RECHTZAKEN MAANDAG 10 OCTOBER 1932 JE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 E Andere bladen schrijven: DE 0UD-Z0UAVEN. Een verzuim herstellen. Het Huisgezin schrijft: „De standaard der Nederlandsche zou aven, tot dusver te Rome in de Sixtijnsche kapel bewaard, komt naar ons land. Die standaard is op den eersten verjaar dag van den slag bij Mentana door Neder landsche vrouwen aan de Zouaven van haar land geschonken. Na de overweldiging van Rome bleef de standaard bij den H. Vader achter. De tegenwoordige Paus'heeft het verzoek van den geestelijken adviseur van den Ne- derlandschen Zouavenbond om het vaandel een eereplaats te mogen geven in dat ge deelte van het bisschoppelijk museum te Haarlem, hetwelk a.s museum der Zouaven zal worden ingericht, ingewilligd. De Osservatore Romano wijdt aan dit feit een geestdriftig gestelde be schouwing. Daarin zegt ze: „Voor de overlevenden van het korps der pauselijke Zouaven in Nederland zijn er thans nog 125, wier leeftijd afwisselt tus- schen 80 en 90 jaar hebben de Neder landsche Katholieken nog steeds een eer biedige bewondering, en onlangs hebben zij daarom het plan gemaakt, alle herinne ringen aan het voorbeeld en de werken der edelmoedige vrijwilligers te bewaren''. En aan het slot verzekert het Romein- sclie blad, dat de standaard „met groote blijdschap zal worden ontvangen door de Nederlandsche katholieken en door de ver dienstelijke veteranen, die hem als een be looning ontvingen en bovenal als een sym bool van de blijvende liefde en onwankel bare trouw jegens de Kerk en haar zicht baar Opperhoofd den Paus van Rome". Aan de Zouaven, die in hun edelmoedige jeugd naar Rome sneiden om den Paus te verdedigen, kan nooit te veel hulde en lof geschonken worden. Maar wat de Nederlandsche katholieken betreft, vermoeden wij dat het pauselijk orgaan opzettelijk gewaagt van hun „eer biedige bewondering" voor de Zouaven en van de „groote blijdschap" waarmee zij den standaard hier zullen ontvangen, ten einde hun in dien vorm op een grove tekortko ming te wijzen. De tekortkoming, dat bij deze en gene gelegenheid wel aan de Zouaven in woorden hulde is gebracht ook hiermee is het tegenwoordige geslacht reeds zuinig maar dat weinig schier niets is gedaan om den levensavond is hij soms te lang? der Pausstrijders voor al te donkere ver sombering te behouden. Katholiek Nederland is in een* plicht van dankbare waardeering daadwerkelijk te kort geschoten. Vooral de vermogende en aanzienlijke katholieken, wier geslachten in de rijen der Zouaven werden gemist anders dan in Frankrijk bijvoorbeeld, waar een Lamori- ciére, een Charette, een Pimodan in de eerste gelederen streden hadden dat te kort aan persoonlijke toewijding moeten vergoeden door edelmoedige giften aan de dapperen, die hun leven voor den Paus heb ben veil gehad. Dat verzuim is nog te herstellen, maar het moet dan spoedig gebeuren, want aan de zoozeer gedunde gelederen ontvalt de eene hoogbejaarde na den andere Een buitenlandsch blad, een- pauselijk or gaan nog wel. van „eerbiedige bewonde ring" der Nederlandsche katholieken voor hun Zouaven te laten gewagen, en middeler wijl een handvol dier dapperen in ontbe ringen hun laatste levensdagen te laten slijten, zijn dingen die moeilijk met elkaar in overeenstemming zijn te brengen. Katholiek Nederland herstelle onverwijld waarin het zoo jammerlijk te kort schoot-'. DE LOONSVERLAGING BIJ DE SPOORWEGEN. f Het tekort op andere wijze dekken. Aan een artikel in de Residentie bode ontleenen we het volgende: „De hoofdredacteur van het tijdschrift „Spoor en Tramwegen", Ir Reitman, heeft dezer dagen in 'n