Echt goed ZATERDAG 8 OCTOBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 13 DE AFGELOOPEN WEEK IN HET BUITENLAND De Volkenbondsvergadering als wrak no. 13. De pessimistische Colijn. Weer een conferentie mislukt, nog vóór zij bijeen kwam. Duitsch- lands steven naar autarchie. Mexico „bewijst" zijn verdraagzaamheid tegen de Katholieken. Wrak 13. De bekende teekenaars Derso en Kelen hebben van de dertiende Volkenbondsvergadering te Genève een geestige spotprent gemaakt. De beele Volkenbond zwalkt rond zoo stellen zij het voor op een vlot als schipbreukelin gen op de bewogen wereldzee. Aan een mast waait de vlag met het fatale cijfer 13. Tegen deze mast leunt de Valera, die somber in de toekomst staart, een toespeling op zijn vrij sombere openingsrede. Twee matrozen zitten ieder aan een einde van het vlot, zij keeren elkaar den rug toe en roeien tegen elkaar in. Het zijn de Duitsche minister von Neurath en de Fransche premier Henrot. De Japanner trekt zich van de heele boel geen zier aan. Hij zit met zijn voetjes in het water, leest het Lytton-rapport en speelt met een yo-yo. De Engelschen Hen derson en Cecil fungeeren met een para- pluie als bliksemafleiders en de pers zendt middels een schrijfmachine S.O.S.-seinen uit. In de verte vaart een Oceaanstoomer voorbij, die redding kan brengen, maar niemand kijkt dien kant uit. Aldus zwalkt wrak 13 rond en de haaien wachten op hun prooi. Colijn pessimist'i s c h. Onze Ne- derlandsche gedelegeerde ter Volkenbonds vergadering dr. Colijn heeft in de econo mische commissie een allesbehalve opti mistisch geluid doen hooren. Hij zag den toestand somber in en kon zich moeilijk meer warm maken over de opstelling van een resolutie, omdat de regeeringen zich aan de mooiste resoluties toch niet storen In Genève hebben de gedelegeerden den mond vol van vrede, vrede en nog eens vrede en als een pracht-resolutie wordt voorgesteld, bestormen zij de sprekerstri bune in overgroote haast om de instem ming van hun regeeringen te betuigen. Maar dan is het ook afgeloopen. De regee ringen thuis spreken niet van vrede, maar van vechten en de mooie resolutie blijft een doode letter. Dr. Colijn had groot gelijk; zoo is de toestand. Onze gedelegeerde had voorna melijk het oog op den economischen toe stand, maar zijn woorden zijn eveneens van toepassing op de ontwapening en in sommige landen ook op den eerbied vooi den godsdienst. Mooie woorden, leelijke daden. Het nationaal egoïsme viert hoogtij in onzen tijd en het onderling wantrouwen stijgt als een springvloed. Een mislukking. De jongste mis* lukking, welke wij beleefd hebben, is de Vier-mogendheden-conferentie van Lon den. Men kan ook spreken van de Vijf-mo- gendhedenconferentiedan rekent men de V. S. die wel geen partij zijn bij het verdrag van Versailles, doch desniettemin waren uitgenoodigd om een toehoorder te zenden, bij de overige vier, n.l. Engeland, Frankrijk, Duitschland en Italië. Deze conferentie was bedoeld als red dingsgordel voor de bedreigde Ontwape ningsconferentie, welke een leelijke stag natie ondervindt, doordat Duitschland wei gert er aan mede te werken, zoolang het geen bevrediging heeft verkregen voor zijn eisch tot gelijkgereohtigheid. Men had verwacht, dat de Volkenbondsvergadering te Genève een goede gelegenheid zou vor men om tot een vergelijk te geraken, doch deze hoop is ijdel gebleken. De Fransche minister Herriot hield intusschen een ste kelige Zondagsredevoering en von Neu rath liep uit Genève weg. MacDonald zag toen als eenigen uitweg een onderlinge conferentie waarop de pariteitseisch kon worden besproken, zonder dat het tot be sluiten zou behoeven te komen. Maar Frankrijk wilde geen „geheime diplomatie" en „onder-onsjes", het wilde per se de kléine mogendheden er ook bij hebben, minder uit teedere bezorgdheid voor de kleintjes, als wel omdat het van Polen, Roemenië, Tsjecho-Slowakije en dergelijke bondgenooten meer steun verwachtte en het wel inzag, dat het te Londen geïso leerd zou staan tusschen de andere vier. Duitschland. nam al een even stugge hou ding aan en wilde alleen naar Londen ko men, als het voldoende waarborgen kreeg, dat aan zijn pariteitseischen tegemoet ge komen zou worden. lLa.w. ik kom, als ik mijn zin krijg. Maar dan behoeft er ook niet geconfereerd te worden. Zoo is de zaak voorloopig mislukt. MacDonald geeft de hoop nog niet op, en heeft het tijdstip van de conferentie uitgesteld om alsnog te trachten door on derhandelingen de Londensche besprekin gen beter voor te bereiden. Wij zijn verder van het Ontwapenings- ideaal af dan ooit het geval was. -Contingenteering. Van het andere ideaal, den Vrijhandel, een onmis bare voorwaarde voor het herstel van nor male economisch toestanden, drijven wij ook meer en meer af. Ook hier is het vooral Duitsohlands po litiek, die onrust brengt onder de Euro- peesche volken. Ook Nederland heeft het Duitsche streven naar autarchie aan den lijve ondervonden. Zooals men weet heeft Nederland geweigerd met de Duit- schers te onderhandelen over hun contin- genteeringsplannen. Eenige jaren geleden heeft een economische conferentie van ge leerden de regeeringen toegeroepen: de tariefmuren moeten omlaag, anders loopt het spaak. Het is spaak geloopen. De heele wereld zucht onder de malaise en desal niettemin keert men niet terug, doch holt voort van de eene invoerbeperking naar de ander. Wanneer dat zoo doorgaat en ieder land er zich op toe gaat leggen om zichzelf genoegzaam te zijn (autar chie) dan keeren wij terug tot de na-Mid- deleeuwsche toestanden, welke wij vooi- goed achter den rug waanden. Heeft de wereld dan niets geleerd uit de lessen der historie? Mexico. Een land, dat blijkbaar wil terugkeeren tot de dagen van keizer Nero, is Mexico. Dat land heeft de Katholieke Kerk al zijn Poeders alL teekening dragln Mijnhardt. Mime ders, Kiespijnpot li Wormpoeders, enz, Per doos 45 ct. Bij wanneer zij de hand- Etn den fabrikant A. eders, Hoofdpijnpoe- lers, Hoestpoeders, Per poeder 8 ct. uw drogist. haar rechten ontnomen en de geestelijken verlaagd tot tweede-rangs burgers. Con gregaties mogen er niet meer bestaan. Pa rochie-geestelijken mogen slechts in een beperkt aantal door de regeering vast te stellen werkzaam zijnzij zijn (om een economischen term te gebruiken) ge- contingenteerd. Dezer dagen heeft de Paus in zijn encycliek „Acerba animi" op de onmogelijke Mexicaansche wetgeving tegenover de Katholieke Kerk gewezen en direct daarop heeft de Mexicaansche re geering heftig geprotesteerd. „Wat? Mexico verdrukt de Katholieken? Geen kwestie van. Als de Paus dat durft vol te houden, zullen wij alle kerken bui ten dienst stellen en ze inrichten als verkooplocalen voor onze coöperaties. En de pauselijke legaat gaat er uit. Wij zullen de wereld wel eens even bewijzen, hoe verdraagzaam Mexico is. Het zijn de Ka tholieken die de boel opstoken en opposi tie voeren tegen de regeering." Jawel, de booze Katholieken moeten zich alles laten welgevallen en als zij pro- testeeren, zal men hun dat eens even be taald zetten. Duidelijker bewijs van de juistheid van den inhoud van 's Pausen en cycliek had Mexico niet kunnen geven. Laat het gebeuren in Mexico voor ons een waarschuwing zijn en een aansporing tot 8aamhoorigheid. Men moet de teekenen des tijds weten te verstaan. SPORT OVERZICHT. Voor morgen staan voor alle clubs in de eerste klasse G wedstrijden vastgesteld. Hopen we, dat ht herfstweer