LAND- EN TUINBOUW RECHTZAKEN UIT DE OMGEVING WILT U IETS WETEN? EEN ZAKENMAN ZATERDAG 8 OCTOBER 1932 DF LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 I DE CRISISVARKENSWET. Wijziging van de crisisvarkensbeschikking. Bij beschikking van 6 October heeft de minister van oeconomische zaken en arbeid, met ingang van den tienden October, goed gevonden: I. artikel 9 van zijn beschikking van 12 Augustus inzake invoering dei Crisisvar- kenswet en het crisisvarkensbesluit te lezen als volgt: Artikel 9. 1. De eischen, bedoeld in arti kel 9 van het besluit, zijn de volgnede: A. een eigenaar, die één varken per ka lenderjaar wenscht te slachten, moet: a. Lid zijn van de Gewestelijke Varkens centrale, binnen welker gebied hij woonach tig is; b. hoofd zijn van een gezin, waarvan het zuiver inkomen in het belastingjaar, voor afgegaan aan dat. waarin hij een aanvrage, als bedoeld in het onder 3 van dit artikel bepaalde, doet, niet meer dan 2500 hoeft bedragen; c. het varken ten minste 4 maanden zelf hebben gemest; d. gewoon zijn varkens voor gezinsge bruik te mesten; e ten tijde van het slachten en geduren de drie daaropvolgende dagen op eerste aanvrage van een der ambtenaren, bedoeld in artikel 20 der Crisis-Varkenswet 1932 (Staatsblad no. 374) en in artikel 13 van het besluit, overleggen een akte van vrij stelling, hem, met inachtneming van het onder 2 en 3 van dit artikel bepaalde, door de Gewestelijke Varkensoentrale, waartoe hij behoort, ver'eend voor één varken; f. in het loopende kalenderjaar niet reeds eenige akte van vrijstelling als bedoeld in dit artikel, hebben verkregen; B een eigenaar, die twee varkens per kalender wenscht te slachten, moet: a. lid ziin van de Gewestelijke Varkens- centrale, binnen welker gebied hij woon achtig is; b. hoofd zijn van een gezin, bestaande uit ten minste 5 personen (inwonenden mede begrepen), en waarvan het zuiver in komen in het belastingjaar, voorafgegaan aan dat, waarin hij een aanvrage, als be doeld in het onder 3 van dit artikel bepaal de, doet, niet meer dan f 2000 heeft bedra gen; c. de varkens ten minste vier maanden zelf hebben gemest; d. gewoon zijn varkens voor gezinsge bruik te mesten; e. ten tijde van het slachten en geduren de drie daaropvo'gende dagen op eerste aanvrasre van een der ambtenaren, bedoeld in artikel 20 der Crisis-Varkenewet 1932 (Staatsblad no 374) en in artikel 13 van het besluit, overleggen een akte van vrijstelling, hem, met inachtneming van het onder 2 en 3 van dit artikel bepaa'de door de Gewes telijke Varkensoentrale. waartoe hij be hoort, verleend voor twee varkens; f in het loonende kalenderjaar niet reeds eenige vrijstelling, al« bedoeld in dit arti kel. hebben verkregen; C. een eigenaar, die drie varkens ner ka- lenkeriaar wenscht te slachten, moet: a lid zijn van de Gewestelijke Varkens oentrale, binnen welker gebied hij woonach tig is; b. hoofd zijn van een gezin, bestaande uit ten minste negen, personen (inwonenden mede begrepen), en waarvan het zuiver in komen in het belastingjaar, voorafgegaan aan dat, waarin hij een aanvrage als be doeld in het onder 3 van dit artikel bepaal de, doet, niet meer dan f 2000 heeft bedra gen; c. de varkens ten minste vier maanden zelf hebben gemest; a. gewoon zijn varkens voor gezins gebruik te mesten e ten tijde van het slachten ea gedu rende tine daaropvolgende dagen op eer ste aanvrage van een der ambtenaren, be doeld in a-tikel 20 Crisis-Varkensvet 1932 (Staatsblad No. 374) en in artikei 13 van het berluit. overleggen een akte van vrij stelling, hem, met inachtneming van het