I VULPENHOUDERS en MISSUS TOT 15 OCTOBER A.S. UIT DE OMGEVING ZATERDAG 8 OCTOBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 15 ATHLET1EK stellen wij wederom een aantal GRATIS beschikbaar voor degenen, die voor dien EE datum drie nieuwe drie-maand-abonné's op ,,DE LEIDSCHE COURANT" aanbrengen. EE Naar verkiezing voor het aanbrengen van één abonné, een EE Vulpotlood. DE DIRECTIE. INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPH'S- GEZELLEN-VER EEN I GING. R.-K. Ath. Ver. „De Bataven". A.s. Zondag zal de eerste Zondag zijn, dat de maandelijksche H. Communie en H. Mis gehouden zal worden. Om kwart over aeht worden alle „Bata ven" verwacht aan de nieuwe brug tus- schen Morsch- en Haagweg om van daar gezamenlijk naar de Haagwég-parochie to gaan waar om half negen een extra H. Mis zal worden opgedragen voor onze vereeni- ging. Het spreekt natuurlijk vanzelf, dat in deze H. Mis zooveel mogelijk ook de ouders van de leden worden verwacht. De „Bataven'Meden behoeven geen aan sporing. Evenals zij nummer één willen zijn op de wedstrijden, evenzoo zullen zij nummer een zijn in deze maandelijksche H. Mis en Communie. Allo„Bataven" kent je plicht naast een goede verzorging en training van je lichaam een goede verzorging en training van je ziel. Allen aanwezig en op tijd Daar de R.-K. S. V. „Leiden" voor a.s. Zondag beslas legt op het clublocaal zal er na deze H. Mis geen algemeen ontbijt zijn de volgende keer is dat natuurlijk anders. Dan zullen de andere vereenigingen ze ker rekening moeten houden met onze vereeniging. Woensdagavond om half acht in-door- training voor de junioren A en B. Om half negen voor de Senioren. Donderdag om 8 uur 15 K.M.-marsch onder leiding van Joop Dubbelaar. HILLEGOM. Hulzenveiling. In Hotel Sistermans had gisteravond de gunning plaats van 21 woonhuizen, waaronder Winkelhuizen, ge legen a^n den Stationsweg en Loosterweg II alhier. De veiling geschiedde wegens sterfgeval en ten overstaan der Notaris sen K. J. Montijn te Delft en D. Lodder te Hillegom. De uitslag was als volgt: 1. Een woon- I huis, ingezet op 1000 door A. H. onder de Linden te Hillegersberg q.q.; niet ge mijnd, gegund. 2. Een woonhuis, ingezet op 1000 door A. II. onder de Linden te Hille gersberg q.q.; niet gemijnd, gegund. 3. Een woonhuis, ingezet op 1000 door A. H. on der de Linden te Hillegersberg q.q.; niet gemijnd, gegund. 4. Een woonhuis, ingezet op 1000 door A. H. onder de Linden te Hillegersberg q.q.; niet gemijnd, gegund. 5. Een woonhuis, ingezet op 1100 door A. H. onder de Linden te Hillegersberg q.q.; niet gemijnd, gegund. 6. Een woonhuis, in gezet op 1225 door A. Leliveld te Hille gom, niet gemijnd, gegund. 7. Een woon huis, ingezet op 1250 door C. Carlier te Hillegom, niet gemijnd, gegund. 8. Het winkel en woonhuis en 2 aangrenzende pan huizen, ingezet op 5000 door A. Leliveld te Hillegom, niet gemijnd, gegund, Een woonhuis ingezet op 2600 door A. Leli veld te Hillegom, niet gemijnd, gegund. 10. Een woonhuis, ingezet op 2600 door A. Le liveld te Hillegom, niet gemijnd, gegund. 