I VULPENHOUDERS en MISSUS TOT 15 OCTOBER A.S, DONDERDAG 6 OCTOBER 1932 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 stellen wij wederom een een aantal GRATIS beschikbaar voor degenen, die voor dien datum drie nieuwe drie-maand-abonné's op ,,DE LEIDSCHE COURANT" aanbrengen. Naar verkiezing voor het aanbrengen van één abonné, een EE Vulpotlood. i= DE DIRECTIE. GEMENGDE BERICHTEN FIETSRIJDER DOOR LUXE AUTO GEGREPEN. Doodgekneld. Gistermorgen om 9 uur kwam de 23-jari- ge A. Adriaansen, wonende in de Schalk burgerstraat in Den Haag en in dienst bij de firma de Gruyter te Voorburg, op zijn fiets uit de richting van de Van Schagen- straat en werd op den Parkweg ter hoogte van de Ned. Hervormde kerk te Voorburg door een luxe-auto gegrepen en meege sleurd. Hij raakte daarbij bekneld busschen den auto en een benzinepomp, staande op het trottoir tegenover den rijwielhandel van Herwerden en werd op slag gedood. Een drietal doktoren was spoedig ter plaat se, doch kon slechts den dood constateeren. Het stoffelijk overschot van den jonge man werd door de politie per brancard naar het lijkenhuisje op de Alg. Begraaf plaats overgebracht. De politie doet een onderzoek naar de vraag, wien hier schuld treft. Vermoed wordt, dat de fietser, die zoo noodlottig aan zijn einde kwam, geen voorrang heeft ver leend. BOTSING TUSSCHEN VRACHTAUTO EN KERMISWAGEN. VOEDINGSKABEL STUK GEVAREN. naar het politiebureau aan den Oppert. Zij en de koopman wisten een vrij vol ledig signalement van den aanrander op te geven, die onmiddellijk aan alle politiepos ten in de 6tad en aan de politie der rand gemeenten werd doorgegeven. Te 4 uur ongeveer troffen twee surveil- leerende agenten van het bureau aan do Paul Krugerstraat in het» tramhuisje bij het eindpunt van lijn 9 een man aan, die daar op een bank lag te slapen. Deze man beantwoordde volkomen aan het opgegeven signalement en hij werd dan ook uit zijn slaap opgeschrikt en gearres teerd. Hij bleek de 26-jarige schoenmaker A. \Y. te zijn. Op het politiebureau aan den Oppert is hij geconfronteerd met de vrouw en den koopman, die in hem onmiddellijk den aan rander herkenden. Bij zijn vlucht heeft W. op de kamer van de vrouw zijn hoed laten liggen, waar in zijn initiation stonden. W. heeft toege geven, dat deze hoed zijn eigendom is. Hij beweert echter, dat hij zich niet kan herin neren bij de vrouw geweest te zijn. Vermoedelijk zal deze houding hem wei nig baten. Hij is in bewaring gesteld en er zal proces-verbaal tegen hem worden op gemaakt, terzake van poging tot doodslag. Misdaad? In verband met het justitioneele onder zoek omtrent den oorzaak van het verdrin ken van den venter Wijstra uit Leeuwar den te Heerenveen meldt de „N. R. Crt." nog- nader, dat geruchten gingen, dat hier niet aan een ongeluk moest gedacht wor den W., di^ niet best bekend stond, ge trouwd was en» vader-van vier kinderen. had te Heerenveen kennis aangeknoopt met een getrouwde vrouw, wier man door zijn werk vaak afwezig was. Den avond vóór zijn verdrinking bezocht hij die vrouw weer en vond nu ook den man thuis. Er zou toen ruzie ontstaan zijn, die eindigde in een vechtpartij op straat, wat door men- schen in de buurt gehoord is. Dicht bij de woning van de vrouw werd des morgens W.'s lijk opgehaald. OM DE VERZEKERINGS-PREMIE. Kippendiefstallen gefingeerd. In Oostelijk Noord-Brabant komen zóó herhaaldelijk kippendiefstallen voor, dat vele kippenhouders zich