onder 2 en 3 van dit artikel beoaalde, door de G feestelijke Varkenscentrale, waartoe hij behoort, verleend voor drie varkens f. in het loopende kalenderjaar niet reeds eenige akte van vrijstelling, als be doeld in dit artikel, hebben verkregen D. een eigenaar, die meer dai drie var- kers per kalenderjaar wenscht te slachten: a. moet lid zijn van de Gewestelijke Varktrsoentrale, binnen welker gebied hij gevestigd is; b. moet de hoedanigheid bezitten van zedelijk lichaam of rechtspersoon, niet be- oogende winst te behalen c. meet gewoon zijn varkens voor eigen gebruik te mesten; d. mag geen varkens houden dan be stemd voor eigen gebruik e. moet ten tijde van het slachten en gedurende drie daaropvolgende dagen op eerste aanvrage van een der ambtenaren, bedoeld in artikel 20 der Crisis-Varkens wet 1932 (Staatsblad No. 374) en in arti kel 13 van het besluit, overleggen een akte van vrijstelling, hem, met inachtne ming van het onder 2 en 3 van dit artikel bepaalde, door de Gewestelijke Varkens oentrale, waartoe hij behoort, verleend voor één varken op elke vier inwonende personen met uitzondering van degenen, voor wier onderhoud de betrokken instel ling geheel of grootendeels vergoeding ge niet, anders dan uit armenkas; f. moet in het loopende kalenderjaar niet reeds eenige akte van vrijstelling, als bedoeld in dit artikel, hebben verkregen. 2. Ter verkrijging van de onder 1 van dit artikel telkens onder a, bedoelde akte van vrijstelling moet de eigenaar eene aan vrage richten tot de Gewestelijke Varkens oentrale, waartoe hij behoort. 3. Eene akte van vrijstelling, als be doeld in het vorig lid, is slechts geldig ge durende telkens drie dagen na do dagtee- kening van het laatstelijk op de achterzijde dezer akte aangebracht stempel der be trokken Gewestelijke Varkensoentrale. 4. Hij, dien een akte van vrijstelling is verleend, moet telkens, wanneer hij één of meer varkens, waarvoor die vrijstelling geldt, wenscht te slachten, ten minste 8 dagen te voren van dit voornemen aan de Gewestelijke Varkensoentrale kennis ge ven. 5. Het ntodel der aanvrage en der ak te van vrijstelling, bedoeld onder 4, wordt vastgesteld door den voornoemden mi nister. II. In artikel 10 van zijne voornoemde beschikking te doen vervallen het dik om lijnde gedeelte, benevens de woorden: „N.B- Het dik omlijnde door te strepen, in dien het daarin bedoelde bewijs niet kan worden overgelegd." III. In artikel 11 van zijne voornoemde beschikking te doen vervallen het dik om lijnde gedeelte, benevens de woorden: ,,N. B. Het dik omlijnde te vernietigen, indien de daarin bedoelde verklaring niet kan worden afgegeven." AUTODIEVEN VEROORDEELD. De Bossche rechtbank veroordeelde L. de V., kantoorbediende en G. K., onderwijzer te Amsterdam, die tot een bende aut«»die- ven behoorden, welke o.m. in O e g s t- geest e.o. haar bedrijf uitoefende, en tegen die resp. 2 en U/s 3aar gevangenis straf was geëischt, wegens diefstal tot resp. I1/» jaar en 1 jaar en 3 maanden gevange nisstraf met aftrek van de preventieve hechtenis. Uitgesproken: A. H. van der Hulst, landbouwer, te Oegstgeest; mr. F. K. Reijsenbach de Haan te Leiden. A. Anker, koopman en winkelier, te Bos koop; cur. mr, C. M. Loeff, te Boskoop. Twee auto's grijpen een besteller en zijn fiets. Gistermorgen is op den Viersprong te Bennebroek een aanrijding geschied. Een besteller van Simon de Wit uit Haarlem wande met de fiets aan de hand over het kruispunt heen. Van de richting Haarlem kwamen twee achter elkaar rijdende auto's. Door nog onbekende oorzaak pakte de voorste auto de