PAANAKKER l Co. een Voelspecist feloÉrót GRATIS. RECHTZAKEN UIT DE OMGEVING VRIJDAG 7 OCTOBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 ONTEVREDEN BOEREN BETOOGEN TE PARIJS. Zij dreigen met „belasting-staking" en raken slaags met de politie. Te Parijs is een groote boerenbetooging gehouden, waaraan vijfduizend boeren en landbouwers uit alle deelen van Frankrijk deelnamen. De betoogers namen een resolutie aan, waarin de boeren werden opgewekt tot het weigeren van het betalen van belasting, zoolang de graanprijs niet weer een norma le hoogte had bereikt. Na afloop van de vergadering trokkeu achthonderd deelnemers in gesloten gelid naar de graanbeurs, waar zij de officieele prijsnoteeringen van landbouwproducten in stukken süh-eurden en heftig protesteerden tegen de prijzenpolitiek der regeering. Het kwam tot een handgemeen met de politie, die het gebouw tenslotte ontruimde. Eenige personen werden gearresteerd, doch spoedig weer op vrije voeten gesteld. De Fransohe regeering heeft inmiddels reod9 besloten, om tot steun aan de graan markt 6 millioen centenaars graan van den oogst van het jaar op te slaan. Door deze hoeveelheid aan de markt te onttrekken, hoopt zij het evenwicht tus- schen vraag en aanbod, dat door den gun- stigen oogst van dit jaar gevaar loopt ver stoord te worden, weer te herstellen en den graanprijs te stabiliseeren. Tegelijkertijd heeft deze maatregel de bedoeling, om een voorraad te kweeken voor het volgende jaar voor het geval, dat de oogst dan zou mislukken. De landbouwers, die zich verplichten, een bepaald deel van hun oogst eerst het vol gende jaar aan de markt te brengen en be schikbaar te stellen voor den staatsvoor- raad, krijgen een premie van ongeveer 10 francs per dubbele centenaar. Aan het parlement zal toestemming wor den gevraagd om de noodige credieten voor den aankoop van zes millioen centenaars graan beschikbaar te stellen. DE WINKLER-LUCHTRAKET. Op 15 M. hoogte ontploft. Uit Strauhbucht (Frische Nehrung), wordt gemeld: De Winkler-raket is om half drie gistermiddag gestart. Nauwelijks was het apparaat echter 15 M. boog in de lucht, of er ontstond een ge weldige explosie, welke het onderste ge deelte van de raket, waar de brandstof be waard wordt, volkomen verwoestte. Naar de oorzaak der ontploffing wordt een onderzoek ingesteld. Nader meldt nog een V. D.-bericht uit Pillau over den mislukten start van de Winkler-raket: Bij de tweede ontsteking sprong de raket met een hevige knal uit het apparaat, waar in zij geplaatst was, in de richting van de oameramensohen, die in vrij grooten ge tale aanwezig waren. De metalen huls waarbinnen de raket zioh bevond barstte uit elkander. De me taalsplinters vlogen ver in het rond. De omgeving werd verlicht, door een van de raket afkomstigen vuurgloed. De rest van de raket kwam onmiddellijk achter de ver blijfplaats der fotografen en filmoperateurs terecht. Zij ontwikkelde een sterken witten walm, welke gedurende eenige minuten de geheele omgeving vervulde. Ingenieur Winkler heeft medegedeeld, niet te kunnen verklaren, hoe het mogelijk is dat de raket heeft geweigerd. Binnen af- zienbaren tijd zal een nieuwe start kunnen plaats vinden. VERDACHT VAN VALSCHE MUNTERIJ. De Amsterdamsche Rechtbank heeft gisteren de strafzaak behandeld tegen twee Duitschers, broers, en een Holland- schen typograaf, beschuldigd van valsche munterij. Hun was ten laste gelegd, dat zij