tegen dergelijke diefstallen verzekeren. Onlangs had bij ze keren R. te Heesch een „diefstal" van 60 kippen plaats, welke diertjes tegen 2 per stuk waren verzekerd. Edoch, de politie, het zaakje niet geheel vertrouwend, onder zocht de schuur van den betrokkene, bij welk onderzoek kippen van onder het opgestapelde stroo te voorschijn kwamen. Na verhoor kwam tens.otte de bekentenis dat de diefstal in het geheel niet had plaats UIT DE RADIO-WERELD Programma's van Vrijdag 7 October. Huizen, 1875 M. Alg. Programma verzorgd door den K.R.O. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Klassieke muziek (Gramofoonpl.). 11.30 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen. 12.15 Lunchconcert door het KR O-sextet o.l.v. Piet Lustenhouwer. 2.00 Zang- en Klavierrecital door Anny Lambrechts (zang) en Hans de Boók (piano) 3,00 Schubert-programma door de Hol- landsohe Kamermuziek-Vereeniging. 4.30 Het KRO-orkest o.l.v. Joh. Gerritsen. 5.30 Operette-fragmenten (Gramofoonpl.) 5.50 Gramofoonplaten. 6.15 „Welsprekendheid" door Albert Vo gel. 6.45 Piano-recital door Herman Nieland. 7.10 Ir. A. S. Fransen v. d Putte over Rusland en Siberië. 7.45 P.T T.-kwartiertje. 8.00 Het KRO-orkest o.l.v. Joh. Gerrit sen. Solist: Herman Nieland, klavier. 9 15 Vaz Dias. 9 30 De KRO-boys o.l.v Piet Lustenhou wer; refreinzang: Jaok Morrel. 11.00 Gramofoonplaten. Hilversum, 296 M. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Gramofoonplaten. 11.15 P. J. Kers: Onze Keuken. 11.45 Voordracht door Hetty Beck. 12.00—2.00 AVRÓ-Kleinorkest o.l.v. Nico Treep en Gramofoonplaten. 2.00 Gramofoonplaten. 2 304.00 AVRO-Kamerorkest o.l.v. L. Schmidt en Gramofoonplaten. 4.00 Gramofoonplaten. 4.40 Voor de kinderen. 5.20 VARA-Kleinorkest o.l.v. Paul Du- chant. 6.15 Orgelspel door J. Brookhouse Mad Carthy 6.40 W. v. d. Sluis: Verspilling van pro ductieve krachten (II). 7.00 Vervolg orgelspel. 7.15 VARA-Kleinorkest (Vervolg) en gra- mofoonnlaten. 8.00 Mej. Dr N. A. Bruining: De komst der moderne richting (II). 8.30 Concert. C. Voute, viool; Mevr. E. Geyer-Donath, viool en B. Tjomsma, piano. O a Trio Es gr. t., K V 498, Mozart. 9.00 Dr. A. Groeneveld: De zin v. d. men- schelijken arbeid. 9 30 Vervolg concert. O.a. Sonate nr. 2 G gr. t.. Telemann. 10.00 Vrijz. Godsd. Persbureau. 10 05 Vas Diaz. 10.15 B Blinxma: Nieuwe Zakelijkheid. 10.45 Gramofoonplaten. 11.0012 00 Gramofoonplaten. (VARA). Daventry 1554 M. 10,35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, berichten. 11.05 Lezing. 12.20 Orgelconcert door Herbert Dawson. 1.05 Shepherd's Bush Paviljoenorkest o.l. v. H Fryer. 2 20 Voor de scholen. 4.15 Northern Studio-orkest o.l.v. J. Bridge. 505 BBC-Dansorkest o.l.v. Henry Hall. 5.35 Kinderuurtje. gehad en gefingeerd was Er wordt thans geen verzekeringspremie meer uitgekeerd voor definitief vaststaat, dat „kippendief stallen" inderdaad kippendiefstallen zijn. Proces-verbaal werd opgemaakt. Diefstal van 2875. Te Beek en Donk is gearresteerd de echt- genoote van den voerman V., verdacht van betrokken te zijn bij een diefstal van 2875 ten nadeele van de Coöperatieve Eiermijn te Roermond. De vrouw is te Roermond op gesloten. 6.20 Berichten. 6.50 Debussy's Pianomuziek door Elsa Karon. 7.10; 7.25 en 7.50 Lezingen. 8.20 „Hou3e Pa.ty", spe. van C. üc.iis Freeman met muziek van Francis Poulenc. M.m.v. solisten, koor en orkest o.l.v^St. Ro binson. 9.20 Berichten en lezing. 