A UIT DE OMGEVING .UCHTVAART WILT U IETS WETEN? MAANDAG 10 OCTOBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. ALKEMADE. Geboren: Adrianus Maria, z. van H. J. Bakker en E. M. van Buiten. Eduard Maria, z. van L. Bakker en C. M. Hoogen- boom. Johannes Jozef us Maria, z. van P. C. Buschman en Chr. M. van Amster dam. Adriana Maria, d. van J. van der Meer en A. A. van Klink. Overleden: D. Bisschop 84 j., wedu we van T. van der Meer. HILLEGOM. R. K. Postmannen. Gisteravond hield de afdeeling Hillegom en Omstreken van den Ned. R. K. Bond van P. T. T. Perso neel „St. Petrus" een ledenvergadering in Hotel „Flora" alhier. In zijn openingswoord besprak de voorzitter, de heer J. Heems kerk, de in de Rijksbegrooting aangekon digde salarisverlaging voor het Rijksper soneel en betreurde, dat de ambtenaren voor de zooveelste maal het eerst de dupe worden. Spr. verheugde zich over de te voeren actie door het Bondsbestuur in sa menwerking met het R. K. Werkliedenver bond en de R. K. Centrale van Overheids personeel en spoorde vooral de leden aan, door woord en voorbeeld achter onze bestu ren te staan. Vervolgens feliciteerde spr. den heer F. C. van Lierop Jzn. met diens herbenoeming bot lid van den Bondsraad en spoorde de leden aan te trachten de verkeerd of niet- georganiseerden ook in onze rijen te bren gen. De notulen worden goedgekeurd waarna een schrijven wordt voorgelezen van den heer Directeur-Generaal inzake verlof voor retraite. Betreurd werd dat de verlofrege ling zoo strak wordt aangehaald, dat niet twee menschen van één kantoor tegelijk met verlof kunnen. Vervolgens deelde de secr. mede, dat door de R. K. Centrale van Burgerlijk Overheidspersoneel alle voorstellen tot loonsverlaging worden afgewezen (applaus). Hierna had de behandeling plaats van den beschrijvingsbrief voor het op Maandag en Dinsdag to Utrecht te houden Bonds- raedscongres. Bij de rondvraag werd ernstig geklaagd over de viering van de verplichte Katho lieke Feestdagen, waarbij vooral de Katho lieken zooveel aanstoot geven, door juist op die dagen hun postzaken te behandelen. Het verschijnen van de „Nieuwe Haarlem- sche Courant" op 15 Augustus werd alge meen afgekeurd. De G. A. zette, in verband met de be sprekingen, het verschil in Zondagviering uiteen. Ten slotte zal aan de Z.eerw. heeren Pastoors verzocht worden met bet gespro kene rekening te willen houden. Hierna slui ting op de gewone wijze. Werkzoekenden. Bij de Gemeentelijke Arbeidsbeurs alhier staan als werkzoeken den ingeschreven 267 personen, dat is 17 meer dan vorige week. Voldoende liefhebbers. Voor de be trekking van tijdelijk nachtwaker bij de Gemeentelijke politie hebben zich 53 solli citanten aangemeld. Kostelooze vaccinatie. Woensdag zal des middags van 3 tot 3.30 in de Gemeen teschool gelegenheid gegeven worden tot kosteloos inenten en herinenting. Geboren: Petrus Michaël, z. van Th. de Groot en Th. M. van Saase. Jaeobus Cornells Maria, z. van C. P. A. Beijersber- gen en A. D. Bakker. Joseph Maria, z. van J. de Groot en M. J. J. Beijersbergen. Wilhelmus Theresia, z. van Th. F. van der Linden en A. J. Teeuwen. Adrianus Jaeobus, z. van J. J. Wijtvliet en M. W. Feijen. Johanna Margaretha, d. van Th. H. Keijzer en E. M. de Nijs. Lena Roelin- da, d. van L. Walraven cn R. Cornelisseu. Ondertrouwd: J. A. Dekker en M. C. Bouckaert. J. J. Bouckaert en J. A. van Wonderen. Overleden: W. P. van der