omstreeks Mei en Juni jl. te Amsterdam samen of afzonderlijk, Nederlands oh e bankbiljetten van tien gulden hebben na gemaakt met de bedoeling, die valsche biljetten als echt en onvervalscht uit te geven of te doen uitgeven. Nadat des ochtends de typograaf en de jongste van de Duitsohe broers zware straffen tegen zich hadden hooren eischen, had zich na de pauze de oudste broer, een 33-jarjg Duitsch koopman, die vóór zijn arrestatie te Amsterdam een" koffiehuis dreef, te verantwoorden. Dezelfde getuigen, die in de ochtendzit ting gehoord waren, kwamen ook thans weer voor het hekje; ook werd de typo graaf, verdachte uit de vorige zaak ge hoord, terwijl werd afgezien van het ver hoor van verd.'s broer. Verd. verklaarde ojn. tegen den typo graaf gezegd te hebben: Je kunt geen valsche biljetten uitgeven, want men her kent ze! Dat verdachte in een café een valsch biljet van tien gulden had uitgege ven was dan ook alleen geschied, om den ander te bewijzen, dat valsch geld onmid dellijk wordt herkend. Do president merkte op, het zeer on waarschijnlijk te achten, dat verd. en zijn mededaders een paar honderd gulden zou den hebben besteed, om aan te toonen, dat men valsch geld niet met succes kan uitgeven, hetgeen verd. deed antwoorden, dat bij het vervaardigen van de biljetten wel de bedoeling heeft voorgezeten om het geld uit te geven. Verd. was erg benauwd en ook zijn mededaders waren dit. Waarom ben U er dan niet mee op gehouden? vroeg verd.'s verdediger, Mr. Kokosky. Verd. antwoordde, dat de onkosten nu eenmaal gemaakt waren. Bij het verhoor van den typograaf bleek voorts, toen Mr. Kokosky daarover vra gen stelde, dat er nog een vierde dader geweest moet zijn en dat deze de geheele zaak verraden heeft. Mr. Kokosky: Daarom wordt bij zeker niet vervolgd 1 Thans bleek ook, hoe de daders erin ge slaagd zijn, een cliché voor hun doeleinden te doen vervaardigen. Een steendrukker verklaarde in dit ver band, dat verd. hem had opgedragen een chichó van een tien-guldenbiljet te ma ken. Toen get. vroeg, wat de bedoeling was, had verd. geantwoord, dat hij een maandblad wilde uitgeven, dat den abon- né's tien gulden per kwartaal zou kosten. Om dit duidelijk te maken wilde verdachte in den kop van het blad een biljet van tien gulden afgedrukt hebben. Getuige had verd. toen aangeraden, om ter vermijding van mogelijke fraude een streep over het cliché aan te brengen, doch verd. wilde dit niet. hebben. De kellner van het bewuste café, waar verd. een consumptie besteld en met een valsch biljet betaald had, verklaarde verd. te hebben medegedeeld, het biljet niet te kunnen wisselen. Tegen de buffet juffrouw had hij echter gezegd: 't Is met dat biljet niet in den haak. Zware eisch. De Officier van Justitie, Mr. Bosch, was van oordeel, dat aan de tenlastelegging niet te tornen valt. Het betreft hier een buitengewoon zwaar misdrijf, dat het on dermijnen van het vertrouwen in het Ne- derlandsche betaalmiddel tot gevolg kan hebben. Rekening houdend met het feit, dat verd. niet voor de eerste maa.1 terecht staat en dat hij het geld voor de affaire heeft verstrekt, eischte het O. M. vier jaren gevangenisstraf. Pleidooi. De verdediger, Mr. F. A. Kokosky, be toogde, dat noch van het uitgeven van de valsche bankbiljetten noch van de straf bare poging daartoe eenig bewijs geleverd is. Ook van mededaderschap, het eenige wat overblijft is in de zaak van sprekers cliënt geen