fiets van den man. terwijl de tweed auto hem tegen de straat smakte. Zwaar gewond en bewusteloos werd hij opgenomen en naar het St. Elisa- bethsgasthuis te Haarlem vervoerd. Oude man aangereden. Gisteravond is op de Daan Fockemalaan te Amersfoort de zestigjarige N. Scholten aangereden ddor een autobus. De man kwaf plotseling den weg over en kwam daardoor in aanraking met het spatbord van de auto. Met een been- en neusbreuk werd het slachtoffer in zorgwek- kenden toestand naar het ziekenhuis ,.De Lichtenberg" overgebracht. De 61-jarige C. Sluvter is gistermidae te 's Hertogenbosch in de Ververstraat door een jeugdigen wielrijder aangereden. Hij bekwam een schedelfractuur en werd in bewusteloozen toestand in een na'burigen winkel binnengedragen, waar een dokter geneesyundige hulp verleende en een gees telijke hem het H. Oliesel toediende. Daar na is de man naar het Grootziekenhuis- vervoerd. Zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, is hij daar overleden. Nederlander te Antwerpen verdronken. De Nederlandsche schipper F. van Roos malen, oud 20 jaar en akomstig uit Rotter dam. van een der steigers aan de dokken te Antwerpen gevallen en verdronken. Het lijk werd drie kwartier na het ongeval op- gevischt. SMOKKELAUTO IN DE VAL. Groote partij bontwerk In beslag genomen. De Duitscbe firma S., uit Kleef, die tor ontduiking van de contingenteering een groote partij bontwerk bij Nijmegen over de grens wilde brengen, had voor dezen tocht een vrachtauto gehuurd, waarmede zij probeerde om het douanekantoor heen. haar goederen over de grens te smokkelen. De commiezen waren gewaarschuwd en slaagden er in de auto, met veertig pak ken bontmantels, op een zijweg aan te hou den. De auto, eigendom van een chauffeur, uit Beek bij Nijmegen, werd in beslag ge nomen, benevens een partij bontwerken, welke al eenigen tijd opgeslagen had gele gen in een grenscafé bij Nijmegen. Gestrande Botter vlot. De botter P.K. 86, die in den nacht van Donderdag on gisteren tengevolge van mist op twee K.M. ten Noorden van Petten op het strand liep, is vlot gebracht. Gisteravond om ongeveer zeven uur hacf do sleepboot Utrecht" uit Den Helder van Bureau Wijsmuller de verbinding tot stand gebracht en om acht uur was het schip vlot, waarop koers gezet is naar Den Helder. Poging tot vergiftiging. Wegens poging tot vergiftiging van zijn I echtgenoote, door iets te mengen in haai eten, dat zwaar vergift bevatte, is giste ren gearresteerd de meubelmaker B. K., te Almelo. Daar de vrouw niets van het eten gebruikte, werd de poging*verijdeld. Het i voedsel is ter onderzoek opgezonden. GEMEENTERAAD VAN RIJNSATERWOUDE Aanwezig alle leden. Voorzitter de heer J. A. Bakhuizen, burge meester. De notulen der vorige vergadering worden door den voorzitter gelezen. De heer Jansen zegt dat hij wijziging van de notulen verlangt. In de vorige vergadering heeft de heer Jansen niet gezegd, dat hij voor verleening van een subsidie ad 100 aan den Landarbeidersbond was. Hij heeft wel gezegd dat hij voor verstrekking van brandstoffen was Zijn voorstel tot wijziging wordt aangeno men met 5 tegen 2 stemmen, die van de hee- ren Visser en Compeer. De voorz. vraagt den heer Jansen, om voor de volgende vergade ring precies het door hem beweerde even schriftelijk in te dienen. De heer Jansen kan hiermede accoord gaan. Leugens en bedrog. Daarna verkrijgt de heer Van Tol het woord Hij heeft uit de notulen gehoord, dat er ge stemd is over zijn voorstel tot wijziging van de post reiskosten en dat daarna de rekening zonder hoofdelijke stemming is vastgesteld. Dit