9.55 RBC-orkest o.l.v. J. Lewis m.m.v. Do rothea Helmrich (mezzo). 0.a. Les potits riens, Mozart en Liederen van Handel, als mede Balletmuziek „Faust", Gounod. 11.15 Lezing. 11.20—12.20 Savoy Hotel Orpheans. Dans muziek. R a d i o-P a r i s" 1724 M. 8.05; 12.50 en 7.20 Gramofoonplaten. 8.20 „Julius Cesar'' van W. Sheakespaero 9.50 Gramofoonplaten. O.a. Credo uit „Othello'', Verdi. Kalundborg 1153 M. 11.201.20 Concert uit Hotel Angleterro. 2.202.50 Italiaansche Liederen door A. Hansen. 2.50—4.20 Concert, uit Rest. „Ritz". 7.3010.00 „Die Rauber", spel in 5 acten van Fr. Schiller. 10.1511.50 Dansmuziek o.l.v, Kai Julain. Langenberg 473. M. 6.257.20 Gramofoonplaten. 11.2012.10 Concert door werklooze mu sici o.l.v. A. Weilert. 12 20—1.50 Concert oJ.v. Wolf. 4.20—5.35 Concert od.v. Eysoldb m.m.v. pianosolisten. 7.20 „Das grosse Kind Balzac" hoorspel van P. Enderling. 8.5010.35 Derde acte van „Die Meister- singer von Niirnberg"' van Rüch. Wagner o.l. v. W. Furtwangler. 10.3511.20 Avondconcert. Rome 441 M. 8.05 Concert en Radiotooneel. O.a. Ein Heldenleben, symph. gedicht, Strauss. Brussel 508 en 338 M. 508 M.: 12.20 Gramofoonplaten. 1.30 Ooncert door het Kleinorkest o.l.v. P. Leemans. 5.20 Concert o.l.v. Fr. Andró. 6.20 Gramofoonplaten. 6 50 Concert door het Kleinorkest o.l.v. P. Leemans 8.20 Het Omroeporkest o.l.v, Arthur Meti- lomans. O.a. Der Schwan von Tuonela, Si belius en Lakmó-ballet, Delibes. 10.30 Gramofoonplaten. 338 M.: 12.20 Omroep-kleinorkest o.l.v. P. Leemans. 1.30 Gramofoonplaten. 5.20 Omroeporkest o.l.v. A. Meulemans. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Concert o.l.v. Fr. Andró m.m.v, J. Briels (cabaret-liedjes). O.a. Ouv. „Dor Opernball", Heuberger en uit „Friederike", Léhar. 10.30 Gramofoonplaten. Z e e s e n 1635 M. 7.20 „Das grosse Kind Balzac", hoorspel van Paul Enderling. Hierna derde acte van „Die Meistersinger von Nürnberg'\ opera van R. Wagner. Dirigent: Dr. Wilhelm Furtwangler. 10.35 Berichten en hierna tot 11.20 Dans muziek door Adalbert Lutter's orkest. A „Metst öft uw Uotdz" Waar dit bord (met rooden rend) staat, dreigt onverwacht gevaar. Wees daar extra oplettend, ver- minder de snelheid. Uit voorzorg I lliHIIMMIHW Gisteravond om halfnegn is op den Rijksweg Gieten-Bareveld, ter hoogte van De Hilte, door tot nu toe onbekende oor zaak een groote zeswielige vrachtauto van de firma De Vries uit Pekela, welke een dienst onderhoudt op Amsterdam, in bot sing gekomen met een stilstaanden salon wagen van kermisreizigers. Van den sa lonwagen werd een der zijwanden geheel afgescheurd, terwijl het inwendige gedeel te er van geheel werd vernield. Ook de truck werd beschadigd. In den wagen bevonden zich zes perso nen: twee mannon, twee vrouwen, een jon gen van zeven en een kind van enkele maanden oud. Gelukkig zijn allen er goed af gekomen. Slechts de twee vrouwen kre gen enkele nietsbeteekenende wonden, welke door dr. Huizinga uit Wildervank werden verbonden. Door het ongeval werd het verkeer ter plaatse ernstig vertraagd. Het moest door de marechaussee van Bare- volcl gedurende geruimen tijd worden om geleid. MELKWAGEN DOOR TREIN GEGREPEN. De afsluitboomen waren met neergelaten. Gistermorgen vroeg had te Houten bij Utrecht aan den spoorovergang bij den Beusischemschen weg een noodlottig opge val plaats. Doordat de afsluitboomen niet waren neergelaten werd een melkwagen van den veehouder G. Z door een uit de richting Den Bosch komenden goederentrein