11. Een woonhuis, ingezet op *2000 door H. Rusman te Hillegom, niet gemijnd, ge gund. 12. Het winkel- en woonhuis met af zonderlijke bovenwoning, ingezet op 6000 door A. H. onder de Linden q.q. te Hille- gesrberg, niet gemijnd, gegund. 12. Het winkel- en woonhuis met afzonderlijke bo venwoning, ingezet op 6000 door A. H onder de Linden q.q. te Hillegersberg, niet gemijnd, gegund. 13. Een winkel- en woon huis aan Loosterweg II, ingezet op 2100 door J. v>an der Jagt te Hillegom, niet ge- 'mijnd, gegund. 14 t/m 21, acht woonhuizen, in bod staande (nadat een op 7 was ge mijnd) op 15.782 werden gemijnd op 700 door P. J. van Keulen q.q. te Hillegom en gegund. Alle andere combinaties en ook de eindcombinatie werden niet gemijnd. De totale opbrengst was 44.357. KATWIJK AAN DEN RIJN. Onveilig duin, Het duinterrein achter de 'RSjksschietbanen alhier, zal, wegens het schieten met scherp, onveilig zijn op: Dinsdag 11 Oct. van 9 uur v.m. tot 1 uur n.m. Woenrdag 12 Oct. van 9 uur v.m. tot 2 uur n.m. Donderdag 13 Oct. van 9 uur v.m. tol 4 uur n.m. Vrijdag 14 Oct. van 9 uur v.m. tot 5 uur n.m. Zaterdag 15 Oct. van 2 tot 7 uur n.m. Het terrein is dan pas veilig als de roode daggen zijn ingehaald. LEIDSCHENDAM. K.J.M.V. Op Maandag 10 October, des avonds 8 uur, precies, is er Sociologisch- Staatkundige Lezing, door den heer Ir. L. J. M. Feber, Lid Tweede Kamer der Staten j Generaal. Onderwerp: Lenin en Gandhi. Deze lezing is ook toegankelijk voor be langstellende Middenstanders en Donateurs RI JN^BURG. Bloemenhandel. Na hèt slechte weer, waardoor al een flinke opruiming op het open veld plaats had, kwam de nachtvorst die aan de opruiming ook nog meehielp. Vooral in den morgen van Vrijdag ha-d het flink gevroren, hetgeen vooral aan de Dahlia's en Helianthus goed zichtbaar was. De prijzen voor lste kwaliteit bloemen wa ren deze week zeer goed. Betaald werd: Dwergasters per 100 bos f 3f 3.50; Chry- Zinnia f 1.201.70; Helianthus f 0.40—0 60; Ohaboud anjers f 1.40—1.70; Dahlia f 0.30 0.70; Pompon-Dahlia f 0.20—0.40; Gladiolen f 0.60—1.10; extra lang f 1.50; Tritoma f 3.10—350; Statice f 4 50—6.80; Physalis Franchetti f 0.10—0.18; Rozen perr bos van 20 stuks f 0.40—0.65, SASSENHEIM. „St. Deus Dedit". Onder voorzitter schap van den heer N. v. d. Zwaan verga derde bovengenoemde afd. in K.S.A. Bij de opening verwelkomde de voorzitter den Geest, adviseur en leden en wees in zijn openingswoord op den economischen toe stand. De arbeiders zullen zeker in het ko mende seizoen veel moeten ontberen en vele zorgen zullen ons omringen, maar la ten we als Katholieken elkaar goed ver staan. Waar de oplossing der wereldcrisis ia te inden, zoekt men niet, n.l. in de christelijke beginselen op sociaal en econo misch terrein. Na dit kort kernachtig woord werden de notulen gelezen en on veranderd vastgesteld. Medegedeeld werd, dat de leden zorg moeten dragen voor de afdracht der contributie, opdat in Decem ber, wanneer de werkloozenkas gaat begin nen er geen achterstand is, want daarmede komt men in moeilijkheden. Uit de ver gadering wordt opgemerkt, dat, als men op steun aangewezen is, men moeilijk con tributie kan betalen. Dit wordt niet ont kend, maar het is in 't belang van de ge zinnen, als men straks weer kan trekken hoe moeilijk het ook is op tijd te betalen. Hierna werden voorstellen gedaan om op de a.s. bondsraadvergadering te bespreken de contributie met 15 ct. te verlagen. Ook werd een voorstel gedaan het H. B. op le dragen stappen bij de regeering te doen om boven het maximum steunbedrag een huurtoeslagbon en brandstoffenbon te ver krijgen. 