sprake; het eenige, dat men hem ten laste had kunnen leggen was een medeplichtigheidshandeHng wegens het helpen maken van bankbiljetten. Wat verder de strafmaat betreft, zeide pleiter, dat hij het requisitoir van den Of ficier met verbazing heeft aangehoord. Spr. wil er het O. M. op wijzen, dat men tegenwoordig geen requisitoir meer houdt waarbij men op den voorgrond stelt den ernst van het feit, maar in 't geheel geen rekening houdt met den persoon van den dader. PI. acht het een gelukkig feit. dat de instructie niet in handen is van het O. M., want als hij de instructie zóó gehan deld wordt, als deze officier doet dan zou ons strafrecht jaren en jaren worden ach teruit gezet. Men dient hier te letten op de feiten, zooals deze zijn geschied. Nie mand zal durven beweren, dat deze ver dachten met hun stumperige poging iets gedaan hebben, dat het vertrouwen in ons betaalmiddel schaden kan. Van de Recht bank wordt gevraagd, een oordeel uit te spreken over een mah, die in een oogen- blik van zwakheid op het hellend pad is geraakt. Hij dreef te Amsterdam een koffiehuis en is op een ongelukkig oogenblik in con tact gekomen met den typograaf. Wel hebben de verdachten plannen gehad om valsche bankbiljetten uit te geven; voor pl. staat het echter vast, dat daarvan niets is gekomen. Hetgeen de officier te dien opzichte te berde heeft gebracht be rust alleen op vermoedens. Door verraad van een dergenen, die aandeel in het plan hadden, heeft de justitie ingegrepen; pl. gelooft niet ver van de waarheid te zijn als hij meent, dat de verrader als loon voor zijn verraad niet is vervolgd. Mocht de Rechtbank fen aanzien van pl.'s cliënt tot een veroordeelend vonnis komen, dan hoopt pl., dat zij er zich van bewust zal zijn, dat zij in dit geval te doen heeft met een zwak mensch, die doodsbang is voor hetgeen er met hem zal gebeuren. Uitspraak 20 October. DE MOORD TE WANR00IJ. Voor de rechtbank te Den Bosch werd de strafzaak behandeld tegen P. H. M. v. d. V., 23 jaar oud en assistent aan een zuivelfabriek te Oosteind, gemeente Oos terhout (N.-Br.) Aan verdachte werd ten laste gelegd, dat hij op 18 April 1931 te Wanroij opzettelijk zijn oom L. van den Vleugel, directeur van de Stoomzuivelfa- briek te Wanroij, van het leven heeft be roofd, door hem daartoe met een hard voorwerp op het hoofd te slaan en ver volgens diens kleeren in brand te steken. Deze zaak werd op 17 December 1931 uitgesteld voor deskundig onderzoek naar do geestvermogens van verd., waartoe door de rechtbank opdracht werd gegeven aan de psychiaters Dr. Casparie, zenuwarts, te Den Bosch en Dr. O. Janssens, directeur- geneesheer van het Krankzinnigengesticht „Voorburg" te Vught. Op 16 Juni van dit jaar werd de zaak nader uitgesteld wegens ziekte van den fungeeronden president. De rechtbank was als volgt samenge steld: President Mr. K. Sassen; Officier van Justitie Mr. Dubois; rechters Mr. Poe- rink en Jhr. Mr. van Meeuwen; griffier, Mr. Loeff. Er waren 29 getuigen gedag vaard, w. o. zes deskundigen en vier ge tuigen h décharge. Verdediger was Mr. E. van Zuiweg Bergmann, advocaat en pro cureur te Den Bosch. In zijn requisitoir eischte het O. M. te- gen verdachte wegens poging» tot doodslag en zware mishandeling een gevangenisstraf van vier jaren. Nlaarsmanssteeg 3, berichten, zij aan hun zaak verbonden hebben 7674 welke MAArlD/ G 10 Ottober zitting zal hou len. Om onnoodig wachten te voorkomen