is geheel onjuist, over zijn voorstel tot wijziging van de post reiskosten is heelemaal niet gestemd, wel is gestemd over de vaststel ling der gemeenterekening. Deze is met 4 te gen 3 stemmen vastgesteld. De wethouders stemden, en zulks *in strijd met de gemeente wet, mee volgens zijn inzicht. De voorz. zegt, dat de heer Van Tol geheel mis is. Over zijn voorstel tot wijziging der rekening is wel de gelijk gestemd, daarna is do rekening zonder hoofdelijke stemming voorloopig vastgesteld. De heer Compeer zegt, dat de notulen volko men juist zijn. Het is niet anders gegaan als de voorz. heeft medegedeeld. Toen de voorz. vroeg of niemand tegen voorloopige vaststel ling der gemeenterekening was, heeft niemand aanmerking gemaakt. Zoodat deze zonder hoofdelijke stemming vastgesteld was. De voorz. zegt, dat hij de taktiek van den heer Van Tol volkomen doorziet, daar hij op deze manier de vaststelling der rekening nog wil verhinderen. Dergelijke naar voren gebrachte dingen kan hij niet dulden. Mocht het voorstel van den heer Van Tol aangeno men worden, dan zal hij dat besluit ter ko ninklijke vernietiging voordragen. Het voorstel van den heer Van Tol, voldoende ondersteund, wordt in stemming gebracht en met 4 tegen 3 stemmen verworpen. Voor de heeren Van Tol, de Bruyn en Jansen. De heer Disseldorp zegt: „leugens en bedrog, daar stem ik niet voor". De heer Van Tol moppert nog: „wat een ben de. wat een bende". De voorz. doet mededeeling van de ingeko men stukken. De voorz. deelt mede dat van het gemeente bestuur van Berkenwoude i? ingekomen een door den Raad der gemeente Berkenwoude gericht verzoek aan den Minister van Economi sche Zaken en Arbeid, inzake vrijstelling van de heffing ingevolge art. der Crisis Varkens- wet voor landhoüwers van de huisslachtingen. Bovendien wordt erop aan gedrongen de wet zoodanig te wijzigen, dat ook masters van zware varkens meer zu"en orofiteeren van de voordeele** die de wet biedt. B. en W. hebben dit stuk nog niet in hun vergadering behandeld en kunnen zoodoende geen advies uitbrengen. De heer Van Tol zegt, dat het vrijkomen der huisslachtingen van groot beland zal zijn. Hij stelt daarom voor, de in het adres verzochte adhaesie te betuigen. De Raad bestuit met algemeene stemmen hiertoe. De voorz. stelt aan de orde punt 3 der agenda. De heer Jansen zou over punt 4 der agenda graag in geheime vergadering een voorbespreking willen, houden. De voorz. zegt den heer Jansen, dat hij pas aan punt 3 toe is De voorz. deelt mede, dat er van den Minis ter van Binnenlandsche Zaken een schrijven is ingekomen, waarin de thans geldende steun bedragen goedgekeurd worden. Het is een kwestie geweest tnsschen B. en W. en Ged. Staten of dit noodig was Ged. Staten keurden echter de wijziging der betfrooting niet goed, zoodat B. en W. wel aan het verlangen heb ben moeten voldoen. De Mi' ister geeft thans met klem in overweging de Rijkssteunregeling te aanvaarden en een bijdrage van het Rijk in de kosten te vragen. De steunregeling voor werkloozen. De voorz. leest daarna de steunregeling art.