met z'n vele regens niets als spelbreker optrede. S. J. C. begint het programma weer met een thuiswedstrijd tegen Leonidas. Dat belooft een interessante kamp op het Noordwijksche Sportpark te worden. Wat het resultaat zal zijn is moeilijk te zeg gen. De Rotterdammers hebben tot nu toe met wisselend succes gestreden. Wat S. J. C. zal presteeren weten we niet. Alleen is ons bekend, dat goed getraind is, zoodat we het beste voor de Noord wij kers hopen. Vast staat evenwel, dat er da- niiig aangepakt zal moeten worden. De wedstrijd H. B. C.T. Y. B. B. is niet van belang ontbloot, vooral nu de kampioenen niet over die kracht blijken te beschikken, die hun het vorig seizoen kenmerkte. We geven H. B. C. dan ook wel een kans. De tweede groote strijd in deze afdee- limg gaat in Loosduinen tusschen G. Df A. en D. H. L. Na het eerste gelijke spel boekten de Westlanders twee ondubbel zinnige overwinningen en D. H. L. zal mor gen de handen vol hebben, zoodat zij met een gelijk spel al tevreden mogen zijn. D. O. N. K. heeft tegen Graaf Willem de eerste kans op één of twee puntjes en Santpoort zal wel in staat blijken het Rotterdamsohe Spartaan eronder te hou den, ook al vertoonen de Rotterdammers op het oogenblik een sterk spel. In de tweede kda®se O eveneens een volledig programma. Leiden gaat op be zoek bij Lenig en Snel. Na de drie neder lagen der Leidsche Rood Zwarten lijkt ons een extra aansporing om flink aan te pak ken niet overbodig. Het wordt inderdaad hoog tijd, dat de resultaten verbeteren. Onmogelijk is zulks niet. Zoo optimistisch mogen we gelukkig nog wel zijn, want de geleden nederlagen gaven niet zoo heel veel krachtsverschil te zien. Daarom, Rood Zwarten, de tanden op elkaar en., spe len! In Lisse gaat de strijd tusschen twee stevige concurrenten: Lisse en Teijlingen. Vergissen we ons niet, dan zullen de Sas- senheimers wel het sterkst blijken te zijn. Blauw Zwart gaat op bezoek bij P. F. C. in Poeldijk, hetgeen waarschijnlijk een nieuwe nederlaag voor de Waesenaarsche club beteekent. Verder gaat Excelsior op bezoek bij Graaf Floris en Wilhelmus bij de Spartaan- reserven. R. K. S. V. S.J.C. Morgen zal dan ons eerste elftal haar eerste competitie-wedstrijd spelen en wel in eigen home tegen het sympathieke Leo nidas uit Rotterdam. Het toeval wil, dat de vorige competitie eveneens is ingezet tegen Leonidas en onze boys toen een gevoelige nederlaag bekwamen. Het is dus thans aan S.J.C. om revanche hierop te nemen, het welk ons niet onmogelijk voorkomt, want ons eerste elftal heeft in de afgeloopen weken een flinke training ondergaan en met een flinke ausdauer zien wij ze nu wel in staat beide puntjes thuis te houden. Wij verwachten een spannenden en fai- ren wedstrijd, waarbij het niet aan belang stelling zal ontbreken. R.-K. S. V. „Leiden". Het gaat met „Leiden" den verkeerden kant op. Drie wedstrijden gespeeld en geen enkele gewonnen, daar moet een eind aan komen. Zondag in Den Haag tegen Lenig en Snel verwachten we zeker een overwinning. Wanneer er gespeeld wordt zooals in Schiedam, bestaat er geen en kele reden tot ongerustheid. Alle spelers moeten morgen hun taak eens serieus op vatten. De supporters die ons vergezellen mogen ze niet teleurstellen. Vertrek 12.30 van Doezastraat per auto bus. Aanvang 2 u. Leiden 2 speelt om 12.30 uur op het Sportpark een vriendsohappelijken wed strijd tegen Meerburg 1. De wedstrijd Leiden 3St. Bernardus 2 is, met goedkeuring van den Bond uitge steld. De spelers gelieven hiervan goede nota te nemen. De Junioren spelen eveneens op het Sportpark tegen R. D. W. 2 om 1 uur. Komt jongens, het begin is goed geweest. Laat 't er ook morgen niet bij zitten. Juniorenkaarten voor het seizoen 1932 