kan vanaf heden uur bepaald worden DERTIEN BRANDEN GESTICHT. Voor de rechtbank te Den Bosch ston den terecht twee mannen, beiden uit Eind'hoven. Zij werden beschuldigd van brandstichting. Niet minder dan dertien boerderijen zouden door hen in brand zijn gestoken. De ambtenaar van het O. M. eischte te gen ieder zes jaar gevangenisstraf. VEENDAMMER HYPOTHEEKBANK. Bij den Hocgen Raad is weder een pro cedure hangende in verband met het fail lissement. der Veendammer-Hypotheek- bank. Zekere de B., te Amsterdam, die houder is geweest van een niet volgestort aan 'eel in de thans gefailleerde hypo theekbank, hetwelk hij onder de werking van het op het stuk der Naamlooze Ven nootschappen nog ongewijzigd Wetboek van Koophandel had overgedragen aan den directeur der N.V., den heer Woltman is door curatoren aangesproken tot vol- storting van dit. aandeel met 90 pet. De rechtbank zoowel, als het Hof te Araster dam wezen deze vordering toe. De advocaat-generaal bij den Hoogen Raad, mr. Besier, concludeerde heden op juridische gronden tot vernietiging van het arrest en tot verwijzing der zaak naar een Gerechtshof. Arrest: 24 November. Een principieele boinv-kwestie. De 41-jarige böuwkundige A. C. van R. is door den Haagschen kantonrechter ter zake van overtieding van de Woningwet veroordeeld zonder j toepassing van straf, van welke uitspraak' hij gisteren in hooger beroep voor de rechtbank stond. Verdachte heeft in October 1930 aan den architect Siphes te 's-Gravenbage op dracht gegeven tot het verbouwen van een woning tot ""inkelpand en het bouwen van een slachtplaats aan de Van Zuylen en Nijeve'dtstraat te Wassenaar. Laatstgenoemde diénde een aanvraag tot goedkeuring bijB. en W. der ge meente Wassenaar in, onder overlegging van een schetsplan voor de verbouwing met toelichting en beschrijving. Volgens B. en W. van Wassenaar zou alleen vergunning zijn gegeven voor den verbouw, maar niet voor de slachtplaats. Niettemin zou v. K. toch gebouwd heb ben. Verdachte zeide Jaaitoe vergunning te hebben, daar uit het, bericht, op de aan vrage van geen splitsing der vergunning bleek. Een ambtenaar van het Bouw- en Wo ningtoezicht verklaarde,dat de teekenin- gen door B. en W. werden goedgekeurd, doch dat deze slechts als toelichting op de aanvragen werden beschouwd. Volgens getuige was alleen de verbouw toegestaan, niet de nieuwbouw. De president wees er op, dat in de ver gunning van geen splitsing werd gespro ken. Op een vraag van mej. mr. Labohm uit Leiden, of dergelijke splitsingen geoorloofd zijn, kon deze getuige geen antwoord ge ven. Voorts deelde getuige mede, dat de ingediende teekening zoek is geraakt. Ge- tuige's opinie was, dat toen hij de goed gekeurde teekening, waarop hij meestal afging, zag, er vergunning ook voor den nieuwbouw was gegeven. Later heeft men hem er op attent gemaakt, dat er geen vergunning voor den „nieuwbouw" was. Eerst toen heeft hij verdachte daarop ge wezen. Mr. Hoekstra, die het O. M. waarnam, stelde de vraag of uit de schriftelijke ver gunning door B. en W. gogeven, bleek of er ook vergunning voor den „nieuwbouw" was gegeven, hetgeen naar sprekers mee ning niet het geval is, zoodat hij mitsdien tot bevestiging van het vonnis van den kantonrechter con elude ex-de. Mej. mr. Labohm betoogde, dat deze zaak uitvoerig in de Wassenaarechen raad is besproken. Van R. is gaan bouwen toen de goedgekeurde teekening in zijn bezit was. Later