ZATERDAG 8 OCTOBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER. TELEGRAFISCH weerbericht aaar waarnemingen rerriehl in d»o morgen van 8 Oct. 1932, medegedeeld door het Kon Ned Meteor Lntticimt fp De Bi ld t loogste barometers!.: 771.7 te Helsingfors Laagste barometers!.: 731.8 te Stornoway Verwachting tot den avond van 9 Oct.: Matige tot krachti ge Zuidelijke tot Zuid-Westelijke of Oostelijke wind. Half tot zwaar be wolkt. Aanvankelijk weinig of geen neer slag. Weinig veran dering in tempera tuur. De depressie in het Noord-Westen met haar V-vormige uitloopers ten Westen van de Britsehe eilanden heeft zich verder naar het Zuiden en een weinig naar het Oosten ontwikkeld, terwijl een kleine kern I bezig is zich te vormen over den Zuidelij ken Kanaalmond. De hooge druk in het Oosten breidde zioh over de Bothnisohe Golf uit. De wind is op de Britsehe eilan den meest stormachtig en in het Westen uit Zuidelijke tot Zuid-Oostelijke richting. Ook aan het Zuidelük deel der Noorsche kust en op de Noordzee waait een krach tige wind en ook aan onze kust is de j kracht lanezaam toenemende. Tn de on- derste 9. Km. de windkracht in ons land vanochtend reeds T720 M. per se conde. Daar de dn'Vstüging over midden Zweden nog aanhoudt en de denrpssie ten Wp-ston van ons ^and zioh in hoofdzaak in Zuidelijke of Z Z. Oostelüke richtins- be weegt. is re^en in ons land nog niet d^de- lük te wpphten. Over de Britsehe eilan den viVen zware buien. Blacksod Scilly en Valencia hadden 33. 32 en 31 m.M. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur des middags te half drie 12.4 gr. 0'. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Zaterdagnamiddag 5;51 uur tot Zondagmorgen 5.4-1 uur; van Zondagnamid dag 5.49 uur tot Maandagmorgen 5.46 uur HOOG WATER Hoog water te Katwijk aan Zee op Zondag 9 October voorm. 10.50 uur en nam. 11.15 uur; Maandag 10 October voorm. 12.10 uur en nam. 12.35 uur. Wat Nederlanders van naam zeggen over het Esperanto. De menschen en de menschheidsgroepeu hebben een taal noodig. die -door bijna al- j len of door allen gekend wordt, opdat j èn allen elkander kunnen begrijpen en leeren waajdeeren en het „esperantisme groeie èn een groote massa aan studeeren-om- praktisch-nut verspilde energie en tijd vrij kome en menig volk, b.v. het Nederland- sche, eigen taal en literatuur leeren en j eere en waardeere èn voor praktisch gebruik éénzelfde i overal bruikbaar middel ter gedachteu- I mededeeling-over-de-gansche-aarde ter be- beschikking zij en gebezigd worde én voor allen de schatten der wereldlite ratuur gereed liggen. En hiervoor kan alleen een taal dienen, die buigzaam is als gloeiend staal, rijk als de natuur, logisch haast als wiskunde, vloeiend als verzen van Vondel, eigen we zen hebbend als een man van karakter, eenvoudig als de tafels van vermenigvuldi ging, gemakkelijk te leeren als het lezen voor iemand van normalen aanleg. Zulk een taal is alleen het Esperanto. J. TAL, Opperrabbijn van Utrecht en Drente. Handelsregister K. v. K. Ni Nieuwe inschrijvin g: 6101. „De Tramhalte*', Oegstgeest, Geversstraat 55. Sigarenmagazijn. E.Mej. F. M. Verhulst, Oegstgeest. Gevolm.: M. H. Verhulst, Oegstgeest. (B. P.). Wijzigingen: 1155. „De Leidsche Courant", Dagblad voor Leiden en Om streken. Leiden, Papengracht 3243. De statuten zijn gewijzigd. Wijz. handelsn. in: NV. „De Leidsche Courant", Dagblad voor Leiden en Omstreken. 