1933 worden morgen op het terrein uitge deeld. Ieder lid is verplicht zich zulk een kaart aan te schaffen tegen betaling van 10 cent. Morgen viert de vereeniging Leiden haar elfjarig bestaan. Het bestuur heeft ge meend d»t feit niet ongemerkt te mogen laten voorbijgaan. Des morgens om 8 uur zal in de Lode- wijkskerk aan de Steenschuur een H. Mis met algemeene H. Communie der leden worden opgedragen door den geest, adv., kapelaan Bangert. Een aansporing om deze H. Mis bij te wonen en te conimuniceeren is natuurlijk overbodig. Zonder uitzondering zijn alle leden present. Daarna zal in het clubhuis een gemeen schappelijk ontbijt gegeven worden. R.-K. S. V. „Teylingen". Zondag a.s. heeft Teyl I weer een uit wedstrijd en wel tegen Lisse -1. Wanneer Teylingen speelt zooals vorigèil Zondag te gen Spartaan dan zijn wij van een goeden wedstrijd verzekerd Teyl. 2 speelt weer een thuiswedstrijd op Sporthoff tegen Alphensche Boys I om 2.30 uur. Voor de Junioren kunne wij jammerlijk niet opnemen, daar het Donderdagavond niet vermeld stond in de „L. Courant". (De verdere opmerkingen hieromtrent hebben we maar geschrapt.het program ma is reeds vroeger n.l. Woensdag gepubliceerd. Dat was toch wel vroeg ge noeg Sportredactie). Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag: Eerste klasse A: Valkenburg Sitt. Boys; V. V. H.—Volharding; Kirabria Chévremont; R^K. V. V. L.K. N. V.; Mare anaKerkrad e; OaesarR. K. O. N. S. Eerste klasse B: Blauw Wit Swift; S. D. O. U. C.'s II ee ren berg; Al- tiorV. D. Z. Eerste klasse E: QuickDfcne- kamp; N. E. O.De Zweef P. H.Zwolle Eerste klasse F: V. V. Z^-Lim- vio; H. M. S.—Volendam; V. I. C.—E. M. M.; WilskrachtDe Meer; D. E. M. Forti tudo. Eerste klasse G: H. B. O-T. Y. B. B. (2.30 uur; G. D. A.—D. H. L.; D. O. N. K.Graaf-WillemSantpoortSpar taan (2^0 uur); S. J. C.Leonidas. Tweede klasse O: Graaf Florie Excelsior; Spartaan IIWilhelmus; P. F. C.Blauw Zwart; Lenig en SnelLeiden; LisseTeijlingen. DIOO. HAARL. VOETBALBOND. R. K. Sportvereeniging „Meerbirg" Zoeterwoude (H.-R.). Eindelijk i« dan voor onze elftallen een volledig programma samengesteld, zoodat allen in het strijdperk zullen komen. Meerburg I speelt om half een op het sportpark „Haagweg" te Leiden een vriend schappelijken wedstrijd tegen Leiden II. Als oefening kan deze wedstrijd voor het. eerste van groot nut zijn; immers sinds het vorig seizoen werd niet meer gespeeld. Voor de samenstelling van het elftal voor de competitie is deze wedstrijd zeker van. groot belang, daar in het elftal van mor gen enkele jongere en nieuwe krachten, zijn opgenomen. De debutanten zullen mor gen moeten toonen, dat zij hun plaats in het eerste waard zijn. Over den uitslag durven we ndets voorspellen, daar Leiden II ook over een goede ploeg beschikt. Voor de reserve 4e klasse Q. ontvangt Meerburg IT om half drie het sterke Blauw Zwart II. In haar eersten wedstrijd boek te Meerburg II verleden week een groote nederlaag. O.i. is Blauw Zwart II nog ster ker dan N. V. C. II, zoodat we over den uitslag niet erg optimistisch kunnen zijn, te meer daar er Zondag gebleken is dat het samenspel in het tweede nog ver te zoeken is. Misschien geeft de eigen omge ving den reserven echter voldoende kracht om een behoorlijk figuur te slaan. Na een Zondag van gedwongen met speelt Meerburg III haar eersten compe titie-wedstrijd in dit seizoen en wel tegen Kolping Boys II op het terrein aan den Ka naai weg te Leiden. Belangstellend zijn we naar hetgeen het derde dit jaar zal prestoeren. Kolping Boys moet over een goede ploeg beschikken, zoodat de inzet waarschijnlijk niet met een overwinning zal geschieden. Een gelijk spol ligt in de lijn der verwachting en waarme de zeker aan de verwachting zal worden beantwoord. Do wedstrijd begint om half drie. Ten slotte werd voor de Junioren an dermaal de vorige week uitgestelde wed strijd tegen V. V. B. (Jun.) vastgesteld. Wal van tecUls U<W.. gaat vóór, dat zegt de wet. Maarals gij van rechts komt, maak dan een verstandig ge bruik van Uw recht. Wanneer de man van links niet remt, komen er ongelukken. Ondanks de wetsbepaling FEUILLETON. DE DOCHTER VAN DEN DICTATOR ROMAN VAN EDGAR JEPSON. Vertaald door F. van Veisen. (Nadruk verboden). 