4 ln de toelichting werd dit verzoek ge motiveerd. Van de steun kan geen huis huur en brandstof in den a.s. winter worden- betaald. Met algemeene stemmen werd be sloten deze voorstellen in te dienen. Bij de rondvraag sprak de Geest, adviseur een aanmoedigend woord, spoorde de leden aan kracht en troost te zoeken in den godsdienst en \ooral in gebed. Weest saamhoorig en troost elkander in deze moeilijke dagen. Hierna volgde een slot woord van den voorzitter en sluiting. - ST0MPWIJK. Geboren: Johanna Adelheid, d. v 0. Knijnenburg en C. J. Koot; Catharina Ma ria Johanna, d. v. J. A de Vreede en G. J M. v. Leeuwen; Antonius Johannes, z. v J A. de Vreede en G. J M. v. Leeuwen.* Pe- tronella Alida Theresia, d. v N. L. v. d. Geest en P. M. Schijf; Johanna Gera-da Maria, d. v. J. Rijsdijk en H. v. Rijt. Ondertrouwd: A. v. d. Werff en C. A. v. Leeuwen. Overleden: Adriana Rotteveel, 82 j.; M. J. Mooijman, 44 j. VEUR. Gemeenteraad. Maandagavond te 7.15 uur komt de Raad der gemeente Veur in openbare vergadering bijeen. 1. Notulen; 2. Ingekomen stukken; 3. Voorstel van B. en W. tot wijziging der ver ordening op de heffing en invordering van leges ter Secretarie; 4. Voorstel tot wijzi ging der steunregeling voor werkloozen (wijze van uitbetaling); 5. Voorstel betref fende een adres van B en W. van Berken- woude ter zake van de Crisis-varkenswet;" 6, Voorstel tot aangaan geldleening ten be hoeve van de uitbreiding R. K. Meisjes school en in verband hiermede tot wijzi ging Gemeentebegrooting 1932; 7. Voorstel tot benoeming resp herbenoeming van le den van het Burgerlijk Armbestuur; 8. a. Voorstel aankoop grond voor verbreeding van den Veurschen Straatweg en beschik baarstelling gelden; b. tot demping, rio- leering enz. van den sloot voor de wonin gen van W. Blonk, L. Tijmons en L v. Bo- hemen; tot aanleg trottoir, enz. en be schikbaarstelling gelden; c. tot wijziging Gemeentebegrooting; 9. a. Nader voorste, B. en W. tot het verleenen van machtig,ug tot het aangaan eener privaatrechterlijke overeenkomst met de N.V. Veursche Vleesehwarenfabriek ter zake koster, rii- leering enz b Voorstel B. en W. tot ver leenen ontheffing verbod, bedoeld in art 1 sub. 2 der bouwverordening; 10. Verder voorkomende zaken. Geboren: Helena Elisabeth Josina, d v. M. A. Hollen en A. W. v d. Knaap; Pe trus Adrianus, z. v. A. P. de Koning en S. W. Hendriks; Catharina Petronella, d. v. G. J. Huntman en M. P. v. d. HelmWil- helmina Elisabeth Johanna d. v. W. G. Blonk en J M. H. de Vreede. Overleden: Geertruida Kaaks 59 j. WEEKAGENDA R.K. VEREENIGINGEN TE LEIDEN. NED R. K. VOLKSBOND. AFD LEIDEN Secretariaat: Leliestraat 