teen de muren reeds overeind stonden is hem pas gezegd dat hij geen volledige vergunning had. Uit de geheele behandeling tijdens de discussies in den raad is naar pleiters gevoelen komen vast te slaan, dat de fout bij B. en W. schuilt en dat van R. derhalve in deze vrij uit gaat. Het vonnis werd bepaald op 20 Oct. a.s. Zijn zoon mishandeld. De rechtbank te Groningen heeft uit spraak gedaan in de zaak tegen den 46- jarigen arbeider G. de V., uit de Lijster straat te Groningen, die in den nacht van 20 op 21 Augustus zijn zoon Pieter in de huisdeur had opgewacht en hem met een aardappelmesje tal van steken had toege bracht in arm, rug en borst. De verhoudingen in het gezin waren zeer slecht en de moeder werd herhaalde lijk door den man bedreigd. De Rechtbank veroordeelde den ver dachte tot 1 jaar gevangenisstraf. De offi cier van justitie had anderhalf jaar ge- eischt. Woest rijden. De rechtbank te Breda wees vonnis in de zaak tegen J. S. uit Gilze-Rijen, be schuldigd van door hoogst onvoorzichtig rijden dé oorzaak te zijn geweest van een aaninjding met mej. B. Vr. te Dongen, welke zóó ongelukkig aankwam, dat het slachtoffer bijna onmiddellijk daarop over leden is. Beklaagde werd veroordeeld tot een gevangenisstraf van 3 maanden met de ontzegging van het recht om motorrijtui gen te besturen voor den tijd van 1 jaar. De eisch was 4 maanden gevangenisstraf en ontzegging van het recht om een motor rijtuig te besturen voor den tijd van 1 jaar. Is krentenbrood met suiker brood? De kantonrechter te Rotterdam, mr. C. C. Tieleman, heeft uitspraak gedaan in een zak tegen een bakker, die op een mor gen vóór tien uur een van zijn winkel meisjes verschgebakken, althans warm krentenbrood zou hebben doen verkoo- pen. Het ging hier om zoogenoemde „kientenvlinders" met 6uiker. De kantonrechter is van oordeel dat krentenbrood met suiker wel degelijk brood is. Door de deskundige verklaringen van den heer A. Boi-st, president-commissaris van de N.V. Van der Meer en Schoep's Bakkerijen, is de kantonrechter in die meening gesterkt. De kantonrechter sprak den bakker vrij van het primair ten laste gelegde (de verkoop zou met zijn medewe ten zijn geschied), doch voor wat het niet verhinderen, dat in zijn bakkerszaak versch, althans warm brood werd verkocht vóór tien uur 's morgens, werd hij veroor deeld tot 0.50 boete, sxxbs. een dag hechtenis. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. Zooals reeds enkele weken, behoeft ook thans het overzicht niet in mineur te staan en zoolang we het koele soms koude weer houden, is er alle hoop, dat de bloemkool, het hoofdproduct van heden, een aardig prijsje zal blijven op brengen. In deze dagen denkt ieder tuin der alhier ongetwijfeld terug aan de eer ste 2 weken van October 1931, toen ten volge van mooi en warm weer een zeer overmatige aanvoer van bloemkool aan de veiling kwam en duizenden 2e soort de mi nimumprijs niet konden opbrengen. De zware klappen vielen toen in den tijd van 4 tot 14 October, met aanvoeren varieerend van 70 000 tot ruim 100.000 stuks per vei ling.. Gelukkig belooft dit nu een beetje anders te worden. Bij een slechte finan- cieele uitkomst der aardappelenteelt komt dan nu een (tot heden en bij 1931 verge leken) redelijke uitkomst der bloemkool. Alhoewel koopers uit verschillende stre ken komen, gaat de grootste masa toch naar Amsterdam en Den Haag. De aanvoer varieert heden van 33.000 tot 