38) Zij wenkte mij. „Zoo, zoo, waarom is t monsieur Gabriël vermomd aan het hof van San Stefano gekomen? Hij had zijn I entrée zonder baard moeten maken 1" zei I zij lachend. ,,'t Is een onbeduidend geslacht, dat geen dolende ridders voortbrengt", ripos teerde ik „Ik dacht, dat die met het vorige ge slacht waren uitgestorven", schertste zij verder. „En wat heeft onzen dolenden rid der naar ons hof gebracht?" Zij wierp een snellen blik op eèn groep je aan de andere zijde van de zaal. „Ik zie 't wel", ging zij voort, „en ik be- i grijpt 't nog beter. Uw ijver is den prijs wel waard, maar ik zal u niet te hulp ko menik zal de draak zijn, die den weg verspert." „Dan zal mijn jacht hoogstwaarschijnlijk mislukken", zei ik theatraal. „O, er zijn moeilijker jachten met suc ces bekroond." Zij wierp een ondeugenden blik in de richting van prinses Ottilie. „Dan zouden meerdere draken den weg versperren", antwoordde ik, haar oogen vol gend. „Mij zoudt u er dan niet bij aantreffen en ik ben hier in San Stefano de meest ge vreesde draak." „Zoudt u niet?" vroeg ik gerekt en keer de mij van haar af. Ik begreep, dat deze oude heks mij had herkend en het zou moeilijk zijn om nog lang hier te blijven als Gabriël Hulston. Zij zou echter mijn geheim niet schenden, want dat zou haar belangen niet ten goe de komen. Ik begroette gravin Rudini, die lachend zei: „Ik heb mijn echtgenoot verboden om in de buurt van het paleis te komen." „Ongelukkige man. Zoo lang van uw ge zelschap verstoken te moeten zijnspot te ik. „In elk geval beter, dan kans te hebben op een regen vuistslagen." „Is hij dan gevaarlijk?" vroeg ik. „Neen, hij niet, maar u. Och, die arme lord Peeke Ik hield mij doodonschuldig. „Welnu, aangezien u den ongelukkigen graaf verboden hebt van uw gezelschap te genieten, hoop ik, dat u mij het voorrecht schenken wilt. Laten wij op het terras gaan." Zij glimlachte, weigerde beslist en kwam ten slotte toch. Het was inderdaad heerlijk op het terras. Haar oogen schit terden en zij begon onmiddellijk uit te vorschen wie ik in werkelijkheid was. Schertsend ontweek ik haar vragen en antwoordde dat ik niets anders was, dan haar slaaf en dat haar mooie oogen mij wanhopig maakten. Zij vertelde, dat er onder de dames reeds allerlei verhalen over mijn vermomming rond gingen. Ik was de held van vele romantische en ge heimzinnige geschiedenissen. Opeens kwam Emma. aan den arm van den prins, op ons af. Ik veronderstelde dat hij slechts de bedoeling had om Emma te overtuigen van mijn behaagziek karakter. Toen zij voorbij waren, gingen wij naar binnen en na eenigen tijd was het voor mij tijd geworden om heen te gaan. Toen ik den prins groette zei deze mij: „Wij moeten maar al te dikwijls de vrijheid van velen benijden. Dat is nu eenmaal ons lot. Wij mogen zelfs geen blik van instemming ge ven als zij van hun vrijheid gebruik ma ken. Maar wij zijn er zeer gevoelig voor, zeer gevoelig." Eerlijk gezegd ontging mij de beteekenis van deze woorden, hoewel ik niet twijfelde aan zijn goede bedoeling. Ik boog en ging heen. In de gang trof ik Emma en haar vader en ik ging met hen mee naar den toren. Cumberland, die wat overmatig gedronken had, was wat nevelig en wij oordeelden het raadzaam hem tot aan de deur van zijn kamer te brengen. Toen hij was binnengetreden, keerde Emma zich naar mij en zei gejaagd: „Waarom hebt u mij den geheelen avond vermeden? U wist toch, ja u moest toch begrijpen, dat ik u wilde spreken." ,.