Woert. echtgenoote van G. J. Houtkamp 67 j. H. Arends, wed. van L. van Kampen 72 j. LISSE. Arbeidsbemiddeling. Bij den plaatse lijken correspondent der Arbeidsbemidde ling en Werkloosheidsverzekering staan ingeschreven 181 werkzoekende arbeiders, t.w. 115 landarbeiders; 16 timmerlieden; 7 metselaars; 6 opperlieden; 7 schilders; 4 loodgieters 1 behanger-stoffeerder; 1 ma chinist 4 fabrieksarbeiders 2 monteurs 1 rijwielmonteur; 2 kantoorbedienden; 7 schippers; 1 electricien; 3 mach. houtbe werkers 1 kistenmaker1 kruideniers bediende en 2 scheepmakers. Roodvonk. In de week van 2 tot en met 8 October 1932 is binnen deze ge meente een geval van roodvonk geconsta teerd. Hinderwet. B. en W. dezer gemeente hebben ingevolge de Hinderwet vergun ning verleend aan de N.V. Graan-, Meel- en Fouragehandel v.h. P. Beelen en Zone tot de plaatsing van een ruw-olie Dieselmotor van 70 P.K. ter vervanging van een zuig gasmotor van 45 P.K. op het perceel plaat selijk gemerkt Grachtweg No. 24, ka dastraal bekend gemeente Lisse in sectie D. No. 3098. N00RDWIJKERH0UT. Vergadering klein-kweekers. Heden avond 8 uur (Maandag) is in de zaal van het café „Het Wapen van Noordwijkerhout" een vergadering van de vereeniging Zuid- Hollandsche klein-kwcokers. Agenda: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Mededeelingen be treffende steunaet-ie. 4. Besprekingen hoofd bestuur. 5. Rondvraag. 6. Sluiting. NIEUWE-WETERING. Collecte Crisis-comité. De opbrengst van de alhier gehouden collecte ten bate van het Crisis-comité bedraagt 39.62H- TWEE OUDE VROUWEN TE ZENDEREN OVERVALLEN. EEN VAN HEN IS OVERLEDEN. DE BOERDERIJ, WAAR DE OVERVAL PLAATS HAD. In het plaatsje Zenderen, gemeente Borne, is Zaterdagavond te ongeveer 9 r, een roofoverval gepleegd in een boe- ren-hofstede, staande aan den weg naar Albergen, bewoond door de gezusters An na Pol en Dina Pol, resp. 82 en 86 jaar oud. Een tot dusver onbekend gebleven man, is aan de achterzijde 't huis binnen gedrongen en heeft de vrouwen, die reeds te bed waren, aangevallen en mishandeld, tengevolge waarvan Anna Pol spoedig be zweken is. Zij kreeg eenige diepe mes steken in de borst en in het hoofd en werd bovendien met een kom geslagen. De an dere zuster kreeg enkele klappen en werd slechts licht gewond. Toen de oudste zuster begon te gillen, am de onverlaat de vlucht, daarbij ach terlatende een Zweedsch tommes, zwaar met bloed bevlekt en een horlogeketting, die waarschijnlijk bij de worsteling met Anna Pol afgerukt is. Dina Pol vluchtte daarop, naar den nabij wonenden land bouwer Zonder, welks familie kwam toe- loopen, die den dokter te Borne en den gem een te-veldwachter Smits te Zenderen waarschuwde. Deze laats-te waarschuw de op zijn beurt het parket te Almelo, dat spoedig ter plaatse was, in gezelschap van den majoor der recherche te Almelo, A. Koot. Onmiddellijk zijn de nasporingen begon nen, welke tot diep in den nacht werden voortgezet. Daarbij werd gebruik gemaakt van een politiehond, die echter het spoor van den misdadiger niet verder kon vol gen dan den weg. Omtrent de toedracht van den overval is heel weinig bekend ge worden, omdat de oudste zuster, die in het leven is gebleven, stokdoof is en zeer verwarde verklaringen geeft. Men neemt aan, dat hij den zusters heeft willen dwingen te zeggen, waar het geld was, omdat dé man wist, dat ruim een week geleden, een koe verkocht was, waarvan hij de opbrengst