gegre pen en verbrijzeld. Op dezen melkwagen waren een tweetal dochters en de oudste zoon van genoemden veehouder gezeten. Een der meisjes wist nog van de wagen te springen en kwam met den schrik vrij. Het andere werd door den schok op den grond geslingerd en aan het hoofd verwond Het ergste was het met den zeventien-jarigen zoon gesteld. Deze werd met het achterstel van den wagen door de locomotief nog een eind meegesleurd. De machinist bracht den trein tot stil stand, waarna de jongeman werd opgeno men en in het nabijst&ande wachthuis bin nengedragen. Zijn linkervoet was hem afgereden. Na dat ter plaatse de eerste geneeskundige hulp was verleend werden de getroffene en ook het gewonde meisje met denzelfden trein naar de Rijksklinieken te Utrecht vervoerd. Het paard bleef ongedeerd en holde naar huis. DOOR TREIN GEGREPEN EN GEDOOD. Gistermiddag omstreeks half vier is op 't vierde perron van het Cijtraal Station te Amsterdam een man door een trein ge grepen en gedood. Hoofd en beenen werden van den romp gescheiden. Oorzaak is on bekend. Vertraging in electrische treinenloop. Dinsdagmiddag wilde een motorschipper met zijn boot de haven van Beverwijk uit varen, waarbij bij de spoorbrug moest pas- seeren, die niet geopend kon worden. Doordat hij verzuimde den laadboom tij dig neer te halen, kwam deze in aanraking met den voedingskabel van den eleCtrischen spoorweg Beverwijk—«Uitgeest. Het gevolg was dat de kabel doorbrak, waardoor kort sluiting ontstond en de lijn van het opgaan de spoor naar Uitgeest stroomloos geraak te. In het spoorwegverkeer VelsenUitgeest ontstond onmiddellijk ernstige vertraging. De electrische treinen naar Velsen konden het station niet meer verlaten en moesten met behulp van locomotieven naar Velsen gebracht worden. Toen de montagewagen arriveerde, wa.s echter een spoor bezet, zoodat het verkeer tusschen Uitgeest en Beverwijk over enkel spoor geleid*tnoest worden hetgeen met de noodige voorzichtigheid geschiedde. Om half acht was het euvel weer verhol pen. De trein van 7.33 vertrok nog met een kwartier vertraging van Uitgeest. Hierna was het verkeer weer normaal en konden ook de goederentreinen, die in verband met de storing te Uitgeest waren opgehouden, doorgaan. De bemanning van de motorboot kwam er met een hevigen schrik af. Het geval zal echter waarschijnlijk nog wel gevolgen voor hen hebben. WEER EF.N MOORDAANSLAG OP EEN VROUW TE ROTTERDAM. De dader gearresteerd. Gisternacht te ongeveer half één Is in een pand aan de Doelstraat een moord aanslag gepleegd op de 52-jarige vrouw H. S., welke aanslag herinneringen op roept aan die, welke zijn gepleegd op een vrouw in de Prinsestraat, in September van het vorige jaar, en op een vrouw op den Schiedamschen dijk, nu een maand ge leden. Ditmaal heeft de vrouw evenwel zich los weten te rukken, zij heeft assisten tie gekregen, waardoor de dader op de vlucht is geslagen, en zoo heeft zij het le ven er af gebracht. De man is later aange houden en opgesloten. De bijzonderheden van het gebeurde zijn de volgende: De vrouw had bezoek gekregen van een man, die haar onverhoeds aanviel en trachte haar den keel en den neus toe te knijpen De vrouw slaagde er in zich los te worstelen en op haar hulpgeschreeuw kwam de koopman J. M., die boven haar woont naar beneden. De aanrander nam op diens komst over haast de vlucht. Wel slaagde de koopman er in den onbekende beneden bij de trap te grijpen, doch de man rukte zich los en verdween in het donker. De vrouw, die geen noemenswaardig let sel had gekregen, begaf zich onmiddellijk FEUILLETON. DE DOCHTER VAN DEN DICTATOR ROMAN VAN EDGAR JEPSON. Vertaald door F. van Velsen. (Nadruk verboden). 