2790. A. van der Bijl, Benthuizen, Dorps straat 315. Broodbakkerij en winkel. Uittr, E.: A. van der Bijl, Benthuizen, d.d. 22 Mei 1932. Wijz. handelsn in: G. van der Bijl. Gisteravond te half acht is de 17-jarige wielrijder P. K. op de Hoogewoerd met zijn rijwiel geslipt. Hij had een mand bij zich met 50 eieren, waarvan er natuurlijk geen enkele heel bleef. A.S. ZONDAG ALLEN OP AUDIËNTIE BIJ 0. L. H. Morgen is het weer de laatste dag van het triduum voor onze jongens, dat altijd besloten wordt met een aanbiddingsdag in onze eigen kapel, 's Morgens om 7 uur is er H. Mis met Predicatie en Algemee- ne H. Communieom half 9 Plechtige Hoog mis en 's avonds om half 7 Plechtig Lof met Predicatie, Pauselijken zegen en Te Deum. Het Allerheiligste blijft den geheelen dag ter aanbidding uitgesteld, 's Middags van 3.304 uur is er luide aanbidding. Van kwart over tien tot kwart over 6 is de kapel toegankelijk voor ieder, die het H. Sacrament wil komen aanbidden. We hopen, dat hiervan druk gebruik zal worden gemaakt, en dat ieder, die daartoe in de gelegenheid is, een bezoek zal bren gen bij Christus in het H. Sacrament, om God te bidden voor zichzelf en ook voor de jongens van het St. Franciscus Liefde werk. De vorige jaren was het een lust te zien, hoe het liep. Bij clubjes kwam men bin nen en tijdens het aanbiddingsuur was de kapel heelemaal vol. Moge hot dit jaar weer zoo gaan! Ieder reserveere daarom morgen (9 Oct.) een kwartiertje voor een audiëntie bij O. L. H. in de kapel van het St. Franciscus Liefdewerk (ingang Nieuwstraat 45 vanaf Hooigracht of vanaf Nieuwe Rijn Harte- Pater MARINUS JORNA, O.F.M., Pres.-Dir. Adres aan den Raad. Aau den Raad der gemeente Leiden is het volgend adres gezonden. Ondergeteekende W. K. Bekooy, tuinman, wonende Zijlsingel, no. 16 te Leiden, neemt de vrijheid het volgende onder Uwe geëerde aan- dacht te brengen: In 1922 werd hij door aankoop eigenaar van i het perceel Zijlsingel no. 16, aan welk per ceel toebehoorde circa 25 M2. grond, liggende naast perceel Zijlsingel no. 10, hem toegang ge- vende tot den achter zijn huis liggenden tuin, en 25 M2. grond liggend "oor zijn perceel Zijl singel 16, dit laatste door een hek van den pu- blieken weg gescheiden, welke grond hem als staanplaats diende voor zijn wagens. Betreffende het stuk grond, liggende naast perceel 10, hebben tusschen het Gemeentebe stuur en ondergeteekende besprekingen plaats gehad voor overname door de gemeente, met het oog op de verbreeding van den Zijlsingel. I Deze besprekingen hebben tot resultaat ge had, dat tusschen hem en het Gemeentebestuur een voorloopitfe overeenkomst is getroffen en waarbij door dading 16 M2. aan de gemeente in eigendom zal overgaan, waarover in Uwe vergadering van Maandag 10 October 1932 door Uwen Raad een beslissing zal worden ge nomen. De voorwaarden, waaronder deze strook grond door de gemeente wordt overgenomen en de schadeloosstelling die hem daarvoor wordt aangeboden, dragen zijn volle instemming. Evenwel gevoelt hij zich in zijn recht ge- j krenkt over de wijze, waaroo