nog dacht te vinden. Gisteren is het onderzoek met kracht voortgezet. In den loop van den morgen werd in een bosch bij Azelo onder Ambt- Delden, door den Rijksveldwachter van Delden een man aangehouden, die bij het zien van den veldwachter op de vlucht was geslagen. Hij werd gevankelijk voer- gebracht naar Zenderen, daar aan een verhoor onderworpen, terwijl hem vervol gens op het politiebureau te Almelo een verhoor werd afgenomen. Daarna werd hij naar de plaats van den misdaad geleid ter confrontatie. Hij blijft echter hardnek kig ontkennen en beweert een alibi te hebben. Er zijn echter tamelijk sterke aan wijzingen tegen hem. ROELOFARENDSVEEN. Collecte Crisis-comité. De opbrengst van de deze week gehouden collecte ten bate van het Crisis-comité heeft opgebracht de som van 434.63 J4, terwijl tevens nog en kele giften in natura beschikbaar werden gesteld. Centrale Kiesvereeniging-Alkemade. In Café van der Geest vergaderde de Centrale Kiesvereeniging onder voorzitterschap van den heer O. Bontje. In behandeling werd genomen het Concept-Partij-Program 1933 met de daarop in de verschillende kiesver- eenigingen ingediende amendementen Vastgesteld werd in groote lijnen welke houding de afgevaardigden ter Algemeene Vergadering, te houden op 15 Oct. a.s. te Gouda moesten aannemen. Aan het eind der vergadering kwam in bespreking de actie, welke eenigen tijd te Leiden is ingeluid, ter bevordering van een meer doelmatige vertegenwoordiging van het Platteland in de Kamer. In de vergade ringen van de plaatselijke Kiesvereenigin- gen, welke binnenkort zullen worden ge houden, zal aan deze actie bijzondere aan dacht worden besteed. Hierna sluiting. SASSENHEIM. Bleombollen-export. Naar officieele gegevens bedroeg de uitvoer van Bloem bollen uit Sassenheim uitgedrukt in aantal kisten over de maanden Augustus en Sep tember in 1931 en 1932: Engeland in 1932: 45657 in 1931: 26477; Amerika in 1932: 12283, in 1931: 16548; Canada in 1932: 4128, in 1931: 3397; Zweden in 1932: 2202, in 1931: 3218; Duitschland in 1932: 524S, in 1931: 4935. Diverse landen in 1932: 3004, in 1931: 354. Totaal in 1932: 72528, in 1931: 54929. Alzoo een meerdere uitvoer van 17599 kisten. Deze totaalcijfers waren in 1923 54.387 zonder Duitschland), 1929: 40.941 (zonder Duitschland), en 1930: 59.445, zoo dat dit jaar een record werd bereikt, waar van evenwel gezien de zeer lage prijzen, hoofdzakelijk van, Narcissen, in de totaal waarde niet veel te bemerken zal zijn. Alg. Ver, v. Bloembollen-Cultuur. Als oandidaat voor de te houden verkiezing voor het Hoofdbestuur werd door de afdee ling Sassenheim de heer A. Bergman alhier candidaat gesteld. Liefdadigheidsuitvoering. Door de Vereeniging „Amicitia" zal op 18 en 19 Oc tober a.s. in het K.S.A.-gebouw een liefda digheidsuitvoering worden gegeven ten bate van het plaatselijk Crisiscomité. Er zal een blijspel worden opgevoerd „Millio- nair tegen wil en dank". Wit-Gele Kruis. Gelijk op vele plaatsen zal ook hier de wijkverpleging worden om gezet in een afdeeling van het Wit-Gele Kruis. Doel en middelen zijn gelijk als van de wijkverpleging. Het bestuur noodigt allen uit bot bijwoning van een vergade ring welke gehouden wordt in het K.S.A.- gebouw op Dinsdag 11 Oct. a.®. 