7. Zondag. De groote zaal van het Bonds- gebouw voor ontspanning geopend vanaf 6.30 uur. Maandag. Geen Rechtskundig Bureau voor spoedgevallen wende men zich direct tot Centraal Adv. Bureau, 3de Hugo de Grootstraat 7, Amsterdam (Weet). Dinsdag. Ledenvergadering kleermakers 8 uur. Donderdag 's middags 2.30 uur Bestuurs vergadering Coöp. Bond, Bondagebouw, Steenschuur 15. Donderdag. Propagandavergad-ering voor de R. K. Kappersbedienden, 's avonds te 8.30 uur in het Bondagebouw. Vrijdag Repetitie R. K. Gem. Zangver- eeniging „Pulchri Studio", 8 uur. Zaterdag. 8paar- en Voorschotbank 78 Brandstoffencoramissie 7—8 uur. Ziekenkas 7 uur. Maandag. Dinsdag, Woensdag en Don- dordag telkens 's avonds van 79 uur divi- dend-uitkeeren, R. K. Coöperatie „Een dracht", in zaal 1 en 2 van het Bondsge- bouw, Steenschuur 15. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen-Vereeniging te doen in schrijven R. K. Jongelingen vanaf 17 jaar iederen Illen Maandag van de maand, 's avonds om half 9 in de Presi dentskamer van het Gezellenhuis. Zondag is de zaal geopend van 12.30 nur tot 2.30 uur, en van 7 tot 10.15; verplichte bijeenkomst van 8.159.46 uur. Om 10.15 wordt de zaal gesloten. Van 1 tot 2 uur zitting van de St. Jo seph's Spaarkas. De Spaarkas wordt waar genomen door de hoeren H. Vorst en W. Kohlbeck. Van 12 uur bibliotheek. 8.15 uur Prijsbiljarten, op verzoek we derom als hoofdprijs sen Polshorloge. Maandag. Bijeenkomst voor de leden van 6 tot 10.15 uur. 8 uur turnclub Oranje Zwart, lokaal Pieterskerkhof. 8.30 uur Maand el ijksehe afrekening voor de zelateurs van het St. Petrus Liefde werk. 8.15 uur Bijeenkomst voor de leden van de Damclub „De 2 Sleutels". Dinsdag 8.45 uur verplichte maandverga dering Afd. Gezellen. Na de vergadering spreekuur van den Eerw. Vice Praeses. Tevens zullen de kaarten worden uitgereikt voor het 43ste Stiohtingsfeest. Ook heeft do maandelijksche afrekening plaats voor de zelateurs van het Kewipermanfonds. Woensdag 8.15 uur Liedertafel „Sebas tian Schaeffer", Allen op tijd aanwezig. 8.30 uur Repetitie tooneelclub „Adolf Kolping". Donderdag bijeenkomst voor de leden van 810.15 uur. 8.30 uur vergadering commissarissen Ge huwde en Ongehuwde Gezellen. Vrijdag 8.15 uur Symphonie „Franz Schweitzer". 8.30 uur Repetitie tooneelclub „Adolf Kolping". 8.30 uur Ledenvergadering Damclub „De 2 Sleutels". Zaterdag bijeenkomst voor de leden van 8 uur tot 10.15. 8.15 uur Kegelclub de Poe delaars. Tederen Zondag van 1 tot 2 uur en iede ren Zaterdag van 8 tot 9 uur is de Lees bibliotheek geopend, uitsluitend voor de leden en donateurs der Vereeniging. Verdere mededeelingen: Zondag *23 Oct. viering van ons 45ste Stiohtingsfeest te 8 uur in de St. Lodewijkskerk Gezongen H. Mis, waaronder plechtige algetneena» H. Communie. Voor de revue „Wij zijn er nog niet", zijn bij den Huismeester kaarten te verkrijgen a 40 cent,. ST. PETRUS-PATRONAAT. Rapenburg 51 Zondag van 12 uur bibliotheek. Zondag 4.15 uur Contributie betalen en ontspanning. Donderdag 8.30 uur St. Aloysiusgrocp. Zaterdag 5 uur Huisvlijtclub. SINT FRANCISCUS LIEFDEWERK. Nieuwe Rijn 51 Postrek. 