- gewijze voor. De gehuwden en kostwinners die georgani seerd zijn, zullen een steun krijgen van 8. per week met een kindertoeslag voor ten hoog ste 7 kinderen ad 0.75 per kind. De ongeor ganiseerden en reglementair nog niet recht hebbenden ontvangen 7.per week met een kindertoeslag van 25 et per kind. De heer Jansen wil op princinieele gronden geen onderscheid maken tusschen georgani- seerden en niet-georganiseerden. Aangezien de Bond hier slechts kort be staat, vindt de heer Jansen daar niets onbil lijks is. De bondsmenschen hebben tot nu toe nog geen groote offers gebracht. De heer Van Tol zou de georganiseerden ongeveer een bedag gelijkstaande met de contributie meer willen geven. Beide voorstel len worden niet voldoende ondersteund en ko men niet in stemming. De steunregeling wordt daarna met de stem van den heer Jansen tegen aangenomen. De heer Jansen, zou gaarne willen dat de ouden van dagen niet tweemaal behoeven te stempelen. Tweemaal stempelen te Rijn- zaterwoude kan ook mischien wel. De reis naar Leimuiden is voor menschen die loo- pen moeten, wel wat ver. De voorz. zegt, dat de regeling gemaakt is door den Corr. der Ar beidsbemiddeling. Tweemaal stempelen voor komt miskruik der steunregeling, dit is in de praktijk reeds vele malen gebleken. De heer Compeer zegt nog, dat in de vastgestelde steunregeling personen van boven de 60 jaren uitgeschakeld worden, zoodat alle bezwaren daaromtrent on^ehe'-en zijn. De voorz. over- gaande tot ounf 4 -an de age-da, vraagt of de heer Jansen n_g has^rekin* in Geheime ver- 1 gadering wenscht. De heer Jansen zegt daar op geen prijs meer te stellen, B. en W. stellen voor op het verzoek van de afd. Rijnzaterwou- de van den Ned. Bond van Arbeiders in het Landbouw-, Tuinbouw en Zuivelbedrijf om een subsidie ad 100 om brandstoffen aan te koo- pen voor de leden, afwijzend te beschikken. B. en W. zijn van plan om met de diaconieën en armbesturen een crisis-comité te vormen. Deze besturen en het gemeentebestuur zullen een bedrag storten en dan trachten uit dat geld in de nooden van de werklooze als van niet-werklooze arbeiders te voorzien. De heer Kroon vindt dit buiten de boeien om varen. De voorz. doet nog eens duidelijk uitkomen, dat het geheel niet in de bedoeling ligt om behoeftigen die nog niet zonder werk zijn uit te sluiten. B. en W. hebben tegen in williging nog dit voorname bezwaar, dat in het adres niet van behoeftigen, maar alleen van leden van den bond gesproken wordt. Boven dien zijn er meerdere bonden die ook met een zelfde verzoek kunnen komen. De heer Kroon stelt toch voor om het bedrag beschikbaar te stellen. Het voorstel wordt echter niet vol doende ondersteund en komt zoodoende niet in stemming. Het voorstel van B. en W. wordt daarna zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Voor de benoeming van een lid der Commis sie van Toezicht op het Lager Onderwijs in de vacture J. Rosenboom is van de Commissie de navolgende voordracht ingekomen: 1. J. A, de Bruyn, 2, J. Bulk. B. en W. hebben deze voordracht ongewijzigd overgenomen. Op den heer Bulk worden 4 stemmen uitgebracht en op den heer de Bruvn 2 en één stem blanco. Zoodat de heer Bulk benoemd is. De benoemde zal van een en ander in kennis gesteld wor den. B. en W. bieden aan de gemeentebegrooting dienst 1933. Sluitende in ontvangsten en uitga ven gewone dienst met 32653.93, Het is geen gemakkelijke taak voor B. en W. geweest om de begrooting sluitend te krijgen. Aanvankelijk bestond een tekort van ruim 4000, Dit tekort is gemakkelijk te verklaren, de begrooting 1932 begon met een batig slot van 3755 en die van 1933 met een nadeelig van 8.15. Hierbij komt nog dat op de begrooting 1933 een belangrijk bedrag voor werkloozen-zorg moet worden uitgetrokken. De meerderheid van B. et W. wil nu het aar.tal opcenten, te heffen op de personeele belasting, van 110 op 200 bren gen en wil 80 opcenten op de gemeentefonds belasting heffen. De minderheid wil de ver lichtingsbelasting weder invoeren en het res tant vinden uit de opcenten op de geraeente- fondsbelasting. Overgegaan