openbrief aan de Tweede Kamerleden gezonden, waarin hij met een overvloed van cijfers en feiten aantoont hoe dringend noodzake'ijk het is, dat er ordening komt in den Nederlandschen ver keerschaos en hoe dit moet geschieden. Het is ook bekend, dat men op Water staat reeds bezig is met een ontwerp van maatregelen Met belangstelling wachten we die af. Maar zoolang deze weg niets is ineeslagen mag nu niet verder aan de loonen "an het spoorwegpersoneel worden getornd Daar is nu genoeg af De salarisverlaging daar doorgevoerd, varieert wanneer de nieuwe verlaging zou doorgaan, van 25 tot 30%, een cijfer, dat volgens Minister de Geer zelf, ver uitgaat boven de daling de* in dexcijfers, welke cijfers bovend'en in de laatste weken weer in stijgende 'hu gaan: welke voorshands nog wel niet tot stil stand zal komen. Daarbij komt nog het zeer ernstig ge vaar, dat, wanneer het spoorwegtekort weer opnieuw weggewerkt wordt door een loonsverlaging, men zich op het Departe ment niet haasten zal met de zoo dringend noodzakelijke regeling van den verkeers chaos. Daartegen zal juist het feit, dat dit te kort bfijft, een sterke prikkel voor de Re geering zijn om nu eindelijk eens me: maat regelen in zake het verkeer te komen, waar op zoolang reeds wordt gewacht. Maar zoolang deze regeling er nie* komt, blijve men van de loonen verder af. Ook omdat men reeds aan het alleruiterste mi nimum is. En wij hopen dat althans de Katholieke Tweede Kamerfractie in deze enb'os naast het hoofdbestuur van „St. Raphaël" zal 8 taan". DISTRIBUTIE VAN MARGARINE VOOR GR00TERE GEZINNEN. Een half pond voor 11 cent. De heer Buckman, leider van de Crisis- Zuivelcentrale heeft aan het corresponden tie bureau een uiteenzetting gegeven van de wijze, waarop goedkoope margarine zal worden gedistribueerd onder degenen die daarop zijn aangewezen. De ontwor pen regeling is tot stand gekomen in over leg met een advies-commissie onder lei ding van het R. K. Eerste Kamerlid A. C. de Bruijn. Aanvankelijk werd geraamd, dat een hoeveelheid van 25 millioen kg. margarine per jaar beschikbaar zou moeten worden gesteld, doch deze hoeveelheid zou liquii- datie beteekend hebben van de geheele crisis zuivelwet. Er zou nl. 6.250.000 kg. bo ter moeten worden verwerkt in de marga rine, bestemd voor anderen dan de minst draagkraehtigen, en dit zou ten gevolge hebben gehad, dat in die margarine meer dan 50 pet. boter moest worden verwerkt. De minister heeft thans genoemd een hoeveelheid van twee millioen kilogram, welke niet noodzakelijk als uiterste grens moet worden beschouwd. Bij de getroffen regeling wordt uit gegaan van het standpunt, dat tot de minst draagkraehtigen, die goedkoope margarine het meest noodig hebben, moeten worden gerekend gezinnen met vijf kinderen. Dezen zullen een half pond goedkoopere margarine per persoon per week krijgen. Drie groepen van groote gezinnen vallen onder de regeling. Het zijn de georganiseerden, die drie maanden of langer werkloos zijn en steun ontvangen; de ongeorga niseerden, met wie dit het geval is; en de armlastigen, die door een burger lijk of kerkelijk armbestuur drie maan den of langer worden gesteund en die van clezen steun geheel of bijna geheel moeten leven. Hoeveel personen onder deze catego rieën vallen is op het oogenblik niet be kend. Distributie via de gemeente besturen. De goedkoope margarine wordt uitslui tend geleverd aan de gemeentebesturen. Dezen moeten ze zeiven distribueeren. De menschen zullen de margarine kunnen koopen voor elf cents per half pond. De gemeenten ontvangen van de Crisis Zui- vel-CentraJe vier cents per kilogram tot dekking van de kosten van