0UD-ADE. Collecte Crisis-comité. De collecte ten bate van het Crisis-comité heeft alhier op gebracht 92.33. WASSENAAR. Botsing. Een auto, bestuurd door V. uit den Haag, reed in de v. Zuijlen van Nije velt straat tegen een aldaar onverlicht staanden aanhangwagen op. Een inzittende dame, mej. G. uit Voorburg, werd daardoor aan het hoofd gewond. De politie legde twee snelverbanden, waarna mej. G. voor geneeskundige hulp per ziekenauto van den heer Goemans werd overgebracht naar dr. Janse. Na behandeling aldaar, is zij per luxe auto naar haar woning te Voorburg overgebracht. GEMEENTERAAD VAN WOERDEN De voorz. opent de vergadering zooals gebruikelijk met gebed. Hij brengt daar na ter kennis dat de heer Kalsbeek (wet houder) de vergadering niet kan bijwonen. Verder zijn alle leden aanwezig. De voorzit ter leest de ingekomen stukken voor; wor den voor kennisgeving aangenomen of aan gehouden voor advies van B. en W. Er is o.a. een brief binnengekomen over de uitvoering van de crisisvarkenswet. De heer van Doorn vindt het hoog lijd om hier aan adkaesie te betuigen. Verder is er nog een verzoek van het bestuur der R. K. scholen om gasverwarming in de R. K. Jon gensschool Achterstraat: 8 lokalen en een gymnastieklokaal en. een brief van Gede puteerde Staten over de ontruiming der on bewoonbaar verklaarde woningen. Eischen geen verdere bespreking. Punt 2 van de agenda: Onderzoek ge loofsbrieven van de heeren J. C. Fa-hren- horst en G. van Genderen. De voorzitter noodigt de heeren de Wit, de Kruif en Son- nevelt hiertoe uit, die de brieven in orde beenden. Punt' 3, de herstemming over de vergoe ding auto hoofd vleeschkeuringsdienst, wordt weer veelzijdig bedelibereerd. Ein delijk wordt tot herstemming overgegaan, waarbij het voorstel van 1000 met 4 stem men tegen wordt aangenomen. Tegen stem den de heeren v. d. Bosch-, Roseboom, Snel DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSAGENTJE. 601. En nauwelijks was het prinsesje aan land gebracht, 602. En of het matroosje nam haar op zijn paardje en dadelijk grond ging het trouwe dier de lucht in. Toen Keesie zag, dat onzacht de prinses veilig was en buiten het bereik van de an- recht k deren, liet hij zijn paard dalen. De grootvizier keek met riep hij. verbazing naar de vreemde dieren. troosje, toen het verkeersagentje eenige meters van den as} gaf hij den sultan een duwtje, zoodat deze op den steenachtigen bodem van het eiland te- wam. Dit heb je wel aan de prinses verdiend, Hij zette zijn paardje aan en ging naar het ma- die op hem wachtte. en Sonnevelt. Wanneer dus de heer Doorn de vergoeding van 1000 niet neemt, zal een contract worden aan ge; met de heer Van Vulpen, die een aut< gen 1000 vergoeding beschikbaar stellen. Punt 4 komt aan de ordeverhooging sidie Burgerlijk Armbestuur. In vert met de crisis is een stijging der uitgi onvermijdelijk en het comité vraagt doende een verhooging van de subsidie 2000. De heer Roseboom merkt op dat zijn leedwezen de gevraagde lijst met gaven omtrent onkosten en uitgaven steeds niet is verstrekt. De voorzitter verklaart 't uitblijvei verband met de Tijkssteunregeling. Punt 5, de gemeenschappelijke rege vaji den vleeschkeuringsdienst eisoht i al eenige ophelderingen. B. en W. advii ren liet adres van de gemeente Kamt hieromtrent als onaannemelijk te bescl wen. De omliggende gemeenten willen fiteeren van de baten, die de exportsk terij hier ter plaatse oplevert, wat van standpunt bezien juist is. Maar Woer moet haar eigen financieel belang op 't hebben. De heer Sonnevelt vreest dat o gemeente in 't