de gemeente hem zijn andere stuk grond, liggende voor perceel no. 16. in 1930. niettegenstaande zijn ernstig protest, heeft ontnomen zonder eenige schade loosstelling. Ter toelichting diene het volgende: In 1930 verkeerde de keuken van het door hem bewoonde perceel no. 16 in zoodanig bouwvalli^en staat, dat verbouwing noodzake lijk was. Na het indienen hij Bouw- en Woning toezicht van een teekening er na het aanvragen van een deshetre'fende bouwvergunning werd door den betrokken ambtenaar mondeling me degedeeld, dat tegen de vergunning geen be- zwaren zouden rii»en en dat met de werkzaam- i héden, in afwachting van de schrifteliike ver gunning, alreeds een begin kon worden ge maakt. Eeni<*en tiid daarna, toen de verbouwing reeds in vollen gang was, werd hij ontboden 1 bij Bouw- en Woningtoezicht waar hem werd medegedeeld, dat de schriftelijke bouwvergun ning eerst dan kon worden verstrekt als hij af stand wilde doen van de 25 M2. grond, die voor zijn perceel lag, zonder eenige schadeloosstelling. Zooals vanzelf soreekt, hee*t hij tegen deze willekeurige handeling geprotesteerd en aange toond. dat deze wijze van optreden, tegen iemands wetti<* eigendom, een gemeente als Leiden onwaardig is. Al ziin orotesten mochten evenwel niet baten, hij had slechts te kiezen of te deelen. Hij mocht zijn strook grond behouden, maar dan de reeds aangebrachte verbouwingswerk zaamheden staken, en de aanzienlijke kosten daarvan dragen, óf hij mocht de verbouwing doen voltooien, doch dan ziin stuk grond, dat hij wettig gekocht en betaald had, en dat hij voor zijn hedriif niet kon missen, geheel koste loos aan de gemeente afstaan. Erger nog. men liet hem voor de overdrachts kosten en rovementen bovendien nog betalen. Ondergeteekende heeft toen, waar hij geheel in de macht van Bouw- en Woningtoezicht zat, het hoohl gebogen en zijn grond afgestaan, maar hij heeft dit gedaan in zijn heiligste rechtsgevoel gekrenkt en kan niet nalaten langs dezen weg opnieuw te protesteeren tegen de behandeling hem door gemeente Leiden aange daan. Waar thans Uwen Raad diens goedkeuring wordt gevraagd over de overname van zijn strookje grond naast perceel 10, welke over dracht tot zijn volle tevredenheid geschiedt, doet hij een beroep op Uw rechtvaardigheids gevoel om het aan hem in 1930 ""pleegde on recht alsnog ongedaan te maken en hem scha deloos te stellen voor den hem ontnomen grond, dien hij voor de uitoefening van zijn be drijf noodig had. Op de Turfmarkt is gisteravond te half negen de driewielise motortransportwagen van J. J. v. W. te Scheveningen aangereden door den wielrijder C. V. Groote schade werd aan den inhoud aangericht, bestaan de uit eieren, flesschen limonade en sla olie. De wielrijder C. V. kwam op den grond terecht, waarbij hem een arm uit de kom schoot. Loopende begaf -hij zich naar het Acad. Ziekenhuis, alwaar hem 1 hulp werd verleend AAN KATHOLIEK LEIDEN. Men zendt ons onderstaand artikel: Wij leven in een tijd, waarin het meer dan voorheen gaat vóór of tegen Ühriatu-s. Wat zijn wij, Katholieken, toch rijk, dat wij bij alle wederwaardigheden des levens onze harten omhoog kunnen richten met de gedachte: God wil het en dat al deze I wederwaardigheden wederom door onzen