maatschappij. Spreker begon zijn betoog met een woord van hulde voor het ontworpen pro gram en wilde, om alle misverstand te voor komen, vooruit verklaren, dat men de aan kondiging: de katholieke leer omtrent doel en inrichting der maatschappij, niet zoo moest verstaan, alsof alles, wat spre ker zou zeggen, door iederen katholiek in onderdeden moest aanvaard worden. Be doeling was alleen deze, dat spr. voor zich overtuigd was men zijn uiteenzetting te blij ven binnen het kader der katholieke be ginselen. Daarom werd de behandeling der stof aangevangen met een onderscheiding van maatschappijen, onidat men in het alge meen over doel en inrichting der maat schappij niet kan spreken. Wel is iedere maatschappij een veelheid menschen, die zich met het oog op een te bereiken of te verwerkelijken doel tot een eenheid ge constitueerd hebben, maar nader dit doel aangeven kan men slechts, wanneer het gaat over een bepaalde soort van maat schappij. Daar het in de lijn der overige onder werpen ligt, dat meer speciaal gevraagd wordt naar doel en inrichting der burger- 'i'ké maatschappij of staat, concentreerde het verdere betoog zich om den staat. Spreker zette uiteen, dat het doel van den staat niet kan zijn om dat. wat volgens natuurlijke en bovennatuurlijke aanwijzing door andere maatschappijen moet geschic- den, zelf te gaan doen en de andere maat schappijen van haar terrein te verdringen. Zoo is de staat er niet om voor de voort planting der menschelijke soort te zorgen of de opvoedingisarbeid, die niet anders is dan de voortzetting van het in de genera tie begonnen werk, uit de hand der ouders te nemen, die er de eerst aangewezenen toe zijn. Evenmin is het doel van den staat, om datgenen te doen, wat door Gods orde de taak der Kerk is. Men kan zelfs verder gaan en zeggen, dat de directe beharti ging der sociaal-economische aangelegen heden evenmin tot de staatstaak behoort. Dit beteekent volstrekt geen aanval op de in alle landen sinds een 50-tal jaren inge voerde sociale politiek. Zij was maar a! te zeer noodig, omdat tengevolge van allerlei theoretische en practisohe factoren en be langrijk onderdeel van datgene, wat tot hot mensehelijk welzijn behoort, onver zorgd bleef en de ongebonden economisch- teehnisohe ontwikkeling voor een groot deel der menschheid zelfs allerschande lijkst werkte. Wat echter door bepaalde omstandighe den noodig was en is behoeft niet uiter aard tot de taak van den staat te behooren. Zijn doel omvat het algemeen welzijn. Nu eisclit het algemeen welzijn Meeleer den wortel van het kwaad weg te nemen dan alleen de uitwassen. Vandaar het in onze dagen oplevend besef, dat de staat ertoe moet medewerken, dat de voor het sociaal- economisch leven vereisehte voorzienin gen weer kunnen behartigd worden door de hiervoor eerder aangewezen uit het be drijfsleven zelf opkomende maatschappe lijke greepeeringen. In verband hiermee staat ook de in lichting van den staat. De componenten dezer maatschappij zijn niet direct de in- LEIDEN. Dinsdag, Opening Esperanto-cursui Stadsgehoorzaal, 8.15 uur. Woensdag „Elisabeth van Engeland sche Schouwburg, 8 uur. Maandag, Feestavond Maria-Congi Concertzaal „Conoordia", De avond-, nacht en Zondagsdie apotheken wordt van Maandag en met Zondag 16 Oct. a.s. wa men door apotheek: C. B. Duyster, Rijn 18, telef. 