ongelijk zal worden gest tegenover de kringgemeenten wanneer exportslaohterij eens mocht worden op heven. De heer Snel vindt de aanbied van Woerden voor de betreffende o\ eenkomst in ieder geval coulant geno Willen de omliggende gemeenten hier n mee accoord gaan dan moeten zij 't lat De raad gaat met het voorstel van B. W. accoord. Dan komt punt 6, de aankoop van oliegashouder, iets nieuws voor Woerd De heer van Gorkum is het met de h< Sonneveld eens dat die houder bij de stii ting van de fabriek had moeben aan,1 schaft worden, hetgeen allicht goedkooj was uitgekomen. B. en W. weten ook n hoelang die dingen bestaan. In ieder gei is deze noodzakelijk, dus gaat de raad i coord. Punt 7, de aankoop van doorstroomapp raten, gaat er nagenoeg onbesproken dot De apparaten zullen naar behoefte word aangeschaft. Punt 8 en 9, resp. aanbieding rekenii 1931 en aanbieding begrooting 1933, bl ven onbesproken. De voorzitter bespreekt dan nog ev< de telefoonaansluiting van den heer vi Doorn, die z.i. noodzakelijk is voor tel fonische oproepen uit de kringgemeenbt om te keuren. De heer Sonnevelt vindt ook absoluut noodzakelijk voor een hoo: van. den vleeschkeuringsdienst, die ook kringdistrict heeft, dat hij telefonisch aangesloten, maar wil deze extra-koste dan ook verhalen op de kringgemeenten. E telefoonaansluiting blijft dus. Bij de rondvraag brengt de heer Sonn< velt het par keer vraagstuk in de Voorstra* ter sprake. Tegenwoordig (misschien juii door de getroffen regeling) parkeeren vei meer auto's dan voorheen en wordt de toi stand in de Voorstraat uiterst gevaarlij] Parkeerverbod zal noodzakelijk worden De heer Zon in het hier volkomen me een®. De politie zal dan auto's, die toevai lig moeten stoppen, hetzij om 'n bood scha of om benzine in tegenstelling met zuive parkeeren moeten beoordeelen. De heer van Doorn wil 't nog even rustii aanzien in afwachting wat er met heb plai tot dempen van de Rijn zal gebeuren wa de heer Sonnevelt de opmerking ontlokl dat je dan wel kunt wachten tot 't Espe ranto algemeen is. De heer Zon vraagt wil er in de Voorstraat parkeeren: bijna uit-slui tend handelsreizigers, die kalm hun klaü ten afwerken en dan vertrekken. De hea Snel is 't hier niet mee eens. De heer v. d Bosch vindt dat door 't parkeerverbod de oude toestand: hier 'n groentekar, daar 'i melkwagen en ginds 'n auto, weer wordt geschapen, wat vooral in de drukke morgen uren ernstige verkeersobstakels teweeg brengt. Hij brengt vervolgens 't eenrich tingsverkeer over één van de beide „wal len" naar voren. Hiertegen rijzen nogal be zwaren. De uiterst moeilijke kwestie wordt nog eens in de speciale aandacht van de leden aangevolen alvorens 't voorstel tot parkeerverbod gedaan zal worden. Hier mede is 't einde van de vlotte vergadering gekomen. De Zeppelin weer naar Zuid-Amerika. Het luchtschip Graf Zeppelin is Zondag avond onder leiding van kap. Lehmann op gestegen voor zijn achtsten tocht naar Zuid-Amerika. Twaalf passagiers maken do reis mede. V raag: Kunt u mij ook zeggen waar ik mij moet vervoegen in Leiden om lid te worden van een R. K. schaakvereenigingl Antwoord: U zult eerst een vereeni ging moeten oprichten want er bestaat er nog geen. ,li/eed 0f% uw Uóedc' Waar dit bord (met rooden rand) staat, dreigt onverwacht gevaar. Wees daar extra oplettend, ver minder de snelheid. Uit voorzorg I

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 12