70108. Zondag 910 uur Morgengebed. H. Mis met preek, onder de H. Mis Algem. H. Communie, 10—10.15 uur ontbijt; waarna ontspanning voor afd. I; 6 uur Lof en ont spanning. Bibliotheek en spaarbank. Woensdag 's avonds 7.30 uur Lof en pre dicate ter opening van het triduum. Donderdag en Vrijdag 's morgens te 6 uur H. Mis met predicate en 's avonds te 7.30 uur Lof met predicate. Zaterdag 's morgens te 6 uur H. Mis met predioatie, 's avonds te 6 uur biechthooren. ONS CLUBHUIS „ST. ANTONIUS". Zondag 4.30 uur Contributiebetalen en ontspanning. Maandag 6.30 uur Teekenclub. Jongste afdeeling. Woensdag 6 uur Postzegelclub jongste afd.; 6.45 uur Postzegelclub hoogste afd.; 6.45 uur Zaagclub; 7.30 uur Esperantoles; 815 uur Tooneelclub. Donderdag 6.30 uur Teekenclub. Hoogste afdeeling. Vrijdag 7.45 uur Teekenolub, hoogste afdeeling. Zaterdag 7 uur Contributie betalen. Bi bliotheek. ZITA-VEREENIGING Pieterskerkkoorsteeg 15. Avondbijeenkomsten voor Hollandsche meisjes op Zondag en Woensdag van 8.00—11.00 uur. Avondbijeenkomsten voor Duitsehe meis jes op Zondag en Donderdag van 8—10.30 nur. DE GRAAL. Voor Leiden en alle stootbrigades. Hallo, Leideohe Graalleden. Vam de week, werd de kast eens nage keken, waarin alle fancy-fair benoodigdhe- den worden bewaard. Maar we zijn er nog lang niet!! Stel je even voor het heelc Graalhuie moet in fancy-fair stemming gebracht wor den, van onder tot boven en daar is nog al wat voor noodig. We giaan dus allemaal, geen een uitge zonderd aan het werk, we flansen van die geheime dingen in el'kaar, die het succes zullen uitmaken, van deze grootache on derneming. Al weken lang wordt er beraadslaagd, hoeveel Graalleden we noodig zullen heb ben om de diverse ambten te vervullen. Reken er maar op, dat er een examen aan vooraf zal moeten gaan. Zaterdag moet het wekelijkaohe lid maatschap voldaan worden bij de Walkure van half zeven tot negen uur. Voor die gene, die Zaterdag niet kunnen, is er Zon dag van half twaalf tot één uur gelegen heid om 't lidmaatschap te betalen. Zondag 3 uur cadetten bijeenkomst, 8 uur Zangles. Maandag om 7.45 uur H. Mis. 89.30 uur reidansen, knippen en naaien 8—9 uur Gymnastiek. Dinsdag 9 uur leidstersbijeenloomst. 7.309 uur reliëf en handwerken. Woensdag. Kruiskinderen, die mee wil len doen, aan de operette, luisteren jullie een-s even, naar wat er te vertollen valt. Jullie moeten a.s. Woensdagmiddag ko men, maar niet allemaal tegelijk. Van half twee tot kwart over twee moe ten de dwergen komen. Zorgen jullie op tijd te zijn. We moeten heel hard werken, anders komen we niet klaar. En jullie wil len toch niet achter staan bij de anderen, al zijn we ook de kleinsten. Van kwart over twee tot drie uur de Heksen. Denk erom, dat jullie vlug zijn en gehoorzaam aan de Koningin. Van drie tot kwart, voor vier De Enge len. Over jullie mlt niet veel te zeggen. Engelen zijn natuurlijk in alle opzichten en-celachtig. Var» kwart voor vier tot half vijf elfen. De elfen zweven klokslag kwart voor vier de kamer in, en precies half vijf de kamer uit. Alleen a.s. Woensdagmiddag worden