distributie en vracht. Zij betalen aan de C. Z. C. dus veertig cents per kilogram. De kleinste hoeveelheid, welke zal wor den beschikbaar gesteld, bedraagt tien kilogram per week. Aldus is bepaald met het oog op heel kleine gemeenten. Alle correspondentie met de gemeente besturen over deze zaak zal gevoerd wor den door de Crisis Zuivel Centrale. Er worden speciale winkels beschikbaar ge steld, en de half po ndspa k j e s zullen worden verpakt in doozen, waarvoor eveneens een speciaal merk is voorgeschreven. De voorschriften voor de fabrikan-' ten zijn zoodanig, dat een goed houd baar produch is gegarandeerd, het werk zeer stellig aan den e'sch van een normale qualiteit zal voldoen. De margarine zal zijn van een betere qualiteit dan de goedkoope, minder waardige soorten, welke voor de in werkingtreding van ed Crisis-zuivel- wet in den handel werden gebracht. Wat betreft de regeling voor rauw vet wijst de heer Bückmari er op, dat rauw vet onbelast en dus goedkooper blijft. Het rauwe vet, dat een slager overhoudt, zal hij zelf smelten of laten smelten. De hoe veelheid hiervan is te ramen. Er wordt een speciale regeling getroffen, waardoor ook dit, goedkoop verkrijgbaar gesteld wordt, voor de reeds genoemde oategoriën. Het gevolg is dan, dat alle reuzel, deels rauw, deels gesmolten, goedkoop wordt en dat de hoeveelheid gesmolten reuzel voor de minst draagkraehtigen wordt beschik baar gesteld. Het buitenlandsohe, rauwe, onbewerkte vet, dat in ons land komt, zal worden gecontingenteerd en wel op hon derd percent. Voor deze contingenteering zal een te rugwerkende kracht gelden tot 1 October jl. Het desbetreffende koninklijk besluit zal heden in de Staatscourant verschijnen maar wat van 1 October af in ons land is ingevoerd gaat van het can tingent af. De uitvoering van deze contingenteering zal in handen komen van de Crisis-Zuivel- Centra-le. WIE HEDEN KOOPT, koopt goedkoop. Ook bij zeer soliede zaken zijn nu de prijzen heel goedkoop. Men kijke daarom iederen dag met aandacht de advertenties na. EEN PRINCIPIEELE DRANKWETS- KWESTIE. De Haagsche kantonrechter mr. Rijers heeft vonnis gewezen in de zaak tegen den directeur der N.V. Distilleerderij Coppers UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Dinsdag 10 Oct Huizen 1875 M. 8.00 Morgenooncert. 10.00 Het K. R. O.-orkest o. 1. v. Johan Gerritsen. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door Pas toor Perquin. 12.15 Lunchconcert. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Modecursus. 4.00 Viool-recital door Dirk Vos. 5.00 Gramofoon. 6.30 Cursus in Esperanto (2e les). 6.50 Gramofoon. 7.10 Dr. Ernst Claes over „De Heiligen van Siohem". 7.45 Verbondskwarfciertje. 8.00 Het K. R. O.-orkest o. L v. Johan Gerritsen (klassiek concert). 9.00 Vaz Dias. 9.15 Mr. Peaux over de regels van het verkeer. 9.35 Populair concert van de K. R. O.- boys o. 1. v. Piet Lustenihouwer. 11.Gramofoon. Hili 296 M. Uitsluitend A. V. R. O.-program. 8.00 Gramofoon platen. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Solistenooncert m. m. v. Rélie Ri- mat'hé (zang) en W. Brederode (viool). Piano: E. Veen. 11.00 Gramofoonplaten. 11.30 Vervolg solistenooncert. 12.002.00 Concert door ensemble Rent meester. 2.15 Gramofoonplaten. 3.00 Kniples door Mevr. de Leeuw-Van Rees. 4.00 Piano-recital door Wilmy Richards. 4.30 Radiokinderkoor o. 1. v. J. van Hamel. 5.00 Max Tak: „Gounod" (met gramo foonplaten. ill.,). 6.00 Gramofoonplaten. 6.30 R. V. U. 7.00 Kovacs Lajoe en zijn orkest. Refr. zang: Bob Schol te. 7.30 Engelsohe les door Fred Fry. §.00 Vaz Dias. 8.05 Kovacs Lajos en zijn orkest m. m. v. „The rythm. Brothers". 