523. dividuen, maar eensdeels de gezinr anderdeels de velerlei andere maa pelijke groepeeringen. Hun opname hooger verband heeft niet dezen z zij hun werkzaamheid moeten afsta het hoogere verband, maar alleen dat zij in de staatsgemeenschap ling vinden voor hun ontoereike Dat de eigen zelfstandigheid oonif perking daardoor kan ondergaan, li, de hand, maar dit is heel iets anelf het ontnemen der zelfstandigheid. Bij de bespreking van het staai betoogde de spreker, dat dit gezag i resultante is van een zichzelf binds de burgers, dat het gezag derhalve zijn oorsprong vond in de mensehen gezocht moet worden in de natuur, mensch tot staatsgemeenschap beste in God, die de natuur met haar ge/maakt heeft. Van een speciaal ingrijpen Gods organisatie van het gezag en bij de zing der gezagsdragers zouden wij iets kunnen weten door Openbaring als dat inderdaad in den oud-testa schen staat het geval was. Hiervan ter in onze omstandigheden geen en ofschoon Gods Voorzienigheid leidt en bestuurt, kan gerust gezeg< den, dat de feitelijke gezagsorga en aanwijzing van de gezagsdragers is van mensehelijk toedoen. In verband met de vraag, of de noodzakelijk een nationale staat mo< oordeelde spr., dat nationaliteit en heterogene grootheden zijn. Degenen, die in ons land over deze tie schreven, begaan volgens spr. g( lijk de fout. dat zij de nationaliteit als een maatschappij. Als doel dier schappij geven zij dan aan het alg welzijn en zij zien in den staat nde ders dan een gezagsorganisatie. Wanneer men dit allemaal toegeef is het alleszins te billijken, dat iede tionaliteit draagster is harer eigen zagsorganisatie of staat. Spreker kaï evenwel met die voorstellingen niet eenigen. Hij erkent, dat er zeer veel lijkheden kunnen voortvloeien uit di binding van onderscheiden nat.ionali in één staatsgemeenschap vooral wa het staatsgezag de eene nationaliteit de andere bevoorrecht, maar hij ziet aanwijzingen der natuur, dat een ni tionale staat tegennatuurlijk zou zijr Aan het slot van zijn voordracht prof. Niekel door den praeses van tus Augustinus", den heer J. Molkei hartelijk dank gebracht, waarop een gedaehtenwisseling volgde. Hierna werd de vergadering, die werd bijgewoond door af ge vaardigdei den Soc. Stud. Ref. en de Ned. Chr. Ver., alsmede door den Unie-praeses de Goeij, gesloten. Prof. Mazur. Prof. dr. M. Jozef Mazur, hooglet te Warschau, is hier ter stede aangeko waar hij in opdracht van de Poolschi geering gedurende een jaar onderzoeki zal doen in het Kamerlingh Onnes-lal torium. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 5S90. K. Klijn v/h broeders Westerbeek Sassenheim, Te gerlaan 9, bloembollenexport. K. (H.V.). 5453. De Stofzuiger Centrale P. E man (f.), Leiden, Korevaarstraat 7, hoo Den Haag, Lange Houtstraat 14. He liaal te Leiden, is overgegaan aan De 1 zuiger Centrale Hageman. Opheffing. 5051. 1. van dc Veldi Co.'s Aannemers Maatschappij in liqi tie, 's-Gravenhage, kantooradr.Oegstgi Regentesselaan 24. De wnd. rector-magnificus prof. dr. 1 Itallie zal a.s. Donderdagmiddag om vier in het groot-auditorium de studen die voor de eerste maal aan de Universi zijn ingeschreven, toespreken. Nader vernamen wij, dat behalve paard „Prince Oxendon" bij hetzelfde koopskantoor te Leiden een prijs van p.st. gevallen is op B L 59507. Zooals in dit nummer geannonceerd, g de schouwburguitvoering van „Elisab van Engeland" morgenavond door. De wethouder van Onderwijs is ver! derd morgenmiddag spreekuur te houd Voor het machinisten-examen diploma is te 's-Gravenhage geslaagd de heer Taverne, alhier. Geslaagd voor het politie-diploma den Ned. R. K. Politiebond „St Micha te 's-Bosch: Th. J. J. Righart van Geld alhier.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2