Heiland in verdiensten voor den hemel, een eeuwigdurend volmaakt geluk, kunnen 1 worden omgezet. Heeft Gods Zoon ais eenvoudige timmer- j man ons niet het voorbeeld van nederig heid en arbeidzaamheid gegeven en aan getoond, dat Hij den grooten Vriend van allen is. Wat zijn zij toch arm, die God niet ken nen en wier verlangens en uitzichten zich met verder uitstrekken dan tot een kort aardsch geluk; daarvoor al hun krachten inspannen, ja, door de werkloosheid zelfs daarvoor niet kunnen zorgen. Ja, rijk zijn de leden van het groote Kol- pingsgezin, de St. Joseph's Gezellen-Ver- eeniging, die bij de intrede in hun Ver- eeniging trouw hebben beloofd aan het pro gram van haar stichter Adolf Kolping, uit gedrukt in de vier deviezen, Godsdienst zin, Arbeidzaamheid, Eensgezindheid en Vroolijkheid. Rijk zijn ze in bun Vereeniging, waar hun innerlijke blijheid, hun arbeidslust zich in velerlei vorm uit Dan ontstaat echter vanzelf een groote aandrang, om die blijheid, dat groote ver trouwen op God, den Schepper van het Heelal, maar ook den persoonlijken Vriend van ïeaeren gezel, naar buiten uit te dra gen en degenen, die nog met in hunne ge lederen 8taan, als t ware toe te roepen, komt bij ons, sluit u aan bij het machti ge leger van tienduizenden wier program leert den arbeid niet te beschouwen als een last, maar als een roeping. Zooals u reeds bekend kan zijn heeft he denavond hall acht een groote demonstra tie der St. Joseph's Gezellen van Leiden en omstreken plaats, waarna bijeenkomst in de groote Stadsgehoorzaal waar o.a. de Centraal-Praeses, Rector J. Th. van Ga len het woord zal voeren en het leekespel „Maran-atha" wordt opgevoerd. Tamboers, pijpers, vlaggen, fakkels zul len deze demonstratie opluisteren. Katholiek Leiden wordt voor zoover mo gelijk langs den te volgen weg en voor zoover plaats m de Stadsgehoorzaal ver wacht (vooral onze jongemannen vanaf 17 jaar). Route der demonstratie: Pieterskerkhof, Kloksteeg, Rapenburg, Breestraat, Hooge woerd, Watersteeg, Hooigracht, Pelikaan straat, Haarlemmerstraat, Jan Vossensteeg, Oude Vest, Mare, Haarlemmerstraat, Turf markt, Nieuwe Beestenmarkt, 1ste Binnen vestgracht, Steenstraat, Prinsessekade, Kort Rapenburg, Breestraat tot de Ge- hooorzaal. MIDDEN EUR0PEESCHE SPOORWEGEN. Door een aantal leden van de Mit-Eur. Eisenbahn-Verein is deze week een bezoek gebracht aan het Cryogeen Laboratorium van Prof. Keesom. Te dier gelegenheid hebben de heeren te vens technische besprekingen gehouden over diverse kwesties in verband met de spoorwegen. Deze bespresingen vonden plaats in de eerste klas wachtkamer van het station alhier. Prof. dr. H. W. Keesom. Naar wij vernemen bevindt prof. dr. H. W. Keesom zich aan boord van de Orania op de terugreis uit Zuid-Amerika. Prof. Keesom wordt Zaterdag 15 October hier ter stede terugverwacht. Voorstel Demping Levendaal. Door het katholieke Raadslid, don heer Manders is volgend voorstel bij den Raad ingediend: ,De Raad, overwegende, dat de steeds toenemende werkloosheid als een bron van groote el lende voor de bevolking en daarom werk verruiming als zijde van het grootste be lang voor de gemeente moet worden be schouwd, overwegende verder, dat de plannen voor demping van het Levendaal