9.00 Optreden Wouter Loeb. 9.20 Omroeporkest o. 1. van N. Treep. oa. O schoner Mei, wals, Strauez. 11.00 Vaz Dias. 11.05'12.00 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 m. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein en weerbericht. 11.05 Lezing. 12.20 Orgelconcert, E. O.'Henry. 1.05 Commodore Grand orkest o. 1. v. Muscant. 2.20 Voor de scholen. 4.50 Moeohetto's orkest. 5.35 Kind ir. 6.20 Berichten. 6.50 Handel's vioolmuziek door Orrea T 1. 7.10 Franse he Ice. 7.40 Wireless Military Band o. 1. v. B. Walton oDonnell, m. m. v. D. Bruynlcy (tenor). O.a. Drink to me only with till! e eyes, bew. Qui!ter. 8 'n Tezinr 9.20 Berichten. 9 10 „Qonversations at the Dance", hoor spel. 10.25 Optreden Mario Harri (cabaret). 10.50 Lezix.g. 10.5512.20 Roy Fox en zijn orkest. „Kadi o-P a r i 1725 M. 8.05, 12.20 n 7.40 Gramofoonplaten. 9.05 Radiotooneel„Le Maitro jaune", van M. Cérjo. 9.50 Gnainofoonplater. Kalundborg 1153 M. 11.201.20 Concert uit Re6t. „Wivex". 2.104.20 Louis Preil en zijn orkest m. in. v. Einar anseu (piani), 7.208.10 Herdenking St. Blioher (voor dracht. zang en piano). 8.108.35 Kurt Jensen (mandoline) en V. Fischer (piano). 9.20 Kamermuziek door het Boedapester strijkkwartet, o.a. Strijkkwartet in G gr. t. op. 161, Schubert. 10.1011.50 Dansmuziek o. 1. v. Kai Julian. L a n g e n b e r g 473 M. 6.257.20 Gramofoonplaten. 11.2012.10 Concert uit Stuttgart o. 1. v. Görlich, m. m. v. K. P. Rau (bariton). 12.201.50 Concert o. L v. Eysoldt. 4.205.35 Concert o. 1. v. Eysoldt. Duit- sohe Operamuziek. 7.208.05 Concert o. 1. v. Wolf. 8.10 „Worueber Völker lachen II Russl&nd", Russisch 'programma m. m. v. G. Hermann (toelichtine), Willi Buschhoff en leden van het Stedelijk theater te Mün- ster en Wortmund. Regie Haslinde. Rome, 441 M. 9.05 Concert en radiotooneel, o.a. uit „Don Paequale", Donizetti. B r u"l s e 1, 608 e n 338 M. 508 meter: 12.20 Radio-klemorkest o. 1. v. P. Lee mans. 1.30 Gramofoonplaten. 5.20 Concert o. L v. Kumps. 6.50 Zang door A. BribteMorrin. 7.05 Gramofoonplaten. 8.20 Omroeporkest o. L v. F. And ré. 10.30 Gramofoonplaten. 338 m.: 12.20 Gramofoonplaten. 1.30 Omroep-klcinorkest o. 1. v. P. Lee mans. 5.20 Omroeporkest o. 1. v. F. André. 6.50 Omrocp-kleinorkoet o. 1. v. P. Lee mans. 8.20 Radio-smyphonic-orkcst o. 1. v. Kumps. 10.30 Gramofoonplaten. Zee sen 1635 M. 7.20 Gevarieerd programma o. 1. v. A. Brau. 9.20 Berichten. 9.4011.20 Concert door het Hamburg*oh Philiharmonisch orkest o. 1. v. Horst Pla ten. te Schiedam die op 24 September terecht stond wegens het verkoopen en doen bezor gen van een hoeveelheid sterken drank aan iemand buiten de gemeente, waarin hij slijt vergunning heeft, n.l. aan den te 's-Graven- hage wonenden inspecteur van de Volks gezondheid, die met de uitvoering van de Drankwet is belast, en, teneinde een prin- cipieele uitspraak te verkrijgen, bij ver dachte per briefkaart een liter jenever had besteld en deze hoeveelheid te zijner huize te VGravenhage had ontvangen. De ambtenaar van het O.M., mr. Kist, had 1 boete subs. 1 dag hechtenis, ge- eischt. De kantonrechter zeide, in deze zaak geen principieele uitspraak te zullen doen, daar in de dagvaarding «le naam van dengene, aan wien het bestelde is geleverd, niet klopt met dien van den als getuige gehoorden heer. Derhalve werd ver dachte vrijgesproken. De verdediger had bij do behandeling dezer zaak den kantonrechter op die fout gewezen, doch tevens verklaard, van dit middel geen gebruik te zullen maken, daar het hem om een principieele uitspraak te doen was. FEUILLETON. DE DOCHTER m VAN DEN DICTATOR ROMAN VAN EDGAR JEPSON. Vertaald door