ïk dacht, dat u het onaangenaam zoudt vinden als ik mij aan uw gezelschap op drong". „Onaangenaam? Ondringen!? O, neen, ik voelde behoefte om u te bedanken." „Mij bedanken zei ik verlegen, „och, doe dat toch niet, waarvoor zoudt u mij dank verschuldigd zijn. Ik kon toch niet an ders handelen, na dat optreden van Peel e" „Maar ik moet u bedanken. Ik wil u be danken. Mi:n gevoelens ziin eeheel veran derd. Ik voelde o "een. ik weet 't nietzei ze verward.' ..Ik was er ellendie aan toe en vroe' mij zelf af of ik iets gedaan of gezegd had, of wellicht was opgetreden als iemand.... O, ik was rampzalig 1" „U trad volstrekt niet zoo op", ver klaarde ik, „natuurlijk niet!" „Natuurlijk nietherhaalde zij. „Dank u voor uw goede gedachten over mij. Doov u zijn mijn gevoelens werkelijks anders ge worden. Door u ben ik weer geheel zeker van mezelf geworden, o ik dank u nog maals In het zwakkp maanlicht zag ik haar oogen glanzen. Zij sprak vlug en opgewon den. „U had nooit aan uzelf mogen twijfelen", zei ik ernstig. „Ach ik weet niet hoe een eenzei rig meisje, zooals ik ben, beoordeeld wordt? Ik durf nooit vriendschap te sluiten met iemand. Ware vriendschap om...., om mijn vader." „Dat moogt u niet als een beletsel be schouwen. U hebt immers geen deel aan hetgeen uw vader doet of wellicht mis doet. 1" „Maar ik voel dat wel zoo, en daarom zou ik mezelf nooit vrij voelen tegenover iemand, die mij waarachtige vriendschap schonk." „Hoe 't ook zijn moge, ik ben in ieder geval blij, dat ik iets in uw gevoelens heb mogen rechtzetten. U kunt steeds over mij beschikken. Zelfs een juweelendief kan soms nuttig zijn", zei ik lachend. „Ik kan niet gelooven, dat u een dief bent", riep zij uit en er klonk zooveel warm te en vertrouwen uit haar Htem. dat ik haast toegaf aan het verlangen om haar in mijn armen te sluiten en haar te kussen. Ik herstelde mij echter onmiddellijk. „Wacht maar tot ik de kroon in handen heb, dan zult u wel nader zien", zei ik. Zij wendde zich van mij af, zei zacht goedennacht en verdween in do duisternis van het trapportaal. XXIV. De diefstal van de kroon. Gedurende de dagen, volgende op de bokspartij waarvan Peeke merkwaardig vlug herstelde begon er meer beweging in de hofkringen te komen. De prins scheen door de koelheid en de uiterst ge reserveerde houding van Emma tot razer nij gebracht te worden. Hij werd steeds somberder en zijn bewondering voor Emma werd opvallend opdringerig. Eon school jongen kon zijn kalvercnliefde niet belache lijker geuit hebben. Beurteling was hij tegenover mij scherp vijandig of slaafsch vriendelijk, naar ge lang hij in mij een mededinger of een hulp zag. Ik bleef steeds even ernstig en beje gende hem voortdurend met dezelfde vrien delijkheid. Ik gedroeg mij alsof is niets be merkte, maar zorgde er voor hem steeds in de gaten te houden voor het geval, dat hij voor Emma hinderlijk zou worden. Om den prins op eon dwaalspoor te lei den bleef ik zeer attent, voor prinses Ot tilie en voor gravin Rudini. Emma sprak ik zeer zelden. Ik bleef haar uit den weg om zelfs den schijn van opdringerigheid te vermijden. Het ontging mij echter niet, dat zij mijn vriendelijkheid voor de andere dames onaangenaam werd. Bij de nogal zeldzame gesprekken, die ik met haar voerde liet zij dat onomwon den blijken. Zij deed ook allo moeite om mij af to houden van den diefstal van de kroon. Ik weigerde echter consequent. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 13