38.000 stuks per veilingdag. Met bosteen ging het de laatste dagen weer iets beter doch een vlugge handel is hierin niet. Voor breekpeen in goede kwa» liteit is no? eoede animo en de prijs is tot herten redelijk. Uien gaan in prijs naar boven en bren gen van ƒ3.90 tot 4.30 per 100 K.G. op. Er moeten niet veel goed houdbare uien zijn, zoodat de beste kwaliteit wel wordt vast gehouden in de hoop op naar boven gaan de nriizen. Boonen gaan graag weg, doch de aan voer is van weinig belang. Aardappelen komen steeds nog voor. Andere jaren is het in dezen tijd hiermede afgeloopen. Doch de beschotten zijn best en men verwacht van bewaren niet veel voordeel. Alleen duinaardappelen komen nog niet vlug afzetten. Met een lang zaam tempo van aanvoer verwacht men steeds 'n goede prijs. Vanwege de lage aard appelprijzen is de omzet nog lager dan vorig jaar op dezelfde datum. Gehoopt, wordt dat de bloemkool de achterstand nog zal inhalen, hetgeen niet onmogelijk wordt geacht. KATWIJK AAN ZEE. Aanbesteding. Bij de gehouden aan besteding voor een te bouwen woon- en winkelhuis te Slootdorp (Wieringenmeer- polder), voor rekening van den heer J. Var- kevisser alhier, was de laagste inschrij ver de heer H. Elstgeest, Caligulastraat. met 6325. De gunning is aangehouden. VALKENBURG. Aanbesteding. Gisteren had alhier vanwege het kerkbestuur der Ned. Herv. Gemeente de aanbesteding plaats voor het bouwen van een pastorie. Hoogste inschrij ver was de heer J. de Wit te Leiderdorp voor 14250. Laagste inschrijver de heer A. Teljeur. alhier voor S085. Architect is :1e heer W. Fonteijn te Leiden. De gun- nin-r is nog aangehouden. Er waren 36 in schrijvers. LEIMUIDEN. Muziekuitvoering. Woensdag 5 Oct. gaf de Accordeon ver. „Aalsmeer' onder leiding van den heer P. de Haan, een uitvoering in de zaal van den heer J. Snee- boer te Leimuiden. De opening van dezen avond was op 8 uur bepaald, doch zooals gewoonlijk werd 't weer veel later. C.a. 8.30 uur werd voor jammer een half bezet te zaal begonnen met een Marsch Militair van den heer P. de Haan, directeur der vereeniging. Hierna volgde „Les Rosiëres", wals, vervolgens „In einem Klostergarten", een karakterstulc van Ketelbey. Deze drie stukken werden keurig uitgevoerd en vie len wel in den smaak, getuige het daverend applaus. Nu trad de humorist van dezen avond ten tooneele. Door zijn geestige moppen en aardige liedjes wist hij er de stemming wel in te houden, getuige de algemeen© vrooiijkheid in de zaal. Voor de pauze wer den nu nog door de accordeonvereniging ten gehoore gebracht: La Belle Villageoise, Valse de Concert van M. J. H. Kessels, Schmiede im Waltle, karakterstuk van H. Eilenberg en Rustig Voorwaarts, marsch, P. de Haan. Deze stukken werden zeer ver dienstelijk vertolkt en brachten eer aan de noe jeugdige vereeniging. Hierna trad de pauze in, welke gevuld werd door populaire muziek gegeven door viool en piano. Na de pauze werden weer even verdien stelijk uitgevoerd: Jubileum-marsoh „Het 100ste", van P. G. Brox, Vergeet mij niet, wals, en l'Arche d'or, ouverture van G. Gedenne. Nu betrad de humorist voor de tweede en laatste keer dezen avond de planken en zette zijn beste beentje voor. 