3G) „Doch wat lord Peeke zwaar moet wor den aangerekend, omdat hij een Engelsche opvoeding gehad heeft, geldt in dit land van dien armen Babouohe slechts als een landsgewoonte." „Ik voel er mij ellendig door", zei ze droevig. „TT moet het u niet laten welgevallen. Werkelijk niet. U moet hem flink uw mee- ning zeggen." Wij zwegen beiden. Ik wenschte mijzelf geluk omdat zij vertrouwen in mij stelde en daoht er over na, hoe jammer het toch was, dat zij in zoo'n wufte omgeving als dit hof was, verkeerde. Plotseling ging de deur open en trad Cumberland, verhit en met 6oinbere trekken op zijn gelaat, binnen. Ook hij staarde mij aan alsof ik een vreem deling was. Na enkele oogenblikken ech ter herkende hij mij en barstte los: „Sak kerloot, ben jij het Hulston? Zeg ik ben er niet bijzonder gesticht over, dat je mij niet gevraagd hebt om je te assisteeren van morgen. Ik ben van meening, dat je mij had behooren te vragen. Ik was de aange wezen persoon om namens jou op te tre den. Je bent met mij op reis en je bent mijn gast en in plaats van mij. uit te noo- digen ga je naar dien armzaligen boeken wurm, die maar een toevallige kennis van je is. Dat noem ik slecht-e manieren." Hij pauzeerde even om zijn voorhoofd af te vegen en raasde toen weer voort: „En 't is dom ook. Ik ben iemand met ervaring in die dingen en jij kiest een volslagen on kundige. 't Is goed afgeloopen voor je, maar het had ook anders kunnen zijn." Hij werd rood van opwinding en snakte naar adem. Ik echter lachte gemoedelijk en zei: „Beste kerel „Wat beteekent dat allemaal?" onder brak Emma op gebiedenden toon. „Waai> voor heeft mijnheer Hulston een assistent noodig. Is hij van plan „Van plan?" riep haar vader opgewon den. „Van plan? Hij heeft 't al gedaan. Vanmorgen vóór het ontbijt, toen ik nog sliep heeft hij gebokst met dien ongclikten beer, lord Peeke. Mijnheer Hulston lveeft hem een flinken slag gegeven. En als as sistent liet hij mijnheer Wyse optreden, die er geen jota begrip van heeft. Ik vind het een beleediging, een grove beleediging „Wat! Hebt u dat gedaan? Werkelijk?'' riep Emma wier oogen straalden. „En ik dacht steeds, dat u er zich niets aan zoudt laten gelegen liggen als ik werd belee- digd 1" Zij zag mij dus voor onverschillig aan of voor een gewetenloos avonturier. Ik voelde mij niet erg op mijn gemak en zei eenigs- zins beschaamd. Er was hoegenaamd geen gevaar aan verbonden." „Maar waarom heb je mij niet ge vraagd?" vroeg Cumberland weer, die blijk baar niets verstaan had van wat Emma en ik tegen elkaar hadden gezegd. „Dat kon ik in dit geval niet doen. De oorzaak van ons geschil liet dat niet toe", verklaarde ik kalm. „Waar ging het eigenlijk over? Ik heb er drie of vier menschen over hooren praten, maar niemand wist het rechte." „Och, wij hadden een kleine oneenigheid tenminste hij was onbeschoft tegen mij en toen heb ik hem afgestraft." „Lord Peeke beleedigde mij en mijnheer Hulston heeft daarvoor met hem afgere- ken", zei Emma. ,.Jou beleedigd Heeft hij jou beleedigd?!" riep haar vader en deze wond zich zoo op, dat ik vreesde voor een beroerte. „Ik zal hem zijn nek omdraaien, zoo dra hij onder mijn oogen komt, die schurk," ging