ongeveer gereed zijn en niets deze demping in den weg staat, terwijl daardoor aan zeer velen werk zal worden verschaft, besluit, dat zoo spoedig mogelijk tot dem ping van het Levendaal zal worden over gegaan en verzoek Burgemeester en Wet houders de desbetreffende plannen binnen den kortst mogelijken tijd bij den Raad in te dienen". Maatschappij der Nederl. Letterkunde. In do gisteravond alhier gehouden maan- delijksche vergadering van de Maatschap pij der Nederlandsohe Letterkunde is be noemd tot voorzitter prof. dr. Ph. S. van Ronkel terwijl tot lid van het bestuur werd benoemd in plaats van dr. J. L. Waloh, die had bedankt, de heer A. J. Bothenius Brou wer. De heer Prosper Verheyden uit Ant werpen hield een voordracht met lichtbeel den over: Beeld en Tekst op boekbanden in Noord-Nederland voor 1550. Verg. Motordienst Leiden. In de j.l. gehouden Bestuursvergadering is het Bestuur als volgt samengesteld: H. M. Verhulst, le Voorzitter, Hooge woerd 123, Tel. 1371. W. Oudshoorn, le Secretaris, Oude Vest 17, Tel. 908. C. Broekhof, Breestraat 81. le Penning meester, allen leden Dag Bestuur; verdere leden van het bestuur de heeren J. P. Fontein, J Kleine, v Latum en Bijl (volgens art. 13 2de lid Statuten) Adviseur G Hoppezak, wnd. Sectie Cdt Sectie Lei den V.L.K.M. afd. Zuid-Holland. Op de hierboven vermelde vergadering is besloten: tot het houden van een bijeenkomst voor leden en genoodigden der Vereeniging, in de 2e helft van Nov. 1932, een voor leden der Verg.; idem der Sectie en voor genoo digden in de 2de helft van Jan. 1933, het houden van een puzzle-oefeningsrit ten spoedigste, onder leiding van het Dag. Be stuur met medewerking van den wnd. Sec tie Cdt. en den welbekenden organisator den heer W Bakker, den Deyl, te Wasse naar, en tot het op juisten peil brengen der V ereeniging. Voor den dienst in Ned.-Indië is bestemd de heer H. A. Samson, alhier, onderwijzer bij het openbaar lager onderwijs. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: candidaats-examen rechtsgeleerdheid de dames N. Bergmeijer (Den Haag) en A. E. D. Norel (Haarlem) en de heeren P. J. Hoog kamer (Den Haag), J. van der Wiel (Den Haag), J. van Wolferen (Den Haag), W. de Graaff (Den Haag) en J. W. M. Peek (Scheve ningen): taalkundig candidaats-examen Indologie da heer P .de Vries (Den Haag); Propaedeutisch examen Godgeleerdheid de heer H. G. van Beusekom (Aarlander- veen); candidaats-examen Geschiedenis mej. M. de Block (Den Haag); doctoraal-examen Rechtsgeleerdheid mej. H. W. Mulder (Zutphen). Voor het examen van apothekers-assistent zijn geslaagd de, dames J. I. van Baarsel ('s Gravenzande) en M. M. van Winden (Voorburg). LETTEREN EN KUNST „Der Blaue Vogel" in Leiden. Het bekende Russische kleinkunst-thea- ter „Der Blaue Vogel" onder leiding van J. Jushny, dat met zooveel succes in Den Haag en Rotterdam is opgetreden, zal op Vrijdag 14 October a.s. in den Leidsoheu Schouwburg een voorstelling geven met het nieuwe programma. SPORT VOETBAL JEUGDELFTAL—2de KLASSERS. Op Zondag 16 October a.s. zal op hot A.S.C.-terein een wedstrijd gespeeld wor den tusschen jeugdige eerste klasse-spelers, die in aanmerking kunnen komen voor een plaats in het Ned. elftal en een sterk elf tal van West tweede klassers. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Ongeval. Gisteravond te pijn. 8 uur had in de Julianstraat een gecompliceerd ongeval plaats. De wielrijder v. W. kwam aldaar in botsing met een plotseling open geworpen auto-portier, waardoor hij kwam te vallen en bloedend aan hoofd en han den werd verwond. De bestuurder van een tegelijk passeerende auto voorkwam door krachtig te remmen, dat v. W. werd over reden. Het rijwiel werd evenwel geheel vernield. Gevonden voorwerpen Een gladde ketting, een portemonnaie mot inhoud, een heerenhorloge, een paar manchetknoopen. LAATSTE BERICHTEN Onveilig Nijmegen. Vannacht zijn te Nijmegen op vier plaatsen inbraken gepleegd, vermoedelijk door kermis- gisten. Ingebroken werd in een villa te Hees, een villa op den Berg en Dalschenweg en in een villa in de Voorstadlaan. Hier werden de dieven verrast en konden geen buit maken. Ook werd ingebroken in de villa van den heer Jurgens op den Kwakkenweg, waar partij ta felzilver werd meegenomen. Toen de dief wilde vertrekken, werd hij verrast door een contro leur van den Nachtveiligheidsdients. De man ram de vlucht en wierp het tafelzilver weg. De politie volgt eenige sporen. TELEGRAMMEN BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Adriana Jacoba, d. v. P. J. Wassenaar en J. A. van Wijk. There^ia Agatah, d. v. J. A. van Kleef en A. Vonk. Martinus, z v. W F. Pauw en W. Zuurmond Maria, d v. B J. Turk en S. de Roode. Lusina, d. v. J. Verkerk en M. F. Duin kerken. Hendrikus, z. v. H. de Vries en G. J. v. d Ham Maartjo Henny, d. v. H. van der Meij en Chr. M. Hoppenbrouwer. Overleden: F. Bolt m. 72 j P. Leupe m. 58 j. J. van der Wilk m. 30 j. BIOSCOPEN. Casino: Volwassenen. Goedgekeurd. Volwassenen. City: Luxor: Trianon: Volwassenen. DUITSCHLAND WIL NAAR LONDEN KOMEN. Geen eisch meer, slechts verwachtingen BERLIJN, 8 October ((V.D.) Het Duit- sche antwoord op de Engelsche uitnoodiging om deel te nemen aan een bespreking der ge- lijkgerechtigheidskwestie te Londen, is reeds gisteravond aan den Engelschen zaakgclostigde te Berlijn, Newton, overhandigd tegelijkertijd met een resumé van het Duitsche standpunt. Naar verluidt, verklaart de Duitsche regeering zich in haar antwoord bereid, aan de besprekio- gengen deel te nemen. Zij spreekt echter d* verwachting uit, dat met de Duitsche eischen rekening zal worden gehouden. Waarschijnlijk zal het Duitsche antwoord vanmiddag tegen 1 uur, nadat het te Londen is aangekomen, worden gepubliceerd. MARKTBERICHTEN N00RSCH STADJE VERWOEST. Millioenen schade. OSLO, 8 October (V.D.). De stad Nord- heimsund, gelegen aan den Hardanger fjord, op ongeveer 90 K.M. afstand van Ber gen, is door brand grootendeels vernield. Een groot deel van de bevolking is dak loos en zal voorloopig in Bergen moeten worden ondergebracht. De schade wordt op eenige millioenen geschat. REVOLUTIE TE LA PAZ? Een onbevestigd bericht. LONDEN, 8 Oct. (V.D.). Volgens een draadloos ontvangen bericht uit Buenos Aires zou in de hoofdstad van Bolivia La Paz een revolutie zijn uitgebroken. Tot nog toe kon dit bericht van geen enkele andere zijde bevestigd worden. LEIDEN, 8 October Turfmarkt. In de week van 310 Oct. werd geen lange turf aangevoerd. Prijs: hoogste ƒ8.laag ste 7 per 1000 stuks. Korte turf geen aanvoer, geen noteering. Boter. De prijzen van boter op de heden gehouden markt waren als volgt6 prima boerenboter 1.551.70, id. goede ƒ1.45—1.50 per K.G. Aanvoer: 16/8 14/16 vaten, wegende 1485 K.G. Handel matig. Groentenveiling „Leiden en Omstr." 