wordt tot de benoe ming van 3 leden voor de Commissie belast met het onderzoek der begrooting. Bij eerste stemming worden benoemd de heeren Jansen en Disseldorp, die hun benoeming aanvaarden. Herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren Van Tol en Kroon. De heer Var Tol wordt benoemd en laat zich zijn benoeming welgevallen. In strijd met de wet. Aan de orde komt thans punt 7 der agenda: voorstel van den heer Van Tol tot het weder invoeren der rondvraag. Van de Commissie be last met het onderzoek is het volgende rapport ingekomen. De Commissie belast met het on derzoek van het voorstel van den heer Van Tol geeft in overweging art. 23, lid 1, van het reglement te wijzigen als volgt: Na afwerking der agenda bestaat gelegen heid tot het vragen van inlichtingen ingevolge art. 216 der gemeentewet, ten aanzien van een onderwero vreemd aan de orde van den dag. B. en W. vinden een dergelijk voorstel in flagranten strijd met art, 216 der gemeentewet. Volgens dit art. is het Darfelijksch Bestuur slechts verantwoording schuldig aan den Raad en niet aan ieder lid van den Raad afzonder lijk. De heer Van Tol wil geen vragen stellen aan B. en W., maar aan den Raad. De voorz. vraagt wie dan antwoorden moet. De heer van Tol antwoordt: de Raad. De voorz. wijst den heer Van Tol erop, dat dit niet gaat. De heer Van Tol zegt de rondvraag te willen en de mogelijkheid om te allen tijde voorstellen te doen. De voorz. wijst erop, dat die gelegen heid nu evengoed bestaat. De voorz. zegt nog maals dat B. en W. slechts verantwoording schuldig zijn aan den Raad in zijn geheel. De heer De Bruyn wil er een voorstel van maken. De voorz. zegt, dat het voorstel er kant en klaar ligt van de commissie, zoodat een nieuw voorstel overbodig is. De heer Van Tol zegt: de voorz. wil, als hij het goed begrijpt, er een onder-onsje van maken. Het voorstel van de commissie in stemming gebracht, wordt aange nomen met 5 tegen 2 stemmen. Tegen de hee ren Compeer en Visser. De voorz. zegt, da* hij, nu het voorstel aangenomen is, van zijn be voegdheid, neergelegd in art. 76, 2de lid der gemeentewet, zal gebruik maken en het voor stel niet zal uitvoeren en wegens strijd met de gemeentewet ter koninkliike vernietiging zal voordragen. De heer Van Tol zegt nog: doe dat dan ook maar met de gemeenterekening. De voorz. sluit daarop de vergadering. R.K. GEWESTELIJKE VEREENIGINQ VAN BOTERHANDELAREN De kortelings opgerichte R.K. Gewestelijke Vereeniging van Boterhandelaren in Voorburg, Veur, Leidschendam, Stompwijk, Voorschoten, Wassenaar, Zoeterwoude. Zoeterraeer en tus- schenliggende plaatsen, hield dezer dagen in hotel Wijkerbrug te Voorburg haar tweede algemeene vergadering onder leiding van haar voorzitter, de heer P. H. van Benten te Zoe terwoude. Hoezeer deze nieuwe vereeniging in een be hoefte voorziet, bleek uit de verrassende op komst ter vergadering: zelfs uit Amersfoort waren belangstellenden aanwezig. De contributie werd vastgesteld op 5 per paar, terwijl besloten werd tot toetreding tot de R.K. Middenstandsorganisatie, zoodat het lidmaatschap der R.K, Middenstandsvereeni- ging voor de leden verplichtend werd gesteld. Besloten werd actie te voeren om te verkrij gen, dat de boterhandelaar de margarine zelf mag verpakken. Aangedrongen zal worden op betere controle op de uitvoering der Crisis-Zuivelwet ten aan zien van het artikel Roomboter. Ook zullen stappen worden gedaan om te komen tot betere verhoudingen in den marga- rinehandel. Getracht zal worden ook in Amersfoort en omgeving en in andere plaatsen een R.K. Ver