F. van Velsen* >'i$ (Nadruk' verboden). en 39K jj. „Neen", zei ik, „als wij de kroon be- L machtigd hebben, zal uw vader vertrek- J ken en u meenemen en op een of anderen "j dag zult u dan trouwen met een achtens- j waardig edelman en een gelukkig leven lei- '31 den. Het heeft dus voor u niet de minste - waarde of ik den goeden weg bewandel of niet." „Maar het is ook geen persoonlijke zaak" riep zij uit. „Ziet u dan werkelijk de waarde niet in van eerlijkheid en recht vaardigheid V' „O, stellig, maar ik zie ook zooveel an dere mooie dingen", antwoordde ik, met moeite ernstig blijvend. Soms was de verleiding erg groot voor mij, om haar, als zij zoo bedroefd was over mijn verstokte boosheid, aan mijn hart te drukken. Maar ik verzette mij tegen dat verlangen, omdat ik nog steeds het dwaze idee had. dat het mij aangenamer zou zijn, als zij mij als dief beminde, dan als eerlijk en respectabel man. De aanslag op de kroon naderde. Her haaldelijk had ik Cumberland gewezen op de groeiende genegenheid van den prins voor zijn dochter en hoe pijnlijk deze si tuatie voor haar werd. Na heel veel moeite had ik hem tot handelen overgehaald. Het geluk was ons gunstig. De dag van de jaarlijksche volksfeesten zou weldra aanbreken dan zou Babouche zich aan het volk vertoonen met de kroon op het hoofd. Toen de officieren de kroon kwamen ha len, bevond ik mij op het dak van den to ren. Ik kreeg dus een uitstekende gelegen heid om do kamer, waarin ik zou moeten binnendringen, te inspecteeren. Ik zag de kroon met de talrijke juweelen en een ge voel van weerzin welde in mij op. "Berwijl de kroon gebruikt werd, liet men de schatkamer open, er was zelfs geen schildwacht, omdat alle soldaten bij de plechtigheden tegenwoordig moesten zijn. Ik had nu volop gelegenheid om de situatie goed op te nemen. Cumberland onderwierp de deur en de scharnieren aan een nauw keurig onderzoek. Hij oliede de sloten,' zoodat zelfs het geringste geluid kon wor den vermeden bij onze „operatie". Toen de kroon werd teruggebracht zag ik hoe het kostbare voorwerp weer op z'n plaats werd gezet en lette goed op den stand, om de nagemaakte kroon op dezelf de wijze te kunnen plaatsen. Wij behoefden nu slechts te wachten op een nacht zonder maneschijn en hoe meer deze nacht naderde, hoe grooter mijn af keer werd. Ik haatte die heele onderne ming Want ik had nog steeds niet vol doende overwogen hoe ik den diefstal we derom ongedaan zou kunnen maken. Aan vankelijk had ik er aan gedacht om de ech te kroon te laten staan en de nagemaakte mee terug te brengen en te doen alsof ik de beide kronen werkelijk verwisseld had, maai' dat zou Cumberland onmiddellijk be merkt hebben. Ik moest de kroon wegne men, daar zat niets anders op, doch ik stelde mij voor haar later wederom aan den rechtmatigen beziter te zenden, zon der afzender te vermelden. Het zou wel niet gemakkelijk gaan, maar ik vertrouwde op mijn handigheid en goed gesternte. Eindelijk was de avond aangebroken. Nadat alle gasten het paleis verlaten had den, ging ik naar de vertrekken van Cum berland. Emma, die niets vermoedde van hetgeen er dien nacht gebeuren zou, wenschte ons goeden hacht en wij legden een kaartje in afwachting van het oogen blik waarop wij onzen slag konden slaan. Na elke partij stond Cumberland op om te zien of alle lichten in het paleis reeds ge doofd waren. Het duurde echter lang voor dat de vorstelijke personen naar bed wa ren en misschien was dat wel goed, want ik had nu langer gelegenheid om te trach ten mijn opstandige zenuwen tot bedaren te brengen. Eindelijk, toen de klok twee slagen liet hooren, bleek alles rustig