er nog nieuwe Kruiskinderen aangenomen, die mee willen doen aan de operette. Voor de kruiskinderen die handwerken. Zorgen jullie ervoor, dat je 's Woens dagsmiddags, je vriendinnetjes en ken nisjes meeneemt naar het Graalhnis. Daar kunnen er nog heel wat bijDe kamers zijn nog niet vol. Wie zal de eerste zijn, die het Spreek koor van de Kruiskinderen, allen kan op zeggen. Gaan jullie er allemaal hard voor leeren, dan worden jullie pas échte kruis kinderen. Woensdag 89.30 uur reidansen, naaien en knippen. Donderdag 56 uur Gym. jongere Afd. in de St. TJrsulasteeg. 8.00—10.00 uur mandoline. 89.30 uur reidansen, handwerken, hout zagen, huisvlijt, handwerken voqr de ka pel trommelen. Vrijdag van 5.306.30 uur Gym. Afd. A. van 8.159.30 uur Gym. Afd. B. van 8.308 uur naaien en knippen. van 8.00—9.30 uur knippen en naaien, handwerken, reidansen en toon eel. Zaterdag 80.30 uur Volkszang. Graalleden, weest propagandisten voor je beweging. De Volkszangclub moet binnen veertien dagen, drie maal zooveel leden tellen. Volkszang moet gezongen worden door een Massa, dus binnen afzienbaren tijd worden er op Zaterdagavond, legers van V ol ksza ng-zi n gend e-G ra all ede n ve rw ach t Maak propaganda voor alle clubs,- maak propaganda voor je beweging. Wees een apostel door je stralende blijheid, waardoor je je omgeving meetrekt en werk zoo mee tot- het verwezenlijken van ons ideaal. Excelsior, Alleluia, Vooruit! GRAALWACHTEN OF STOOT- BRIGADES. Zondag. Stompwijk: 34.30 uur reidan sen en handwerken. Oegstgeest: 4 uur bijeenkomst van alle Graalleden. Maandag. Oegstgeest: 80.30 uur rei dansen. Hillegom: St. Jozef van 7.309 uur rei dansen voor de jongeren. Zoeterwoude6.457.15 uur Gymnastiek. Dinsdag: Lisse: van 78.15 uur club avond voor de jongeren, daarna voor do groote afdeeling. Zoeterwoude van 79 uur reidansen, tooneel en handwerken. Meerburg: van 7.309.00 uur knippen en handwerken. Woensdag. Hillegom: St. Martinus van 7.30—9.30 uur reidansen en handwerken. S assen heira8 uur ernstige avond. Voorschoten: 7.309 uur clubavond. Meerburg: 78.45 uur trommelen. Donderdag: Hillegom: St. Jozef van 7.30—9.30 uur clubavond. Vrijdag: Warmond: 7.309 uur reidansen en handwerken. Zaterdag. Groenendijk: van 7.30—9.00 reidansen en handwerken. Excelsior, Alleluja, vooruit! 1 DE AVONTUREN VAN 599. Vergezeld van den officier van de wacht en de grootvizier en gevolgd door twee wachten van het pa leis, verliet het lieve prinsesje, geheel in het wit gekleed de plaats, waar zij zoolang gevangen had gezeten. Wat zal men nu met mij doen; vroeg zij zich angstig af. VERKEERSAGENT JE. 600. Eindelijk kwam het schuitje, waarin allen hadden plaats genomen, om naar het eiland in de rivier te wor den gebracht, bij dit eiland. Daar was ook het matroos je op zijn paard. Het matroosje, ook niet van gister, die een valstrik verwachtte, ze.de: Als het prinsesje uit het bootje op het eiland in, dan komt de sultan, die in de lucht gevangen wordi gehouden, naar beneden. Maar ook niet eerder, brave lieden zeide hij plagend lachend.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 15