eeniging van Boterhandelaren in het leven te roepen. STOMPWIJK Propaganda-avond. Gisterenavond had in café „Het Blesse Paard" een propaganda- avond plaats, waar pater H. de Greeve een lezing hield over: „De krachten der toekomst" Na openingswoord door den voorz. van de Propagandaclub, den heer C. v. d. Zijden, waarbij hij dank bracht voor de talrijke op komst, gaf deze het woord aan den eerw. spr. In een helder betoog, waarbij spr. talrijke voorbeelden uit de geschiedenis van eeuwen her aanhaalde, wees hij op het fet, dat wij de kracht der toekomst waren, en als zoodanig verplicht waren als Katholiek van de daad te zorgen, dat de toekomst voor God was. Met groote aandacht werd deze lezing van Pater de Greeve aangehoord en alle aanwezi gen waren zeer onder den indruk van het ge hoorde. Na een opwekkend woord door den voorz. der Propagandaclub sloot deze op gebruikelijke wijze deze leerzame avond. TER AAR St. Paschalis. In het café van den heer v. Dam werd de leden-jaarvergadering gehou den van de R.K. Ver. van Geitenhouders „St. Paschalis", gevestigd alhier. Na opening door den voorz., den heer A. P. Uijttewaal, las de secr., de heer A. J. Hooger- vorst de notulen. De secretaris leest dan zijn keurig uitgebreid I jaarverslag, waaruit wij het volgende lichten: de vereenigings-sfeer is best, door financieele J omstandigheden is het ledental teruggeloopen I van 68 naar 62 leden. De penningmeester, de heer C. Hoogervorst Azn., gaf rekening en verantwoording over het financeele gedeelte. De inkomsten zijn 270.40, de uitgaven 217.18, alzoo een batig saldo I van 51.22. De heeren verificateurs L. Ho- I gervorst en Egberts, hebben alles in goede orde bevonden, en oo hun voorstel wordt de pen ningmeester gedechargeerd. De contributie werd vastgesteld op 1.50, en het dekgeld 40 ct., zooals het vorig jaar. De aftredende bestuursleden C. Hoogervorst Azn., Joh. C. v. d. Boogaard en Jac. Valentijn werden met algemeene stemmen herkozen. Aan hen. die met de keuring een prijs ver worven hadden, werden nu door den voorz. de prijzen met een toepasselijk woordje uitgereikt. Als hoogste aanvoerder op de keuring werd door beslissing van het lot een prijs toegekend aan D. v. d. Hoorn. De leden dia met een geit ter keuring waren geweest kwamen in aanmerking voor de ver loting. Als nriizen werden verloot 10 van 1 en een van ƒ120. Hierna sluiting. Voetbal. Morgenmiddag na de middagoefe ning speelt Adolf Kolping een vriendschap pelijke wedstrijd tegen D.O.S. II uit Roelof- arendsveen om een medaille. Dat dit een spannende wedstrijd zal worden en tevens een mooie oefenwedstrijd, daar zal niemand aan twijfelen, en we verwachten dan ook veel belangstelling. Vraag: Ik heb een inkomen van ƒ1950 per jaar, waarvan ik 100 gulden mag af trekken voor verzekering. Hoeveel inkom stenbelasting moet ik hiervan betalen. Antwoord: Wanneer uw zuiver be lastbaar inkomen 1850.bedraagt, en u ongehuwd is en niets met kinderaftrek to maken hebt, komt uw inkomstenbelasting in Leiden op 68.94. Vraag omtrent een erfenis-kwestie. Antwoord: Wanneer twee personen in-gemeenschap van goederen gehuwd leven "n een van hen sterft, is de langst levende de universeele erfgenaam, wanneer er geen k'uderen zijn. Er is dus geen sprake van, d"\t de familieleden de helft mogen wegha len. Een testament is overbodig, als men geen andere regeling wenscht. zal vooral in dezen tijd de kooplust trekken door doel treffende reclame. „Wat 'n gek kind hebt u. Bij ons thuis heeft baby maar aan één kant een hoofd."

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10