te' zijn. Cumberland ging naar zijn slaapvertrek en kwam terug met het koffertje waarin de valsche kroon geborgen was. Vlug trox ik mijn smoking uit en deed een donkere pull over aan. In mijn rechter-broekzak liet ik een handvol waslucifers glijden* Cumber land gaf mij de sleutels van de sohatkamer en van de ijzeren kooi. Ik trok mijn schoe nen uit en greep naar het koffertje. Ik geloof, dat wij beiden diep adem haal den. in ieder geval ke' aan. Er was iets in zijn blik, dat mij plot seling geweidie tegenstond. „Hoor eens Cumberland ik kon hem nu niet. met „mijnheer" of met ,,u' aan spreken je beweert dnt je dien schild wacht wel aan den praat kunt houden, niet waar Maar je moet mij je woord geven, dat je hem in geen geval eenig letsel zult toebrengen." „Ja, goed, in orde", zei hij. „Dat ral niet gebeuren, 't zal trouwens niet noodig zijn ook." Hij deed de deur open en ik volgde hem langs de smalle trap, die naar het dak leidde. Toen wij boven waren, stak hij een sigaar aan en liep op den schildwacht toe. Ik bleef boven aan de trap staan en wacht te het gunstige oogenblik af. Mijn hart bonsde. Het was stikdonker en er stond een flinke wind, die om den toren gierde. Ik hoorde Cumberland met den schild wacht praten, en begreep, dat hij den man een sigaar had aangeboden, toen ik een lucifer zag opvlammen. Op een gegeven oogenblik kuchte Cumberland en op dat afgesproken teeken sloop ik vlug naar de schatkamer. Snel opende ik de deur en deed haar zacht aehter me dicht. Met een waslucifer zocht ik naar het slot van de kooi dat eveneens zonder moeite open ging. De edelsteenen van de kroon glinsterden zwak in het vlammetje van mijn lucifer Ik maakte het koffertje open, nam de valsche kroon er uit en blies den lucifer uit. Toen greep ik met m'n andere hand naar de echte kroon. Op datzelfde oogenblik echter hoorde ik 'n vreeseliiken gril. Ik verstijfde van schrik. Onmiddellijk flitste door mijn geest, dat Cumberland zijn woord eebro- ken had en dat hij den schildwacht van den toren naar beneden had gegooid. Enkele seconden stond ik als verlamd, dped een stan terne en duwde de valsche kroon weer in het koffertje. Zacht sloop ik naar de deur van de kooi en sloot deze weer. Juist was ik daarmee gereed, toen Cumberland a -an de deur van do kamor kwam en riep: „Vlug! Vlug! Kom!" In een oogwenk stond ik in de gang en sloeg de deur dicht. Er was nu toch nie mand die het had kunnen hooren. Wij vie len haast van de trap af en vlogen Cum berland's kamer binnen. Hij smeet de deur dicht en luisterde toen met zijn oor dicht tegen het paneel. Er was geen geluid te hooren. Het bleef doodstil. Hij draaide zich om en hijgend en rood van opwinding keek hij mij aan „Vervloekte schurk!" riep ik en smeet het koffertje voor zijn voeten. „Je hebt hem vermoord". Tk sprong op hem toe en greep hem aan. Een hevige worsteling ont stond. Wij stootten teeen meubels aan en stoelen vielen omver. Met een forschen ruk duwde ik hem tegen de binnendeur, doch wij zwaaiden weer terug. Plotseling ging die deur open en stond Emma op den drempel. Zij was gekleed in peignoir en haar oogen stonden wijd open van schrik en verbijstering. „Wat is er aan de hand 1" riep zij, snak kend naar adem. „Wat beteekent. dat Toen ik haar stem hoorde wierp ik Cum berland van mij af en kraop overeind. Tk keek hem woedend aan. „Wat beteekent dat vechten?" riep zij weer en toen vielen haar oogen op de kroon, die uit het koffertje gerold was. „Ik begrijp 't al", riep zij handenwrin gend. „de diefstal is gepleesd en nu vech ten jullie samen om den buit." (Wordt ver vol go,.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9