't Gelukte hem dan ook om de lachspieren van 't publiek voortdurend in beweging te bonden. Volgde nu nog door de Accordeon ver eeniging een viertal stukken n.l, Am Son- tag, fox-trot, Einmal am Rhein, wals, Ich habe ein Herz. Boston der Draufganger en tot slot 't onmisbare O, Kovack's. Een dankbaar applaus beloonde de hoe ren muzikanten. Hiermede was 't muzikale gedeelte vian deze schitterend geslaagde uitvoering ten einde. Met genoegen mag de vereeniging „Aalsmeer" op dezen avond terug zien, want alhoewel nog slechts een jaar oud, had de vereeniging heel wat gepresteerd. Jammer maar dat de zaal niet beter be zet was, doch wij hopen, dat als de ver eeniging nog eens optreedt, en naar wij vernemen, zal dit zoo lang niet duren, dat dan de zaal tot in zijn uiterste hoeken be zet zal zijn. Ten slotte was er' nog een gezellig bal, waarna een ieder hoogst voldaan over de zen "avond en met de gedachte van een spoedig wederzien naar huis toog. LISSE. Concert. Wegens het slechte weer van j.l. Zaterdagavond is het Marsehconcert van de R.-Iv. Harmonie Adolf Kolping" niet kunnen doorgaan Men verzoekt ons mede te deelen dat dit nu a.s. Zaterdag avond in de gemeentelijke muziektent zal worden gegeven. Geboren: Johannes Hendrikus zoon van A. van Stijn en van K. Th. yan Leeu wen. Marie dochter van A. van der Lans en P. Brouwer. Arie zoon van H. van Drunen en van M. Mulder. Getrouwd: V. M. J. Hilbrant en A. M. van Meijeaarden. B. van der Vaate en M. J. Geleijnse. Ondertrouwd: Adrianus Cornelia Elfering 23 j. en Johanna Margaretha Koek 21 j. Gevestigd: L. Zimmer uit Duitsch- land. L. Spaargaren uit Haarlem. A. C. M. van Dijk uit Amsterdam. G. H. A. Beukeveld uit Coevorden. G. Klein Kranenburg uit Oegstgeest. M. G. du Croix uit Sassenheim. Vertrokken: D. Radsto naar Soest* G. van der Tang naar Sassenheim. M. Wr van Groen naar Heemstede. H. Koolman naar Sassenheim. F. Hoge- doorn naar Noordwijkerhout. A. Eigen brood en gezin naar Zoeterwoude. J. R. Broekhuizen naar Noordwijk. N00RDWIJK. De werkverschaffing in de Noordduineri. Vanaf 28 Januari van dit jaar zijn er re gelmatig 100 workloozen in onze gemeente te werk gesteld in de staatsduinen ten Noorden van den vuurtoren. In dien tijd zijn ongeveer 10 H A. duingrond bewerkt door vol spitten, voortjes spitten en vast leggen met ruigte en helm. Deze terreinen zijn aldus gereed gemaakt voor bebos- sching, terwijl bovendien nog eenige H.A. terrein stuifvrij is gemaakt met ruigte en helm. Ongeveer 24 K.M. weg is aange legd. K. R. 0. Aan den Katholieken Radio- Omroep is door den burgemeester dezer gemeente vergunning verleend voor het geven van een filmvoorstelling in het Ju venaatsgebouw op Maandag 7 November. OEGSTGEEST. Hanze. Genoemde vereeniging hield in St. Willibrord hear maandelijksche ver gadering. De belangstelling was bevredi gend. Bij de opening verwelkomde de voorzitter, de heer W. F. de Rooy, de aan wezigen, speciaal den geestelijk adviseur, pastoor do Vetten, die steeds zijn groote belangstelling toont voor den midden stand. De notulen werden na voorlezing goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van de K. J. V. „St. Peter Kanis" uit Leiden, welke tot doel had het stichten eener afdeeling. De voorzitter behandelde eenige mede- deelingen van het bondsbestuur en gaf daarna een verslag van den gehouden Bondsdag te Haarlem. Aan de verslag ent brak de humor niet en de voorzitter had dan ook een hartelijk applaus in ontvangst te nemen, Na afdoening van eenige huis houdelijke aangelegenheden werd de ver gadering gesloten en bleef men nog eenigen tiid gezellig bijeen.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10