7 Oct. Andijvie 0.401.20, Kroten 1.1.80, Komkommers 1.7.90. Bloemkool T 7.40 15.id. II 1.8.90, Roode Kool 2.906. Savoye kool 6.409.Groene kool 2.90 5.40, Meloenen 1.22.Pieterselie 0.50 0 80. Prei 1.90—2.50, Qropsalado 0.40—2.40, Selderi 0.50-r-l.Bleekselderio 2028, Knolselderie 2.4Ó—4.Wortelen 1.405. per 100 stuks. Kroten 1.1.90, Kroten gek., 3.8.Snijboonen 5.31.Stokboonen 1644.Pronkboonen 26.Stambo»»- nen 425.Witloof 1017.Postelein 5—10.Spniazie 1517. Uien 2.50—5.—, Spruiten I 10—16.id. II 5.8.per 100 K.G. Eierenveiling. 8 Oct. Aanvoer 53«1 eieren. Kiopeneieren f 5,5.75, kuiken- eieren 4.204.05, eendeneieren 3.90 4.25 ner 100 stuks. Handel matic. R0FL0FARENDSVEEN, 7 Oct. Groen tenveiling. Bloemkool 211 cent per stuk, andiivie 0.50-^1.10, sla 0.402.10 per 100 krop, tomaten A 4.907.00, idem B 5.10—6,60. klem C f 2.RO—6.10 per 50 kg., sniiboonen 85 cent, Prineeseeboonen 185, dubb. stam 60 cent, kassnijboonen 2.302.60, idem stek 0.701.00 per 10 kilo. ALPHEN a. d. RJIN, 7 Oct. Groenten- veiling. Per 100 kg.: spinazie f 5.1013 40, heerenboonen 913, snijboonen f 10 27, joostelein 10.uien 4.per 100 bos: peen 2, kroten 3, andijvie f 1— 1.40, per 100 stuks: kropsla 1.20 bloem kool 10—14, bloemkool IT 6, savoye- kool 6.20, roodekool 5.50, meloenen 10—12. Eieren. Aanvoer 3900 stuks. Per 100 stuks: kippeneieren 4.605.50 en een deneieren f 3. NIEUWVEEN, 7 Oct. Vrije veiling. Aanvoer: 418 kippeneieren 5.10—5.60, 46 eendeneieren 3.604.05 per 100 stuks, weiboter 70 cent en kaas 28 cent per pond eenden 50 cent per stuk en bloemen 4 cent per bos. TER AAR, 7 October. Centrale Veiling. Snijboonen f 2.30—2.70; Stek f 0.70—1.60; Princesseboonen f 1.10-2.65: Witte Pron kers f 0.250.80; Stamboonen f 0901.35; Peulen per 10 pond f 0.501 20; Uien 2—4 cent; Bloemkool 416 cent; Meloenen 816 cent; Peen 26 cent; breekpeen f 2.30 per 100 kilo; Spinazie 10- 13 cent per kilo; Pos telein 56 cent; Andijvie f 0.801 20; Sla f 1 203.00; Groene kool 5 cent; Selderij f 0 90; Herfstknollen 3 cent; Sjalotten f 3.30; Rozen per bos 12 cent; Tomaten A f 6.30; B f 600; C f 6.00; CC f 3.40; Rijpe A f 3.60, B f 4.20, C f 1.60; Gescheurde f 1 10 KATWIJK a.d RIJN. 7 Oef. Veiling. Eigenheimers per kist van 25 KG. 0.40—1. Bloemkool 7e soort per 100 stuks 13.40 18.50, Peen per 100 bos 3.104.80, Peen per kist van 20 K.G. 0.25060. Aanvoer: 330 kisten aardappelen. 21.000 bloemkool, 4300 bos peen, 3600 K.G. peen. WOERDEN 7 Oct. Eierenveiling. Kip peneieren wit 4.605.10, gemengd 4.605.10 bruin 4.805 20, kuikenereren 2.80—4.10 eendeneieren 2.80—3.60 per 100 stuks. Aan voer 18000 stuks. Boter 6471 cent per' pond. Kaas 1825 cent per pond. HUWELIJKSFEESTEN HENDRIK VAN WEL, Pia nist, Garenmarkt 44, Leiden Tel. 1267. Het meest ver trouwde adres voir levering van uitstekende njuzi^k. zoo mede beschaafde 1 klomisohe Humoristen. Neemt oesge- wenscht de leiding van elk feest op zich.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3