hij heftig voort. „Ik ben volkomen tevreden met hetgeen mijnheer Hulston gedaan heeft", lei Emma „Hulston had zich er niet mee moeten bemoeien. Ik was de man, ik alleen, die dien. jongen schobbejak mores had moeten leeren „U wilt veel te veel doen", zei ik. „Zoo juist wilde u mijn assistent zijn en nu werpt u zich al als mijn principaal op." De deur werd geopend en Mc Manus diende mijn tante aan. Toen zij binnen trad begreep zij onmiddellijk waarovei onze discussie ging. Zij kuste Emma en wendde zich tot mij: „Nu, ik moet zeggen, dat jij een knappe jongen bent", begon zij op sarcastischen toon. „Ik geloof, dat jij je leven nooit betert." „Wat ik gedaan heb Vas goed en boven dien geheel in uw geest", antwoordde ik. „In mijn geest? Hoe durf je zoo iets zeg gen „Omdat u hem zelf een ploert hebt ge noemd", zei ik hardnekkig. „Dat heb ik gezegd, maar ik bedoelde niet, dat jij hem daarom zoudt afranse len." Zij richtte zich nu tot Emma. „Ik vrees liefje, dat je het middelpunt van een aardig schandaaltje zult worden. Mijnheer Hulston bad daaraan moeten denken. Zijn onbezonnen kastijding van dat pedante jongmensch verwekt overal praatjes. En natuurlijk zeer overdreven praatjes." „Het is van weinig betcekenis", verklaar de ik, „aan dit keurige hof is een onder zoek naar iemands reputatie geen vijf mi nuten waard." „Wij dienen te vertrekken van hier, va der". zei Emma en zij zuchtte diep. „Neen, neen, dat nooit", zei Cumberland met een air van waardigheid, „mijn dochter mag niet op de vlucht slaan voor laster praatjes." „Er zal niet veel en niet lang over ge praat worden", zei ik. „Neen, neen, dat zou vereerd zijn", zei mijn tante, „daardoor zoudt u uzelf in een verkeerd daglicht plaatsen. Hulston, mijn heer Hulston is degene, die vertrekken moet. „Zoudt dat denken?" vroeg ik glim lachend. Het was wel een verstandig voorstel, want het stelde haar in dé gelegenheid om de ingeving van haar hart te volgen en voor Emma te zorgen, terwijl ik aan het gevaar ontsnapte van een volgens mijn imte al" nans ongewenscht huwelijk. Maai i4 dacht er niet aan om te vertrek ken. „Zou dat tegenover mijnheer Hulston wol fair zijn Er vonkte een bijna onmerkbaar glimpjo van achterdocht in tante Agnes' oogen en ik zei: „Mijn persoon is absoluut niet in 't ge ding en ik begrijp ook niet welken invloed mijn vertrek zou kunnen hebben op klets praatjes." „Dat zou 't wel", zei tante met overtui ging en ik wist, dat zij van een eenmaal in genomen standpunt niet was af te bren gen. „Op mij maakte heb hoegenaamd geen indruk, wat er ook gezegd moge worden. Het laat mij koud", zei Emma. „Ik heb niets gedaan dat zou te laken zijn. Neen, aan praatjes stoor ik mij niet en boven dien ben ik niet van plan hier mijn geheelo verder leven te slijten." „Maar een schandaaltje achtervolgt iemand gemakkelijk", opperde mijn tante, „en je weet hoe lichtvaardig de „wereld" in die dingen is." „Als de „wereld" werkelijk zoó is, ben ik niet van plan mij er druk in te bewegen," antwoordde Emma met oen schalkach lach je in haar oogen. Ik achtte het beter om tante Agnes en Emma nu alleen te laten en zei daarom togen Cumberland: „U wenscht inij te spreken, nietwaar? Zullen wij naar boven gaan en mevrouw Hazelrigg en juffrouw Emma alleen la ten Ik nJferkte aan zijn aarzelende houding, dat hij liever nog wat bleef, doch ik ging hem vastberaden voor en hij volgde. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9